Een drama aan de grens Dancing uitgebrand Bokim, Polder „Het Koegras" PROGRAMMA Succes wint met 3-0 van Helder 9qmnait<£Jb Fokkerpersoneel geeft het niet op! Geen alcohol bij snelverkeer! Jubileum A- M* de Tong Japan ontkent het bouwen van groote slagschepen Hitier Iaat concentratiekamp verbranden RADIO Succes heeft met een flinke overwinning het voetbalseizoen 1937'38 uitgeluid, al was dia zege meer het gevolg van fouten in de Heider- defensie, die door de blauw-zwarte voorhoede resoluut afgestraft werden. Gedurende het grootste deel van den wed strijd zijn de withemden in de meerderheid ge weest en het pleit dus niet voor de productivi teit hunner voorhoede, dat ze dit overwicht niet in doelpunten wisten uit te drukken. Veel moeilijk werk heeft doelman Posthumus dan ook niet te doen gehad; het gevaar werd meestal gekeerd door de trapvaste verdediging der gasten, hoewel eenige kanjers van Evers door paal en lat gestopt werden. De groote fout bij Helder zat o.i. in het systeem, dat gebaseerd was op het onschadelijk maken van Albert Schmitt, wat volkomen ge lukte, maar hierdoor werd te weinig aandacht besteed aan het voeden van de voorhoede, die heel weinig goed geplaatste ballen toegespeeld kreeg, al dient gezegd, dat het plaatsen zeer bemoeilijkt werd door den dwars over het veld staanden orkaan. De S.-uitvallen waren lang niet van gevaar ontbloot, terwijl die van Helder dikwijls al te doorzichtig werden opgezet en men de bal door te lang talmen veelal nog kwijt raakte ook. Naast kritiek moet ook ruimte gelaten wor den voor eenige lichtpuntjes in het Helder- team. In de eerste plaats was daar de rentrée van Evers, die de middenvoorplaats bezette. Na de rust kon hij niet veel tot stand bren gen, maar in de eerste helft verdeelde hij het spel vooral uitstekend. Daarbij verzuimde hij ook niet het zelf te probeeren en met een beetje geluk hadden één of meer van zijn schoten zeker succes gehad. Het tweede nieuwe gezicht was dat van den jeugddigen linksback uit Helders het zesde, A. Teeckelenburg. In de eeerste helft heeft hij goed werk geleverd; bijna steeds greep hij op tijd in, daarna meteen goed opruimend. Het is te begrijpen, dat hij dit den geheelen wedstrijd niet kon volhouden, maar een tweede kans ver dient hij zeker. Bij de gasten hebben we geen nieuwe ontdek kingen gedaan. Het elftal vormde een goed sluitend geheel. Men legde het zwaartepunt in de verdediging, waardoor de voorhoede meestal uit drie man bestond. Resumeerend kunnen we dus constateeren, dat Helder door haar ondoortastendheid geen overwinning verdiende, maar aan den anderen kant had een 101-uitslag een betere weer gave van het spelbeeld geweest. Om precies elf uur blaast scheidsrechter Mel- hado beginnen. Succes speelt eerst met den wind schuin tegen. Reeds spoedig zien we een goede Heider- aanval, als door een missen van een der S.- backs de bal bij Evers komt, die ineens in schiet, maar via de lat komt het leer bij God schalk, die in buitenspel-positie scoort, hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat. In de tiende minuut helpt Kenter de gasten aan een doelpunt, door uitloopend den bal kei hard tegen Hoebe te schieten, van wiens lichaam de bal in het doel terugspringt (ft1). Na een kwartier spelen krijgt Kenter een schot te verwerken van den Succes-midhalf, zij het ten koste van een corner, waaruit Kiesewetter den bal in den doel- mond kopt. Fout afge straft. Tien minuten later is er een misver stand tusschen den Helder- keeper en -back, waarvan de Succes-rechtsbin nen handig ge bruik maakt door den bal kalm in doel te trappen, 0—2. Het derde doelpunt laat niet lang op zich wachten, want vijf minuten hierna geeft de S-links- buiten een onver door Kenter ver keerd beoordeeld wordt en de stand is 03. Ongeveer vijf minuten voor de rust schiet Evers uit een vrije schop via de lat over. Na de koffie. is het vooral een strijd geweest tusschen de Succes-verdediging en de Helder-voorhoede, terwijl de Wieringsche uitvallen slechts een enkele maal gevaarlijk waren, hoewel de verdediging der withemden terdege op haar qui-vive moest blijven. De eenzijdige, onge vaarlijke aanvallen van Helder leverden echter geen doelpuntje op, Posthumus c.s. retour neerden alles, zoodat het einde kwam met den ruststand, n.1, 30 in het voordeel der gasten. X Ongecorrigeerd DISTRICTSWEDSTRIJDEN N.A.S.B. I)e gisteren te Den Helder gehouden districtswedstrijden van den N.A.S.B., waar aan werd deelgenomen door de afd. Alk maar, Schagen, Oudcsluis, Anna Paulowna en Den Helder, stonden in het tecken van de districtskampioenschappen. De uitslagen luidden als volgt: Dames 3e raad: 1. Schagen II 83% p., 2. Schagen I Sl% p., 3. Den Helder Sl% p., 4. Oudesiuis 80% p. Heeren 3e graad: 1. Anna Paulownapoldcr I 83% p., 2. Alkmaar 83 n., 3. Oudesiuis 83% p., 4. Schagen 80% p., 5. A.P.Polder 78% p. Dames 2e graad: 1. A.P.Polder 93% p., 2. Den Helder 88% p., 3. Alkmaar 87% p., 4. Schagen 79% p. Heeren 2c graad: 1. Oudesiuis 90% p., 2. Den Helder 87% p„ 3. A.P.Polder I 86 p., 4. A.P.Polder II 81 p. Dames: 1e gr ad: 1. Alkmaar 86% p., 2. Schagen 79% p.. Heeren le graad: 1. Schagen 94 p., 2. Alk maar 91 p. De eindwedstrijden worden op 24 April Vermoedelijk te Alkmaar gehouden. JOE LOUIS BLIJFT WERELDKAMPIOEN. Thomas in de vijfde ronde k. o. geslagen. Te Chicago heeft de wereldkampioen zwaar gewicht, de Amerikaansche neger Louis zijn titel verdedigd tegen Harry Thomas. Louis was veel te sterk voor zijn tegenstan der en in de vierde ronde werd Thomas vier maal tegen den grond geslagen. In de vol gende ronde maakte hij weer kennis met het hout, herstelde zich echter nog om even la ter definitief te worden uitgeteld. Zal er nu eindelijk een gevecht komen tusschen Louis en Max Schmcling? Op overleg aangedrangen. In opdracht van het teekenikamerperso- neel der Fokkerfabrieken hebben de bestu ren van de samenwerkende organisaties van technici zich nogmaals met een schrij ven tot de directie der Fokker-fabrieken gewend met het verzoek, alsnog in over leg met de be6turen te willen treden. In dit schrijven wordt met nadruk de bewe ring van de directie ontkend, als zouden aan de actie niet de arbeidsvoorwaarden ten grondslag liggen, maar de wenisch der betrokken bonden om door de wergevers- organisatie te worden erkend. Dit is onjuist, omdat reeds in Novem ber 1937 de besturen der samenwerkende organisaties hebben gevraagd om een sala risherziening. In Februari 1937 heeft de directie toe gezegd, dat telkens per 1 October perio dieke salarisherzieningen zouden plaats vinden. Deze herziening heeft echter per 1 October 1937 niet plaats gehad. De afzenders dringen er met nadruk op aan, dat de Fokker-directie het bestuur van den Metaalbond ervan zal overtuigen, dat het in het belang van de goede ver houding met het teekenpersoneel is, dat alsnog tot overleg wordt overgegaan. De zooveelste dronken autobe stuurder maakt brokken. Gistermorgen omstreeks half vijf botste te Utrecht een vrachtauto van een Utrecht- schen groothandel in aardappelen met groote snelheid tegen een aan de linker zijde van den breeden rijweg staanden boom. De botsing was zoo hevig, dat de vracht wagen aan de voorzijde geheel werd ver nield, waarbij de motor in de cabine drong. Een der drie inzittenden, een 31-jarige Utrechtenaar, werd met zware verwondin gen aan beide beenen overgebracht naar het St. Antonius Ziekenhuis. De bestuur der bleek in staat van dronkenschap te ver- keeren. Zaterdag vierde de bekende schrijver A. M. de Jong zijn vijftigsten verjaardag. Zeer velen kwamen den auteur in het café Schiller te Amsterdam complimcntee- ren. De eerevoorzitter van het huldigingscomi té sprak den jubilaris toe. Spr. verheugde zich erover, dat de 50-jarige na zoovele suc cessen nog een ruim tijdperk voor zich had om deze successen door een reeks nieuwe werken te doen voortduren. Namens het uit voerend comité overhandigde de heer Boek man een enveloppe met inhoud, welke door een aantal vereerders was bijeengebracht. Nog verschillende andere personen voer den het woord.» Als besluit van den dag vereenigden zich de intieme vrienden en vereerders van den jubilaris aan een feest maal, bij welke gelegenheid het talent van den schrijver van de Merijntje-cyclus op hartelijke en welsprekende wijze werd ge huldigd, Volle bewapeningsvrijheid voor behouden. Naar vernomen wordt, heeft de Japansche regeering uiting gegeven aan haar bevreem ding over het feit dat de maatregelen van Amerika en Engeland in de vlootbouw- kwestie gemotiveerd zouden zijn met ge heime bouwplannen van Japan. Japan, zoo verklaart men in regeeringskringen, zou zich gedwongen zien tot het nemen van tegen maatregelen, wanneer Amerika tonnage en kaliber in die mate vergroot, dat de vergroo ting de zuiver defensieve behoeften over schrijdt en van strategische beteekenis wordt. In het kader der veiligheid en ver dediging behoudt Japan zich volle bewape ningsvrijheid voor. Duitsch aeloof leeft niet achter prikkeldraad. Ilct concentratiekamp Woellersdorf, dat voor de nationaal-socialisten in Oostenrijk de macht kregen talloozen van hen, op bevel der vroegere regeering heeft gehuisvest, is plechtig verbrand. Gouwleider Bürckel hield een „vuurspreuk" en zeide o.a.: De innerlijke kracht van ons rijk heeft haar verdediger gevonden in het Duitsche hart. De waarheid van ons geloof behoeft schrik noch haat tot zijn bescherming en leeft ook niet van menschelijke constnicties en paragraphen. Zij is ons door den schep per in de ziel gebrand. Zij leeft niet achter prikkeldraad en in dompc cellen. Zij wordt niet met de zweep gedwongen, veeleer be kroont zij het voorbije martelaarschap met de broederhand. Zaterdagavond heeft zich aan de Nederlandsch-Duitsche grens, onder de gemeente Swalmen, een drama afgespeeld, dat aan den 54-jarigen W. Luyten uit Swalmen, vader van negen kinderen, het leven heeft ge kost. Omstreeks half vijf is Luyten van huis gegaan, voorgevende, dat hij naar het bosch ging. Hij trof daar aan de grens den 37-ja- rigen Hendrikx aan, eveneens wonende te Swalmen. Beiden wandelden langs de grens Omstreeks zeven uur zijn zij over den zoogenaamden scheidingsweg huiswaarts gegaan. Tusschen de grenspalen 414 en 415 klonk op Duitsch gebied, op een afstand van ongeveer acht meter, het geroep: „Halt stehen bleiben', waarop onmiddellijk een schot uit een jachtgeweer knalde. Hendrikx bleef staan, doch Luyten zakte in elkaar. Twee Duitschers bleven met hun geweer in den aanslag op Duitsch gelbied staan. Hendrikx sprong over Luyten heen en werkte zich door een omheining van prik keldraad in een naburige weide. Hij hoor de toen nog roepen: „Stehen sie auf, haende hoch", waarop hij niets meer hoorde. Maar het slachtoffer kon echter niet meer opstaan, daar Luyten op de plaats waar hij neerviel onmiddellijk dood moet zijn geweest. Hendrikx zette het toen op een loopen en waarschuwde de vrouw van Luenten en bur gemeester Strens, die zich met een rijks- en gemeenteveldwachter en een geestelijke naar de plaatk van het gebeurde begaf. Zij zagen, dat op de plaats waar Luyten gelegen moest hebben, met lantaarns gelicht werd. Een paar schoten knalden weer in het donker en men wierp zich op den grond, daar men bang was, getroffen te worden. Na eenige malen ge roepen te hebben: „Nederlandsche politie", kwam een Duitscher in uniform naderbij en liet hen bij het slachtoffer. Volgens de verklaringen van Hen drikx moet Luyten op Nederlandsch gc~ 'ed zijn doodgeschoten. Een plas bloed bevond zich echter op Duitsch gebied, maar de pet van Luyten werd acht meter verder op Nederlandsch gebied gevonden. De situatie omtrent de grensscheiding ter plaatse is niet zoo eenvoudig. Rijks- en ge meenteveldwachters hebben een uitgebreid onderzoek ingesteld. Anderhalf jaar geleden werd Luyten op Duitsch gebied met een jachtgeweer in bei de beenen geschoten. Hij kon zich toen ech ter over de grens redden. Thans heeft hij echter het leven er bij ingeschoten. Het stoffelijk overschot is naar Elmpt, In Duitscliland, vervoerd. Loeiende vuurzee in Den Haag. Hedenochtend vroeg, omstreeks half vier, werd de Haagsche brandweer gealarmeerd voor een zwaren brand in de binnenstad. Een nachtwaker, die zijn op dezen tijd ge bruikelijke ronde in de omgeving van het Plein deed, kwam tot de ontdekking, dat er in een bekende dancing aan de Lange Hout straat brand was uitgebroken. Hij waarschuwde een agent van politie en tezamen deden zij toen de ontdekking, dat er rook opsteeg uit een ventilatoropening van de dancing „Claridge", gelegen op den hoek van de Doelenstraat, waarin tevens de „Uiescu"-bar is ondergebracht. Het bleek, dat op de eerste verdieping, ach ter de nog gesloten rood-pluche gordijnen en de beslagen vensters een hevig vuur woedde. Het eerste werk van den nachtwaker was den naast de dancing wonende bedrijfslei der, den heer Th. A. Reijman, wekken, ter wijl de agent de brandweer ging waarschu wen. Vrijwel onmiddellijk verschenen de mo torspuiten van de Prinsestraat en van de Laan Copes van Cattenburgh, even later ge volgd door de Magirusladder van den Rijs- wijkscheweg. Maar nauwelijks was de eerste motorspuit de smalle Doelenstraat ingereden, of de door dc hitte ontzette vensterruiten vie len met oorverdoovend gerinkel op de straat- steenen en zelfs gedeeltelijk op den brand weerwagen. Het was een zware brand, die een krachtig optreden noodzakelijk maakte. In een. minimum van tijd waren vijf slangen uitgerold en siste het water in de loeiende vuur zee. welke aan beide kanten van het hoekpand naar buiten brak. Het. mocht de brandweer, onder leiding van den brandmeester Schilhaus, evenwel gelukken in vrij korten tijd het vuur op de eerste étage te bedwingen, nochtans zonder dat zij kon voorkomen, dat er groote scha de werd aangericht. Op deze verdieping is de bar gelegen, die, zooals op den Zondag gebruikelijk, eerst om half twee in den af- geloopen nacht was gesloten. Het gehcele pand is in een groote ravage herschapen. De bar die boven de danszaal is gelegen, en waar de brand moet zijn ont staan, is slechts een dampende puinhoop van verkoolde meubels, doorweekte tapij ten, ontwrichte deuren en brokstukken, die van het plafond omlaag waren gevallen. Een zwartgeblakerde vleugel stond er op doorgezakte pooten. als een tragisch restant van nachtelijke vreugde, middenin. Eerst met het ochtendgloren -konden de ladderwagen en daarna achtcnccnvolgcns de beide motorspuiten inrukken. Uitgezonderd dc zolderverdieping is het gcheele groote pand uitgebrand. Wat de oorzaak betreft bestaat het ver moeden dat door een achteloos weggewor pen sigaret een tapijt in dc bar is gaan smeulen. De aanzienlijke schade wordt door verze kering gedekt. Zaterdagmiddag werd in hotel Bellevue te Den Helder de periodieke openbare verga dering gehouden van Hoofdingelanden van den polder „Het Koegras". In zijn welkomstwoord betrok de Dijkgraaf de heer Jb. Verfaille, in het bijzonder de nieuw gekozen leden Biersteker en Koot- stra. Volgt voorlezing der notulen van de ver gadering gehouden op 30 October 1937, die zonder opmerkingen gearresteerd worden. Als commissie tot nazien der Rekening en Verantwoording worden gekozen de heeren Jimmink en Biersteker. Hierna is aan de orde de vaststelling der Hierna is aan de orde de vaststelling der sluit inzake salarisverhooging ambtenaren in verband met het verplicht pensioenpremie- verhaal. Van de begrooting nemen wij de volgende cijfers over: Rekening over 1936 sloot met een batig saldo van f2449.36. Wat de nieuwe grondslagen voor de salarissen betreft, dat van den secretaris-penningmeester wordt f701.75, voor Stompedissel f 1307.60, (als vast werkman en voorman) en als sluiswachter f221.05; voor Raven f 1094.74 (als vast werk man) en als sluiswachter f 197.66; voor van Baarcn f 1277.20 (vast werkman). Als sluitpost wordt voor onvoorziene uit gaven geraamd f 463.77. De totale ontvangsten bedroegen f 17778.37; het onderhoud der wegen beliep f7500. het onderhoud van sluizen en bruggen f700; dat van vaarten en slooten f 1.450.terwijl de opbrengst der polderlasten (berekend naar f2.— per H.A.) f7.S01.96 was. De begrooting wordt zonder opmerkingen goedgekeurd. Volgt het nemen van het besluit, waarbij het dagelijksch bestuur gemachtigd wordt voor de uitvoering van werken boven de f 1000.—. Bij de rondvraag merkt de heer Van der Veer op dat het z.i. niet juist is dat steeds nieuwe huisjes gebouwd worden bij .Tuliana- dorp, terwijl bij Doggcrsvaart, waar veel werk verricht wordt, niet gebouwd wordt. De heer Verfaille zegt, dat het polderbe stuur gunstig staat tegenover het idéé van verspreide woningbouw, opdat de menschen niet te ver naar het werk behoeven te loo pen. In het Bestuur zal deze kwestie echter aan de orde gebracht worden. De heer Biersteker dankt nog voor de vriendelijke woorden aan zijn adres van den Dijkgraaf, terwijl de heer jimmink de aan dacht vestigt op een kapot gedeelte in 't wegdek van de Verlengde Middenvliet. Hierna sluit de Dijkgraaf de vergadering. JULIANADORP. Zanguitvoering in de Chr. school. Onder leiding van het Hoofd van de Prot. school te Koegras, den heer G. H. Groot- Enzerink, werd in die school, onder groo te belangsteling van ouders, genoodigden, eniz. door een kinderkoor een zang- en voordrachtavond ten beste gegeven. Na een openingswoord gesproken te hebben en verdere plichtplegingen, werd met het ruim voorziene programma dat 16 zangnummers en talrijke korte voordrach ten bevatte, vlug afgewerkt. Door het va- rieerende in het gebodene werd de aan dacht van de luisteraars geboeid en ver streek de tijd bijna zonder dat men er erg in had. Nadat een kort sluitingswoord was gesproken, eindigde een der heeren Kerkeraadsleden uit den Helder met dank gebed. Openstelling HuIp-P.T.T.-kan- toor. Het nieuw gebouwde hulppostkantoor is dezer dagen in gebruik genomen en ge vestigd Vlietstraat la. Als kantoorhouder fungeert de heer D. Visser, voorheen te Callantsoog. Vat wijn aangespoeld. Op het strand alhier is een vat wijn aangespoeld en aangebracht door C. de Boorder. De inhoud van het vat is 600 L. en het is gemerkt C.D.T. 991. Door den strandvonder van Den Helder is het vat met inhoud weggehaald, terwijl de belas tingambtenaren van een en ander goede notie hebben genomen. Kievitseieren voor den Bur gemeester. Naar men ons mededeelde werden door Andr. Kater aan de Middenvliet eenige kievitseieren gevonden, welke hij aan den Burgemeester van Den Helder heeft aan geboden. JVC-nieuws. Zondagmorgen speelde JVC I zijn beslis singswedstrijd om het kampioenschap tegen Texel 2. Dat er vooral van de zijde van Ju- lianadorp veel belangstelling bestond, wis ten we wel, maar dat deze zoo groot was, hadden we'niet verwacht. JVC had eerst het windvoordeel, en was daardoor in de meerderheid, maar doordat de sterke wind de balcontrole bemoeilijkte, wist ze dit niet in doelpunten om te zfetten. Toch had JVC de kans een doelpunt te maken door een blunder van den Texelkeeper. Voor de rust wist JVC nogmaals te doelpunten, zoodat de rust met 2—0 inging. Na de rust speelde J.V.C. stukken beter. De jongens speelden met een vuur en en thousiasme, die goed aandeed. Toch wist Texel met een mooi schot den stand cup 2 1 te brengen. Even later een doorbraak van J.V.C., de middenvoor wist den bal te bemachtigen en voorbij den uitloopen den keeper bracht hij den stand op 31. Hiermee kwam het einde en laaide de geestdrift van de Julianadorpers op. Met een twaalftal auto's ging het op het dorp af. In het clublokaal van den heer A. Doorn bleef men nog even gezellig bijeen en spraken de voorzitter, dc heer N. lïoomsman, de eere-voorzitter, de heer J. de Vries, de secretaris, de heer L. Tigche- laar, woorden van felicitatie en aanmoedi ging voor de komende promotiewedstrijden, terwijl de heer I. J. Scliroevers, namens de Harmonievereeniging „Kunstzin", toezeg ging deed van de aanbieding van een wis- sclprijs voor J.V.C. WIEMNGEfi De twee werelden. Zaterdagavond ƒ.1. had in de concertzaal Concordia een feestavond plaats van de I.R.H., afd. Wieringen. Als te ruim half acht de voorzitter der af- deeling, de lieer G. van Dijk, opent, is de zaal tot in alle hoeken gevuld. DINSDAG 5 APRIL. Hilversum I. 1875 en 415.5 AL KRO-tTitzending. 8.009.15 en 10.00 Grainofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuur. 12.00 Berichten. 12.15 KRO-orkest. (1.001.20 Gramofoonmuziek), 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.00 KRO-Kamerorkest 4.45 Gramofoonmuziek. 5.00 KRO-Melodisten en solist. (5.456.05 Felicitatie-bezoek). 6.40 Esperantoles. 7.00 Berichten. 7.15 KRO-orkest. 7.35 Sportpraatje. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 Lijdensmeditatie. 9.30 KRO-Symphonie-Orkest, Klein Gemengd Koor en solist. 10.30 Berichten ANP. 10.40 Bela Kis3 en zijn Hongaarsch orkest, 11.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301.5 AL AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Uona Palmay's ensemble. 11.00 Huishoudelijke wenken. 11.30 Ilona Palmay's ensemble en Gramofoon» muziek. 12.45 Omroeporkest. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Orrnoeporkesc en solist, 2.45 Kmples. 3.45 Zang met pianobegeleiding. 4.30 Kir:derkoorzang. 5.00 Kinoeruurtje 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Ensemble Rentmeester. 7.00 Voor de kinderen. 7.05 Zang met pianobegeleiding. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten ANP, Mededeelingen. 8.15 Bonte Dinsdagavondtrein. 9.15 Gramofoonmuziek. 9.45 Vervolg bonte Dinsdagavondtrein. 10.30 Schaakles. II.00 Berichten ANP. Hierna tot 12.00 „The Jumping Jacks". Hierna krijgt de spreker, de heer Winte- ring het woord. Spr. schetst ons in scherpe bewoordingen den intocht, van de Duitschers in Oostenrijk. Ook werd door spr. het vluch telingenvraagstuk uitvoerig belicht en het zijn vooral de hieraan verbonden voorwaar den, die door spr. sterk worden gelaakt. Met een: Treedt toe, redt onze vrijheid", besluit spr. zijn propagandistische rede. Hierna wordt begonnen met de opvoering van de revue „De twee werelden," door het gezelschap Dynamo, uit Amsterdam. Auteur en regie Ulco Kooistra, muzikale leiding Jan van Duinen, terwijl de dansen ingestudeerd werden door Maya Mogroby. Deze revue was van sterk propagandis tisch gehalte; in het eerste tooneel merken we dit reeds als opgevoerd wordt „Klaas Vaak en de Vrek". In de Exentric dance was de mimiek uit stekend. De lachspieren kwamen dan ook' danig in beweging. Een hierop volgende, korte tooneelschets leidt ons in het rustige zelfvoldane leven. Na een Argentijnsche tango volgde de de mifinale, getiteld: „Russische schiettent". Ook hier treedt de politiek weer op den voorgrond. Het gedeelte na de pauze is o.i, veel beter dan dat ervoor. We zien eerst een scène „Kampeeren moet je leeren". Verschil lende aardige tooneeltjes zien we hier en het zijn vooral Boeboe en De Professor die vee] succes hebben. Dan tot slot de finale. Wij willen nog ver melden, dat Boeboe en de professor in de laatste scènes buitengewoon goed waren. De dansen waren echter niet allen regelmatig. Over het geheel genomen, hebben we van de I.R.H. wel eens een betere revue gezien. De heer v. Dijk sprak een slotwoord, waarna gelegenheid tot dansen werd gege ven. WARMENHUIZEN, 2 April. Roode kool 5.19-6.90, gele Kool 150- 2.60, Deensche witte 1.70—3, peen 2.40, hl. aardappelen 4.20. Aanvoer: 100.200 Kg. r. kool, 40.200 Kg. gele kool, 39.500 Kg. Deen sche witte kool, 400 Kg. peen, 300 Kg. aard appelen. ALKMAAR, 2 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 28O.O0O kipeieren; 56-58 Kg. 2.552.65, 58—60 Kg. 2.60-2.70, 60-02 Kg. 2.65—2.85, 62—64 Kg. 2.70-3, V466 Kg. 2.80—3.30, eendeieren f 2.20, per 100 stuks. ALKMAAR, 2 April. Op de heden gehouden ve erna rit waren aanvoer en prijzen als volgt: 12 melk koeien f 200—300. 9 pinken f 110—130: 4 nuchtere kalveren (slacht) f 5—9, 158 o verhouders f 20—24 ALKMAAR, 2 April'. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: groothandel 6567% cent en kleinhandel 70-72% cent per Kg. ma''K- Kipeicrcn (groothandel) 2.60 -.75. eendeieren 2.10. Handel matig. ALKMAAR, 4 April. Aanvoer: 72 vette koeien f 170—290, stug nuchtere (slacht) 614, 9 vette scha pen f 2336, 331 vette varkens 5256 ct. Per Kg. BROEK OP LANGENDTJK. 4 April. oJ00 Kg. rabarber 6.80, 200 Kg. prei 4.80, 25000 Kg. gele kool 2.60—3.30, 2000 Kg. D. witte kool 2.6—2.70. NOORRSriIARWOUDE. 4 April. Aanvoer; 800 Kg. roode kool 4.50, 3700 Kg. D. witte kool 2.20—2.40.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8