De sneeuw betwist dictatuur van Koning Voetbal Voetbalmenu KJN.V.B. De eerste klassers Ajax verliest en D.W.S. wordt kampioen in af deeling I De voetbaluitslagen Alkm. Boys falen tegen Assendelft De beslissing nabij Wieringerwaard kan den niet meer ontgaan titel Alkm. Boys falen fl Watervogels-Schagen 1-f Alkm. Boys-Assendelft 2-2 Strandvogels W.waard 0-6 voor a.s. Zondag Voorloopig Ned. elftal samengesteld N. Niedorp neemt revanche op BKC Alkmaar-Andijk 4-0 Iet van Feggelen verovert een wereldrecord V.S. V. slaat Ajax Goed herstel van Feyenoord Heracles wint niet BW en NO AD winnen Sneek wint weer De uitslagen van de gisteren, 13 Februari, gespeelde voetbalwedstrijden, luiden: V.S.V.—Ajax 3x R.F.C.—A.D.OX D.W.S.K.F.C. 3ij D.F.C.Sparta 11 Excelsior 16 't GooiC.V.V. 21 HBS.Xerxes 3_5 D.H-C.Haarlem X FeijenoordBlauw-Wit 61 H.D.V.S.Stormvogels 42 HengeloHeracles 11 EindhovenLonga 03 N.O.A.D.M.V.V32 BleierheideN.A.CX Willem IXJuliana 31 B.V.V.Roermond 42 G.V.A.V.Hoogezand 10 LeeuwardenAchilles 23 H.SC.Sneek 24 Be QuickHeerenveen 32 VeendamVelocitas 10 KennemersWest-Frisia x Z.V.V.—H.R.CX W.F.C.Spartaan X O.S.V.—Z.F.CX D.W.V.Alcrrt. Victrix gest. H.F.C.—Velox 0—1 ED.0.H.V.C3—1 A.F.C.B.F.C, 3—1 R.C.H.D.O.S. 1—2 ZeeburgiaHilversum H X Alkm. B.Assenudelft 22 PurmersteinVolewijck y X ZaandijkA.P.G.SX HollandiaSucces X HelderTexel X AlkmaarAifdijk 40 B.K.C.Nieuwe Niedorp 02 M.F.C.—D.T.SX StrandvogelsWieringerwaard07 WatervogelsSchagen 11 H.R.C. IISpartaan III X Alcm. Victrix IIHollandia II X H.R.C. III—Alkm. B. II 3—2 X uitgesteld. Koning Voetbal heeft zijn Zondagsche alleenheerschappij gisteren moeten prijs geven. H.K.H. de Sneeuw diende zich 's morgens aan en verdreef den Koning van vele voetbalvelden. Dientengevolge werden verschillende wedstrijden afgelast. Daar de Zondag van de volgende week echter als inhaaldag vastgesteld is, zullen vele van de gisteren niet doorgegane wed strijden wel op dien dag verspeeld worden. In plaats van een klein programma brengt Zondag 20 Februari dus een groot voetbal menu. In de tweede klasse A werden alle velden af gekeurd behalve dat van D.W.V. De wedstrijd tegen Alcmaria werd dan ook begonnen, doch moest met den stand 20 in het voordeel van de thuisclub afgebroken worden wegens den sneeuwval. Op deze wijze ontging Alcmaria een vrij zekere nederlaag, die zij waarschijnlijk vol gende week toch zal moeten lijden. De situatie in IIA bleef dus dezen Zondag zooals zij was Tweede klasse B. D.O.S. kwam opnieuw een stapje nader tot het kampioenschap door op fraaie wijze van R.C.H. te winnen. In de derde klasse A vond warempel nog een Wedstrijd doorgang, n.1. Alkmaarsche Boys Assendelft. Mede, tengevolge van het slechte veld leverde deze ontmoeting een groote ver rassing op. De Boys slaagden er n.1. niet in de zoo fel begeerde en ook gewenschte overwin ning te behalen, doch moest zich met een 22 gelijk spel tevreden stellen. Onnoodig te zeg gen, dat de Boys hiermede geen goed aan hun kampioenskansen deden, daarentegen wel aan die van Helder, Zaandijk en De Volewijckers. Ten opzichte van Zaandijk hebben de Boys zelfs hun kans niet meer in eigen hand, doch geluk kig voor hen moeten de mannen van Yff nog haar De Volewijckers. Jammer is, dat nog steeds niets bekend is welke houding de K.N.V.B. ten opzichte van HelderDe Vole wijckers inneemt, waardoor de situatie aan den kop nog altjjd onzeker is. Was de uitslag van Alkmaarsche Boys—As sendelft voor Helder een blijde verrassing, on aangenaam was zij bepaald voor Texel, dat h&ar achterstand op Assendelft vergroot zag tot 3 punten De stand in UIA is thans als volgt: --'"ui. Doyj Helder Zaandijk Volewijcker Purmerstey Hollandia A.P.G.S. Succes Assendelft Texel 16 10 4 2 14 11 0 3 14 9 3 2 14 8 3 15 4 5 13 4 3 7 15 5 1 9 14 3 4 T 15 4 1 10 15 3 0 12 47—19 39—27 41—21 44—16 23—24 27—32 27—35 22—29 25—34 11—60 We hebben den gang van zaken precies voorspeld: Wieringerwaard's voorsprong is inderdaad vergroot. Eerstens werkte de rood witte doelpuntenmachine ook in modder en sneeuw in Broekerhaven, zoodat Strandvogels er met 70! aan gelooven moest en ten tweede hebben Watervogels en BKC zich roerend dicht aangesloten bij onze voorbe schouwing. Want Watervogels weerstond Schagen niet geheel en de punten moesten gedeeld worden en BKC hielp door haar schot loosheid Nieuwe Niedorp een eindje in de goede richting waarvan de Niedorpers mid dels een 20 zege dankbaar profiteerden. DTS mag nu de roode lantaarn vasthouden, al diene ter verontschuldiging, dat MFS's terrein werd afgekeurd en de Langedijkers dus tot werkloosheid gedoemd waren. Alkmaar vond het blijkbaar raadzaam de opkomende stroom te ontwijken. Ze klopte Andijk met 40. Wieringerwaard heeft thans 7 verliespun- ten minder dan haar naaste concurrent, ter wijl ze nog 4 wedstrijden te spelen heeft. Wint W. dus a.s. Zondag uit van N. Niedorp. dan kunnen we de volgelingen van Woesten- burg de hand drukken! De stand is: W.waard 14 11 2 1 69—28 24 Schagen 16 9 2 5 38—25 20 BKC 15 9 1 5 38—22 19 Watervogels 15 8 3 4 28—33 19 Andijk 15 6 2 7 23—32 14 Alkmaar 15 4 4 7 2837 12 MFC 13 4 3 6 33—38 11 Strandvogels 15 5 1 9 24—52 11 N. Niedorp 14 4 0 10 17—31 8 DTS 12 2 2 8 21—32 6 De thuisclub had kunnen winnen, als...... Deze wedstrijd is zoowel voor de spelers als voor het publiek een „koude geschiedenis" geweest. De felle N.O.-wind, die nu en dan nog in kracht toenam, maakte een verblijf op net veld niet tot een van de aangenaamste, ook al liet de zon zich bij tijden nog Wel eens zien. Hoewel een sneeuwvlaag het veld be dekte, was dit toch alleszins bespeelbaar, sl werden er dan ook aan de spelers zwaardere eischen gesteld. Met het ingaan van de 2e helft was de sneeuw echter goeddeels ver dwenen. Spel en spelers. Het ls een gelijk spel geworden, maar als de zwart-wite voorhoede (het binnentrio) niet zoo peuterig gespeeld had, had deze wedstrijd voor W. het maximum aantal winstpunten opgeleverd. Watervogels was in deze ontmoe ting de sterkste partij, domineerde na rust absoluut, maar vermocht slechts eenmaal te scoren. Men had een paar keer pech we zagen den bal een paar keer maar juist over de lat suizen maar de grootste fout in het W.-team was 't binnentrio, dat rijkelijk van ballen voorzien door de uitstekend werkende halfbacklinie, de mooiste kansen omzeep bracht door overdreven gepingel en te lang drijven. Te kort spel, waar de tegenpartij wel raad mee wist, Het elftal als geheel heeft evenwel niet gefaald, het telt uitstekende krachten. De spelers der middenlinie, met den immer hardwerkenden rechtshalf aan het hoofd, zijn hun plaats ten volle waard. Er ging groote stuwkracht van hen uit. De links achter, tevens captain, mag evenmin vergeten worden, terwijl in de voorljjn de linksbuiten wel opviel, maar geen schutter is. De aanval deed het in het veld niet kwaad; het samen spel was werkelijk goed, maar de finishing- touchEen euvel is ongetwijfeld het ge kanker onderling; heusch, men moet dit na laten, want het doodt den geest in het spel, en doet de animo verslappen. Schagen bezit een betere voorhoede; deze was vlugger en doortastender en talmde veel minder in de buurt van de vijandelijke veste, W.'s stevige achterhoede had er de grootste moeite mee. Ook Schoorl is een goede kracht, maar de andere linies van dit team zijn min der dan die van hun tegenstander, De geel zwarten mogen mei het gelijke spel dubbel en dwars tevreden zijn. De wedstrijd. Voor rust had W. den eenigszins schuin over het terrein staanden wind tegen, wat echter geen beletsel was om onmiddellijk het spel in handen te nemen. Dra was het Sparta- doel het tooneel van den strijd, maar spoedig ontdekten we dat, behoudens enkel ee goede momenten, het in den W.-aanval niet vlotte. Langzamerhand werkten de Schagenaren zich wat los, zoodat de strijd meer over en weer ging. De S.-voorhoede was zeer bewegelijk, maar ook daortastender en vlugger met af geven. Na circa 25 min. verliet de W.-keeper net veld en even daarna moestz ijn remplagant geen doelman van professie visschen voor een hoog schot. Absouuut onhoudbaar! De Vogesl verplaatsten het spel onmid dellijk; een forsche aanval, corner. Uit deze, door den rechtsbuiten accuraat voor het doel geplaatst, werd tweemaal achtereen zuiver ingekopt, maar de lange Schager keeper kon er telkens bij. De geel-zwarten weten het windvoordeel nu even uit te buiten; het W.- doel wordt een paar maal ernstig belaagd, vooral als de middenvoor het leder heeft, die aardig weet te manoeuvreeren. Maar Been c.s. weten tenslotte toch het gevaar te keeren. Als daarna ook W. weer eens ten aanval trekt, is het de linksbuiten, die er met den bal vandoor gaat. Hij zwenkt naar binnen, maar de gelijk maker blijft uit door een Iets te scherp rich- I ten, waardoor de bal out rolt. Een indivldueele poging van den S.-mldden- 6voor, diens schot is beter, maar via het lichaam van den keeper ging de bal het veld weer in. Na rust. Het vertoonde na rust is zeer eenzijdig ge weest, daar de thuisclub de eerste 35 minuten stukken sterker is geweest. Talrijke kansen ontstonden er in deze periode, maar buiten het uitstekende werk van den S.-keeper, werd veel verknoeid door onzuiver schieten (links buiten, middenvoor). De spil schoot tweemaal rakelings over de lat, na goed werk in het veld. Het was tenslotte K. Been, die het doel wist te vinden (11). De laatste 10 minuten kon ook de gebroken S.-voorhoede (3 man) weer eens ln actie komen; een paar maal dreigde gevaar, daar de W.-backs ver naar voren opgesteld stonden en de geel-zwarten zeer snel attaqueerden. W.'s doelwachter moest twee keer optreden en toen daarna een bal van de lat achter het S.-doel verdween, was ook de 2e helft die in waren stormwind was gespeeld verstreken. Na een goed begin geven de rood- witten de overwinning cadeau. Het meest opvallende van dezen wedstrijd was wellicht het goede spel, dat de Assen- delfter-verdediging liet zien. In het rood-witte team is het vooral de aanval, waarin de grootste kracht schuilt. Die is ontegenzegge lijk zeer gevaarlijk en het wil heel wat zeg gen, daartegen stand te kunnen houden. Dat de Assendelfters dit klaar speelden, danken ze aan het uitstekende werk van hun links back en hun doelman. De wedstrijd was nauwelijks eenige minuten oud, toen Kwadijk, die weer in de rood-witte gelederen is opgenomen, de Alkmaarsche supporters verraste met een fraai doelpunt. De Boys hadden de leiding, ze bleven aan vallend en alles scheen er op te wijzen, dat ze het tegen deze op papier veel zwakkere tegenstanders wel zouden klaren, waarmee ze dan tevens hun kampioenskansen belangrijk vergrootten. Binnen een kwartier tijds zien we het Assendelftsche doel enkele malen als door een wonder gespaard blijven voor doorboring en het zag er naar uit, dat een tweede doelpunt voor de Alkmaarders op komst was. Echter, het spelbeeld begon te veranderen. Meer en meer kwamen de zwart-witten op zetten, de Boys geraakten in de verdediging en het was zoowaar het rood-witte doel, dat enkele malen in hevig gevaar was. Wanneer de Boys zich ten slotte loswerken, zien we Mulders een tweetal corners verbluf fend zuiver nemen, doch succes leveren ze niet op. Dan een plotselinge uitval der Alkmaar ders, Kwadijk geeft prachtig over aan Schenke, die slechts voor het intrappen heeft. De laatste vervult zijn plicht op correcte wijze en de stand is 20. Langzamerhand verslapten de Alkmaarders, zonder nog bepaald de minderen te zijn, Hun doel ontkwam enkele malen niet ongelukkig aan doorboring en het eind van de eerste helft was bijna aangebroken, toen de gasten een corner te nemen kregen. De zal werd slecht genomen en door de Alkmaarsche achterhoede even slecht weggespeeld. Het leer belandde b(j een Assendelft-speler in schotpositie. Eén der weinige behoorlijke schoten op doel volg de en de stand was 21. Onmiddellijk daarna was het rust. De tweede helft begon zeer onbevredigend. Aan weerskanten liet eigenlijk alles te wen- schen over. Ongeveer een half uur verstreek, zonder dat het spelbeeld veranderde. Toen herhaalde zich het geval van vlak voor de rust. Door Assendelft werd een corner slecht genomen, het leer werd even slecht wegge werkt, weer naar een Assendelfter, die kon schieten en zonder dat we doelman v. d. Horst zelfs ook maar een poging zagen wagen, suisde de bal in de touwen. De stand was 22. Het was of plotseling het publiek ont waakte. Nu zou er toch nog gevochten wor den! Het laatste kwartier beloofde interes sant te worden! Dat werd het ook. Want ook de rood-witten schenen plotseling wakker te zijn geschud. Fel werd er aangepakt, alles ging naar voren. Er moest worden gewonnen! Men zette alles op alles, men waagde er zelfs het gelijke spel aan. Doch het was te laat. Met man en macht verdedigden de zwart- witten, gevaarlijk waren soms hun uitvallen. Maar doorloopend zaten de Boys op het Assendelft-doel. Gedoelpunt echter werd er niet meer. Een kwartier van hoogspanning verliep. Toen floot de scheidsrechter voor de laatste maal en hadden de Boys een gelijk spel te pakken. Een gelijk spel, dat een overwinning had kunnen en had moeten zijn. Opnieuw klinkende overwinning. Op een bijna onbespeelbaar terrein met ha gel- en sneeuwbuien heeft Wieringerwaard een 7—0-overwinning behaald. Reeds in de morgenuren was er op het Vogels-terrein een wedstrijd gespeeld, zoodat het veld 's middags in een modderpoel was herschapen. Reeds direct na den aanvang weet W.waard door een goed schot van Hazeloop de leiding te nemen, en spoedig daarna weet dezelfde er 2—0 van te maken. Strandvogels speelt een te kort spel om bij de W.waard-defensie kans van slagen te hebben. Keer op keer weten de backs door forssche trappen het terrein te zuiveren, terwijl in laatste instantie keeper Rezelman, die in dezen wedstrijd weinig moei lijk te doen kreeg, zich uitstekend van zijn taak kweet. Weer is het Hazeloop, die in sa menwerking met K. Schenk, den keeper geen kans geeft, 03. Steeds weer komen de rood- broeken voor het Strandvogels-doel terug, maar de voorzetten van de buitenspelers mis lukten door het gladde veld nogal eens, zoo dat er weinig ballen goed voor het doel ko men. Bij een der aanvallen maakt een der Strandvogels free-kick. Deze vrije schop wordt door M. Schenk schitterend genomen, maar toch weet de keeper den bal vallende nog tegen de paal te werken, doch terug springende stuit hij tegen des keepers hoofd en verdwijnt weer in het doel, 40. Spoedig hierna is het rusten. Na de rust doet Wierin gerwaard het kalm aan, waardoor de Strand vogels meer gelegenheid kregen in den aan val te komen, evenwel zonder succes, ook be- bonnen ze forschen te spelen, waardoor de scheidsrechter het spel nogal eens moest onderbreken. Toch was het K. Schenk, die de voorsprong vergrootte en er 50 van maakte, terwijl dezelfde speler ook de zesde en zevende goal zorgde, zoodat de wedstrijd met een welverdiende 70 overwinning voor 1 Wieringerwaard eindigde. K. N. V- B. (Inhaalprogramma.) West-FrisiaAlcmaria Victrix; HRC OSV. SuccesAssendelft; Zaandijk—Hol landia. Nieuwe NiedorpWieringerwaard; MFCStrandvogels en AndijkDTS. HRC 2—KFC 2. KFC 3West-Frisia 2 en Hollandia dia 2Alkmaarsche Boys 2. N.-H. V. B. And. Boys 1—Oudendijk 1; Strand vogels 2Hem 1; Hollandia 4VCL I, De Cocksdorp 1Helder 5. Het voorloopig Nederlandsche elftal is voor den oefenwedstrijd tegen Newport op Woens dagmiddag a.s. te Roterdam als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feyenoord). Achter: Pienter (Be-Quick) en Caldenhove (DWS). Midden: Paeuwe, Kuppen en Van Heel (allen Feyenoord). Voor: Wels (Unitas), Van Spaandonck (Neptunes), Ven te (Feyenoord), Smit (Haar lem) en Ooms (DWV). Een „zuinige" wedstrijd was het uiteraard, doordat het gure weer en de sneeuwbuien het spelen allerminst tot een pretje maakten. N. Niedorp heeft er intusschen opnieuw 2 kost bare punten mee opgedaan, die zij wel ver diende ook. Hoewel BKC ,in het veld" vrijwel geregeld den toon aangaf, vermocht zij (ook thans zonder Blok) niet te scoren, terwijl Breg- man bij N. Niedorp twee fraaie doelpunten maakte. En... doelpunten beslissen nog altijd. Hadden we aanvankelijk een zwaar hoofd in de kansen van BKC, het viel nogal mee. Want N.N., niettegenstaande ze het windvoordeel had, speelde verre van goed en benaderde haar vorm van vorige week lang niet. J. de Schip per voerde thans de voorhoede aan met Paar- dekooper ter linker- en Jac. van Wees ter rech terzijde. Tauber stond nu linkshalf, terwijl op diens backplaats Rezel werd geprobeerd. Deze wist goed mee te komen, al moet hij zich nog wat beter leeren opstellen en... vlugger ingrij pen. Z'n afnemen en wegwerken zijn echter uitstekend. In de voorhoede van BKC ging het vrij vlot. De fout van Oudkarspel kort spel In het midden werd vrijwel vermeden. Het schot ontbrak echter ook nu, terwijl keeper Floor wederom met geweldig bravour optrad. Aan N.N.-zijde weerde Sepers zich op de Weerd's spilplaats goed. In de voorhoede houdt linksbuiten de Wit een belofte inevoor de toe komst. Peereboom kwam er op de rechtsbui tenplaats na zijn lange rust niet aan te pas. De eerste helft is, zooals gezegd in het voor deel van BKC geweest. Doelpunten bleven echter uit, door slecht schieten en Floor's keurig werk. Veel enthousiasme zat er niet in het spel en we waren blij dat de scheidsrechter rust aankondigde. De op dat moment neer- golvende sneeuwbui, die elk uitzicht belemmer de, was echter indirect de spelbreker geweest, zoodat N.N. na de hervatting nog 5 min. voor den wind mocht spelen alvorens gedraaid werd. In de tweede helft is het spel wel iets leven diger geworden, omdat BKC nu persé een goal wilde maken. Toen dit ondanks alle pogingen niet lukte, dreigde de match geheel te ver slappen, vooral toen we wederom op een sneeuwbui werden vergast. N. Niedorp scheen echter ineens een moreele reserve in het ge ding te brengen door de overweging, dat er nog zooiets als een kansje bestond wat verder van de laatste plaats af te komen. Daaruit kwam een corner voort, die Peereboom nam, door Kistemaker werd doorgekopt en door Bregman onhoudbaar werd ingezet (01). De strijd is toen weer even ontbrand en Floor kreeg het opnieuw druk. Maar op werkelijk prachtige wijze hield hij er een vuurpijl van De Schipper uit. Aan den overkant kreeg Bregman eensklaps den bal op den vleugel vrij, Rezel zou hen juist gaan aanvallen, maar meteen lostte Bregman een ontzettend hard schot precies binnen de paal, dat Prins, verrast als hij werd, maar ten halve kon keeren (02). Verder heeft het spel geen naam meer ge had. N.N. hield vast en B.K.C. speelde in de meest fantastische opstellingen en formaties, maar toch in de meerderheid, dit partijtje uit. Scheidsrechter Van Erp was uitstekend. Eindelijk wist Alkmaar weer eens een over- winnig te bevechten, waarmede 't het gevaar voor de onderste plaats wel ongeveer heeft bezworen. In den beginne liet zich aanzien, dat twee partijen aan het werk waren, die elkaar in kracht niet veel todgaven. Ze ontliepen elkaar niet veel en het resultaat scheen geheel du bieus. Allengs echter kreeg Alkmaar het beste deel van het spel en geheel normaal leidde het by de rust met 20. Na de hervatting bleven de groen-witten in de meerderheid en met twee doelpunten van Zwart werd de score gebracht op 4—0. Alles in aanmerking genomen dunkt ons, dat Andijk, gezien het vertoonde spel een wel wat geflatteerde plaats op de ranglijst in neemt. Want deze royale overwinning van het veel lager geplaceerde Alkmaar was vol komen verdiend. 400 Meter rugslng ln 5 min. 41.4 sec. Op volkomen onverwachte wijze is Iet van Feggelen er gistermiddag in het Sportfondsenbad te Amsterdam in ge slaagd het wereldrecord 400 meter rug slag, dat sedert 4 April van het vorig jaar op naam stond van Ragnhild Hveger met een tijd van 5 min. 44.5 aec., aanzien lijk te verbeteren en te brengen op 5 min. 41.4 sec. Dat de Y-zwemster in haar recordpoging slagen zou, stond zeker niet bij voorbaat vast, immers het record van Ragnhild Hveger mocht vrij scherp genoemd worden. Donder dag j.1. bleef Iet bij de training 3 seconden boven het wereldrecord. Men was er evenwel van overtuigd, dat zij sneller kon, zoodat een aanvraag voor een officieele recordpoging bij de Technische commissie van den KNZB werd ingediend. De eerste 100 meter werden afgelegd in 1 min. 19.8 sec., terwijl de 200 meter in 2 min. 48 sec. opgingen. Als men het zestienjarige meisje zoo zag zwemmen, zou men in het geheel niet den indruk krijgen, dat zij een ernstige poging deed een beroemd wereld record te verbeteren. Met haar rustigen, lan gen slag ging zij door het water en toen voor de 300 meter een tijd werd genoteerd van 4 min. 15.8 sec. was het duidelijk, dat zij in haar poging glansrijk zou slagen. Iet van Feggelen bleef, zonder haar tempo te verminderen, ge lijkmatig en zeer gemakkelijk door trekken en toen zij na 16 banen aantikte wezen de chro nometers een tijd van 5 min. 41.4 sc. aan. Het wereldrecord was met niet minder dan 3.1 sec. verbeterd. Van alle kanten had de nieuwe wereldre cordhoudster gelukwenschen in ontvangst te nemen. Gisteren is vast komen te staan, dat Ajax dit jaarniet aan de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland zal deelnemen. De Amsterdammers werden n.1. in Velzen met 13 door het kranige V.S.V. geslagen en daar D.W.S. tegen K.F.C. geen fout maakte (30), bedraagt de achterstand van de landskampi oenen momenteel 5 punten op hun plaatsgenoo- ten. Dezen zijn practisch gesproken niet meer in te halen, ook al moet D.W.S.Ajax nog ge speeld worden. Als D.W.S. uit van A.D.O. wint, is zij kampioen. Sparta verliet de onderste plaats door een gelijk spel tegen D.F.C., doch is nog lang niet buiten gevaar. V.U.C. sloeg Excelsior gedeci deerd met 40, waardoor laatstgenoemde de roode lantaren te hanteeren kreeg. Hier is de stand: DWS 16 12 2 2 41—20 26 Ajax 15 9 3 3 50—15 21 RFC 15 9 0 6 44—34 18 Onderaan is de situatie als volgt: DFC 16 4 4 8 19—43 12 Sparta 16 3 '3 10 20—31 9 Excelsior 16 3 3 10 14—44 9 Feyenoord heeft zich kranig hersteld van haar IJmuiden's échec door thuis Blauw-Wit met niet minder dan 61 af te drogen. Het kampioenschap is nu vrijwel safe daar de rood- witten slechts een van de beide wedstrijden tegen Xerxes thuis) of Haarlem (uit) hoeven te winnen om kampioen te zijn. Stormvogels' nederlaag tegen Hermes is een sensatie na de goede prestatie tegen Feyenoord. Voor Hermes is echter de toekomst wat roos kleuriger geworden, al zal het een heele toer zijn om D.H.C. in de eindspurt nog voorbij te loopen. 't Gooi won weer, nu van C.V.V. en H.B.S. moest op eigen terrein tegen Xerxes het loodje leggen. Hier is de stand: Feijenoord 16 12 1 3 4617 25 Haarlem 15 9 2 4 39—32 20 De staart van deze afdeeling ziet er als volgt uit: DHC 15 2 5 8 27—48 9 Hermes-DWS 16 3 2 11 29—48 8 Heracles kon in Hengelo niet winnen en met de halve buit moest zij zich tevreden stellen. Haar kansen leden daar echter hoegenaamd niet onder, want door 3 punten uit 3 wedstrij den te behalven is zij kampioen. De stand is hier: Heracles 15 11 2 2 4014 24 Go Ahead 15 8 4 3 33—22 20 Enschede 15 7 4 4 4026 18 De staart: NEC 15 5 2 8 24—34 12 Hengelo 15 2 6 7 1733 10 PEC 15 2 2 11 1440 6 B.V.V. bleef P.S.V. bedreigen door Roermond met 42 te kloppen. N.O.A.D. verliet inderdaad de laatste plaats door van M.V.V. te winnen (32). Bleierheide staat er thans het slechtste voor. Jammer genoeg ging BleierheideN.A.C. niet door. L.O.N.G.A. deed uitstekend werk in Eindhoven tegen de club van dien naam en Willem II won tenslotte van Juliana met 31. De stand is hier onder en bovenaan: PSV 16 10 3 3 47—23 23 BW 16 9 3 4 44—27 21 NAC 14 7 3 4 30—19 17 De staart: NO AD 15 5 1 9 32—44 11 Roermond 14 4 2 8 2639 10 Bleyerheide 15 3 3 9 2432 9 Charles de Bock heeft zijn nieuwe club Sneek alweer ter overwinning geleid, ditmaal moest H.S.C. er aan gelooven, waardoor de withem- den vrijwel buiten degradatiegevaar gekomen zijn. De hekkesluiters Hoogezand en Heeren veen hielden zich kranig resp. tegen G.V.A.V. en Be-Quick door slechts met resp. 01 en 23 te verliezen. Nog altijd leidt Be-Quick dus met aanzien lijken voorsprong. Veendam sloeg Venlo met 10 en Achilles deed zulks met Leeuwarden (32),

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7