Afdeelinp Noard-HolSand van „let Ivoren Kruis" gesticht De Botsing Strijd bij de Gele Rivier Frankrijk waarborgt de Tsjechische onafhankelijkheid Toch onlusten in Barcelona 1 Engeland heeft 1600 vlieg tuigen in eerste linie Belgische regeering ontziet Nederlandschen tuinbouw Man uit trein verdwenen Onder alle omstandigheden zsgt Boncour Hitier naar Berlijn terug Hitier 3 Mei naar Rome Scheepsramp in het Kanaal Welke vraag de Oostenrijkers beantwoorden moeten Oefenwedstrijd voorl* Ned* Elftal Verboden vischwater te Anna Paulowna wiemngen O/fetfKTBERÏCHTEN|J3 Japansche pogingen tot misluk ken gedoemd? Van gezaghebbende militaire zijde wordt de meening uitgesproken dat de Japannee- zcn hun oorspronkelijk plan om Hsoetjau en Haitsjau aan den Loenghaispoorweg in Noord-Kiangsoc te veroveren, hebben laten varen en het gros van hun troepen over brengen naar het zuiden van Sjansi en naar punten langs het noordelijk deel van den spoorweg Peiping-IIankau in het noor den van Honan. De Japanneezen willen daarmede, aldus het Chineesche Persbureau, den horizontalen Loenghaispoorweg op verschillende punten afsnijden om de Chineezen te dwingen, ten zuiden of ten westen van de Gele Rivier terug te trekken. Daar de Chineezen echter reeds sterke ver dedigingslinies ten zuiden van de Gele Rivier hebben opgebouwd, gelooft men in Chineesche kringen, dat de Japansche pogingen tot mis lukking gedoemd zijn. De Chineesche ambassade te Londen heeft van haar regeering vernomen, dat meer dan tienduizend Chineesche vrijwilligers de Ja pansche verbindingslijnen iangs den spoor lijn Sjanghai-Hangtsjau bestoken. De woordvoerder van het Chineesche leger te Hankau heeft medegedeeld, dat de poging van de Japansche troepen om Sjansi onder hun beheer te brengen, is mislukt. Chineesch tegenoffensief. 'Aan het front van Loenghai hebben de Chi neezen een tegenoffensief ingezet. „Moderne regeering van China". Naar uit Sjanghai wordt vernomen, zou heden in Midden-China een nieuw bewind onder Japansche controle worden ingesteld, onder den naam van „Moderne regeering van China." OOK DAN VAN RUSLAND'S STEUN VERZEKERD. Paul Boncour heeft hij zijn onder- houd niet den ambassadeur van Groot-Brittannië duidelijk gepreci seerd, dat Frankrijk vastbesloten is, indien noodig, Tsjecho-Slowakije, op grond van het verdrag, dat beide landen vereenigt, en dat onder alle omstandigheden zal worden gestand gedaan, hulp te verleenen. ZAL OOK RUSLAND HELPEN? Van welingelichte zijde te Moskou werd medegedeeld, dat de Sovjet-Unie Tsjecho- Slowakije in geval van een aanval zal steunen, mits Frankrijk eveneens zal hel pen. overeenkomstig het verdrag van we- derkéerigen bijstand. Op de vraag hoe geholpen kan worden, aangezien beide landen geen gemeenschap pelijke grens hebben, werd geantwoord, dat een corridor zal moeten worden geschapen. Oospronkelijke vertelling door Jac. Roelofs. „Djonggos"...- Als een bom viel iet woord in 't gezellige stemmengeroezemoes, dat de helverlichte rooksalon van de „Banda" vervulde. Vele oogenparen, de meeste geïrriteerd, enkele spottend, wendden zich in de richting van het geluid. Slechts weinige passagiers stoorden zich niet aan de lawaaierige stem en bleven kalm zitten. Een oogenblik werd het stiller in de salon en het woord stond als een bijna tastbaar iets tusschen de kaartende en bitte rende passagiers. „Sajah, toean". De inlandsche bediende, de kleurige hoofddoek boven het uitdrukking- looze gezicht, in de richting van het tafeltje, waarom zich de luidruchtige kring geschaard had. „Nog vijf paits, maar de mijne een beetje sterker dan de vorige", lawaaide de zware stem van daareven. Als een ballon met wit linnen overtrek, puilde de spreker uit zjjn breeden armstoel. De glimmende, kaaironde schedel stak scherp-wit af bij het opgeblazen paars-roode gezicht, waarin zich de kleine, waterige oogen als glinsterende kogeltjes heen en weer rolden. Om den breeden, dik- lippigen mond lagen bluf en buldering. Mijnheer Luchtelaar voelde zich een persoon van gewicht aan boord. Was er niet, hoe dat was zijn zaak, bjj zijn embarkement in Indië, een introductieschrijven van den agent der maatschappij aan den gezagvoerder? Had die gezagvoerder hem niet, als gevolg van dat schrijven, persoonlijk de commandobrug van het schip laten zien Had niet iedereen aan boord ontzag voor hem En al zouden ze geen ontzag hebben, daar zou hij, Luchtelaar, geer. cent armer door worden. Maar vliegen moes ten ze voor hem, daarvoor betaalde hg zijn goede geld. Het klinkt zonderling, maar dat paarsroode hoofd was, wat men zoo gewoonlijk een hel dere kop pleegt te noemen. De rest van zjjn innerlijk en uiterlijk werd liefderijk door de •smettelooze blankheid van zijn witlinnen cpstuum bedekt. Iedere cel in dien helderen kop was afgericht op geld maken. En hij verstond niet alleen de kunst om op alle mogelijke en onmogelijke manieren het geld overal uit te kloppen, hij had bovendien een fijne neus, waar het gold dat geld weer ergens President Azana zou vlochten. Het vliegveld Toulouse is ervan in ken nis gesteld, dat elk oogenblik de aankomst van Azana en Prieto is te verwachten. Hem wordt een grootsche ont vangst bereid. - Ook andere hooge autoriteiten verlaten Oostenrijk. Geheel onverwacht is Ilitler gistermiddag uit Weenen per vliegmachine vertrokken. Om vijf minuten over zeven kwam hij te München aan, waar hij eenige uren gecon fereerd heeft met zijn plaatsvervanger Ru- dolf Hess. Hij zou daarbij de richtlijnen voor de heroprichting der N.S.D.A.P. in Oostenrijk hebben aangegeven. Grootsche ontvangst te Berlijn. Rijksminister Goebbels heeft een procla matie gericht tot de bevolking van Berlijn, waarin hij deze opwekt bij te dragen tot een zoo hartelijk mogelijke ontvangst van Ilitler, die vanmiddag om vijf uur op Tem pelhof is te verwachten. Geen gebouw mag zonder vlag zijn, alle bedrijven en scholen worden gesloten. Naar verluidt zou de rijkskanselier spoe dig weer naar Oostenrijk terugkeeren. In verband met de volksstemming zou hij in een aantal plaatsen redevoeringen houden. Te Graz zou hij den eersten keer spreken. Ook von Ribbentrop is per vliegtuig uit Weenen vertrokken en te Munchen gearri veerd. Lutze, de chef van de S.A. staf, is reeds te Berlijn teruggekeerd. Dr. Schacht is gistermorgen te Weenen aangekomen. Ook de rijksminister van landbouw, Darre is te Weenen. Bezoek vervroegd door gebeurte nissen in Oostenrijk. Naar de Msb. verneemt, wordt de reis van Ilitler naar Italië, in verband met de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk vervroegd. Waarschijnlijk arriveert de Fuehrer reeds op 3 Mei in plaats van den 12den van die maand in de Italiaansche hoofdstad. „Engelands materiaal beter dan van eenige buitenlandsche mo gendheid". De onderstaatssecretaris voor de luchtvaart, Muirhead, heeft in het Engelsche Lager huis de begrooting voor de luchtvaart inge diend. De uitgaven worden geraamd op 103 mil- lioen pond, waarbij zijn inbegrepen de der tig nillioen van de verdedigingsleening. Dit beteekent een vermeerdering der uitgaven met 25 procent in vergelijking met het vo rig jaar- In de begrooting is rekening gehouden met de voorzieningen voor verdere uitbrei ding boven het huidige programma. Behalve de 123 eskaders der Luchtmacht, welke voor het Vereenigd Koninkrijk be stemd zijn. zijn er 26 eskaders in de gebie den overzee en 20 eskaders marinevlieg tuigen. „Wij zijn, aldus verklaarde Muirhead, wat onze toestellen van de eerste linie betreft, thans gekomen tot een aantal, dat ongeveer in te steken. Als een zoetvleiende ondertoon van zijn lawaaierig wezen, klonk ononder broken het lokkend geluid van geldstukken. Dat was zijn macht. Dat was zijn ik. Zijn lijfspreuk was alles is geld; alles kun je koopen; menschen en dingen In geld ligt alle macht. „Hier", bij die woorden klopte hij dan op zijn portefeuille „hier heb ik m'n dresseurszweep. Onder de slagen van dien zweep krommen zich alle ruggen". Een bulderend lachen, was hij dan, den schudden- den buik vasthoudend. Op de passagierslijst stond hij ingeschreven als: A. Luchtelaar, koopman, van Batavia naar Port Said. En wanneer men hem zoo terloops wel eens vroeg, wat nu eigenlijk zijn specialiteit, zijn branche was, dan antwoordde hij, met een dichtknijpen van het eene oog en een asch-aftikken van zijn dikke sigaar „Mijn branche, ha, ha, die is goed, man, mijn branche is alles waar geld mee te verdienen valt." En iederen middag zat mijnheer Luchtelaar in den rooksalon aan de bittertafel. Dat was voor hem het glanspunt van den dag aan boord. Wanneer bijna alle eerste-klas passa giers daar, even voor dinertijd bijeen zaten in de betrekkelijk kleine ruimte, had hij een gevoel of alles van hem vervuld was. Dan lawaaide hij en brulde. Het „zeuntje" aan boord heette Piet. En als er één hart voor z'~ werk had dan was Piet het wel. Ondanks zijn veertien jaren, was hij al vervuld van stoute toekomstdroomen. Met waren hartstocht hield hij zijn rijk, het matrozenlogies, in orde. Alles blonk er, dat het een lust was. En wanneer, een heel enkelen keer, de bootsman hem op den schouder klopte en toebromde, dat er misschien nog wel eens een goede zeeman uit hem zou groeien, dan was hg in de wolken. Vrijdagsmorgens hield Piet groote schoon maak. Dan kon je zwemmen in het „Vooruit" Op bloote voeten, met opgestroopte broeks pijpen, hanteerde hij dan zijn wapen, de bezem Dan floot en zong hij als eén kanarievogel bij een waterval. Niemand mocht dan zijn gebied betreden en met de volle kracht van zijn veertien jaren, verdedigde hij de grenzen van zijn rijk tegen elke invasie. Tot zelfs de bootsman kreeg dan half verzoekend, half brommend te hooren, wanneer hij naar binnen wilde „Nee. boots wacht nou effe tot de zaak droog is, U loopt het vuil overal naar toe." En de boots man maakte dan rechts omkeert. Op zekeren Vrijdagmorgen, toen Piet, om ringd door boordevolle emmers water, den bezem in de hand, op het punt stond zijr. wekeljjkschen veldslag tegen stof en vuil te het midden houdt tusschen de 1500 toestel len, welke wij in Maart 1937 hebben moes ten en de 1750, welke in Maart 1939 gereed moeten zijn. Er is reden te gelooven, dat zoowel ons personeel als ons materiaal beter zijn dan van eenige buitenlandsche mogendheid." Gisteravond om half tien is de mailboot „Prince Albert" te Oostende aangekomen met 18 mannen en de vrouw van d,cn ka pitein, afkomstig van het Britsche vracht schip „Helena Margaretha", op weg van Rotterdam naar Alexandrië, dat in het Ka naal in den mist in botsing is geweest met een onbekend Duitsch schip. De kapitein en zeven leden van de be manning zijn aan boord van het Britsche schip gebleven, dat naar Dover wordt ge sleept. De aanvaring geschiedde te half vijf in den ochtend in dichten mist. De „Prince Al- bert" is van zijn gewonen weg afgeweken toen het S.O.S. van het Britsche schip was opgevangen en heeft een deel van de be manning aan boord genomen. De tekst van het stembiljet. De tekst van het stembiljet, dat wordt uitgegeven voor de op 10 April te houden volksstemming luidt: „Spreekt gij U uit voor onzen Fuehrer Adoif Hitier en daarmede voor de op 13 Maart 1938 voltrokken hereeniging van Oos tenrijk met het Duitsche Rijk?" Ned. Vereeniging voor mond- en tandhygiëne. De landelijke vereeniging „liet Ivoren Kruis", die sinds eenige tientallen jaren propaganda maakt voor goede mond- en tandhygiëne, is overgegaan tot oprichting van een afdeeling Noord-Holland. Op de oprichtingsvergadering, welke Maandag j.1. te Haarlem onder praesidium van den heer F. E. Paesi, tandarts te Haarlem gehouden werd, waren o.rrt. aan wezig, vertegenwoordigers van de drie in Noord-Holland gevestigde afdeelingen der Ned. Mij. tot Bevordering der Tandheelkun de, van „Het Witte Kruis", „Het Wit-gele Kruis" de vereen, tot bestrijding der tuber culose en de vereen, van Ned. Gemeenten benevens de inspecteurs van het lager on derwijs in de provincie Noord-Holland. Tot voorzitter van het voorloopig bestuur benoemde de vergadering den heer F. E. Paesi, terwijl verder tot toetreding tot het voorloopig bestuur werden uitgenoodigd de heeren D. de Vries, arts te Wieringerwaard, K. D. Baas, tandarts te Enkhuizen, F. C. Spierings, arts te Heerhugowaard en J. Ro- drigues Pepcira, tandarts te Flaarlem. De laatste zal voorloopig het secretariaat waar nemen. beginnen, naderde er over het voorschip een zware bui. Het was mijnheer Luchtelaar. Hij had het plan opgevat, de logiezen van de be manning eens te gaan bekijken, hoewel dat, zonder toestemming van den gezagvoerder verboden was. Maar om zooiets lachte hij. Voor hem, Luchtelaar, bestonden er geen wet ten aan den wal, laat staan verboden op een schip. In het beste humeur van de wereld stapte hij dan ook het logies binnen. De onafscheide lijke dikke sigaar in den mond. „Zoo, kereltje", zonnigde hij tegen Piet, die, op zijn bezem geleund, het witte gevaarte aanstaarde. „Morgen, mijnheer, zoekt U iets, vroeg het zeuntje. „Zoo", sprak de gewichtige man en liet zich zwaar zuchtend, op een tegen den wand ge schoven bank neer. „Zoo", knorde hij nog eens vergenoegd, deed een paar zware trekken aan z'n sigaar, keek Piet dan onderzoekend aan. „Hoe heet jij, ventje' Het „ventje" voelde zich een oogenblik be duusd door zooveel gewichtigheid en ant woordde „Piet, meheer". „Zóó, Piet... We zullen dus maar Piet zeg gen, hè „Soekt U iets?", informeerde de jongen weer. Het gesprek dreigde hem onaangenaam te worden. „Nee Piet we komen alleen maar eens een kijkje nemen". „O, maar dat mag niet, meheer. U mag hier niet komme". „Allemaal hengelen ze naar je geld", brom- de*de heer Luchtelaar en haalde steunend vooroverbuigend, de sigaar scheef in den mond, het linkeroog dicht geknepen tegen den omhoog kringelenden rook en met het rechter onafgebroken naar den --heepsjongen starend, zijn beurs uit het achterzakje. „Hier, Piet, die is voor jou. „Nee, meheer, U mag hier niet komen", protesteerde hjj weer. „Kom, kom jongen". Mijnheer Luchtelaar was opgestaan. Hoog torende hij, in z'n stra lende witheid boven de kleine blauwe figuur van het zeuntje uit. „Nee. meheer". De jongen herhaalde het a) maar. De handen omknelden den bezem, dat de knokkels wit doorschemerden. Dan maar zonder gulden, vond Luchtelaar. Even rondkijken moest hij, „Nee, meheer", schreeuwde de jongen het nu uit, het hoofd rood van kwaadheid. U mag hier niet komen. „Bliksemsche jongen", begon het nu in den De Katholieke afgevaardigde Maes heeft heden in de Kamer een interpellatie inge diend inzake den tuinbouw en de noodzake lijkheid alleen voortbrengselen, van den bin- nenlandschen tuinbouw op de markt te bron gen, alsmede regeling van het vraagstuk door handelsverdragen. De minister van I(andbouw, Pierlot, ver klaarde het in beginsel eens te zijn met Maes, doch hij weer erop, dat de Belgische onderhandelaars stieten op de belangen van buitenlandsche producenten en dat het ge vaar voor maatregelen van wederkeerigheid bestond. De Minister van Buitenlandsche Zakon, Spaak, deelde mede, dat zijn departement steeds met het departement van landbouw in verbinding stond over dit onderwerp. Dc grootste moeilijkheden, zoo zeide de minister worden van de zijde van Nederland onder vonden, aangezien dit ook een landbouwen de mogendheid is. Dit is natuurlijk. De mi nister weer er verder op, dat de handelsba lans met Nederland niet slecht is en hij voegde eraan toe, dat wanneer België met Nederland onderhandelt, België moet vra gen. België moet dus zeer voorzichtig zijn, vooral nu de verdragen met Nederland gunstiger zijn geworden voor België en Bel gië nog wil pogen deze verdragen te verbe teren. Colbertje uit het Hollandsch Diep opgevischt. Politie staat voor een raadsel. Eerst thans wordt ruchtbaarheid ge geven aan de raadselachtige verdwij ning van den Eindhovcnschcn han delsagent D. W. Veldhorst, die reeds sedert den Nationalen Feestdag ver mist wordt. Op dien dag had de heer Veldhorst een treinkaartje genomen naar Rotterdam, doch is daar nimmer gearriveerd. De laatste, die hem gezien heeft, is de con ducteur, die 'smans kaartje op het traject GilzeRijen nog controleerde. De wagenmeester van den trein deed bij aankomst te Rotterdam de merkwaardige ontdekking dat het portier van de coupé, waarin Veldhorst alleen gereisd had, open stond en wèl van de zijde tegenover het per ron. In het bagagenet lagen hoed, jas en acte- tasch van den vermiste. On het perron kwam plotseling een reiziger uit 't publiek op den wa genmeester toeloopen; hij scheen zeer nerveus en deelde den spoorbeambte mede, dat hij ter hoogte van de Moer- ..dijkbrug een klap. en een schreeuw had gehoord. Onmiddellijk na deze mcdedeeling verdween de reiziger in de drukte. Nog raadselachtiger. Later meende de wagenmeester in dezen reiziger Veldhorst te herkennen. Het geval werd nog raadselachtiger, toen men eenige dagen later uit het Hollandsch Diep het colbertje van den Eindhovenaar op haalde. De mouwen van het jasje waren binnenste buiten gekeerd en de rug vertoonde een groote scheur. De man zelf is echter nog niet terugge vonden. De politie tast hier in het duister. Is de man uit den trein gesprongen of hel slachtoffer geworden van misdaad? machtigen man te koken. Hij, Luchtelaar, zou zich door zoo'n aap van zijn voornemens af laten brengen? Dat zou nog mooier wor den. Hij, Luchtelaar, die het heele schip met bemanning en al zou kunnen koopen, wanneer hij dat wilde. Hij maakte aanstalten den jongen voorbij te loopen. Maar Piet ging voor hem staan. „Meheer, ik zeg het tegen den bootsman, Schreeuwde hij. Een bulderend lachen vulde de geheele ruimte. De zware buik schudde tusschen de groote handen. Piet kromp in elkaar. Spierwit werd hij. De jonge oogen saamgeknepen, leek het een oogenblik of hij de schuddende gestalte naar den keel zou vliegen. Dan plotseling bukte hij zich vliegensvlug en op hetzelfde oogenblik stroomde een breede golf zeewater uit een der emmers, over beenen en voeten van het schokkende gevaarte. Op slag verstomde het lachen en als een dansende beer sprong de groote man in de hoogte. De sigaar viel aan dek en dreef weg op het water. De heer Luchtelaar stond een oogenblik als vastgenageld en staarde verbluft naar de kleine, gebogen gestalte. Juist lang genoeg om er voor te zorgen, dat nog een tweede emmer zeewater over zijn voeten kon omval len. „Jou bliksemsche aap", dreunde het toen als een kanonschot in de lage ruimte. De zware hand, die door de lucht klauwde, greep echter mis. In twee sprongen was Piet aan dek. Daar maakte hij beenen of de duivel in persoon hem op de hielen zat. „Jou bliksemsche aap", dreunde het nog eens. Dan draaide de heer Luchtelaar zich woest om en schudde z'n beenen als een waterschuwe kater. Keek naar Je slap door weekte sigaar, die zielig in een groote pias zwom stormde dan het logies uit. Dien kwajongen zou hij mores leeren. Met een tot berstens toe gezwollen hoofd, waggelde hij het dek over; de kletsnette broekspijpen kleefden om de beenkolommen; het sijpelende water tcekende zijn spoor op de blanke, houten dekken. Zoo moest hij over het geheele eerste-klas dek, waar een schallend gelach hem begroette. Zoo oeklom hij, snuivend van woede en in spanning, de trappen naar het verblijf van den gezagvoerder. Een reis later ontving men op het hoofd kantoor een schrijven van den gezagvoerder van de Banda" met de mededeeling, dat scheepsjongen Piet Klaarman door hem tot matroos onder de gage bevorderd was. Voei&al Op 23 Maart a.s. tegen Crystal. Palace. Het Voorloopig Nederlandsch Elf tal Speelt op Woensdag 23 Maart a.s. te Rotterdam een oefenwedstrijd tegen Crystal Palace, een Engelsche prof.-club welke speelt in de derde divisie, Zuid. Na afloop van deze ontmoeting zal de ploeg, welke Nederland 3 April a.s. te Antwerpen zal verte genwoordigen tegen België, worden gekozen. Bepaald teleurstellend doet het ons aap, dat men er voor dezen oefenwedstrijd niet in is geslaagd een sterke tegenstander te vinden. ZONDER VERGUNNING MAG MEN IN MIDDENVLIET, KROMME TOCHT, BALGKANAAL EN ZANDVAART NIET VISSCHEN. Door de Alkmaarsche Rechtbank werd gisteren uitspraak gedaan in de bekende vischkwestie. Zooals men zich zal herinne ren, had de Officier van Justitie Dnsdap 8 Maart j.L tegen W. K„ W. W. en J. t. B., allen te Anna Paulowna, een boete ge vraagd van f3.subsidiair 1 dag hechtenis Zij hadden gevischt, zonder daartoe vergun- ning van den eigenaar van het v'schwater te hebben. Het gaat hier om Midrtenvliet, Kromme Tocht, Zandvaart en Balgkanar.L Het vonnis luidde conform den eisch, zoo dat voornoemde vaarten worden beschouwd riet-bevaarbaar te züu in den zin der wet. Derhalve zal men zonder vergunning in deze vaarten niet motjen visschen. AANBESTEDINGSNIEUWS Te Utrecht werd in het openbaar in het gebouw van den Rijkswaterstaat aanbe steed het maken van een schutsluis, o.a, het Smal Weesp in rle gemeente Weesper- karspel met bijkomende werken, behoorende tot de scheepvaartverbinding van Amster dam met den Boven-Rijn, Raming f 110.000. Ingekomen waren 68 inschrijvingsbiljet ten. Laagste inschrijver E. J. v. Crey te Ros malen f 136.000. Hoogste inschrijver H. Visser te Lemmer f 159.500.— O. m. schreef nog in: O. Bosker alhier f 154.800.— PURMEREND. 15 Maart. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 par tijen, wegende 26.000 Kg., handel goed, hoogste prijs f24.2 stapels kleine Boe renkaas f22, 284 Kg. boter f 1.441.50, wei- boter f 1.45—1.45 per kilo. Runderen, totaal 488 stuks: 180 vette koeien 6872 ct. per kilo. matig; 105 geldekoeien f 160205 per stuk, matig; 165 melkkoeien f 180310 per stok. matig; 30 stieren 5864 ct. per kilo, matig; 33 paarden f 90—220 per stuk, stug; 14 vette kalveren 3060 ct. pér kilo, ma tig; 1363 nuchtere kalveren: voor de slacht f 6—12. voor de fok f 11—17 per stuk, vlug; 144 vette varkens voor de slacht 5759 ct. per kilo, vlug; 25 magere varkens 3038 ct, per stuk. vlug; 278 hivgen f 20—26 per stuk, vlug; 817 schapen f 17—34 per stuk, matig; 30 bokken f 414 per stuk. matig; kipeieren, f 2.602.90, eendeieren f 2.30, per 100 stuks, piepkuikens N.H. blauwen, (6600 sfuk?i 77%—85% ct. per kilo, 2200 oude kippen en hanen 42%47% ct. per kilo, koniiiien, f 0.50—1.70 per stuk, 800 eenden 3060 ct, per stuk, 40 ct. p. paar Coop. Centrale Eierveilinsr. Aanvoer; 100.000 eendeieren f 2.252.35, 85000 kip eieren: 65—66 Kg. 2.70—2.80, 63—64 Ke. 2.65 —2.75. 60—62 Kg. 2.50—2.60, 58—50 Ks. 2.45 —2.55, 56—57 Kg. 2.40—2.50, 53-55 Kg. 2.35 -2.45. 50-52 Kg. 2.25-2.35. NOORDSCHARWOUDE, 16 Maart. Aanvoer: 18300 Kg. roode kool 3.20—5.60, 5800 Kg. taaie gele kool 2.203.50, 7800 Kg. gele kool 1.70—2.70, 110700 Kg. Deensche witte kool. BROEK OP LANGF.NDIJK. 16 Maart. 400-kg. aardanpclen Bevel. 2.90; hl. aardap pelen 2.80; 900 kg. uien 0.00—10.20; stek 6.70 1600 kg. peen 2.202.30; kleine peen 1.30; 5800 kg. roode kool 3.70—5.70? 4100 kg. sa- voyekool 0.505.30; 950 kg. taaie gele konl 9.60—10.20 44000 kg. gele kool 1.60—2.90; 15000 kg. d. witte kool 1.30—2.70. WARMF.NMUIZEN, 15 Maart. Roode kool 2.90—5.30, gele kool 1.80—3.70, Deensche witte kool 1.90—3.40. Aanvoer; 61.100 Kg. roode kool, 24.200 Kg. gele kool," 13.300 Kg. Deensche witte kool. De directeur: Wij wij wij wat den'k je eigenlijk wel, denk je dat je lid van de firma bont?.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3