Duikbooten moeten uit de Middelt. Zee verdwijnen Von Blomberg gaat heen! Vi&AcfieMj, j)e avonturen van het drijvende Pooktation Amerika's leger in de lange broek Turken op de ravenjacht Franco-regeering geïnstalleerd mogelijk vriezen de ijsschot- gj;n weer aaneen. 't Spant in Duitschland Spionnage in Engeland ontdekt Slechts een derde deel der Poolsche schoolkinderen is gezond Zij kreeg haar zin! Japansche oorlogsschepen voor Kanton? Abcssinië is duur Dc anti-Hitier tentoonstelling Moordaanslag op Rijksveldwachter Uit onze omgeving ^MARKTBERlCHTENêMi Boternoteering In het laatste bericht, dat van het drijvende Noor Jpoolstation gisteren avond ontvangen is, is medegedeeld, dat in het gebied an het station vrij algemeens bewolking beerscht en een Noordnoordwesten wind sterkte 3 De temperatuur bedroeg 16 graden onder nul. Er viel eenige sneeuw. De posi tie van het station is ongewijzigd: 7S graden 3 minuten Noorderbreedte en 16 graden 30 minuten Westerlen te. De storm in de Groenlandzee wordt minder en zal waarschijnlijk ii» de eerstv lgende twee dagen niet weer losbreken. In (ie thans volgende dagen kan in de groenlandzee een vorst van 20 tot 25 graden •yerwacht worden. De vermindering van de windsterkte in het gebied van het Poolsta- tion en het dalen der temperatuur vergroo- ten de mogelijkheid van een aaneeenvriezen der ijsschotsen. Majoor Kabanof, die een der vliegtuigen zal bésturen, welke te Hilo gezonden worden aan de Poolexpeditie van Papanin, geeft in de Moscow Daily News een uiteenzetting van de redenen, waarom snelle tweemotorige vliegtuigen gebruikt zullen worden. Hij merkt op, dat het weer bijzonder ongunstig is in de Poolstreken, waar lage bewolking en slecht zicht tengevolge hebben, dat vlie- gprs slechts enkele korte uren tot hun he schikking hebben om te vliegen. De gebruik te toestellen zullen dan ook niet alleen snel zijn, maar ook zeer hoog kunnen opstijgen teneinde boven de wolken uit te komen. De vliegtuigen zullen draadloos geleid worden. Aan boord van de „Taimyr" wordt een radio- haken meegenomen, dat op Spitsbergen of Jan Mayenland zal worden opgeseld, al naar het punt, dat als basis der expeditie zal ge kozen worden. De „Taimyr" in zee gestoken. Gistermiddag is de ijsbreker „Taimyr" van Moermansk naar de Groenlandzee vertrok ken om Papanin en zijn metgezellen van hun ijsschots af te halen. GöRING OPVOLGER? De Duitsche rijksminister van Oorlog, veldmaarschalk von Blom berg, heeft uit Italië, waar hij zich met zijn vrouw op de huwelijksreis bevindt, bij de rijksregeering een verzoek om ontslag ingediend. Zoo is dus een particuliere aangelegen heid aanleiding geworden tot zijn heengaan Men kan echter veilig aannemen, dat aan dit ontslag veel dieper oorzaken de oude kwestie leger contra partij ten grondslag liggen. Meer en meer blijkt, dat de oorzaak van von Blomberg's heengaan moet gezocht worden in ontstemming van het leger over sommige onderdeelcn der nationaal-socia- listische politiek, dus in wezen een verzet is van de conservatieve generaals tegen Gö- ring en Ilitler. Opvallend is de scherpe bewaking waar onder de woning van Hitier is geplaatst. Vast staat, dat zich, ongezien door de groote massa, groote veranderingen vol trekken in de machtsverhoudingen van het Derde Rijk, Het ziet er naar uit, dat de po sitie van Ilitler wordt ondermijnd. De laat ste berichten melden, dat Göring, Hitler's krachtige vriend, von Blomberg als minis ter van oorlog zal opvolgen, terwijl von Beiclicnau dan chef van den Generalcn Staf zou worden. Dit kan beteekenen, dat de Führer, in den persoon van Göring, nog een poging wil doen om de halsstarrige en machtige legeraaanvoerders te temmen. Maar zal deze taak, zelfs voor een Göring niet te zwaar blijken? Miss X in actie. In Engeland is een geval van spionnage ontdekt waarbij vier mannen betrokken zijn. Een der vier die werkzaam was bij het Arsenaal van Woolwir.il had de anderen overreed, om plannen te verschaffen, o.m. f|at betreffende het 14 inch marine-kanon, dat tot het nieuwste en meest geheime ty- Ds behoort. Een meisje „Miss X", die agent is van het Britsche Ministerie van Oorlog en op in structie van dit ministerie optrad, geraak te niet een der verdachten in kennis en wist aldus het complot te ontmaskeren. Deze hiededeelingen waren vervat in de aan klacht. Kniepantalons afpeschafl. Met uitzondering van de bereden afdoe- Dngen zai het leger der Vereenigde Staten binnenkort geheel in lange pantalons ge stoken worden. Hierdoor wordt gebroken b^at de traditioneele kniebroeken voor man- sriiappon van de kustartillerie en andere af delingen. Reeds eenige maanden geleden bad men bij de luchtvaartafdeelingen een begin gemaakt met het dragen van deze b'euwe uniform» Elke onder water varende on derzeeër zal worden aangevallen Het Fransche ministerie van buitenland- sclie zaken deelt mede, dat als gevolg van de besprekingen, die te Londen gevoerd zijn tusschen den Britschen minister van bui- tenlandsche zaken en de ambassadeurs van I' rank rijk en Italië met het oog op de ver sterking van de bescherming der koop vaardij in de Middellandsche Zee tegen zeeschuimerij. de Fransche regeering maat regelen onder oogen heeft gezien, welke ge nomen zullen worden in onderling verband met de maatregelen, waartoe besloten is door de Britsche admiraliteit. Te dien einde is de Fransche regeering bereid de volgende schikkingen te treffen: De Fransche oorlogsschepen, die overeen komstig het accoord der Britsche, Fransche en Italiaansche vlootdeskundigen zorgen voor de controle, voorzien in de overeen komst van Nyon, zullen bevel krijgen in den aan hun toezicht toevertrouwden sec tor iederen onderzeeër aan te vallen en zoo mogelijk te vernietigen, die onder water va rend aangetroffen wordt buiten de Spaan- sclie territoriale wateren op de scheep vaartroutes gelegen ten westen van den Me ridiaan van Bec de 1'Aigle nabij Ciotat. Geen duikbooten in Middelland sche Zee gezien. Minister Eden heeft gistermiddag in het Lagerhuis verklaard, dat de Britsche, Fran sche of Italiaansche vlootpatrouilles sedert de onderteekening van het accoord van Nyon geen enkele duikboot in de Middel landsche Zee hebben waargenomen. Het kwade geweten? Het Italiaansche blad „Tribuna" schrijft dat de te Londen en Parijs aangekondigde versterkingen der Middellandsche Zee-es kaders schijnen te wijzen op spoedig te verwachten ernstige beslissingen. In wer kelijkheid heeft men de behoefte weer eens met den sabel te rinkelen en een atmos feer, gunstig voor incidenten, te scheppen. Al deze manoeuvres laten Italië volkomen koud. Italië heeft dit spel sinds lang doorzien. Merkwaardig bevel van den gou verneur van Tekirdagh. Uitge hongerde wilde zwijnen vallen menschen aan. De gouverneur van Tekirdagh, de Turk- sche provincie aan de Dardanellen, heeft een decreet uitgevaardigd, waarbij „iedere man tusschen de 18 en 50 verplicht is een doode raaf te kunnen toonen". Deze order zal 15 Februari ingaan en iedere mannelijke in woner. die aan de gestelde leeftijdsgrens be antwoordt, zal zwaar beboet worden, indien hij geen raaf heeft kunnen toonen. Als reden voor de houding van den gou verneur wordt gegeven, dat in het district op het oogenblik aanzienlijke schade wordt aangebracht door ontelbare hoeveelheden ra ven. Ook wordt de bevolking aangezocht mede te werken in den strijd tegen de wilde zwijnen. Deze dieren, die door de buitenge wone koude tot het uiterste gedreven zijn, houden ernstig huis onder het vee en de schapen, en gaan soms zelfs zoo ver men-' schen in de dorpen aan te vallen. Thans wor den in de verschillende streken van het district groote drijfjachten georganiseerd, waarbij het wachtwoord gegeven is, dat „nog deze maand duizend zwijnen, dood of levend gevangen moeten worden." Een half millioen kinderen van onderwijs verstoken. In de begrootingscommissie van den Sejm is de begrooting van het Ministerie van Eeredienst behandeld. De begrooting ver toont een stijging der uitgaven met 13,5 millioen ten opzichte van het vorige jaar. De minister van eeredienst, Swientoslawski, verklaarde tijdens de debatten, dat tot dusverre van de 5 millioen kinderen op school- plichtigen leeftijd 500.000 nog geen onderwijs genieten. In de kwestie van de minderhedenschool werd het principe gehandhaafd, dat daar, waar de taalverwantschap het mogelijk maakt, de jeugd van een gebiedsgedeelte gemeenschappelijk wordt opgeleid. Wat den gezondheidstoestand van de Poolsche school jeugd betreft, verklaarde de minister, dat nauwelijks een derde deel der schoolgaande kinderen uitgesproken gezond is. Hoe een Amerikaansche zaken vrouw zich weerde. Toen een vakvereeniging te St. Louis (V. S.) een post voor een linoleumzaak liet plaatsen, was de eigenares daarover zeer ontstemd en besloot zij tegenmaatregelen te nemen. Op zekeren dag kreeg de man die met een bord van zijn vereeniging, voor den winkel op en neer liep, gezelschap van iemand anders, die steeds met hem meewan- delde. Zijn „collega" was een gemoedelijke negerin, gekleed in een fleurige japon en met een bos bloemen in haar armen. Zij droeg een bord, waarop met groote letters geschilderd stond: „Juist getrouwd Men begrijpt dat de man zich niet belachelijk wilde maken en, aangezien de negerin met groote trouw haar opdracht, den post te schaduwen, uitvoerde, koos de vereenigings- man tenslotte de wijste partij en zocht een andere standplaats op. Een Britsch schip meldt, dat vanochtend in den mond van de Parelrivier vijf Ja pansche oorlogsschepen gezien zijn. Later werd kanonvuur gehoord uit de richting van de forten aan de Bocca Tigris. Men vermoedt dat de forten en de oorlogssche pen elkaar beschoten. De minister van binnenlandsche zaken, van het nationalistische Spanje, heeft den journalisten mede gedeeld, dat de bureaux van mi nister-president en onder-minister president, en de ministeries van bui- tenlandsche zaken, deiensie,. nijver heid, handel, vakvereenigingsleven en binnenlandsche zaken te Burgos gevestigd zullen zijn. De andere de partementen zullen hun zetel hebben te Valladolid. Linksche regeering bombardeert geen open steden meer. Het ministerie van Defensie te Bar- celona heeft den vliegers der lucht macht opdracht gegeven geen ver kenningsvluchten te ondernemen en geen bombardementen uit te voeren dan aan de fronten. Het besluit van den Minister van defen sie, dat vliegtuigen der regeeringslucht- macht nog slechts aan 't front mogen bom bardeeren is genomen, nadat 't voorstel der Spaansche regeering betreffende de bom bardementen van open steden, bij de regee ringen van Frankrijk en Engeland een gunstig onthaal gevonden had. Het kost Italië milliarden. Volgens de cijfers, die prof. Gino Arias in de Popoio d' Italia geeft, heeft Italiaansch Oost-Afrika (Abessinië) tot dusver aan Ita lië iets minder dan dertig milliard lire ge kost. Frankrijk wil Duitschland niet langer beleedigen. De Fransche regeering heeft be vel gegeven van de door de Thael- mannfcommissie georganiseerde teri- tponstelling „Vijf jaar Hitlerregiem" alle geëxposeerde voorwerpen, die beleedigend zijn voor Hitier en lei dende Duitsche persoonlijkheden, te verwijderen. De Franschen zijn dus niet ongevoelig gebleven voor de felle critiek, welke de Duitsche pers op deze anti-nationaal socia listische tentoonstelling leverde en waarbij Frankrijk verweten werd, „de koers van Moskou in te slaan." In den afgeloopen nacht Is te F.verdingen een moordaanslag gepleegd op den rijks veldwachter Bloemendal. De dader, zekere M. C. W., notarisklerk te Enspijk (gemeente Deil), die op een ver boden weg fietste, werd hierom door den rijksveldwachter aangehouden, W. gaf een verkeerden naam op en toen Bloemendal hem wilde fouilleeren op zijn papieren, om dat hij reeds vermoedde, dat W. een valschen naam opgaf, ontstond een worsteling. Hierop loste W. vier schoten op zeer korten afstand op den rijksveldwachter, die in den buik, zijn been en hand werd getroffen. De dader, die vannarht door den brigade commandant van de rijks veld wacht te Gel- dermalsen en de gemeente-veldwachter van Hagestein is gearresteerd, heeft een volledi ge bekentenis afgelegd. Hij is te Everdingen ingesloten en wordt in den loop van den dag naar het Huis van Bewaring te Utrecht overgebracht. De rijksveldwachter Bloemendal is naar het ziekenhuis te Utrecht overgebracht. De gemeentepolitie van Deil heeft bij het onderzoek ook nog haar medewerking ver leend. W. staat over het algemeen niet als on gunstig bekend. SUCCESRIJKE REIS VAN HET S.S. „ERIN". Besomming van 13.000. Gisterenochtend is de IJm. XII, de stoom- treiler „Erin", bekend door het uitoefenen van de z.g. verre visscherij, uit het hooge Noorden te IJmuiden teruggekeerd met een wel zeer rijke buit aan visch. De financieele resultaten van deze reis van de „Erin" zijn van dien aard, dat voor de eerste maal geen steun zal behoeven te worden verleend. Het schip besomde namelijk niet minder dan 13.000. Op het oogenblik bevinden zich nog twee andere schepen van de IJmuidensche vloot in de Barendszee. IJmuider vischprijzcn Aan den Rijksvischafslag te IJmuiden wa ren de prjjzen gisteren als volgt: Tarbot 1.24—1.10, tong 1.16—0.92, heil bot 1.100.66, alles per kg; groote schol 20—17, middel schol 22.5020.50, zetschol 30—27.50, kleine schol 26—14, bot 17— 12.50, schar 1611.50, kleine poon 1110, groote schelvisch 31, middel dito 31, klein- middel dito 27.5022, kleine dito 30— 14.50, groote gul 1615, kleine gul 15 —8, wijting 13.506.60, alles per 50 kg; kabeljauw 7636, per 125 kg; vleet 3.30, leng 2.601.85, koolvisch 1.100.20, alles per stuk. MEER SCHEPEN IN DE HAVEN VAN AMSTERDAM. Januari gunstig. In de maand Januari 1938 arriveerden in de haven van Amsterdam 281 schepen met een gezamenlijken bruto-inhoud van 1.817.168 M3, tegen 245 schepen met 1.797.126 M3. bruto in Januari 1937. ST005IVAART MIJ. NEDERLAND. Chr, Huijgens, u., 3 Febr. te Batavia. Johan de Witt, 3 Febr. te A'dam. Poelau Bras, 3 Febr. v. Hamburg. Poelau Roebiah, t„ 1 Febr. v. Singapore. Simaloer, t„ 29 Jan. v. Sabang. Singkep, 3 Febr. te Hamburg. Soemba, t., 31 Jan. v. Batavia. Tarakan, u., pass. 1 Febr. Gibraltar. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Agamemnon, 2 Febr. v. Lissabon. Ajax, 2 Febr. v. Hamburg. Ariadne, 2 Febr. te Gothenburg. Aurora, 3 Febr. v. Malta. Boskoop, 2 Febr. v. Liverpool. Calypso, 2 Febr. van New York. Hercules, 3 Febr. van Patras. Hermes, 3 Febr. te Amsterdam. Iris, 3 Febr. te Amsterdam. Merope, 3 Febr. te Genua. Orion, 2 Febr. te Yerakini. Perseus, 2 Febr. te Gdynia. Pluto, 3 Febr. te A'dam. Poseidon, 2 Febr. v. Santa Cruz del Sur. Stella, 2 Febr. v. Volos. Tiberius, u„ 3 Febr. te Port of Spain. Trajanus, 3 Febr. v. Alexandrië. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Tiradentes, 1 Febr. te New York. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 2 Febr. v. Bordeaux. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Radja, pass. 2 Febr. Asuumption. Palembang, 2 Febr. v. New York. ROTTERDAMSCHE LOYD. Brastiagi, 2 Febr, v. Pt. Said. Dempo, 3 Febr. v. Southampton. Garoet, 3 Febr. v. Suez. Sitoebondo, 1 Febr. v. Padang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, 3Febr. te Rotterdam. Alphacca, 2 Febr. te B. Ayres. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Cyclops, pass. 2 Febr. Gibraltar. Deucalion, pass. 2 Febr. Wight. Euryades, 2 Febr. te Liverpool. Eurymedon, 1 Febr. te reede v. Havre. Memnon, 2 Febr. v. Singapore. Menelaus, 1 Febr. v. Singapore. KON. HOLL. LLOYD. Montferland, u., 3 Febr. te Santos. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Silverpalm,2 Febr. te Kaapstad. Silverwillow, 1 Febr. v. Belawan. Tosari, 30 Jan. v. Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari, 29 Jan. v. Hongkong. HAVEN VAN NIEUWEDIEP: 3 Februari 1938. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Engelsche s.s. „Mavis". ANNA PAÜLOWNA Loop der bevolking. Ingekomen: C. Watertor van Schagen; H. van Leeuwen van Den Helder; mej. D. D. Groot van Heerhugowaard. Vertrokken: W. Keppel en gez. naar Den Helder; N. Schermer naar Amsterdam; C. Schemer en gez. naar Castricum; P. Scher mer naar Alkmaar; mej. C. A. M. Bakker naar Harenkarspel; C. Zijdewind naar Alk maar; P. Vlaming naar Den Helder; W. W. Mebrood naar Egmond Binnen. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Johanna Maria, dochter van Th. H. Jelierse en M. II. van Rooijen; Cornelis Hendricus Adrianus, zoon van F. A. van Stein en A. Looijesteijn; Autje, doch ter van N. Glasbergen en J. Doef; Johannes Anthonius, zoon van C. G. Conijn en A. M. Broers; Afra Maria, dochter van P. A. Hoo- geboom en C. J. Meijer; Wilhelmus Jacobus Maria, zoon van J. E. Koopman en J. M. A. van Veen. Politie. Verloren: rijwielplaatje, leeren étui met vulpen, enz. Gevonden: nappa heerenhandschoen. Bouwvergunning. B. en W. verleenden bouwvergunning voor een woonhuis aan den Zwarteweg aan G. Timmer Pzn.; voor een woonhuis aan den Zwarteweg aan de Wed. Captein; voor een woonhuis met garage aan de Molenvaart aan n.v. Homan en Van Oosten; voor een woonhuis aan de Molenvaart aan J. Muntje- werf Pzn. B. en W. verleenden vergunning aan de afd. Anna Paulowna van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur tot het houden van een verloting ten bate van de te houden tentoon stelling. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer G. Ivaaij, kommies te Stamprooi, is in gelijke functie overgeplaatst naar Venlo. BREEZAND. Enkabé-avonden. De Enkabé-winkeliers boden hun clientèle in de zaal van den heer Borst een bonten avond aan. Overvol was deze zaal toen een der organisatoren de aanwezigen welkom heette. The Ileic Boys, ons bekend ensemble, open» de het programma met den „Enkabé- marsch", die bij andere gelegenheden ook een anderen naam draagt, en zij lieten een Engelsche wals en een tango volgen. De heer Kossen draaide daarop een paar films; eerst een journaal, daarna een twee- acter „Het fornuis" en ook dit deel van het programma sloeg in. Als derde verscheen, prof. Mellcc ten tooneele en goochelde er lustig op los, alleen of met „hulp" van iemand uit het publiek. Het meeste succes had Meiloc echter ongetwijfeld na de pauze, met z'n sprekende pop. Die pauze was ei genlijk ook een nummer van hun program ma, want gratis werden thee, koffie en koek' geserveerd, een extra versnapering aan de dames en een sigaartje aan de heeren aan geboden. „Veerpontavontuur" en een teekenfilmpje waren de filmnummers na de pauze en toen daarna weer The Heic Boys kwamen met een ballet, waarbij zes dames, keurig in 't pak gestoken de danspassen maakten en zij nog een paar vroolijke nummers ten beste ga ven, was het half een eer men tot sluiting kon overgaan. Een zelfde avond werd aan de kleine Sluis in de zaal van den heer Slikker gegeven voor 550 bezoekers. WIERINGEN DEN OEVER. Betreurenswaardig. Gistermiddag omstreeks 4 uur raakten 2 jongens, terwijl zij uit de school naar hun gingen, ter hoogte van den molen, met el kaar aan het vechten. Er ontstond een op loop van kinderen, grootere jongens en vol wassen menschen. Ziet ze vechten: een bloedneus, een bloedspuwing en een bauw oog. Eensklaps komt een inwoner uit Den Oever, J. T„ op de fiets aangereden, hij springt van de fiets, dringt zich door de menigte heen, trekt zonder iets te zeggen de jongens van elkander af en brengt ze ver volgens aan de hand naar hun ouderlijke woning. Het is wel afkeuringswaardig, dat grootere menschen de kinderen elkaar zoo maar bont en blauw laten slaan. Weer samenwerking op de Kleu terschool. Naar wij vernemen, heeft mej. Jansen thans definitief bedankt als hulp in de kleu terschool. Daar de onderlinge verhouding tusschen de twee juffrouwen toch nooit meer goed kon worden na hetgeen er is voorgevallen, is dit wel de beste oplossing èn voor de kinderen, èn voor de juffrouwen. Nu mej. Van Wijngaarden, die tijdelijk de plaats van mej. Jansen had ingenomen, met haar ouders naar elders is vertrokken, is eerst op proef in de school aangesteld mej. Dina Kok. Mej. Kok is al eerder in de kleuterschool op Hipp. werkzaam ge weest, wat ook wel te merken is aan de manier,, waarop zij met de kinderen omgaat Wij hebben zoo terloops het hoofd der school, juffr. Poeze, eens gepolst en deze vertelde ons, dat zij in haar schik is met mej. Kok, met welke zij echt gezellig kan samenwerken. Met Mej. Jansen liet dit den laatsten tijd zooveel te wenschen over. HELDF.RRCIIE ETF.RVETLING, 3 Febr. Aanvoer: 14060 kipeieren: 4851 Kg. 3. 52—54 Kg. 3—3.40, 55—57 Kg. 3.30-3.90, 58 —60 Kg. 3.70—4, 61—63 Kg. 3.90—4 64—67 Kg. 44.40, eendeieren f3.per 100 stuks. EIERVEILIXG SCHAGEN, 3 Febr. Aanvoer: 48.000 kipeieren: 5456 Kg. f3.70—3.75, 56—58 Kg. f3.75, 58-60 Kg. f3.75—3.85, 60-62 Kg. f 3.S53.95, 62—65 Kg. f 4440. WARMENI-IUIZEN. 3 Febr. Roode kool f2.705.50, gele kool fl.50— 1.80, Deensche witfe kool f 1.702.60, drie lingen f 10.20, uien f 11.80, grove uien 11.50 11.90, stek, uien f7.60—8.30. Aanvoer: 69.795 Kg. roode kool, 27.025 Kg. gele kool, 28.850 Kg. Deensche witte kool, 2400 Kg, uien. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Febr. Uien 11.5012.10, drielingen 10.4010.60, grove 11.60—11.90. stek 7.90-8.30. peen 2.30 —2.60, kroten 3.40—3.90. Aanvoer: 7000 Kg. uien, 1000 Kg. peen, 2600 Kg. kroten. 20.000 kg. roode kool 2.90—5; 40.000 kg. gele kool 1.502.10; 30 duizend kg. d witte kool 180—2.70; S000 kg. Savove kool 2.10— 4.50 NOORDSCHARWOUDE, 4 Febr. Uien 11.9012.20. drielingen 10.30—10.40, grove 1L9012. peen 3.kleine peen 1.10, kroten 1.70—3.50, roode kool 3.50—5. 25400 kg. gele kool 1.50—1.80; 1100 kg. boe- rekool 1.50; 64400 kg. d. witte kool 1.50— 280; 1700 kg groene kool 1.903.70 LONDENSCHE WOLVEILINGEN. Londen. 3 Februari (Reuter). Heden werd de laatste wolveiling gehouden der eerste serie in 1938. Van de aangeboden 5522 balen werden er 4261 verkocht. Tijdens de geheele serie werden aange boden 101.477 balen, waarvan er 84.500 werden verkocht. Hiervan nam de bin nenlandsche handel er 47.000 af, het Vas teland 36.000 en Amerika 1.500. Voor de vandaag aangeboden bescheiden sorteering bestond goede vraag, voorna melijk van den kant van den binnenland schen handel. Het grootste deel werd goed prijshoudend verkocht. Tengevolge van de hooge limieten werden mindere soorten vette Merinos veelvuldig opgehouden. In vergelijking met de vorige serie wa ren de prijzen voor scoured Merinos onver anderd of 5 proeent hooger, voor vette Merinos en Crossbreds daarentegen 5 pet. lager. Zuid-Amerikaansche wolsoorten wa ren onveranderd en Slipes 5 tot 10 procent duurder. De Commissienoteering voor Nedcrland- sche boter is heden vastgesteld op 80 cent per kg. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de heffing en de steun- uitkeering op boter is, behoudens tus- schentijdsche wijziging, voor de weck van 3_tot 10 Februari vastgesteld op 65 cent peri» K.G,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3