Dubbele garantie voor alSe verzekerden k prebihbeurten Algemeene Friesche Levensverzekering-Mij. Groot-Noordhollandsche van 1845 VEEL GELD Zaterdag 9 April 1938 &£ad4nLeiiw4 Tweede uitvoering Mattheus Passion W eekoverzicht Heldersche Visscherij "Tot steun aan miliciens,, onmiddellijk verdwijnen de pijnen met AKKERs KLOOSrERBALSEM Meisje zoek. Chris de la Mar Nutsspaarbank te Den Helder Er is niets nieuws onder de zon Burmaniahuis Leeuwarden van Brienenhuis - Amsterdam Schoolvoetbal 1938 Helder's jeugd tegen de vergane glorie Uit het politie-rapport Gisteravond heeft de tweede opvoering van Bach's „Mattheus Passion" door de plaatselijke afdeeling van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst onder lei ding van den heer A. J. Leewens in de Nieuwe Kerk plaatsgevonden en wederom was het een vertolking, waarnaar door de aanwezigen met groote aandacht geluis terd is. De belangstelling was vrij goed, hoewel wij uiteraard ook de boven-plaatsen gaarne bezet gezien hadden. Zoowel door het koor als door het orkest en solisten is alles gegeven om van dit zoo zeer wijdingsvolle muzikaal en vocaal épos iets schoons te maken en men is daar ook in ge slaagd. Met name het koor was bijzonder goed op dreef en boekte enkele malen een opvallend succes. Het Knapenkoor bleek thans beter gedisposeerd dan den vorigen avond en deelde dus eveneens mede in de vreugde die elke goede uitvoering eigen is. Als sopraan trad thans op Ankie van WickevoortCrommelin uit Den Haag, voor Den Helder geen onbekende. Zij was uitmuntend voor haar, overigens niet lichte, taak berekend, en zong verschei dene recitatieven niet alleen met een zeer zuiver orgaan en een sterke suggestiviteit, doch ook qua voordracht is het duidelijk, dat hier een eerste kracht aan het werk is. Een voortreffelijke keuze. Voor het overige kunnen wij refereeren aan het uitvoerige verslag, hetwelk wij gisteren opnamen en er slechts aan toevoegen, dat ook de thans aanwezigen zich gelukkig kunnen prijzen een dergelijk evenement van den eer sten rang beleefd te hebben. En nogmaals: een eere-saluut voor den mentor van dit alles: den heer Leewens. Waarlijk, men mag een derge lijke stuwende kracht voor het plaatselijk jnuziekleven in eere houden! Het gaat met de haringvisscherij helaas niet naar wensch. Den eenen dag mag er al iets meer haring worden aangevoerd dan den an dere, maar de geheele aanvoer heeft niet veel te beteekenen. Natuurlijk doet de aanhoudend krachtige wind er ook geen goed aan, maar we hebben al zoo veel storm en ruw weer ge had, terwijl er toch ruime vangst was. Er is niet veel haring meer aan onze kust, en het laat zich aanzien, dat binnen afzienbaren tijd, de haringvisscherij hier tot het verleden zal behooren; jammer, zeer jammer, maar waar. Het staat al vast, dat verschillende kommen- visschers, welke hun netten langs den Zeedijk hadden staan, hun onkosten zelfs niet kun nen verdienen, daar de storm van Zondag 1.1. hun vischtuig totaal heeft vernield, dat be hoort nu eenmaal tot het risico van het vak, maar een risico, dat thans moeilijk gedragen kan worden. Het stormachtige weer der af- geloopen week liet voor de kustvisscherij ook niet toe, dat uitgevaren werd, zoodat ook de vischaanvoer schraal was. De prijzen voor haring blijven hoog, gemid deld 4.50 per tal. Voor de overige visch waren de prijzen normaal. Levende garnalen werden verhandeld voor 1.35—1.90 per lit. Gekookte garnalen 16 ct. p. kg. Men vergete de dienstplichtigen niet, die na hun eersten oefentijd worden voortgeholpen. In zijn Donderdag gehouden vergadering be sprak het hoofdbestuur der Koninklijke Na tionale Vereeniging tot Steun aan Miliciens, onder voorzitterschap van den heer M. C. Ko ning, oud-directeur der Stoomvaart Maat schappij „Nederland", o.a. het zeer verheugend symptoom, dat het Nederlandsche volk thans vrijwillig bijdragen schenkt voor de nationale defensie. Deze verrassende ommekeer in gees teshouding, als gevolg van het plotseling ont waakte besef van het voorrecht onzer staat kundige onafhankelijkheid, zal ongetwijfeld evenzeer de populariteit van den dienstplicht ten goede komen. Moge ieder inzien, dat men zich ter wille van dienstplichtige jongelieden van wie persoonlijke offers worden ver langd met het oog op de voorbereiding der landsverdediging toch ook wel een offer mag getroosten! Zonder daarmede den stroom van giften, welke thans zijn bedding naar het departement van Defensie heeft gevonden, maar in het minst te willen vertakken, acht het voornoem de hoofdbestuur het zijn taak er publiekelijk aan te herinneren, dat vele dienstplichtigen straks bij vertrek met groot verlof, hulp zul len behoeven. Voor het verleenen van deze hulp is de vereeniging uitsluitend aangewezen op vrijwillige bijdragen van leden en dona teurs. Wie blijk wil geven van zijn erkentelijkheid jegens onze grensbewakers de miliciens van leger en vloot zende zijn bijdrage aan den penningmeester der Koninklijke Nationale Vereeniging tot Steun aan Miliciens, Wagen weg 54, Haarlem, postrekening 12459. Onverwachts overvallen U de venijnige steken. Wrijf dadelijk met Kloos terbalsem, welke tot diep in de weefsels door dringt. omdat de stoffen die de pijnen ver oorzaken er door worden verdreven. Doosje 35 ct. Potten 62ct. en f. 1.04 Onder brug te Julianadorp gevonden. Donderdagmiddag is het elfjarig dochtertje van de fam. W„ wonende in Koegras, na schooltijd niet thuis gekomen. Men maakte zich ongerust over het lange uitblijven van het kind, dat wel eens eerder neigingen ge toond had om van huis te gaan. Hoe men ook zocht, men vond het meisje niet en eerst Vrij dagmorgen kwam ze boven water. Het had den nacht doorgebracht onder een brug bij Julianadorp en was verkleumd van de kou. K. - v, o <- s <- •-.» .- - 1 A 'm&Ëss&te-j;. - Men verzoekt ons nog eens de aandacht te vestigen op de cabaret- en variétévoorstelling welke morgen, onder leiding van Chris de la Mar, in Casino wordt gegeven. Behalve het per soonlijk optreden van dezen bekenden caba retier, staan op het programma verschillende komische variéténummers en de medewerking van de voordrachtkunstenares Pauline Hervé, welke ook eenige lachschetsen te zamen speelt met Chris de la Mar. Opgave uitsluitend betreffende de Nuts spaarbank te Den Helder, Polderweg 1, over de maand Maart 1938. Op spaarbankboekjes werd in den loop der maand Maart ingelegd f 212.299.99 en terug betaald f 200.305.18, derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f 11.994.81. Het aan inleggers verschuldigde kapitaal bedraagt thans f 3.255.513,07. In de maand Maart werden 101 nieuwe boekjes uitgereikt; het aantal in omloop zijnde nieuwe boekjes steeg hiermede tot 11.492. Onder deze nieuw uitgereikte boekjes zijn begrepen 15 boekjes voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de spaarbank een eersten inleg van f 1. De lediging der spaarbusjes in den loop der maand leverde een bedrag van f 3.185,27 aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes bedraagt thans ruim 2.200. HEDENMIDDAG OPENT MEUBEL FABRIEK ,JDE STER". Perceelen Spoorstraat 111-11S-115. Vanmiddag te 4 uur opent in de perceelen Spoorstraat 111-113-115 de Meubelfabriek „De Ster" haar deuren en zal het bedrijf, dat voor heen aan den heer Lastdrager behoorde, in andere handen zijn overgegaan. Ook thans is dit een zaak, gespecialiseerd op den verkoop van meubelen, en persoonlijk hebben wij ons kunnen overtuigen, dat de voorraad daarvan bijzonder groot is. In alle mogelijke prijsklassen en kwaliteiten vindt men meubelen in mahonie, blank eiken en notenhout, terwijl ook schilderijen en plaat werk geleverd worden. Naar de eigenaar ons mededeelde, krijgt iedere kooper gedurende de geheele maand April een aardige surprise cadeau. GOEDKOOPE MEERDAAGSCHE RETOURS VOOR DE FEESTDAGEN. In een advertentie in dit nummer deelt het reisbureau Gorter, Parallelweg 1, mede, dat voor de Paasch, Hemelvaartsdag en Pinkste ren meerdaagsche retours verkrijgbaar zullen zijn naar: Amsterdam, Haarlem, Den Haag, Utrecht, Rotterdam en Vlissingen. Strooibiljetten met alle gegevens betr. gel digheidsduur en retourprijzen, zoowel spoor kaartjes, uitsluitend verkrijgbaar bij genoemd Bureau Gorter. Het te hopen, dat de oorlog zoo spoedig mogeljjk komt Een onzer trouwe lezers stuurde ons dezer dagen een „Heldersche en Nieuwedieper Cou rant" uit het jaar 1867, dus ruim zeventig jaar geleden. Een krant dus uit „den goeden ouden tijd", zooals onze grootouders hem nog zoo gaarne mogen noemen. We vinden in het betreffende nr. ook een buitenlandsch over zicht, waarvan de aanvang letterlijk zou kun nen dienen voor een overzicht van heden. Men oordeele: Europa blijft nog steeds verkeeren ln de spanning, welke reeds vele weken achtereen in dit werelddeel heerscht tot groot nadeel van alle, zoowel openbare als bizondere be langen." Is dat niet pasklaar voor heden. De over zichtschrijver vervolgt dan: „Nog is de groote vraag onbeslist althans voor het publiek of Luxemburg tot een oorlog tusschen Frankrijk en Pruisen, en wellicht dientenegvolge tot een algemee- nen oorlog aanleiding zal geven. Nog zweeft men tusschen hoop en vrees en nog onder vindt men dat de onzekerheid veel erger is dan de pijnlijkste zekerheid. De beurzen zijn gevoelig als een kruidje roer-mij-niet, maar dalen ten laatste al meer Nog enkele dagen en het schoolvoetbal- tournooi, dat zich elk jaar in een toenemende belangstelling, zoowel van oud als van jong, mag verheugen, neemt weer een aanvang. Ruim 600 jeugdige voetballers (40 elftallen met hun reserves) zullen tijdens de Paasch- vacantie strijden voor de eer van hun school. De loting heeft reeds plaats gehad en U kunt in het onderstaand programma (uitknippen) het resultaat hiervan zien. Dit jaar is speciaal de afdeeling een attractie rijker geworden. De Commissie heeft besloten deze afd. een halve competitie te laten spelen, zoodat U tijdens het tournooi, iederen dag van een „grooten wed strijd" getuige kunt zijn. Ter herinnering herhalen wij nog even het adres van den penningmeester, die als altijd gaarne bereid is, elke toezegging van een prjjsje, te noteeren. Zijn adres is: Quant, Ruyghweg 90. Wij wenschen de deelnemende elftallen veel succes toe endit geldt alleen voor de jon gens, die het wel eens vergeten, maakt geen misbruik van de gastvrijheid, die ons ieder jaar door de voetbalvér. H.R.C., Helder en Heldersche Boys verleend wordt (Om uit te knippen.) A H.R.C.-terrein. B Helder-terrein. C Heldersche Boys-terrein. AFDEELING A. Vrije ronde: Sch. 7 en B.L.O. I. Ie ronde, 16 April. A Chr. Opl.—Sch. 10 B Tuind. IIB.L.O. II Terrein Tijd A 9—10 B 9—10 C Sch. 8 I—Sch. 8 n D Sch. 4—Sch. 2 E Sch. 14—Sch. 6 F Tuind. ISch. 5 2e ronde, 19 April. G B.L.O. I—Win. A H Sch. 7—Win. B I Win. C—Win. D J Win. E—Win. F 3e ronde, 20 April. K Win. GWin. H L Win. I—Win. J 4e ronde, 21 April. M Verl. K—Verl. L N Win. K—Win. L C A B C B C C c A B 9—10 10—11 10—11 10—11 1(4— 2*4 1'i— 2 2(4—3',4 3(4—4(4 1(4—2(4 1(4—2(4 A 9—10 B 9—10 AFDEELING B. Vrije ronde: Centr. III. Ie ronde, 19 April. A R.K.J.S.—Centr. IV le ronde, 16 April. B JulianadorpRehoboth C CommeniusBreezand 2e ronde, 20 April. D Centr. III—Win. A E Win. B—Win. C 3e ronde, 21 April. F Verl. D—Verl. E A 10—11 G Win. D—Win. E B 10—11 Kampioenschap Den Helder, 23 April. Kamp. Afd. AKamp. Afd. B B 23 A B A B 9—10 1(4—2(4 1(4—2(4 9—10 9—10 Morgenmiddag, aanvang half drie, heeft op het terrein aan de Sportlaan een uniek treffen plaats tusschen het huidige eerste elftal van de H.F.C. „Helder" en het elftal, dat jaren ge leden de eer van deze vereeniging hoog gehou den heeft. Een ontmoeting dus tusschen de beste jeugd en het „oude leergoed". Wie in Hel- derkringen bekend is, weet, dat de ontmoeting er een wordt, welke niet zonder heftigheid zal worden gestreden. Immers de oudjes waren ge wend te zeggen: in onze dagen deden we het zóó en zóó en wonnen we Zondag op Zondag. De jeugd heeft dit steeds maar weer moeten aanhooren, zonder dat ze er iets tegen in kon brengen. Toch wel, want kortelings werden de oude heeren kortweg uitgedaagd om op het groene tapijt uit te maken, wie nu wel het beste speelt. De oud-gedienden staken de koppen bij elkaar onder leiding van oud-aanvoerder Henk de Boer, smeedden een plan-de-campag- ne. bespraken zorg vuldig welke syste men zouden worden toegepast met wind of regen en den aard van de jeugdige, waarschijnlijk over moedige, tegenpartij en kwamen tenslotte tot de overtuiging, A__ xi» tav ZWa« M April 1936 en meer. De diplomatie is werkzaam, maar tot dusver nog niet met eenig gunstig ge volg." Zou men, zoo vragen wij, dezelfde woor den, uit dien „goeden ouden tjjd" niet kun nen gebruiken om den toestand van 1938 te typeeren Maar toch is er iets veranderd, want geen enkele overzichtschrijver zal uit zijn pen laten vloeien, wat die van het jaar 1867 deed. „De toestand is van zulk een aard geworden, dat men werkelijk moet wenschen," zoo schrijft hij verder, „dat, is de oorlog onver mijdelijk, hij dan maar zoo spoedig mogelijk kome, ten einde zij het dan heroïsch om verbetering aan te brengen." Kijk, als we dit lezen, dan zijn we toch inderdaad veranderd. Er is niemand, die hoopt, dat de oorlog zal komen en er is eveneens niemand, die gelooft, dat door den oorlog verbetering aangebracht kan worden. De ervaring heeft ons wel anders geleerd- Oorlog beteekent vernietiging op alle terrei nen van het maatschappelijk en cultureele leven. INDISCH ESKADER TE PRIOK. En Britsche kruiser „Adventure". Gisteren is het Ned.-Indisch eskader te Tg.- Priok binnengeloopen. Donderdagmiddag kwam de Britsche kruiser „Adventure" daar aan. (Aneta). Ned. Herr. Weshrtraat) 's Morgens 10.30 uw, Ds. H. A Eoklaar Bediening van de H. Doop 's Avonds 8 uur, Paaschepel „Verlaten door de V.C.J.B. WeaUrfcer*. (Heiden der Zeepieta). 's Morgens, W uur, ie <4e W©at erkörii. Ds, A.A. WiMeofeut, bevestiging van nieuwe, lede* 's Avonds I wr, 1* gsbouw Pafrns beaat bediening H A door Da. A.A. Wüdacbut Geref. Kerk. (JuHanapark). 's Morgens 9 uur, Ds. N. van Haeringen van Zweelo 's Morgens 10.46 uw, Ds. N. van ïfaeriDgen 's Avonds 5.30 uur, Ds. Tollenaar Geref. Kerk (Rehoboth-Kerk). 's Morgera 10 uw, De Tollenaar 's Avonds 5.36 uur, Ds. N. van He. e ringen Collecte voor art. 18 K.O. (Emeritus predikanten, weduwen ea weezee).. Oud Geref. Kerk (Hoogstraat). 's Morgens 16 en 's Avonds 5.30 uw Eerw. Heer Beekman, van Veenandnal. Dinsdagavond 7.30 uur, Da. C. Kramp van Enkbuizen. Chr. Geref. Kerk (Steengraoht). 's Morgens 10 uur en 's avonds 5 *ur de heer J. Rebel. Herst. Evang. Lutk. Gom. (Weeaenstr.). 's Morgens 10.30 uur, bevestiging nieuwe leden 's Avonds 7 uur, Ds. W.J.F. Meiners Jeugdbij eenkomst. Onderwerp: „Verloving" Doopsgezinde Gemeente (Kerkgracht). 's Morgens 10 uur, Ds. P.J. Simidta Doops bediening Oud-Katholieke Kerk (Langeetraat 76) 's Morgens 10 uur, kerkdienst. 's Avonds 7 uur, Meditatie Witte Donderdag 's morgens 9.30 *ur dienst Evangelisatie (Palmstraat). 's AvoDds 5 uur, bediening H.A. door Ds. A.A. Wildschut Gebouw Middenstraat 117. 's Avonds 8 u., Evangelisatie-samenkomt. Donderdagavond 8 uur, bgbelbesprekir Evangelie» tiegebouw, Vijzelstraat: 's Morgens 10.30 uur, samenkomst Zondagmid. 4 u., straatprediking Tuindorp 's Avonds 8 uur, samenkomst Leger des Heils. 7.30 uur v.m. Bidstond 10 uur v.m. Heiligingsdienst 8 uur n.m Verlossingssamenkomst Hersteld Apostolische Zending Gemeente Sluisdjjkstraat hoek Schagenetraat. Geen dienst. Kerk van Jezus Christus, Janzendw.atr. 8 's Morgens 9.30 en 's avonds 5 uui Samenkomsten. HUIS©CINE> Ned. Herv. Gemeente. Geen dienst JULIANADORP Ned. Herv. Gemeente. 's Morgens 10 u., De. M. van Wichen Bevestiging van lidmaten 's Avonds 7.30 uur, Ds. M. van Wiehen Heilig Avondmaal Zendingsgebouw „De Ster der Hope". 's Avonds 7 uur, de heer Meyer van Heiloo Henk de Boer, dat Helder 1 door hengeklopt zou kunnen wor den. Op welke manier? Dat laten zij morgen middag zien, als scheidsrechter Van Dam het aanvangssignaal heeft gefloten. De volgende elftallen zullen dan tegenover elkaar komen: Oud-Helder 1 Kossen Bodenstaff De Jongh Spigt G. v. d. Wal J. Dijkshoorn Reinders v. d. Meulen Burger H. de Boer B. de Boer O Godschalk Wieren Evers Beekhoven Siersma Quant Kiesewetter Hoebe Teeckelenburgh Smit Kenter Tegenwoordig Helder 1 WATERVOGELS 1—HELDER UITGESTELD. De Rauchbeker-wedstrtjd Watervogels 1 Helder 2 ia uitgesteld. ARBEIDSWET OVERTREDEN. Wederom werd gisteren een proces-verbaal opgemaakt tegen een overtreder der Arbeid wet. VENTEN ZONDER VERGUNNING. Een persoon werd aangehouden en ver- baliseerd terzake het venten zonder de daar voor vereischte vergunning. HIJ HAD DUBBEL GEFAUDEERD. Een persoon werd aangehouden, die venti zonder vergunning en waarvan bleek dat h nog een schuld had van 2.boete sub. 2 dagen hechtenis. De man betaalde de boete. BOUWVERORDENING OVERTREDEN. Tegen iemand die de gemeentelijke bouw verordening had overtreden, werd proces verbaal opgemaakt,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 9