Gemeenteraad De Spooktrein Nederlandsche huisvrouw! Agenda Maandag 28 Februari 1938 D^rde Blad £tadöaieiiwj Knalavond van de Zilvermeeuw Laat U niet verblinden: Men moet het in de lengte Of in de bréédte vinden. Wat goed is, moet betaald, Zoo is 't eenmaal op aarde: Persil blijft steeds Persil, Vandaar haar groote waarde En als van de Persil De prijs ineens zou dalen, Zou 't Nederlandsch Publiek 't In kwaliteit - betalen. Clinge Doorenbos Voorschot vergoeding over 1938 aan besturen van bijzondere scholen Verlenging huurovereenkomst noodslachtplaats te Koegtas Uitvoering Pro Patria Texelsch nieuws Adspiranten-uitvoering Gymnastiek ver. „Texel Verzendt en ontvangt Uw goederen per „ESONA" Britsch-Indische vloot wordt versterkt Burgerlijke Stand van Den Helder Vischafslag Den Helder Prettig biljarten in„deToelast" Aanvullingsagenda. De aanvullingsagenda voor de vergadering van den Raad der gemeente Den Helder, op Dinsdag 1 Maart 1938, des nammiddag 8 u vermeldt de volgende punten ter behande- ling. Ingekomen stukken. Voorstel van A. Uithol, lid van den Raad tot wijziging van art. 165 der Algemeene politieverordening. (Voorgesteld wordt dit stuk om advies in handen van Burgemeester en Wethouders te stellen). Onderwijs. Voorstel tot het vaststellen van de voor schotten op de Gem. vergoeding, overeen komstig art. 103, 6e lid, en art. lOlbis, 7e lid, der L.O.-wet 1920, ten behoeve van de bijzondere scholen, voor het dienstjaar 1938. Noodslachtplaats. Voorstel tot tijdelijke verlenging van de huurovereenkomst voor de noodslachtplaats te Koegras. Bouwverordening. Voorstel om afwijzend te beschikken op het beroep van G. J. de Wit tegen de wei gering van een bouwvergunning voor de per- ceelen Vijzelstraat 173185. Reiniging. Voorstel tot verhooging van de credieten voor het vergrooten van het storthuis van de Reiniging, aan de Bassingracht, en voor den bouw van het 2e vuilnistransportvaartuig. Maken lighallen. Mededeelingen betreffende toekenning van de rijksbijdrage in de kosten van uitvoering van het werkobject „Maken van lighallen in de Donkere Duinen" door jeugdige werk- loozen. Eerste Held. R.K. Gem. Tooneel- gezelschap brengt een detective- story. Gisteravond is door het Eerste Heldersche R.K. Gemengd Tooneelgezelschap in den Volks bond een opvoering gegeven van het super sensatie-spel „De Spooktrein" van Arnold Ridley, een comedie, waarmede de vereeniging in zeker opzicht met een traditie brak. Een traditieinderdaad; want niemand zal durven pntkennen, dat de 17 uitvoeringen, die aan dezen Spooktrein vooraf gingen, zich niet kenmerkten door gedegenheid, aan „dege lijkheid" en zich overigens bewogen tusschen de beide polen van „ernstig" tooneel. En nu „De Spooktrein", weliswaar een stuk, waarmede zelfs beroeps-ensembles reeds lang geleden stevige recettes maakten, maar een detective-verhaal en hoewel wij allemaal in ons hart een goede detective-story met smaak verteeren, het strookt nu eenmaal niet met onze vaderlandsche opvattingen om zoo iets openlijk te zeggen. Daar zijn we te deftig, te „degelijk" voor. En daarom was dit stuk een experiment en kunnen we ons voorstellen, dat de voor de keuze verantwoordelijk instantie zich gister avond min of meer bezorgd maakte over de wijze waarop het spookvehikel de remise der critiek van haar leden en donateurs zou in rijden. Laat ons het maar direct zeggen: er i s genoten. Rijkelijk enspontaan. Men heeft gesidderd over de ijselijke avonturen die zich in het lugubere wachtkamertje van Fal- Vale afspeelden, men heeft gerild over de moorden die later geen moorden bleken te zijn, men heeft meegestreden met de duizend ang sten, in welke zich de reizigers bevonden. Het is een kostelijk stuk, zij het „maar" een thriller, zóó kostelijk, dat geen enkele ver tegenwoordiger van het groote publiek zich gisteravond één seconde verveeld zal hebben en zich eenmaal beklaagd over den smaak van de „keuze-commissie". Het gegeven mogen wij bekend veronder stellen. Doordat een excentriek heer aan de noodrem van een trein trekt, omdat zijn hoed afgewaaid is, komt een gezelschap reizigers van de meest verscheiden karakter-eigen schappen bij elkaar. Er is geen verbinding meer met de bewoonde wereld, en men is ver plicht den nacht in het unheimische wacht kamertje door te brengen. Geen sterveling woont er, uitgezonderd een spook, en welk fantoom dien nacht aanval op aanval op de reizigers pieegt. Het spook is geen spook en hoewel men aan vankelijk niets begrijpt van de gruwelijke ge beurtenissen, condenseeren zich de voorvallen in het happy end als de meest logische ge volgen van 't optreden van een bende smokke laars; doch zooals gezegd, dan zijn er nog slechts enkele minuten te spelen en heeft men het volle pond gehad van de psychologisch zoo bijzonder aardig gearrangeerde griezelig heden. De bezetting was goeddeels op haar plaats. Als sterren mogen wij noemen den heer F. Spaay als de excentriek-detective en mevrouw WolsWittebrood. De eerste was zeldzaam goed in zijn rol en heeft het auditorium ontel bare malen doen uitbarsten in salvo's van ge zonden lach. Een voortreffelijk comediant, over wiens verdwijnen uit de gelederen van deze vereeniging wij slechts spijt kunnen uit drukken. Een kracht, die ongetwijfeld niet zoo spoedig aangevuld zal worden. Mevrouw WolsWittebrood gaf zeer suggestief spel te zien. Beheerschte volkomen haar uiterst moeilijke rol en was volkomen aannemelijk. De heer C. H. Wols liet eveneens verdienste lijk spel zien, iets, wat men niet anders van zoo'n ervaren tooneelrot verwacht. Zijn tegen speelster, mej. A. Ran, was een ietsje te vlak. Een volgende maal wat meer fantasie en overgave. Zij kwam nog niet geheel boven haar rol uit. Dankbaar was de partij van mej. L. Witteveen, ondanks het feit, dat een cognac-roes haar de beide laatste tooneelen goeddeels slapend doet doormaken, terwijl de heer L. J. Wols Jr. en mej. C. Wittebrood een even charmant als goed-spelend paar vormde. Van de overige medespelenden zijn nog ge noemd de heeren J. D. Mahieu als de halte chef, en de heeren Theo Pot, B. Zoon en I. Wittelaar. Bijna allen droegen op hun beuit mede aan het succes van de uitvoering. Een woord van lof voor de enscèneering. Deze was bijzonder knap, en hierbij moet direct een compliment gebracht worden aan de regie van den heer C. Groenewegen. De treinen vlogen met verbluffende realiteit voorbij, de regen sloeg honderd procent „echt" tegen de ruiten, terwijl het op- en afgaan zeldzaam goed verliep. Keurig werk. En als wij onze gevoelens tenslotte kristal- liseeren: als afwisseling van het degelijke menu dezer plaatselijke tooneelvereeniging mag men er van overtuigd zijn, dat alle leden een dergelijk tusschengerecht bij tijd en wijle met smaak zullen consumeeren. Indien ten minste de technische „kok" kans blijft zien de schotel op een dusdanig smakelijke wijze op te dienen. Zaterdagavond heeft in Musis Sacrum de wandelsportvereeniging „De Zilvermeeuw" een feestavond georganiseerd, waaraan di verse plaatselijke kleinkunst-prominenten hun medewerking verleenden, doch waarvoor de belangstelling, ten minste op het eerste ge deelte van den avond, belangrijk beter had kunnen zijn. Het was de voorz. van de „Zilvermeeuw", de heer Lastdrager, die een kort openings woord sprak en daarbij in het bijzonder ver welkomde de afgevaardigden der plaatselijke zustervereenigingen en andere organisaties. De medewerkenden aan het „knal-program" werden hartelijk bedankt voor hun bereid willigheid, niet in de laatste plaats de fami lie Polak, die zich weer eens van haar sym pathiekste zijde had doen kennen. Na een enkel propaganda-woord werd een aanvang gemaakt met het knal-menu en allereerst verschenen zoo enkele jongelui zich noemende „The Railway Boys". Ge noemde jongelui bleken behalve in staat tot het debiteeren van een aantal grappen en min of meer geestige gezegden, een goed nummertje mond-accordeon weg te geven waarvoor het auditorium hen hartelijk dankte. Ook het „decor" der Boys was ori gineel in elkaar gezet. Aardig was het optreden van de Z.V.S.V.- band, een 4-tal heeren, die op ongetwijfeld verdienstelijke wijze een 4-tal nummers „hot music" bracht. De band speelde met enthou siasme, dat echter nog werd overtroffen door dat in de zaal. Een beschaafd ensemble, over welks medewerking men zich geluk kig kan prijzen. Aardig waren eveneens „The Blue White Rhytm-Singers" een Heldersch kwartet, on danks den hyper-Amerikaanschen naam. De heeren brachten cowboy-liedjes, en dat op een in dit genre alleszins voortreffelijke manier. Nog even perfectionneeren en we hebben onze eigen Nieuwediepsche Mills Brothers Wat de overige nummers voor de pauze betreft, een 2-tal dames droeg iets voor, dat men „Twee Weezen" genoemd had, terwijl een meneer zich uitsloofde een beschonkene te imiteeren. Daargelaten of dit programma onderdeel geestig was, wagen wij het te be twijfelen, dat het bedoeld was als propagan da voor sportmenschen. Persoonlijk hadden wij voor de keuze der voordracht geen waar deering. Wat het verdere van den avond betreft, er werd nog een actueel lied over de wan delsport gezongen, waarbij de heer Moor voor de toelichting zorgde, er werden 2 too- neelstukjes opgevoerd, een door de tooneel- club der Speeltuinvereeniging (hetzelfde van vorige week, en dat er dus nog iets beter inzat) en een ander, dat weliswaar niet nieuw meer was doch daarom niet minder amu sant. „Het heette „Ochtengymnastiek". Tenslotte een verloting en bal tot... 3 uur. Het inmiddels belangrijk uitgebreide publiek was op dat tijdstip haast niet weg te krij gen. DE INBRAAK BIJ DE FIRMA GRUNWALD. In verband met den Zaterdag bij de firma Grunwald aan den Kanaalweg gepleegde inbraak, zijn een tweetal verdachte personen aangehouden. Een van de twee werd spoedig weer op vrije voeten gesteld, de ander, waar tegen meer bewijsmateriaal bijeengebracht was, zal hedenmorgen naar Alkmaar worden overgebracht. Van het Bestuur der Protestantsche Ver eeniging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Koegras, het Bestuur der Vereeniging van de H. Catharina van Senen te Voorschoten en het Bestuur van de Stichting „Het R.K. Onderwijs", zijn verzoeken ingekomen om een voorschot op de gemeentelijke vergoeding 1938 te mogen ontvangen, ten behoeve der scholen. Gelet op het voorstel van B. en W. wordt voorgesteld de voorschotten voor het jaar 1938 te bepalen op: voor de school te Koegras op 579.42 voor de scholen aan de Koningstr., de Kolensteeg (gewoon lager on derwijs) en de Keizersgracht op 7.637.08 verminderd met het geraamde school- 3.650. Blijft 3.987.08 voor de school aan de Kolen- steeg (u.l.o.) op 1.840.31 verminderd met het geraamde schoolgeld 750. Blijft 1.090.31 voor de school aan de Javastr- op 3.363.86 voor de school aan den Polderweg (gewoon lager onderwijs) op 3.709.90 voor de school aan den Polderweg (uitgebreid lager onderwijs) op 1.310.30 De voorschotten voor het jaar 1938 te be palen op: voor de school aan de Kolensteeg (uitgebreid lager onderwijs) op 1.792.50 voor de school aan den Polderweg (uitgebreid lager onderwijs) op 1.276.26 De huur van de noodslachtplaats nabij de Spoorbrug te Koegras zal 1 April a.s. eindigen. Het is aanvankelijk de bedoeling van B. en W. geweest om de noodslachtingen met ingang Van genoemden datum te laten verrichten in de noodslachtplaats aan den Dijkweg, voor welker inrichting men reeds een crediet verleende van 2000.—. In afwachting van het tot stand komen van een regeling acht men het gewenscht, den thans bestaanden toestand d.w.z. dat de noodslachtingen in de noodslachtplaats te Koe gras worden verricht nog eenigen tijd te handhaven. In verband hiermede stelt men voor om met ingang van 1 April 1938 de z.g. noodslachtplaats te Koegras van de weduwe Van Stipriaan in te huren voor den tijd van drie maanden, berekend naar den geldenden huurprijs van 300.per jaar. ALS DAT EENS DOOR EEN JUTTER GEVONDEN WAS. Een paar jongedames kwamen Zaterdag morgen op het hoofdbureau met eenige fles- schen bier en een flesch wijn aanzetten, die ze Zaterdagmorgen in het Timorpark hadden gevonden. Een onderzoek naar de herkomst zal worden ingesteld. AFSCHEID E. H. BOS. Naar wij vernemen zal de heer E. H. Bos, hoofd der Chr. U.L.O. school morgen onze stad verlaten. Om 5 u. morgenmiddag zal hij, in het Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, afscheid nemen. Zoo behoort dus weer het turnfestijn van „Pro Patria" tot het verleden. Voorop dient gezegd, dat het een eclatant succes geworden is, zoodat geen der zeer talrijke aanwezigen er spijt van zal hebben deze uitvoering te hebben bijgewoond. In zijn openingswoord herdacht de heer Veen, in welgekozen bewoording, den helaas heengeganen heer Van Hooydonk, den vorigen leider van P.P. Noode zullen wij hem dan ook nog in de toekomst missen. De heer Van Hooy donk, heeft bijna 50 jaar zijn beste krachten gegeven aan P.P. Gaarne hadden wij, zoo zeide de voorzitter, den heer Van Hooydonk, zij het dan ook als rustend directeur, in ons midden gezien. Vervolgens introduceerde spreker den nieuwen leider, den heer M. Nol, leeraar M.O., merkte hierbij op, dat de nieuwe leider een weten schappelijke opleiding genoten heeft, en dat er dus voortaan ook op wetenschappelijken grondslag geturnd zal worden. Zoo maakte de heer Nol dus zijn entrée in de „Pro Patria"-gelederen, en wij kunnen niet anders zeggen dan dat 't een joyeuse entrée is geworden. Hetgeen hij, gedurende de korte periode van zijn leiderschap heeft weten te bereiken, dwingt bewondering af. De voor zitter deelde nog mede, dat de tijd van oefening eigenlijk te kort was geweest voor modeltur- nen, doch hoopte dat P.P. spoedig het peil van de groote-stadsvereenigingen zal bereiken. Wij kunnen echter zeggen, dat menige groote stadsvereeniging nu reeds bij P.P. ten achter staat. De oefeningen van dezen avond waren werkelijk, over het geheel genomen, gaaf. In zeer korten tijd heeft P.P. zich, in plaats van het stramme Duitsche turnen, het soepele Zweedsche turnen eigen gemaakt. De vlotte bewegingen werkten aanstekelijk op het publiek. Bij vorige uitvoeringen was het ge durende de oefeningen muisstil, doch Zater dagavond was het roezemoezig, echter niet hinderlijk. Het eerste nummer van het programma werd uitgevoerd door de jongste afdeeling van P.P., de kleuterafdeeling. Toen het scherm opgehaald werd, stonden de kleuters reeds klaar. Alleraardigst was het om te zieii hoe zij er op reageerden een zaal voor zich te zien met al die menschen. Het was spoedig een speuren in de zaal of de respectie velijke vaders en moeders te onderscheiden waren. Deze afdeeling bestaat nog pas korten tijd, doch hetgeen de leidster. Mevr. A. J. Lindede Snayer, in dien korten tijd heeft weten te bereiken, is geweldig. Er is zeer veel geduld en toch voor noodig om zooiets te krijgen. De oefeningetjes waren heel goed van samenstelling. Een der peuters vond het blijk baar zoo interessant, dat hij zelf, na afloop van dit nummer, ook maar applaudisseerde. Het eerste optreden van Pro Patria's hope is een enorm succes geworden. Voordat de meisjes-afd. A haar oefeningen begon, hield één der meisjes „op de voeten gedragen" door enkele dames, een voordracht, met als slot een opwekking om lid te worden van P.P. Heel vlot en goed werd hierna aan getreden door deze afdeeling voor het houden van de vrije oefeningen, welke keurig gelijk uitgevoerd werden. Ook de bankoefeningen van deze groep waren goed van samenstelling door steeds afwisselende been- en armbewe gingen. De jongensafdeeling A kwam allereerst met een loopbeweging. Het was een heele tippel voor de knapen, zoodat enkele tenslotte zicht baar vermoeid werden. Niettemin hielden ze allen dapper vol en bleken nog voldoende spirit te hebben om korten tijd daarna weer op be hoorlijke wijze hun vlotte vrije oefening te houden. Heel vlot werd het programma afgewerkt, zoodat in een minimum van tijd aangevangen werd met het klassikaal brugturnen door de meisjesafd. B. Het waren fijne, nuttige oefe ningen. Tot de kleinste bijzonderheden toe, zooals de buitendwarszit, waren correct. Op vallend was de goede orde. Geen der meisjes nam haar plaats in alvorens haar opvolgster met haar oefening begonnen was. De hups- oefeningen van deze groep waren ook heel aardig. De jongensafdeeling B was maar schaarsch bedeeld. Zij hadden slechts alleen staaf- oefeningen, doch deze werden dan ook schitte rend uitgevoerd. Wat de heeren aan de barren geleverd hebben was een lust om naar te kijken. Alle oefeningen waren volkomen beheerscht en voor iedere turner afzonderlijk juist gekozen. De heeren bewezen geen reuzenzwaaien aan het hoogrek noodig te hebben om indruk te maken op het publiek. Als een der succes nummers behoort ook genoemd te worden de Niels Bukh oefening, eveneens door de heeren uitgevoerd. Het was een ontzettend zware oefening, welke zeer correct werd uitgevoerd. Wanneer men voor 't eerst aan dergelijke oefeningen begint, gevoelt men zich den vol genden dag, zooals dat heet, geradbraakt. Dat de oefening zwaar was, stond op de gezichten te lezen. De badmeester kon niet nalaten een proestgeluid te laten hooren, alsof hij onder water zat, waar hij dan ook werkelijk onder zat. Tenslotte volgen dan nog, voor zoover het turngedeelte betreft, de dames. Deze afdeeling kwam met tremplin paardspringen. Over het algemeen werd heel goed en forsch gespron gen. Uiterlijk heel kalm werden de soms ge waagde sprongen tot een goed einde gebracht. Doordat de dames bij de knotsoefeningen niet in jurken werkten, ging er veel van het anders zo gracieus verloren. Het moet echter gezegd, dat de oefening op zichzelf keurig uitgevoerd werd. Na de pauze volgde een stukje, genaamd „De Tooverfluit". Dit wefd geheel uitgevoerd door de meisjes A en jongens A, tot zelfs de pianobegeleiding en de zang toe. Wij hadden respect voor het zangeresje, dat onvermoeid en met een welluidende stem alle coupletten zong, welke hierbij noodig waren. Het was een alleraardigst stukje, waarbij allen, van de kat tot den dienaar der wet toe, het niet konden nalaten mee te dansen. Hierna volgde nog een schets in één bedrijf, onder den titel „Een mal geval". De burge meester in functie als „voorzitter van het comité voor bevordering tot het tegengaan van onzedelijke handelingen op het groene tapijt", was in goeden vorm. Een prachtfiguur voor het voorlezen van de grondwetswijziging. De medespelenden op het marmeren voetstuk vonden het denkelijk nog niet zoo'n mal geval. De zang en tapdance door de 3 van meisjes- afdeeling B viel bij het publiek in den smaak. Het bal hield de aanwezigen nog langen t(jd gezellig bijeen. Ook de Adspiranten-uitvoering der Texel» sche Gymnastiekvereeniging is uitstekend ge slaagd. Weder was een zeer talrijk publiek op gekomen; er bleef vrijwel geen plaatsje on bezet in de groote zaal van den heer Pen. Evenals Vrijdag begon ook nu weder de uit voering met een alleraardigsten Opmarsch, waarbij een hoornsignaal en een tweetal kinde ren (Dickie Moerbeek en Grietha Roeper) op leuke wijze het optreden van de adsp.-afdee- lingen aankondigden. Daarna marcheerden onder orchestmuziek alle jeugdige gymnasten samen tot een openingsgroep. De heer J. Kiljan sprak een kort openingswoord. Niet weinig werd door de aanwezigen dezen middag genoten van het programma, dat door de jongste afdeelingen werd afgewerkt. Keu rig werkten de meisjes-afdeelingen, zoowel in series vrije oefeningen als aan de werktuigen, onder leiding van mej. T. Koorn. De jongens turnden onder leiding van den heer C. Mets eveneens uitstekend. Alleraardigst waren vooral de voor ieder geheel nieuwe oefeningen op de Evenwichtslat. Het programma voor dezen middag werd aangevuld met enkele nummers van de beide hoofdafdeelingen. De heeren werkten o.a. aan de brug en gaven de zware serie Vrije Oefe ningen nog eens weder, waarmede men Vrij dag zooveel succes had. De dames ook op de Brug, terwijl de Potpourri (het succesnummer der dames van de hoofdafd.-uitvoering) ook nog eens werd gegeven. Tot slot vereenigden alle medewerkenden zich nog eens onder het zingen van het be kende Gymnasten-lied tot een slotgroep. De jongens boden den heer C. Mets als dank voor de goede leiding, die hij geheel be langeloos geeft, een fraaie leeslamp aan, bij monde van Arie Smidt Kz„ de meisjes boden mej. Koorn een boekwerk aan, waarbij door het jonaste lid der Vereen., Adri v. d. Ban, een alleraardigst versje werd opgezegd. De heer Kiljan sprak het sluitingswoord, waarin hij mededeelde, dat waarschijnlijk in den loop van dit jaar (begin zomer) hier een Bondsfeest van den Gymnastiek-Bond zal plaats hebben. Vermoedelijk zullen op dezen Bondsdag ruim 600 gymnasten in deze ge meente samenkomen. Nieuwe regeling met het moeder land. Tusschen de Britsch-Indische regeering en de Engelsche regeering is een nieuwe rege ling tot stand gekomen voor de verdediging ter zee. In plaats van jaarlijks honderd duizend pond sterling aan Engeland te be talen voor de defensie ter zee zal de Britsch- Indische regeering zelf voor het onderhoud harer schepen zorgen en tot aanschaffing moeten overgaan van zes moderne geleide- vaartuigen, die met de Britsche marine zul len samenwerken en voor de verdediging der havens zullen zorgen. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Hollywood zoekt een prinses" en „Je kan niet alles hebben". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De man, die beslag legt" en „Tusschen Sjanghai en San Francisco". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Sabotage" en „De onbekende", kundige Kring. Heden: Chr. Militair Tehuis, Kanaalweg, 8.15 u. Vertooning Sumatra-zendingsfilm. Dinsdag 1 Maart. Casino, 8.15 u. Concert „Held. Mannenkoor". Woensdag S Maart. Musis Sacrum, 8.30. N.R.V. Groote Italië- avond. Licht op 6 u. 5 m. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 766.6 Temperatuur lucht 6.9 Laagste temp. lucht gisteren 4.8 BEVALLEN: A. van BaarHoen, d.; E. Pronkde Bruin, d. „ORANJE HARMONIE KAPEL". Naar men ons meedeelt, heeft, wegens ver trek naar elders de heer Jac. J. W. Hertsworm als directeur moeten bedanken van de „Oranje Harmoniekapel". In zijn plaats is thans benoemd de heer Steinroth, met ingang van 1 Maart. De heer Steinroth is solo-clarinettist van het Stafmu ziekcorps, alhier. DEN HELDER, 26 Februari. Aangebracht door korders: Tongen per kg Slips Tarbot Schol le soort per kist Schol 2e soort Schar Wijting Bot Door garnalenvisschers Levende garnalen per lit 1.65 1.10—1.04 1.00—0.95 0.97—0.90 11.00—9.00 7.20—5.60 3.40—2.30 0.95—0.50 3.00—2.25

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5