Waarom Ds. Niemöller met zijn advocaten brak ABDIJSIROOP Franco-offensief tot staan gekomen De verdeeling van Palestina De Nijkerksche Mauritius- zegel De strijd om Temel Burgerlijke Stand van Den Helder Waarom hoesl Ge zoo? AKKER's verstèrkte Luchtverdedigingsfonds Uit onze omgeving Gisteren is, zooals elders in dit blad ver meld, het proces tegen Ds. Niemöller ver daagd, omdat de beklaagde een meenings- verschil had met zijn verdedigers. Omtrent dit conflict, dat waarschijnlijk een vertraging van enkele weken in de be handeling van het proces zal veroorzaken, verneemt de Berlijnsche correspondent van de „Daily Telegraph" nader, dat het inci dent veroorzaakt is door Niemöller's eisch, dat zijn verdediging zou aandringen op het weder toelaten tot de behandeling van het publiek, met inbegrip van de Duitsche en de buitenlandsche pers. Zijn verdedigers weigerden dit te doen, omdat, naar zij zei den, het hof onder geen voorwaarde erin toe zou kunnen stemmen zijn beslissing te herzien. Ds. Niemöller gaf toen uiting aan zijn mis noegen over deze houding en gaf zijn ver dediging een half uur om zich te beraden. Toen deze bleef weigeren, ontnam Niemöl ler hun het recht hem verder te verdedigen, niettegenstaande de waarschuwingen van den president van het hof, Höpke. Deze hou ding van Ds. Niemöller kan ver strekkende gevolgen hebben. Hij is nu dus zonder verdediging en in dien er geen oplossing wordt gevonden, zal de zaak ongetwijfeld wederom voor onbe- paalden tijd worden verdaagd. Voor zoover men kan nagaan, is hij Maan dag en Dinsdag verhoord. Toen de president van het Hof hem vroeg, of hij zichzelf als schuldig beschouwde, antwoordde hij met een beslist „neen". Niemöller gaf een be schrijving van zijn loopbaan, van zijn dienst in den wereldoorlog en van zijn godsdiensti ge overtuiging, die hem er toe had gebracht in dienst van de Evangelische Kerk te tre den. Bij dit betoog waarschuwde de presi dent hem verscheidene malen niet zoo „wijd- loopig" te zijn. I Het getuigenverhoor ls blijkbaar Dinsdag middag begonnen en Niemöller schijnt hen met groote bekwaamheid te hebben onder- vraagd. Toen het proces begon, waren de gangen van het hof van Moabit gevuld met in bur ger gekleede agenten van de Gestapo, die nauwlettend acht sloegen op alle advocaten en getuigen, die bij de zaak waren betrok ken. Opmerkelijk is de achting, die de gevan genbewaarders en de rechterlijke ambtena ren voor Niemöller blijken te koesteren. Zel den zal een verdachte met zooveel sympa thie en respect zijn behandeld. In de evangelische kerken, waarvan de voorganger lid van de Belijdenisbeweging is, worden, zoo lang als het proces duurt, bedediensten gehouden. Een andere lezing over de reden der ver daging geeft het Hdbld. Het blad zegt, dat er geen sprake van is, dat Ds. Niemöller zijn verdedigers het ver trouwen zou hebben opgezegd. De reden der verdaging schuilt in den eisch van het O. M., die vroeg, dat aan ieder een, die met het proces te maken zou krijgen, de plicht tot geheimhouding opgelegd zou worden. Het voerde aan, dat de advocaat van ds. Niemöller en eenige leden van de confessioneele beweging in contact stonden met buitenlandsche politieke en kerkelijke kringen en de hoop koesterden op die wij ze het vonnis van de rechtbank te beinvloe den. Ter staving daarvan haalde het O. M. eenige berichten aan uit een emigranten krant, welke in Parijs worden gepubliceerd. Het verzoek van het O. M. lokte onmiddel lijk protesten uit van de verdediging, die verklaarde, dat zij haar taak zou neerleggen, tenzij de insinuaties werden ingetrokken. Het O. M. weigerde dit en de verdediging verliet daarop de zaal. De rechtbank be noemde toen een anderen advocaat en leg de overeenkomstig den eisch van het O.M. allen, die met het proces te maken zouden krijgen, den plicht tot geheimhouding op. Overtreding daarvan zou strafbaar zijn met zes maanden gevangenisstraf. Ds. Niemöller verklaarde toen, dat hij geen woord meer zou zeggen en ook niet meer op vragen zou antwoorden. Terwijl de ten Noorden van Teruel ope- reerende regeeringstroepen er in slaagden den opmarsch der opstandelingen in de buurt van Mont Alban tot s'taan te bren gen, hebben andere eenheden ten Westen van Teruel tegenaanvallen ondernomen. Gisteren hebben zij heuvel 1325 ten Oos ten van Val de Cuenta, ten zuiden van Be- zas bezet. Val de Cuenta bevindt zich aan den voet van een berghelling. Het front van Franco is verbreed, doch hij heeft het voornaamste doel van zijn offensief niet bereikt. Het ging er om in het Noorden den weg van Camin Real naar Mout Albart af te snijden. Deze weg be- heerscht de verbindingen van het aan de kust opereerende leger en dat in Aragon. Siera Palomera moest worden opgeofferd, .doch de regeeringstroepen hebben zich thans geinstallecrd achter de rivier Alfambra. Zij zijn er genesteld op hoogten, welke den rechteroever van de rivier beheerschcn en zullen er de vijandelijke aanvallen kun nen weerstaan. Volgens berekening hebben de opstande lingen voor den aanval 80.000 man in het vuur gebracht. In militaire kringen der regeering wijst men er op. dat de opstandelingen zware verliezen hebben geleden. Britsche zienswijze onveranderd. In liet Lagerhuis is den minister van ko loniën, Ormsbv Gore, de vraag gesteld, of hij, teneinde de bezorgdheid in eigen land en .in Palestina weg te nemen, het Huis de ver zekering wilde geven, dat de regeering zich nog volkomen houdt aan de politiek van verdeeling, zooals deze in Juli j.1. in een Witboek is uiteengezet en in September te Gencve bevestigd. De minister zette uiteen, dat de re geering niet van meening is veran derd. Nog steeds ziet zij in het door de Kon. Commissie voor Palestina aanbevolen plan, de beste oplossing van de moeilijkheden in Palestina. Aan deze politiek houdt zij zich nog steeds, en thans zal een nieuwe technische commis sie ingesteld worden, teneinde een welom lijnd plan uit te werken, zooals noodig is in gevolge de resolutie, die in het Lagerhuis op 21 Juli is aangenomen. Hieraan voegde de minister nog toe, dat, tenzij het mandaat door den Volkenbondsraad wordt gewijzigd, er door een daad van de Britsche regeering geen verandering in kan worden gebracht. Op een andere vraag betreffende Palesti na zeide Ormsbv Gore. dat de regeering de politiek van verdeeling het beste middel achtte, waardoor onder de gegeven omstan digheden de belofte betreffende het instel len van een Joodsrh Nationaal Tehuis in Palestina kan worden verwezenlijkt. Het voortduren der daden van terrorisme in Pa lestina zal de regeering niet weerhouden, voort te gaan met haar onderzoek met het oog op de voorbereiding van een vastom lijnd plan. in overeenstemming met de re solutie van 21 Juli. Grootmoefti van Jeruzalem ge waarschuwd. Den verbannen Grootmoefti, van Jeruza lem is door de Britsche regeering ter ken nis gebracht, dat zijn recente politieke op treden ongcwenscht is. De deskundigen hebben de f 8000 reeds betaald. De strijd over de vraag of de Nijkerksche Mauritiuspostzegel echt of slechts schijn is, is nog niet beslist. In een interview, dat het Vsbl. had met den slager Luttmer, die voor slechts enkele kwartjes het schijnbaar waardelooze post zegelplaatje kocht, vertelde de slachter, dat het hier wel degelijk om een echte Mau- ritiuszegel ging. Trouwens, zeide de heer Luttmer, de som van achtduizend gulden is mij door twee bekende A.msterdam- sche handelaars uitbetaald. Contant op tafel en binnen is binnen. Bij de ontdekking van de waarde der ze gel speelde het toeval een groote rol. De slager had het plaatje gekocht met het doel het als versiering voor de huiska mer te gebruiken. In een tijdschrift zag hij de afbeelding van de beroemde Mauritius- zegel en mcenende, dat een van de overgc- plakte zegels op het plaatje er wel wat op geleek, wendde hij zich tot den heer Kingma, den expert, die thans verklaart dat het een vrijwel waardelooze Engelsche post zegel is. Slager Luttmer verklaart, dat de heer Kingma het plaatje nauwelijks heeft beke ken. Hij haalde het glas er niet eens van af en zeide zonder nauwkeurig onderzoek, dat er niets bijzonders tusschen zat. De zegel is, volgens den gelukkigen koo- per, overgeplakt maar niet beschadigd en zal zeker op de beroemde Londensclie post zegeltentoonstelling een dikke prijs opbren gen. van 9 Februari 1938. ONDERTROUWD: I. Bouwens en A. Pijl, A. Rietvelt en A. Schilt; G. A. Citteur en B. C. E. Konijn; A. Grasboer en E. M. Schilder; S. Goea en C. Slijkerman; J. Visser en J. C. F Galjaard. BEVALLEN: P. M. Boumavan der Lans, d.; M. C. van DoornVaars, z. OVERLEDEN: W. Blaauboer, (m.) 79 jaar; Wed. A. Baak, 87 jaar. ÏSiljahJUn, ONS GENOEGEN—T.O.P. Dinsdagavond won de biljartvereeniging T.O.P. uit Schagen 8 van de in hotel Minne- boo tegen de Heldersche biljartvereeniging „Ons Genoegen" gespeelde 14 partijen. De stand werd daardoor 1414. De wedstrijden zullen te Schagen en Den Helder overge speeld worden. £eq£A&eAicAlen OPKOMST LICHTING 1938 Voorgeoefenden Op 11 Februari a s. zal een inlijving plaats hebben van dienstplichtigen der lichting 1938. n.1. van de voorgeoefenden, bestemd voor de infanterie. Deze dienstplichtigen moeten die nen tot 25 Maart 1938 (de onderofficieren tot 8 October 1938). HAVEN VAN MEUWEDIEP. Aangekomen van Londen en vertrokken naar Harlingen het Eng. s.s. „Mavis". Op 'n drogen weg moet uw auto bij 40 km per uur binnen 16 meter kunnen stoppen. Maar bij 80 km per uur is die remweg niet 32, maar 64 meter! Neem toch de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop, het middel dat op bijna wonderbaarlijke wgze Uw hoest bedwingt. Akker's Abdij siroop werkt snel en krachtig: bij hoesten, bg kou op de luchtpgpen, bg beginnende en chronische bronchitis en helpt heerlijk bg borstbenauwdheid en asthma-aanvallen. De uitsluitend van plantaardiger» aard zijnde werkzame bestanddeelen uit oude geneeskruiden welke Abdijsiroop een wereld-vermaardheid heb ben bezorgd, werden in de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop nog uitgebreid door de toevoeging van de hoest-bedwingende stof „codexne", die moet beschouwd worden als het krachtigste mid del ter verdrijving van den hoest en van slijm. De plantaardige extracten, in Abdijsiroop ver werkt, werken als balsem op de ontstoken slijm vliezen van Uw borst en keel, die daardoor worden geheeld en versterkt. Om zijn gelukkige samen stelling noemt men terecht de nieuwe verstèrkte Abdijsiroop,,'s Werelds béste Hoest-siroop". Flacon 90 ct., f 1.50, f 2.40,14.20. Overal verkrijgbaar. Hoe grooter flacon, hoe voordeeliger het gebruik. Examencommissie voor het vlieg brevet M. benoemd. Bij beschikking van den Minister van De fensie d.d. 27 Januari j.1. is aan het bestuur van het Luchtverdedigingsfonds de bevoegd heid verleend om aan personen, die in het bezit zijn van het vliegbewijs a. en die ten overstaan van een daartoe aan te wijzen commissie be paalde proeven van vliegbekwaamheid hebben afgelegd, een brevet uit te reiken, genaamd vliegbrevet m. De genoemde commissie bestaat uit twee leden, aan te wijzen door den inspecteur der militaire Luchtvaart, benevens den chef-in structeur 'der Nationale Luchtvaartschool of diens plaatsvervanger. Voor de eerste maal zij: door den inspecteur der Militaire Luchtvaart als leden van deze commissie aangewez- ajoor-vlieger A. K. Steup en de kapitein jger D. van Gemeren, terwijl de heer H. W. bchmidt Crans als hoofd instructeur der N.L.S. eveneens zitting heeft in deze commissie. Voorzitter der<teommissie is de majoorvlieger A. K. Steup. Waarschijnlijk zullen de eerste examens voor het vliegbrevet m. zooals bekend zijn sinds 1 October 1937 30 jongelui voor dit brevet in opleiding nog in den loop van deze maand worden afgenomen. Het ligt in het voornemen de uitreiking der eerste brevetten op eenigszins plechtige wijze te doen geschieden. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan van Oldenbarnevelt, u., 9 Febr. v Moena, u., 4 Febr. te Batavia. Tarakan, u., 9 Febr. van Suez. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Douro 8 Febr. te Port of Spain. Drechtdijk 7 Febr. van Port (Ore). Euterpe 9 Febr. te Amsterdam. Lochkatrine 6 Febr. van Los Angeles. Merope 8 Febr. van Marseille. Narenta 70 Febr. te Portland (Ore). Orion 8 Febr. van Piraeus. Perseus 9 Febr. te Amsterdam. Saturnus 9 Febr. te Hamburg. Stella 8 Febr. van Istanboul. Ulysses 8 Febr. van Algiers. Vesta 8 Febr van Piraeus. Vulcanus pass. 9 Febr. Gilbarltar. Colombia, u., 7 Febr. te Cristobal. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 8 Febr. te Vera Cruz. Boschdijk 9 Febr. van Rotterdam. Breedijk 9 Febr. van Rotterdam. London Exchange 5 Febr. van New York. Rotterdam pass. 8 Febr. Scilly. Tiradentes 8 Febr. te Norfolk. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN, Alchiba, t., 9 Febr. van Havre. Ceres 9 Febr. te Amsterdam. ROTTEIIDAMSCHE LOYD. Baloeran, t., 9 Febr. v. Colombo. Blitar, u., 8 Febr. te Antwerpen. Dempo, u., 8 Febr. van Gibraltar. Kota Agoeng, t., pass. 8 Febr. Sagres. Kota Gede 9 Febr. van Batavia. Kota Nopan, t., pass. Kaap del Armi. Sibajak, u., 9 Febr. te Singapore. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Phrontis 7 Febr. v. Marseille. Antenor 8 Febr. te Hongkong. Polydorus 8 Febr. van Padang. Teucer 4 Febr. te Shanghai. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (HollandAfrika Ljjn). Boschfontein 8 Febr. te Bremen. Heemskerk 9 Febr. van Amsterdam. Springfontein, u., pass. 8 Febr. Gibraltar. Randfontein, t., 9 Febr. te Rotterdam. (HollandBr.-Indië Ljjn). Streefkerk, t., 9 Febr. van Aden. (HollandOost-Azië Ljjn). Gaasterkerk, t., 8 Fbr. v. Genua. Zuiderkerk, u., pass. 8 Febr. Gibraltar. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Colombia 8 Febr. van Cristobal. Houtman. 8 Febr. van Port Louis (Maur). Tasman 7 Febr. van Shangai. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverstar 6 Febr. van Bellingham. Hoegh Transporter 8 Febr. van Belawan. Silvermaple 8 Febr. van Cebu. JAVACHINA—JAPAN LIJN. Tjikarang 8 Febr. van Japan. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Troilus 7 Febr. te New York. ANNA PAULOWNA AANBESTEDING RAADHUIS. Na afloop van de raadsvergade ring, welke gisteren is gehouden, werd medegedeeld, dat het nieuw te bouwen raadhuis 1 Maart a.s. zal worden aanbesteed. R.K. Kiesvereenlging. De R.K. Kiesvereeniging vergaderde Dinsdagavond bij den heer Alkemade. Yoorz.. de heer A. Komen, memoreerde in z'n openingswoord de feestviering bi] de geboorte van Prinses Beatrix en den gunstigen uitslag der verkiezingen, me to gevolg hadden, dat er een Christelijk ministerie kwam, waarin vier katholieken een portefeuille verwierven; De notulen, samengesteld door den heei S. Kroon, werden goedgekeurd, waarna de heer J. A. Smit. penn., verslag uitbracht. De ontvangsten bedroegen f 10L3L de uit gaven f 78.63. batig saldo dus f 2o.-l. Het aantal leden steeg met 48. Hierna had gedachtenwisseling plaats in verband met de proefstemming en can- didaatstelline bij de verkiezing in 1937. De heer Dudock stelde voor de Rijks- en Statenkieskring te verzoeken de af dracht te verlagen. Voorz. zei, dat dit niet gaat. Bij de bespreking over contributiever- hnogine kwamen veel bezwaren naar voren. De heer H. op 't Veld sprak hierna over het gemeentebeleid en de verhouding der katholieken in het gemeentebestuur. In het bijzonder werden besproken: Armenzorg, be grooting werkloozenzorg en kapitaaldienst. De heer W. Komen betreurde dat de heer Chr. v. d. Bilt niet in de Tweede Kamer teruggekeerd is. Men besloot hem een dank betuiging te sturen en nadat de heer P. Winnubst nog had voorgesteld, den heer Van der Bilt bij de volgende verkiezingen weer candidaat te stellen, volgde sluiting. GYMNASTIEK. Wedstrijden H.X.K. Zondag 13 Februari. Evenals vorig jaar organiseert de Turn kring Hollands Noorderkwartier in „Veer- burg" te Anna Paulowna een wedstrijd in vereenigingsnummers. Het programma om vat behalve vrije oefeningen, balletten en dansen. Naar de techn.-commissie ons mee deelt hebben dertien vereenigingen inge schreven n.1.: Lycurgus, Schagen; Ons Ge noegen, Schagerbrug; BOKEV, Anna Pau lowna; „Wieringen," Wieringen; Sportlust, ■Tulianadorp; Pro Patria, Den Helder; Olym- pia, Wieringerwaard: U.D.I.,Kolhom: Her- cules-Hebe, Nieuwe Niedorp; S.S.S.-Dindua, St. Maartensbrug; Z.S.C., Burgerbrug; De Westfries, Barsingerhorn en TAVENU, Heer- Hugowaard. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de advertenties. Men verzoekt ons de aandacht er nog op te vestigen dat plaatsbespreking met het oog op den grooten toeloop aangeraden wordt. WERKLOOSHEID. Ingeschreven staan 554 werkloozen, n.1. 530 landarbeiders, 9 timmerlieden, 3 schil ders, 2 metselaars, 3 opperlieden, 1 smid, 1 bevaren machinist, 1 chauffeur, 1 loodgieter 1 handelaar, 2 dienstboden. WERKVERSCHAFFING. In werkverschaffing zijn: 46 man aan de wegen, 47 aan den boezem en 63 aan de slooten. VRIJSTELLING DIENSTPLICHT Aan F. Koopman, van het le Bat. Regt. Genietroepen te Utrecht is wegens kostwin nerschap één jaar uitstel van dienstplicht verleend. POLITIE. Gevonden, autosleuteltje, rijwieüplaatje, étui met bril. Verloren: een paar beenpijpen. BREEZAND. PAARDEN OP HOL'. Woensdag sloegen een paar paarden, ge spannen voor een driewielde kar, op den Middenvliet op hol. De bestuurder kwam er goed af. De kar reed eerst een bakfiets met levensmiddelen om, zonder veel schade aan te richten, geraakten toen van den weg af, sloeg om en bleef deerlijk gehavend in den rietschoot liggen. De paarden waren intusschen tot stilstand gekomen. Ook 't tuig had door de capriolen van kar en paarden veel geleden.. VERGADERING „CONCORDIA" De muziekvereniging „Concordia" hield haar jaarvergadering bij den heer Borst. Na opening en goedkeuring der notulen werd het jaarverslag uitgebracht. Uit het verslag van den penningmeester bleek, flat. er een batig saldo was van f 43.64 de zaalhuur moet echter nog betaald wor- den. Nadat de heeren Prins en Wiggers, resp. als voorzitter en penningmeester waren her kozen, kwam het bestuursvoorstel in be spreking: een jeugdcorps 0p te richten. Al gemeen was men hier voor en stelde zeer OP prijs, dat de heer Van Dijk bereid wal z n medewerking hierbij te verleenen De heer Spigt stelde zich beschikbaar één repetitieavond in de veertien dagen te lei den. Hierna sluiting. K e lei tV/ERJNGEN G. Russelman. f ,een langdurig lijden is te Hippolvtus- l ocf m den ouderdom van 70 jaar overle den de heer C. Russelman. oveuc- Mct het verscheiden van den heer Russel ITen".»13r,een 0VTr*chfel schiereiland be kende persoonlijkheid heengegaan Voor het eggen van den afsluitdijk, toen Wie^ngen dooi tal van ingenieurs van den Rijkswami staat werd bezocht, was het Russelman riie met de liceren Wieringen rondreed met' den zoo bekenden met twee paarden bespannen Rhksdienstwagen. Cees. zooals men hem gemoedelijk hij rijn voornaam noemde, ftm d bii deze heeren in een goed blaadje. En zeUs in de Herv. Pastorie te Oosterland, aar 7K H. de ex-Kroonprins verbleef, was i„pn zeer geziene gast. Thans is Cees heengegaan. De laatste ja ren van zijn leven waren met zoo gemak- kelijk omdat door de afsluiting van de Zul. rierzeè hef zeewier verdween en hij de ver tegenwoordiging had van de firma Gelder, groothandel in zeegras, te Amsterdam. Door zuinig te leven, wist hij van Z1jn overgespaarde penningen zonder steun door het leven te komen. Nu is de eens zoo populaire Russelman heengegaan. Velen zullen zijn heengaan be treuren. Motorschip „Twee Gebroeders" in botsing. Het motorschip „Twee Gebroeders", 'dat, met vlas geladen, op weg was van Wierin gen naar België, heeft in een der Zeeuwsche wateren een onaangenaam avontuur gehad. In liet Zijpe botsten gistermiddag n.1. niet minder dan vijf schepen pp elkaar en het Wieringsche schip raakte mede in de knel en kreeg lekkage. Persoonlijke ongelukken zijn gelukkig niet voorgekomen. Het schip is de vluchtha- ven van het Zijpe binnengeloopen. Politie. Verloren: een ijzeren hondenketting en een paar bruine jongens handschoenen. Gevonden: een rijwielplaatje. Inl. bij den gem. bode. HET WITTE KRUIS. Jaarvergadering van „Het Witte Kruis" afd. Wieringen in het café van den heer N. Kok te Hippolytushoef. Aanwezig 40 leden. De voorzitter, de heer D. Minnes, opent de vergadering; in het bijzonder worden welkom geheeten de dames uit het be stuur van „Huisverzorging". De secretaris, Ds. van Beek, leest de notulen, welke worden goedgekeurd. Dezelfde leest dan het jaarverslag. Hier uit blijkt dat de afdeeling 1139 betalende leden telt. Het consultatie-bureau hield 46 maal zit. ting. Er is 577 maal materiaal uitgeleend, in 276 gtzinnen. De ziekenauto vervoerde 68 patiënten. De heer J. C. de Haan deelt namens 'de kascommissie mede, dat kas en bescheiden bij den penningmeester in orde zijn be vonden. De ontvangsten en uitgaven bedroegen f 3827.99. Het saldo over 1936 was f 70.14. thans is het f 73.25, alzoo een kleine voor uitgang. De penningmeester geeft van deze reke ning een duidelijk overzicht. De begrooting 1938 sluit tot een bedrag van f 5600. In April a.s. zal bij voldoende deelname een Moedercursus worden gehouden. Verslag der vereeniging „Huisverzorging". Mevr. de Haan—Bosker deelt mede, dat wegens omstandigheden geen verslag kan worden uitgebracht. Spr. hoopt dat de ver gadering het goed kan vinden, dat dit in de eerstvolgende vergadering wordt ge daan. Wordt goedgevonden. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren Ds. v. Beek, A. H. J. v. 't Hof en Dr. de Groot. Allen worden herkozen. De heer J. C. de Haan brengt verslag uit van de 80ste, te Amsterdam gehouden algemeene vergadering, waarvoor hij een woord van dank ontvangt De rondvraag levert niets pp, zoodat de vooorzitter te kwart over negen de verga dering sluit met dank te zeggen aan het Gemeentebestuur voor de goede samenwer king tevens aan het Visschersfonds, dat gratis ijs voor de zieken heeft geleverd, wat voor de afdeeling een groot financieel voordeel is geweest. Diefstal van vischnetten. Ten nadeele van zekeren B. te Oosterland zouden vischnetten zijn ontvreemd. De Rijksveldwachters zijn de daders daarvan op het spoor. SCHAGEN, 10 Febr. 14 aarden f140350. 3 gcldekoeien, ma gere 120—190 30 idem vette 2000—290, 11 kalfkoeien 240—300, 4 vaarzen 120—190, 5 graskalveren 7080. 218 nuchtere kalveren 6—14. 50 vette schapen 2834, 75 overhou- ders 18—21.50, 10 magere varkens 30—35, 8 idem vette per Kg. 58—60 ct., 64 biggen 16 —24, konijnen 0.70—1,25. AMSTERDAM. 9 Tcbr. Veemarkt. 198 vette kalveren: le kw. 74—82 ct., 2e kw. 66—72 ct., 3e kw. 58—64 t-, per Kg. levend gewicht; 71 nuchtere kalveren f 6—10 per stuk; 147 varkens: vieeschvarkens, wegende van 90—110 Kg. <i—i2 ct., zware varkens 70—71 ct., vette varkens 6869 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 2 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Vette kalveren nenoorlijke aanvoer, handel slepend met ie lagere prijzen. Nuchtere kalveren ge- vone aanvoer, handel traair. prijzen lager. varTrens behoorlijke aanvoer, handel traag en moeilijk prijshoudend. WARMF.NHUIZEN. 9 Febr. Roode kool 3.405.40. gele kool 1.50—2, Doensche witte kool 1.50—2.10. nep 9.10. eye kool 1.30. Aanvoer: 17 875 Kg. roode cri? Ks -cle kool, 5075 Kg. Deen- kool 225 K?' neP, 1200 Kg. Savoye StekEni ^ANGENDTJK. 10 Febr. ?tek men f7.50—8.20 u;pn fijv)—11.80, JS'mVs91!^-0-40, PmvC f1f1AO-ll.öO, fom_VvV ,kleine peen fl.20, kroten f 1-j-i o o'a ï?ode ko°' f 2.906.20. gele kool l.oO „.30, D. witte kool f 1.30-2.30. SnfSTO,ïï)E' 10 Febr. grove 11 rm~i cA drielingen 10.30-10.50, roode knn.V™0' wen 2.90, selderie cele knm Ï'^H110' s*vove kool 0.60-1.70, 2 50 taaio D. witte kool 1.0- maie gele 2.S0.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8