Jtyenda, VAN WILLIGEN „DE PORCELEYNE FLES" WANDBORDEN 7 esselsch nieuws Donderdag 10 Februari ma Tweede Blad tfiadótiieiuM Oranje-avond Kath. Den Helder DE KONINKLIJKE DELFTSCH AARDEWERKFABRIEK LÉON SENF „Afrekening" Onze opstellenwedstrijd over de Herdenkingswandeltocht Vanavond zingt Greta Keiler Vlug en goed vervoer gaat samen per „ESONA" „Witte Kruis" afd. Tessel De Koog Straffe maatregelen Vlugger met „Mijnhardtjes". Oe kenner drinkt PILS in „De Toelast' Muziek en zang als boventoon. We hebben gisterenavond in het gebouw van den ^Iksbond kunnen bemerken, dat het enthousiasme over de geboorte van nze kleine Prinses niet van voorbijgaanden «ard is geweest, maar dat het is als een vuur, dat bij de minste aanwakkering weer oplaait tot een heldere vlam. Een oranjevlam, die de harten van ons, Nederlanders, steeds opnieuw yerwarmt. Katholiek Den Helder heeft gisterenavond getoond, dat haar vreugde over de geboorte van onze Beatrix oprecht is, niet alleen door een groote belangstelling, maar vooral door de spontane wijze, waarop gereageerd werd op de diverse nummers van het programma. Openingswoord van den heer Kolster. Het was de heer Kolster, die de aanwezigen het welkom toeriep en dat in het bijzonder den heer en mevrouw Ritmeester, wier tegen woordigheid hij op hoogen prijs stelde. Wij hebben gemeend, zoo zeide de heer Kolster, om deze heugelijke gebeurtenis in eigen kring te moeten vieren. En we vonden het R.K. Gemengd Koor, Winnubst en kape laan Westdijk bereid om medewerking aan dezen avond te verleenen. Ook de burgemees ter heefd beloofd nog enkele woorden te zullen spreken. Ik hoop, zoo besloot de heer Kolster dit openingswoord, dat U op een prettige wijze in de vreugde, die ons vorstelijk huis bezielt, zult deelen. Muziek en zang. Winnubst, onder leiding van haar directeur, den heer Schenkels, laat dan eenige feest klanken, in den vorm van een tweetal be kende marschen, door de zaal daveren. Van het Wilhelmus, dat volgde, werden spontaan door alle aanwezigen staande twee coupletten meegezongen. Het R.K. Gemengd Koor, dat onder de be kwame leiding van den heer Leewens zijn uit stekende kwaliteiten ook dezen avond weer toonde, bracht vervolgens „Dorriine Salvum Fac" ten gehoore. Er was een prachtige samenwerking tusschen koor en orkest en de schoonheid van deze compositie van Giesen kwam dan ook ten volle tot zijn recht. Na enkele bekende volksliederen, gespeeld door Winnubst en meegezongen door allen, volgde de korte, maar kernachtige Feestrede van kapelaan Westdijk. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana is hedenochtend bevallen van een dochter. Zoo staat het in alle eenvoud in de Staatscourant van 31 Januari. De spanning van het wachten is verbroken. De nuchtere Hollander laat zich gaan in een rechtgeaard gevoel van blijd schap. De geboorte van Prinses Beatrix opent een perspectief voor de bestendiging van den band van Nederland met Oranje. Wij willen Oranje houden, omdat wij Oranje onmisbaar achten voor Nederland. Een dergelijke blijde gebeurtenis is een reden voor verheugenis voor een heel volk, wanneer dynastie en volk met elkaar ver bonden zijn en zoo is het Gode zij dank in Nederland. In korte trekken schetst kapelaan Westdijk dan de geschiedenis van ons vorstenhuis. Wij katholieken waardeeren in Oranje voor al het feit, dat hij de grondlegger geweest is van de Oranje-dynastie. Steeds is Oranje voor het volk ten zegen geweest. Met grooten dank denken wij, katholieken, aan Koning Willem II. die ons uit het diensthuis van barre achterstelling heeft uitgeleid. En zoo vertelt de spreker over de wreede oorlogsperiode 19141918, waarin het aan het beleid van onze landsvrouwe te danken is ge weest, dat wij van de verschrikkingen van den oorlog zijn gevrijwaard. Wij katholieken, zoo besluit spreker zijn kernachtige Pede, zullen bidden, dat Prinses Beatrix een waardig opvolgster mag wezen van Oranje. vervaardigt in beperkte aanmaak ter herinnering aan de geboorte van prinses Beatrix, ontworpen door den bekenden kunstenaar Van bovenstaande schotel diam.29 cm worden genummerde exemplaren ver krijgbaar gesteld. Prijs f 36.50 Wandbord diam, 25 cm f 12.75 Wandbord diam. 18 cm f 6.25 VROEGTIJDIG BESTELLEN VOORKOMT TELEURSTELLING Verkrijgbaar bij KONINGSTRAAT 14 ctf ®n .harteI'Jk applaus is een duidelijke in- Westdijk^ d8 woorc*erL van kapelaan Prachtige gift voor het Beatrlx- fonds. Na de pauze vestigt de heer Kolster dan nog even de aandacht op het feit, dat op initiatief van mevrouw Ritmeester een fonds voor baby- en moederzorg „Beatrix" is opgericht. De vereeniging Katholiek Den Helder heeft kans gezien om een bedrag van 85.voor dit fonds bijeen te brengen, een mededeeling, die een kleine ovatie ten gevolge had. Na enkele nummers van Winnubst en het R.K. Gemengd Koor, komt dan de burgemeester aan het woord. Gij hebt, mijnheer de voorzitter, daarstraks Uw dankbaarheid geuit voor de aanwezigheid van mijn vrouw en mij. Maar wanneer er sprake is van dankbaarheid, dan is dit aan mijn vrouw en mij om hier in Uw midden te mogen vertoeven. Oprecht verheugd ben ik om ook Uw herder, pastoor van Veen, weer in Uw midden te zien. Zijn Oranjehart kennende, had ik ook niet anders verwacht, dan dat hij hier wel zou komen. (Een hartelijk applausje breekt na deze woorden los.) Ik zal niet spreken over de zorgen en leed die over Nederland zijn heengegaan. Laten we hopen, dat die zorgen allen in vreugde zijn- veranderd. Wij staren nu vol hoop op de toekomst en wij weten wat wij aan Oranje hebben. Koning Willem III heeft gezegd: „Oranje kan nooit genoeg doen voor Nederland"; maar ik zeg: „Nederland kan nooit genoeg doen voor Oranje". Wij weten, dat de toekomst er tamelijk donker uitziet, maar wij weten ook, dat het steeds het innigste streven van onze Koningin is geweest, Nederland voor ons te bewaren. Wij hebben gezien, hoe zij haar Kind in liefde voor land en volk heeft opgevoed. De spreker vertelt dan hoe Prinses Juliana steeds haar beste krachten gaf aan het werk van het Crisis-Comité en het Ned. Roode Kruis. Wanneer wij deze feiten onder het oog zien, dan is het niet te verwonderen, dat wij popel den om uiting te geven aan onze vreugde toen haar het geluk, in de volle beteekenis van het woord, is deelachtig geworden. Wanneer wij feest vieren voor Beatrix, dan denken we toch ook in de eerste plaats aan de moeder, vader en grootmoeder, die wij dit geluk zoo van harte gunnen (applaus). De heer Ritmeester memoreert dan het feit, dat 60 millioen menschen in Oost en West hebben deelgenomen aan de innige blijdschap over het gebeuren in ons Koninklijk Huis. Allen dankbaar, omdat wij leven onder dit vorstenhuis. Ik wil eindigen met den vreugdekreet: Leve ons Vorstenhuis! Een driewerf hoera klinkt door de zaal. Een van de aanwezigen roept dan: Leve de Bur gemeester!, een kreet, die spontaan door allen wordt overgenomen. De heer Kolster besluit tenslotte, na alle medewerkenden den dank van het auditorium te hebben overgebracht, dezen goed geslaag den Oranjeavond met den Christelijken groet. Tooneelspel van Fabricius opgevoerd door TAVENU. In de serie tooneelistische gebeurtenissen, welke we eiken winter beleven, vormen die van onze plaatselijke tooneelvereeniging TAVENU een welkome afleiding. Behalve dat het steeds een genoegen is de Tavenu-ers in actie te zien, bieden zij ons een uitgezochte gelegenheid om vergelijkingen te treffen. En dat doet een cri ticus tenslotte gaarne. En met Tavenu gaat dat bovendien op, omdat wé van haar gewend zijn tip-top verzorgde voorstellingen voorgezet te krijgen. TAVENU, aan dien naam is het dilet- tantentooneel in zijn besten vorm inhaerent. Met belangstelling hebben we dan ook giste renavond weer van haar werk kennis genomen. Opgevoerd werd een tooneelspel in drie bedrij ven van Jan Fabricius: „Afrekening", een vrij onbekend werk van onzen dramaturg. Dit laat ste verwondert ons niet. Fabricius moge dan al met sommige van zijn stukken als „Dolle Hans" succes geboekt hebben, de waarde van zijn oeuvre wordt ter beoordeeling aan het... nage slacht voorbehouden In „Afrekening" heeft Fabricius het probleem gesteld van de vrouw, die tweemaal gehuwd is geweest en in haar laatste levensjaren geroepen wordt om zoowel de kleinzoon uit haar eerste huwelijk als de kleindochter uit haar tweede huwelijk te steu nen in hun maatschappelijke behoeften. Zoo op het oog een vrij eenvoudige kwestie, vooral als de oude dame finantieel in staat is te helpen. Zoo eenvoudig is het echter niet, want ten eerste zijn haar mogelijkheden maar beperkt en ten tweede wordt haar hulp verlangd voor gansch verschillende zaken. Jan, de kleinzoon uit het eerste huwelijk, behoeft geld voor ris kante ondernemingen, waarin de oude vrouw terecht maar weinig vertrouwen kan hebben. Neen, dan ziet de andere „zaak" er hoopvoller uit: Thea, de kleindochter uit het andere huwe lijk, en haar verloofde Nico, beiden tandartsen zonder praktijk, maar jong en vol onderne mingsgeest en bezield met de heilige gedachte, zich een eigen home en inkomen te verschaffen, behoeven geld om hun praktijk te kunnen be ginnen. Hun moed en jeugdige vastberadenheid schenken vertrouwen en... zij zullen slagen, zooals elke jongeling slaagt, die wil en kan. De portée van „Afrekening" is nu, dat de oude grootmoeder in beide ondernemingen haar kostbare geld steekt, waarmede tevens het drama eigenlijk reeds voltrokken is. Dit gegeven, ontdaan van alle franje en bij komstigheden, stelt aan de vertolkers zware eischen, eischen van groot dramatisch talent. En TAVENU zou daaraan hebben kunnen vol doen als zij met die krachten ten tooneele ver schenen was, waarover zij de beschikking heeft. Nu zagen we, en dat is een begrijpelijke con cessie, die zij aan haar leden moet doen, een gemengd gezelschap, waarvan de eene helft op een beduidend hooger plan stond dan de andere. Tot de eerste groep rekenen we mevrouw J. Prinsvan Keulen als Oma Eefje, mej. Mieke Bijl als Thea en de heer J. Schokker als Jan. Zonder meer kan gezegd worden, dat zij het ge weest zijn, die de opvoering van gisteravond gedragen hebben. Vooral mevr. Prins heeft een prachtige creatie te zien gegeven, die eigenlijk niet te verbeteren was. Een mooie rol, die met de juiste dictie en interpretatie gedaan werd. Hier was een echte lieve grootmoeder, zooals we ons die allemaal zouden wenschen. Mej. Bijl bevestigde onze meening. dat zij een opkomend tooneelspeelster is, die we nog dikwijls willen zien op de planken van „Casino". En de heer Schokker, wiens regie méde genoemd mag worden, is een oude tooneelspeler, dien men in elke rol kan gebruiken. Vooral in het derde be- dhjf was hij uitstekend op dreef. Mej. E. van Hoek en de heer S. Schellinger hebben we wel eens beter gezien. Het was of op beiden de ver antwoordelijkheid wat zwaar drukte, althans zij waren beiden wat nerveus. Later ging het veel beter en met name in het derde bedrijf toonden zij over niet geringe dramatische ta lenten te beschikken. Als we ons niet vergissen, ondergingen mej. C. London en de heer J. Morée den tooneeldoop, althans we schrijven het daar aan toe, dat zij zich niet tot de hoogte op wis ten te werken, die in dergelijk gezelschap ver- eischt is. Wellicht dat de routine hen later te hulp zal komen en dat we dan veel goeds over hen zullen kunnen schrijven. Mej. H. Schoeffe- lenberger fungeerde als het dienstmeisje en maakte van haar onbeduidende rol, wat er van te maken was. Costumes en aankleeding van het tooneel waren als altijd uitstekend verzorgd: de meubi leering en stoffeering was van de fa. T. C. Govers, de electrische ornamenten waren ver strekt door de fa. J. F. Schellinger en de kunst voorwerpen en schilderijen door de fa. H. Ma- zairac. Het kapwerk was als gewoonlijk van den bekwamen heer M. M. Wolzak uit Amster dam. Opvallend was de groote opkomst van leden en introducé'» waarvan er velen van de gele genheid gebruik maakten om na afloop van de voorstelling een gezellig dansje te maken. Wie de prijzen wonnen. Gisteren was de termijn, waarbinnen de op stellen over den Herdenkingswandeltocht aan onze redactie konden worden ingezonden, ver streken. Direct daarna zijn we aan het lezen van de ettelijke ingezonden opstellen gegaan. De jury bestond uit de leden van onze redac tie, die na van de diverse opstellen kennis ge nomen en beraadslagingen gehouden te heb ben, tot den volgenden uitslag kwam: Eerste prijs A. A. Cornielje, Weezenstr. 36. Tweede prijs G. Woudstra, Dahliastraat 26. Derde prijs Grada Hissink, p/a. Brakkeveld- weg 71a. De heer Cornielje kan de rijksdaalder ko men halen, terwijl de twee andere prijswin naars aan ons bureau verwacht worden om op te geven hoe de door hen gewonnen doos Unit-post bedrukt moet worden. Onder de inzendingen troffen we er voorts een aan van juffrouw Dordtmundt, Stations straat 13, die ondanks haar 61 jaren het ge- heele parcours afgelegd heeft. Voor deze pres tatie en voor haar opstel kennen wij haar een troostprijs toe, n.1. een gratis abonne ment op het Zondagsblad gedurende 1 kwar taal. Wegens plaatsgebrek zullen we niet over gaan tot het publiceeren van een of meerdere opstellen der prijswinnaars, doch volstaan met de opmerkingen, dat velen zich niet aan de afspraak gehouden hadden en het opstel veel te lang gemaakt hadden. Wèl gaven sommi gen blijk, onderweg goed opgelet te hebben, want tal van aardige bijzonderheden mochten wij aantreffen. En nu wachten we weer op een volgende gelegenheid om onze abonnés een prijsvraag of puzzle te kunnen voorzetten. Vanavond zingt de wereldvermaarde Ween- sche chansonnière Greta Keiler in Casino en niemand zal durven ontkennen, dat onze stad met dit bezoek iets bijzonders wacht. Greta Keiler munt uit in microfoon-zang kunst; zij heeft een diepe altstem, die daarbij een zeer groot toonbereik heeft en waarvan zoowel de hooge als de lage noten even zui ver zijn. Haar microfoontechniek is wonder baarlijk en de technici van de B.B.C. (de Engelsche omroep) hebben onomwonden toegegeven, nog nimmer iemand ontmoet te hebben, die dusdanig micro-gènique was. Geen wonder, dat dit aanleiding was, dat de zangeres ook bij de Decca-gramofoon maat schappij een overweldigend succes wist te boeken. En thans... hedenavond in Casino. Onge twijfeld zullen er vele honderden enthousias ten van deze klein-kunst zijn, die de Wie- nerin persoonlijk zullen gaan beluisteren. GER. EV. ZANGKOOR „ORA ET LABORA". Bovengenoemde vereeniging gaf een liede- renavond in het „Verpleeghuis" aan de Kcrk- gracht. Het zangkoor stond onder leiding van den dirigent, den heer J. Jongkees. Ter afwis seling werden eenige muzieknummers op het orgel gegeven, in de pauze werd thee met koek gepresenteerd. MISHANDELING. Door een bewoonster van de Emmastraat werd aangifte gedaan, dat haar 3-jarig zoontje door een bewoonster van de Van Galenstraat was mishandeld. KAT VERGIFTIGD. Door Iemand van de Weststraat werd aan gifte gedaan, dat haar kat den dood had ge vonden door vergiftiging. Een onderzoek wordt ingesteld. HET DIEFACHTIGE DIENSTJIEISJE. Een bewoonster van de Singel was al ver schillende malen tot de ontdekking gekomen, dat zij geld uit haar woning vermiste. De po litie ondervroeg het dienstmeisje van de fa milie, welke bekende de diefstallen gepleegd te hebben. Het meisje zal zich t.z.t. wel in Alkmaar te verantwoorden hebben. In Hotel „Texel" werd gisterenavond de jaarvergadering van het „Witte Kruis" ge houden. Het vergaderingbezoek was, zooals wij dat bij deze vereeniging gewoon zijn, ge ring. Wegens ongesteldheid van den voorzitter, dr. Boswijk, berustte de leiding bij den vice- voorzitter, notaris Mulder, die na een kort welkomstwoord het woord gaf aan den secr.- penningmeester, den heer Pisart, die achter eenvolgens notulen en jaarverslag voorlas en rekening en verantwoording deed van de afdeeling van het „Witte Kruis", waarover de Penningm. het financieel beheer voert. Uit het jaarverslag vernamen wij, dat het aantal leden ih gestegen van 1581 tot 1586. Financieel is 1937 een goed jaar voor de ver eeniging geweest en daar het proces-Boon is gewonnen en het beslag op den Witte Kruis weg is beëndigd, behoeft thans geen 350. meer te worden uitgetrokken voor proces kosten. De verlies- en Winstrekening van het Witte Kruis sloot ditmaal met een voordeelig saldo van 381.69. De rekening van de t.b.c.-bestrij- ding met een voordeelig saldo van 130. De heer Pisart wees er bij deze rekening op, dat de uitgaven voor dit doel aanmerkelijk verminderen: voor pl.m. vijf jaar moest voor t.b.c.-bestrijding bijna 7000.meer worden uitgegeven. Het kassaldo van de ziekenauto, is, dank zij een gift van 250 van T.E.S.O., een bij drage van 25.van het Feestcomité „100- jarig bestaan Polder Eierland", een recette van de uitvoering van „Thalia" en enkele kleine giften gestegen tot 421.53. Gewezen werd nog door den heer Pisart op de groote belangstelling voor het Consultatie bureau voor zuigelingen, waarbij in 1937 776 kinderen zijn behandeld. Kosten zijn hieraan voor de afd. niet ver bonden, omdat die inkomsten de uitgaven zoo ongeveer dekken. Overdracht weg en boschje. De voorzitter bracht nu een punt in be spreking, dat eenigszins afweek van de ge wone agenda-punten, n.1. „de overdracht van den weg en het boschje van het Witte Kruis aan de gemeente Tessel. Dit besluit was reeds eerder in een algemeene vergadering geno men en ook de Raad had reeds tot overname besloten, doch de heer C. Boon Pz. maakte de overdracht onmogelijk door beslag te leggen op de eigendommen van de vereeniging en een proces te beginnen. De voorzitter gaf een beknopt overzicht van de onverkwikkelijke en kostbare geschiedenis, die hieruit voor het Witte Kruis is voortge vloeid. Het beslag is nu opgeheven door den curator in het faillissement-Boon en Duo- dora-stichting, zoodat de overdracht nu kan plaats hebben; omdat indertijd het besluit tot overdracht niet te duidelijk is genotuleerd, wenscht het bestuur nogmaals bekrachti ging van het besluit in de algemeene verga dering. Zonder stemming werd nu tot Over dracht besloten. Tot rekeningopnemers voor het volgend jaar werden weder aangewezen de heer A. C. Rab en P. Plaatsman. Vervolgens bracht de heer Pisart een uit voerig verslag uit van de Algem. vergadering van het Hoofdbestuur, die hij reeds 30 jaar achtereen als afgevaardigde van de afdeeling Tessel heeft bezocht. Ook nu weder werd den heer Pisart opgedragen de afd. in 1938 als afgevaardigde te vertegenwoordigen. Bij de rondvraag wees de heer E. Noord- dijk (rijksveearts alhier) op het zeer gunstig resultaat dat men op Tessel heeft bereikt met de t.b.c.-bestrijding onder het rundvee. Spr. meent de vermindering van de uitgave voor t.b.c—bestrijding van het Witte Kruis voor een groot deel te moeten toeschrijven aan deze prachtige resultaten van de bestrijding der runder-t.b.c. De geneesheeren immers zijn het er vrijwel over eens, dat de runder-t.b.c. gemakkelijk op den mensch kan overgaan. Nu bedraagt het aantal reactie-dieren in onze gemeente niet meer den 1 tot IV2 pet. (bij aanvang van de bestrijding 20 pet.). Spr. bracht deze zaak in bespreking om van het Witte Kruis en de Wijkverpleging moreele steun toe krijgen en actie te voeren, opdat de veehouders ook die laatste reactiedieren opruimen. De gemeente kan de verordening die in dit verband is gemaakt, wel toepassen, doch deze zaak is steeds zoo soepel mogelijk behandeld en het is naar sprekers meening beter dat de boeren uit eigen beweging van de reactie-dieren afstand doen. Zooals verwacht mocht worden was de ver gadering volkomen bereid om de gevraagd steun te verleenen, omdat dit geheel in de lijn van de werkzaamheden van het „Witte Kruis" ligt. Gewezen werd er door den heer Noordijk nog op, dat Vlieland, Terschelling en Ame land ter bevordering van het vreemdelingen verkeer reclame maken met het feit, dat de rundveestapel aldaar geheel vrij is van reactie-dieren. Ook op Tessel wil men dit resultaat in verband hiermede gaarne zoo spoedig mogelijk bereiken. Daar verder niemand het woord verlangde sloot de voorzitter de vergadering. FAMILIE-PENSION „BEATRIX". Naar wij vernemen, zal de heer G. Dros te De Koog dezen zomer een familiepension openen, dat den naam van onze jonge Prinses Beatrix zal dragen. Reeds is met den bouw ervan een aanvang gemaakt. Engeland verliest z(]n geduld. Er zijn twee feiten, die dezer dagen onze bizondere aandacht vragen, beiden betreffen Engeland en Italië. Reeds gisteren wezen we op de pogingen van Italië om Engeland mil der te stemmen door het contact, dat Grandi, de Italiaansche gezant te Londen, zoekt om de Italiaansch—Engelsche besprekingen weer op gang te brengen. Een poging, die van den kant van Engeland, met begrijpelijke gereser veerdheid werd tegemoet getreden. Volgens Reuter zou Engeland op het oogenblik de voorkeur geven aan een po litiek van afwachten, totdat gebleken zal zijn ,dat de politiek van Mussolini een blijvend karakter heeft en dat zijn be reidheid om met Engeland in de Middel- landsche Zee samen te werken, inder daad ernstig gemeend is. Het is g^en wonder, dat Engeland deze houding in neemt. Het heeft van Mussolini's prac- tijken al genoeg leergeld en het zal nu eerst de kat eens uit den boom kijken, alvorens opnieuw de hand tot samenwer king uit te steken. Het tweede feit, dat onze aandacht vraagt, zijn de Engelsche maatregelen tegen piraten in de Middellandsche Zee. Engelands geduld is uitgeput en het zal nu tegen iedere duik boot maatregelen nemen, die onder water vaart op de route van de Britsche schepen in de Middellandsche Zee. De Engelsche regeering zou van' deze maatregelen zoowel de Spaansche regeering te Barcelona als de autoriteiten te Salamanca in kennis stellen, en naar aanleiding van de beschieting van de „Alcira" den autoriteiten te Salamanca doen weten, dat zij „voortaan zonde^, voorafgaande waarschuwing repres- saillemaatregelen zou nemen." Voor Rome is de gedwongen goedkeuring van de maatregelen, die klaarblijkelijk be doeld zijn tegen generaal Franco, den be schermeling van den Duce, een bittere pil, schrijft het Hbl. Zoowel te Salamanca als te Rome tracht men nog steeds te doen geloo- ven, dat het „roode" duikbooten zijn, die schuldig staan aan het torpedeeren van En gelsche en andere vreemde koopvaarders, maar de scherpte, waarmede de Engelsche regeering zich in het bijzonder tegen Sala manca richt, doet zien, dat zij voor de sug gestie van Salamanca en Rome niet toegan kelijk is. Het blijft anders wel opmerkelijk, dat tot dusverre geen enkel Italiaans ch stoom schip in de Spaansche wateren of elders in de Middellandsche Zee is getorpedeerd. Ook, dat geen enkel Italiaansch oorlogsschip op zijn patrouilleroute ooit een „roode" duik boot heeft gesignaleerd. Formeel geeft de Duce de Britsche regeering in ieder geval z(jn zegen op maatregelen, die de bewegings vrijheid van generaal Franco's duikbooten in de Middellandsche Zee opnieuw sterk zullen beperken. De houding van Engeland, zoowel ten aanzien van Spanje als van Italië geeft weder blijk van kracht en vastberaden heid, die reeds door de overeenkomst van Nyon werd ingeleid, maar thans eerst duidelijk aan het licht komt. Ja dit is zeker, dat zij een gevatte koude en allerlei pijnen niet alleen vlugger, maar ook veel grondiger en meer blijvend ge nezen en verdrijven. Mijnhardtjes zijn geen ronde, maar hartvormige cachets en zijn verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten. Koker 12 st. 50 ct. Proefverpakking 2 st. 10 ct. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 9—12 en van 13.30— 17 u. Zaterdags van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Massajustitie". Riaïto, Spoorstraat, half 8: Marlène Dietrich in „Angel" en „De vlucht voor het huwelijk". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Opgejaagd in de prairie" en „3 harten op een ijsschots". Heden. R.-K. Vrouwenbond. Tooneelavond in het R.K. Bondsgebouw. Casino, 8.15 u.: Greta Keiler met orkest. Licht op 5.31 Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 754.0 Temperatuur lucht 6.(5 Laagste temp. lucht gisteren 5.8 GESLAAGD: Bp het laatst gehouden examen slaagde te 's-Gravenhage voor len stuurman groote stoomvaart onze oud-stad genoot, de heer A. Lastdrager.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5