1 M O#* Postvluchten op Indi Dr. H. J. Lovink "j" Het toestaan van extra onderwijzers Gandesa in handen van Franco Tsjang Kai Sjek dicfafor Verkeer eischt 2 dooden Onfortuinlijke reis van de „Rozenburg" Groote boerderijbrand te Egmond Studiereis naar Zwitserland reinigt ailes! Van de duo geslingerd Comeniusherdenking te Naarden Ned» journalisten hand haven persvrijheid Hitler's bezoek aan Italië ETHEL M. DELL Vooraanstaand man op land bouwgebied. Tn den ouderdom van 72 jaar is Zaterdag ochtend te Schevcningcn overleden Dr. H. J. Lovink, oud-directeur-gencraal van den landbouw, oud-directeur van het departe ment van landbouw in Nederlandsch-Indië en öud-li'd van de Tweede Kamer. Zijn levensloop. Onder zijn leiding heeft de Ned. Heide maatschappij zich buitengewoon krachtig ontwikkeld. Dr. Lovink stichtte o.a. de rijks- seruminrichting te Rotterdam. Ook reorga niseerde hij de landbouwinstellingen te Wa gen ingen. Toen Dr. Lovink uit Indië was terugge keerd om gezondheidsredenen, werd hij aan gewezen als commissaris voor de landbouw productie. Eenmaal in Nederland zijnde, ging hij in de politiek. Hij behoorde tot de Christelijk-historische partij en deed in 1922 zijn intrede in de Tweede Kamer. Een jaar later werd hij tevens benoemd tot burge meester van Alphen a.d. Rijn, welke func tie hij gedurende tien jaar bekleedde. Hij bleef zich op landbouwgebied bewegen en was o.m. voorzitter van de Holl. Mij. van Landbouw, verder voorzitter van de in 1922 benoemde staatscommissie tot het instellen van een onderzoek naar de baten, welke ver wacht konden worden van de afsluiting en droogmaking der Zuiderzee. Hij was ook voorzitter van den Visscherij- raad, lid van den Zuiderzeeraad, voorzitter van den raad van toezicht op de land- en tuintoouwongevallenwet, voorzitter van de Landbouwcri'siscommissie. In tal van andere commissies' en colle ges heeft dr. Lovink zitting gehad, o.a. in het college voor de visscherijen, de com missie voor den proefpolder Andijk, wel ker voorzitter hij was. In de Tweede Kamer heeft dr. Lovinlk ■over tal van onderwerpen, voornamelijk het landbouwbeleid betreffende, het woord gevoerd; zijn woorden hadden steeds veel gezag en gaven blijik van een groote kennis op het gebied van den land- en tuinbouw. De thans ontslapene was ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, commandeur in de orde van Oranje-Nas- sau, commandeur in de Huisorde van Oranje en voorts commandeur in de Leo poldsorde en in de orde van het Legioen van Eer. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot zal Woensdag a.s'. te half drie geschieden op de alg. begraafplaats aan de Schoolstraat te Alphen aan den Rijn. Dame zwaar gewond bij zoon binnengebracht. haar Te Boven-Smilde is Zaterdagavond om streeks half zes een zeer ernstig verkeers ongeluk gebeurd. Uit de bus van de Ned. Tramweg-Maatschappij stapte mevr. de wed. "Langhóut uit Loosdrecht, om een bezoek aan haar zoon, Ds. J. Langhout te brengen. Bij het oversteken van den verkeersweg werd zij gegrepen door een motor, bestuurd dooi den twintigjarigen ongehuwden heer M. de Boer uit Steenbergen, gemeente Roden. Mevrouw L. werd tegen den weg gesmakt. Zwaar gewond droeg men haar bij haar zoon binnen, waar zij korten tijd later den geest gaf. De heer De Boer sloeg met zijn motor tegen een betonnen muurtje, dat langs de Drentsohe hoofdvaart loopt en smakte even eens tegen de straat. Hij liep een ernstige schedelbasisfractuur op, en werd in bewuste- loozen toestand naar het ziekenhuis te As sen vervoerd, waar hij in den loop van den avond eveneens is overleden. Even buitengaats defecte stuur inrichting. Gistermorgen is het s.s. „Rozenburg", van Velsen op weg naar Bilbao, buiten den Nieuwen Waterweg voor anker gegaan, in verband met een plotseling ontstaan defect aan de stuurinrichting, Het zware weer, dat op het oogenblik heerschte, was oorzaak dat het schip zijn stuurboordaniker met de ketting verspeelde. Op eigen kracht is de Rozenburg er toen in geslaagd om zonder assistentie den Nieuwen Waterweg bin nen te loopen en op te stoomen naar de vul kaanhaven in Vlaardingen, waar de noodige herstelwerkzaamheden aan de stuurinrich ting verricht zullen worden. Kamerlid Suring doet vragen. Het Tweede-Kamerlid Suring heeft aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen de volgende vragen gesteld: 1. Is het juist, dat de ministers, besloten hebbende om in de moeilijkste gevallen, als gevolgen der geldende leerlingenschaal, een voorziening te treffen door met toepassing van het tweede lid van artikel- 56 der La- ger-onderwijswet 1920 een extra-onderwijzer voor Rijksrekening toe te staan, bij zulk toe staan van een extra-leerkracht, aan gemeen te- en schoolbesturen de eischen stelt: a. dat zij, ook in het geval, dat dit krach tens respectievelijk het vierde lid van arti kel 56 onder b en het tweede lid van arti kel 97 onder e der wet niet van hen kan wor den gevorderd, een wachtgelder zullen be noemen, en; b. dat zij, terwijl artikel 56 tweede lid der wet het toestaan van een extra-onderwij zer beperkt tot „voor een jaar of een ge deelte van een jaar", dien wachtgelder voor vast zullen aanstellen? 2. Staat de minister met toepassing van het tweede lid van artikel 56 der wet, be halve in het geval, dat het aantal leerlingen in den loop van het jaar zoodanig stijgt, dat gegronde verwachting bestaat, dat per 1 Januari van het volgende jaar ingevolge het eerste lid van dat artikel recht ontstaat op rijksvergoeding van het salaris van één of meer onderwijzers meer dan in het loo- pende jaar, met handhaving van de finan- cieele gelijkstelling van openbaar en bijzon der onderwijs die met betrekking tot de onderwijzerssalarissen, welke voor Rijksre kening komen, door artikel 97, eerste lid der wet uitdrukkelijk word gewaarborgd, ook een extra-onderwijzer voor rijksrekening toe in andere gevallen? Zoo ja, welke zijn die gevallen? 3. Is de minister bereid, Indien het niet mogelijk blijkt, met een juiste toepassing van het tweede lid van artikel 56 der Lager- onderwijswet 1920 de moeilijkheden, die het gevolg zijn van het onvoldoende der gel dende leerlingenschaal, te ondervangen, als nog verbetering dier schaal te bevorderen? Brandweer staat machteloos. Gisteravond te half acht is brand ontstaan in de groote boerderij van den landbouwer J. v. d. Pol in de Zuiderstraat te Egmond aan-Zee. Het vuur werd krachtig aangewakkerd door den stormachtigen wind, zoodat de ge alarmeerde brandweer machteloos stond te genover de vlammen. Zij beperkte zich tot het nathouden van de belendende huizen. De boerdreij is geheel afgebrand, terwijl de inboedel mede verloren rs gegaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Door dertig groote zakenlieden. Zondagochtend is een dertigtal Nederland- sche vooraanstaande zakenmenschen naar Zwitserland vertrokken voor een collectief bezoek £fan de Scliweizer Mustermesse te Bazel. Aan dit bezoek is een studiereis naar Bern en Zurich vertoonden. De excursie heeft plaats op initiatief v. de Koninklijke Nederlartdsche jaarbeurs. OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN VGl-0311a Dame gedood. Op den Rijksstraatweg, ongeveer ter hoogte van hotel Groeneveld onder de ge meente Baarn, is Zaterdagmiddag een ernstig ongeluk gebeurd. De 25-jarige mej. Egging uit Barehem (Gld.) zat op de duo van een motorrijwiel, welke door haar broer werd bestuurd. Zij kwam uit de richting Amsterdam, evenals een vrach- auto met aanhangwagen, welke het mo torrijwielen op genoemde plaats wilde pas- seeren. Het achterste wiel van den aan hangwagen raakte daarbij het motorrij wiel, waardoor de dame van de duo werd geslingerd. Zwaar gewond werd zij opgeno men en naar het ziekenhuis te Baarn verroerd. Kort na aankomst aldaar is zij overleden. Haar broer bleef ongedeerd, het motor rijwiel werd ernstig beschadigd. Vereering van een Tsjechischen vrijheidsheld. Ter gelegenheid van den geboortedag van den Tsjechischen vrijheidsheld en filosoof Comenius, is te Naarden gistermiddag een samenkomst gehouden van Tsjechische en Nederlandsche Comeniusvereerders. De voorzitter der Nederlandsche Comenius- vereeniging, de heerV. Vanek uit Amsterdam, die een krans op het graf van Comenius leg de, sprak ontroerd de hoop uit, dat het Tsje chische volk zich in vrede zal kunnen blij ven wijden aan eigen ontwikkeling in den geest van Comenius, tot heil der mensch- heid. MR. WENDELAAR VOORZITTER LIBERALE STAATSPARTIJ. Naar wij vernemen, is tot voorzitter van de Liberale Staatspartij gekozen Mr. W. C. Wendelaar, In de jaarvergadering van den Nederland- schen Journalistenkring, welke Zaterdag middag te Amsterdam werd gehouden en welke zeer druk bezocht was, is o.a. aan de ordè gekomen de kwestie van de persvrij heid in vreband met het aan de orde stellen van dit vraagstuk in de Federation Inter nationale des Journalistes (F.I.J.) Op voorstel van het kringbestuur heeft de vergadering met vrijwel algemeene stem men de volgende uitspraak aangenomen: „De Nederlandsche Journalistenkring ver klaart geen prijs te stellen op het lidmaat schap van een internationale journalisten organisatie, welke het beginsel der pers vrijheid, eenmaal in haar statuten opgeno men, daaruit wil schrappen." Enkele minuten „werkelijke" oorlog. Behoudens onvoorziene omstandigheden zal Hitier op 3 Mei a.s. in Rome aankomen. 6 Mei vertrekt hij naar Napels en keert van daar den volgenden dag naar Rome terug. 9'Mei zal hij zich te Florence bevinden. Demonstratie door 300 vliegtui gen van een werkelijken lucht aanval. Bij het a.s. bezoek van Hitier, zal de Ita- liaansche luchtmacht een grootsche demon stratie geven aan de kust van de Middel- landscha zee, waaraan 300 toestellen zullen deelnemen. Echte bommen van alle kalibers met grooté explosieve kracht zullen worden uitgeworpen. De demonstratie zal zich bin nen enkele minuten afspelen en den indruk wekken van een werkelijken luchtaanval. Daarna zullen de toestellen gezamenlijk „stunts" uitvoeren. Tweeduizend granaten op Ma drid. - De rechtschen bezetten Lerida. Soldaten-vluchtelin gen terug naar Katalonië. Gisteren hebben de legioensolda ten van Franco de belangrijke stad Gandesa bezet. Dit is een gebeurte nis, die groote gevolgen kan heb ben en als een nieuwe mijlpaal in Franco's opmarsch sinds het over trekken van de Ebro beschouwd, kan worden. 2000 gevangenen wer den gemaakt. Tusschen Gandesa en den benedenloop van de Ebro behoeven de troepen van ge neraal Garcia Valino nog slechts de Siërra de Pandos over te steken, om in het bree- de dal te komen, dat naar Tortosa en naar de zee leidt. Den Republikeinschen rest nog slechts één weg, die hen met Barcelona en de rest van Spanje verbindt. Dm Lerida. wordt verbitterd gestreden. Een bericht uit Sarragossa meldt, dat gisteravond om ze ven uur de rechtschen de reeds half ver woeste stad geheel bezet hebben. De lucht macht der republikeinen is zeer actief ge- W66St Madrid gebombardeerd. Na zes uur gisteravond werd Madrid he vig gebombardeerd. Naar schatting heeft de rechtsche artillerie tweeduizend grana ten op de stad doen neerkomen, waaronder projectielen van 15.5 c.M. en zwaarder. Vooral rond het paleis van de Cortes, op het Prado, in de Granvia en in de Alcala- straat vielen de granaten neer. Een groot aantal personen werd getrof fen, tot nu toe heeft men vijftig dooden en gewonden geteld. In Barcelona vreest men, dat de recht schen zich meester zullen maken van de electrische centrales te Temp, die bijna 50 der energie voor Barcelona levereen. Den vakvereenigingen is verzocht bij een rechtschen aanval de fabrieken door de ar beiders te doen verdedigen. Volgens verhalen van reizigers, die de Valk ^heenreis) Reiger (terugreis) Wielewaal (heenreis) Oehoe (terugreis) Ibis \heenreis) Emoe (terugreis) Torenvalk (heenreis) Vertrek ven Singap. 3 Apr. Athene 3 Apr. Jodhp. 3 Apr. Jodhp. 8 Apr. Athene 3 Apr. Singap. 3 Apr. A'dam 5 Apr. Aankomat t« Band. 3 Apr. A'dam 3 Apr. Rang. 3 Apr, Basra 3 Apr, Basra 3 Apr, Rang. 3 Apr, laatste dagen uit Barcelona zijn vertrok, ken, hebben zich ondanks de door de re geering gepubliceerde oproepen tot weer, «tnnd slechts 30 der opgeroepen lichtiti, aangemeld. De F.A.I. heeft de propa, gen aangemeld. L)e r.A.i. heelt de propa, ganda uitgebreid en spoort het publiek aap verraders aan te brengen en verdachten te ontmaskeren. Talrijke arrestaties zijn ver-, richt. De Spaansche vluchtelingen (n Frankrijk. In gezaghebbende kringen in Frankrijk toont men zich zeer gereserveerd over de te nemen besluiten ten aanzien van de Spaan, sche vluchtelingen, die Frankrijk binnen, stroomen. In den heden te houden kabinets, raad zullen definitieve besluiten dienaan, gaande genomen worden. Men schijnt tot de conclusie te zijn gekomen, dat de Spaansche uitgewekenen moeten worden teruggezonden, na ontwapend te zijn. Overigens schijnen steeds minder Spain jaarden over de grenzen te komen. Onder de miliciens, die naar Frank rijk zijn gevlucht, is een stemming gehouden. Slechts 2 verklaarde zich bereid naar het rechtsche Spanje te vertrekken. In verband met een utt Parijs ontvangers instructie is het vertrek van 1900 gevluch te miliciens naar Barcelona uitgesteld. In den avond van 2 April zijn echter in vier treinen 4000 miliciens naar de grenzen van Katalonië vervoerd. De rechtsche regeering heeft zich bereid verklaard linksche solda ten, die geen ernstig misdrijf op hun geweten In China gestreefd naar eenhoof dige leiding. Nieuwe Chineesohe successen. „Het Groote Kanaal ziet rood van bloed". Uit Hankan wordt gemeld, dat tn een spoed bijeenkomst van de Kwo- mintang maarschalk Tsjang Kai Sjek met dictatoriale bevoegdheden is bekleed. Hij is benoemd tot alge meen bestuurder. Het doel vaan de maatregel is een eenhoofdige staats leiding te schenpen met het oog op het conflict met Japan. Het congres verwierp het communisme en behoudt nog haar algemeene controle op de landszaken. Tsjang Kai Sjek heeft zich over den militairen toestand zeer op timistisch uitgelaten. Volgens den maarschalk zou Japan reeds in 1927 aan Engeland en Amerika hebben voorgesteld China te verdeelen, maar dit plan is af gestuit op de verontwaardiging van Amerika. De teleurgestelde Japan- nëezen, lokten toen de incidenten van Tientsin uit en bezetten Sjantoeng. Reeds 280.000 Japanners ge- sneuveld? Ghineesche militaire autoriteiten schat ten het aantal gesneuvelden aan Japansche zijde sedert het begin der vijandelijkheden op 280.000. De schade door Japan aan be drijfsleven en eigendommen te Sjanghai toegebracht wordt in een Ameri.kaansche rapport geschat op 253.500.000 dollar. Het Chineesche succes duurt, volgens be richten uit Hankau nog steeds voort. Zij zijn er in geslaagd de Japanners uit Taierswang en Hansjwang te verdrijven. Japan zou thans Hsoetsjan zeer moeilijk kunnen veroveren. De steden in Zuid-Sjan toeng zijn overigens weinig meer dan smeulende puinhoopen. Het groote kanaal rood van bloed. Door den Japanschen militairen woord voerder is verklaard, dat het groote kanaa! langs den spoorweg Tientsin—Poekau rood- ziet van het bloed. Door geen der beide par tijen wordt kwartier gegeven. Japansche be richten uit Peiping blijven een optimisti- schen toon houden. Zij spreken van een spoedigen val van het spoorwegknooppunt tusschen de lijnen TientsinPoekau en Loenghai, wat het herstel zou beteekenen van het spoorwegverkeer tusschen Peiping en Nanking. Domei meldt dat zeven Chinee sche devisies, ongeveer 100.000 met vernieti ging worden bedreigd door Zuidwaarts op rukkende Japansche troepen, China moet op zich zelf bouwen. Het congres der Kwo Min Tang heeft een manifest gepubliceerd, waarin o.a. gezegd wordt, dat China uitsluitend op zich zelf moet bouwen, zonder van de bevriende mo gendheden iets anders te verwachten dan moreelen steun, waarvoor het overigens er kentelijk is. Het congres doet verder een beroep op de nationale eenheid, om de poli tieke geschillen te vergeten en het belooft na de overwinning de vorming van een re geering door het volk overeenkomstig de leerstellingen van Soen Yat Sen, FEUILLETON. DOOR 26. „Kun je microben en dergelijke verdrijven? Dan ben je erg knap." Zij strekte de armen boven het hoofd in haar oude, karakteristieke houding. „Ik heb een gevoel alsof ik koorts heb gehad, Is dat zoo?" „Hoe voel je je nu, lieve?" vroeg Claire. De prachtige oogen keken haar aan met een schaduw van onbegrepen ontzetting. „Ik heb zulke vreemde droomen gehad," zei ze. „Ik dacht, dat Guy dood was, en jij en nog iemand Pax, geloof ik zei den, dat het mijn schuld was." „Niemand zou ooit zoo iets zeggen, liefste," zei Claire rustig. „Denk je niet? De menschen zeggen soms zulke onwaarschijnlijke dingen, vindt je niet?" Yvonne sprak langzaamen vaag met licht gefronste wenkbrauwen als in een poging om zich iets te herinneren. „Het was een zeer werkelijke droom," zei ze met een onder drukte rilling. „Ik vluchtte voor Iemand een ellendigen inlander, geloof ik en toen zag ik Pax en riep hem om hulp. En hij schoot den man dood, en toen was het ten slotte geen inlander het was Guy!" „Arme lieveling!" zei Claire. Yvonne's oogen werden groot van ontzet ting, een doodelijke bleekheid overtoog haar gezicht. „O, Claire!" fluisterde ze. „Zeg niet, dat het waar was!" Claire nam een medicijnglas van de tafel. „Drink dit, liefste," smeekte zij. „Het zal je helpen." Yvonne maakte geen enkele beweging. Zij lag daar als een beeld, haar armen slap langs haar zijden. Claire boog zich over haar en schoof haar arm onder het kussen. „Drink dit, lieveling," drong ze teeder aan. „Probeer niet meer te denken! Vertrouw op mij! Ik blijf bij je." Yvonne nam op haar aandringen een paar teugen en lag toen eenige oogenblikken vol komen uitgeput. Maar de kleur kwam terug op haar gezicht en ze opende haar oogen. De onbegrepen schaduw in die prachtige oogen was een werkelijkheid vol ontzetting gewor den. „Claire!" fluisterde ze hijgend. „Het was mijn schuld niet." Claire sloot haar in haar armen. „Mijn lie veling, natuurlijk was het je schuld niet! Het was niemand's schuld misschien was het Guy's eigen schuld. Ik krijg den indruk, dat hij dien avond niet geheel toerekenbaar was." Yvonne kreunde. „Hij was 's avonds altijd zoo," fluisterde ze. Claire drukte haar vaster tegen zich aan. „Ik had je niet mogen verlaten," zei ze. Yvonne omklemde haar als een Euigstig kind. „Je zult niet meer van mij weg gaan, Claire? Beloof je het?" smeekte ze. „Nooit meer!" zei Claire. „Kom, lieveling, beef niet zoo! Niemand zal of wil je beschul digen." „Het was mijn schuld niet," herhaalde Yvonne, het gezicht aan Claire's borst ver bergend. „Ik dacht dat het een inlander was. Ik wist het niet en Pax ook niet. Hij zal je hetzelfde zeggen. Wij dachten, dat het Mirza Khan was." „Ja, schat, dat weet ik." Teeder, bescher mend hielden Claire's armen haar omsloten. „Het was een vreeselijke vergissing. Dat moet iedereen beseffen. Arme Guy! Arme, lieve Guy!" Yvonne bewoog zich krampachtig tegen haar borst. „Ik heb niet het gevoel, dat hij dood is," zei ze. „Hij is niet dood. Hij zal mij mijn heele leven achtervolgen! O, Claire! Wat zal ik doen?" Zij hield op, bevend over het geheele lichaam. „Lieveling," zei Claire, „wij zullen trach ten kalm te zijn en vertrouwen te hebben. Bedenk, dat Guy je liefhad. En ook hij als hjj iets geweten heeft wist, dat het een vergissing was." „Waarom zeg je dat hg mij liefhad?" klaagde Yvonne. ,Hjj had alleen mijn lichaam hef." „Stil!" fluisterde Claire, „Stil, Yvonne!" „Het is waar het is waar!" Yvonne beef de van het hoofd tot de voeten als in een hevige koorts. „Je weet, dat het waar is! Ja- loerschheid was de eenige soort liefde, die hij kende!" „Stil!" herhaalde Claire. „Zeg, dat nu niet, liefste, wat je ook vroeger mocht gedacht heb ben! Laten wij hem in liefde gedenken!" „Ik weet niet, of ik het kan," snikte Yvon ne. „O, Claire, je moogt nooit, nooit meer van mij weggaan!" „Nooit meer, lieveling!" zei Claire met vaste stem. „Daar behoef je niet bang voor te zijn. Je zult bij mij steeds voor leder ander komen." „O, wat een heerlijke troost ben je!" fluis terde Yvonne. Haar hoofd zonk lager op Claire'9 borst, haar armen ontspanden zich. „Je bent erg moe," zei Claire, „Ja. Ik zou graag weer slapen," stamelde Yvonne. „Kan je niet bij mij slapen, Claire? Dam zou ik mij veilig gevoelen." „Goed, lieveling, ik kom." „Claire," klonk het bevend, „Ik zal nooit meer alleen durven slapen." En Claire antwoordde kalmeerend: „Ik zal er altijd zijn, liefste, wanneer je mij ook noo- dig zult hebben!" „Je bent altijd een veilige schuilplaats ge weest," zei Yvonne. Daarna sprak zij niet meer. De ontzettende schok van het beseffen der waarheid scheen haar verdoofd te hebben. En gedurende lange uren zat Claire daar, met de armen van Yvonne, voor zich uit te staren met oogen, die naar een verren horizon schenen te zoeken! HOOFDSTUK V, Wantrouwen, „Als ik haar even kon s-spreken," zei Crof- ton met een geruststellenden glimlach op zijn bleek breed gezicht. „Ik zal z-zorgen, dat ik haar niet zenuwachtig maak." Hij nam zijn donkere bril af en het con trast met de lichte oogen, die de donkere gla zen verborgen hielden, gaf Claire een vreem den angstschok. Tot dat oogenbük had zij hem altijd als een goedig iemand beschouwd, maar nu scheen ze een geheime waarschuwing te krijgen en zij behandelde hem met een nieuwe reserve. „Ik mag niemand bij haar toelaten, zonder de toestemming van majoor Nichollsant woordde ze. „O, dan is het in orde. Ik heb Nicholls gesproken." Crofton's stem had een zelfvol- danen klank. „Ik vertelde hem, dat ik slechts een v-vriendelijk p-praatje met haar wilde maken, en hij dacht, dat dit geen k\ya^d kon." „Ik geloof dat hij gek ls," zei Claire ver« ontwaardigd. Crofton sprak haar niet tegen. „Hij is, ge loof ik er op uit, om haar zoo spoedig mo gelijk hier vandaan te krijgen en U ook!" Hij wierp haar een medelijdenden blik toe. „Het was ongelukkig dat U teruggeroepen moest worden, juffrouw Chisledon." „Alles was ongelukkig," antwoordde ze kalm. „Er gebeuren maar weinig gelukkige ongelukken in de wereld." „Dat is waar," gaf hg toe. „Er bestaan tegenwoordig niet veel gunstelingen der go den meer, ofschoon ik moet bekennnen, dat ik tot nu toe uw schoonzuster steeds als een van hen beschouwd heb." Claire onderdrukte een rilling. Zij wenschte met haar geheele hart, dat hij weg zou gaan. Maar dit lag absoluut niet in de bedoeling van Crofton. Hg bleef met het vertrouwen van een grooten vriendelgken hond, die geen idee heeft dat hij ergens onwelkom is. „Ais ik haar maar een paar minuten zou mogen z-zien," hield hg aan. „U is er natuur lijk ook hg'! ik wil haar alleen maar een paar vragen stellen n-niets bijzonders. U behoeft zich werkelijk niet ongerust te ma ken." Zijn oogen ble-, en rusten op den zegel ring aan Claire's linkerhand. „Mag ik U gelukwenschenvroeg hg. Ze glimlachte voor het eerst; het was een gedwongen, formeele glimlach. „U bedoelt mijn verloving met Pax? Dat is vriendelijk van U." „Ik vind het vriendelijk van U zri Crofton, „als U het mij ter. goede houdt, dat ik dit zeg. „Waarom?" vreog Claire. (Wordt vervolgd.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2