Tram en vrachtwagen gebotst In bloembollenvak fe korf eenheid Ontnuchtering Vliegtuig stort in theestruiken de Opera tijdens bommenregen Arrondissenients rechtbank te Alkmaar Prinselijk Paar naar Australië De S.D.A*P. trekt de touwtjes aan UIT ONZE OOST Vrachtauto door trein verpletterd bij Heiloo Ernstig ongeluk in Zuid-Amerika Greta Garbo zoekt de eenzaamheid Arbeiders verminderen Nazi-invloed Fransch vrachtschip gestrand Japansche troepen in gunstige positie Steeds weer geheime zenders Japan zal in ieder geval O.S. 1940 organiseeren Uoet&aZ Oefenwedstrijd Nederlandsch Elftal Uit onze Omgeving Officieel echter niets bekend. Hoewel in officieele kringen te Den Haag het bericht wordt tegengesproken, blijft de Engelsche Sunday Express volhouden dat indien Prins Bernard en Prinses Juiiana naar Indie zullen gaan, zij ook Australië zouden bezoeken. De Daily Tel. Service voegt hier nog aan toe, dat reeds inofficieele besprekingen wor den gevoerd. Twee personen ernstiff gewond. Op den Rijksstraatweg te Lisse ter hoogte van de Rijkstuinbouwschool heeft heden morgen te ruim kwart over zes ten gevolge van den mist een botsing plaats gehad tus- schen een vrachtauto uit Loosduinen, ge laden met groente, en een trein van de Noord-Zuidhollandsche Tramweg Maat schappij. De botsing geschiedde juist op het punt. waar de tram van rechts komende naar links voor de helft den weg kruist. De botsing was zoo hevig, dat het voorste deel van de auto geheel werd ingedrukt en de lading groente over de cabine van den vrachtwagen heen schoof. De beide inzittenden van den vrachtwa gen, die in de samengedrukte cabine be kneld zaten, konden eerst na veel moeite worden bevrijd. Zij waren beiden ernstig gewond en moesten per auto naar een der ziekenhuizen te 's-Gravenhage worden over gebracht. Het duurde tot kwart over acht vanmorgen voordat het opruimingswerk klaar was. De tramwagen was alleen aan de voorzijde be schadigd. De bestuurder werd, doordat hij zich op het laatste moment bukte, niet ge wond. De glasscherven van de gebroken rui ten van het voorbalcon vlogen over hem heen. De passagiers in de tram kwamen er met den schrik af. Onder leiding van den inspecteur van po litie J. armenhoven, werd het verkeer op den rijksstraatweg gedurende de stagnatie geregeld. De gewonden werden ter plaatse behan deld door dokter A. J. Duymaer van Twist en F. G. M. Haasse uit Lisse en J. Dommisse uit Sassenheim. Vergadering Hollandsch Bloembollenkwee- kersgenootschap. Voorstellen Langendijk aangenomen In zijn openingswoord ter gelegenheid van de 57e jaarvergadering van het Hollandsch Bloembollenkweekers genootschap, gisteren te Haarlem gehouden, herdacht de voorzit ter. de heer S. Schoneveld de overleden le den Kalis uit Texel en Onderwater uit Lis se. Ten aanzien van den algemeenen toe stand werd o.a. opgemerkt, dat de noodige eenheid in het vak helaas nog ontbreekt, maar de kweeker dankbaar moet zijn voor de saneeringsvoorschriften. Balans en jaarverslag werden goedge keurd. Het ledental bedraagt 1001. De heer C. Preijde te Heemstede werd tot waarnemend secretaris benoemd. Een voorstel van de afd. Langendijk en omstreken, bloembollenkweekers met een beteelde oppervlakte tot 10 are als lid toe te laten, tegen betaling van f 2.50 per jaar, werd aangenomen. 15 pCt, van de contribu- toe hiervan zal in de afdeelingskassen wor den gestort. Propagandisten voor het Vrije Woord worden geroyeerd. Naar wij vernemen, is op een vergadering van het partijbestuur der SDAP en een dele gatie van het gewestelijke bestuur Fries land besloten, dat óók partijgenooten, die de vereeniging Het Vrije Woord, zonder lid te zijn, steunen, indien zij niet uit eigener beweging bedanken zullen worden geroyeerd. Zooals bekend, werd het lidmaatschap van de S.D.A.P. en het Vrije Woord reeds eerder onvereenigbaar geacht. Verliefden raken aan lager wal. Gisteravond wandelden een jonkman en zijn geliefde langs de boorden van de Xoor- derhaven te Rotterdam. Zij hielden elkaar omstrengeld en terwijl hun monden teere woordjes fluisterden, hadden zij slechts oogen voor elkaar. Dit moge heel begrijpelijk zijn, het moge zelfs heel benijdenswaard zijn om onder dergelijke omstandigheden langs de Noorderhaven te wandelen, het is echter ook heel onvoorzichtig. Men begrijpe ons aldus de N.R-C.t., niet verkeeed: zulk een cinicus is schrijver dezes niet. dat hij hier zou doelen op do onvoorzichtigheid van het dolen langs een pad, dat naar het stad huis zou kunnen leiden, neen. hij doelt uit drukkelijk op de onvoorzichtigheid om het had der min te kiezen langs een havenkant. He minnenden zagen slechts elkaar, zij peil den de diepten van elkanders b'ik en dron ken de zoete zaligheid van dit idyllisch sa mengaan. Maar toen opeens Zij zagen den wallekant niet, maar wel peilden zij de diepte van de Noorderhaven, en dronken zij het drabbige water. Gelukkig is die haven niet diep. F.ven deed het wa ter: huhbelebub. Toen kwamen twee druip natte jongelieden de Noorderhaven uitgekro pen; proestend, bibberend, kond en naar. Tn een prozaisch politiebureau eindigde het ro mantisch avontuur. Daar kregen de jonge lieden droge kleeren en toen zijn zij naar huis gegaan. Zoo snel mogelijk; langs den kortsten weg Bestuurder licht gewond. Een Fokker C-20, bestuurd door een leerling-vlieger die reeds „los" was, den luit.-vlieger J. P. G. F. Corsmit, als eenig inzittende, is op een oefenvlucht, door nog niet be kende oorzaak, tegen de helling van de thee-onderneming Goenoeng Hedjo gevlogen. Het toestel werd geheel vernield. De heer Corsmit bekwam een hoofdwon de en een hersenschudding, beide, naar het zich laat aanzien, niet levensgevaarlijk. Personeel van de luchtvaart-afdeeling is on middellijk naar de plaats van het ongeval vertrokken. Van den commandant der luchtvaart-af deeling vernam Aneta omtrent het ongeluk nog het volgende: Als gevolg van een motorstoring heeft de reserve twee-luitenant leerling-vlieger J. P. G. F. Corsmit met een Fokker-toestel C—20 te half acht een noodlanding ge maakt op de onderneming Goenoeng Hedjo nabij Pleret (Poerwakarta). Het toestel kwam daarbij neer in de theestruiken, waar door het zwaar is beschadigd. Luitenant Corsmit bekwam slechts zeer lichte ver wondingen, zoodat men kan spreken van een gunstigen afloop van het ongeval. Inzittenden gered. Gisteravond is bij den onbewaakten overweg aan de Rechte Hondsbosschelaan 1c Heiloo een ongeluk gebeurd, dat nog won derlijk goed is afgeloopen. De gebroeders van der Meer, pluimvee handelaars te Oterleek, staken met hun vrachtauto den overweg over op het oogen- blik dat de trein uit Heiloo in aantocht was. Zij hadden den trein nog wel vóór kunnen zijn, indien niet, midden op den overweg, de motor plotseling weigerde. De inzittenden hadden de tegenwoordigheid van geest, uit de auto te springen en weg te rennen. Geen seconde later liep de trein op het voertuig en verpletterde het. De hoeren Van der Meer zijn ternauwer nood den dood ontkomen. CONTRACTEN LAVENDEL-TEELT. Het blijkt, dat in den laatstcn tijd po gingen worden aangewend om in Noord- Holland contracten af te sluiten voor do teelt van Lavendel en andere vreemde ge wassen. Alvorens op dergelijke aanbiedin gen in te gaan, is het van belang dat be- belanghetobenden zich eerst wenden om in lichtingen tot den Rjjkstuinbouwconsulent, Ir. Rietsema te Hoorn. Autobus met 30 personen omge slagen. Elf dooden. Nabij Cartagena (Zuid-Amerika) is een auobus waarin dertig personen zaten, ge slipt. Elf personen werden gedood en veertien gewond. Een dubbelgangster. Greta Garbo blijft voortdurend binnen de muren van de villa Cimbrone te Napels en onttrekt zich geheel aan de nieuwsgierig heid van het leger journalisten, dat de villa omsingelt. In strijd met hetgeen eerst gemeld was, heeft Greta Garbo Zaterdag j.1. geen bezoek gebracht aan de stad. Het desbetreffende be richt vindt zijn oorsprong in het feit, dat men een Amerikaansche dame, clie kleeren bestelde bij een maison de couture, voor de filmactrice had aangezien. Meer vertegenwoordigers der arbeidersklasse in het Oosten- rijksche Vaderlandsche Front. Naar vernomen wordt, zou de afdeeling social arbeid van het Vaderlandsche Front worden uitgebreid door de toelating van een aantal vertegenwoordigers der arbei dersklasse. Deze maatregel schijnt het gevolg te zijn van stappen van de Stiermarkensche dele gatie in deze afdeeling, die van meening is, dat de propagandistische activiteit der nazis in Stiermarken af en toe de perken van de wet te buiten gaat, en er derhalve op heeft aangedrongen, dat ook aan de arbeiders een stem in het kapittel wordt verleend. Deel der bemanning gered. Men maakt zich ernstig ongerust over het lot van een aantal leden der beman ning van het Fransche vrachtschip „Yolan- de", dat tijdens een storm gestrand is op een zandbank buiten Weihaiwei. Het schip was geladen met steenkool en kwam uit F.sjingwentai. Het was op weg naar Sjanghai. De Britsche kruiser „Capetown" is het schip te hulp gesneld en is er in geslaagd zes Europeesche en 45 Chineesche opvaren den te redden. Het tooneel te Barcelona half duister. Publiek blijft gedul dig. Vrijdagavond werd het opera-seizoen te Barcelona geopend met de opvoering van Saint Saëns' „Samson et Delilain de mooie, groote opera, de I.iceo, welke dicht bij de haven is gelegen. Wegens de bom bardementen uit de lucht, die vooral op de haven waren gericht, verliep de opvoering niet zonder storingen, en het was, aldus het Hsb., pas half drie in den morgen, toen de tempel op het tooneel eindelijk ineen stortte. Intusschen werd de waarheid van de stel ling dat een Spaansch auditorium nooit moede wordt, weer bewezen. - Tijdens de lange pauzes dat het licht, in verband met het luchtbom bardement buiten, gedoofd werd, zong het publiek de „Hymne van Riego" ter eere van de republiek, „El Segador" ter eere van Katalo- nië, en de „Marseillaise" ter eere van de zangei's en zangeressen, die uit Parijs waren overgekomen, en die men in het duister slechts zeer gedeeltelijk op het tooneel kon zien buigingen make'n. Onruststokers. Een onaangenaam bijverschijnsel van de recente luchtbombardementen is de hervat ting van het schieten in de straten. De boosdoeners maken van de duisternis ge bruik om op die wijze onrust te wekken bij de bevolking en indien mogelijk een terreur te ontketenen. De chef der politie heeft dan ook een beroep op de burgerij ge daan voor alle medewerking om deze verra ders te pakken te krijgen, en ze, dood of levend aan de justitie over te leveren. China heeft nog soldaten genoeg. De Japansche troepen hebben de grenzen van Zuid-Sjansi bereikt en zijn nog slechts door de Gele Rivier gescheiden van de Chi neesche stellingen op de grens van de pro vincies Sjensi, Sjansi en Honan. Ondanks de groote verliezen, zouden de Chincczen nog over voldoende reserves beschikken om op nieuw verzet te bieden. In samenwerking met de gemcento-poli- tie heeft de radio-controledienst in den nacht van Zaterdag op Zondag jl. te De venter een clandestienen omroepzendcr in beslag genomen. Tegen den eigenaar is proces-verbaal op gemaakt. Tenzij „meeningsverschil" met China zich mocht verscherpen. De minister-president van Japan, prins Konove, heeft in den ministerraad ver klaard, dat Japan in ieder geval de Olym pische Spelen in 1910 zal organiseeren. al dus het Ilshl. Hij deelde verder nog mede, dat Japan zijn meening nu aan de geheele wereld kenbaar heeft gemaakt en mocht 't door de tegenwerking van andere landen niet als organiseerend land kunnen optre den. dan zou dit aan de internationale be trekkingen van Japan met het buitenland ernstig afbreuk doen. Hij erkende echter, aldus Domei, dat, in dien het .meeningsverschil" met. China zich mocht verscherpen, Japan zich misschien als organiseerend land zal terugtrekken. Op 23 Maart a s. te Botterdam. Het ligt in de bedoeling op Woensdag 23 Maart a.s. op het Spartaterrein te Rotter dam 'n oefenwedstrijd te spelen van het Ne derlandsch elftal tegen een nog nader aan te wijzen buitenlandsche club, een en ander in verband met de op 3 April te Ant werpen plaats vindende match tegen België. POLITIERECHTER. (Zitting van Maandag 7 Maart). EEN GEVAL VAN VERDUISTERING. Eerst wordt behandeld een aangehouden zaak tegen D. G. te Wieringcn. Deze was beschuldigd van verduistering, doch de Po litierechter had den reclassccringsambte- naar verzocht een rapport uit te brengen. De Politierechter, mr. A. M. Ledeboer, vraagt verd. wat hij met de verduisterde gelden heeft gedaan? Verd.: In zaken gebruikt. Politierechter: Dus niet aan andere za ken? Get. Wiggers vraagt opneming in een kolonie te Lunteren, voor den tijd van één jaar. Get. vraagt de zaak een week aan te houden, om z'n reis enz. voor te bereiden. De Officier van Justitie, mr. v. d. Focn de Lil Ie zegt de vorige keer 1 maand gevan genis te hebben geëischt. Spr. '-eranderde dezen eisrh in 3 mnd. gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar en onder bijzon der on te leggen voorwaarden. De Politierechter wil de zaak dan op ad vies van den heer Wiggers een weck aan houden. Den He, lder ZE KLONKEN ELKAAR TOE. Verdachte P. S. wordt ervan beschuldigd, get Riemersma een slag met een bierglas op z'n gezicht te hebben gegeven. Verd. zegt, dat deze get. hem beleedigd had. Hij zei „schooier en oplichter" tegen mij. Politierechter: En heeft U de uitwerking van Uw slag ook gezien? Verd-: Daar heb ik niet op gelet. Politierechter: U bent al eeige malen ver oordeeld, de eorste maal wegens vernieling; de tweede maal wegens mishandeling. Get. J. Rieuwers, visscher te Den Helder is in het café van Dikstaal geweest, toen verd. hem vroeg een pakje scheermesjes te koopen, maar dat wilde ik niet. Politierechter: En hebben jullie toen el kaar met een bierglas toegedronken? Get.: Nee, hij sloeg me met een bierglas op m'n hoofd. Politierechter: En was U broodnuchter? Get.: Absoluut. Politierechter: Hoeveel biertjes had U ge dronken? Get.: Maar ééntje. Politierechter tot verd.: En hoeveel heeft U gehad? Get.: Vijf stuks. De tweede get., P. Dikstaal, caféhouder te Den Helder vertelt, dat Rieuwers om een biertje schooierde en daar werd verd. kwaad over. De officier van justitie requisitoir nemend, acht het ten laste gelegde wettig en over tuigend bewezen en eischt een gevangenis straf van 6 weken. Verd.: Als ik hem geen klap had gege ven, had hij er mij een gegeven. De Politierechter uitspraak doende, veroor deelt verd. tot een gevangenisstraf voor den tijd van één maand. BERGEN HET MILITAIRE VLIEGVELD. De voornaamste toegangsweg komt aan den kant van Eg- mond. Naar wij vernemen, zal de toegangs weg naar het militaire vliegveld in de Bergermeer komen aan den kant van Egmond a. d. Hoef en wel aan den Hoeverweg, welke daartoe be langrijk verbreed en ook verbeterd zal worden. Het is niet onmogelijk, dat er ook een toegangsweg komt naar Bergen, doch dit zal dan in geen geval de voornaamste weg naar het vliegveld worden. KUEGRA! JULIANADORP. Verhuring grasgewas van den Polder. In het café „Prins Hendrik" van den heer A. Doorn, werd ten overstaan van Dijkgraaf en Heemraden van den Polder „Het Koegras" voor den tijd van 2 jaren verhuurd het gras- gewas van de wegen in den Polder. Er was nogal belangstelling voor deze verhuring, hetwelk een ander beeld gaf dan vorige ver huringen, en dat liet zich ook gelden in de opbrengsten der diverse pereeelen, die alle voor hooger bedrag aan den man kwamen en in enkele gevallen ook van huurder ver wisselden. Een en ander werd in 25 pprcee- len aangeboden. Tragisch geval. De heer C. H., die op de boerderij bewoond door den heer ,T. W. N. aan de Doggersvaart aan hot hooipersen was, is Maandagvoormid dag tijdens de werkzaamheden plotseling on wel geworden en overleden. ANNA PAULOWNA Woensdagavond 9 Maart a.s. komt alhier een buitengewoon bil jartkunstcnaar, n.1. de wereldberoemde Belg Horemans spelen bij Slikker. We hebbefi wel meer goede biljartsne- lers, maar in vergelijking met deze mijn beer zijn het allen slechts beginnelingen. Als Horemans met 100 gemiddelde snoeit, is hij over zich zelf slecht te spreken; een partij van 400 maakt hij gewoonlijk, in 1 of 2 beurten uit en wat hij voorts aan kunst, on fantasiestooten laat zien, is zoo verbluffend geweldig, dat de biljartliefheb bers worden aangeraden deze gelegenheid niet te verzuimen. WIERINGEN „Fantasia". Zondagavond j.1. trad alhier in Concordia het bekende V.A.R.A.-ensemble „Fantasia" op met de bekende voordrachtkunstenaars .Tan Lemaire en Emmy Arbous, eveneens goede bekenden van de radio-luisteraars. De avond werd door den heer .Tb. Mooi geopend, waarna een aanvang met het programma werd gemaakt. De nummers, welke door Fantasia werden gespeeld, wa ren zeer mooi en boden elk wat wils. Vooral het komische nummer was nnn ge weldig groot lachsucces. De zangstukje® en verschillende voordrachten sloegen ook goed in en werden met aandacht gevolgd., even als de propagandarede var don Tmer A. de Vries. Aan het einde werd nog een verlo ting gehouden van een geborduurd kussen en taarten, die hiervoor geschonken waren. Een gezellig bal besloot dezen mooicn avond. Politie. Gevonden: een ceintuur, een belasting plaatje en een huissleutel. Inlichtingen bij don Gom.-bode. PEN CE TR Uitvoering Mandolineclub „Oost Wieringen." Zondagavond gaf de mandolineclub „Oost Wieringen", onder leiding van den heer Jac. Bakker een uitvoering. Na opening door den heer V. Bakker, krij gen we eerst een viertal nummers van „Oost Wieringen" te hooren, waaronder de num mers voor het aanstaande concours te Amers foort. De muziek klonk zeer beschaafd en we geloven wel dat de heer Bakker met zijn club met een gerust hart aan het a.s. con» cours kan deelnemen. Na de pauze volgde de opvoering van een klucht in twee bedrijven, getiteld: „Cel 13 is vrij". Dit bijzonder aardige tooneelstuk werd op uitstekende wijze vertolkt. Jammer dat de uitvoering aan Den Oever zoo slecht bezocht werd. We hopen van hierna beter. Bal tot slot. Concours. De heer Jn. Bakker Szn., hoboïst van de harmonie „Apollo" zal over enkele weken deelnemen aan een solistenconcours dat te Amsterdam gehouden wordt. De heer Bak ker, die een leerling is van den stafmuzi kant de Rooij te Den Helder, zal uitkomen in de Superieure Eereafdeeling. ZIJPE Motorrijder nabij Stolpervlotbrug te water gereden. Door brug- geknecht gered. Gistermiddag omstreeks kwart voor zes is nabij de Stolpervlotbrug een ernstig ongeluk gebeurd. De reiziger A. Ring uit Alkmaar reed op dat moment met zijn motorfiets langs den Prov. weg SchagenStolpen in de rich ting Stolpen. Nog voor het Noordhollandsch Kanaal, even voorbij de aftakking van den Prov. weg naar den ouden weg Schagen Stolpen, zwenkte de motorrijder naar links en reed in het langs den weg loopend ka naal. Gelukkig zag de bruggeknecht, de heer A. Bakker, den reiziger in het water liggen en heeft hem een lijn toegeworpen. De heer Bing wist deze lijn te grijpen en met vereen de krachten werd hij toen op den wal ge trokken. Direct werden de Zijper doktoren, de hee- ren Van Slooten en Boerma ontboden, die ook weldra arriveerden. Naar het zich liet aan zien, had de drenkeling geen nadeelige ge volgen van het ongeluk ondervonden. Hij kon niet verklaren, hoe hij het -goede pad bijster was geraakt. Het slachtoffer is door zijn broer, die even eens van een en ander op de hoogte was ge steld, per luxe auto naar zijn woonplaats ver voerd. De motorfiets is later uit het Kanaal op gehaald. Vermelden we nog, dat veldwachter Ho- man van Schagerbrug onmiddellijk na het gebeurde ter plaatse was. ALKMAAR. 7 Maart. Aardappelen 2.25, andijvie 1423, appe len 5.5011.50. Bloemendaler kool 1.50—4.50 boerenkool 36. gele kool 1.502.40, groene kool 2.60—5.40, krop'rfa 9.50, knolselderie 2.50—5, peren 9—, prei 6.90—8.60 peterselie 8.20. rabarber 1215. raapstelen 1.805.30, radijs 6.roode kool 4.50—6.50, selderie, 0.80—1.50, spinazie 0.841.13, spruiten 3— 7.50, uien 14.10, wortelen 2.603.50, wasrh- wortelen 5.50, witlof I 57.50, II 34.50. AMSTERDAM. 7 Maart. Binncnlandsche granen. (Boenennotee- ringj. Rogge 7.107.40, Chevalier gerst 7.257.75, wintergerst 7.40—7.75, haver 6; 6.25, duivehoonen 910 paardeboonrn 89, gr: erwten 8,509.50, alles per 100 Kg.,, karwijzaad f. 11—11.25, blauwmaanzaad 40 42, beide laatste per 50 Kg. AMSTERDAM. 7 Maart. Aardappelen. (Bericht van den Mak. Jac, Knoop). Per 70 kilo: Zeeuwsehe bonten f3.20—.3.40, idem blauwen 3.203.40 idem eigenheimers 2.402.50 idem blauwe eigen heimers 2.502.60, idem Roodstar 2.302.50, idem bonten poters 2.10—2.30, idem blauwen poters 2.102.30. idem Bevelanders 2.10- 2.20, idem bintjes 2.102.30, idem klci- indusfrie 2.102.20, Flakk. eigenheimers 2.502.60, Spuisehe eigenheimers 2.70—2.80, dito poters 1.801.90. Ilillegommer zand- aardappelen 2503. Anna Paulowna zand- aardappelen 2.503. Dito roodstar 2.402.50 Texelsche zandaardappelen 2.503, dito roodstar 2.40—2.50, IJnolder Bevelanders 2 —2.10. dito poters 1.701.80, Friesche bur gers 2.302.40, Friesche blauwen 3.10—3.20, Friesche roodstar 2.602.70. Friesche bint jes 2.102.20. Roodstar poters 2.102.20, bintjes poters 2 102.20. Verder per 100 kilo in balen van 50 kilo: Blanke Drentsche en Overijsselsche zandeigenheimers 3.203.40, Roodstar zand 33.20, Limburgsche indu strie per 70 kilo 2—2.10. AMSTERDAM. 7 Maart. Veemarkt. 457 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 1e kw. 7479 rt„ 2e kw. 65—71 ct. 3e kw. 5064 ct., per Kg. slacht- gewicht; 80 melk- en kalfkoeien f 1S02"0 per stuk, 59 vette kalveren: 2e kw. 6072 ct„ 3e kw. 5864 ct. per Kg. levend ge wicht; 149 nuchtere kalveren f C10 per stuk, 73 schapen f 2060 per stuk, 395 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90— 110 Kg. 6970 ct.. zware varkens 0769 ct., vette varkens 66—07 ct. per Kg. slachtgew. Aangevoerd 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen zeer behoorlijke aanvoer, handel sleepend met iets lagere prijzen. Vette kalveren korte aanvoer, handel stug met hoogere nrij- zen. Nuchtere kalveren ruime aanvoer, kalme handel, prijzen iets lager. Schapen korte aanvoer, stugge handel, prijzen iets lager. Varkens matige aanvoer, handel kalm. prijzen onveranderd. WARMENHTUZEN 7 Maart. Roode kool 3.70—3.50. gele kool 1.80—2.30, Deensche witte kool 1.70—2.50. Aanvoer: 47.800 Kg. roode kool, 1700 Kg. gele kool, S00 Kg. Depnscbe wifte kool. PURMEREND. 8 aMart. Veemarkt. Koeien, totaal 440 stuks: 190 vette koeien 63—72 ct. per Kg., gclde- koeien f 160—210. melkkoeien f 180-»310, stieren 5864 et. per Kg. 11 paarden f 90— 170, 1200 nuchtere kalveren f 7—18, 175 vette varkens 5759 et. per Kg.. 4S magere varkens f 28—40 340 biggen f 16-24, 500 schapen f 17—34 18 hokken f 4—18 BROEK OP LANGENDIJK. 8 Maart. Uien 11.2013.50. drielingen 11.40. grove 12.10—12.90, stek 8 60—8.80, peen 2.10—3, kleine peen 1.10—1.40. Spinazie 23.60; roode kool 4.10—6.90; sa- voye kool 1.90—2.60; gele kool 2.10—4.—; knnlselderip 12. NOORDSCHARWOTTDE. 8 Maart. Uien 2.10—12.60, drielingen 11.30—11 50 grove 13-13.30, peen 2.30-2.S0, kleine peen 1.101.60. roode kool 4.60—6.50; taaie gele kool 3.30 kool 2.00—4.10; d. witte kool 1.803,o0

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3