rprebihb eurtim GEMBERBROOD... VEEL GELD COR KRIGÉE DeHygiëa II gearriveerd Jaarvergadering Alg. Begrafenisvereen* Rheumatfek? laaf* U toch wrijven akkers Kloosterbalsem Stadsvuil op het strand Het Nederlanderschap van Cor Dekker Rijkspostspaarbank Nutsspaarbank te Den Helder De Tijdgeest Vischafslag Den Helder JUWELIER BEEMSTERBOER Ned. Meisjes Clubs Burg, Stand Den Helder Een delicatesse - iets aparts! Prijs f 0 25 Van Galenstraat 71 - Tel. 399 Aanwinst voor dan dienst der Gemeentereiniging. Dezer dagen is de „Hygiëa H", het tweede vuilnis-transportschip van den Dienst der Gemeentereiniging, hier ter stede aangekomen en, in afwachting van de officieele proefvaart met B. en W., ondergebracht in het vergroote Stort- huis aan de Bassingracht. Een bezichtiging van de „Hygiëa n" leerde ons, dat van een aanwinst in het vuilnis- transportwezen, dat ter plaatse aan zulke typische eischen gesteld is, gesproken kan worden. Ten eerste is het schip grooter dan de oude „Hygiëa I", maar bovendien is bij den aanbouw rekening gehouden met de ervarin gen, welke met de „Hygiëa I" opgedaan zijn. Zoo biedt het schip voor dé opvarenden meer comfort, er is ruimte gespaard voor een paar kasten, welke voor bergruimte bestemd zijn. Aan den voorpiek bevindt zich een water tank, waarin 8 ton water geborgen kan wor den. Dit water moet dienst doen om het schip beter bestuurbaar te maken als het leeg naar zijn ligplaats terugkeert. Het water wordt in- en uitgepompt met behulp van een pomp, welke door den scheepsmotor gedreven wordt. Deze scheepsmotor is een sieraad op zichzelf en zeer eenvoudig te bedienen. Het is een hooge druk Kromhoutmotor van 150 p k., welke het schip op de rivier bij stil getij een snelheid geeft van 20 km (stroomaf) en van 15 km (stroomop). Dat is zeer aanzien lijk en ook alweer een verbetering ten op zichte van de oude Hygiëd, voor welke deze cijfers resp. 14 en 8 bedragen. Ter vergelijking laten we hier enkele ge gevens volgens van de „Hygiëa I" en haar jongere zuster: „Hygiëa I". Lengte: 20 meter. Breedte: 5.40 meter. Middeldruk Kromhout Cl - lt. Inhoud: ong. 75 m3. „Hygiëa II". Lengte: 27 meter. Breedte: 5.55 meter. Hooge drukmotor, Kromhout, 150 p.k. Inhoud: ong. 140 m3. Evenals de „Hygiëa I" werd het nieuwe schip vervaardigd door de n.v. Scheepsbouw- werf „De Merwede", v/h v. d. Vliet Co., te Neder-Hardinxveld. Vermelding verdient nog, dat zoowel de directeur van genoemden dienst, de heer P. H. L. Maas, als de schipper, de heer C. Bijl, zeer tevreden waren over de prestaties van de „Hygiëa II', tijdens de proefvaart nabij Hardinxveld als tjjdens de reis van daar naar Den Helder. Met hen hopen wij, dat dit groo- tere schip even bedrijfszeker zal zijn als de oude „Hygiëa" in de 11 jaren van haar be staan altijd geweest is. Tenslotte zij nog vermeld, dat de „Hygiëa II' na de indienststelling den gewonen dienst van de „Hygiëa I" zal overnemen, terwijl deze laatste alleen zal varen als er zeer groote hoeveelheden vuilnis naar zee vervoerd moe ten worden. Gisteravond werd in het Militair Tehuis aan de Spoorstraat de jaarvergadering gehouden van de „Algemeene Begrafenisvereeniging Den Helder", waarvan de agenda ditmaal eenige belangrijke punten omvatte. De op komst der leden was... slechts zeer matig. Van het verloop der vergadering vermelden wjj het volgende. Door den Voorzitter wordt het verslag van den accountant ter kennisse van de vergade ring gebracht, terwijl het jaarverslag van den secretaris wordt goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat ondanks de groote uitgaven, voor de aanschaffing van materieel getroost, en de storting van 600 in het kleedingfonds,, een sluitende rekening bestaat. De bezittingen zjjn geneel het eigendom der Vereeniging. Jaar lijks wordt daar 10 van de inkoopwaarde op afgeschreven. De jaarverslagen van secretaris en penning meester hadden algemeen, de instemming der vergadering. Punt 7 van de agenda bevatte het voorstel tot wijziging van de eerste 2 regels van art. 12 van het Huishoudelijk Reglement. Deze moeten thans als volgt gelezen worden: Het personeel bestaat uit 1 uitvoerder, 1 adjunct en 11 dragers, waarvan één reserve-adjunct. Wat het voorstel betreft tot aansluiting bjj het Centraal Genootschap voor Lijkbezorging, gevestigd te Amsterdam, dit werd met alge meene stemmen aangenomen. Punt 9 vermeldde een voorstel tot een stor ting van: 500.in het Bouwfonds; 25. in Kleedingfonds, daar het personeel al voor 52.50 had genoten. Eenige voorstellen van leden, bedoelende wijziging Statuten en Huish. Regler-ent, wer den, als in strijd met art. 15 der Statuten inge diend, niet in behandeling genomen. Wat de bestuursverkiezing aangaat, dit maal waren aftredend de le secretaris. C. van Poelje, de 2e voorzitter H. J. van Wolferen, en de 2e penningmeester M. F. Tronchet. Allen hadden zich herkiesbaar gesteld. Bij stemming werden de aftredenden met groote meerder heid van stemmen herkozen. M*i| gaan naar „de Toelast", Zoete lieve Gerritje; Wjj gaan naar „de Toelast", Zoete, lieve meid. Wat zullen wy daar drinken. Zoete lieve Gerritje? Wat zullen wy daar drinken, Zoete, lieve meld? Wel een lekker glaasje pils, Zoete lieve Gerritje; En een geurig likeurtje, Zoete, lieve meid. (Adv.) Laai U niet kwellen door rheumatische pijnen, die U oud maken vóór Uw tijd. met den geneeskrach- tigen Kloosterbalsem die ze snel verdrijft. dring! lot diep in do weefsels door De heer J. J. ter Pelkwijk, biologisch student te Leiden schrijft in „De Levende Natuur" van 1 Februari 1938: Talrijk zijn de klachten van verschillende badplaatsen over het vervuilen van het strand met rommel uit de stad. Zou zou het Texel- sche strand .bedorven worden door vuilnis, dat de Gemeente-Reiniging van Den Helder bij de Haaksgronden in zee loost. Dat er rommel uit Den Helder op het Texelsche strand aanspoelt is zeker. Het aardigst bewijs daarvoor is de vondst van een spreeuw, met een briefje aan zijn poot. Het arme dier was bij een vuurtoren doodgevlogen. Met vele lot- genooten was hij in een Amsterdamsche koel kast opgepot, tot hij naar Den Helder werd gestuurd, om daar op het Vogeltrekstation onderzocht te worden. Via de vuilnisbak en de Gemeente-Reiniging was hij tenslotte in zee terecht gekomen, om eindelijk aan te spoelen op het Texelsche strand! Toch waren dezen zomer de klachten voor een groot deel ongegrond. Na de Wester stormpjes in Juni lag het Texelsche strand vol rommel. Maar die rommel was vast niet afkomstig uit Den Helder. Zóóveel leege whisky-flesschen worden daar niet geprodu ceerd. Daar komt nog bij, dat alle lampen peertjes Engelsche fittinkjes hadden. Ook uit de opschriften bleek Engelsche, Fransche of Spaansche afkomst. Trouwens veel kistjes waren dicht begroeid met wier en met groote klonten levende eendemossels. Een kaarten hoekje van de lijn DoverCalais was het beste bewijs van den afkomst van al die een demossels, de sterk vergane tuimelaars en papegaaiduikertjes en van de vreeselijk stin kende Orca, welke we tusschen al dat „Hel- dersche stadsvuil" opdiepten! HOE ONZE MARINE REILT EN ZEILT. De groote belangstelling voor onze Weer macht heeft het bestuur van de afdeeling Amsterdam van het Algemeen Nederlandsch Verbond doen besluiten, een avond te wijden aan de Zeemacht. Maandagavond om acht uur zal in de groote bovenzaal van het hotel „Americain" door het Algemeen Nederlandsch Comité „Onze Marine" te Den Helder een Marine-film worden ver toond: „Hoe onze Marine reilt en zeilt". De luitenant ter zee 1ste klasse L. J. Veld man, verbonden aan de Hoogere Marine Krygsschool te 's-Gravenhage, heeft zich be reid verklaard een woord vooraf te spreken. Ongetwijfeld zal men zich nog de artikelen herinneren, die wy opnamen bij den terugkeer van Cor Dekker, den Helderschen jongen, die naar Spanje geronseld, gedwongen werd in het regeeringsleger te strijden. Hoewel wij ver moed hebben, dat Dekker zonder veel moeite zijn Nederlanderschap terug zou krijgen, ge zien het feit, dat hij n i e t vrijwillig de wape nen opgenomen heeft en geen communist is, blijkt dat toch niet het geval. Dekker, die liefst zoo spoedig mogelijk vaart wil zien te krijgen, heeft nog steeds dat bewijs niet ge kregen. Hopen wij voor den jongeman, dat dit thans niet al te lang meer zal duren. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop der maand Januari 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbankboek jes ingelegd 88.519.50 en terugbetaald 105.911.62 Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 17.392.12 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 78. Opgave uitsluitend betreffende de Nutsspaar bank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Januari 1938. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand Januari ingelegd 209.566.33 en terug betaald 242.641.78, derhalve minder ingelegd dan terugbetaald 33.075.45. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal be droeg hierdoor op 31 Januari 3.179.986.48. In de maand Januari werden 121 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde boekjes steeg hiermede tot 11.391. Onder deze nieuw uitgereikte boekjes zijn begrepen 12 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eersten inleg van 1. De lediging van spaarbusjes in den loop der maand leverde een bedrag van 3.372.80 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans ruim 2.200. Groote, dikke boeken...? Men leest 't Is radio, bios... en een bal van leer! Geen tijd tot bezinning, geen rust op den duur. 't Is „tempo-tempo", per minuut en peruur Stond men dan vroeger soms eens eventjes stil, Iets te beluisteren, wat men gaarne wil: Thans is er geen tijd meer! en snel maar weer voort! Zat Satan zelf niet op het spannende koord? Voort op den motor! (want per trein is antiek.; Of in een auto met radio-muzlek Records maken! Medailles! en prijs-gejacht. Wat geeft 't of 't een enkle een doodenrit bracht De Sport is de Koning: de snelheid de baas! Het rustige mensch-type: een versuffende dwaas! Zoo ijlt men langs de wegen als razend door! In 't doodende rhythme van 't mechanisch koor! Men volgt dan de eerste en streeft hem voorbij. Wie laat zich verbluffen? Kom snoever,! Opzij! Zoo rent men door 't leven en verliest 't voor goed: Want menige waaghals heeft het ingeboet! In plaats van plezier wordt het einde een plaag, Wat dacht men te bereiken met dat gejaag? Verlies niét U zelf: sta gerust maar eens stil: Blijkt vaak een record niet een tijd'lijke gril Streef toch uit eerzucht het doel niet voorbij: De tijdgeest vraagt offers en... wekt medelij... S. N. Bakker. Den Helder, 11 Februari. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.061.04 Slips 0.92— 0.84 Schol le soort p. kist 11.0010.00 Schol 2e soort 6.906.40 Schar 5.204.70 Wijting 2.70— 2.30 Bot 5.20— 4.90 Se Ui feiten en Jxmlaóieën Kunil o-f> qncitjeA-ito^len Na de eindelooze avonden, jaar-in, jaar-uit, van goedkoope kunst, van klein-, kleinste- en heelemaal geen kunst, eindelijk dan eens in deze dorre woestenij van kitsch en waardelooze rommel een avond aan de artistieke disch, waarbij de Muze in hoogstderzel- ver persoon als gastvrouw aanzit. Het was een sensatievolle avond, die de bijna 300 „Köhlenaars" Maandag meegemaakt hebben. In de eerste plaats natuurlijk door datgene, wat hier een vrouw weet te scheppen uit het niets van een leeg tooneel, maar in niet mindere mate door de wijze, waarop het publiek reageerde op dat alles. Het was hoogst curieus en waard in deze cronyck ge boekstaafd te worden. Men was heengegaan naar Charlotte Kohier, niet zoozeer om het feit dat men zich wat aan Kunst gelegen laat liggen, als wel om reden, dat men als intellec tueel tenslotte zekere plichten heeft boven de „man-in-the-street" Met name is dit verplichtend voor het prestige van leeraren, onderwijzers en onderwijzeressen, officieren en dilet- tant-tooneelspelers. waarvan het gros altijd denkt dat ze reeds halve Rooy- aards-en en Musch-en zijn. Maar goed we zaten dus naast malkanderen en ergerden ons. Ja. ergeren en niet zoo zuinig ook, want laat de Casino-directie nu de onbeschaamd heid gehad hebben na de 10de rij, waar het Comité met deszelfs verwandten hun bivak had opgeslagen, gaatjes-stoelen neergezet te hebben. Ik herhaal: gaat jes-stoelen. Gaatjes-stoelen op een kunstavonden vraag me in gemoede af of er iets meer kan vloeken dan zoo iets: wie kan ooit dwazer contradic tio in terminis bedacht hebben dan dit! Wij zien er de „jonge meneer", of. zoo als de jeugd hem amikalijk pleegt te noemen „Bram voor aan. doch verwij ten hem de wreedste artistieke moord na z'n eerste jeugd. Er werd vreeslijk gekankerd. Op „Bram", en op de stoelen. Nog hardgrondiger dan op Abonnements voorstellingen, die zoo langzamerhand kanker-avonden geworden zijn, omdat zeven-achtste der aanwezigen altijd „gelaje" zijn op het andere achtste part, omdat dit vooraan zit of wat „nieuws" aan heeft. Voorts ergerden we ons over de bandjes, waarmee de bespreekkaartjes aan de stoelen gebonden waren en die hatelijk deden denken aan ouderwetsche onder-panta lons. Voorts ergerden we ons heviglijk aan den ober, die geen programma had, aan het comité, dat zoo fijn vooraan zatkortom, we ergerden ons óveral aan. Maar toen scheurde het wijnroode doek in tweeën en stond het fenomeen Kohier voor ons, en zieineens was alle ergernis verdwenen. Het ongehoor de feit viel zelfs te constateeren. dat de snoepzakjes der dames ophielden te rit selen, iets, wat we nog nimmer beleefd hebben, zelfs niet bij de meest superbe abonnementsvoorstellingen. En die z ij n deftig Voor het verdere van den avond voel den we de gaatjes-stoelen niet, ook al waren onze onderdeelen gedoemd er 3 uur op gedrukt te worden, we zagen de pantalon-bandjes niet en de goede comi té-plaatsen interesseerden ons geen cent meer. Want we waren ineens mensch ge worden door het diep-menschelijke in de kunst van het wonder, dat Charlotte Kohier heet en we schaamden ons diep over al het laffe, al het grove, al het zielige, al het mistroostige, al het kleine waarin provincialen soms zoo groot kunnen zijnEen merkwaardige avond, waarop wonderen gebeurd zijn. Bijvoorbeeld het wonder, dat twee on derwijzeressen, alzoo in normale geval len het summum van intellectualiteit, nuchterheid en koel beraad, thans vol komen het beredeneerde hoofd verloren en als spontane menschenkinderen bij de auto van Charlotte de wacht hielden, alleen om haar een hand te drukken En wij vragen ons: heeft de Kunst waarde? Ja duizendmaal ja Bij beschikking van den minister van Defensie zijn de volgende plaatsingen gelast: met 14 Februari 1938: de luitenant ter zee le klasse J. van Leeu wen belast met de betrekking van le officier aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Wil lemsoord de luitenant ter zee le klasse J. C. d'Engel- bronner eervol ontheven als le officier aan boord Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord en gedetacheerd te Amsterdam; de luitenant ter zee 2e klasse B. van der Ploeg aan boord Hr. Ms. Schorpioen; de luitenant ter zee 2de klasse W. Hartlieb te Amsterdam bij de gereedmaking van Hr. Ms. Tromp; met 15 Februari 1938: de luitenant ter zee 2e klasse M. J. Renaud aan boord Hr. Ms. „Schorpioen; met 18 Februari 1938: de officier van administratie der le klasse C. Jansen bij de marine-kazerne te Amster dam; met 21 Februari 1938: de officier van administratie der le klasse H. J. G. van Giessen bij het Kon. Instituut voor de Marine te Willemsoord. Overplaatsingen. Sergt. kok H. Hulmer van Wachtschip W' oord naar Gelderland, 21 Maart 1938. Korpl. mach. C. G. Maasland van de Mok naar Nautilus, 14 Februari 1938. Korpl. schrijver W. Frangoise van Kon. Instituut naar Nautilus, 14 Februari 1938. Korpl. mach. H. v. Rozelaar van Nautilus naar v. Speijk, 14 Februari 1938. Korpl. mach. P. Warhout van Nautilus naar de Mok, 14 Februari 1938. Korpl. schrijver A. Molenbroek van Nautilus naar Kon. Inst., 14 Februari 1938. Korpl. bottelier B. Bleijinga van Gelderland naar Wachtschip W'oord, 19 Maart 1938. Korpl. kok W. Versteeg, van Gelderland naar Wachtschip W'oord, 19 Maart 1938. Korpl. mach. S. W. v. Butselaar, van van Speijk naar Wachtschip Vliss. 9 Februari 1938. Korpl. mach. C. van Duijn, van v., Speijk naar O. Z.D., 9 Februari 1938. Stokers 3e kl. R. Kleijweg, J. H. Lanser, J. Mendrik, G. F. Oud, A. J. Ras van v. Spe(jk naar Wachtschip W'oord, 18 Februari 1938. Stokers 3e kl. J. Ravelje, M. Kuzee, F. H. W. Rijkers, H. Scheelings van v. Speijk naar Schorpioen, 18 Februari 1938. Stokers 3e kl. M. Sinke, J. C. Taris en K. Vogelsang van v. Speijk naar de Kooy, 18 Februari 1938. Stoker 3e kl. K. Haan van v. Speijk naar de Mok, 18 Februari 1938. Matroos le kl. W. Bouwman van A. v. d. Hulst naar Wachtschip Vliss. 8 Febr. 1938. Matr. le kl. J. Francke van Wachtschip Vliss. naar A. v. d. Hulst, 8 Febr. 1938. Matrozen le kl. A. Klootwijk en J. M. Leijnse van Wachtschip W'oord naar Nauti lus, 14 Febr. 1938. Marns. le kl. J, H. Broenland, G. L. Meyer en M. Termorshuizen van Kaz. W'oord naar Nautilus, 14 Februari 1938. Stoker olieman H. A. Noordhof van Nau tilus naar Kaz. W'oord, 14 Februari 1938. Stoker le kl. T. Belgraver, van Nautilus naar-Wachtschip W'oord, 14 Februari 1938. Matr. le kl. A. Grollé van Wachtschip W' oord naar Schorpioen, 14 Februari 1938 Matrozen le kl. W. H. Flenterie, K. C. v. Leeuwen en J. H. Kaptein van Wachtschip W oord naar v. Speijk, 14 Februari 1938. Kleermaker J. M. Simis, van Gelderland naar Kaz. A'dam, 19 Maart 1938. Aangenomen in den Zeedienst. Adspirant-Muzikant S. P. J. Schillern 26 Januari 1938. ern, 26 Militair-werkman F. Lgmstra, 17 Jan '38 Leerl.-Hofmeester J. H. Hofman, 1 Febr '38 Leerl.-Hofmeester P. v. d. Bos, 1 Febr.' '3s' Leerl. Schrijver J. F. Janssens, 3 Febr '38 Leerl.-Schrijver P. J. E. Jongen, 1 Febr 1938 Leerl. Kok E. G. v. d. Kraan, 4 Febr. 1938 Overbrenging in andere kwaliteit. Marns. le kl. L. Schroevers en J. G. de Jae-er 1 Nov. 1937, koksmaat. J*ger, -L G. Meijden, V^br."ari per ms- ..ïndrapoera" uit O in Nederland teruggekeerd: Schipper L. Hekelbeke, Sergt. tornmkr Kruger, Korpls. Torpmkr. H. C. v. d. Mc J. Th. Franken, Korpl. macht. B. W van Stokers-olieman J. te Slaa, K. Kleijn,' D. Ka J. J. v. d. Hoek, J. Bruinsma, P Brandi Franssen; Stokers le kl. H. Haanschoten Kromwijk, F. Meyer; Korpls. Vltmkr (M) F. Kooreman, W. v. d. Plas. F. G. v. Puffe W ïKT* Waardenburg; Marn Krui' A' Wasbauer, J Kruik, L. Broerse, D. Wjjkstra, H. J. Dijk, Kamst M. A. F. Puffelen, kl. E. Amen. Zondag 13 Februari 1938 Ned. Herv. Gem. (Nw. Kerk. Weststraat) Geen dienst Westerkerk, (Helden der Zeeplein). 's Morgens 10.30 uur, Ds. H. A. Enklaar Doops bediening Geref. Kerk. (Julianapark). 's Morgens 9 uur, Cand. W. Loopstra 's Morgens 10.45 uur, Cand. W. Loopstra ■s Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar. Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgens 10 uur, Ds. Tollenaar 's Avonds 5.30 uur, Cand. W. Loopstra Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5.30 uur Leesdienst. Donderdagavond 7.30 uur, Ds. C. Kramp, vau Enkhuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengracht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 uur, de heer J. Rebel. Woensdagavond half acht, Lezing door den WelEerw. Heer Ds. H. Janssen, Leger- en Vlootprekant in Alg. dienst Herst. Evang. Luth. Gem. (Weezenstr.). 's Morgens 10.30 uur, Ds. W. J. F. Meines Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P. J. Smidts Oud-Katholieke Kerk (Langestraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. Evangelisatie (Palmstraat). 's Morgens 10 uur, Dr. M. v.d. Voet, van Haarlem 's Avonds 5.30 uur, Cand. J. B. Oskamp Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomst Donderdagavond 8 uur Bybelbesprekicg Evangeliesatiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u., straatprediking Tuindorp 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 3.30 uur n.m. Uitreiking van aanstellingen 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdijkstraat hoek Schagenstraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.str. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uur Samenkomsten. HUISDUINEN Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 uur, Ds. M. van Wichen Bevestiging van een ouderling. JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente. 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. v. Wichen Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer I. Kuiper, van Bilthoven. Onderwerp: „Mijn zoon, werk heden in Mijn wijngaard". GEVEN WIJ VOOR bucL cua-iud. e/fïiJjKeh. LEZING IN DE CHR. GEREF. KERK. Onder verwijzing naar de desbetreffende advertentie, vestigen wij de aandacht op de a.s. Woensdagavond te houden lezing in de Chr. Geref. Kerk, uitgaande van de Chr. J.V. „Nathanaël", en alwaar zal spreken leger- en vlootpredikant H. Janssen over „Het vraag stuk van de tegenwoordige jeugd". VERLOTING LUTHERSCHE KERK. De prijzen 130 zijn gevallen op de resp. nummers: 906, 486, 92, 670, 324, 757, 509, 475, 246, 724, 431, 186, 378, 610, 535, 838, 732, 818, 326, 918, 231, 48, 726, 543, 89, 404, 987, 973, 633, 841. (Afd. Den Helder, Driehoeksmeisjes). Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan hoopt de afdeeling Den Helder van de Ned. Meisjesclubs op Donderdag 17 Februari a.s. toen 20u.l5 een wijdingsdienst te houden in het Evangelisatiegebouw Palmstraat. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit nummer. 11 Februari 1938. BEVALLEN: M. C. A. BurgersKarhof, d.; A. Broekhuizen—van Die, z.; V IIc: :s-' Been, d. GESLAAGD. Bij het laatst gehouden examen voor stuur lieden en radiotelegrafisten slaagden dc ge broeders Jan en Johannes van Bergen te Huis duinen, resp. voor 3den stuurman groote handelsvaart en radiotelegrafist 2e klasse. Als typische bijzonderheid moge gelden, dat ruim 2 jaar geleden door hen dezelfde diploma's be- aa d werden. D.w.z. de eerste slaagde toen tooi radio-telegrafist, de tweede voor 3den stuurman. DC MCOKVTF FDTf) ^PCRTLLI AJELIEP^ •AC DL fCLP „O

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6