Echtscheiden is te moeilijk Gevaren voor hel kabinet Chautemps Gedwongen kerkgang Arrondissements rechtbank te Alkmaar SttJhJtetLek Jesse Owens wereldrecord houder 100 M. Gevaren voor den Middenstand Directie van Van Heek blijft weigeren De melksteun Defensie opdrachten Wreede jacht Middelburgss reinigiogsdirecfeur moet terecht staan Geen loonende productie van rogge, haver en gerst Sabotage bij den Britsche luchtmacht De „Vischbuurt" iri nieuw gewaad Is Boetenko Boetenko? Koudegolf in Amerika U hebt voorrang ,4,V+<§> A Uit onze omgeving Ook Chris Berger onttroond. In het gisteren gehouden congres van de I.A.A.F. (Internationale Athletiek Fede ratie) is 't wereldrecord van Jesse Owens over 100 meter met een tijd van 10.2 sec. erkend. Onze landgenoot Berger, die o.m. houder van dit wereldrecord was met 10.3 sec., is dus uit de lijst der wereldrecordhouders verdwenen. WERELDRECORDLIJST VEREENVOU DIGD. Het congres der I.A.A.F. De vraagstukken, welke gistermiddag op het congres van de I.A.A.F. te Parijs werden besproken, waren voornamelijk van techni- schn aard. Eén van de belangrijkste be sluiten, welke worden genomen, be trof de vereenvoudiging van de wereld- recordlijst. zoowel voor dames als voor hee- ren. Verschillende mijlen-afstanden werden geschrapt, bij de werp- en stootnummers zullen slechts de prestaties, verricht met de beste hand, als wereldrecord kunnen worden erkend. WEL SKIWEDSTRIJDEN OP DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Japansch Olympisch Comité heeft een voorstel van den Japanschen Skibond aange nomen, waarbij besloten wordt, dat tijdens de winterspelen in 1940 te Sapporo internati onale skiwedstrijden zullen worden gehou den, tenzij de moeilijkheden tusschen het in ternationaal Olympisch Comité en de Fédé- ration Internationale de Ski alsnog opgelost kunnen worden, zoodat de skisport toch nog op het Olympisch program zou figureeren. Men neemt aan, dat deelnemers van tien verschillende landen aan deze wedstrijden zullen deelnemen. Inlichtingen gevraagd over de be- teekenis der crisisconventies. Enkele Eerste Kamerleden dringen aan op een spoedige wettelijke rege ling tot beperking van de waren huizen, de eenheidsprijsmagazijnen en de filiaalbedrijven, welker bestaan fnuikend is voor den middenstand. Aldus lezen wij in het Voorl. Verslag over het Wetsontwerp tot vaststelling van de be grooting van Econ. Zaken 1938. Voorts zouden eenige leden gaarne 's mi nisters oordeel vernemen betreffende de ge varen, welke huns inziens den middenstand bedreigen door de zoogenaamde Crisisconven ties. Inzonderheid vroegen zij inlichtingen over de beteekenis van de margarine- en olieconventie. Naar wij vernemen, heeft de direc tie van de firma Van Heek te Losser gisteren geweigerd den stakenden ar beiders, het loon voor twee-en-een halven dag uit te betalen. Hierop hebben de vakbonden besloten, den werknemers het geld uit de voor- schotkas uit te betalen. Eenige Eerste Kamerleden vroegen zich af, of de gewijzigde regeling inzake den melksteun niet lichtvaardig is getroffen en of deze wel in overeenstemming is met de bepalingen van de Landbouw-Crisiswet 1933, aldus lezen wij in het Voorl. Verslag over het wetsontwerp tot vaststelling van de begrooting van het Landbouwcrisisfonds 1938. Van andere zijde werd de verandering ten aanzien van de consumptiemelk toege juicht. Aangedrongen werd om aan het verstrek ken van goedkoopere margarine een groo- tere uitbreiding te geven, b.v. door te be palen, dat deze beschikbaar wordt gesteld voor hoofden van gezinnen en andere kost winners, die niet in de Rijksinkomstenbe lasting zijn aangeslagen. Naar vereenvoudiging. In de hoodbestuursvergadering van de vereeniging tot verruiming van echtschei dingsmogelijkheid welke Zaterdag 26 Fe bruari te 's-Gravenhage gehouden is, werd besloten: een landelijke openbare vergade ring te beleggen te Utrecht in de maand April. Voor deze vergadering zullen eenige kamerleden worden uitgenoodigd het woord te voeren. Op deze bijeenkomst zal een resolutie wor den behandeld, welke aan de regeering ge zonden zal worden bevattende de inwilli ging van de programpunten der vereeni ging. welke luiden: Wijziging der huwelijkswetten door: a. krankzinnigheid na 5 jaar als grond van echtscheiding te beschouwen; b. scheiding van tafel en bed kan na 5 jaar door een der partijen onafhankelijk der wil van de tegenpartij in een defini tieve scheiding overgaan. Plaatsing bij de Nederlandsche industrie een belang. Blijkens het Voorl. Verslag op het Wets ontwerp tot vaststelling van de begrooting van Economische Zaken voor 1938 drongen weder verscheidene Eerste Kamerleden aan op krachtige bevordering, vanwege de regeering, van industrialisatie. Andere leden maanden te dezen opzichte tot behoedzaamheid. Algemeen drong men er op aan, dat op drachten, van de regeering uitgaande, zoo veel mogelijk bij Nederlandsche industrieën zouden worden geplaatst. Met name had men hierbij het oog op de. talrijke opdrach ten, welke vanwege het departement van Defensie staan te worden verleend. Eenige Eerste Kamerleden hebben er bij den minister van Econ. Zaken met kracht op aangedrongen, geen vergunningen te ge ven om de z.g. lange jacht in gesloten jacht tijd te beoefenen. Het jagen met harriers achter hazen is op zich zelf reeds een wreed vermaak, doch des te wreeder wordt dit, indien vergunning daartoe wordt verleend in de maand Januari, wanneer de hazen drachtig zijn. Bezwaarschrift ongegrond geacht. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft in hooger beroep de beschikking van de Mid- delburgsche rechtbank bevestigd, waarbij J. F. V., directeur der Middelburgsche ge meentereiniging een bezwaarschrift tegen vervolging niet heeft aangenomen. Men zal zich herinneren dat deze directeur aange klaagd is wegens onregelmatigheden. De heer Dieters heeft aan den minister van Economische Zaken de volgende vra gen gesteld: 1. Is het den minister bekend: a. dat onze rogge, haver en gerst op het oogenblik op zoodanig lage prijzen zijn gekomen, dat een loo nende productie onmogelijk is; b. dat ondanks deze lage prijzen de verkoop van genoemde producten bijna onmogelijk is, zulks terwijl zoo veel mais in ons land aanwezig is. dat dit product reeds weer wordt uitgevoerd; c. dat de bedrijven, waar men deze gra nen niet kan verkoopen, eerstdaags, vaak groote, bedragen moeten opbrengen ter be taling van de verschillende kunstmeststof fen? 2. Is de minister bereid op korten ter mijn maatregelen te nemen, waardoor aan dezen noodtoestand een einde wordt ge maakt? Schade toegebracht aan moderne vliegtuigen. twee Het Britsche ministerie van luchtvaart heeft gisteravond medegedeeld, dat op het vliegveld Ringway bij Manchester sabota ge is gepleegd aan twee militaire vliegtui gen van een nieuw type. Er is hier sprake van een nieuw type bommenwerpers, dat is gebouwd te Heaton Moore bij Stockport. De toestellen waren gedemonteerd naar Ringway gezonden om aan de Royal Air- force te worden overhandigd. De grootste geheimhouding wordt be tracht en men beperkt zich tot te zeggen dat een vraag hierover zal worden gesteld in het Lagerhuis. Het wetsontwerp inzake de pro cedure van arbitrage en ver zoening geeft wrijving. Chautemps heeft Zondag jl. het wetsont werp inzake de procedure van arbitrage en verzoening verdedigd en daarbij verklaard, dat een tegenwerking van den Senaat de regeering tot aftreden zou kunnen dwin gen. Deze bedreiging heeft den Senaat niet kunnen weerhouden om de voorgestelde teksten hier en daar aanmerkelijk te wijzi gen en er de marxistische strekking aan te ontnemen. Daardoor is een conflict ontstaan tus schen Kamer en regeering eenerzijds en Se naat anderzijds, met het gevolg, dat een regceringscrisis niet uitgesloten wordt ge acht. Men noemt Flandin, de Fransche Hitier, als opvolger van Chautemps. Natuurlijk is er geen sprake van dat Flandin ook maar in de veiv-te Verte de methode van Hitier in Frankijlv zou willen toepassen, maar dat men Flandin als de mogèlijke opvolger van Chautemps noemt, bewijst wel hoezeer de invloed van het Volksfront tanende is. GEEN OOST-EUROPEESCHE JODEN NAAR OOSTENRIJK. De bondsraad voor cultuur en die voor economische zaken te Weenen hebben in de afgeloopen week goedkeuring gehecht aan het wetsontwerp op de vreemdelingen, waar in bepalingen zijn opgenomen, die een einde maken aan immigratie van Joden uit Oost- Europa. Het ontwerp moet thans nog dooi den Bondsdag worden aangenomen. Er is de laatste jaren veel critiek geleverd op het plaveisel der plaatselijke straten en wegen en hoewel het niet aangaat hiervoor in eerste instantie het gemeentebestuur verant woordelijk te stellen, moet gezegd worden, dat deze critiek grechtvaardigd was. Fietste men op sommige wegen, dan wist men vooruit half geradbraakt thuis te komen, terwijl ver- aehillende slrat.pn mppr haridpn „an nnrlgr. Zondagsheiliging in Turkije. De Roemeensche regeering heeft een groote actie ontketend om de menschen naar de kerk te brengen. Alle staatsambtenaren zijn ver plicht op Zon- en feestdagen een kerkdienst bij te wonen. De pre fecten hebben opdracht gekregen op de naleving van deze verplich ting te letten. Voorts mag op Zon dag niet gewerkt worden en moeten de café's gesloten blijven. Roemeensche regeering zal raadsel oplossen. het De Roemeensche regeering heeft, naar vernomen wordt, een ambtenaar naar Rome gezonden, die tot taak heeft de identiteit op te_ helderen van den man, die zich uit geeft voor den vermisten Sowjetrussischen diplomaat Boetenko. Deze ambtenaar heeft Boetenko goed gekend en zal dus in staat zijn hem te identificeeren. Zooals men weet betwijfelt men in Rusland nog steeds de identiteit van den man, die in Rome de pers ontvangen heeft en voor de radio heeft gesproken, zeggende de vermiste Boetenko te zijn. New Yorksche haven stilgelegd. Aan de kust van den Atlantischen Oceaan heeft zich een ongewone koudegolf voorge daan. Tengevolge van den stormachtigen wind was het verkeer in de haven van New York gedurende eenigen tijd stilgelegd. Ruim 20 personen werden gewond en tal rijke gebouwen beschadigd. POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 28 Februari). EEN WETHOUDER BEDREIGD. W. J. W. uit Den Helder is niet ver schenen, zoodat zijn zaak bij verstek wordt behandeld. Verd. wordt ten laste gelegd, dat hij den wethouder van Sociale Zaken te Den Helder, den heer P. A. Smits, heeft trachten te pressen een bedrag af te beta len om de gemeente te kunnen verlaten, omdat hij in Beverwijk werk kon vindc#. Ook heeft hij den wethouder een dreig brief geschreven, toen hij het geld niet ontving. De heer P. A. Smits, wethouder van So ciale Zaken te Den Helder als getuige ge hoord, bevestigt de feiten. Politierechter: Maar u heeft den weg bewandeld, welken u moest bewandelen, nietwaar? Get.: Ja zeker, ik heb den brief in han den gegeven van de politie. Politierechter: Maar voelde u zich door den brief bedreigd? Get.: Persoonlijk misschien niet, maar ik voelde m'n vrouw en kinderen bedreigd. De politierechter merkt op, dat deze verd. reeds verschillende malen werd veroordeeld De Officier van Justitie acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewe zen. De Officier requireerde een gevange- nissstraf voor den tijd van één maand en conform dezen eisch wordt besloten. HIJ WOU ZIJN FIETS NIET AFGEVEN. Verd. E. K, wonende te Wieringen, heeft op 29 Januari j.1. met z'n rijwiel gereden, dat niet van een belastingmerk was voorzien. Verd., die verstek laat gaan, wordt ten laste gelegd, dat hij den belastingambtenaar heeft belet het rijwiel in beslag te nemen. De heer L. Niemeyer, belastingambtenaar, als getui ge gehoord, bevestigt het feit. Politierechter: Dat was dus een ernstig verzet. Get.: Ja zeker Edelachtbare. De Officier van Justitie requisitoir ne mend, acht het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen en eischt wegens ern stig verzet tegen een belastingambtenaar een gevangenisstraf voor den tijd van één maand. Conform dezen eisch wordt verd. door den politierechter veroordeeld. Indien u op een voorrangs- weg rijdt of bij andere kruisingen van rechts nadert. Wie denkt, dat hij daarom alleenheerscher is op den weg, krijgt meestal in 't ziekenhuis allen tijd om tot andere (voorzichtiger!) gedach ten te komen! SCHOFTEN EN PLOERTEN. Den volgenden verd. W. F. Kz. te Den Helder wordt ten laste gelegd, dat hij twee politiemannen in uniform heeft uitgeschol den voor „schoften" en „ploerten", toen verd. ruzie met z'n vrouw had. Verd.: Ik weet het niet meer. Politierechter: Hadt U wat op? Verd.: Ja, ik had bier gedronken. Politierechter: Hoeveel van dit potjes? Verd.: Een stuk of tien. Als get. wordt gehoord, de politieman P. Kramer, die het feit komt bevestigen. Politierechter tot verd.: Schandelijk ge woonweg als je dan ellendige Nederlanders krijgt, die dergelijke vaders hebben, kan ik me best voorstellen. Get. zegt, dat verd. eerst oppassend was, maar later aan den rol ging en het steeds bonter maakte Hij heeft een knappe vrouw en aardige kinderen. De officier van Justitie requisitoir nemend acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen en vraagt schorsing om den heer Wiggers in de gelegenheid te stellen een reclasseeringsrapport over de zen verdachte uit te brengen. De politierechter kan zich daarmede ver eenigen, en schorst de zaak tot Maandag 23 Mei. EOEGRA' JULTANABORP VERLENGING HUUROVEREENKOMST NOODSLACHTPLAATS TE KOEGRAS. De huur van de noodslachtplaats nabij de Spoorbrug te Koegras zal 1 April a.s. ein digen. Het is aanvankelijk de bedoeling van B. en W. geweest om de noodslachtingen met ingang van genoemden datum te laten verrichten in de noodslachtplaats aan den Dijkweg, voor welker inrichting men reeds een crediet verleende van f 2000. In afwachting van het tot stand komen van een regeling acht men het gewenscht, den thans bestaanden toestand d.w.z. dat de noodslachtingen in de noodslachtplaats te Koegras worden verricht nog eenigen tijd te handhaven. In verband hiermede ko men B. en W. in de eerstvolgende raadsver gadering met het voorstel, om met ingang van 1 April 1938 de z.g. noodslachtplaats te Koegras van de weduwe Van Stipriaan in te huren voor den tijd van drie maanden, berekend naar den geldenden huurprijs van f 300.per jaar. Een aardige attentie. Bij den aanvang van de eerste avondpost bestelling alhier, had men de aardige ge dachte gehad, om aan degene, die belast is met de uitvoering van dezen dienst, een bloe menhulde op zijn gewone zitplaats te depo- neeren, waarbij een memorandum was ge voegd van den volgenden inhoud: „Ter her innering aan de eerste avondbestelling te Ju- lianadorp, 28 Februari 1938." ANNA PAULOWNA Paardenlokkexij. Het is onze plaatsgenoot, de heer G. W. Waiboer, dit jaar weer gelukt beslag te leggen op een zeer mooien gitzwarten hengst met kleine kol en twee witte ach tervoeten. Deze hengst, Jefka werd in Leeuwarden geprimeerd en is van buiten gewone afstamming. Zijn vader, Baldo, kampioen hengst van Groningen, is een zoon van den Duitschen Rheinfürst en van de kampioen-merrie Selmina. Zijn moeder, de stermerrie Ditmidi is een doch ter van den Groninger kampioenihengst Ditmar. Een dergelijke afkomst is een goede waarborg voor de fokkerij. Revue „Wij filmen". We deden onzen lezers reeds kortverslag van de eerste opvoering van bovengenoemde revue, die verleden week Zondag in de Vla» en Korenbeurs plaats had. Woensdag en Zondag j.1. is de revue nog maals opgevoerd. In het midden van de weck was de zaal voor ruim de helft gevuld, maar Zondagavond weer „uitverkocht". Pastoor van der Eem, auteur en algemeen leider der revue, deelde mede, dat het nu in tegenstelling met z'n eerste werk op dit ge bied, niet een speciale Polder-revue was en dat het wel een paar jaar zou duren eer men er weer een verwachten kon. Spr. hul digde den heer Dudock, die de muziek ar rangeerde en de muzikale leiding op zich nam. Bij de heropvoering was de inhoud der revue natuurlijk wel in hoofdzaak dezelfde als den eersten keer, maar waren toch een paar nieuwe grapjes ingevoegd. Een gezellig bal, onder leiding van den heer Dudock, besloot de slotopvoering van „Wij filmen". BREEZAND. In de goedbezette zaal van den heer Jb. Borst, werd Zondagavond door de R.K. too- neelvereeniging T.I.O.S. het blijspel „De nieu we typiste" opgevoerd. In het kort kwam de geschiedenis op het volgende neer: De uitgever Grolmeijer heeft een nieuwe typiste noodig. Zijn zoon zorgt er voor een, z'n vrouw ook en zoo zijn er twee typistes, zonder dat de uitgever weet, wat er achter de schermen is gebeurd. De zoon is verliefd op de eerste, z'n moeder had de ander als vrouw voor hem bedoeld. De zoon krijgt echter degene waar hij z'n hart op gezet heeft; de andere huwt met een sen satie-romanschrijver, wiens boeken door de zaak worden uitgegeven. Zoo had Grolmeijer dus eerst twee typistes en later wel twee schrijfmachines, maar niet een typiste. Het onderhoudende blijspel gaf voiop ge legenheid hartelijk te lachen om de vele ge compliceerde situaties, waarin de hoofdper sonen geraakten. De grimage werd verzorgd door Polman uit Den Helder en voor de aankleeding van het tooneel had de firma Klercq, eveneens te Den Helder, de meubelen welwillend ter beschikking gesteld. De leiding was in handen van den heer Jac. van Grichen. Een gezellig dansje na hield de aanwe zigen nog eenigen tijd bijeen. WIERINGEN VEREENIGING VOOR VAKONDERWIJS. IN WEST-FRIESLAND. Van bovengenoemde vereeniging, afd. Wie-i ringen, zijn de volgende leerlingen bevor derd: P. Dirks, S. Grin, D. Grin, J. Gorter en Blauw voor het eind-examen. Naar de 5e klas: J. Tijsen, C. Lont, 4e klas: S. Numeyer J. Boersen. 3e klas: J. Brakenhof, v. d. Zwaag, de Ridder. 2e klas S. Numeyer, Her mans, Veenbaas, Stipriaan en Monshouwer. „HARMONIE". Zaterdag en Zondag heeft de muzlekver. eeniging „Harmonie" haar laatste twee le den-uitvoeringen in dit seizoen gegeven. Beide avonden waren goed bezocht. Na het welkomstwoord van den voorzitter den heer C. J. Bosker, gaf de muziekvereeni» ging, dir. de heer P. Kreyger een vijftal mu zieknummers ten gehoore en wel: Mandora, Marsch van S. W. O. Hume; Dichter und Bauer, Ouverture v. Suppê; The Stars and Stripes, Marsch, Sausa; Fin, landia, Symphonisch gedicht v. J. Sibebius; Feestmarsch, v. P. Kreyger. Na deze goed uitgevoerde nummers kwant het tooneelspel aan de beurt. Opgevoerd werd: „Peggv. m'n kind" blijspel in 3 be drijven. Deze keer zagen we verscheidene nieuwe geziclflen op het tooneel en het was voorzeker Jo Takes als Aclaric die een aan zienlijk deel heeft bijgedragen tot het groo te succes. Jo heeft met dit debuut, een schit terende entrée in de Wieringer tooneehve- reld gemaakt. De nieuweling Mol, was ook goed. De an deren, grootendeels reeds bekende op de planken, waren uitstekend. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. VERLOTING KLEUTERSCHOOL' De hoofdprijs van bovengenoemde verlo ting; een slaapkamer ameublement is ge vallen op nr. 2250. Winnaar is de heer J, Poel te Den Oever. HIPPOLYTUSHOEF RIJKSPOSTSPAARBANK. Aan het kantoor alhier werd in de maand Febr. aan spaargelden ingelegd f 10.372.78, terwijl werd terugbetaald f 616.39, alzoo f 9.756.39, meer ingelegd dan terugbetaald, DEN OEVER. Benoemd, De heer A. A. K. Blokland, destijds tijd- schrijver bij de M.U.Z., is benoemd als wal» baas bij de fa. Zanen en Verstoep, met stand plaats Urk. Aanvaring. Tijdens een bakkentransport uit de Hof man voor de fa. Zanen en Verstoep* is een der bakken in botsing gekomen met het in de Zuiderhaven liggend scheepje van den heer T. de B. Bij de botsing liep 'het vaar tuigje materieele schade op. AMSTERDAM, 28 Febr. Binnenlandsche granerk (Boerennotee- ring). Rogge 7.107.40, chevalier gerst 7.25—7.75, wintergerst 7.40—'7.75, haver 6— 6.26, duiveboonen 910, paardeboonen 8— 9, groene erwten 8.509.50, alles per 100 Kg.; karwijzaad f 11, blauwmaanzaad 18 —21, beide laatsten per 50 Kg. AMSTERDAM, 28 Febr. Veemarkt. 434 vette koeien, le kw. 74 —80 ct„ 2e kw. 66—72 ct„ 3e kw. 52—64 ct. per Kg. slachtgewicht; 91 melk- en kalf» koeien f 180250 per stuk, 45 vette kalve ren: 2e kw. 6070 ct., 3e kw. 4858 ct. p. Kg. levend gewicht; 129 nuchtere kalveren f 611 per stuk, 83 schapen f 20—31 per stuk. 526 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 Kg. 7071 ct., zware varkens 6869 ct., vette varkens 6667 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd: 3 wagons ge slachte runderen uit Denemarken. Over zicht: Slachtrunderen behoorlijke aanvoer, stugge handel, vaste prijzen. Melkkoeien be hoorlijke aanvoer, handel traag, prijzen vast. Vette kalveren matige aanvoer, zeer stugge handel, terugloopende prijzen. Nucli tere kalveren ruime aanvoer, vlugge han del en goed prijshoudend. Schapen matige aanvoer, stugge handel en prijzen lager. Varkens ruime aanvoer, slepende handel, prijzen neiging tot dalen. ROTTERDAM, 28 Febr. Binnenlandsche granen en Peulvruch ten. Haver 66.60, gerst chevalier 7.50— 7.90. rogge tot f 7.50. erwten kleine groene 8.5010.75, schokkers 1316, extra kwali teit daarboven. Bruine boonen 810.75. Vlasmarkt. Aanvoer: 19.120 Kg. blauw, schoon 64—74 ct.. 10.500 Kg. wit Zeeuwsch 6474 ct. 2400 Kg. dauwroot 5862 ct. Kooplust heden geringer. Alle soorten wa ren f 13 per baal lager. Aanvoer gedeel telijk onverkocht. Fijne zaden: lijnzaad voer 89, lijnzaad (voer) wit bloem 10—11.50, mosterdzaad (geel) f 1415, karwijzaad 21—22, blauw maanzaad 4041. WARMENHUIZEN. 28 Febr. Roode kool f 44.90, gele kool 1.501.60, Aanvoer: 2900 Kg. roode kool, 1400 Kg. ge le kool. PURMF.REND, 1 Maart. Veemarkt. Koeien, totaal 475 stuks: 165 vette koeien 6872 ct. per Kg., geldekoeien f 170—220. melkkoeien f 180310, per stuk, stieren 5064 ct. per Kg., 12 paarden f 170 per stuk, 22 vette kalveren 3060 ct. per Kg., 1200 nuchtere kalveren f 718 nel" stuk. 143 vette varkens 5961 ct. per Ke„ 42 magere varkens f 2640 per stuk. 300 biggen f 16—26, 580 schapen f 17—34, 18 bokken f 314. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Maart. Uien 12.8013.40; drielingen 10.601.080; grove 12.50—12.90 stek 8.50—9.20; peen 2.40 —280 kleine peen 1.101.60: kroten 2.80— 4.30; roode kool 3.50—6.30; gele kool 1.50— 2.80 NOORDSCTrARWOTTDE, 1 Maart. Friso's 2.70, uien 13.20—13.50, drielingen 80—10.70, grove 12.90—13.10, peen 2.50—2.80 kleine peen 1.60—1.80 kroten 0.70—3.70. T. kool 4—6.20. taaie gele kool 1.60—2.50. gele kool 1.50—2.70, D. witte kool 1.90—3.10.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8