Het voortreffelijke wasmiddel met het volmaakt reinigende, zelfwerkende sop, thans voordeliger dan ooit. MET BON VOOR GESCHENKEN Diefstal van electriciteit Rubberafval vloog in brand De gezondheidstoestand van de Prinsessen Oranjeballon legt 2200 kilometer af Het verzet in Abessinië L1 Deze werkelijk belangrijke prijsverlaging van Radion ts bet gevolg van het feit, dat door de van jaar tot jaar toene mende populariteit en de daarmee verbonden omzetstijging}, van Radion onze fabricagekosten sterk gereduceerd zijn, van welk voordeel wij ons haasten^ de Nederlandse huis* vrouwen ten volle te laten profiteren. Radion is nu in IEDERS bereik en daarmee ook de mo gelijkheid, op de ideale Radion-manier de was te doen. Denk eens aan, wat Radion U biedt - blinkende helderheid van Uw goed, alleen door het in Radion te koken. Het is haast ongelofelijk, zo helder wit Uw goed uit het Radion sop komt. En weet U, waarom Radion zulk een prachtig witte was geeft? Omdat het zelfwerkende sop geheel in de weefsels doordringt en alle vuil volkomen verwijdert, zonder dat U extra zepen, bleekmiddelen of een wasbord nodig heeft. De meter liep kunstmatig ach teruit Rotterdammer staat terecht. De Hooge Raad wees gisteren arrest in de zaak van B. te Rotterdam, die met zijn vader een zaak te Rotterdam drijft. In deze zaak bevinden zich twee electrische leidin gen, één voor krachtstroom en één voor electrisch licht. Voor de krachtstroom moet een driepolige stekker gebruikt worden, voor de gewone stroom een twcepolige. Een oontrftle-meter bracht den diefstal aan het licht. B. werd ervan verdacht, stroom te gebruiken buiten den meter om. Het electriciteitsbedrijf kon echter noch aan den meter, noch aan de leiding iets ontdekken, dat op fraude wees. Men besloot toen e gons een contrölenieter te plaatsen buiten medeweten van B. Toen op een gegeven oogentolik de meter werd opgenomen, was het verschil tusscben den meter en den con- trólemeter 432 KAV.U. Hierop volgde een nader onderzoek. Hoe kwam deze man aan den stroom, terwijl hij aan de leiding noch aan den meter iets veranderde? Het volgende hleek: B. ver bond twee phasen van het driepolige stop contact met 1 phase van het tweepolige contact. Wanneer men dat deed was er een motor op gang te brengen en liep de meter achteruit. De contrölemeter liep echter vooruit. Vader oi zoon schuldig? De vader van B., die den stroom ge bruikte, werd eerst vervolgd, maar werd vrijgesproken. B. echter werd door de Rot- terdamsche rechtbank wegens diefstal ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf, welk vonnis door het Hof werd bevestigd, legen dit arrest teekende B. cassatie aan. Namens hem betoogde mr. Jonker uit Den Haag voor den Hoogon Raad, dat B. niet strafbaar kan zijn, omdat de stroom te recht kwam in het net van zijn vader en deze stroom nimmer in het bezit van B. is reweest. De Hooge Raad heeft het cassatieberoep verworpen. PRINSES JULIANA ZONDAG VOOR HET EERST UIT BED GEWEEST. Dr. de Groot deelt mede, dat het met den gezondheidstoestand van II.H.K.K.H.H. Prin ses Juliana en Prinses Beatrix in alle op zichten uitstekend blijft gaan en dat Prin ses Juliana Zondag voor het eerst het bed heeft verlaten. In het uiterste Noorden van Finland, bij Sodankyla is een ballon gevonden. Men brengt (leze ontdekking in verband met de feestelijkheden in Nederland ter gelegenheid van de gel>oorte van Prinses Beatrix. Het betreft een grooten oranje-kleurigen ballon, waaraan drie kleinere ballons wa ren bevestigd; deze l>allon hing in een boom. Op den ballon stond met groote letters „Oranje". Indien de ballon inderdaad uit Nederland afkomstig is, heeft hij hemelsbreed een af stand van ongeveer 2200 K.M. afgelegd. De ballon werd 100 uren na de geboorte der Prinses gevonden. Zeven fabrieksloodsen uitgebrand. Op de afvalplaats van de Vredesteinfabrie ken te Loosduinen heeft gisterochtend een brand gewoed, welke aanvankelijk groote afmetingen scheen te krijgen, doch dank zij een gunstige windrichting beperkt kon blij ven tot de afvalplaats zelve. Werklieden van de fabriek waren des morgens begonnen met het verbranden van rubberafval. Hier voor gebruikten zij een plaatijzeren cylinrier waarin zij het te verbranden materiaal wier oen om er vervolgens den brand in te ste ken. Blijkbaar door den krarhtigen, stormeehti gen wind zijn vonken overgewaaid op de in de nabijheid gelegen houten loodsen welke z.itn gevuld met rubberafval en ander licht ontvlambare stoffen. Het spreekt wel vanzelf, dat de houten loodsen nadat de vonken op het dak waren terechtgekomen onmiddellijk in lichter laaie stop den. In een oogenblik - liet was on geveer kwart over tien was de af valplaats één vuurzee. De rookontwikkeling was dermate, dat de brand van zeer grooten afstand was te zien. De brandweer van 's-Gravenhage ver scheen met twee motorspuiten ter plaatse. Deze werden bovendien nog bijgestaan door een babyspuit welke op Loosduinen is gesta- tionneerd. Met vijf stralen werd water gege ven, echter kon niet worden voorko men dat de op de terreinen aanwezige houten loodsen zes kleine en één groote -w geheel uitbrandden, r>f schade is uiteraard niet zeer groot, dat het verbrande materiaal voor het icoiendeel bestond uit rubberafval, al wor- llt'ze s,offen voor een zeker percentage r eens weer in de fabriek gevulcaniseerd. Uit betrouwbare bron wordt te Aden ver- "ion, dat sterke troepenafdeelingen, voor meeremleel Inhoemsche manschappen, Aftais Abeba zijn vertrokken om opstan dige bewegingen in Goj jam, Borana en an- dete streken te onderdrukken,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4