WEK DE GAL IN UW LEVER OP 30 jaar oud De Heldersche Bestuurders Bond E r is wat nieuws onder de zon. Momenteel zijn er besprekingen gaande tusschen den Britschen minister van buitenlandsche zaken, Eden, en den Italiaanschen gezant te Londen, Grandi, om te trachten een weg te vinden tot nauwer contact tusschen Londen en Rome. Woensdag 9 Februari 1938 Tweede Blad Bijna 1700 modern georganiseer den aangesloten Geleidelijke ontwikkeling met weinig emoties dank zij harden strijd Een eigen gebouw opkomst! Langs de Straat Inbrekers in de Jansenstr* De Greta Keiler-avond Cursus voor broodbakkers Propaganda filmavond Toenadering Londen - Rome Verzendt en ontvangt Uw goederen per„ESONA" Burgerlijke Stand van Den Helder i J De Heldersche Bestuurdersbond bestaat over enkele dagen 30 jaar. Ziehier het heugelijke feit, dat de gemoederen der modern georganiseerden hier ter plaatse dezer dagen bezig houdt. Want er zal feest zijn, weliswaar in de bescheidenheid, welke bij de tijdsomstandigheden en bij het karakter van den Bond past, maar in ieder geval zal er i e t s zijn, dat voor en kele oogenblikken een afwisseling zal be- teekenen in den sleur van het leven van allen dag met zijn zorgen en lasten. Heeft de H.B.B., behalve omdat hij 30 jaren oud geworden is, dan reden om feest te vie ren? Van sociaal en maatschappelijk oogpunt bezien zeker niet! De werkloosheid is, ook hier ter plaatse, nog zeer groot en een ver gelijking van de cijfers over zomer en win ter leert, dat zij over het geheele jaar even groot is. Voor bepaalde groepen van ar beiders zijn bovendien de omstandigheden zóó geworden, dat zij alle hoop op de toekomst verloren hebben. We denken hier b.v. aan de werklooze bouwvakarbeiders, die van mee ning zijn, dat zij niets meer te verwachten hebben. Welk een triest vooruitzicht. De heer W. KRAAK, energiek voorzitter van den H.B.B. Dat men desondanks het jubileum gaat her denken, o.a. met een receptie Zaterdagmid dag a.s., en met 2 feestavonden in Casino, vindt zijn oorzaak in een soort' voldoening om den harden strijd, welke in die jaren geleverd werd. Want als ooit van een vereeniging of Bond gezegd kon worden, dat er hard gewerkt is dan kan het van het H.B.B. gezegd wor den. Dat merkt de buitenstaander niet zoo, maar men moet maar eens menschen spre ken, die er midden in zitten. Al luisterend maakt zich dan een gevoel van respect van U meester, van respect voor het ontzaglijk vele, dat er door den H.B.B. op allerlei gebied in het algemeen gezegd in het belang van eiken modern georganiseerden arbeider ge daan is en wordt. Van alle categorieën in den arbeidenden stand zijn zij aangesloten, van de metaalbewerkers en van de landarbeiders, van de ambtenaren en van transportarbeiders, en allemaal komen zij met hun zorgen en klachten bij den H.B.B., welke moet zien, dat aan die, althans gerechtvaardigde, klachten tegemoet gekomen worden en dat geschillen over steun, loon, uitkeeringen voor dit en voor dat, tot genoegen van betrokkenen nagegaan en opgelost worden. De strijd van den H.B.B. is daarom niet eenvoudig en er zijn in den loop van die dertig jaren reeds velen ge weest, die meenden de leiding van de dage- lijksche zaken op zich te kunnen nemen, maar die al spoedig het bijltje er weer bij neer moesten leggen, omdat zij tegen de moeilijk heden, aan hun functie verbonden niet opge wassen waren. Hun namen zijn vele en reeds lang vergeten. Weinig bewogen geschiedenis. Het is gewoonte om bij een groot jubileum Iets van de „geschiedenis" te vertellen. Wel, in dit verband kan dit résumé al heel sober ztjn, omdat de geschiedenis van den H.B.B. er een is van geleidelijke ontwikkeling, zon der hoogstijgende of diepdalende curve. De H.B.B. werd 30 jaren geleden opgericht door een groepje eenvoudige mannen, onder wie zich ook wijlen de groote voorvechter A. G. A. Verstegen bevond. Wanneer precies die op lichting plaats vond is niet bekend, omdat er toen nog geennotulen werden bijgehou den. Doch men neemt aan, dat het op 12 Februari 1908 geweest is. Zelden heeft een vereeniging zich zoo geleidelijk ont wikkeld: regelmatig nam het ledental toe tot een totaal van ongeveer 1800 bereikt werd! Dat was in 1933. Toen kwam de beruchte kwestie met de „Zeven Provin ciën" en als gevolg daarvan het verbod voor de ambtenaren om zich modern te organiseeren. Dat kostte den H.B.B. onge veer 200 leden, maar dat brak zijn acti viteit niet, integendeel. Momenteel wordt er met veel kennis van zaken en met energie gewerkt aan een groote Pr°Paganda-campagne, welke uitgaat van het V.v. en waarvan men, mede op grond van groote mate van welwillendheid welke van het publiek ondervonden wordt, veel resulta ten verwacht. Nu reeds worden vele nieuwe leden geboekt, ofschoon de „oogst" eerst in Maart en April a.s. binnengehaald moet wor den. Op het oogenblik telt het H.B.B. tus- schen de 1650 en 1700 leden, verdeeld over de 25 organisaties, te weten: ambtenaren, bak kers, bouwarbeiders, Den Helder, Anna Pau- lona, Callantsoog, kantoorbedienden, kappers- personeel, kleedingindustrie, landarbeiders Den Helder, Anna Paulowna, Callantsoog, Kiegras, meubelmakers, metaalbewerkers, onderwij zers, overheidspersoneel Den Helder en Anna Paulowna, schilders, slagers, spoor- en tram personeel, transportarbeiders, typografen, hotel- en cafépersoneel en zuivelbewerkers Koegras. Gewoon doorgaan Het zijn anders niet zoo erg veel positieve resultaten, waarop de H.B.B. kan bogen. Val len deze trouwens moeilijk aan te geven, om dat zij meer in het kleine, veelal zelfs in het individueele gezocht zouden moeten worden, anderszijds was het dikwijls een strijd om te behouden wat men had. Bij de bekende sta king in de fabriek der Gebrs. Meijer was de H.B.B. slechts zijdelings betrokken, omdat de methode der stakers niet de sympathie had van den Bond. Verder heeft men zich een tijd lang naarstig bezig gehouden met de stichting van een eigen onderling ziekenfonds, waarvan veel goeds verwacht mocht worden, doch dat struikelde over volkomen gemis aan mede werking bij de artsen. En dan was er na tuurlijk in '33 in den boezem van den Bestuur dersbond heel wat te verhapstukken. Be stuursleden moesten aftreden en er was ont stemming, omdat de Bond naar eigen gewe ten niets met de „Zeven Provinciën"-affaire uit te staan had en de sabotage der muiters heelemaal de sympathie van den bond niet had. Toch meenden de autoriteiten den Bond te moeten treffen en n u nog ondervindt de organisatie nadeel van dezen maatregel, aan het opheffen waarvan men vooralsnog niet gelooft. Een nieuw gebouw op komst Is dit, wat men noemt geen prettig voor uitzicht. Dit is wel het geval ten aanzien van de huisvesting. Op het oogenblik is de H.B.B. ondergebracht in het verre van ideale Venta- gebouw aan de Westgracht, in de bestuurs kamer, waarvan reeds ontelbare conferenties en vergaderingen hebben plaats gehad. Toch is het reeds vele jaren een harte- wensch om over een eigen gebouw te be schikken. En wat deze wensch betreft: zij zal binnenkort niet meer tot de „vrome" behooren. Tweederde van het benoodigde kapitaal ad 30.000.— is al bij elkaar en de komst van het eigen, nieuwe gebouw is zoo goed als verzekerd. Een blijde weten schap bij het a.s. jubileum! Oude en tegenwoordige bestuurs leden. Na het voorgaande zal het ?en ieder dui delijk zijn, dat het bestuursbaantje van het H.B.B. lang geen sinecure is. Zonder over drijving kan gezegd worden, dat het, wat de voorzitters- en secretarisfunctie betreft, den geheelen man vergt, vooral de functie van den secretaris. Men is wars van personenver- eering, maar toch is er iets van dankbaarheid in de oogen als men menschen spreekt over vroegere en tegenwoordige bestuursleden. Van voorbije dagen vertellen ze U van de energie en werkkracht van een Verstegen, een Min nes, een Wittmer, een Valkenburg en van Grasser, Teeckelenburg en v. d. Poll, om maar eens enkele namen te noemen. En alle aange slotenen zijn het er over eens, dat zij geen 't Was nacht, stikdonkere nacht; een wel dadige rust heerschte boven en onder de da ken van de Jansenstraathuizen. Alle Jansen- straters sliepen de slaap des rechtvaardigen. Alleen de gaslantaarn aan 't eind walmde, door een weinig te veel lucht, als een slape rige schildwacht, die bij tusschenpoozen de oogleden sloot en moeizaam weer langzaam opende, 't Erf van Oortgijzen rustte stil in de zwarte nachtelijke donkerheid. Onder een van de daken sliep Hazelman met zijn gezin. Er naast in 't aangrenzende huis rustte een moeder met twee dochters. 't Was nu stil, en lang vergeten was de aangrijpende nacht dat een paar „zware jongens" eens een bezoek hadden gebracht op een rustig nachtelijk uur, om te zien of ze de argelooze bewoonster niet de zorg kon den ontnemen over waardevolle dingen, die onze gezette matrone in haar bezit en onder haar berusting had. Een vreeselijke schrik, consternatie, een wilde vlucht en als nasleep een langzaam afzakkende overspannenheid waren op deze ongewenschte nachtelijke visite gevolgd. Gelukkig, de tijd heelt alle wonden en zoo was ook deze angstige her innering zoetjes aan weer uitgesleten. Hazelman, moe van 't zware kraanwerk op de werf, mafte heerlijk en bevond zich in diepen slaap. Waar droomde hij nu van? Hoorde hij 't ratelen der kamraderen en het piepen en steunen van de langzaam zwen kende hjjschkraan, die een geweldige stoom ketel uit een boot omhoog hief? 't Knarste en stootte 't piepte 't gilde 't bons de... 't schreeuwde! Hoe langer hoe geweldi ger. Hazelman schrok er wakker van rukte rechtop in bed. Daar vloog zijn vrouwtje ook al overeind en begonnen zijn kindertjes luid te huilen. Een vreeselijk gegil geroep een schreeuwen van vrouwenstemmen bjj de bu- De óverige secretaris van den H.B.B., de heer C. STEENLAGE. beter dagelijksch bestuur konden hebben, dan zij op het oogenblik bezitten. Daar heb je voorzitter W. Kraak, een man, die in zijn ijver voor den Bond wel eens te hard van stapel loopt, maar die door zijn werkkracht en warm enthousiasme een prachtig voorbeeld geeft. Een man, die met maandenlange indispositie moest boeten voor het te vele hooi, dat hij op zijn vork genomen had. De heer Kraak is reeds vele jaren bestuurslid en sinds 1934 voorzitter. Secretaris is de heer C. Steenlage, een jonge, heldere kop, die ook op politiek gebied zijn partij reeds reeds medespeelt. Het is met name voor de werkkracht van dezen voor vechter, dat de aangeslotenen het grootste respect hebben. Dag en nacht is hij als het ware met den Bond bezig en het is werkelijk zooals van hem gezegd wordt: zou hij een normale werkkring hebben, dan zou hij geen goed secretaris van den H.B.B. kunnen zijn. Een man, dien de H.B.B. stellig veel dank verschuldigd is. De derde van het dagelijksch bestuur is de heer W. F. Langerak, een finantieel kunste naar, die de weinige middelen van den H.B.B. zuinig en accuraat beheert. Bokkesprongen kan de H.B.B. finantieel uiteraard niet ma ken en daarom is het maar goed, dat Lange rak aan de kas zit: aan hem is dat wel toe vertrouwd. Deze drie mannen, evenals de andere be stuursleden, doen het werk voor den Bestuur dersbond uit idieele overwegingen en niet om den smeer, zooals wel eens gedacht wordt. Want als men de begrooting naziet, dan vindt men onder het hoofd „Vergoeding bestuur" slechts een bedrag van 150.uitgetrokken en van dit bedrag wordt de helft besteed om vakliteratuur aan te schaffen. De rest wordt onder 9 menschen verdeeld. Van „baantjes" gesproken! Neen, men moet wel door en door bezield zijn van het ideaal der moderne orga nisatie en van het heil, dat daarvan verwacht mag worden om zich aan deze zaak te geven, zooals de hier genoemden gedaan hebben en nóg doen. De Heldersche Bestuurdersbond gaat jubileeren. Het zal hem niet aan belang stelling ontbreken, niet op de receptie en vooral niet op de beide feestavonden, welke Zaterdag en Zondag a.s. in Casino gehouden worden. We gunnen de heeren dit verzetje; de hartelijkheid, die zij aller- wege zullen qpdervinden, zal hen sterken voor de volgende periode, waarin nieuwe harde en hardnekkige strijd staat te wachten. Vele zullen de bemoeienissen weer zijn ten aanzien van de kwestie van de jeugdige werkloozen zoowel als die van de werkloosheid in het algemeen en van al die moeilijkheden en kwesties, waar mede de onderscheidene aangesloten orga nisaties zullen aankomen. We wenschen den Bond in die komende jaren alle sterkte toe. ren, h artverscheurende angstkreten hui len bonken stooten, dan een vinnig, ze nuwachtig tikken op den muur, gevolgd door een hoog uitlaaiende wanhoopskreet: „Hazel man!" HéAaazelmaaanBuurmaaaaaan Help! Help! Help!" Gelijk met buurman zelf werden tevens zijn betere menschlievende gevoelens wakker. „Hazelman, kom dan toch Help!" en dan vol ontzetting er achteraan, kort en schril „Inbrekers!" Dat was wat voor Hazelman. Was hij niet de man die speelde met centenaarslasten, de man die tienduizenden kilo's deed verplaatsen en naar zijn wil ophief en op reusachtige ijzerhoopen smeet? Onwillekeurig verhief zich zijn breede borst, spanden zich zijn spierballen, terwijl hij kwiek zijn bovenbroek aanschoot, 't Ge huil der buurdames werd kort onderbroken door „Tarzan" Hazelman met zijn verlossend krachtig: „ik kom!" Hazelman snelde, zich bewust van zijn energie, 't avontuur tegemoet. In twee, drie sprongen was ie beneden 't Zou wel ach terom zijn, dat ze binnengedrongen waren, dus sprong hij met jeugdige veerkracht over de schutting. Daar was de achterdeur. Met gebalde vuist stormde hij er op af, wilde naar binen rennen, de onverlaten tegemoet... maar de achterdeur was potdicht, 't Keuken raam en 't achterkamerraam ook! Geen tijd verloren anders zouden ze ontkomen, de spitsboeven. Hoepla, weer terug over de schutting, z'n huis door... Zouden ze niet naar buiten vluchten? Voor, langs de straat niets te zien. Hazelman bestormt nu de voordeur... Ook dicht. Boven wordt een gordijn weggeschoven, 't raam half ge opend. Hazelman brult naar boven: „Gooi de deur los! Ik kan er niet in." Drie angstige vrouwenhoofden blikken omlaag en een be nauwde kreet klinkt benepen: „Buurman kom door de goot; we durven niet naar beneden, dan maken ze ons nog dood." Buurman holt weer terug, als een wervel wind de trap op, langs zijn verschrikte fami lieleden op 't raam af. Men voorzie zich bijtijds van plaatsen. Donderdagavond zingt Greta Keiler in Casino. Dat wil zeggen dat wij in de gelegenheid gesteld worden een merkwaardige kunstena res te beluisteren, wier faam de laatste jaren over 5 werelddeelen ging. Greta Keiler, de vrouw die haar nummers zong voor nagenoeg alle microfoons ter wereld, die met ongekend succes optrad in de eerste amusementscentra van tal van landen, en van wie wij alleen de Decca-gramofdon- platen kennen. Zjj komt naar Casino, deze Weensche chan- sonnière, met haar merkwaardig geluid, haar zeer speciale gave. Men zal ook in Den Helder kunnen genieten van het door haar gebrachte lied, soms vroolijk, soms wat droevig, maar altijd: het lied van dezen tijd. Men profiteere van de gelegenheid door de Casino-directie hier geboden, want op een spoedige reprise zal men niet behoeven te rekenen. Naar aanleiding van de advertentie in de Held. Crt. van Zaterdag j.1. over een Cursus voor de Broodbakkerij, wordt ons verzocht de volgende toelichting op te nemen: Deze cursus is aan te bevelen, voor toekom stige patroons en bedrijfsleiders. Duur der cursus 5 mnd., waarvan 4 mnd. theorie en 1 maand practijk. Deze cursus kan alleen doorgaan bij min stens 25 deelnemers. De bedoeling is begin Juli een aanvang te maken. Arbeidersver. voor Lijkverbranding. Op 16 Febr. zal een propaganda film avond gehouden worden door de Arbeiders ver. voor lijkverbranding. Op dien avond zal o.m. de hoofdfilm worden vertoond: „Als wij levenden sterven..." Deze film geeft een volledig beeld van het groote verschil van doodenbezorging door begraven en cremeeren. Opgemerkt zij dat uitsluitend geluidsfilmen worden vertoond. Vermeld zij nog, dat er slechts een beperkt aantal kaarten gratis zijn te verkrijgen. Men leze de advertentie in dit blad. De toegang is voor personen boven 18 jaar. AANRIJDING. Gisteren kwam twee wielrijders op den hoek Jan in 't VeltstraatNieuwstraat met elkaar in botsing tengevolge waarvan een 5-tal fles- schen van een hunner aan stukken ging. Een onderzoek wordt ingesteld. DE KENNELIJKE STAAT. Iemand, die zich in kennelijken staat van dronkenschap bevond werd ingerekend, en ter ontnuchtering opgesloten in het Hoofdbureau. en U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Eiken dag moet uw lever een liter gal in de In gewanden doen vloeien. Wanneer de galafscheiding onvoldoende is, wordt Uw voedsel niet verteerd, het bederft. Er vormen zich gassen in Uw lichaam, U raakt verstopt. Uw organisme wordt vergiftigd en U wordt humeurig en loom. U ziet alles zwart. De meeste laxeermiddelen zijn slechts lapmid delen: een geforceerde stoelgang neemt de oor zaak niet weg. Maar CARTER'S LEVERPILLETJES zullen zor gen voor de vrije toevoer van gal, waardoor U weer geheel herstelt. Een plantaardig, zacht, onover troffen middel om de gal te doen vloeien. Eischt Carter's Leverpilletjes, verkrijgbaar bij apothekers en drogisten in flacons van 0.75. Daar vliegt 't venster al open en „Tarzan of the Apes" zet zijn bloote voet in de kille, glibberige gootprut. Z'n vrouwtje staart ont zet zijn laatste bruingroene beslikte voetzool na. Behendig waart hij langs de dakpannen. Nooit werd een vuil bemodderde voet op een reine crème vensterbank triomphantelijker ingehaald en begroet, dan „Tarzan's" voet. Hazelman bevindt zich nu van aangezicht tot aangezicht tegenover de verschrikte moe der, die door haar respectabelen omvang het uitzicht naar den zolder belemmert. Een van de bepyamade dochters wijst onthutst doch nadrukkelijk naar beneden, de donkerte in. De andere dochter huilt schokkend verder. Hazelman weet al genoeg; hij wringt zich langs zijn gezette buurvrouw naar de deur, smijt die open. Daar is de trap... Nu gaat 't komen! Zijn oogen doorboren de duisternis, als hy resoluut de trap afdaalt. De nieuws gierigheid der buurdames begint 't nu te win nen van de angst, nu die heldhaftige buur man als ridder zonder vrees of blaam zijn leven voor hen in de waagschaal stelt. Wat is dat? Hij trapt op iets hards 't knapt. Hij grijpt er voorzichtig naar... een glasscherf! Hazelman kijkt nu weer terug naar boven, 't Is doodstil nu. Drie in angstige spanning wachtende gezichten met verwarde haren ziet hij... maar Hazelman ziet nog meer: aan den trapmuur ontdekt hij een leege schilderijhaak! Voorzichtig daalt hij nu ver der, stoot tegen iets en gebiedt, dat er licht gemaakt moet worden. De schakelaar klikt en Hazelman hoort meteen tot z'n verwonde ring een benepen stemmetje van boven: „Oh 't is opoe!" Dwaas kijkt Hazelman vragend naar boven en dan weer naar bene den. Daar ligt vlak voor zijn „goot"voeten een ouderwetsche foto achter glas. Wee moedig ziet de „portret opoe" Hazelman aan en in een plotseling opwellende wraakzucht veegt Hazelman z'n moddelpoot af aan het glazen ruitje, stersgewijze gebroken door „opoe's" val van den muur. Beschaamd verstomd het vrouwelijk trio. maar als buurman weer stil in 't nachtelijk duister verdwijnt, zijn ze buurman toch van harte dankbaar voor de snelle, afdoende op lossing van dit angstig inbrekersraadsel. We kunnen de gedachte nog niet van ons afzetten, dat deze heele vertooning een comedie is. Of Mussolini dit alles niet in scène gezet heeft om Londen milder te stemmen en om tijdens deze stemming de geschiedenis in Spanje tot een beslissing te drijven. We hopen ons te vergissen, maar Mussolini is een geslepen diplomaat. „De Maasbode" schreef gisterenavond in een beschouwing naar aanleiding van dit con tact tusschen Eden en Grandi: Wel kan men zich afvragen, hoe het moge lijk is, dat nu door het Duitsche gebeuren da as- en driehoekspolitiek kans heeft van Berlijn uit met grooter kracht gevoerd te worden, het juist Rome moet zijn, dat bewijzen geeft met zijn felsten tegenstander in de mare nostrum, met het imperium waartegen het met zooveel verontrustend woordenspel den strijd op leven en dood aangekondigd heeft, tot een betere verstandhouding te willen komen. Men ziet naar Berlijn, naar Salamanca, naar Tokio om een oplossing voor dit merkwaar dige probleem te vinden. En dan bedenkt men op de allereerste plaats, dat Mussolini er zich steeds op beroept werkelijkheidspolitiek te voeren, een politiek, welke practisch alleen op de mogelijkheden, kansen en uitbuitingen van het meest actueele oogenblik berust. Waar ziet de Duce nu zijn kansen? Toen Eden in het Britsche lagerhuis het vastberaden Britsche besluit te kennen gaf om onverbiddelijk en meedoogenloos een einde aan de zeeschuimerij in de Middellandsche Zee te maken, vond hij, tegen veler verwachting in, onmiddellijk de volle instemming van Italië voor de straffe maatregelen, welke de Engel- sche staatsman tot het bereiken van dit doel aangegeven had. Zelfs het feit, dat in Enge land met onmiskenbare duidelijkheid werd uitgesproken, dat de aanvallende duikbooten en vliegtuigen aan den kant van Franco moe ten gezocht worden, heeft Italië er niet van weerhouden zich onvoorwaardelijk bij het En- gelsch-Fransche besluit aan te sluiten. Voor het oogenblik staat men dus voor ljet ..paradoxale feit, dat Italië,, om welk motief dan ook, zich van Spanje distan tieert om toenadering tot Engeland te zoe ken, terwijl Duitschland gevaar loopt de overigens nog heel losse banden met En geland te verbreken door een meer uitge sproken welwillendheid tegenover Franco te betoonen. Is men in Rome eenigermate bevreesd, dat de nieuwe koers in Duitschland zich ten op zichte van Oostenrijk in een door Italië min der gewenschte richting zal bewegen? Is men in Rome beducht, dat de met Italië nauwer verbonden landen door het Duitsch-Japansche anti-komintern-verdrag, waartoe Italië is toe getreden, van Rome zullen vervreemd wor den? Of is Mussolini teleurgesteld door de tamelijk felle uitlatingen van Japansche zijde aan het adres van Italië en het fascisme? Of is het waar, wat Engelsche bladen ronduit neerschrijven, dat Mussolini niet in de hecht heid en duurzaamheid van de Duitsch-Italiaan- sche vriendschap gelooft en er daarom de voorkeur aan geeft in goede verstandhouding met Engeland te komen om aldus zijn aandeel in de Europeesche pacificatie bij te dragen? Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Massajustitie". Rialto, Spoorstraat, half 8: Marlène Dietrich in „Angel" en „De vlucht voor het huwelijk". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Opgejaagd in de prairie" en „3 harten op een ijsschots". Heden. Casino, 8 uur. Tooneelvereeniging „Tavenu". R.K. Volksbond, 8 uur. Feestavond Ver. Ka tholiek Den Helder. Donderdag 10 Februari. R.-K. Vrouwenbond. Tooneelavond in het R.K. Bondsgebouw. Casino, 8.15 u.: Greta Keiler met orkest. - Licht op 5 29 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 766.8 Temperatuur lucht 4.6 Laagste temp. lucht gisteren 1.9 van 8 Februari 1938. BEVALLEN: J. de GraafSchenk, z.; B. M. HofstraVader, d.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5