Donderdag 3 Maart 1938 Tweede Blad tfladónieiuiM Van het land der 10,000 schoonheden Burgerlijke Stand van Den Helder Het Stafmuziekcorps voor de Avro Ook gebakken visch voor de werkloozen? „Kinderen op een ijsschots5' Lente in aantocht! Uit het politierapport Langs de Straat De stem in den nacht Texelsch nieuws Electrificatie van Zuid-Haffel en De Kamp Zuivclkookcursussen zPx&eefiiMaAÜfeALMm Zelfstandigheids-politiek Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Bijzonder geslaagde Italië-avond der Nederlandsche Reisvereeni- ging. Gisteravond heeft in Musis Sacrum voor de Heldersche afdeeling der Nederland sche Reisvereeniging plaatsgevonden de x,g. Italië-avond, waarover door ons reeds eerder op deze plaats het een en ander geschreven werd. Wij meenen zonder eenige overdrijving te mogen ccinstateeren, dat de afdeeling zelden een interessanter, leerzamer en amusan ter propaganda-avond heeft beleefd, een nieening, waarvan wij weten dat zy ge deeld wordt door het groote auditorium dat gisteravond de Musis-zaal vulde. Het was de voorzitter der afdeeling, de heer P. H. L. Maas, die een kort inleidend woord sprak en den spreker verwelkomde. De heer Panman. Deze, algemeen voorzitter der N.R.V., gaf alvorens een aantal lichtbeelden te vertoo- nen een beschouwing over het land der tien duizend schoonheden: Italië. Spr. wees er op, dat het groot-tourisme feitelijk dateert van de laatste 10 jaren, dank zij een enorme propaganda, die op zeer kundige wijze gevoerd wordt. Overigens het land is het waard, aldus de heer Panman. Bij de vele voordeelen, die Italië den tou- rist schenkt, is wel een van de belangrijkste de goedkoope wijze waarop men hier tijdelijk zijn bivak kan opslaan. Goedkoop, en dan vooral de reisgelegenheid. De spoorwegen in Italië geven namelijk aan individueele reizigers een korting van niet minder dan 50 procent, terwijl dit voor groepsreizen zelfs 70 k 80 procent bedraagt. Italië is het land van natuur en kunst en op goed gestyleerde wijze vertelt dit uiter mate bereisde bestuurslid van het vele schoons. Van de heuvels, de wijngaarden op de lage heuvels, de dorpjes, waarin de culturen van vele eeuwen elkander ontmoeten. Van de musea en kerken, feitelijk „opslagplaatsen" van het schoonste wat de kunst ooit gewrocht heeft. Het is daarbij begrijpelijk dat men zich als tourist dient te beperken. Men heeft bij een Italiaansche reis méér dan ergens anders goede leiding noodig. opdat men in deze ontzaglijke overvloed niet het juiste spoor verliest. De heer Panman, die zelf tal van malen in dit land reisde, geeft tal van anecdotische bijzonderheden en daar hij een geestig redenaar is, schudt het publiek bijna voortdurend van den lach. De wijze waarop men in een half" uur Italië leert kennen is wel buitengewoon origineel. Geen reisbeschrijving, maar slechts een serie markante close-ups, typische bijzonderheden van kleeding, taal, gewoonten en voedsel. Het echpaar Ballaster-Suretha Hierna volgde het eerste optreden van het Italiaansche echtpaar BallasterSuretha, in Italië vermaard door het optreden voor de radio en dat verscheen in 18-karaats nationaal costuum en met een daverend applaus begroet Beide.zongen en begeleidden zich zelf met de guitaars. Zij zongen de bekende volksche liederen als Santa Lucia (meegezongen door de aanwezigen), Chiri-Biri-Bin" en het Ita liaansche ,,Aye Aye Aye". Het was bijzonder aardig en ook in dit koele noorden behaalden beide vocalisten een warm succes. Het was vervolgens wederom de heer Panman die aan de hand van een serie lichtbeelden ons door Noord-, Midden- en Zuid-Italië voerde. Licht beelden die op frappante wijze een idee gaven van het scho.one van dit klassieke land. Op namen uit tal van steden en streken. Van de Italiaansche Rivièra, van de Dolomieten, van de romantiek uit oude stadjes, de meeren, van Venetië en Florence. Opnamen uit Rome, de eeuwige stad, van het Forum Romanum, de catacomben kortom een stuk Italië, zoo schoon, zoo imposant van structuur dat men ongemerkt het verlangen in zich voelt opstijgen dit alles zelf te zien, dit alles zelf in eigen aanschouwing te mogen beleven. Hetgeen dan ook de bedoeling van dezen ras-propagandist was... Gedurende de pauze werd een dankbaar gebruik gemaakt van de gelegenheid tot be zichtiging eener miniatuur-tentoonstelling van tal van voorwerpen uit het „Land der tien duizend schoonheden. Daar waren zoowel fijn gesneden camée's als koralen kettingen. Een kist met inlandsche Chianti en as uit den krater van de Vesuvius. Bronswerk van Pom- peji naast een stuk geurende Parme- zaansche kaas en angstwekkend lange mar- carcni. Kortom: Italië in een notendop. Na de pauze mocht men nog eens het charmante zangers-duo beluisteren, wederom in de vertolking van volksliedjes en het succes was zoo mogelijk nog grooter. Stormachtige ovaties en bloemen besloten dit optreden. Zij hierbij gememoreerd dat ook de aanwezigen zich ontpopten als Italiaansche koorzangers... Volgde tenslotte nog de tweede serie lan taarnplaatjes. Rome met zijn magistrale Sint Pieter. het Vaticaan, de beeldhouwwerken van Michel Angelo. Napels, na het zien waar van men léven moet... de Vesuvius, Pompeji met zijn overdaad van kunst... kortom het Italië waarover we allen gelezen en gehoord hebben en waarvan we zonder uitzondering droom en om het te zien. Met een kort propagandistisch woord besloot de heer Panman zijn bijzonder boeiende cau serie. Het was de heer Maas, die hem dankte namens allen en het officieele gedeelte van den avond sloot. Daarna echter volgde het bal, waarop door mej. en den heer Polak speciaal ingestu deerde Italiaansche dansen gedemonstreerd werden, terwijl voorts menig teugje oude Chianti door dorstige keelgaten in onbe stemde diepten verdween van 2 Maart 1938. ONDERTROUWD: G. B. M. van Berkel €h S. C. Cats; F. Biersteker en A. Bontes. BEVALLEN: A. Dobber—Breen, d.; J. van LooSpijkerman, d. OVERLEDEN: N. Krijnen, 66 jaar (v,)_. Het Stafmuziek korps, directeur de heer L. H. F. Leistikow, hoopt Maandag a.s. van half zes tot zeven uur voor de AVRO microfoon, te Hil versum, te spelen. Ongetwijfeld zul len velen Maandag hun toestel op Hil versum aansluiten om de klanken van de Staf in hun huiskamer te ge nieten. Het volgende programma, zal daarbij worden uit gevoerd: 1. Death of Glory, marsch Hall. 2. Les Hugenots, Fantaisie Meyerbeer. 3. Lotosblumen, Walzer Ohlsen. 4. Marsch populair Leistikow. 5. Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien Suppé. 6. De Luistervinken, polka, voor piccolo (solist Th. Donkers) Leistikow. 7. Slavische Rhapsodie Friedemann. 8. Marsch Galette Leistikow. 9. Traumideale, Walzer Fucik. 10. With sword and Lance Stark. Wij lezen in „Het Dagblad voor IJmuiden": Naar onze correspondent uit Den Haag verneemt, wordt er thans een begin ge maakt met de verstrekking van gebakken visch aan de werkloozen en armlastigen. De distributie zal geschieden op dezelfde wijze als thans reeds de versche en ge rookte visch verstrekt wordt. (Dus niet via den handel). Zijn wij juist ingelicht, dan zal de visch in IJmuiden gebakken worden door de firma Kolster's Vischhandel, IJmuidenDen Hel der De prijs, waarvoor de werkloozen de ge bakken visch ter plaatse kunnen koopen, d.w.z. als het artikel geleverd kan worden, zal zijn 30 cent per kilo. Wij hebben aan enkele plaatselijke visch- handelaars gevraagd of deze prijs al dan niet hoog te noemen is. Onze zegslieden waren van oordeel, dat werkelijk goed gebakken visch, gebakken in olie, waarvan ook de accijns betaald moet worden, zonder verlies, niet geleverd kan worden voor 30 cent per kilo. Het is echter begrijpelijk, zoo wees men er ons op, dat, gelet op het geringe succes met de verstrekking van hetgeen men tot heden voor de werkloozen beschikbaar heeft gesteld, men het thans op deze wijze eens wil pro- beeren. In tegenstelling met andere berichten kunnen wij mededeelen, dat het vischbak- ken niet uitgaat van de Ned. Vis- scherij Centrale, maar van het Dep. van Sociale Zaken, onder welk Dep. de visch- verstrekking aan werkloozen valt. Naar wij vernemen is de opdracht in derdaad aan de firma Kolster verstrekt en is men 1 Maart reeds begonnen met het bakken van de visch. Red. Held. Crt. Tot 5 uur hedenmiddag nog gelegenheid tot plaatsbespreking. In verband met de hedenavond te geven abonnementsvoorstelling „Kinderen op een IJsschots" vestigen wij er de aandacht op, dat dit keer nog tot hedenmiddag 5 uur gelegenheid bestaat tot het bespreken van plaatsen. De voorstelling vangt aan precies half negen. Men verzocht ons het publiek te ver zoeken vroegtijdig aanwezig te zijn. J. HOOGENBOSCH 80 JAAR. Gisteren vierde een bekend stadgenoot zijn tachtigsten 'verjaardag. De heer J. Hoogen- bosch bereikte den leeftijd der zeer sterken. Tot aan zijn 70e jaar nam hij een werk zaam deel aan de zaak, handel in leder en schoenwerk, firma P. Hoogenbosch. Gedu rende vele jaren was hij, behalve lid van den Gemeenteraad, ook regent van het Algemeen Weeshuis, lid van het Burgerlijk Armbestuur en was voorts lid der Commissie van aan slag voor de Rijks- en Gemeente Inkomsten belasting. Tot aan heden toe verheugt hij zich nog in een uitstekende gezondheid. HR. MS. „JAVA". Hr. Ms. Java is gisterenmiddag in de haven gekomen en zal hier tot Maandag blijven liggen. Hr. Ms. „GELDERLAND" VAN PONTA DELGADA VERTROKKEN. Hr. Ms. „Gelderland", onder bevel van den kapitein-luitenant ter zee P. B. M. van Strae- len, is op 1 Maart van Ponta Delgada ver trokken. Hr. Ms. POLITIEKRUISER „NAUTILUS". Het reisplan van Hr. Ms. „Nautilus", onder bevel van den luitenant ter zee le kl. J. A. Gauw, naar de Straat van Gibraltar, luidt als volgt: 22 Maart vertrek uit Willemsoord, 29 Maart aankomst Gibraltar, 30 Maart19 April convooidienst, 19—22 April verblijf te Gibraltar, 22 April10 Mei vonvooidienst, 10 13 Mei verblijf te Tanger, 13 Mei3 Juni convooidienst, 4 Juni aanvang terugreis, 10 Juni aankomst Willemsoord. GEM. „VERPLEEGHUIS", KERKGRACHT. De bewoners werden Woensdagavond ont haald op zang, die gegeven werd door het kinderkoor van de Speeltuinvereeniging, afd. „Centrum". In de pauze ontvingen de zangertjes een kop chocolade en na den zang kreeg ieder een reep chocolade mee naar huis. Dank wordt gebracht aan den dirigent, den heer H. Hoogervorst, en Mevr. MoréeDol, pianospel en verdere bestuursleden dier ver- eeniging. Vanmorgen kwam een jongen op ons kan toor om ons triomphantelijk „den eersten vlinder van dit jaar" te toonen. Hij had haar dien morgen onderweg gevangen. Ja, de lente is in aantocht! EEN WATERKRAAN ONTVREEMD. Door het Bureau Woningstichting werd aangifte gedaan, dat in een 'der niet-bewoon- de perceelen op onverklaarbare wijze een waterkraan verdwenen was. DAT LEEK OP HET BEGIN VAN MOORD. Een bewoonster van de Van Galenstraat deed aan het Hoofdbureau aangifte, dat haar 12-jarig zoontje door gen andere bewoonster dezer straat hardhandig aan de keel gegre pen was NOG ZOO IETS. Een andere bewoonster, dit van de Sper werstraat, kwam vertellen, dat haar schoon dochter haar mishandeld had. Ook hier heeft de politie een arbitrale taak. Of ze een avondje op konden passen? zoo was hun gevraagd, met een vriendelijk lachje, want zulke dingen vraag je nu een maal met je vriendelijkste gezicht en wel willend als altijd, hadden ze getweeën ge antwoord: Natuurlijk, graag, hoor." Zoo zaten ze nu in het huis van hun vrienden, die naar de gymnastische presta ties van hun dochter keken in Casino. Boven sliepen de kleintjes en in de kamer tikte gezellig de pendule en zaten Jans en Trees, dicht om de haard, onder het licht van een schemerlamp, een spannend boek te lezen, een boek vol griezelig avontuur, af en toe om te rillen. 't Werd „ijselijk" laat en 't was „ijselijk" stil. Dan, plotseling, waar het vandaan kwam wisten ze niet, een zacht doordrin gend sirenegeloei, al sterker wordend Oeoeoeoeoeoeoeoeiiiiii 't Kwam van uit de gang, nee, van boven. Ze keken elkaar aan, met verschrikte oogen, Jans en Trees. Ze werden wit, ze tril den. 't Geluid hield aan. „Wwwaaa wwwaaattt is dat? vroeg Jans en Trees bleek heelemaal haar stem verloren te hebben. Ze dacht, dat er een soort kortsluiting ont staan was, kon zich niet anders indenken en en wachtte nu op het moment, dat öf het heele huis één vlam zou worden öf dat het misschien in de lucht zou vliegen. En terwijl ze daar als aan den grond genageld staan te wachten op de gevolgen van deze nach telijke ramp, mindert de angsttoon door het huis, maar kort daarna loeit het opnieuw, nog scherper, nog doordringender, nog ang stiger. En ze staan daar maar, sprakeloos. Dan zwijgt het gillend geluid. Ze wachten op de uitbarsting, maar daar klinkt een don kere basstem, die het heele huis doordavert: „Hallo, hallo, hier het Hoofdbureau van politie. Er is brand uitgebroken bij de firma in de Gelijktijdig slaken ze een diepe zucht. Een zucht van ontspanning. Ze begrijpen nu, dat in het huis, waar ze oppassen, een alarm signaal van de brandweer moet zijn. Maar waar is het ding? Het begint juist opnieuw te gieren, maar nu lachen ze er om, hollen naar de gang, waar ze denken, dat het is, vliegen de trap op naar boven, als ze het beneden niet vinden. Weer klinkt de basstem. „Hallo, hallo" en in hun overmatige vreugde roepen ze: „Ja, meneer, waar bent u, we komen hoor, we komen!" En dan beseffen ze de dwaasheid van dat antwoord, schateren het uit en lachen het laatste van die malle angst weg. 't Wordt weer stil in huis, maar in een van de slaapkamers woelt een kleintje om en om, wakker geworden door de stem van den reus. „Mammie, mammie", huilt het, en als de moedige oppassers zich over het bedje buigen, dreint de kleine: „Nee, ik moet Mammie hebben." Trees, kordaat als altyd, schiet dan haar jas aan en springt op haar vehikel naar „Cas", waar ze het nieuws vertelt en een standje uitdeelt om niet vooruit te vertel len. dat zoo'n monsterinstrument in huis was opgesteld. ,,'t Was om je dood te schrikken"..,.. In de laatst gehouden vergadering van de N.V. T.E.M. is besloten tot electrifi catie van de buurtschappen Zuid-Haffel en De Kamp over te gaan. Binnen eenigen t(jd hoopt men met den aanleg der L.S.- kabels een aanvang te maken. De belangstelling voor de zuivelkookcur- sussen te Den Burg is zoo groot, dat in het „Glazen Paleis" niet minder dan vier kook cursussen zullen worden gegeven. De lessen worden gegeven door de leerares van het zui- velbureau te Alkmaar, mej. M. Piet voor cursus A Woensdagen 9, 16 en 23 Maart, des middags te 2.30 uur, voor cursus B op dezelfde dagen telkens te 8 uur. Voor cursus C zullen de lessen gegeven worden op de Donderdagen 24 en 31 Maart en 7 April, des middags te 2.30 uur en voor cursus D op dezelfde dagen telkens des avonds te acht uur. UITSLAG AANBESTEDING. Voor rekening van den heer C. Keyser werd dezer dagen aanbesteed het bouwen van een nieuw woonhuis aan den Waalderweg. Het werk werd opgedragen aan de heeren G. Zoe telief, timmerwerk; W. Boon, metselwerk; P. Oele, loodgieterswerk; J. Reij, electra, en het schilderwerk moet nog worden toege wezen. AANKOOP WOONHUIS. Naar men ons mededeelt, is het gemeente bestuur in onderhandeling over aankoop van het woonhuis van mej. Wed. KooimanDros, in de Kogerstraat, ter verkrijging van een doorgang naar de Gemeente-terreinen bij het Witte Kruis-gebouw. POLS GEBROKEN. Woensdag heeft de heer J. Reij in Eierland, bij het aanslaan van een tractor, een pols ge broken. De heer Reij moest zich naar Den Helder begeven teneinde zich daar onder ge neeskundige behandeling te stellen. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah, 2 Maart te Londen. Poelau Tello, u., 2 Maart te Antwerpen. Bintang, 2 Maart te Batavia. Johan de Witt, 2 Maart v. Suez. Poelau Roebiah, pass. 1 Maart Ouessant. Poelau Tello, 2 Maart te Antwerpen. Tawali, 2 Maart v. Suez. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, u., 1 Maart te Santos. KON. NED. STOOJIBOOT MAATSCHAPPIJ. Astrea, 28 Febr. te New York. Atlas, 28 Febr. te Cristobal. Bennekom, 1 Maart te Callao. Costa Rica, 26 Febr. v. Kingston. Euterpe, pass. 1 Maart Ouessant. Merope, 2 Maart v. A'dam. Titus, 2 Maart van A'dam. Agamemnon, 28 Febr. v. Oran. Ajax, 2 Maart te Genua. Deucalion, 2 Maart te Fiume. Ganymedes, 2 Maart te Rotterdam. Hermes, 1 Maart v. Piraeus. Perseus, 1 Maart te Gothenburg. Van Rensselaer, 2 Maart te Amsterdam. HOLLANDAMERIKA LIJN. Dinteldijk, 27 Febr. v. Vancouver. Volendam, 2 Maart te Rotterdam. Binnendijk, 28 Febr. v. N.-Orleans. Boschdijk, 1 Maart te N. Orleans. Breedijk, 1 Maart v. Chester. Spaarndam, 1 Maart v. Rotterdam. (Verb.). HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Jaarstroom, pass. 28 Febr. Ouessant. Amstelkerk, t., 1 Maart v. Lagos. Maaskerk, 1 Maart v. Amsterdam. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Tjandi, 27 Febr. te Savapnah. Rhexenor, 1 Maart v. Belawan. Salabangka, 28 Febr. v. Philadelphia. Sembilan, 1 Maart v. Belawan. Kota Radja, 2 Maart te Singapore. Saleier, 1 Maart v. New York. ROTTERDAMSCHE LOYD. Soekaboemi, 2 Maart van R'dam. Kedoe, 2 Maart te Batavia. Kota Agoeng, u„ pass. 2 Maart Ouessant. Sibajak, t., 2 Maart v. Colombo. Sitoebondo, t., pass. 2 Maart Sagres. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone, u., 1 Maart te Montevideo. STOOMV AART l>nj. OCEAAN. Patroclus, 1 Maart te Glasgow. Laertes, 2 Maart v. A'dam. Achilles, 1 Maart v. Singapore. Hector, 28 Febr. v. Yokohama. Menelaus, 1 Maart v. Dairen. Polyphemus, 28 Febr. v. Suez. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bontekoe, 1 Maart v. Saigon. Cremer, 28 Febr. v. Penang. Lematang, 1 Maart v. Bangkok. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Bengkalis, 28 Febr. te Batavia. Manoeran, 27 Febr. te Tacoma. Siantar, 28 Febr. te Batavia. Silvermaple, 28 Febr. te Rangoon. JAVACHINAJAPAN LIJN. Tjinegara, 1 Maart te Shanghai. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ. (Holland—Afrika Lijn). Algorab, 2 Maart te R'dam. Bloemfontein, 2 Maart v. Beira. Jagersfontein, t.. 2 Maart v. Genua. Randfontein, 2 Maart te Hamburg. We hebben het de laatste jaren wel duidelijk geleerd: collectieve veiligheid is een begrip zonder inhoud gebleken. Zoolang de mensch zoo onbetrouwbaar blijkt als hij is, heeft men niets te ver wachten van de collectiviteit, om iets ten goede te bereiken. Eerlijkheid, abso lute eerlijkheid ook in het politieke leven, kan alleen een basis van gezonde samen werking geven. Maar die openheid ont breekt, men heeft met elkaar overlegd, doch speelde geen open kaart en dat bracht verwijdering, het wantrouwen. De practische ondergang van den Vol kenbond is geweest, dat hij geen bond was van staatslieden, die met de waar achtige begeerte den vrede te dienen, elkanders zaken open voorlegden. De Volkenbond heeft als stelsel van col lectieve veiligheid voorloopig gefaald, zoo schreef de Msb. dezer dagen. Hij faalde feitelijk op het oogenblik, dat Frankrijk, zich zelfs door den Volkenbond nog niet veilig genoeg achtend, het nieuwe systeem met een net van particuliere bondgenootschappen doorkruiste, welke weliswaar nominaal en formeel in het kader van het covenant pas ten en werkten, in volle werkelijkheid slechts een getuigenis van onmacht van den Volken bond beteekenden. Daarop volgde, practisch onvermijdelijk, een lange reeks van zwak heden van Genève, tot op dit oogenblik nie mand meer dat groote vertrouwen in den bond heeft, hetwelk een dergelijk organisme toch zoo bitter noodig heeft om effectief te kunnen werken. We zullen allerminst zeggen, dat we op het oogenblik voor een vacuum staan. De Volkenbond, hoe kwijnend hij ook zij, leeft nog; de volkenbondsgedachte leeft waar schijnlijk nog veel krachtiger dan het orga nisme, zoo meent het blad. Maar we hebben tenslotte het feit te aanvaarden, dat, zooals de situatie thans gegroeid is, Genève geen voldoende kracht meer bezit om er de natio nale veiligheid aan toe te vertrouwen. Nu constateeren we een merkwaardige, parallele actie van de groote en van de kleine mogendheden om dit euvel te verhel pen door ieder bij zijn groep contact te zoeken. Natuurlijk valt niet te voorspellen, hoe de zaak zich verder zal ontwikkelen, hoe het eindresultaat zal zijn. Maar het is evi dent, dat er momenteel op een toenadering, zoo mogelijk een verzoening tusschen de vier groote Europeesche mogendheden, En geland, Frankrijk, Duitschland en Italië aangestuurd wordt, dat gepoogd wordt de twee assen te combineeren; terwijl ander zijds de z.g, kleine mogendheden zich ook sterker pogen te verbinden en zoowel, in haar politieke als in haar economische activiteit meer overeenstemming willen brengen. Hoe wenschelijk het ook zal zijn, dat de „groote broers" tot elkaar komen, veel ver trouwen hebben we daarin niet of het moet een verzoening zijn van zeer tijdelijken aard. De belangen loopen te sterk uiteen, dan dat met in vrede schijnt te kunnen leven. De „kleintjes" hebben door deze dingen geleerd, niet meer hun vertrouwen te stellen op de groote mogendheden. Ze zijn daarin te sterk teleurgesteld en het is te begrijpen, dat zij hun lot niet meer aan dat van de grooten wenschen te verbinden, als er voor hen geen voordeel, alleen maar risico aan verbonden is. De Tsjecho-Slowaaksche minister heeft het dezer dagen, kort en bondig verklaard: „Wij willen zijn als Nederland en België: vrij en onafhankelijk." Al slaan deze woorden natuurlijk op de eerste plaats op de binnenlandsche positie van Benes' natie, men weet toch onderhand wel, dat er zoo'n nauw verband tusschen binnen- en buitenlandsche politiek bestaat, dat deze twee niet meer werkelijk te schei den zijn. Zoo beteekenen Benes' woorden een nieuwe erkenning van een overal waarneem bare ontwikkeling. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Een mensch stierf onschuldig" en „Vrouwen zijn lastig". Rialto, Spoorstraat, half 8: „De man, die beslag legt" en „Tusschen Sjanghai en San Francisco". Witte Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Sabotage" en „De onbekende". Heden Casino, 8.30 uur: „Kinderen op een ijsschots". Nat. Hist. Vereeniging, 8 uur: Lezing L. Tin bergen over „Vogels van de Zuiderzee". Vrijdag 4 Maart. Zeevaartschool, 8 uur: Lezing Sterrenk. Kring Zaterdag 3 Maart. Casino, 8 uur: Concert Stedelijk Muziekkorps. Musis Sacrum, 8 u. 15: Feestavond Speeltuin- vereengiing, afd. Vischmarkt. Zondag- 6 Maart. Rialyto, 10.30 uur: Intellect-voorstelling. Llcht °P 6 u. 10 min. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 774.1 Temperatuur lucht g.8 Laagste temp. lucht gisteren 5.3 HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Eng. s.s. „Falcon".

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5