Texelsch nieuws Nationaal Herstel viert zijn le lustrum Gemeente-avond vakteekenschool Vakschool voor Meisjes W ecko verzicht Heldersche Visscherij Stormachtig weer Zwcmclub „Frissche Morgen" Uit het politierapport Ingekomen personen Vertrokken personen Vischafslag Den Helder Oost Indië Kantongerecht Alkmaar Waardeering van het Hoofdbestuur voor de af deeling. 27 Maart jl. was het 5 jaar geleden, dat de Heldersche af deeling van het Verbond voor Nationaal Herstel opgericht werd en Vrijdag avond heeft de herdenking daarvan in het Kegelhuis plaatsgevonden. Het was de voorzitter, de heer A. Uithox, die de feestelijke bijeenkomst opende met een woord van welkom tot de aanwezige leden, en in het bijzonder aan het adres van de beide af gevaardigden van het Hoofdbestuur, de heeren Eschauzier en Gerards. Nadat door hem voorts de Blijde Gebeur tenis ten Hove gereleveerd is, en allen het Wilhelmus gezongen hebben, geeft de heer Uithol in het kort weer datgene, wat in de verloopen 5 jaar geschied is. H(j memoreert daarbij de oprichting in het najaar van '32, toen enkele niet politiek geschoolde menschen de koppen bij elkaar staken en den grondslag legden voor een beweging, die haar invloed terdege in den geest van het Nederlandsche volk kenbaar zou maken. Een koerswending was trouwens in die dagen hard noodig en men mag dank baar zijn, dat in die dagen een nationaal réveil gepropageerd werd. Er is door het Verbond veel actie gevoerd, misstanden werden aangewezen, propaganda voor de goede zaak gemaakt, niet in het minst in de gemeenteraden. De geest in ons volk is veranderd, maar dat beteekent niet dat het Verbond geen zin meer heeft. Integen deel, het zal blijven werken, blijven streven voor het gestelde doel, waarmede 5 jaar geleden een begin gemaakt werd. De heer Uithol verzoekt tenslotte enkele oogenblikken stilte voor diegenen, die door overlijden het Verbond ontvielen, speciaal voor den geestelijken vader van deze afdeeling, mr. dr. van Gybland Oosterhoff. De heer Eschauzier: Voor het H.B. spreekt de heer Eschauzier, en biedt namens dat lichaam zijn beste wen- schen aan. Hulde betuigt spr. aan de Helder sche afdeeling. Zij was steeds een afdeeling waarop te rekenen viel, trouw, niet alleen met het woord, doch eveneens metterdaad. Waar deering betuigt hi, daarvoor aan den heer Uithol. Overigens was het volgens spr. te ver klaren dat deze stad een basis voor het Ver bond werd. Tenslotte is dit een .Marineplaats en als er iets is, wat zich in de eeuwen heeft leeren kenmerken door ondernemingsgeest, dan is het juist de marine. Ondanks de vergui zing, ondanks de negatie van een deel van het volk. De heer Eschauzier voelt zich gedrongen hulde te betuigen aan de regeering, voor dat gene wat thans verricht wordt. Voor de zoo hoognoodige defensie wordt weer iet3 gedaan en bovenal veranderde ook déür de geest. Spr. besluit met nogmaals een hartelijk compliment aan de afdeeling te brengen. De Bonte Trein Hierna vertrok de „Bonte Trein", waarin diverse kleinkunst-prominenten plaats geno men bleken te hebben. Zoo was daar onze cabarettière Henny van Gelder met een waar lijk internationaal program, en die diverse malen de aanwezigen deed bulderen van den lach of tot schreiens toe bewoog. Voorts de charmante tap-danseres en crooner Ruby Green en niet in de laatste plaats de „Nationaal Herstel-magier" pro fessor Grebuno, en... de Kegelhuis-band. Zij allen droegen bij aan het vroolijke verloop van deze eerste Lustrumviering. Een geanimeerd bal hield de Nationaal Herstellers tot in den nacht bijeen. Bevorderd naar de 2e klasse: J. M. v. d. Aa, J. F. Bais, D. Bot, J. J. Bruin, M. G. Beukers, J. Brons, W. Carsjens, J. v. Drongelen, Ch. W. Delij, L. Gladpootjes, C. J. Guijken, H. G. de Haas, A. Hollander, C. Huisman, P. C. Koopman, C. Kramer, J. Luider, G. J. Plooij, W. Rieuwers, H. B. Schen kels, J. H. H. Schoneveld, K. H. Springer, T. Troost, W. Wolf, J. Zeeman. Niet bevorderd 6 leerlingen. Bevorderd naar de 3e klasse: M. C. Kuiper, G. J. Pijl, C. D. v. d. Wel, A. v. Beekhoven, K. Biersteker, H. v. Evelin- gen, H. Kramer, F. Pronk, C. Schot, J. Tigchelaar, J. Witmer en J. Hakkert. Bevorderd naar de 4e klasse: I. L. Brinkman, P. Felkers, K. J. Keijzer, J. Vi3, H. Vlot, A. Ti Wilmink, S. Hania, N. J. C. Schutte, J. v. d. Voorde, P. Augustin, F. H. Haaksema, W. Klik, L. Kramer, D. Marbus, J. Molenaar, J. F. Schooneman. Herexamen 1 leerling. Bevorderd naar de 5e klasse: C. Beekhuizen, M. H. v. d. Beek, J. L. C. Cashoek, P. J. Gomes, F. v. Harmeien, J. P. J. Heggi, Ch. C. Möls, L. H. Nijsen, J. C. Pol dervaart, P. L. Santema, F. W. Sas, D. Ver zijl, K. Vis, O. D. Vloetgraven, J. W. Veld wijk, F. Boeseken, J. Been, J. de Boer, P. v. Es, J. Frieling, L. Hermsen, A. v. Leeuwen, L. S. Mullens, R. Petterson, C. Pieters, IJ. Schrier, H. Timmers, C. Visser, G. Warbout, J. de Beurs, H. J. Bouchier, P. J. A. Bijl, J. Coenen, N. Godschalk, J. Raven, H. Rensmaag, G. Komen, J. F. Brinkman, J. v. d. Heide, W. M. Janssen. Niet bevorderd 4 leerlingen. Getuigschrift werd uitgereikt aan: M. Bremer, K. Druif, B. v. d. Gaast, C. Hoekstra, W. Krikke, F. v. Olffen, H. v. Ol- deren M. J. Podt, J. de Ruijter, C. v. Ree- nen, R. Schellekens, H. v. Santwijk, J. v. Ton geren, G. J. Weerden. J. v. d. Wees, J. W. Beezemer, H. A. Bruin, W. Boonstra, D. Bromlewe, W. v. Dam, P. C. Duvaloois, J. H. C. Ferree, G. Geus, F. Himpers, T. Hoefnagel, G. Jansen, T. v. d. Meulen, G. J. v. Rijn, J. A. Stam. H. Bakker, M. Dienaar, J. Grommel, L. Verschoor. Geen getuigschrift 3 leerlingen. Teekenklasse: Getuigschrift uitgereikt aan L. Dienaar. HAVEN VAN NIEUWEDIEP. 2 April. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar Londen het Engelsch s.s. „Leeuwarden", VOOR DEN HELDER EN OMSTREKEN Jaarverslag. Aan het jaarverslag over 1937 van de Vak school voor Meisjes te Den Helder, ontleenen wij het volgende: Bestuur. Op de ledenvergadering van 7 April werden met algemeene stemmen als nieuwe leden in het Bestuur gekozen: Me vrouw B. A. Ketnerde Jongh en mevrouw S. J. Ritmeestervan der Feen. De heer S. Coltof, aan de beurt van aftre den, werd bij acclamatie tot Bestuurslid her kozen. Op de Bestuursvergadering van 21 Juni werd aan mevrouw Ritmeester verzocht de functie van voorzitster op zich te willen ne men. Deze functie werd door mevrouw Rit meester aanvaard. Leerlingen. Het aantal leerlingen be droeg over 1937: 2-jarige primaire opleiding op 31 Dec. 125. Opleiding Huisnaaister op 31 Dec. 21. Opleiding Huisnaaister IIOpl. Cost. op 31 Dec. 16. Opleiding Hulp in de huishouding op 31 Dec. 42. Cursussen op 31 Dec. 115. waarvan 10 van Anna Paulowna, 4 van Cal- lantsoog, 1 van Hoogwoud, 16 van Texel, 5 van Wieringen, 2 van Wieringermeer, 1 van Wieringerwaard. Op 1 Januari en 1 September werd resp. van 11 en 10 leerlingen geen schoolgeld ge heven, van 41 en 35 het minimum bedrag van 3.per jaar. Het maximum-schoolgeld bedroeg 1 Januari 173.30, 1 September 240. 2-jarige primaire opleiding. 62 van de 66 leerlingen werden van het le naar het 2e leerjaar bevorderd. Het getuig schrift kon aan 50 leerlingen worden uitge reikt. Opleiding Huisnaaister. 18 leer lingen werden van het le naar het 2e leer jaar bevorderd. Van 10 leerlingen, die aan het examen deelnamen, kon aan 8 het diploma worden uitgereikt. Opleiding costuumnaaister. Het diploma werd door 4 leerlingen behaald. Opleiding hulp in de huishou ding. 19 leerlingen werden van het le naar het 2e leerjaar bevorderd. 12 leerlingen ver kregen het diploma. Cursus in s t o f v e r s i e r e n te Ju, lianadorp. Op verzoek van d% afdeeling Julianadorp van de Ned. Vereeniging van Huisvrouwen werd met ingang van 10 Novem ber aan leden van deze vereeniging daar ter plaatse een korte cursus in stofversieren ge geven. Luiermanden Baby-Vereeniging. Op initiatief van mevrouw Ritmeester werd, in verband met de te verwachten blijde ge beurtenis in het Koninklijk Huis, een vereeni ging opgericht, die zich ten doel stelt, aan behoeftige moeders bij vermeerdering van het gezin steun te geven. De kleertjes voor de uit te reiken luiermanden werden op de school vervaardigd. Waar de vereeniging een permanent karakter zal dragen, zullen ook in de komende jaren de door de vereeniging uit te reiken kleedingstukjes door de leerlin gen der Vakschool worden gemaakt en in het leerplan worden opgenomen, terwijl de eventueel te verstrékken warme maal tijden op de school zullen worden bereid. De opbrengst van een op de school onder personeel en leerlingen gehouden collecte werd aan genoemde vereeniging afgedragen. Het was toereikend voor één uitzetje. Propaganda vischgebrui.k Voor den propaganda-avond, uitgaande van de Com missie tot bevordering van het vischgebruik in Nederland, in combinatie met de Ned. Ver eeniging van Huisvrouwen, afd. Den Helder, werd de op dien avond gepresenteerde visch op de school door de leerlingen gebakken. Excursies. Ook in het afgeloopen jaar brachten de leerlingen van de opleiding Tulp in de Huishouding een bezoek -aan de instal latie van de waterleiding te Huisduinen. In de herfstvacantie bezochten leerlingen van de opleiding Hulp in de Huishouding de linoleumfabriek te Krommenie. Cursussen voor vrouwen van werkeloozen. Voor de cursussen aan vrouwen van werkloozen werden wederom les lokalen in gebruik gegeven. De 99 ingeschre ven deelneemsters werden verdeeld over cur sussen in linnennaaien 34, costuumnaaien 18, koken 18, knippen 29. Het liet zich deze week even aanzien alsof er eenige verbetering zou komen in de haring- visscherij. De trekkers kwamen met iets ruimer vangsten uit zee, de kommenvisschers hadden wat grooter vangst, de hoop begon te herleven, dat misschien nog niet alles voorbij was, zelfs werd in het begin dezer week een dag vier last haring aangevoerd. Maar helaas was de vreugde van korte duur, daar alreeds den volgenden dag de aan voer terugliep tot twee last, om in het laatst der week met nog geen twintig tal te eindigen. Het was dus slechts een vleugje van voorbij- gaanden aard. Natuurlijk bestaat de mogelijk heid, dat er nog wel eens zoo'n vleugje komt, maar de hoop begint te tanen. En de kans wordt groot, dat zelfs de gemaakte onkosten niet kunnen worden verdiend. Tenzijer nog wat haring komt, het is volop in den tijd, maar de teekenen zijn fataal. Voor de Noordzeevisschers was het een ver loren week; de aanhoudende krachtige wind maakte het visschen ondoenlijk. De grootere vaartuigen hebben hun geluk nog beproefd, doch de resultaten waren gering. De prijs voor haring kwam na een kleine inzinking tot 3.60 per tal weer tot boven de f 5.per tal. Tongen, schol, schar, weiting, noteerden normaal. Garnalen per lit werden op bestelling voor 1.35 (min.) geleverd, terwijl de gekookte garnalen 0.16 per kg opbrachten. ALLE UITGAVEN VAN IiE OXFORD- GROEP BEWEGING. De boekhandelaar A. Boendermaker, Ko ningdwarsstraat, heeft tijdens de a.s. Boeken week, in een zijner étalages alle in Nederland verschenen uitgaven over de Oxfordgroep-Be- weging uitgestald liggen, terwijl dezelfde col lectie in zijn zaak is geëxposeerd voor hen, die voor deze uitgaven speciale belangstelling hebben. De uitgaven liggen voor ieder zonder de minste verplichting ter inzage. Men zie ook de desbetreffende advertentie in het nummer van Zaterdag. De Noordwesterstorm, die tijdens het week eind het water opzweepte, deed ook den aan legsteiger van de Texelsche boot in de Buiten haven onderloopen. De aannemer van het vernieuwingswerk, de heer J.M. Dekker, uit Schiedam, was dan ook geruimen tijd met zijn mannen in de weer om te verhinderen, dat zijn materiaal verloren ging. Toen het water gezakt was, bleek heden morgen vroeg, dat slechts een tweetal nieuwe en enkele oude balken verloren waren. Overi gens had het werk, naar de heer Dekker ons mededeelde, geen noemenswaardige schade ondervonden. Wat het ruwe weer betreft, dat in den loop van den Zaterdag aanving, vernemen wij, dat de windkracht gister avond zelfs een sterkte bereikte van 9 k 10 (25% m. per sec.). Dat was om 7.05 uur. Gemiddeld bedroeg de wind kracht echter steeds ca. 7 8. Als merkwaardige bijzonderheid zij nog gemeld, dat de temperatuur bij iedere hagelbui steeds 3 graden zakte. Gedachtig aan de leuze van den K.N.Z.B., welke propageert: „Iedere Nederlander zwem mer", heeft het bestuur van de „Frissche Morgen", na machtiging van 'de onlangs ge houden ledenvergadering, besloten de contri butie voor adspirant-leden, d.w.z. jongens en meisjes, welke op 1 Januari 1938 nog geen 16 jaar waren, op 1.per seizoen te stellen. Voor personen boven dezen leeftijd blijft de cóntributie op 3.gehandhaafd. Aanmelding van nieuwe leden kan geschie den bij den heer W. F. Beek, Kerkgracht 6 en tevens na 1 Mei bij den badmeester in het ge bouwtje aan den Dijk. Inleggeld wdrdt niet geheven. Wij verwijzen naar de in het nummer van Zaterdag voorkomende advertentie. PLAATSBESPREKING ABONNEMENJTS- V OORSTELLIN G. Hedenavond van 79 uur. Wij vestigen er nog eens de aandacht op, dat de plaatsen voor de morgenavond te geven abonnementsvoorstelling van „Prof. Dr. Hiob „Pratorius" hedenavond besproken dienen te worden aan Casino van 7 tot 9 uur. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie van jl. Zaterdag. AANRIJDING. Een bewoner van de Hoogstraat deed aan gifte, dat zijn dertienjarig zoontje op den hoek van de SpoorstraatKoningstraat door een auto werd aangereden. Het gevolg was, dat de fiets zwaar werd beschadigd. De jongen bekwam gelukkig geen letsel. De politie stelt een onderzoek in. VECHTPARTIJ. Vannacht heeft in de Spoorstraat een vecht partij plaats gehad. Toen de politie echter ter plaatse verscheen waren de vechtenden ver dwenen. Wel was er nog een held, die anderen tot vechten uitnoodigde, maar deze nam op aanraden van onzen handhaver van wet en gezag eveneens snel de beenen. BINNENBRAND TE DIJ KM AN SHUIZEN. Donderdagmiddag ontstond een begin van brand in de woning van den heer A. v. d. Knaap te Dijkmanshuizen. Tijdens afwezigheid der be woners was een theelichtje in brand geraakt. Toen men de brand bemerkte, hadden gordijnen en behang reeds vlam gevat. Doordat een paar buren flinke hulp boden, was men den brand evenwel spoedig meester en bleef de schade tot het woonvertrek beperkt. J. Germaat, Greref. G., van Meeren (Gr.) naar Schildereind 23, Den Burg. J. B. Rutgers, van Leeuwarden, Bez. Veer- sloot 55, naar Weverstraat 90, Den Burg. J. G. de Lange, R.K., van Noordscharwoude, Dorpstraat A. 107, naar Den Hoorn 27. J. Kuipers en fam. van Den Hoorn 38, naar Hypolytushoef, Rijksweg Ia. H. Dijt, R.K., van Gasthuisstraat Den Burg, naar Abbekerk. Jozeph Link, R.K. van Groeneplaats 11, Den Burg, naar Parkstraat 57, Leiden. BOUWVERGUNNINGEN. A. M. Tollenaar, bouwen van een woonhuis te Den Burg. M. Roeper Bargen, verbouwen van 2 wonin- gne en werkplaats. A. Daalder, De Koog, verbouwen van wo ning. 2 April. Aangebracht door korders: Tongen p. kg 1.020.94 Slips 0.880.82 Schol le soort p. kist „8.507.50 Schol 2e soort 4.402.10 Schar 2.55—1.90 Wijting 1.701.10 Door garnalenvisschers Levende garnalen p. lit 1.35 Gekookte garnalen p. kg 0.35 Door haringvisschers: Haring p. tal 4.804.10 INDIË's MARINEVLI EG DIENST VRAAGT TECHNISCHE KRACHTEN. Batavia, 2 April. De uitbreiding van den Marine-vliegdienst bracht o.a. mee een groo tere vraag naar plaatselijk aan te nemen tech nische krachten. Hiertoe reist thans een twee tal vlieger-officieren de ambachtsscholen af en houdt er voordrachten, verlucht met films, voor de jongens van de hoogste klassen, die dan tevens worden uitgenoodigd op landskos- ten het vliegcentrum Moro Krembangan te komen bezoeken. („De Tel.") Bij beschikking v. d. Min. v. Defensie zijn de volgende plaatsingen gelast. Met een door den Comm. der Marine te W'oord te bepalen datum is de luit. ter zee der 2e klasse B. O. Mahieu gepl. op Hr. Ms. „Java". Met ingang van 4 April 1938 de luit. ter zee der 2e klasse F. W. van Duim, a.b.' Hr. Ms. Java. Off. van gez. der 2e kl. P. S. Walma v. d. Molen, a.b. Wachtschip W'oord. Off. v. gez. der 2e kl. C. P. J. Modderman ter besch. gest. en Off. v. Gez. der 2e kl. J. L. M. de Wolf bij de afd. Marns. te Rotterdam. De luitenants ter zee 2e kl. S. L. de Jong en H. C. van der Stadt, uit Oost-Indië gerepa- triëerd wegens langdurig verblijf, zijn ter be schikking gesteld. De officier van gezondheid le kl. P. S. Wal ma v. d. Molen, tijdelijk geplaatst te Leiden, wordt 4 April te Willemsoord geplaatst voor het verrichten van diensten, hem op te dragen door den chef van den geneeskundigen dienst der zeemacht. De officier-vlieger 3e kl. bi) de zeemacht J. B. Sanders is aangewezen voor den dienst in Ned.-Indië. Hij zal zijn bestemming volgen per m.s. „Johan v. Oldenbarnevelt", 20 April van Amsterdam. Bij Kon. besluit van 31 Maart zijn benoemd met ingang van 1 April tot luitenant ter zee der 3e klasse bij de Koninklijke Marine-reserve de adspiranten reserve-zeeofficieren: R. Zalen- stein, E. H. W. Fortuin, G. J. Zaaijer, A. van Oss, J. H. Ch. Vermeer, K. J. van Noortwijk, J. P. van Es en J. A. van Reijn. REISPLAN Hr. Ms. „SUMATRA". Het reisplan van Hr. Ms. Sumatra van Ned.- Indië naar Nederland luidt: 8 Juni vertrek van Tandjong Priok; 14 Juni aankomst te Colombo; 17 Juni vertrek van Colombo; 24 Juni aankomst te Aden; 25 Juni vertrek van Aden; 1 Juli vertrek van Port Said; 7 Juli aankomst te Gibraljar; 8 Juli aan vang convooidienst; 17 Juli eind convooidienst, vertrek naar Nederland. 22 Juli aankomst te Nieuwediep. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst zooals achter hunne namen vermeld, worden den Uden Mei 1938 geplaatst aan boord Hr. Ms. Z. 5. Schipper K. Panis O.Z.D. Bootsman A. Hoogendonk W.s. W.oord. Kwartiermeester J. A. van Tol W.s. W.oord. Matrozen lekl. A. W. F. Fleur, C. van Gemerden, H. R. 't Hart W.s. W.oord. Korp.-konstabel W. P. Marquenie W.s. W.oord. Korp.-telegrafist P. W. Geleijnse H. Hendrik. Majoor-machinist P. J. Deijl van Speijk. Serg-machinist H. Donker van Speijk. Korps.-machinist J. C. Bovenkerk, W. F. Lamens, H. v. Rozelaar van Speijk. Stokers-olieman J. H. van Amstel, J. C. de Keijzer, J. te Slaa van Speijk. Stokers le kl. H. Haanschoten, D. Kiekebos van Speijk. Stoker le kl. H. A. Klein Nagelvoort W.s. W.oord. Stokers 3e kl. F. H. W. Rijkers, J. J. Rijns burger, H. Scheelings Schorpioen. Schrijversmaat H. Wasser Ws. W.oord. Korp.-hofmeester B. Wouda W.s. W.oord. Korp.-kok F. v. d. Linde H. Hendrik. Marinier le kl. E. Reijfjrs Kaz. W.oord. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst zooals achter hunne namen vermeld, worden den 5den Mei 1938 geplaatst aan boord Hr. Ms. van Meerlant. Schipper G. Weeda Kon. Instituut. Bootsman A. C. T. van Hoek H. Hendrik. Kwartiermeester J. W. Bom Kaz. W.oord. Matrozen le kl. E. van Essen, P. A. Filius W.s. W.oord. Serg.-konstabel A. J. de Beer Kon. Instituut. Serg.-telegrafist E. Snoek Kon. Instituut. Majoor-machinist J. C. de Ligt van Speijk. Serg.-machinist N. J. P. L. M. Schnijder H. Hendrik. Korp.-machinist N. Bakkum H. Hendrik. Korps.-machinist W. M. Maassen, C. J. H. T. Garsen van Speijk. Stokers-olieman W. Groen, R. Cobussen H. Hendrik. Stokers-olieman W. J. A. Deckers, J. Kok van Speijk. Stokers le kl. R. J. Kapitein, H. G. A. C. de Vos H. Hendrik. Stokers 3e kl. H. Brouwer, A. Bijl, R. Kleij- weg, J. H. Lanser, C. B. v. Leeuwen, J. Men- drik W.s. W.oord. Korp.-bottelier L. Franse W.s. W.oord. Korpl.-ziekenverpl. H. T. H. Roijmans, Hos pitaal. Korpl.-schrijver H. Minoli W.s. W.oord. Sergt.-hofm. J. H. Salfischberger, Kon. Inst. Marinier le kl. L. H. Fransen Kaz. W.oord. Sergt.-kok B. Berends Kon. Instituut. Korpl.-kok H. Dijkstra H. Hendrik. Tamboer le kl. A. C. de Vries Kon. Instituut. Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst zooals achter hunne namen vermeld, worden den 5den Mei 1938 geplaatst aan boord Hr. Ms. „Medusa". Bootsman J. Dokker, Kon. Instituut. Bootsman D. J. de Bruin, W.s. W.oord. Kwartiermeester B. I. Wagenaar, v. Speijk. Matrozen le kl. J. Bekker en J. C. Bouw man, W.s. W.oord. Sergt.-konstabel B. Gierman, W.s. W.oord. Korpl.-telegrafist R. J. C. de Bruin, Hertog Hendrik. Sergt.-macht. G. Geene, H. Hendrik. Korpls.-macht. M. J. v. d. Tas, H. Tongelet en H. Wagenaar, v. Speijk. Stokers-olieman J. de Leeuw en W. L. Wie teler, Hertog Hendrik. Stokers-olieman J. van Dijk en C. W. Por- sius, van Speijk. Stoker le kl. J. J. Dekker, Kaz. W.oord. Stoker le kl. A. J. Eiff, van Spejjk. Stokers 3e kl. H. Bernouw en.M. v. d. Made, van Speijk. Stokers 3e kl. J. H. Huijbers, M. Kuzee, J. Ravaljé en R. Riemersma, Schorpioen. Korpl.-bottelier G. v. Schagen. W.s. W.oord. Korpl.-ziekenverpl. A. Geerlings W.s.W.oord. W.oord. Kbrpl.-schrijver A. G. J. Wittenberg, W.s. Sergt.-hofm. R. A. de Vries, H. Hendrik. Korpl.-hofm. B. de Boer, Kaz. W.oord. Marinier le kl. A. van Doornik, Kaz. W.oord. Sergt.-kok F. Nikkel, Kaz. W.oord. Korpl.-kok W. A. van 't Hoff, H. Hendrik. Tamboer le kl. B. v. d. Tuin, Kaz. W.oord. Overplaatsingen. Bootsman B. Grootjans, van Kaz. W.oord naar de Mok. 29 April. Bootsman L. C. Keijn, van Kaz. W.oord naar v. Speijk, 29 April. Sergt.-hofm. E. v. d. Kloot, van Kaz. A.dam naar de Kooij, ^9 April. Sergt. d. mariniers A. J. Gigengack, van de Kooij naar O.Z.D.28 April. Sergt.-kok S. J. de Vries, van Kaz. A dam naar Kaz. W.oord, 29 April. »■»«■- Majoor-konst. E. J. v. d. Brink, van Gelder, land naar Gruno, 1 April. Majoor-konst. J. G. Friederich, van Ws W.oord naar Gelderland, 1 April. Kwartierm. S. Pascha, van Kaz. W.oord naar Gelderland, 29 April. Kwartiermrs. H. van Dijk en H. T. Bos, van Kaz. W.oord naar Schorpioen, 29 April. Kwartiermr. A. L. Knaape, van Kaz. W.oord naar de Mok, 29 April. Kwartiermr. M. A. Havermans, van Kaz W.oord naar O.Z.D., 29 April. Kwartiermr. A. van Sluijs, van W.s. Vlisg naar D. Aukes, 4 April. Marinier 3e kl. F. C. v. d. Zwaan, van Afd. Marns. R.dam, bevolen overpl. op 28 Maart naar de Marinekaz. te A.dam ingetrokken. Marinier 3e kl. J. Wattel, van Afd. Marns. R.dam naar Marinekaz. A.dam, 28 Maart. Stoker-olieman J. A. Koningstein, van Java naar O.Z.D., 1 April. Leerl.-vliegt.mkr. (M) J. van Beeren, A. Hagen, J. W. Jas, A. Moens en J. van Nieuw- kerk, van de Kooij naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Tamboer le kl. F. Haesen, van Afd. Marns! R.dam naar Kaz. W.oord, 1 April. Leerl.-o.o.vlieger H. Lamme en R. Siezen van Kaz. A.dam naar de Mok, 1 April. Mariniers le kl. J. W. Booij, A. P. Lobbezoo, W. Lijs, R. J. A. Siegers en C. Sint-Nicolaas,' van Kaz. W.oord naar W.s. Vlissingen, 2 Mei'. Mariniers le kl. J. W. Stremmelaar en n! B. Wittebrood, van Kaz. W.oord naar W.s! Vlissingen, 29 April. Stoker le kl. H. J. Driesen, van O.Z.D. naar Gelderland, 1 April. Stoker le kl. A. Visser, van Gelderland naar O.Z.D., 1 April. Matroos le kl. G. J. Coppens, van Kaz. W. oord naar Gelderland, 29 April. Matroos le kl. J. Kossen van Kaz. W.oord naar Kaz. A.dam, 29 April. Matrozen le kl. H. Drenth en E. Last, van W.s. Vliss. naar A. v. d. Hulst, 28 April. Matrozen le kl. M. Velleman en C. Freijer, van W.s. W.oord naar van Speijk, 29 April. Tamboer le kl. A. J. de Meij van Afd. Mars. R.dam naar Kaz. A.dam, 4 April. Matroos 3e kl. A. van Duin, van Gelderland naar de Kooij, 4 April. Matroos le kl. A. Opperhuizen, van J. v. Gelder naar W.s. Vliss., 28 April. Matroos le kl. J. Francke, van A. v. d. Hulst naar W.s. Vliss., 28 April. Matroos 3e kl. D. Lambrechts, van J. van Gelder naar W.s. Vliss., 28 April. Matrozen 3e kl. P. Castricum, C. M. Genet en A. de Lang, van A. v. d. Hulst naar W.s. Vliss., 28 April. Matroos 2e kl. H. G. Consten, van P. Florisz naar W.s. Vliss., 28 April. Leerl.o.o.-vlieger A. Dubois, van de Kooij naar Kaz. A.dam, 1 April. Stoker-olieman J. C. Zietse, v. W.s. W.oord naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Stoker-olieman J. Bakker, van v. Speijk naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Stokers-olieman H. Klijzing, W. Posthuma, H. Poelman, J. J. Bot, J. H. But en P. A. J. de Backer, van O.Z.D. naar Kaz.W.oord, 2 Mei. Stokers-olieman R. Markus en W. Renden, van H. Hendrik naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Stokers-olieman E. Harenboer, L. v. d. Wal en A. F. Wit, van Gelderland naar Kaz. W. oord, 2 Mei. Stoker-olieman H. F. M. v. Opstal, van W.s. Vliss. naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Stoker-olieman J. Blauen, van A. v. d. Hulst naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Leerl.-vliegt.mkr. (M) A. van den Berg, B. Berkhout, A. H. v. Beurden, J. K. Boldingh, P. Boosten, A. Bosch, A. J. C. Brekelmans, P. Brouwer, D. v. der Dijl, J. Dekkers, H. v. Don kelaar, S. G. Duijts, G. E. Dijkema, B. G. 't Hart, R. J. L. Hogenkamp, G. H. Hulsber gen, C. de Jong, D. J. Karrenbeld, W. Kleppe, J. Kooijman, M. Korving en S. W. Laan, van de Kooij naar Kaz. W.oord, 2 Mei. Met ontslag uit den Zeedienst. Korpl.-machinist P. Westdijk, 1 April. Korpl.-machinist C. J. Tompot, 15 Mei. Korpl.-machinist A. J. Boers, 29 Mei. Opper-ziekenverpl. A. W. Vredenbregt, 28 April. Sergt.-schrijver J. Mouter, 18 Mei. Adj.o.o d. mariniers J. Kamberg, 10 Mei. Korpl. d. mariniers A. Bos, 13 Mei. Matroos le kl. P. J. Van Lier, 8 Mei. Marinier le kl. K. G. P. Post, 1 A^ril. Met ontslag uit den Zeedienst in O.-I. Matrozen le kl. K. H. Surig en M. E. Felix, 1 Mei. Matroos le kl. H. A. W. Schafer, 1 Juli. Matroos 2e kl. O. Stecher, 30 April. Matroos 2e kl. H. C. de Groot, 1 Mei. Marinier le kl. J. W. G. Driessen, 15 Juni. Aangenomen in den Zeedienst. Leerl.-vliegt.mkr. (M) J. van Beeren, 14 Maart. Leerlingen-vliegt.mkr. (M) J. van Nieuw- ker, A. Moens, J. W. Jas en A. Hagen, 21 Mrt. Thuisgevaren. 22 Maart per m.s. „Sibajak" uit O.-I. ih Nederland teruggekeerd: Sergt.-konstabel E. P. Erfmann. Sergt.-kok J. L. F. Oolbekkink. Sergt.-monteur H. Kok. Korpl.-konstabel^ W. Schook. Korpl.-telegrafist J. F. Jansen. Matrozen le kl. C. J. Swier, J. A. KoppeS en D. C. Janse. Korpl.-torpedomkr. C. van Leeuwen. Korpl. der mariniers J. A. Hellema. Tamboer 2e kl. H. de Ruiter. Marinier 3e kl. G. Bijleveld. Korpl.-vliegt.mkr. (M) C. K. Pronk. IN DIENST GESTELD. Hr. Ms. „Hydrograaf" en „Douwe Aukes" zijn heden in dienst gesteld. ZIGZAG OVER HET RITSEVOORT. Dan moet terecht staan N. L. uit Den Helder, die op het Ritsevoort te Alkmaar heeft gereden op een rijwiel, ofschoon hij niet in staat was een rijwiel te besturen, wegens dronkenschap. Verd. zegt, dat hij niet dronken was; hij had bij z'n ouders drie glaasjes bier ge dronken. Kant.; Een auto moest ineens voor tl stoppen, omdat u zigzag over het Ritse voort reed. Er was anders misschien nog 'n groot ongeluk gebeurd. Mr. de Brueys Tack vordering nemend, eiseht f 12.— boete, eubs. 10 dagen. De Kantonrechter veroordeelt verd. tot f8.— boete suibs. C dagen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6