Gymnastiekwedstrijden Turnkring HIK. Rubber uit carbid Veerboot te Sydney omgeslagen Prinses Juliana beleedigd Vriendschap (usschen democratieën en dictaturen mogelijk Verzekering tegen zakken voor examens Autobotsing Kleeren van glas Het proces Niemöller Kappersbedrijf zorgt voor vakopleiding Zal Japan toch spreken? Het spookte op zee Polen toast op den keizer van Italië? Uit onze Omgeving Draagt u reeds een avondjapon zoo fijn, glanzend, als de moderne techniek uit de beste ruwe ziide niet kan vervaardigen?, vraagt de Msb. Sedert goed een jaar spint men in het bui tenland allerlei elastische en tot velerlei soort van stoffen te verweven draden niet meer uitsluitend van de nu nog zoo popu- lanre cellulose, die oorspronkelijk hout is. Maar wérkelijk uit glas. Kunstzijde van glas wordt al veel gedragen, verkocht. Chemie en techniek staan blijkbaar voor niets meer. Al wijst de door haar beide aan het nieuw ge wonnen product gegeven naam er nog op, dat zij-zelve deze aanwinst of vinding nog als iets bijzonders beschouwen. „Het glan zende wonder" zoo leest men erover in tech nische en andere bladen. Juist als men op de Dusseldorfsche tentoonstelling destijds las: „het witte wonder", boven allerlei uit ace tyleen verkregen voorwerpen en waarden. Maar ook op die tentoonstelling maakte, ofwel spon reeds een machine uit erboven ingegleden glasscherven allerlei draden, fij nere, grovere (minder elastisch) glanzende en doffere, die leken op draden van gewone wol. De meeste waren zoo buigzaam, dat het weven ervan heel geen bezwaar oplever de. En het witte wonder! Naam boven pro ducten uit acetyleen, ofwel carbid gewon nen. Een daarvan is kunstleer, voor tas- schen, ceintuurs, portemonnaies, tuin- en andere slangen. Maar evengoed voor auto banden, die van langeren levensduur schij nen dan de gewone, uit werkelijke rubber geperst. Ook uit carbid wordt kunstzijde gewon nen. En eveneens 'n verdoovingsmiddel, ge lijk aan chloroform. Van carbid fabriceert men verder sterk lijmende pappen, net als prachtig glanzende lakverven, meest gebruikt voor de autofa- bricage. Dan nog het z.g. onbreekbare glas, door genoemd doorschijnend plakmiddel tegen elkaar verwerkte glasschijven, die wel niet heelcmaal onbreekbaar zijn, maar toch niet makkelijk versplinteren. Schijven, die op haar beurt weer kunnen bearbeid tot be kers en andere tot nu toe van den potten bakker gekomen gebruiksvoorwerpen. En is niet het onbrandbare filmpje uit uw camera van carbid gemaakt? Net als een andere kunst van dit wonderlijke goed je partij trekt, door uit acetyleen verworven vioolsnaren. Wie van ons zou niet gek ophooren, als hij onder het innemen van een pijnstil lend tablet vernam: Gebruik jij ook al car bid voor je kwaaltjes? Carbid of acetyleen toch had enkele jaren geleden nog den naam zoo'n walgelijken stank te versprei den, dat alleen daarom reeds werd verme den om de carbidlamp binnenshuis te ont steken. Of wie van ons, die aan de lunchtafel het velletje van zijn boterhamworst af haalt, denkt eraan carbid inplaats van cello- phaan te verwijderen? Oorspronkelijk carbid met al den geur van dien. Al het genoemde en veel, véél meer is ten slotte slechts carbid en niets dan carbid, Carbid, die wordt gebruikt, genoten, gepre zen, bewonderd. Carbid of wel koolzure kalk. Oorspronkelijk terug te brengen tot de gewone uit de aarde gedolven koolsoor ten. 150 personen aan boord Uit Sydney (Australië) wordt gemeld, dat in de haven aldaar een veerboot, waar op zich 150 personen bevonden, is omge slagen en gezonken. Tot nu toe zijn zes lijken geborgen. Het aantal nog vermiste passagiers wordt op 9 tot 15 geschat. Het is waarschijnlijk, dat ook deze personen zijn verdronken. Volger» Reuter worden 21 personen ver mist. Waarom de advocaten zich te rugtrokken. De speciale rechtbank, die de zaak tegen ds. Niemoelier behandelt is. naar Reuter meent te weten, in onderhandeling met de drie advocaten, aan wie aanvankelijk de verdediging was toevertrouwd, teneinde hen ertoe te bewegen, de verdediging weder ter hand te nemen% Het blijkt thans dat hun besluit, zich te rug te trekken, 'n gevolg was van de door den openbaren aanklager geuite beschuldi ging, dat zij in verbinding stonden met an dere landen, die Duitschland vijandig ge zind zijn. In Den Helder vierde Zaterdag de „Helder- sche Bestuurdersbond" zijn 30-jarig bestaan. Tijdens een druk bezochte receptie in „Ca sino" werd het bestuur in de bloemen gezet. Tijdens persconferentie der Duit- sche regeering. Tijdens de persconferentie met buitenland- sche journalisten, die te Berlijn heeft plaats gevonden, zegt het Vlks.bld., heeft zich een incident voorgedaan, waarbij prinses Juliana in het geding is gebracht. De „News Chronicle" geeft de volgende beschrijving: Een Hollandsche correspondent zeide te gen dr. Berndt (de ambtenaar, die de confe rentie hield), dat het buitenland twijfelde aan de juistheid van de Duitsche ontkennin gen. Dr. Berndt schreeuwde terug: „Twijfelt gij aan het woord van de Duitsche regeering? Denkt gij dat wij leugenaars zijn?" En voigens de „News Chronicle" wij kregen het bericht ook uit andere bron voegde dr. Berndt hieraan woorden toe die direct-beleedigend waren voor Prinses Juli ana. Volgens de „News Chronicle" werd deze opmerking later in Nederiandsche diploma tieke kringen te Berlijn typeerend voor de Duitsche manieren genoemd. De Nederiandsche gezant te Berlijn zal volgens den Berlijnschen correspondent van de' „Daily Telegraph" and „Morning Post" heden een bezoek brengen aan het Duitsche ministerie van Buitenlandschc Zaken, om over dit incident te spreken. De bedrijfsraad voor het kappersbedrijf besloot in zijn Donderdag te Utrecht ge houden vergadering onverwijld over te gaan tot gebruikmaking van de in artikel 15 b. van de Bedrijfsradenwet verleende bevoegd heid ten aanzien van de vakopleidingen in overeenstemming met artikel 3 van het werkprogram te bepalen, dat de bedrijfsraad het vakonderwijs zal regelen, bevorderen en centraliseeren. Verder werd besloten voor de concrete uitvoering van deze taak on verwijld eep stichting in het leven te roe pen, die tevens de mogelijkheden, neerge legd in de Nijverheidsonderwijswet, zal aan wenden. Maar dan onofficieel! De .Tapansche woordvoerder van het mi nisterie van buitenlandsche zaken heeft laten doorschemeren, dat Japan zijn weigering tot het verstrekken van inlichtingen over de ton nage der slagschepen wellicht nog zal her zien. Hij zeide, dat de mogendheden zich be ter niet-officieel tot de Japansche regeering konden wenden. Het zou dan mogelijk zijn, dat de Japansche regeeringen inlichtingen over do slagschepen zou verschaffen, hoewel dergelijke inlichtingen niet bindend zouden zijn. Schip in nood bij Lyon. Het heeft Zaterdag op de Noordzee ge spookt. 'n Oude torpedojager, de „Walrus" die opgesleei t werd om gesloopt te worden, is op drift geraakt en nabij Scarborough aan den grond geloonen. De uit vier koppen be staande bemanning is gered. De mailboot van den dienst Oostende—Do ver kon Zaterdagavond niet de haven van Oostende binnenkomen. Nadat de kapitein ter hoogte v..n Duinkerken voor anker was gegaan, heeft hij in den. vroegen ochtend weer koers gezet naar Oostende, en is met zijn schip gistermorgen aldaar de haven bin- nengeloopen. Het Britsche stoomschip „Kcmmendine", dat 7800 ton meet, heeft geseind, dat het in de golf van Lyon averij heeft opgcloopen en in nood verkeert. Een bergingsvaartuig is ter assistentie \ertrokken. De positie schijnt niet verontrustend te zijn. Zal Polen het Keizerrijk erkennen? De Italiaansche bladen bevestigden, dat Beek. de Poolsche ministerpresident, in April naar Rome zal komen, en dat hij, aan* een bij die gelegenheid te houden diploma tiek diner, een toast zal uitspreken op den ..Koning en Keizerhetgeen een erkenning van het Italiaansche Keizerrijk zou beteeke- nen. Rede van Eden te Birmingham. De minister van buitenlandsche zaken, Eden, heeft het woord gevoerd op een spe ciale bijeenkomst van de Junior Imperial League te Birmingham. Indien •wij in vrede willen leven, zoo zeide hij o.a., dan beteekent dit dat in de verdragen die wij -afslui ten, geen sprake is van het opofferen van beginselen en van het terug schrikken voor verantwoordelijk heid, alleen om snelle resultaten te behalen, die niet van blijvenden aard kunnen zijn. Terwijl wij gereed zijn on-ze bijdrage te verleenen voor de versterking van den vrede, moeten anderen eveneens hun bij drage leveren. Wij bieden vriendschap aan allen doch op gelijke voorwaarde, want niet door te trachten tijdelijke welgezind heid te koopen wordt de vrede tot stand gebracht doch op den grondslag van vrije wederkeerigheid met wederzijdsoh respect. Met betrekking tot den Volkenbond zeide Eden: Ofschoon wij in ons streven bemoei lijkt worden zijn wij niet verslagen en ik ben optimistisch genoeg, te meenen, dat de wereld opnieuw zal bouwen. Het voornaam ste is dat wij nooit onze idealen prijsgeven. Voortgaande zeide Eden, dat vriend schap tnsschen democratieën en die taturen niet onmogelijk moet wor den. Wij wenschen geen blijvende klove. Temidden van de schrille tegenstellingen der tegenover elkaar staande ideologieën, houdt ons volk de middenkoers en geen der beide uitersten trekt ons aan. Een idéé van Amerikaansche stu denten. Op de universiteit te Providence (Rhode Island, Amerika), kunnen de studenten zich tegenwoordig verzekeren ,egen het zakken voor hun examens. De „Maatsch." is opge- gericht door eenige ondernemende oud-stu denten en tegen betaling van 50 dollarcents voor eerstejaars en 35 cents voor oudere stu denten, wordt een volledig studieprogram ma verzekerd voor een half jaar. Indien de student niet mocht slagen, betaalt de verze keringsmaatschappij hem alle extra college gelden uit, t.w. twee dollar voor de eerste poging en vijf dollar voor de volgende twee pogingen. In navolging van gewone verzekerings maatschappijen, die brochures uitgeven over ziekten, enz., zal deze studentenorganisatie een werkje uitgeven met „tips" over de hou ding van studenten bij tentamens en exa mens. ANNA PAULOWNA Goed geslaagde in Veerburg. demonstraties Hoe wintersch het Zondagavond buiten ook was, in Veerburg was daar niet veel van te merken. Vol was het er, met de jongelui van der tien gymnastiekvereenigingen en met jeugdige en oudere belangstellenden. Mr. D. Breebaart, voorz. van den Turn kring, opende namens het bestuur, heette in het bijzonder weikóm den heer Keijzer, gem. secretaris en oud-bestuurslid van den Turnkring en sprak zijn spijt uit dat burge meester Lovink verhinderd was aanwezig te zijn. Het is nu de tweede maal dat de wedstrijden van den kring in Anna Paulow- na gehouden worden, zei spr., en het gaat dus op een traditie gelijken, dat ze hier steeds zullen zijn. De 13 vereenigingen, waarvan er enkele met twee groepen deelnamen, voerden teza men een dertigtal oefeningen uit. Het pro gramma werd echter dank zij de voorberei ding van de technische commissie, vlot af gewerkt. Het secretariaat werkte op volle kracht en was in staat, direct na het laatste nummer den uitslag bekend te maken. In een slotwoord van Mr. Breebaart kregen techn. comm. en secretariaat dan ook een verdiende pluim. Zoo ook de jury, bestaan de uit den heer en mevr. Jonker en de hee- ren P. de Moei en Jb. Schuyt, die bij de veelheid van oefeningen en de groote varia tie daarin een zeer lastige taak had. De fam. Pennekamp, die haar huis beschikbaar stel de voor het verkierden der gymnasten, werd eveneens dank gebracht en ook de ontvan gende verceniging D.O.K.E.V. werd niet ver geten. De dames hadden het leeuwenaandeel in het programma. Slechts vier groepen heeren werkten mee. Nu gaf het program ma, waarop geen toesteloefeningen voor kwamen. daar misschien aanleiding toe, maar vooral Lvcurgus. Schagen, met stok oefeningen en Z.S.C., Burgerbrug, met vrije oefeningen, lieten toch zien, dat ook door de heeren op dit terrein Iets moois Is te bereiken. (Het verschil tusschen dansen en ba et- ten was ons niet altijd recht duidelijk. Het viel ons op, hoe in beide meerdere malen een der dansende dames soms een stand moest aannemen, die meer gecigenu was voor een danseur dan voor een danseu se. Vaak werd ook de fout gemaakt, dat cie dames te veel naar de eigen voeten keken, of dat zij te veel naar hun groepsgenooten moesten zien om te weten, wat de volgende beweging was. Dat verhindert natuurlijk een mooie, gelijktijdige uitvoering. 3hou- wens ook voor de gewone oefeningen kan deze opmerking gelden. Maar de vaak in gewikkelde oefeningen vragen ook bijna evenveel hersenwerk als beweging. Iets zeer bijzonders op het gebied van dansen, was de Poppendans van Lycurgus. De oefeningen uitgevoerd met muziek, zijn voor het publick wel aangenamer om te volgen, maar de jury liet zich, bliikons haar uitspraak, daardoor niet beïnvloeden. Zij lette op de uitvoering en daarop al leen. Toch kon wel opgemerkt worden, dat bij pittige muziek ook de uitvoering vaak aan vlotheid won. We laten den uitslag, zooals de vice-voor- zitter, de heer Sleutel, die bekend maakte, volgen: Knotsoefer.ingen, 5-8 tallen, dames: Pro Patria I, Den Helder, le prijs met 31 pun ten; D.O.K.E.V. II, Anna Paulowna, 2e prijs met 30Va punt; Tavenu, Hecrhugowaard, 2e prijs, 29% punt; Westfries, Barsingerhorn, 2e prijs, 29% punt; Pro Patria II, 26 punten; U.D.I., Kolhorn 25 n.; D.O.K.E.V. I, 23 punten. Balletten, 10—16 tallen, dames: S.S.S. Din- dua, St. Maartensbrug, 25 punten. Stokoefeningen, 58 tallen, heeren: Lycur gus, Schagen, le prijs met 33 punten. Dansen, 5-8 tallen, dames: Lycurgus. Scha gen, le prijs met 36 punten; HerculesHébé, Nieuwe Niedorp, le prijs met 31% punt; „Wieringen", 2e prijs 28% punt. Oefeningen van en op de plaats, 10-16 tal len, dames, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 3e prijs met 28% p. Stokoefeningen, 5-8 tallen, dames: Lycur gus, Schagen 26 punten. Lenigheidsoefeningen, 1016 tallen, da mes: S.S.S.—Dindua, St. Maartensbrug, 2e prijs met 29% nunt. Vrije oefeningen, 10-16 tallen, dames: Wie- ringen, le nrijs 31 mnten; Z.S.C. Burgerbrug 2e prijs 30% punt; Sportlust, Julianadorp 25% punt. Dansen, 10-16 tallen, dames: U.D.I. Kol horn, 2e prijs, 29 punten. Poppendans: Lycurgus, Schagen, le prijs met 36 nunten. Vrije oefeningen, 5-8 tallen heeren: Z.S.G., Burgerbrug, le priis met 33 punten; DOKEV, Anna Paulowna 3e prijs, 28% punt; Ons Ge noegen, Schagerbrug. 3e prijs 27 p. Vrije oefeningen, 5-8 tallen dames: DOKEV, Anna Paulowna 1 prijs met 31% punt; Her culesHébé, Nieuwe Niedorn, le prijs met 33 punten; Ons Genoegen, Schagerbrug, le prijs, met 32 p. en Tavenu, Ileerhugowaard 2e prijs met 30% p. Rhythmische knotsoefeningen, 5-8 tallen dames: Wieringen le prijs met 33% punt. Bondsoefenine 1938: 5-8 tallen dames: Olympia, Wieringerwaard, le prijs met 35 punten. R.K. Volksbond. Voor de afd. van den R.K. Volksbond voerde de tooneelvereeniging „Concordia" in de zaal van den heer W. Kossen op: „Van Dcursen en Co.", een blijspel in drie bedrij ven. Dit blijspel is een bewerking van R. Bosch van het bekende Jstuk: Gebr. Kal koen van G. Nielen, waardoor het uitslui tend door heeren gespeeld kan worden. (Concordia is een heeren-tooneelvereeniging) Er werd vlot gespeeld en evenals het oorspronkelijk stuk het altijd deed, zoo viel ook deze bewerking in den smaak. Vermelden we nog, dat in de pauze gecol lecteerd werd voor „Hulp in nood" cn dat deze collecte f 8.S0 opbracht. Vischclub D.V.S. Zaterdagavond vergaderde de vischclub D.V.S. Na opening door den heer G. Philip- sen volgde lezing der notulen Naar aanlei ding hiervan werd gevraagd geen veran dering meer aan te brengen als eenmaal de plaats van visschen voor een wedstrijd is aangegeven. Voorzitter merkte op dat dit bij den laatsten wedstrijd is geschied, om dat, nadat als plaats de Molenvaart was aangewezen de rechterlijke vrijspraak in Den Helder kwam en men het jammer vond toen de wedstrijd niet in de Kromme Tocht te houden. De kascommissie rapporteerde vervolgens: de inkomsten waren f57.05, de uitgaven f34.47, voordeelig saldo dus f22.58. lint volgende agendapunt was een bespre king over een vergaderlokaal. Het bestuur stelde voor een eigen vergaderlokaal te stichten. De heer Nieuwenhuizen stelt den benoodigden grond beschikbaar. Door een faney-fair en verloting hoopt men do finan ciën bijeen te krijgen. Het voorstel werd aangenomen cn aan B. cn W. zal dus toe stemming tot het houden van een verloting gevraagd worden. Hierna kwam het bekende proces ter spra ke. Voorzitter zotte den stand van zaken nog uiteen. De officier te Den Helder heeft appèl aangeteekend. Men zal zich bij de volgende behandeling weer door Mr. Buis kool laten verdedigen. Mocht het noodig zijn dat pok voor een nog hooger rechtscollege te doen dan zullen de leden eerst weer ter vergadering opgeroepen worden. Rij de rondvraag wordt o.a. de volgende wedstrijd vastgesteld op 13 Maart. Hierna sluiting. KOEGRAS JULIANADORP. Vereeniging tot Hulp bij Ziekte en Ongevalen. Een non-stop-cabaretavond. Zaterdagavond werd door bovengenoemde vereemgmg in het café Prins Hendrik van den heer A. Doorn een nonstop-cabaretavond gehouden, waarvan de eventueele haten ten goede zouden komen aan de verecnigings- Daar het weer niet erg medewerkte, was de opkomst met zoo groot als de vorige maal, maar toch kon men nog tevreden ziin Het gezelschap medewerkenden aan dezeii a\ond onder leiding van Henrv van f.u»! en Bolletje hebben de aanwenen er waar voor hun geld geboden, zoodM evenals de eerste keer. men tevreden naar huis g ng Na beëindiging van het repertoire hield een' Se°cn* ba' C,C bCZ0CkCrS n°K eenigen tijd Een vrachtau^p te water. Dn pen van de laatste stormachtige mor- „ons was de heer A. N. er met zijn vracht wagen op uit getrokken, had voor de wo ning van de fam. T. W. de wagen neergezet en zat binnenshuis aan een bakje roost, tóen eensklaps de wagen in beweging kwam dwars over den weg reed, en op zijn kop in de vaart terecht kwam. Na veel gepruts heeft men toen met menschen- en paarden- tractie het vehikel weer op den weg gekre- Scn' WIERINGEN Inzittend meisje breekt beide boenen. Gisteren, tegen den avond is een auto van den heer J. Boersen. komende uit de Wieringermeer cn bestuurd door diens chauffeur, den heer C. Tijsen, in botsing opkomen met een uit de lichting biicsland komende Citroën-auto, bestuurd door den heer R. v. d. Meer, handelsreiziger uit Winschoten, die op weg was naar familie te Huisduinen, van waar uit de heer v. d. Meer zijn cliënten hedenste Texel zou be zoeken. De Citroen werd bij de achterdeur aan gereden; de vernieling aan beide auto's was zeer ernstig. Achter in de Citroen was tnevr. v. d. Meer, de echtgcnoote van den bestuurder gezeten met haar 6-jarig doch tertje Het meisje zat aan den kant, waar de botsing plaats had, en werd zeer ern stig verwond. De geheele familie is per ziekenauto van het Witte Kruis naar het Hospitaal te Den Helder vervoerd, waar bleek, dat het- kind beide beenen had ge broken. De andere inzittenden bekwamen geen letsel. Beide auto's zijn weggesleept naar Ga rage Boersen, waar voor het onderzoek van heden de wagens voorloopig in beslag zijn genomen. De auto van Boersen had voorrang moe ten verleenen, doch een hevige sneeuwbui belemmerde elk uitzicht. De chauffeur Tijsen bekwam enkele lich te verwondingen aan het hoofd, alhoewel hij door de botsing uit de auto was ge slingerd. OOSTERLAND. Ouderavond O.L.S. Vrijdag werd de uitgestelde feestelijke Ou deravond gehouden. Tal van ouders en an dere belangstellenden waren in de zaal van den hèer A. Kléin aanwezig, toen het hoofd der school opende. Eerst zongen de meisjes der drie hoogste klassen een vijftal liedjes, waarna door een viertal leerlingen een uitverkoop-„drama" werd opgevoerd, dat door de koddige mtn menten de lachlust van de aanwezigen wek te. Toen zong een kwartet van twee meisjes en twee jongens enkele tweestemmige lied jes, die goed klonken, waarna een orkest op trad, dat onder leiding van directeur Hum mel enkele pittige marschen ten gehoore bracht, die veel bijval oogstten. In de pauze, die nu volgde, werden de kin deren getracteerd. Daarna traden de meisjes weer op, in een enkel nummer begeleid door Volkert Kuut op z'n harmonika. Als laatste nummer van het programma werd opgevoerd een stukje over een tevreden man, die ondanks z'n gebrek aan slimheid toch een rijk man was geworden, toen het scherm voor de laatste keer zakte. In zijn slotwoord sprak het hoofd der school woorden van dank aan allen, die me dewerkten en wees hij er op, hoe uit zoo'n avond weer hleek hoeveel meer mogelijkhe den er in de kinderen schuilen dan er in 't dagelijksche leven in school en huis meestal tot uiting komen. Stormschade. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur moesten tijdens een hevige bui de masten, waarin de heer Tijsen aan de Zwinstraat zijn vischwant had hangen, het begeven. Van de twaalf masten stonden nog slechts twee omhoog cn was het een groote ravage. Overplaatsing. Naar wij vernemen wordt de heer Linthout, opzichter bij den dienst der Zuiderzeewer ken naar Urk overgeplaatst. ALKMAAR, 12 Febr. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor groothandel 75—77^ cent en kleinha.ndel 77%—S0 cent per Kg. Han del goed. Prijs kipeieren (groothandel) f 3.50—3.S0, en eendeieren f 3.40. Handel matig. ALKMAAR. 12 Febr. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 2 nuchtere kalveren (slacht) f 7.5O-S.50 en 62 over- houders f 18—25. ALKMAAR, 12 Febr. NA'. Eierveiling voor Hollands Noor derkwartier. Aanvoer: 190.000 kipeieren: K" 3.40-3.50. 58—60 Kg. 3.45—3.60, 60—02 kg. 3.55—3.70, 02—64 kg. 3.G0—3.85 3.70—4.05 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 12 Febr ko°' 3 30—6.60, gele kool 1.50- ikkk Decnsche witte kool 1.50—2.60, driel. 10.00, uren 12—12.50. grove uien 11.2011.70 peen 3.20. blauwe eigenheimers 3.—. Aan voer: 97.000 Kg. roode kool, 31.300 Kg. gele. kool, 4a. 100 Kg. Deensche witte kool, 3200 Kg. uien, 500 Kg. peen, 300 Kg. aardappelen NOORDSCHARWOUDE, 14 Febr. i~,™nT?cr: 41700 Kr- roocle kool 4.20—6.20, wloo Kg. gele kool 1.50—2, 32200 Kg. D. wite kool 1.80—3. BROEK OP LANGEND!JK, 14 Febr. Aanvoer: 3000 Kg. uien 11.80—12.50, drie- 10.50—10.80, grove 11.80—12.10, stek ïvwvT^r 3000 Ke' roode kool 3.206.40, owo Kg. gele kool 1.50—2.80, 20.000 Kg. D: witte kool. ALKMAAR. 14 Febr. ei xeemarkt waren heden aangevoerd: 1(17 niiin T] 1,703.00; 2 graskalveren; onLóA Vóar° n,vercn 4-11: vette schapen vlug varkens .58—0.61 handel

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8