De strijd tusschn loden en Arabieren Nederlandsch Trekpaard Roosevelt tegen loonsverlaging Dure brieven Zuid-Afrika, het land der uitvinders Diesels krijgen buffetten met barkrukken Zuiveringsactie in Palestina een nieuw palestina-plan in bespreking. pan-arabie- ben vechten nog steeds tegen verdeeling van het land. Vierjarenplan verhoogt het levenspeil Prinses bleef in het Paleis ned. trekpaardenstamboek. Uit onze omgeving den oever. Biggenmerkcn Ook te Jeruzalem acht men de verdeeling van Palestina nu wel voor onbepaaldcn tijd van de baan geschoven, vooral omdat Lon den blijkbaar wegens buitenlandsche politie ke problemen elders voor het oogenblik het verdeelingsplan liever wil laten rusten. Des te meer aandacht wordt er nu geschonken aan besprekingen, die weliswaar met ge sloten deunen worden gevoerd, doch die, zooals dat in het Oosten nu eenmaal pleegt te gebeuren, toch altijd naar buiten uitlek ken. Zoo is het aJgemeen bekend, dat zoo wei Joodsche als Arabische kringen zich sinds eenigen tijd bezig houden inet een nieuw plan, dat naar m.en zegt, van Engelsche zijde veel in stemming vindt en dat het best met den naam van „pariteitsplan" kan worden aangeduid. In groote trekken beoogt dit plan, de gelijkheid van Arabieren en Joden vast te stellen. Dit Palestina op pariteitsbasis zou een koning krijgen men noemt emir Abdoel- iah, een vriendschapsverdrag met En geland afsluiten en een eigen leger heb ben, waarvan de sterkte op 150.000 man zou worden vastgesteld. Prognossen over de verdeeling der ministerportefeuilles voor zitterschap en ministerie van buitenlandsche zaken voor de Arabieren, economische za ken, verkeer en financiën voor de Joden en andere, zullen wel afkomstig zijn uit een sfeer, waarin geruchten en vermoedens zich in nevelachtige en niet meer te con- troleercn banen verliezen. Zouden de Joodsche politici zich met een bevolkingsaandeel van 45 tevreden stellen? Maar toch: het plan wordt in Joodsche en Arabische kringen levendig besproken. En zooveel ïs er wel over uitgelekt, dat ook de buitenstaander er zich ongeveer een beeld van kan vormen. Van Joodsche zijde moet men er een zekere oneenigheid daar gelaten sympathiek tegenover staan. De reden is verklaarbaar. Immers, zou het pa riteitsplan den Joden meer kans geven, Palestina voor zich te winnen, dan bij het verdeelingsplan het geval was. Naar ver luidt, zouden de Joodsche politici geneigd zijn, zich met een bevolkingsaandeel van 45 tevreden te steWen. Nog steeds tweeërlei meening onder de Arabieren. Hoe de Arabieren het nieuwe plan be- oordeelen, kan men het best leeren uit het Arabische blad „Falastin", dat als een be trouwbare barometer van hetgeen er in de groote massa van de Arabische bevolking leeft, is te beschouwen. Dit blad, omtrent welks financieele bronnen geen volledige klaarheid bestaat, bepleit sedert twee weken de Joodsch-Arabische .toenadering op een basis, welke niet zoo heel voel verschilt van die, welke aan de thans in omloop zijnde geruchten aangaande het pariteitsplan ten grondslag ligt. Tegenover dezen kring van Arabieren, die klaarblijkelijk de besprekingen omtrent deze nieuwe oplossing niet zonder sympathie volgt, staat evenwel een andere groep, wier woordvoerder de journalist en uitgever van het blad „Ad Difaa" is, Ibrahim Sjanti. Hij behoort ten aanzien van de Palestij nsche kwestie, tot de Arabieren, die het minst van een compromis willen weten en vecht met groote volharding voor het doel der Pan- Arabieren, het Feisalplan. In een reeks artikelen heeft Sjan ti reeds scherp stelling genomen te gen de pogingen om de Palestij n- sche kwestie door pariteit tot een oplossing te brengen. De kring van Sjanti wil den Joden wel bescher ming en tolerantie waarborgen, doch slechts op grond van minder heidsrechten. Wat Engeland betreft, meent met in Je- rusalem, dat dit land tot het verdeelings plan zal terugkeeren, voor het geval de be sprekingen, welke thans over het pariteits plan worden gevoerd, geen vastere vormen aannemen. Men wijst er bovendien ook op, dat Engeland misschien niet eens zooveel bezwaar tegen het plan-Seisal zou hebben, als het geen rekening had te houden met het bevriende Frankrijk en zijn Syrische be langen. „V. S. maken zich gereed om zichzelf te verdedigen." Tijdens een persconferentie heeft president Roosevelt medegedeeld, dat hij tegen verlaging der loonen is omdat, naar hij zeide, de markten der Amerikaansche industrie afhan kelijk zijn van de koopkracht van de arbeidende bevolking. Indoen wij, zoo ging de president voort, de welvaart willen doen wederkeeren, moe ten wij die koopkracht verhoogen en niet verlagen. Indien de industrie dezen winter en in het voorjaar de loonen verlaagt, zal zij het koopen opzettelijk tegenwerken, de neerwaartsche tendenz bevorderen en het voor de regcering noodig maken, andere middelen te overwegen om koopkracht te scheppen. Sprekende over zijn op handen zijnde boodschap over de defensie, zeide Roose velt, dat de Vcreenigde Staten zich gereed maken om zichzelf te vsj'dedigen. Overweegt de president de uit breiding van leger en vloot? President Roosevelt heeft gistermiddag een onderhoud gehad met de commissies van marine, leger en financiën van het Huis van Afgevaardigden. Deze bespreking is aanleiding Voor geruchten, dat de presi dent overweegt leger en vloot uit te breiden. Een der leden van de militaire commissies verklaarde, dat het geheele defensie-plan is besproken en Vinson, een lid van de vloot- eommissie, verklaarde, te verwachten, dat de boodschap van Roosevelt zal handelen over de geheele landsverdediging van de Vereenigde Staten. Maar zij werden dan ook door Amerikaansche presidenten ge schreven. Een brief van George Washington aan zijn broeder Augusline, welke ge schreven werd tijdens den Ameri- kaanschen opstand, is dezer dagen te New York verkocht voor drie dui zend dollar. In dezen brief, die op 26 November 1777 geschreven werd in het kamp te White Marsh, ongeveer twintig kilometer van Phi- ladelphia, verklaart George Washington, dat de vestingwerken aan de Delaware rivier ge red hadden kunnen worden, indien de troe pen uit Saratoga slechts tien dagen eerder aangekomen waren. De kooper van dezen historischen brief, W. M. Hill, bezit eveneens een brief van Abraham Lincoln, welke deze tijdens den burgeroorlog schreef aan generaal Hooker, en waarin hij zijn verontrusting uitte over de positie van de bondslegers. Hiervoor betaal de de kooper duizend dollar. Statistieken maken uit, dat Zuid- Afrika, dat een blanke bevolking heeft van nog geen twee miillioen zielen, voor wat betreft het aantal in 1037 aangevraagde patenten op de tweede plaats staat na Groot- Brittannië met 502 stuks. _De Unie van Zuid-Afrika bezit in totaal 470 patenten, terwijl Duitschland en de Vereenigde Staten volgen met respectieve lijk 244 en 204 patenten. In het afgeloo- Pcn jaar is een record aantal aanvragen ge- ''egistroord in Zuid-Afrika, n.1. 1719, terwijl i'6t hoogste aantal tot dusver in 1929 ge maakt was met 1702 en in 1936 nog 1614 aanvragen gedaan werden. Onder de uitvindingen van het. afgeloo- Ppn jaar treft men o.a. aan methodes ter voorkoming van gasvergiftiging bij gas aanvallen, nieuwe of verbeterde systeems loor het parkeeren van voertuigen en vlieg- tuigen in besloten of open ruimte, en een ap paraat, dat snelheidsmeters van autos auto matisch vastzet op he>t punt, waarop een ongeluk is geschied. Tevredenheid over het verloop van het eerste jaar. Op een bijeenkomst van de commissie voor economische politiek der N.S.D.A.P. heeft die leider van de afdeeling grondstof fen van de organisatie voor het vierjaren plan, kolonel Loeb, o.a. verklaard, diat het onzinnig is aan te nemen, dat het vierja renplan een daling van het levenspeil be- teekent, daar het doel ervan juist is, het levenspeil te verhoogen. Het resultaat van het eerste jaar rechtvaardigd de verwachting dat het gestelde doel volkomen bereikt wordt. Rijksstadhouder Ridder von Epp wees op den economischen kant van de koloniale eischen van Duitschland, Geen bijzonder voorteeken. Zooals venvacht werd, is de Prin ses gisteren niet buiten het Paleis geweest. Een bijzonder voortceken kan dit feit niet genoemd worden, daar het weer guur en stormachtig was en in den namiddag, tegen het uur, dat H.K.H. gewoonlijk uit rijdt, de regen bij stroomen neerviel. Nu de werken voor de electrificatie van het binnennet der Nederlandsche Spoorwe- wen zoo uitermate snel vorderen, is het zeer waarschijnlijk geworden, dat niet op 1 April, doch reeds half Maart electrische treinen de Diesels zullen vervangen, aldus de Tel. Daar laatstgenoemd materiaal eerst op 15 Mei in gebruik zal worden genomen op de lange baanvakken, zal men voldoenden tijd hebben de Diesels de voor den nieuwen dienst noodige wijzigingen te doen onder gaan. Eén van deze wijzigingen zal de reizigers, die van comfort houden, genoegen doen. Naar voorbeeld van de Fransche „Automo- teurrapide", die eenige maanden geleden ons land bezocht en hier bewonderd werd, zullen zij met buffetten worden toegerust. Men kan dan op een barkruk gezeten b.v. een cock tail savoureeren, om de toch al snelle reis nog extra te bekorten. Britsche troepen op pad. In verband met de toenemende ongere geldheden in de omgeving van Hebron zijn de Britsche troepen begonnen met een zui veringsactie, welke drie dagen zal duren. 'De troepen zijn voorzien van pantserwa gens, radiio-afdecl'ingen en ambulances. De eenige Jood, die in het Christelijk Ara bische dorp Ramiallaih, tien mijl ten Noorden van Jeruzalem woonde, een schoenmaker, is gisteravond neergeschoten. Met ernstige wanden moest hij in het ziekenhuis worden opgenomen. Hij had den aanvaller herkend, zoodat de man later gearresteerd kan'wor den. Jaarijksche Algemeene Vergade ring van de afd. Noord-Holland Utrecht van het Stamboek voor het Ned. Trekpaard. De heer Reinders Folmez opende deze zeer goed bezochte vergadering met een harte lijk woord van welkom, en herdacht het overleden bestuurslid van de afdeeling, den heer Haartsen. Medegedeeld wordt dat de heer Groneman van Wieringerwaard is herbenoemd als lid van de Regelingscommissie in deze provin cie. Verder dat het ledental steeds voor uit gaat en het afgeloopen jaar is toegeno men met 20 Tenslotte dat de subsidie voor de premiekeuringen voor merriën dat in 1936 nog slechts f 1870.heeft bedragen, in 1937 is opgeioopen tot f2650.voor 193S f2920.zal bedragen. De heer Reinders Folmer wordt herbe noemd ais lid van het afdeelingsbestuur en tevens als lid van het hoofdbestuur. In de plaats van den heer Haartsen wordt als lid van het bestuur der afdeeling benoemd de heer de Schutter te Wieringerwerf. Tot eerste plaatsvervangend jurylid wordt benoemd de heer Reinders Folmer en tot tweede idem de heer E. Bruins te Slootdorp. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend idem naar de alg. verg., worden herbenoemd de heeren J. C. Gehrels te Vijfhuizen en K. J. Kaan te Anna Paulowna. De beschrijvingsbrief en begrooting, die op de Algemeene wordt behandeld, worden goedgekeurd, terwijl de heer Gehrel^ wordt aangewezen de boekhouding van dén alge- meenen penningmeester na te zien. Voor de veulenkeuringen zoowel van hengsten als merriën, zullen een 35-tal me dailles beschikbaar worden gesteld. Voor het eerst zal op de premiekeuringen De „keizerlijke conferentie", welke dezer dagen te Tokio werd gehouden en waarin werd besloten, energiek door te zetten in China. De ministers en de opperbevelhebbers van leger en vloot namen aan deze even plechtige als zeld zame zitting deel. In het midden: de Mikado. te Slootdorp en Hoofddorp een kampioens merrie worden uitgeroepen. Bij de bespreking veulen-invor 193S deelt de voorzitter mede, dat onder hoogere goed keuring weder f250.beschikbaar zal wor den gesteld, welk bedrag zal worden ver deeld over vijf der beste ingevoerde merrie veulens. De heer Schuiringa juicht deze maatregel zeer toe. doch betreurt het, dat de belang stelling gedurende deze keuring uiterst mi niem is en acht de groote onkosten, die door de verecniging en inschrijvers uit het Noor den der provincie worden gemaakt, voor deze herfstkeuring niet verantwoord. Spre ker zou deze keuring tegelijk willen doen houden met de premiekeuringen in Juni en de vijf premiën willen beschikbaar stellen voor de beste ingevoerde entermerriën, die als veulen zijn ingevoerd. Dit idéé vindt ondersteuning, terwijl de voorzitter toezegt, dit punt nader onder de oogen te willen zien, doch voor 1938 de maatregel als thans geschiedt, graag be stendigd te willen zien. Wordt goedgevon den. De heer Bruins zou liever een andere ver deeling der beschikbare vergoedingen wil len zien en deze naar kwaliteit willen ver deden, hetgeen tevens een aansporing kan zijn, dat alleen invoer van best materiaal de fokkerij in deze provincie vooruit kan brengen. Van de bestuurstafel wordt dit idéé theo retisch ondersteund, doch practisch minder goed uitvoerbaar geacht, daar een eigenaar van een veulen, dat met een aanmerkelijk lager bedrag dan f 50 wordt geprimeerd, niet wil garandeoren het dier voor langere jaren in de provincie te houden. Thans wordt voor leden en belangstel lenden de geluidsfilm van het Stamboek afgedraaid. Voor een wijle werden we nog even gevoerd naar den schoonen Wilhelmi- napolder en een duidelijk beeld gegeven van oogst- en herfstwerkzaamheden, verricht door het voor het bedrijf zoo doelmatige Nederlandsche Trekpaard, waarna nog even weer duidelijk voor oogen werd gesteld de gehouden Nationale Tentoonstelling,- welke werd geopend met een duidelijk beeld van den kampioen hengst. Verschillende herinneringen werden weer wakker geroepen en het geheugen nog weer opgefrischt. Het geheel is een meesterlijke opname, waaraan we graag zouden hebben toegevoegd meerdere opnamen van kam pioen-hengsten en -merriën, alsmede eerst- geplaatste in de verschillende klassen, wat veel indruk op binnen- en vooral buiten landsche fokkers zal maken. Een zeer ge slaagde vergadering, die ongetwijfeld ook veel propagandistische waarde gehad zal hebben. WIERINGEN Chr. fabrieks- en transportarbei ders bijeen. De Ned. Bond van christelijke fabrieks- en transportarbeiders afd. Wieringen, orga niseerde een propaganda- en filmavond te Den Oever in de Gereformeerde Ketk. De Voorzitter, de heer Ploeger, liet dezen avond openen met het zingen van Ps. 25 6 en ging voor in gebed. Hij las uit het Evange lie van Mattheus 25 „De gelijkenis der wij ze en dwaze maagden". Voorzitter heete de opgekomen menigte hartelijk welkom en sprak een uitvoerig openingswoord. Hij liet hierna zingen het lied van Luther: „Een vaste burcht is onze God", enz. Spr. gaf den heer Kunst, hoofdbestuurs lid. gelegenheid om zijn filmen af fe draaien, o.a. de Oranjefilm en de geluids film „Toegemuurde vesten". Deze laatste was een boeiend verhaal uit het leven van eenc jonggehuwden arbeider. Dezelfde sprak met veel overtuiging over het nut van de Christelijke vakbeweging. Wij strijden voor een rechtvaardig bestaan en willen God in het middelpunt houden. In 't bijzonder in deze tijdsomstandighe den van maatschappelijken nood verwach ten wij alleen hulp van Hem, die het menschdom liefheeft. Wij willen blijven bouwen aan Gods Koninkrijk. Hierna volgden tot slot nog enkele ko mische films. Voorzitter bracht woorden van dank aan allen, die medewerkten omr dezen avond te doen slagen, en in 't bijzonder aan den heer Kunst. Nog werd gezongen Ps. 27, terwijl de heer Kunst voorging in gebed. Bijzondere Vrijwillige Land storm, afd. Wieringen. Propa- ganda-filmavond in Cinema De Haan. Gisteravond had bovengenoemde afd. een propaganda-filmavond belegd in Cinema De Haan. Te ruim acht uur heet de heer O. Deen de talrijke aanwezigen welkom. liet spijt spr., dat burgemeester Kolff verhinderd is aanwe zig te zijn. Bijzonder welkom heet spr. bur gemeester Middelhoff van Hoogkarspel en kapelaan v. d. Steijn. Spr. wil openen met oe woorden: Tijden en omstandigheden kunnen er toe medewerken dat we leeren zien en waardeeren wat we hebben. Oranje verdedigt onze vrijheid en om onze verknochtheid aan het Oranjehuis te betoonen, verzoek ik u allen het Wilhelmus te zingen. Bijna allen voldeden aan dit verzoek en geestdriftig weerklonk het Wilhelmus in de bioscoopzaal. Hierna wordt vertoond de film van den landdag te Mcdcmblik in 1937 en daarna een schitterende cultureele Indië-film. Hierna spreekt kapelaan v. d. Steijn uit Alkmaar, die o.m. zegt: U zult het misschien wel vreemd vinden dat bier een priester voor u spreekt. Ik ben geen militairist, neen ik ben een pacifist, wiens woorden steeds waren: Mijn vrede geef ik u, mijn vrede schenk ik u. Ik kom bier geen opstand pre ken, neen den vrede. Wilt go echter een blij- venden vrede, wcest' dan steeds paraat. In het volgende deel van zijn rede zet spr. uiten, dat de B.V.L. geenszins overbodig is. Weet go wat revolutie is, vraagt spr. We kunnen er alle dagen over lezen. Zie naar Rusland, daar heeft mef 16000 kerken geslo ten; de Zondagen afgeschaft en kerkelijke feestdagen verboden. Met dit alles voor oogen, heeft de B.V.L. recht van bestaan; de B.V.L. moet blijven en mag nooit verdwijnen. (Applaus.) Na de pauze werd vertoond de klankfilnl „De Landstorm rond Oranje". Deze film gaf ons een goed beeld van de innige samenwer-< king tusschen Oranje en de B.V.L. Bij het verschijnen van de vorselijke per- sonen op het witte doek wordt herhaaldelijk geapplaudisseerd. De voorzitter van de Gewestelijke Commis-> sie, burgemeester S. M. Middelhoff van Hoog karspel, sprak tot slot nog een enthousiast propaganda- en sluitingswoord. Kindermiddag. De directie van Cinema De Haan heeft op den nationalen feestdag een kindermid dag georganiseerd. Deze is gratis toeganke lijk voor alle schoolkinderen. Er zullen ver schillende leuke kinder- en Oranjefilms vertoond worden. Mochten eenige winke liers voor dezen mooien kindermiddag eeni ge versnaperingen willen geven, dan wor den deze door de directie gaarne aanvaard. Laten allen medewerken, om dezen kinder middag te doen slagen. Voerman van den wagen geslin gerd. Lichte hersenschudding op geioopen. Dinsdagmorgen j.1. sloeg een paard, ge spannen voor een driewielige wagen van Gebr. Engel uit de Belt alhier, op hol. Dit gebeurde op Westerklief even voor de kruising van de verkeersweg. De wagen kwam aldaar in botsing met een A.T.O. bus waardoor de bestuurder de heer Jan Engel Jac.zn. van de wagên werd geslingerd. Dr. Beeker die de eerste geneeskundige hulp verleende, vervoerde de patiënt huis waarts en constateerde een lichte hersen schudding. De materieele schade was niet groot. Goed afgeloopen. Maandagmorgen kwam de bestelwagen van de Gebr. Bakker (kolenhandelaars) beladen met stoelen, welke waren gebruikt in de kleuterschool, deze terug brengen naar Hotel Lont. Toen de auto slagerij Poppen zou pas- seeren komt daar plotseling een kind op een autoped liet smalle steegje met zoo'n gang uitrennen, dat de chauffeur Bakker, hoewel hij direct remde, niet kon verhin deren, dat de autoped onder 't voorwiel van de auto terechtkwam en 't kind, een doch tertje van slager Kaan, al min of meer vast zat tusschen den autoband en de straat. Ge lukkig voor de kleine is ze er met een lichte ontvelling aan één der beentjes afgekomen. De autoped raakte geheel verbogen. De per soon, die op den wagen zat om de stoelen vast te houden, botste bij het remmen met zooyeel kracht tegen het achterschot van dc cabine, dat hij een flinke hoofdbuil opliep. Hier blijkt wel hoe gevaarlijk autopeds zijn voor kinderen, die de gevaren van den weg nog niet beseffen. PURMEREND, 25 Januari. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 16 partijen, wegende 24.000 Kg., handel matig hoogste prijs f22.—. 1 stapel kleine Boeren kaas f23, handel vlug 159 Kg. boter fl.54, weiboter f 1.48—1.53 per kilo. Runderen, totaal 437 stuks; 185 vette koeien 5866 ct. per stuk, stug; 122 gelde koeien f 150210 per stuk, matig; 97 melk koeien f 180—300 per sluk, matig; 33 stieren 5060 ct. per kilo, matig; 22 paarden f 60 —210 per stuk. stug; 42 vette kalveren 30 —60 ct. per kilo. matig; 377 nuchtere kalve ren voor de slacht f 10—16 per stuk, vlug; 153 vette varkens voor de slacht 60—62 ct. per kilo. matig; 24 magere varkens f 2545 per stuk, matig; 240 biggen f 1535 per stuk, matig; 882 schapen' f 17-34- p. stuk, matig; 25 bokken f 413 per stuk, matig; kipeieren f 3.103.60, eendeieren f 3.15, p. 100 stuks, 5800 Noordholi. blauwen 6065 ct. per kilo, 2900 oude kippen en hanen 50 55 ct, per kilo, konijnen f 0.50—1.70 prëf stuk, eenden 3060 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. Eierveiling. 68.000 eondeieren 3.203.35, 80.000 kipeieren: 65—66 Kg. 3.80—3.85, 63—64 Kg. 3.65—3.75. 60-62 Kg. 3.40-3.a5, 58—59 Kg. 3.3o 3.45, 5657 Kg. 3.303.40, 5355 Kg. 3.10—3.30. GRONINGEN, 25 Jan. Graanbeurs. Roode tarwe 6.80—8.25, witte tarwe 6.508.50 wintergerst 6.507,25 zomergerst 7.25-8, bigotgerst 7—7.30, haver (wit) 5.o00.15, zwarte haver 66.25, groe ne erwten 7-9.60, p. boonen 8-9.20 wierdc- boonen 89.20. Waalscheboonen 811.50, duivenboon.cn 8—9.50, koolzaad 10—16.75, karwijzaad 1722.50, kanariezaad 810.40, buitenlandsche gerst 7.507.90, ronde mais <.90 8.10, platte mais 7.257.45, lijnzaad witbloei 510.50, idem blauwbloei 510.50. Overzicht: Aanvoer ruim, stemming gra nen lusteloos. Middenprijs witte haver 6.05. WARMENHUIZEN. 25 Jan. Roode kool f 2.90—5.70, gele kool 1.50— 2.60. Deensche witte kool 1.70—2.50, uien, stek 7.70—8.30. drielingen $.80, uien 11.60— 12.10. grove uien 10.80—11. Savoyekool 1— 1.20. Aanvoer: 57.850 Kg. roode kool, 22.475 Kg. gele kool, 17450 Kg. Deensche witte kool, 1275 Kg. Savoye kool, 3750 Kg. uien. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Jan. Uien 11.50—11.90. drielingen 10.80—10.90, grove 11-1011.50, stek 7.30—8.20, peen 2.30 kroten 3.50, roode kool 3.605.40, gele kool Ï'^T2;30, Savoyekool 1.30—3.50. D witte kool 1.30—2.30. spruiten 8.10. NOORDSCIIARWOUDE, jan Uien 11.90—12, drielingen 10.70, grove 11 0. roode kool 45.50, gele kool 1.50 2.30, Deensche witte kool 1.30—2.50. Aan- 3300 uicn- 9200 Kg. gele kool, 14i00 Kg. D. witte kool. liet aantal aangebrachte biggenmerkcn be droeg in de week van 10 lot 15 Januari 1938: 1pgenover 35.115 in de overeenkom stige weck van liet vorige jaar. inXan (!e ,ooko'ining 1937 zijn van 1 Januari lJ.w tot lo Januari 1938 in totaal aange bracht 1.918.252 merken, tegenover 2.160.388 merken in de overeenkomstige periode van de toekennipg 1936.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7