Jtyenda D e steen des aanstoots voor Duitschland, het koloniale vraagstuk, vraagt nog steeds om wegruiming. Op de wenschelijkheid daar van hebben we al zoovele malen gewezen, maar op de moeilijkheden daarvan eveneens. Engeland wil niets afstaan van zijn krachtig koloniaal gebied, of het zouden misschien wat woestijngronden zijn, waar niemand prijs op stelt. Frankrijk en België, Nederland en Portugal, voelen er al even weinig voor. Men sust Duitschland dus nog wat, maar dat heeft natuurlijk zijn grenzen en Engeland, de bemiddelende mogendheid, voelt wel, dat de situatie zoo niet ten eeuwige dage kan duren. Vrijdag 28 Januari 1938 Tweede Blad ift&dónieiiuiA Onbeheerd staande rijwielen De Charlotte Köhler-avond De Herdenkingsmarsch Burgerlijke Stand van Den Helder Filmavond Nedcrlandschc Blindenbond Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" Speeltuinkinderen gaan Oranjeboom planten De verdeeling van de kosten voor de vloot Vertrek van de „Java" naar Gibraltar Het noorderlicht inderdaad, het zonder rust werkende hart moet ontzien wor. den! Waarvoor de prikkeling door coffeïne, en daardoor storing van de normale functies? Er is Koffie Hag, gegarandeerd coffeïnevrij overeenkomstig de be palingen der NederlandscheWaren- wet. Bovendien worden door hetver- maarde Hag-procédé de krachtige smaak en het kostelijke aroma van defijnstehooglandkoffie voor 100% gewaarborgd. Ook de tweede soort, „Sanka" ge naamd, is heel goed en kost slechts 44 ets. per pakje. Langs de Straat „Vrij" kwartier Het koloniale probleem weer aangeroerd Wordt zwaarder gestraft. Er gaat geen dag voorbij of er worden in onze stad een of meer rijwielen gestolen. Het ia voor het grootste deel de schuld van de wielrijders zelf, die hun vehikel in het duister langs den weg laten staan, zonder het rijwiel op een behoorlijk slot te zetten. De gelegen heid immers maakt den dief. Men weet, dat het onbeheerd laten staan van een rijwiel strafbaar is en wij vernemen, dat de politie nog scherper dan tot heden op deze vehikels zal letten. Een strafbon volgt onvoorwaarde lijk, terwijl het ons bekend is, dat de Kanton rechter 'deze overtredingen zwaarder zal straffen dan tot nu toe het geval was. Men zij dus gewaarschuwd. a.s. Dinsdag in Casino. Dinsdag, 1 Februari a.s., zal Charlotte Köhler in Casino haar voordrachtsavond ge ven. Zooals reeds bekend gemaakt, krijgt men haar te zien en hooren in de voordracht „Marathondans" Dat het hier inderdaad iets goeds betreft, bewijzen tal van persbeschouwingen, van een waarvan (Alg. Hbl.) wij hieronder een citaat geven. Charlotte Köhler werkt de gebeurtenissen, welke in die alleenspraak worden verteld, op magische wijze voor ons uit, geeft ze expres sief weer in haar spel en weet den ietwat mo- notonen tekst op treffende wijze te bezielen. Zij speelt voor ons niet slechts den jongen, die, na weken van uitputtenden dans, den moord heeft gepleegd en nu op zijn vonnis wacht, maar ook zijn vrouwelijke partner en slachtoffer, ook toeschouwers en mededin gers. Zij beeldt teedere mijmeringen uit en vermoeid getob en den dreun van den loud speaker en de monotone cadans van de jasz; zij zingt de tango's en steps en roept met haar gebaar en mimiek de roezige en afmattende sfeer van de danszaal op. In de voordracht van Charlotte Köhler ma ken wij die incidenten mee en ondergaan wij de gebeurtenissen alsof wij er persoonlijk deel aan hadden. Wij vestigen er voorts de aandacht op, dat juist dezer dagen in Amsterdam de 50ste voorstelling van „Marathondans" plaatsgevon den heeft; wel een bewijs dus, dat deze voor dracht ingeslagen is. Teneinde de voorstelling alhier een zoo groot mogelijk succes te doen zijn, hééft zich -een tweetal comité's gevormd. Vergeet de h. C.-prysvraag niet. Het lijkt ons goed, om nu de Blijde Gebeur tenis zoo lang op zich laat wachten, nog even te herinneren aan den Herdenkings marsch, te houden op den Nationalen Feest dag. Het kan nu onmogelijk lang meer duren, of het feest is daar. Het is daarom, dat we in dit nummer alle deelneemsters en deelnemers aan den Herdenkingsmarsch nog eens uit- noodigen om mede te dingen naar den eer sten prijs van vijf gulden of naar de beide doozen Unit-post, bedrukt met naam en adres. Hij of zij, die in een kort opstel van niet meer dan 50 regels het best zijn (haar) indrukken van den marsch aan de Redactie mededeelt, ontvangt een van de drie ge noemde prijzen. Opstellen kunnen worden ingezonden tot één week na den Nationalen Feestdag. Op de enveloppe te vermelden: Opstel Herden kingsmarsch. zilveren ambtsjubileum. Naar wij vernemen, hoopt de heer P. J. 'Arends, adjunct-boekhouder ter Centrale Boekhouding, den len Februari a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaar in ge meentedienst trad. Het zal den jubilaris, die als goed ambtenaar en collega bekend staat, dien dag zeker niet aan belangstelling ont breken. van 27 Jan. 1938. GETROUWD: M. Biersteker en I. Sturk; C. de la Fonteijne en A. Uithol; A. de Rui ter en H. Wolf, H. Goode en E. M. A. Keizer. BEVALLEN: J. E. Riechelman—Valk, z.; T. SchuijlingZondervan, d.; N. Siegers- Schipper, d. OVERLEDEN: I. de Jonge (m), 61 jaar. haven van nieuwediep: 28 Jan. 1938: Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen, het Eng. s.s. „Mavis". Aangekomen (paar uur machineschade) en weer vertrokken, het Duitsche s.s. „Klaas Oldenburg". Gisteravond had in „Musis Sacrum" de aan gekondigde uitvoering plaats van den Neder- landschen Blindenbond. Het was wethouder W. de Boer, voorzitter van het Comité die de aanwezigen welkom heette en er zijn genoegen over uitsprak, dat, gezien de omstandigheden, nog zoovelen aan den oproep gehoor gegeven hadden. De heer De Boer wees er voorts op, dat het goed is, dat er ieder jaar, ook in Den Helder, een dergelijke bijeenkomst georganiseerd wordt. Opdat men ook hier wete, wat er nog voor den blinde gedaan kan worden. Hij dankt den heer Krijgsman voor diens medewerking aan den avond. Hij toch zal met een gedeelte van „Ons Genoegen" voor het vocale inter mezzo zorgen. Ook de kinderen zelf betrekt spr. in zijn dankwoord. Door werkzaamheden was het 't Comité niet mogelijk aanwezig te zijn. Zoowel burgemees ter Ritmeester, als vice-admiraal en garni zoenscommandant waren verhinderd. Wel aan wezig was echter Mevr. Ritmeester, die hij een speciaal woord van welkom toevoegde. Het is dan de heer Krijgsman, onze populaire plaatselijke dirigent, die ten tooneele verschijnt met een aantal „Ons Genoegen"-zangers en zangeressen. Een paar liedjes werden gezon gen en het alleraardigste daarbij was wel het feit, dat door een tweetal jongedames een solo gegeven werd. Zoowel den directeur als zan gers en zangeressen viel een hartelijk applaus ten deel. De pianobegeleiding was in handen van Mevr. MoréeDol, die dit ook thans weer op de haar bekende vaardige wijze deed. Alvorens met het filmische deel van het programma aan te vangen, hield de propagan dist, de bekende heer Van den Berg, een korte rede. Deze wees er met nadruk op, dat de blin den de sympathie der menschheid dringend van noode hebben. Vooral nu. Vroeger toch was alles anders. Toen was de blinde in feite de bekende bedelaar-langs-den-weg. De maat schappelijke verschoppeling, die leven moest van de liefdadigheid van zijn naaste. Het waren de overtolligen. De geestelijk minderwaardi gen. Zoo was het tot het einde van de 18e eeuw. Maar in 1784 werd in Parijs het eerste blinden-instituut gesticht en dat was het begin van de omwenteling in het bestaan van de blinden. Nederland volgde reeds in 1808. En thans... in 1932 werd een groot instituut in Bussum geopend, een moderne inrichting voor opvoeding der blinden, Zoo is er dus veel ten goede gekeerd, maar het valt daarbij niet te ontkennen, dat nog steeds veel te wenschen overblijft. Bijvoor beeld: men wil eigen onderwijs en arbeid ver krijgen, iets waarvoor de Nederlandsche Blin denbond zich beijvert en waarin hij reeds voor een groot deel geslaagd is. Het is een organisatie die strijdt. Strijdt voor sociale rechtvaardigheid van den blinde. Om te krijgen den leerplicht voor het blinde kind. Betere toestanden op het platteland, want men beseffe wel, dat voor den blinde nog geen enkele wettelijke bescherming bestaat; alles is gebaseerd op armenzorg en dat hindert den blinden meer dan men wel beseft. Men wil geen medelijden, men wil niet be schouwd worden als een toonbeeld van ellende, men wil niet meer zijn „de-bedelaar-langs-den- weg". W 1 een volwaardige, die zijn plaats heeft in de samenleving. Na deze toespraak, waarop een hartelijk applaus volgde, werd de eerste film vertoond: „Wakende Oogen". Hierin krijgt men een frap pant beeld te zien van de geleide-honden, waar voor thans een speciaal dressuur-instituut ge vestigd is. Op treffende wijze krijgt men hier gedemonstreerd op welke wijze de dieren ge traind worden en hoe de blinde er gebruik van maakt. Een goed stuk propaganda. Na de pauze was het de heer Willems, die met pianobegeleiding een 3-tal Italiaansche liederen zong en daarmede een dankbaar succes oogstte. Volgde de tweede film, waar van de titel luidt: „Lichtende Verten". Hierin krijgt men een klaar beeld te zien van het heden en verleden der blindenzorg, indien men tenminste in het verleden over „zorg" kan spreken. De film heeft als doel te bewijzen, dat er maar één oplossing mogelijk is: het inschake len der blinden in het maatschappleijk produc tieproces en dat dit inderdaad geen theorie is, bewees deze rolprent op wel zeer duidelijke wijze. De film is knap gemaakt en vormt een boeiend geheel. Met opvallende aandacht volg den de aanwezigen het prachtige werk van den Nederlandschen Blindenbond. Het was het besluit van een propaganda- avond, die zeker als ten volle geslaagd te be schouwen is. En is er beter resultaat denk baar? Het ligt in het voornemen van de Afdeeling „Vischmarkt" der Speeltuinvereeniging alhier, om op den dag der blijde gebeurtenis een Oranjeboom te planten. Het bestuur is door medewerking van den heer Maas in het bezit gekomen van een mooie populier, een boom, die zeker een sieraad voor den tuin zal zijn en die tot in lengte van dagen de herinering aan den geboortedag van het Koningskind zal doen voortleven. Het is de bedoeling den boom op de vol gende manier te doen planten. Als de kinderen na het zingen van de Cantate van het Raad huis terugkomen, op den Speeltuin aan de Kemphaanstraat, zal het huldigingslied wor den herhaald, waarna het kleinste Speeltuin kind een koker met een beschreven perkament in den kuil voor den te planten boom zal leg gen. Hierna zullen de kinderen den kuil dicht gooien. Tenslotte zal de Voorzitter zijn feest rede uitspreken. Nadere uiteenzetting van de nieuwe regeling. Het Aneta-telegram elders in dit blad op genomen over de mededeeling door de Indische regeering aan den Volksraad gedaan over de thans overeengekomen verdeeling van de kos ten voor de marine eischt verduidelijking. Wij brengen daartoe eerst in herinering, dat vóór 1935 Indië alle bedrijfskosten voor de zee macht in Indië betaalde en de helft van de kosten voor aanbouw (behalve.uiteraard voor die schepen, die bestemd waren alleen in de Europeesche wateren dienst te doen). In 1935 is daarin verandering gebracht. Mi nister Colijn was van oordeel, dat op grond van de positie van Indië in het rijksverband alle kosten voor exploitatie zoowel als voor aanbouw principieel voor rekening van Indië moeten komen. Met het oog op de zwakke In dische financiën zou het moederland daarin echter bijdragen tot een jaarlijks in verband met de financieele mogelijkheden over en weer vast te stellen bedrag, dat echter ten minste de helft dier totale kosten zou bedragen. In 1936 heeft Nederland in verband met den versnelden aanbouw bovendien voor zijn reke ning genomen rente en aflossing van de totale voor nieuwen aanbouw noodige gelden. Thans is de regeling getroffen, dat Indië de bedrijfskosten (uiteraard alleen in Indië) ge heel betaalt en Nederland den nieuwen aan bouw geheel voor zijn rekening neemt. Bovendien draagt Nederland voor 1938 een bedrag bij van 5 millioen in de exploitatie kosten. In de Indische begrooting voor 1938 brengt dit de volgende wijziging: Er was gerekend op een bijdrage van Neder land volgens de oude regeling van 13.926.000. Deze wordt echter 5 millioen, dus 8.926.000 minder. De uitgaven in Nederland (aanbouw) ver minderen voor Indië evenwel met 7.392.000, zoodat in totaal (gewone en buitengewone dienst te zamen genomen) Indië in 1938 1.534.000 meer te betalen krijgt dan waarop in de Indische begrooting voor dat jaar gere kend was. Ten slotte een verklaring van wat er in het telegram over de gevolgen voor den buiten gewonen en den gewonen dienst gezegd wordt. M enhad voorloopig de uitgaven, die volgens de bestaande regeling door Nederland betaald zouden worden, op den buitengewonen dienst gebracht. Thans is die dienst ontlast met 6.129.000. De uitgaven van den gewonen dienst zijn 1.202.000 minder geworden, maar de ontvangsten op den gewonen dienst zijn (door de lagere bijdrage van Nederland) met 8.926.000 verminderd, zoodat het saldo van den gewonen dienst 7.724.000 ongunstiger is geworden. Dat is echter slechts een kwestie van boeking. de achterlicht-ellende. Een bewoner van de Dahliastraat miste gis teren het achterlicht van zijn rijwiel, waarvan hij bij de politie aangifte deed. Nogmaals vestigen wjj er de aandacht op, dat deze diefstallen streng gestraft worden. een verkouden dief 7 Een winkelier uit de Jan in 't Veltstraat kwam op het Hoofdbureau mededeelen, dat te zijnen nadeele ontvreemd was een doos, inhou dende zoute hoesttabletten. Doos met inhoud vertegenwoordigde een waarde van enkele gul dens. Morgenochtend om 11 uur. Hr. Ms. „Java" zal morgenochtend om 11 u. van de reede vertrekken voor zjjn reis naar Gibraltar. Zooals men weet, zal de „Java" daar eenige maanden con- voyeeren, om daarna naar Nieuwediep terug te keeren en de groote reis naar de Oost te aanvaarden. Verklaring van Dr. v. d. Bilt in een lezing op hedenavond. Voor de lezing, die dr. J. v. d. Bilt heden avond 8 uur in het gebouw van de Zeevaart school houdt over „Nabije en verre nevels", voor den Weer- en Sterrekundigen kring, zal hij een verklaring geven van het Noorder licht, waarvan wij dezer dagen op zoo bij zondere wijze hebben kunnen genieten. Het zal ongetwijfeld zeer interessant zijn, een autoriteit als dr. v. d. Bilt het verschijnsel te hooren verklaren. hr. ms. „jan van brakel". Hr. Ms. politiekruiser „Jan v. Brakel", on der bevel van den luit. ter zee der le klasse Jhr. N. J. C. Versluys, is gisteren te St. Vin cent aangekomen en zal 28 dezer weder van daar vertrekken. vrijdenkers-ver. „de dageraad". In de advertentie in het Advertentieblad was het aanvangsuur van de vergadering op Vrijdag 4 Februari weggevallen. Die moet zijn 8 uur. agenda bedrijfscompetitte. Zaterdag 29 Jan. 2 u.i R.K.V.V.H.—Boutje Los. De knor van de H.B.S. A aan de Hoofdgracht knort laag, lang en doordringend. Enkele oogenblikken en rappe jongens- en backfisch- voeten tippelen in snelle vaart de trappen af, de gang door en met lichte sprongen de straat op. De meesten in groepjes van 2. 3 of 4 dijk- waarts, even een frissche neus halen. Een stel beplusfourde jongelui rent in eenparig (ver traagde beweging de voet van den djjk op naar boven en laat daar, hoog boven straat en zee hun wiskunde-en-talen sferen door den fris- schen wind even van zich afblazen. 't Is hier zoo heel anders dan in de klas. Een lollig bottertje poft genoegelijk stroom- ontwijkend vlak langs den voet van de steen glooiing. Vlak er achter, even verder uit de kust, stompt en botst ons gemeentereinigings- vaartuig pal tegen de korte wit uiteenspat tende golven op, om dat, wat wij jutters graag kwijt wilden en mee gaven, gratis en franco in volle zee aan haar over te doen. De meisjes, stille en drukke, „nemen" nogal eens de Hoofdgracht, richting H.B.S. B. Waar om? Nergens om. Wat doet 't er toe, waar je precies loopt. Zoo is 't tenminste bij haast alle maal. Ook bij dat leuke meisje daar, met dien helderen, schalkschen oogopslag, dat daar met een rustiger uitziend klasgenootje langzaam de Kluft opgaat?. - Daar knort Knor No. 2 van de H.B.S. B. Verbeeld ik me dat nou, of kreeg dat aardige meisje een soort electrisch schokje? Daar komt de voorhoede al: eerste klasser- tjes met bloote en omfloerste knietjes, open hangende jasjes, blootshoofds of met alpientjes op. Maar daarop volgen er al een heel clubje, dat ernstig aanstalten maakt er als heer uit te zien; dubbel overslaande stemmen geven blijk van opkomende waardigheid, terwijl de wijze van doen en laten reeds een zekere be- heersching verraadt. Dan nog de „elite" van de hoogere klassen, velen behoed en besjaald of ook met bloote hoofden en kunstenaarshaar. Allen zjjn nu buiten. Een groot meisje loopt hardop Fransche woordjes op te zeggen, haar linkerhand op 't Fransch en in haar rechter hand houdt ze 't boek vast. Af en toe licht ze even clandestien haar linkerhand op, om zich een tikkeltje te helpen. Ze ziet niets, dan Gal lische woorden; ook niet, dat haar klasgenoot Bob dat leuke meisje van 't Lyceum verstoken toelacht ja natuurlijk, daar is ze weer; wat is 't toch een lief kindje, die Jules, 'n echte schat; en een zeker aangenaam gevoel door- waart zijn stevig corpus. Z'n hart tikt in ver sneld tempo en hjj moet eens diep ademhalen en wat moed verzamelen, om dat meisje zjjner droomen weer eens aan te schieten. Juultje heeft hem al lang in de gaten en stapt met opgeheven hoofd, wegkijkend de lange helling op. Bob heeft haar al gauw bereikt en groet joviaal toch beheerscht. De teruggroet is een onvergetelijke blik zonder woorden,... toch veelzeggend! Hij was al dikwijls vrij dicht in haar nabijheid geweest, maar zooals vandaag! De vriendin heeft plotseling groote belangstel ling voor een ander klasgenootje en gaat er meteen vandoor. Bob vindt 't fijn; hij voelt zich in den zevenden hemel. „Zeg Jules", zegt ie grappig. „Allein, das ist fein" i„Hè, Bob, vin je", valt 't meisje in. Bob lacht fijnt jes, maar vervolgt nu zacht: „aber zu Zweien allein, dhs ist fein!" 2). Een stout kneepje in Bob's stevige hand is het „begrepen" teeken. u-u-u-u-u-u bast plotseling de lyceum-knor 't einde van deze jeugdidylle. Juultje vlug even een eindje weggebracht een innig groetje en Bob aanvaardt den terugtocht. Daar heb je de khor van de H.B.S. B ook al. Een beetje verstrooid nog loopt ie naar binnen. H(j had er geen spat van gezien, dat een stel drukke klasgenooten even bij Prins waren binnengewipt gichelend waren ze er weer uitgekomen. En nu lag daar op z'n lessenaar een kaartjes enveloppe, maagdelijk wit. Eruit haalt hij, onbegrepen dan ontsteld een kaartje. Een keurig wapentje erop geteekend met monogram „J.B."! eronder: „hartelijk ge feliciteerd". Langzaam dringt er iets tot hem door, maar hij weet 't plotseling heel goed, als htf de grin- nikkende en schuddende lachbewegingen ziet van allen, die de oogen op hem gevestigd hebben. Dan begint het Engelsche dictée: „Prinses Juliana en Prins Bernard traden op 7 Januari in het huwelijk". De leerares is er nooit achter gekomen, waarom de klas dit zóó belachelijk scheen te vinden. Alléén, dat is fijn. -) Maar „met z'n tweeën" alleen dèt is f(jn. Engeland is al aangewreven, dat het 't koloniaal bezit van eenige kleinere mogendheden aan Duitschland toe zon kennnen. Het recente bezoek van lord Halifax aan Berlijn en de daarop gevolgde besprekingen tusschen de Engelsche en Fransche ministers van buitenlandsche zaken te Londen gaven aanleiding tot geruchten, als zouden de Bel gische Kongo en het Portugeesche Angola zijn voorbestemd om Berlijn te paaien. Minister Eden heeft de ongerustheid, door deze geruchten bij de desbetreffende mogend heden gewekt, trachten weg te nemen door de even prompte als categorische verklaring, dat ook Engeland er niet aan dacht, het koloniale vraagstuk ten koste van derden op te lossen, schrijft het Hbl. Het gif blijft echter doordroppelen. Dat is dezer dagen nog eens duidelijk ge bleken, toen de Fransche „Temps" meldde, dat Duitschland en Japan een geheim verdrag hadden gesloten ten be hoeve van toekomstige koloniale schade loosstelling van Duitschland in Neder- landsch-Oost-Indië. Dat blijkt thans opnieuw, nu de „Völkischer Beobachter", in weerwil van de categorische ontkenning van minister Eden, de geruchten omtrent de booze bedoelingen van Engeland ten aanzien van het Portugeesche koloniale bezit weder opwarmt. De omstandigheden, dat een Britsche missie op het punt staat naar Portugal te vertrekken, ter versterking van het oude Engelsch-Portugeesche bondgenoot schap, is daartoe blijkbaar de aanleiding, en de „Times" den „Völkischen Beobachter" een gemakkelijk voorwendsel geleverd door te her inneren aan minister Eden's verklaring. De Portugeesche regeering, geleid door het gezonde verstand van dr. Salazar, is niet bereid een volstrekt betrouwbaren waarborg van zijn onafhankelijkheid aan Engeland prijs te geven ten behoeve van nieuwe bondgenoot schappen, die Portugal en zijn koloniaal bezit in een volstrekt nieuwe en onzekere positie zouden brengen. Het aanstaande bezoek, op 1 Februari a.s., van een Britsche vloot aan Lissabon, evenals het daarop volgende bezoek van een Britsche missie, bestaande uit vertegenwoordigers van leger, vloot en luchtmacht, is een overtuigend bewijs, dat de Portugeesch-Engelsche vriend schap de spanning van den Spaanschen bur geroorlog met succes heeft doorstaan. Zij zal, naar men mag aannemen, in strategisch op zicht de lessen trekken, die de jongste ervarin gen in het gebied van de Middellandsche Zee en Atlantische Oceaan rondom Spanje hebben geleerd. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. bioscopen: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Park Avenue" en „Dracula's dochter". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De Koningin en het Revue-meisje" en „Da fatale bruid". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8 „Aanzoek per radio" en „Grensduivels". heden. Casino, Kanaalweg, 8.15 uur: A.V.R.O.-bridge-drive. Heldersche Weer- en Sterrenkunrl'T Kring Spreker: Dr. J. v. d. Bilt. Onderwerp: „Valuje en verre nevels". Zaterdag 29 Januari. Casino, 8 uur: Concert Helders Fanfare Corps. Musis Sacrum, 8 uur 15: Jubileum-feestavond Speelt. Verg., afd. Centrum. Zondag 30 Januari: Musis Sacrum,, 8 uur: Feestavond Tooneel- en Amusementsveree- niging „Kapé". R.K. Volksbond, 8 uur: Feestavond R.K. Mlddenstandsvereeniginir „De Hanze". 6 6 Casino, 8 uur: Revue „Amsterdam Follies". Café Pr. Hendrik, Jullanadorp, 7 uur: Cabaretavond. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Licht op 27 og Barometerstand Den Helder 753.2 Temperatuur lucht 4^ Laagste temp. lucht gisteren 3.4 DE BACHUS-OFFERAAR. Gisteravond werd een persoon, die zich in de Spoorstraat ophield, wegens openbare dron kenschap door de politie medegenomen naar het Prins Hendriklaansche asyl, teneinde al daar weder den nuchteren staat te bereiken,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5