Abonneert II op dit blad Alkm Boys-Helder een mooie wedstrijd Slecht spel van JHRC Voetbalmenu Atlas kampioen Wieringerwaard thans door Schagen geklopt Atlas de kampioensclub A.D«0--D.W*S* 0-2 voor a.s. Zondag le klasse D Helder II-K.F.G III 14 Korfbal-nieuws Geflatteerde 51 zege der Alk- maarders. Wie met de gedachte Zondeagmiddag naar het Boys-veld toog: „Dat wordt wel een echte „zenuwenwedstrijd" is bedrogen uitgekomen, want in een op sommige oogenblikken technisch en taktisch zeer hoogstanden kamp is het de rood-witten gelukt, dank zij meer doortastendheid op kritieke momenten, de Heldersche rivalen een flinke nederlaag toe te brengen. Beide ploegen hadden een zeer goede spel opvatting, vooral voor de rust werd er uit stekend voetbal vertoond, mooie open aanval len, spannende momenten voor beide doelen en niet te vergeten goede opbouw van de ver dediging uit. Helder liet voor het eerst in dit seizoen haar drie-back-systeem varen, hetgeen de vaart in het elftal wel ten goede kwam en... de wedstrijd meer open maakte. De Alkmaarders stonden dan in 't begin ook voor een volkomen verrassing en we kun nen dan ook zeggen, dat het de witjakken waren, die in deze eerste periode van den strijd het beste deel van het spel hadden; al bleek reeds spoedig, dat wanneer de Alk- maarsche voorhoede maar even gelegenheid werd gelaten, het funest voor de Helderschen zou worden. Want Mulders en Goudsblom waren zeer goed op dreef, liepen op tijd naar' binnen en schiepen zich kansen, in tegenstel ling met de voorhoede der witjakken, waarin Godschalk te weinig actief was. Wel gooide de halflinie waarin Quant zeer goed speelde en Kiesewetter zich de beste speler van het Helder-team toonde, den bal op goede wijze naar links en rechts, maar daar bleef het bij. Goede verdediging. Ten eerste was de Alkm. Boys-achterhoedè (we noemen ook spil Hartog) zeer goed op dreef en liet de stormlinie der Helderschen geen oogenblik vrij spel, tweedens was 't daar alleen Beekhoven die af en toe op verrassende wijze zich tusschen de backs doorwrong, zon der succes evenwel. De twee binnenspelers der witjakken konden geen juiste voeling krijgen met de achterhoede, al speelde Wieren uit stekend! De wedstrjjd begon al dadelijk sensatievol. Goed opgezette aanvallen brachten de keepers in actie, wat hen goed afging. Als Beekhoven er door heen rent, weet Slikker juist nog te redden en even later zorgt de Alkm. keeper voor een benau wend oogenblikje door den bal tegen één zijner backs aan te trappen, hetgeen Kenter nauwe lijks een minuut later nadoet, zooo zelfs, dat de paal redding moest brengen. Een prachtige pass van Quant naar God schalk brengt Wieren in vrije positie en deze benut hem zoo goed, dat de bal voorbij den keeper rakelings voor langs het verlaten doel schiet. Langzamerhand worden de witjakken iets sterker, ook het veldspel was nu beter ver zorgd. Een zestal corners brengen niet het gewenschte doelpunt, zelfs geen bijzonder ge vaarlijke oogenblikken voor het Boys-doel, hetgeen even later wel het geval is bij een aanval der roodwitten, waarbij Mulders kei hard tegen den paal schiet. Hierdoor aangemoedigd verplaatsen de Boys het spel en het wordt duidelijker en duide lijker, dat er een doelpunt moest komen. Twee maal achtereen redde Smit schitterend, de derde maal echter, na een onvergetelijke fout van Hoebe, volgt er een vliegende voorzet van links, die de toestormende Goudsbloem kei hard langs den paal kopt. Een schitterend doelpunt! Alkmaarsche Boys de leiding. Helder komt nu sterk in den aanval, een maal is Beekhoven erdoor heen, een schot... tegen den paal, een hard schot van den op gedrongen Quant vliegt rakelings over, kan- sert, die Helder zelfs toen het rusten was, nog een goede perspectief boden op een gunstig eindresultaat. In de tweede helft zou 't echter spoedig „beuren". De eerste vijf minuten bracht een aanval lend Helder, maar toen deze storm uitgeraasd was, braken de Boys gevaarlijker door en acht minuten na het beginsignaal maakten Hoebe en Smit beiden een fout, de bal kwam bij De Grand terecht, die den bal feilloos langs den uitloopenden keeper in het net kogelde (2—0). Zelfs 3—0. En nog geen twee minuten later plaatste Mulders den bal hard in het doel. Kenter stopt nog gedeeltelijk, maar de toeloopende Kwadijk bracht zijn club over Kenter heen in veilige haven. Helder geeft den moed echter niet op en het lukt haar den strijd voor de zooveelste maal te verplaatsen. Twee doelpunten In één minuut. 19 Minuten was de tweede helft oud, als Siersma een keurigen trekbal naar Kiesewet ter geeft, die zich niet bedacht en onhoudbaar inschiet (31). Wederom was er hoop. maar het volgende oogenblik vervloog ook die. Een vrije schop, genomen door Mulders, kopte Goudsbloem naar den vrijstaanden Schenke, die den bal in het net schoof (41). Nu was het pleit be slecht. Helder probeerde wel van alles, maar het wilde soms ook niet. Zoo schoot Godschalk nog eenmaal tegen de lat en even later vloog een schot van Quant rakelings over. Zelfs werd het nog 51 bij een goeden aan val van links, nu was het Kwadijk, die den bal in het net kopte. Even later floot scheidsrechter Posthuma voor het laatst. INDIK SPEELT TE MEDAN. Indië speelt te Medan. Parjjs, 5 Maart Het organisatie-comité van de wereldkampioenschappen heeft op ver zoek van den heer Lotsy toestemming gege ven voor het spelen van een oefenwedstrijd van het Nederlandsch-Indisch elftal, dat naar Europa komt in verband met de voor de voor ronde te spelen ontmoeting tegen de Veree- nigde Staten. Deze oefenwedstrijd zal te Me dan plaats vinden. Een verdiende 42-overwinning van OSV. In een weinig boeienden strijd hebben de Oostzaners een zwaar bevochten zege behaald op HRC, waardoor de positie van de rood-witten zoo langzamerhand hache lijk is gaan worden. Zij zullen in de twee resteerende wedstrij den uit een ander vaatje moeten tappen om nog aan de onderste plaats te ontkomen. Hun spel was gisterenmiddag, vooral in de tweede helft, van den strijd, van dien aard, dat het ergste te vreezen valt. Weliswaar hadden de HRC-ers een paar maal met pech te kampen, doch dit is tenslotte nog geen reden om peu terig te' gaa'n spelen, zooals ditmaal het ge val was. Het plaatsen was wel bijzonder slecht verzorgd, zelfs de gemakkelijkste vrije ballen werden door de verdediging en halflinie nog voor de voeten van de bezoekers geplaatst. Dat het in dit deel van de ploeg niet vlotte, bleek ook wel uit het eerste doelpunt van OSV, evenals de beide laatste goals, beslist voorkomen hadden moeten worden. In de voorhoede was Dissel de gevaarlijke man. maar hij had niet voldoende steun van zijn mede-aanvallers om veel succes te hebben. De bezoekers. De Oostzaners beschikken over een forsche verdediging, die ons aan de Texel-defensie deed denken, zooals zij tegen Helder speelde. En alle spelers, met name de rechtshalf en linksbuiten, bezitten uitstekende balcontrole, terwijl de laatstgenoemde, Göbel, geen oogen blik aarzelt bij een geboden kans. Hij ver richtte dan ook den hattrick door drie doel punten voor zijn rekening te nemen. De wedstrijd begon met een uitval van HRC, onmiddellijk hierop namen de bezoekers het initiatief en door 't onzekere spel van de HRC-verdediging kregen de midvoor en linksbuiten een twee tal kansen, die echter door te lang wachten weer teniet werden gedaan. Het feit, dat de binnenspelers De Jong en Van Pelt met te weinig enthousiasme de schakel tusschen verdediging en aanval vorm den, gaf OSV steeds weer gelegenheid terug te komen. Trouwens over het geheele HRC- elftal lag een matheid, die aan onderschatting deed denken. De oude truc heeft succes- Een tweetal gevaarlijke snelle HRC uit vallen worden afgeslagen, maar als na 12 mi nuten spelen de roodjes vlak buiten het straf schopgebied een vrijen schop kregen te ne men, stapte Sanders over het leer heen en hard schiet Van Pelt over den verbouwereer den keeper heen, die zelfs geen hand naar het schot uitstak. Vlak hierna is Sanders gevaar lijk voor het doel, maar een back is hem iets te snel af en ontneemt hem een fraaie kans. Plotseling, na ongeveer 25 min. spelen, zet de OSV-rechtsbuiten hoog voor, Siersma kan het leer niet meer wegkoppen en Göbel, de linksbuiten plaatst met het hoofd en lang zaam zweeft de bal in het net. Nadat Göbel de HRC-defensie enkele malen te snel af geweest is, maar zijn voorzetten onbenut bleven, doet hij het even later beter door zijn club met een feilloos schot de lei ding te geven. Weer gelijk. Maar de vreugde is van korten duur. want een corner, door De Jong genomen, wordt door Dissel schitterend ingekopt, 22, waarmee de rust ingaat. Na de hervatting is OSV meteen weg over links, de aanval wordt afgeslagen. De Oost zaners komen echter terug en Stolk kan den midvoor niet houden. Siersma is in zijn on middellijke nabijheid, maar ze vergeten op Dijkshoorn terug te spelen en Göbel krijgt zijn kans, welke hij niet onbenut laat, 23. HRC begint er een beetje meer op te zit ten, maar het wil niet vlotten. De blauw zwarte bezoekers daarentegen zetten alles op alles en enkele malen kruipt HRC door het bekende oog van den naald en als na ongeveer 15 min. spelen Selderbeek een schot van den linksbinnen, dat meters naast het doel gegaan zou zijn, langs Dijkshoorn geplaatst heeft (42), is het voor HRC een verloren wed strijd. Niet dat zij den moed opgaf, verre van dat, maar het afwerken plaatsen was bijzonder slecht, waardoor de bezoekers steeds meester van het terrein bleven. En vooral toen de spelers iedere paar minuten van plaats gingen verwisselen was het reeds een uitgemaakte zaak. Weliswaar maakte Dissel het de OSV- verdediging een paar maal lastig, o.a. met een hard schot op de paal, maar succes bleef uit. Dank zij een betere techniek, welke ditmaal over geestdrift en ernstig willen zegevierde, is D.W.S. er in geslaagd een 2O-overwinning op A.D.O. te behalen, en daardoor beslag te fbg- gen op het afdeelingskampioenschap. Een gemakkelijke overwinning is het niet ge weest cn geruimen tjjd was de Amsterdamsche zege zelfs twijfelachtig. Weliswaar nam D.W.S. na ongeveer tien minuten de leiding, maar daarna is A.D.O. het meest in den aanval ge weest, en wanneer de Haagsche club over een actiever voorhoede had beschikt, zou het er nog slecht voor de Amsterdammers hebben uitge zien. Er was zelfs in de tweede helft een lang durige periode, waarin A.D.O. steeds op de speelhelft van D.W.S. opereerde, zonder echter werkelijk gevaarlijk te zijn geweest. Ongeveer een kwartier voor het einde, toen A.D.O. met tien man speelde, kon de rechtsbuiten Drager de overwinning veilig stellen. Het was ook deze speler, die den grondslag legde voor het eerste doelpunt, aangezien hij den bal aan Slot slechts voor het inkoppen gaf. Na afloop was er begrijpelijkerwijze groote vreugde in het D.W.S.-kamp. Het bestuur van A.D.O. was er het eerst bij om onder aanbieding van een mand bloemen D.W.S. geluk te wen- schen met het behaalde kampioenschap. I OSV—HRC; AlcmariaDe Spar- taan; VVFCWest-Frisia. I HelderSucces; PurmersteijnAlk- maarsche Boys; TexelAPGS en ZaandijkAssendelft. f BKC—Alkmaar; MFC—Andijk; StrandvogelsNieuwe Niedorp; Scha- genDTS; Watervogels—Wieringer- waard. HRC 2—ZW 2. West-Frisia 2Helder 2; HRC 3 ZFC 4. 1 Helder 3Zeemacht 1; Petten 1— Oudesluis 1; Succes 2HRC 4; HRC 5 Held. Boys 1. And. Boys 1Strandvogels 2; l Oudendijk 1Schagen 2; Hollandia 4 VCL 1. r Helder 4Tex. Boys I; Cocksdorp Helder V. Zij wint met 53 van Heldersche Boys na een emotioneel treffen. Met rust een 12 achterstand. De groote strijd is gestreden; na een vrij forschen kamp, die voor driekwart be- heerscht werd door zenuwen, is Atlas er in geslaagd beslag te leggen op het le klasse-afdeelingskampioenschap van den NHVB. Een verdiende zege, zeer zeker, daar de thuisclub stukken sterker was, maar het feit dat het winnende punt eerstacht minuten voor het einde ter wereld kwam, zegt toch wel iets. Het bewijst, dat de tegenpartij haar huid zoo duur mogelijk heeft verkocht. Wist Held. Boys niet tot tweemaal toe na een achterstand de leiding te veroveren? De Boys speelden niet kwaad, maar konden hun spel niet tot volle ontplooiing brengen, door het resolute optreden van Atlas. De thuisclub ging met de gedachte in het veld straks kampioen te kun nen zijn; daarop was het geheele spel gecon centreerd. In een geweldig hoog tempo en met een élan zonder weerga hebben de Atlassionen zich geweerd. Het was als het ware een vloedgolf welke het terrein overstroomde en op haar weg alles overwon wat haar in den weg stond. Tevergeefsch poogde de tegen partij door het opwerpen van dammen het gevaar nog te keeren. Dit scheen soms te luk ken, maar ten slotte leden deze pogingen schip breuk. Het is te begrijpen, dat onder deze omstan digheden het spelpeil niet hoog stond. De wil om te winnen stak te sterk naar voren en de rechte weg is de kortste. Nervositeit be- heerschte vooral het spel van Atlas, want was er meer overleg geweest, de zoo hoog noodige kalmte, dan zouden de kampioenen reeds vóór rust een voorsprong hebben gehad. Het ging alles te wild en te driftig, ook wel eens te forsch, waardoor diverse botsingen niet uit bleven. Het feit, dat A. geen goeden midden voor had, zegt in deze ook wel iets. W ij k e r was de held van den dag, hij scoorde alle doel punten. De spil speelde eveneens een goede partij, terwijl de veteraan Leen Beier het nog lang niet verleerd is. De achterhoede liet niet haar beste vorm zien, hoewel ook weer niet van falen gesproken kan worden. Heldersche Boys heeft zich voortreffelijk geweerd; haar spel was beredeneerder, met meer inzicht werd gespeeld. Maar de achter hoede, hoe goed doorgaans ook, werd door het Atlas-spel volkomen stuk gespeeld, wat voor al na rust bleek, toen menige blunder viel te constateeren. Dit werkte tenslotte fnuikend op het geheele team. Blom en Jelle Post waren niet de minsten van dit elftal, maar van Snij ders hadden wij meer verwacht. De wedstrijd. Toen scheidsrechter Freeke de teams bin nen de lijnen floot, bleek het dat Atlas de toss gewonnen had, zoodat om 11.27 uur de Held. Boys-midvoor den aftrap deed. De eerste 10 min. heeft A. een sterk overwicht, wat niet veel oplevert, daar Lokkers het spel te veel ophoudt. Er was 12 min. gespeeld toen de A.-keeper zich languit moest laten vallen, toen de linksbuiten een scherpe schuiver inzond. Dit was zijn eerste werk. Daarna verdween de bal over de A.-lat. Atlas bleef sterker en na 18 min. spelen scoorde Lokkers uit een mooien voorzet van den linksbuiten. De scheidsrechter had echter buitenspel geconstateerd. Nadat het H.-doel dan nog eens op het nippertje aan een doorboring is ontsnapt, is het rechtsbin nen Wijker die na 23 min. spelen een „echt" doelpunt maakt, toen hij den bal keurig aan gegeven kreeg. Het spel gaat nu wat meer over en weer. Blom, de rechtsbuiten der blauwwitten, zet zuiver voor den doelmond en met een zeldzaam mooien kopbal scoorde Jelle Post den gelijkmaker. Er waren 31 min. ge speeld. Atlas schept zich de mooiste kansen, maar het zijn de bezoekers die 8 min. voor rust uit een penalty de leiding nemen. Een penalty die nogal tot protesten aanleiding gaf en tot veel verontwaardiging bij het publiek. Na rust. Het vertoonde na rust is van zeer forsch gehalte geweest. Door het fanatieke spel van Atlas welke de Boys volkomen overspeeld in deze helft. Vooral de backs begingen nu blun ders. Maar het was Atlas' eigen schuld, dat eerst na 22 min. spelen door middel van Wijker, die met Beijer van plaats verwisseld had, de partijen op gelijken voet gebracht wer den. Alle vorige pogingen waren in de meeste gevallen gestrand op te wild en ondoordacht spel der A.-voorwaartsen. Vijf minuten daarna breekt H. B. plotseling door, Maarten heeft het nakijken en met een schot net onder de lat hernam H. B. de leiding (2—3). Er moesten toen nog 18 min. gespeeld worden, een periode van hoogspanning brak aan, waar in de hartstochten hoogtij vierden en de referee het zwaar had om de gemoe deren te kalmeeren. Menige vrije schop was hiervan het gevolg. De voortdurende storm- loopen op de H.-veste had de blauwwitte ver dediging murw gemaakt en het is de ver dienste van Wijker, de eenige speler bij Atlas met een koel hoofd, die door op het juiste moment in te grijpen, zijn club weer den ge lijkmaker bezorgde en 8 min. voor het einde aan de leiding! (43), doelpunten die een ware vreugderoes binnen en buiten de lijnen tot gevolg hadden. En na goed doorloopen wist deze speler nogmaals te scoren. Zoo kwam het einde met een 53 victorie voor de wit- zwart-witte kleuren. Een forsche en fanatieke kamp kreeg hier mede zijn einde, die nochtans niet unfair ge noemd mag worden. Door de geweldige actie in het spel waren incidenten wel haast onmo gelijk. De heer Freeke heeft het zeer moeilijk ge had. Wij echter vinden dat hij deze belang rijke kamp tot een goed einde gebracht heeft. Al overzag hij dan ook wel iets, dan is dat nog geen reden om hem te hoonen, zooals sommigen deden. Na afloop. Met stralende gezichten verlieten de Atlas spelers het veld, omstuwd door een geestdrif tig gestemde aanhang. Beier en Wijker vooral waren de objecten die het moesten „ontgel den". In het kleedhokje volgden toespraken en huldigingen, bloemen werden geoffreerd; de kampioensvlag werd geheschen en van het elf tal en officials werd een foto genomen. Men ziet het, alles wat een kampioensteam toekomt, vond plaats. En wat er nog verder in het vet is! Proficiat. Atlas, dat gisteren kampioen van de le klasse D, N.H.V.B. werd, werd opgericht op 5 Jan. 1932 en stelde zich tot doel aan verschillende takken van sport deel te nemen. De oprichters waren de heeren wijlen H. Beyer en H. Verblauw. De eerste twee jaren werden, wegens terrein gebrek, doorgebracht in den N.A.S.B. waarvan Atlas ongeslagen kampioen werd. In het seizoen 1935'36 kwam Atlas in den N.H.V.B., daar de heer Beyer er met groote energie in geslaagd was een terrein te huren. Aan dezen werker heeft Atlas veel te danken. Ook aan de wandelsport nam Atlas in ver schillende plaatsen van Noord-Holland met groot succes deel. 's Winters, ijs en weder dienende, schreef Atlas wedstrijden op de schaats uit voor leden en donateurs. Het clubkampioenschap staat nog steeds op naam van doelverdediger J. de Ruiter. Wat de groei van Atlas aangaat, het eerste jaar kwam Atlas met één elftal in den N.H.V.B. uit, waar in de tweede klasse het kampioen schap ongeslagen werd behaald. In de promo tie-degradatiewedstrijd tegen H.R.C. 4 en M.L.D. 1 behaalde men ongeslagen het 1ste klasseschap. Het seizoen 1936'37 werd W.W. met 1 punt verschil Atlas kampioen der afd. Beide wedstrijden tegen W.W. eindigde in een gelijk spel. Thans na 3 jaar in den N.H.V.B. is Atlas door groote energie het kampioenschap van 1 D ten deel gevallen. Atlas speelt dit sei zoen 1937'38 met drie elftallen en een adspi- rant-elftal in den N.H.V.B., hetgeen wel be wijst, dat de vereeniging in groei toeneemt. Ook het aantal donateurs(trices) neemt gesta dig toe, zoodat Atlas met goeden moed de toe komst ingaat. Het tegenwoordig bestuur bestaat uit de heeren P.''Jongejans, voorzitter; R. Tol, secre taris; J. Nijman, penningmeester; G. Boots en J. Wijker, commissarissen. Eereleden zijn mevr. E. BeyerVerblauw en de heer J. L. P. Beyer. Wij meenen te weten, dat leden en donateurs de vereeniging een nieuw kleedlokaal willen schenken, hetgeen geen overbodige luxe is! Het kan zijn, dat voetballiefhebbers, bij wijze van cadeau aan de kampioensclub, hieraan mee wil len doen. In dat geval kan men zich wenden tot den penningmeester, J. Nijman, Vischstraat 105. Helder heeft het ditmaal tot een gelijk spel weten te brengen. Zij stond nog tot ongeveer 10 min. voor het eind met 10 voor, doch toen doelpuntte K. uit een vrijen schop. De beide partijen waren over het algemeen aan elkaar gewaagd. Beiden hebben kansen genoeg gehad, maar door kort spel, weinig vuur en slecht schieten werden de kansen „om zeep" gebracht. De H.-keeper was na rust niet al te klemvast. Van de backs vonden wij den „links" den beste. In de voorhoede en middenlinie rammelde 't nogal eens. Van het K.-elftal vonden wij den rechts buiten en den keeper de besten. De wedstrijd. De wedstrjjd begon met een aanval van Helder, waarop direct een aanval van KFC volgde, waaruit een corner ontstond, die echter weggewerkt werd. Er ontstaat nu een overwicht van H., wat echter door kort spel en slecht schieten niets oplevert. Na ongeveer 20 minuten weet Helder ein delijk, na vele aanvallen, een goal uit een cor ner te maken. De rechtsback van K. kopt den bal corner. Als deze corner genomen is, ont staat er een schermutseling voor 't K-doel, als dan de H.-midvoor den bal krijgt, trapt hij dezen met z'n hiel het doel in (10). 10 min. hierna lost de K.-rechtsbuiten een mooi schot, doch de H.-keeper vangt het goed op. Wij zien nu geregeld aanvallen van H. met enkele doorbraken van K. Even voor rust ont stond uit een van deze doorbraken een ge vaarlijk oogenblik voor het H.-doel. De K.- rechtsbuiten geeft door naar den rechtsbinnen, deze weer naar den rechtsbuiten, maar deze schoot naast. Daarna was 't rust. Even na het begin van de 2de helft komt er al een benauwd oogenblik voor het H-doel. De keeper loopt op een bal toe, doch raakt hem slecht aan, gelukkig was er niemand aan wezig, anders had dit wel een goaltje kunnen worden. Wij zien nu ongeveer weer hetzelfde beeld van de eerste helft, alleen met dit verschil, dat K. nu meer in den aanval is. Ongeveer 25 min. in de 2e helft maakt de K.-midvoor een goal, maar dit wordt geannuleerd, waarschijn lijk wegens buitenspel. Als even daarna K. voor open doel staat, weet niemand hiervan te profiteeren en de bal wordt weggewerkt. Een minuut of tien voor het verstrijken van de 2e helft weet K. eindelijk den gelijkmaker te scoren. De midvoor neemt een vrijen schop en een K.-speler werkt den bal met de handen in doel; de scheidsrechter geeft echter doel punt. Zooals te verwachten was met dit fraaie lenteweer, was een record-menigte opge komen om dezen wedstrijd, die, zoo hij dan al minder fraai voetbal mocht geven, toch zeker een „thriller" eerste klas be loofde te worden te aanschouwen. Het' is echter een dergelijke zenuwenpartij ge. weest, dat men zelfs op het stuk van span ning maar half op zijn kosten is gekomen. De eerste helft was er wel een typisch voor beeld van hoezeer het belang van een wedstrijd elke koele berekening kan uitschakelen. De bal is in die periode heen en weer gebokst tusschen twee muren, resp. de Schager en Wieringerwaarder backs, doch hoogst zelden werd men in het niemandsland, dat zich daar- tusschen uitstrekte, op staaltjes van positie spel vergast. Ontbrak het dus meestal aan een goeden opzet der aanvallen, ook de afwerking liet te wenschen over. In den W.-aanval speelde K. Schenk zonder risico en opvallend kalm, waardoor het W.-aanvalsspel zijn be langrijkste troef miste. Boontjes gaf den Scha ger aanval meer cachet. Wel kon hij het ook niet tot een schot brengen, en viel Peetoom be paald tegen, de aanval van de bezoekers boe zemde toch heel wat meer ontzag in dan die van de thuisclub. De niddenlinie der thuisclub was evenwel, met name in aanvallend opzicht, die van da bezoekers de baas (ofschoon Grootes een be hoorlijke partij speelde) en dat is naar onze meening de oorzaak geweest, dat het volko men gelijk op ging. Want een vergelijking der achterhoedes sloeg ook al in Schagen's voor deel door: Saai mocht uitstekend zijn, da zwakke partij, die Hermans gespeeld heeft, maakt den totaalindruk minder gunstig dan die van Schagen, waar èn Middelbeek èn de enthousiaste De Haas ervoor hebben gezorgd, dat keeper Schoorl tot halftime ongeveer werkloos is geweest. Véél is er, zoo zeiden we reeds, voor rust niet aan de hand geweest. Hazeloop heeft één keurig schot gegeven, wat Schoorl netjes stopte, en aan den anderen kant hebben een paar corners, bij een waarvan Rezelman den bal liet vallen, het bloed even sneller doen stroomen. Penalty, Nauwelijks was de tweede helft ingezet, of Hermans maakte hands, toen de W.- goal ernstig door Boontjes en De Moor werd belaagd. De toegekende penalty werd door De Haas feilloos benut (01). Zou het uitkomen, dat degene, die de leiding nam, ook zou winnen, zooalsde heerschende gedachte was in de rust Het had er niet veel van in het eerst. Want in plaats van Schagen kwam nu juist Wieringerwaard in de meer derheid, hetgeen uitgelokt werd doordat Scha gen zijn mannetjes terugtrok. Er is toen een periode van 10 minuten ge volgd, waarin W.waard de kans gehad heeft de zaken en de cijfers een keer te geven. Nu begon K. Schenk op volle toeren te loopen, nu zat er ineens verband in de roodwitte gelede ren en een paar uitstekende aanvallen bedreig den Schoorl heel ernstig. De Schagen-aanval, uit drie man bestaande, kreeg ternauwernood een bal meer en Boon tjes speelde door de hinderlijke blessure nog op halve kracht. Tien minuten heeft dit W.-offensief geduurd en bracht wel hoogtepunten van spanning, maar geen doelpunten, hoe weinig of het soms scheelde. Toen deze opeenvolging van aanval len geen effect sorteerde liet aanvoerder Schenk Blaauboer en Van Balen Blanken om wisselen, ten einde den gelijkmaker te forcee- ren. Maar De Haas en Middelbeek wisten van geen wijken. Ook niet toen Saai midvoor ging spelen en Hazeloop terugkwam. Want met het toenemen aan lchaamskracht boette het bin- nentrio aan aanvalstactiek in. Wel moesten De Haas en Middelbeek er tegen drie voort durend toestormende mannetjesputters een schepje opgooien, ze bleven nog solider dan tevoren meester van de situatie.. Toen de geweldige actie van W.W. vruch teloos was weggeëbd, heeft het spel lang zamerhand weer een gelijkopgaand karakter gekregen, waarbij Schagen een paar uitste kende kansen kreeg, die echter geen doelpun ten meer opleverden. Boontjes liep te hinken en was daardoor niet de anders zoo gevaarlijke speler en wat er dan nog wel goed op doel kwam, verwerkte Rezelman meesterlijk. De gelukkigste heeft gewonnen. Ofschoon de heer Karelse enkele minuten te lang liet spelen, heeft hij uitmuntend geleid. K.V.D.H. 1—B.E.P. 2 3—2. Zondag speelde K.V.D.H. een competitie wedstrijd tegen B.E.P. 2. Om pl.m. 2 uur blies scheidsrechter Kuijt de 12-tallen in het veld. KVDH telde 2 invallers, die het niet slecht hebben gedaan. BEP had een dame te weinig, waardoor K.V.D.H. Mej. B. Geervliet niet liet doel punten. Het is een zeer aantrekkelijke wedstrijd ge worden, met B.E.P. iets meer in den aanval, zoodat zjj met de rust leidde met 10. Na de thee heeft K.V.D.H. de tanden op el kaar gezet en wist door C. Jolen te doelpun ten. Even daarna wist B.E.P. weer de leiding te nemen. Toen volgde een spannend kwar tiertje, waarin het K.V.D.H. mocht gelukken nog 2 doelpunten te maken door C. de Jonge en W. Bakker, zoodat het einde kwam met 32 voor K.V.D.H. Waarmede zij beslag wist te leggen op 2 kostbare punten, die zij goed kan gebruiken. Blijven nog 3 wedstrijden te spelen ovei waarvan 2 thuis en K.Z. uit. H.K.CB.E.P. 3 3—0. Zondag j.1. heeft H.K.C. het weer tot een overwinning kunnen brengen, al had de tegen partij zeker een tegenpunt verdiend. Er werd van weerskanten op een prettige wijze gespeeld en de partijen wogen aardig tegen elkaar op. Het mocht H.K.C. gelukken vlak voor de rust de leiding te nemen. Na de rust scheen B.E.P. niet zoo te spelen als voor de rust; er scheen geen animo meer te bestaan en zoo kon HKC haar score verhoo- gen tot 30. Met dezen stand floot de scheids rechter H. Nieuwland, die uitstekend leidde, het einde.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8