Scherp Britsch protest aan Franco De halsstarrige Vlamingen Doorbraak van Franco bij Tcrucl Geen vakbonden, maar arbeidsfronten Vrees voor den oorlog-griep voor den geest! Recordvlucht Engeland-Nieuw Zeeland Blokkade van de Balearen Chineezen lijden zware verliezen Japan weigert elke verklaring Nieuwe CSAR-vondsten Op haar moeder geschoten Oost Indië Fransch vlootbczock aan Indië Rotterdamsche Bankvereeniging Vertrokken personen Stoomvaartberichten hET GEDULD VAN ENGELAND IS TEN EINDE. Er is Zaterdag te Londen verras sing gewekt, doordat 's morgens on verwachts een bijeenkomst van liet kabinet is gehouden. De ministers werden inderhaast naar het Foreign Office geroepen. Men meent te weten, dat de gebeur tenissen in de Middellandschc Zee en het tot zinken brengen van de „Al dra" bespreken zijn. Simon, Eden, Hailsham, McDonald, Duff Cooper en Inskip waren aanwezig. Cham- berlain, die Vrijdags naar Birming- hem was vertrokken, woonde do bij eenkomst niet bij. Het is niet onwaar schijnlijk, dat ook de toestand1 in Duitschland, voor zoover Engeland daarbij belang heeft, besproken is. De Duitsche zaakgelastigde, Woermann, werd naar het Foreign Office geroepen, ter wijl het kabinet bijeen was. Wij vernemen nader dat het Britsche Ka binet besloten heeft om niet alleen een zeer scherp protest aan Franco te zenden, maar daarnaast een zoo scherpe bewaking der scheepvaartroutes bij de Balearen te gaan uitoefenen, dat met recht van een blokkade kan worden gesproken. Aan Franco zal duidelijk worden gemaakt, dat het geduld van Engeland thans is uit geput en dat geen torpedeeringen of bom aanslagen op Britsche schepen of eigendom men meer zullen worden geduld. Drieduizend lijken in den sector van Alfombra. De strijdkrachten van Franco zou den erin geslaagd zijn de linies der regeeringstroepen in den sector van Teruel over een frontbreedte van 40 K.M. te doorbreken. Vrijwel het geheele in bezit genomen gebied be vond zich van den aanvang der vijandelijkheden af in handen der regeering. De rechtschen hebben in hun op- marsch naar de Alfombra, den weg naar Saragossa, die een vitale ver binding vormt, veilig gemaakt. De stad Teruel is tot nu toe nog niet betrokken bij den slag. (f* In een officieel communiqué wordt toe gegeven, dat de rechtsche troepen het dorp Pancrudo hebben ingenomen aan liet front van Teruel. Daarentegen hebben de regee ringstroepen een heuvel in de Muela de Te ruel veroverd. Offensief der Japanners bij Kan ton en Peng-Foe. 1500 Chi neezen gedood. Een Havas-bericht uit Shanghai meldt, dat de Chineezen zware verliezen hebben geleden, en geen ernstigen tegenstand meer bieden. De Japansche troepen zetten hun opmarsch naar het Noorden en Westen van Fengpau voort. Volgens generaal Mat soci is ook een belangrijke Japansche over winning behaald in de spoorwegzone Tiont- sinNanking. In wanorde vluchten de Chi neezen in Noordwestelijke richting langs den spoorlijn TientsinNanking. Reeds zijn 1500 Chineezen gedood. Zuid-China gebombardeerd. Japansche torpedobootcn hebben vele punten in Zuid-China. o.a. Jocngsjau en Tongka gebombardeerd. Ook de luchtstrijd krachten zijn bij dit bombardement in volle actie. Dfi strijd bij Pengtoe. Op enkele K.M. van Pengfoe wordt he vig gevochten. Pengfoe is een belangrijk verkeerscentrum. Volgens een bericht uit Peiping zijn de Japansche troepen aan liet Zuidelijk front in de buurt van Peng foe over de Hoe Aiho getrokken. FRANSCHE NAAMPLATEN KAPOT GESLAGEN. Vooraanstaand nationalist gear resteerd. De „Soir" meldt, dat Zaterdag een groep |>crsonen te Mcchelen bezig was Fransche opschriften uit te ve gen. De vroegere afgevaardigde der Vlaamsch-nationalibten, Ward. Her mans, die hieraan deelnam, werd op hcotcrdaèd betrapt en gearresteerd. Hermans is voorloopig opgesloten en blijft ter beschikking van dc justitie. Uit Ostende wordt aan dc bladen gemeld, 'Iet partijgangers van Grammens met ha mers, die bevestigd waren aan stokken, daar 'er plaatse Fransche naamplaten hebben vernield. Onder de daders bevond zich de maarnsch-nationalislischc senator van den Biilrke, en de Vlaamsch-nationalistischo nf- Kevaanligde Leurirlan, Tollenaers en de Vroe. Tegen hen is proces-verbaal opge haakt. Uit voorzorg werden de parlements leden op het bureau van politic vastgehou den. Senator van den Bulcke is door een voor- "'Jganger in het gelaat geslagen. Geen slagschepen van 43000 ton. De woordvoerder van het Japansche mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft ver klaard, dat Japan op het oogenblik niet voornemens is slagschepen van 43.000 ton te bouwen. Het Japansche volk heeft veeleer den indruk, dat andere mogendheden reeds met den bouw van dergelijke oorlogssche pen begonnen zijn. Tenslotte zeide de woordvoerder, dat hij geen verdere verklaring wcnschte af te leg gen ten aanzien van de voorstellen, vervat in do nota's van de regeeringen van Enge land en de Vereenigde Staten. De nota der Fransche regecring ten aan zien van het. vlootvraagstuk is gistermorgen aan de Japansche regecring overhandigd. Zoowel in officieelc kringen als in de pers wordt echter een groot stilzwijgen daarom trent bewaard. Amerika, Rusland en het l.V.V. De voorzitter van het Amerikaan- sche Vakverbond, Green, heeft Sir Walter Citrine doen weten, dat hij genoodzaakt zou zijn uit het l.V.V. te treden, indien de Russische vak organisaties zouden worden toegela ten. Green verklaart tot dit besluit te zijn ge komen niet uit principieelo redenen, maar omdat de Russischie organisaties zekere voorwaarden voor haar toetreding gesteld hebben. De Russische organisaties, aldus Gren, zijn geen vakorganisaties in den zin, dien men daaraan toekent in de democratische landen, geen vrije vereenigingen, maar arbeids fronten onder regeeringstoezicht. Het bestuur van don Amerikaanschcn bond had hem gemachtigd Citrine het besluit van den bond mede te deelen. Uitrustingen voor een heel ba taljon. De Parijsche politie heeft in een meubel- bewaarplaats een koffer en drie groote man den met uitrustingstukken gevonden, vol doende om een heel bataljon van de C.S.A.R. (de rechts terroristische organisatie) van leeren vesten en ransels te voorzien. Deze voorraad, aldus het Vsb., was voor het vijf de bataljon bestemd, dat onder bevel stond van een zekeren üorléans. Men vermoedt,1 dat de wapens, die eertijds bij den antiquair Mauler zijn gevonden, voor dit vijfde ba taljon waren bestemd. Radioredevoering van Cordell Huil. Staatssecretaris Huil heeft gisteravond voor de radio een redevoering uitgesproken, daarin hij o.m. zeide: terwijl wij gedwongen zijn in een wereld, waarin de toenemende bouw van bewapeningen een betreurens waardig feit is, onze militaire en vlootin- stellingen op peil te brengen, zijn wij te allen tijde bereid ons hij andere naties aan te sluiten in een gemeenschappelijke po ging om een algemecno beperking en ver mindering van bewapeningen tot stand te brengen. IIull deed een aanval op de volken, die streven naar economische autarkie, en ver klaarde, dat de economische oorlog voor een groot deel verantwoordelijk is voor de re cente, verontrustende ontbinding van de verwantschappen. Oorlog en vrees voor oor log doen een griep van den geest ontstaan en maken het verstand der menschheid on toerekenbaar. De koortsachtige voorberei ding voor eventueele gewapende conflicten ondermijnt de reeds ernstig aangetaste eco nomische gezondheid van vele volken. Een der middelen tot vrede, die Huil ten slotte aan de hand deed, is zijn program van handelsovereenkomsten. Buks ginfl af. Te Rotterdam heeft de 20-jarige dochter des huizes, terwijl zij aan het schieten was met een windbuks waarbij als projectiel stalen pluimpjes worden gebruikt, bij wijze van grap aangelegd op haar moeder. Dc buks ging af en het pluimpje trof de moe der in het rechteroog. De vrouw zal het oog moeten missen. Clouston op weg. De vlieger Clouston, die een nieuw record wil vestigen over den afstand Engeland— Nieuw-Zceland en terug, is gistermorgen, vergezeld van den Londcnschen journalisl Ricketts, van het vliegveld Gravcsend, opge stegen. Geruimen tijd verkeerde men te Aleppo, do eerste landingsplaats, in ongerustheid over jen vlieger, daar hij niet op het afgesproken tijdstip arriveerde. Zoo juist vernemen wc, dat te Londen be richt is ontvangen, dat Clouston te Adana, het vliegveld bij Aleppo, geland is. Heden vervolgt hij zijn tocht. FUSIE VAN DE ZANGERSBONDEN TOT STAND GEKOMEN. Bond van Zangkoren in Noord- Holland gevormd. Eenigen tijd geleden hebben wij melding gemaakt van de plannen welke bestonden om de beide zangersbonden, de Bond van Gemengde Zangvercenigingen in N.-Ilólland en de N.-Hollandsclie Zangersbond, samen te voegen. De Noord-IIollandsche Zangersbond heeft op zijn laatste algemeene vergadering be sloten. in de fusie toe te stemmen. Zondagmorgen heeft de Bond van Gemengde Zangvereenigingen in een algemeene vergadering ook een be sluit genomen, om aan deze samen voeging mede te werken. Zondagmiddag hebben de afgevaardigden van de bij de beide bonden aangesloten ver eenigingen gezamenlijk vergaderd en Is dc nieuwe bond als het ware gevormd. De'heer P. J. Mink, voorzitler van den N.-IIolland- schen Zangersbond, fungeerde als voorzitter. Hierna verkreeg de heer Van Loo, voor zitter van den Rond van Gemengde Zang vereenigingen het woord om het besluit van zijn bond mede te deelen. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden tot bestuursleden gekozen de heeren P. J. Mink YVarmenhuizcn, voorzit ter; L. F. van Loo, Den Helder, vice-v.oorzit- ter; A. van Bergen, Zuidscharvvoude, secre taris A. Lek, Bergen, penningmeester; K. Burger, Andijk, West; D. Appel, Hoogkar- spel en Cs. Balk, te Ilauwert. Vervolgens was aan de orde devaststel ling van het reglement. Het concept-regle ment werd na ecnige korte besprekingen in het geheel aangenomen. Hield de Bond van Gemengde Zangver eenigingen alleen een zangersdag, zonder punten;beoordoeling, de N.-IToilandsche Zangersbond hield elk jaar een concours, waarop de koren door een jury op punten wérden beoordeeld. Thans bestaat de mogelijkheid, dat de zangvereenigingen zingen in hét concours, met puntenbeoordeeling of dat zij uitkomen in een vrije afdeeling, met vrije nummers. Er zijn thans reeds 19 vereenigingen bii den nieuwen bond aangesloten, waarvan 13 van den N.-Holl. Zangersbond. De vereen. Zang en Vriendschap te Castri- cum, bood aan, den Zangersdag aldaar te houden Dit aanbod werd aanvaard. De naam van den nieuwen Bond zal zijn; Bond van Zangkoren in Noord-Holland, in het kort: De Bond. Nog werd een groslijst opgemaakt van juryleden. Hierna sluitihg. KOEGRAS JULIANADORP. Vereen. „Hulp bij Ziekte en On gevallen. fJiW yn UUfl <>"0 Zaterdag hield /bovongeijQQtnde vergeniging haiir i'aariijksche ledenvergadering in het café Prins Hendrik, van den heer A. Doorn. Er was tamelijk wat belangstelling, naar schatting een 60 personen. De voorzitter dc heer J. Kossen sprak het openingswoord. De rióutlen werden door den secretaris den heer C. J. Vroom gelezen en goedgekeurd. Daarna van dezelfde het jaar verslag over 1937, waaruit wij het volgende aanstippen: Het ledental bleef vrijwel gelijk. Dn ver pleger, de heer W. Vonk legde in 1937 bij 226 patiënten 3817 bezoeken af, terwijl daar naast 160 stuks materiaal aan de patiënten in bruikleen werden verstrekt. In, de leden vergadering van 20 April 1937 werd van N. N. een donatie van f 50 afgedragen als blijk van groote waardeering voor het werk de zer vereeniging. Uit het jaarverslag van den penningmees- stcr, den heer P. Hendriks vermelden we dat er ontvangen werd f 1011.80, uitgegeven f 102.50, zoodat er een klein nadeelig saldo te boeken viel van 70 cent. Het bezit aan geld bedroeg echter nog f 358.78. De commissie voor controle van het ma teriaal kon een gunstig verslag uitbrengen Het salaris van den verpleger maakte een punt van eenige discussie uit, maar werd toch spoedig geregeld. Bij de bestuursverkiezing werd de heer C. J. Kroon herkozen, in de plaats van den heer W. van Die, die niet meer in aanmer king wenschte te komen, werd gekozen de heer A. van Kempen. Tot lid van de kas- coinmissie word in de plaats van J. v. d. Werf benoemd J. Brcen. Daarna werd door den heer Feij, hoofd van dan luchtbeschermingsdienst in den Heldor op duidelijke wijze een uiteenzetting gegeven, hoe het apparaat Luchtbescher ming dient te worden georganiseerd en waartoe het dienen moet. Na het beantwoorden van enkele vragen door den spreker, kon de voorzitter sluiten. ALKMAAR. 5 Febr. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. 56—5S Kg. 3.45—3.55, 7)8—60 Kg. 3.50—3.65, .6062 Kg. 3.55—3.75, 62—61- Kg. 3.60—3.85, 646G Kg. 3.70—4.05, per 100 stuks. WARMENHUÏZEN. 5 Febr. Boode kool f 2.80—5.60, gele kool 1.50— 2.30, Deensche witte kool fl.502.20, stek, uien 8.408.80, drielingen 9.70—10.40. uien 11.3012.50, grove uien 11.7011.90 peen I.30—3.20. Aanvoer: 70.900 K"- roode kool, 32.100 kg. gele kool; 43.300 kg. Deensche wit te kool 3575 kg. uien, 1375 kg. peen NOORD.SCHARWOUDE, 7 Febr. Boode kool 3.25, gele kool 1.50—1.80, D. witte kool 1.50—2.30. BIIOEK OP I.ANGENDIJK, 7 Febr. Uien 11.50—12, drielingen 10.4010.80, gr. II.10-11.80, stek 7.408.20. peen 2.40—2.80. 5000 kg. roode kool 2.905.40 gele kool 1.50 1.00; d. witte kool 1.702.90 ALKMAAR, 7 Febr. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 83 vette koeien f 100300. matig; 4 gras- kal veren f 4050. 181 nuchtere kalveren f16; 7 vette schapen 2435; 21 vette varkens 0.560.59 Drie kruisers te Tg. Priok. De drie Fransche kruisers „Montcalm", „Glolre" en „Georges Leygues" zijn Zaterdag ochtend te Tandjong Priok aangekomen. De gebruikelijke saluutschoten werden afgevuurd. In den loop van den morgen heeft de état- major een beleefdheidsbezoek gebracht aan Hr. Ms. „Evertsen" en „Piet Hein". In den loop van den dag is ook Hr. Ms. „Van Gent" aangekomen. Hedenavond vindt een diner plaats ten pa- leize Koningsplein. Op 7 Februari geeft de commandant van de zeemacht een diner te zijnen huize, terwijl 8 Februari een lunch plaats vindt in Hotel des Indes, welke door den commandant van de zeemacht wordt aangeboden aan de subalterne officieren van het Fransche eskader. AANVULLENDE BEGROOTINGEN VOOR DE LUCHTVAART. Bij den Volksraad zijn eenige aanvullende begrootingen voor het dienstjaar 1938 inge diend, welke in hoofdzaak betrekking hebben op verbetering van vliegvelden en verschil lende voorzieningen voor de luchtvaart, mede in verband met de doortrekking van de lucht lijn naar Austrailë. Een bedrag van 280.000 wordt aangevraagd voor den bouw van een vliegtuigloods op het nieuwe vliegterrein Kemajoran, 200.000 voor een dergelijke loods op Andir en ruim 14.000 voor verbeteringen, het aanbrengen van een verlichtingsinstallatie en een stationsgebouw op het vliegveld Koepang (Timor), in verband met de doortrekking van de luchtlijn naar Australië. Een bedrag van 180.000 wordt ge vraagd voor uitbreiding van een aantal radio stations ter beveiliging van het luchtverkeer. (Aneta). Aan het Jaarverslag over 1937 der Rotter damsche Bankvereeniging N.V. ontleenen wij het volgende: Het afgeloopen jaar had, zoowel op econo misch als financieel gebied, zijn lichte en zijn donkere zijde. In economisch opzicht begon 1937 veelbe lovend. De opleving, die reeds merkbaar was voordat de gulden van het goud werd losge maakt, zette zich krachtig voort na 27 Sep tember 1936, doch kwam in de zomermaanden van 1937 tot stilstand en maakte plaats voor een terugslag in het zakenleven, welke vooral in een gevoelige daling van de producten- en grondstof f én-prijzen tot uitdrukking kwam en op de effectenbeurs de koersen van aan- deelen in korten tijd aanmerkelijk deed terug- loopen. In vele bedrijven werd deze tegenslag sterk gevoeld. Gelukkig hebben vele ondernemingen het •korte. üj4perk van betrekkelijken voorspoed gebruikt om zich zoodanig te versterken, dat zij mogelijke nieuwe schokken gemakkelijker dan te voren zullen kunnen doorstaan. Dë onzekerheden, op economisch en politiek gebied in de verschillende landen, staan voor alsnog het vertrouwen in den weg, dat voor een rustige en normale ontwikkeling van de conjunctuur noodzakelijk is. Op financieel gebied overheerschte één factor: het steeds ruimer worden van de geldmarkt, zoowel voor kort als voor lang geld. Korte beleggingen waren langzamer hand niet meer rendabel; driemaandsch schatkistpapier gaf tenslotte een renumeratie van niet meer dan Het was dan ook uiterst moeilijk voor onze zeer ruime liquide middelen een ook maar eenigszins loonend emplooi te vinden en, daar ook de crediet- vraag zeer beperkt bleef, moest een en ander op de interestrekening wel een ongun- stigen invloed hebben. Ook de rente op de obligatiemarkt liep steeds terug. Vooral de openbare lichamen maakten hiervan gebruik om op groote schaal tot conversie van leeningen over te gaan. Men mag aannemen, dat wel voor een bedrag van ruim anderhalf miliiard gulden aan deze leeningen is geconverteerd, waarbij dan nog de conversies van industrieele obligaties, pandbrieven en buitenlandsche obligaties komen, die het totaal zeker over de twee miliiard brengen. Indien onze voorstellen, die de instemming van Commissarissen hebben, ook Uwe goed keuring wegdragen, zoo zegt de directie in haar inleiding, zal na de gewone storting in het Pensioenfonds en een afschrijving op ge bouwen van ruim f 596.000.en na toevoe ging van f 1.000.000.aan de gewone reserve en f 1.000.000.-» aan de bijzondere reserve, een dividend van 6 worden uitgekeerd. Balans: Debetzjjde: Kas, Kassiers en Callgelden f 70.556.463,91; Wissels f 114.186.604.76; Ban ken en Bankiers f 21.604.735,32; Prolongatie en voorschotten tegen effecten f 25.765.342,79 Effecten f 10.947.189,08; Syndicaten f 518.719,52; Deelnemingen in financieele instellingen f 607.911,41; Debiteuren in reke ning-courant f 78.393.610,75; Vorderingen wegens gestelde borgtochten f 18.607.617,93; Gebouwen f 3.750.000,—; Saldo in verband met termijnzaken f 68.680,32; Te leveren fondsen f 1.052.642,16. Creditzijde: Kapitaal f 45.000.000.—; Re serve f 16.500.000,Geadviseerde wissels 1.734.483,78; Geaccept. wissels ƒ11.226.440.56; Duor derden geaccepteerd 2.823.268,32; De posito's f 45.659.983,60; Crediteuren in reke ning-courant f 199.358.578,23; Te ontvangen fondsen f 1.953.145,33; Gestelde borgtochten f 18.607.617,93; Dividend 1937 f 2.700.000.—; Saldo op nieuwe rekening 501.982.20. Winst- en Verliesrekening: Het winstcijfer van rente en wissels be draagt f 5.285.817,39; Provisie f 6.363.986,64 en dat der Effecten en syndicaten f 1.231.788,36. De Debetzijde der Winst- en Verliesreke ning vertoont de navolgende cijfers: Bedrijfs- onkosten f 6.299.356.27; Pensioenfonds f 492.490.45; Afschrijving gebouwen f 596.494,16; Reserve f 1.000.000,Bijzon dere reserve f 1.000.000,—; Dividend 6 f 2.700.000.—; Dividend- en tantième-belas ting f 283.192,84; Tantièmes f 258.000,- Saldo op nieuwe rekening 501.982. 20. Cornelia de Croos, dienstbode, nsar Alkmaar. Ken» "'wed" DUkTe' Ingei-Stoker. naar Alkmaar. Van der W|Sphia "red»^ de loïr-Pia.Ugraff en d„ naar Soe, racaiP. Rook. naar Groningén. Reigerstraat R. Alberts en gezin, zeesjouwer, naar Veere, KMe. Wed. Hendrlka Amlabel—Bomhol en d., naar Amster» dam. Vechtstraat 53 huls. p. S. Alstede en gezin, lult. ter zee, na?J, li.lt Wed. Martha Ooster- van Oers. naar Wlerlngen, Belt StTavan &a%leWenaa^v"se7VaiJm0ulden, Bakkerstraat 20. S. J. Abr. Hazewlnkel, scheepsbouwkundige, naar Bloe- mendaal. Sterrenboschlaan 17. Johanna Adriana Maria van den Goorbcrgh—van Wtlngaart, naar Haarlem. Oude Groenmarkt 33 'J™1' S. Brouwer en gezin, boterhandelaar, naar s-Graven- hage. van Zeggelenlaan 28. K.twiik Clazina de Bruine—van der Gugten, naar Katwyk, NoordwlJkerweg 5a. A. A. Chr. Kramer en gezin, off. M.S.D., naar soe "pa)j' Mahleu. naar Alkmaar, Nassaupleln ll. B J W M. Wickenhagen, winkelbediende, naar uor drecht.' Voorstraat bi) Bischoff. Vr.n. HfllK„ Anna Cornelia van Gastel, naar Zaandam, Frans nais St W&tBi ouwer, naar Eindhoven, Adolf van Cortenbach- straat 69 R. Daalder, kapper, naar Zevenhoven, Dorpsstraat 93. P. S. N, Oost, onderwijzer, naar Zeist, Huis ter Heide, Dolderscheweg 14. wo_ Eoo KL C. J. Lugten en echtgen., off. M.S.D., naar Boe- raba ia Adr. Grasboer, slager, naar Rotterdam, Soetendaalsche- weg 44a C. Chêret en gezin, sergt. vliegtuigmaker, naar Fried» richtshafen (Duitschland). Lena Dirkje Weergang—van Galen, naar Rotterdam, Carnissesingel 254b. H. de Vries en gezin, off. M.S.D., naar Voorburg, Rem- brandtlaan 86. Maria Antonia Wilhelmina NapjusSnieder, naar Am sterdam, Tolstraat 34. C. H. Meijst, horlogemaker, naar Amsterdam, West- landgracht 129. Ieije Jonker, dienstbode, naar Oudkarspel, Kroonstraat B 68. D. Postmus, depotknecht-chauffeur, naar Wieringer- meer, Slootdorp. Blink 62 bij C. Koorn. Pietje Zegel, nuip in ae huisnouding, naar Amsterdam, Euterpestraat 152, bij Stameran. Elisabeth Maria Zoetelief, naar Amsterdam, Brederode- straat 25 huis. Alida Uithol, naar Amsterdam, Rustenburgerdwars straat 12 III. H. Suoelwinder en gezin, kommies rUksbel., naar Mep- pel, bteenwijke.rstraai, 32. KI. Erdsieck, naar Alkmaar, Emmastraat 37. Wed. Ettje EverhardusScnoonbeek en kinderen, naar Delfzijl, Faimsum, Nleuweweg B 6. D. C. Hoogerdljk en gezin, sergeant-vllegtuigmaker, naar Friedrichshaien. H. N. Kaptein. en echtgen., hoofd eener school, naar Zijpe, Burgeibrug. Anna Runderkamp, dienstbode, naar Monnikendam, Kerkstraat 19. Geertje Zuidema, dienstbode en A. G. de Groot en z., naar Hoogeveen, Groote Kerk straat 54. L. J. v. Dartelen en echtgen., naar Zaandijk, Rooswijk, Oud Heinstraat 28. Cornelia Ausumde Rooi) en d., naar Dordrecht, Oude Landstraat 71. L. Scnroevers en gezin, marinier, naar Middelburg, Klein Vlaanderen 51. Maria Freuerica Beelen, dienstbode, naar Amsterdam, Stadhoudersicaue, Parkhotel. G. J. Adr. Haverkamp, ober-kellner, naar Zutphen, Hotel ,,de Hollanciscne Tuin". C. Knidt en gezin, naar Kwadijk, Port. G. Otterspoor, Amsterdam, Hooidweg 389. Petronelia ScneerKenter en kinae^en, naaV Cura?ao. F. Bastiaan en gezin, naar Alkmaar, Lyceumstraat 67. P. Joosten en gezin, fotohandeiaar, naar Rotterdam, Atjehstraat 10a. Marretje de Boer, dienstbode, naar Urk, Wijk VI no. 44. W. BaKker en gezin, stoker-loodswezen, naar Velsen, IJmuiaen, van Wassenaerstraat 70. H. van Leeuwen, boerenknecht, naar Anna Paulowna, Schorweg 53 bij H. Kranenburg. D. J. M. van Maanen en gezin, naar Heiloo, Heeren- weg 88. catharina Hendrika Prins, naar Amsterdam, Kamper- foelieweg 86. J. P. J. M. van ReUn en gezin, sergt.-telegrafist, naar Soerabaja. ft. - i >vui i*; h STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Madoera, t., 5 Febr. te Suez. Poelau Tello, t„ 5 Febr. te Suez. Bintang, u., 5 Febr. van Suez. Enggano, u., pass. 4 Febr. Dungeness. Poelau Roebiah, t., 4 Febr. te Belawan. Sinkep, t„ 5 Febr. te Vlaardingen. Singkep 5 Febr. van Rotterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 4 Febr. te Havana. Delftdgk 5 Febr. te Rotterdam. Edam 4 Febr. te New York. Statendam 5 Febr. van New York. Tiradentes 4 Febr. te Baltimore. Veendam 4 Febr. te New-Orleans. Volendam 5 Febr. van Rotterdam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, t„ 3 Febr. van Dakar. Reggestroom, u., 4 Febr. van Lagos. ROTTERDAMSCHE LOYD. Dempo, u., pass. 5 Febr. Ouessant. Xndrapoera, t., 8 Febr. te Rotterdam verw. Kota Agoeng, t„ 5 Febr. van Marseille. Kota Nopan, t„ 5 Febr. van Pt. Said. Sibajak, u„ 4 Febr. van Colombo. Weltevreden 5 Febr. te Hamburg. Kota Baroe, u., 2 Febr. te Batavia. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone 5 Febr. van Rotterdam. Alpherat 5 Febr. te Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Memnon 4 Febr. van Penang. Polyphemus 3 Febr. te Hamburg. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles 4 Febr. van Kopenhagen. Alkmaar, t., 4 Febr. van Curagao. Ariadne 5 Febr. te Aarhus. Aurora 4 Febr. te Palermo. Boskoop 5 Fébr. te Rotterdam. Ceres 5 Febr. van Amsterdam. Gosta Rica, u., 4 Febr. van Dover. Deucalion 5 Febr. van Rotterdam. Fauna 4 Febr. te Lissabon. Ganymedes 5 Febr. van Beyrouth. Helder, u„ 4 Febr van Curagao. Hermes 4 Febr. te Hamburg. Mars 5 Febr. van Rotterdam. Nereus 5 Febr. van Amsterdam. Odysseus 5 Febr. van Amsterdam. Pluto 5 Febr. van Amsterdam. Saturnus 4 Febr, te Antwerpen. Simon Bolivar 5 Febr. van Amsterdam. Stuyvesant 5 Febr. van Amsterdam. Theseus 5 Febr. te Hamburg. Trajanus 4 Febr. te Jaffa. Venus 4 Febr. van Malaga. Vesta 4 Febr. te Piraeus. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz 4 Febr. te Beira. Japara 3 Febr. te Cebu. Nieuw Holland 4 Febr. te Brisbane. Tasman 3 Febr. van Hongkong. Van Spilbergen 31 Jan. van Saigon. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN, Hoegh Silverstar 3 Febr. te Seattle. Silvermaple 4 Febr. te Manilla. Silverpalm 3 Febr. van Kaapstad. JAVACHINAJAPAN LIJN. Tjisadane 3 Febr. van Hongkong. Tjisondari 3 Febr. te Saigon.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3