ASPIRIN fv HEEMAF H g s<: is a a i ,ble«c" Bij griep, verkoudheid, rheumatiek. Vergoeding bijzonder onderwijs Een Paaschspel in de legerzaal Rijkspostspaarbank Victoria en haar huzaar Dc Tromp naar Amsterdam Lr '4 SpUzk mzDfidiè STOFZUIGER De Cost en de Baet» Xa 50 kilometer Oefenreis Hr. Ms. schoencrjacht „Urania" Texelsch nieuws Rijkspostspaarbank VAMcPiebij, Nederlandsche haring, visscherij Oost Indië Vaststelling der vergoeding inge volge art. 101 der L.O. wet 1920 over 1935 en driejaarlijksche afre kening dier vergoeding. B. en W. schrijven aan den Raad Ingevolge art. 101, le lid, der L.O.wet 1920, vergoedt de gemeente over elk dienstjaar aan de besturen der bijzondere scholen de kosten van instandhouding dier scholen, met uitzon dering van de jaarwedden en wedden der on derwijzers. In de wet zelf wordt nader aange duid wat onder de kosten van instandhouding is te verstaan. Bij de wet van 22 Mei 1937, Stbl. 323, zijn in de bepalingen voor het toekennen van de vergoeding belangrijke wijzigingen aange bracht. Ingevolge het bepaalde in artikel L dier wet blijven echter ten aanzien van de ver goeding voor 1937 en voorafgaande jaren toe gepast de bepalingen der L.O.wet 1920, zooals zij vóór bedoelde wijziging luiden. De vergoeding wordt berekend over het ge middeld aantal leerlingen der bijzondere scho len, bedraagt het gemiddeld bedrag per leer ling van de kosten over hetzelfde dienstjaar der overeenkomstige o.l. scholen in de ge meente en wordt bepaald c.q. na aftrek van de overeenkomstig de gemeentelijke school geldverordening verschuldigde schoolgelden. Van het Bestuur der Protestantsche Veree- ninging tot stichting en instandhouding van een school met den Bijbel te Koegras, het Be stuur van de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen", het Bestuur der Vereeniging van de H. Catharina van Senen, het Bestuur van de Stichting „Het R.K. Onderwijs" en het Bestuur der Heldersche Schoolvereeniging zijn aanvragen ingekomen om uitbetaling van deze vergoeding over het jaar 1935. Aangezien de rekening en verantwoording dezer gemeente over het jaar 1935 onlangs .is gesloten, kan tot vaststelling van het bedrag der vergoeding over genoemd jaar worden overgegaan. Blijkens een bij de stukken gevoegde bere kening bedroegen de kosten der o.l. scholen 1 tot en met 14 over 1935 gemiddeld 11.30 en die van school no. 15 gemiddeld 29.11 per leerling. Op grond van het bovenstaande stellen B. en W. den Raad voor, te nemen het navolgende besluit: lo. de vergoeding, waarop de bijzondere Schoolbesturen krachtens artikel L der wet van 22 Mei 1937, Stbl. 323, juncto artikel 101, le lid, der L.O.wet 1920 over 1935 recht heb ben, te bepalen: a. voor de Protestantsche Vereeniging tot Stichting en instandhouding van een school t den Bijbel te Koegras op 632.80; t >or de Vereeniging „Laat de Kinderkens ,ot Mij komen" (na aftrek van de school gelden) roor de school aan de Koningstraat op 1645.03; voor de school aan de Kolensteeg (ULO) op 721.64; voor de school aan de Kolensteeg (gew. l.o.) op 541.20; en voor de school aan de Keizersgracht op 2484.02; c. voor de Vereeniging van de H. Catharina van Senen te Voorschoten op 2700.28; voor de Stichting „Het R.K. Onderwijs": voor de school voor gew. l.o. aan den Pol voor de school voor U.L.O. aan den Polder- derweg op 3047.53; weg op 1424.36; e. voor de Heldersche Schoolvereeniging op nihil 2o. de vergoeding, krachtens artikel L der wet van 22 Mei 1937, Stbl. 323, juncto artikel 101, 9e lid, der L.O.wet 1920 over 1935 te be palen: a. voor de Vereeniging „Laat de Kinderkens tot Mij komen" op 836.92; voor de Stichting „Het R.K. Onderwijs" op 1076.12. Met verwijzing naar een advertentie voor bizonderheden, verzoekt men ons de aandacht te vestigen op een samenkomst op Donderdag en Vrijdag a.s., in het gebouw van het Leger des Heils, Spoorgracht. Donderdag wordt een Paaschspel opgevoerd, waarin voorkomt een vierde wijze, die zonder zich daar zelf bewust van te zijn, zijn Koning (Christus) dient, door zijn medemenschen te helpen, daar waar hij lflden en gevaar ont moet. In aansluiting op dezen avond zal er Vrij dag a.s. een liturgische wijdingsdienst wor den gehouden, waarin naar tijdsvolgorde, de lijdensgeschiedenis zal worden voorgedragen. Opgave betreffende het kantoor der poste rijen te Den Helder. In den loop van de maand Maart 1938 werd aan bovengenoemd kantoor op spaarbank boekjes ingelegd 120.641.16 en terugbetaald 100.297.11 Derhalve meer ingelegd dan te rugbetaald 20.344.05 Het aantal nieuw uitgegeven boekjes be droeg 77. Door de IJmuider Operette-vereeniging. Op tweeden Paaschdag zal door de bekende IJmuider Operette-vereeniging, die het vorige jaar zulk een succesvolle opvoering van „Die Czardasfürstin" gaf, wederom een operette op de Heldersche planken gegeven worden en wel het vrijwel meest populaire zangspel van Paul Abraham „Victoria en haar Huzaar". Ook nu weer belooft.deze uitvoering in alle opzichten te zullen slagen. Het gezelschap bevat maar liefst 90 mede werkenden en een eigen orkest van circa 25 personen. Uit ervaring weet men dat aan décors en costumes de hoogste eischen wor den gesteld. Wat de solisten betreft, allereerst is daar weer Dora AriszSchrama, de radio soubrette, Mimi Matthijssen, sopraan van de Keulsche Staatsopera, Jac Glas, Jack Roza en Han Osendarp. Voor liefhebbers van een melodieuze operette, een uitvoering om van te watertanden! Bij beschikking van den minister van defen sie is: officier-vlieger der 3de klasse J. F. Vonk, dienende bij het vliegkamp De Mok, 1 April ter beschikking gesteld; luitenant ter zee der 1ste klasse bij de Kon. marine-reserve J. Panjer 11 April geplaatst a.b. Hr. Ms. Schorpioen; luitenant ter zee der 1ste klasse E. E. B. Lacomblé, dienende bij het departement van defensie, 7 Mei ter beschikking gesteld. Bij beschikking van den minister van defen sie zijn de volgende plaatsingen gelast: Met 14 April: luitenant ter zee der 1ste klasse A. A. Fres co ter beschikking gesteld; luitenant ter zee der 1ste klasse dr. J. H. Zeeman belast met de functie van adjunct-chef v. d. staf der zeemacht te Vlissingen; luitenant ter zee der 2de klasse N. W. Sluij- ter belast met de functie van secr.etaris van den commandant der maritieme middelen te Vlissingen; Met 19 April: luitenant ter zee der 1ste klasse J. P. H. Perks, a.b. Hr. Ms. Java; luitenant ter zee der 2de klasse C. F. Am sterdam, a.b. Hr. Ms. Java; Met 20 April: officier van administratie der 2de klasse B. G. A. Mahieu a.b. Hr. Ms. Gelderland; Met 22 April: officier van administratie der 2de klasse N. B. Spoor bij de Marine-kazerne te Amsterdam; Met 25 April: officier van administratie der 1ste klasse C. Jansen, toegevoegd aan den hoofdintendant der zeemacht; Met 2 Mei: luitenant ter zee der 1ste klasse H. C. W. Moorman a.b. Hr. Ms. Java. Geplaatst bij de Marinekazerne Oedjong, de luitenant ter zee 2e kllasse S. S. W. van der Woude; bij den Onderzeedienst de luitenant ter zee 2e kl. T. Brunsting, beiden verwacht Uit Nederland. Overplaatsingen Lichtmatrozen W. J. Aben, D. van Balen, C. R. Blom, A. Bosman, K. Brul, E. A. Stie- mer, P. Stoorvogel, M. Vleugels, C. v. d. Veer, H. W. Vreemann, J. J. D. Wieberdink van Java naar Schorpioen 28-4-'38. Lichtmatrozen A. Deijl, M. Drijdijk, C. J. van Etten, G. D. J. P. v. Haarlem, W. J. Hanssen, T. Ruis, T. H. de Ruijter, A. Schim- mer, W. C. Schouten, F. Snijkers, H. v. d. Worp, P. H. de Jong, H. de Jonge, A. Kant, T. de Koek van Java naar Van Speijk 28-4-'38. Lichtmatrozen S. B. Bijlsma, A. J. G. v. d. Dijssel, H. M. 's-Gravemade, J. Hengstmengsel, G. G. Iseger, J. G. B. Ros, D. C. Versluis, N. F. B. de Vet, J. H. Vos, K. de Waard, H. J. Gillelesen, M. J. Morsdorf van Java naar Schorpioen 28-4-'38. Lichtmatrozen D. Krijgsman, L. Kuipers, W. A. J. Lagendijk, P. v. Meerkerk, D. A. Meijer, A. J. Stam en G. P. Franken van Java naar de Kooij, 28-4-'38. Lichtmatrozen I. Hillen, D. J. van Kooij, K. R. Middel, A. J. P. Muilenburg, S. Mud, Oosterling en A. Hazelaar van Java naar de Mok, 28-4-'38. Lichtmatrozen J. H. van Asten, P. P Bauer, M. A. Doff, J. Feenstra, C. Koerten J. de Leeuw, G. J. Peeters, J. J. F. Salverda, J. Spanjersberg, J. A. Tollier, L. H. Verhulst, G. Vervoort, C. Visser en K. Kroon van Java naar Gelderland, 28-4-'38. Lichtmatrozen M. Bijl, D. de Heus en W Kluijfhout van Java naar P. Florisz, 28-4-'38 Lichtmatrozen J. v. den Burg, M. Houtman, J. J. A. Vriends en P. Westerbeeke van Java naar J. van Gelder, 28-4-'38. Lichtmatrozen D. van Bedaf, M. F. van Heertum en M. Offringa van Java naar A. v d. Hulst, 28-4-'38. Lichtmatroos L. D. Geerse van Java naar D. Aukes, 28-4-'38. Lichtmatrozen E. J. Boumann, M. P. C. van Erk, H. J. van den Hoff, R. Jansen, J. H. de Loor, G. L. van Ooij, C. Wijker, en C. P. A. de Ruijsscher van Java naar Kaz» Amsterdam, 28-4-'38. TOELATING ADELBORSTEN. De Minister van Defensie brengt ter kennis van belanghebbenden, dat in 1938 tot het Ko ninklijk Instituut voor de Marine te Willems oord kunnen worden toegelaten, op de voor waarden, vervat in het reglement voor dit in stituut, 47 adelborsten voor de 3-jarige oplei ding voor den zeedienst, 10 adelborsten voor de 3-jarige opleiding voor den stoomvaart dienst en 4 adelborsten voor de 2-jarige op leiding voor de administratie. Aanmelden vóór 2 Juni. Voor inlichtingen wordt verwezen naar het reglement voor ge noemde inrichting, waarvan een uittreksel kos teloos verkrijgbaar is bij het Departement van Defensie (lilde afdeeling A), te 's-Graven- hage, en bij den commandant van het Konink lijk Instituut voor de Marine te Willemsoord Den Helder. d. en U gebruikt een Heemaf telefoon! Reis per electrische trein, en U ondervindt hoe betrouwbaar Heemaf moto ren. zijn. Bezoek de Staatsmijn Hendrik en U ziet den grootsten mijnventilator ter wereld, met een onverslijt- baren Heemaf S.K.A. motor, die werkt als een ontzag lijke stofzuiger! Dezelfde motor in het klein zit in een Heemaf stofzuiger! Daarmee moet U een demonstratie laten geven! b. SCHOOLVOETBAL 1938. Ter aanvulling van het vorige stukje, kun nen wij nu berichten, dat er reeds van verschil lende zijden prijzen ontvangen zijn, o.a. van: den Edelachtbaren Heer Burgemeester, Wet houder De Boer, Heldersche Courant, Noor- derpost, Volksonderwijs, Ver. Hoofden van Scholen, N.O.G., Ve.\ Ambachtsschool Den Helder en Omstreaen, Heldersche Schoolver eeniging, Oudercommiss'e School 5, H.R.O.- Adspiranten, V.V. Watervogels, Firma Van de Witte, Firma Klercq, Mr. Leavy en veri-hij- lende particulieren. HIJ PREFEREERDE 3.—. Een persoon', die veroordeeld was tot 3. of twee dagen en voor wie een bevel tot arrestatie was binnengekomen, prefereerde de betaling van 3. DAT BRENGT GELD IN HET LAATJE. Diverse personen werden bekeurd voor overtreding op de rijwielbelastingwet, van de motor- en rijwielwet terwijl ook nog een per soon van overtreding op de Arbeidswet werd beticht. Verkrijgbaar bij: HEUSEVELDT N.V., Langestr. 24, 76, Achterstr. Houttil, Alkmaar, Telefoon 4170 Het is de laatste jaren wel beklemmend duidelijk gebleken, hoe weinig concreet lands grenzen kunnen zijn, hoe snel een agressief volk er toe kan komen enkele van deze gren zen uit te wisschen en verscheidene landen, die tot vcor kort nog hun eigen wetten stelden, werden in een handomdraai geannexeerd. Dit alles heeft weer eens een helder licht doen vallen op de waarde van een goede de fensie voor een land, en het was eigenlijk geen wonder, dat de schrik, die ook om het Neder- landsch hart geslagen was, zich spontaan be gon te manifesteeren in het zenden van finan- tieele bijdragen aan het Departement van Defensie. Dat moet voor dit Departement wel een his torisch oogenblik geweest zijn, toen die giften begonnen te stroomen Tenslotte heeft het defensieve deel onzer vaderlandsche overheid nimmer de bijzondere sympathie van het volk genoten. Bij diegenen, die er nog het sympa thiekst tegenover stonden werd het geduld, maar van daadwerkelijk medeleven met de be langen was praktisch nimmer sprake. Nu is er een oud Engelsch gezegde, dat ons vertelt, dat „The fault of the Dutch is giving too little and asking too much (het is 't gebrek van de Hollanders, dat ze altijd meer vragen dan geven), welk gezegde echter niet strookt voelt U dit zadel niet. 't Is het zadel een*Germaan. irm nog van daar heb Je «at aan N V RIJWIELINDUSTRIE P.4 J. v. WERVEN, mippsl m,et een andere spreekwijze, die ons vertelt, dat „de cost voor den baet uytgaat'. Nederland besefte echter ineens weer, dat het, ter beveiliging van de zoo zeer dierbare vrijheid die Defensie broodnoodig had en gaf blijk van zijn liefde. Uit alle deelen des lands kwamen de giften^ naar Den Haag stroomen en het bleek, dat Defensie waarlijk nog meer sympathie deel achtig werd dan men gemeend zou hebben. De stroom wordt al minder evenwel, en wij vreezen met groote vreeze, dat het eindbedrag niet zooveel zal worden, dat een nieuwe krui ser of een nieuw stel bommenwerpers aange schaft zal kunnen worden van deze particu liere gelden We weten het: we zijn een nuchter volk: wij zullen de boter op ons brood niet willen missen voor kanonnen en onze kinderen zullen niet -de Japansche bloem der natie volgen door hun spaarpotten te ledigen ten behoeve van wéér een nieuwen bommenwerper. Maar we hadden wel verwacht dat, ten be hoeve van de „baet", de gelden ruimer zouden stroomen, en speciaal van Neerlands eerste defensie-veste, Den Helder, uit. Het is waarlijk verbluffend zoo weinig giften Nieuwediep residentiewaarts zond, verbluf fend, omdat we tenslotte allen van en door de defensie leven. Het zij verre van ons de Heldersche bevol king op kosten te jagen en wij weten ook wel, dat de gemiddelde Jutter zich niet de luxe kan permitteeren om gepeperde giro's naar het Departement van Defensie te zenden. We missen echter iedere activiteit. Zoo goed als er geijverd is voor Kinderpostzegels, en voor andere instellingen van een algemeen be lang, zoo goed kan dat ook bij deze manifes tatie van goeden wil waar het onze defensie betreft. Afgezien van het feit of het hier een plicht is, niet als het hinkende paard in de achterste linie te komen aansjokken, zij er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat men als stad, wier basis gelegd is op Defensie, zekere verplich tingen heeft. Vertrouwen wij er op, dat men dit hier in Den Helder wel beseffe. Na Paschen naar Schotland. De jongste aanwinst van de Nederlandsche Marine, de flottieljeleider „Tromp", die twee weken op de reede van Nieuwediep heeft ge legen, terwijl verschillende onderdeelen van de uitrusting van het schip werden beproefd, zal vanochtend de reede van Den Helder verlaten met Amsterdam als bestemming, waar op de werf van de Amsterdamsche Droogdokmaat- schappij wordt gedokt. Direct na Paschen zal, naar de commandant, kolonel L. A. C. M. Doorman, mededeelde, de „Tromp" koers zetten naar Schotland, waar ter hoogte van Glasgow in diep water de snel heidsproeven zullen worden genomen. Daarna zal het schip naar Amsterdam terug- •keeren voor de verdere afwerking van het geheel. Hr. Ms. schoenerjacht „Urania", dat vaart voor de practische vorming van adelborsten, zal, onder bevel van kapitein-luitenant ter zee der Koninklijke Marinereserve J. H. Coolhaas, Dinsdag 10 Mei van Den Helder zee kiezen voor het maken van een reis door de Noor Jzee en de Oostzee. De oefentocht gaat lang3 üe volgende havens: Helgoland 1214 Mei, Oslo 1719 Mei, Goecheborg 2123 Mei, Aarhus 2425 Mei, Odense 2526 Mei, Hesnaes 26 tot 27 Mei, Roenne 2830 Mei, Stralsund 31 Mei1 Juni, Warnemünde 12 Juni, Murwik 37 Juni, Calmar 1011 Juni, Stockholm 14 tot 17 Juni, Visby 1820 Juni, Carlskrona 21 tot 23 Juni, Kiel 2527 Juni. Het schip wordt 1 Juli in Den Helder terug verwacht. DE KRUISER „EMDEN" NAAR AMSTERDAM. De Duitsche kruiser „Emden" wordt heden ochtend in Amsterdam verwacht en zal lig plaats krijgen aan den vroegeren steiger der HollandAmerika-Lijn. Commandant is kapi tein ter zee Bürkner. Verschillende feestelijkheden zijn in ver band met de aankomst van de „Emden" ge organiseerd. Woensdagavond worden de Duit sche onder-officieren door de Nederlandsche onder-officieren van de Koninklijke Marine in de marinekazerne te Amsterdam ontvangen. Donderdag wordt den commandant en officie ren een lunch aangeboden door den comman dant van de maritieme middelen te Amster dam. De officieren en adelborsten van de „Em den" zullen Donderdag de jaarlijksche sport» wedstrijden voor adelborsten en cadetten in het Stadion bijwonen. De officieren van de „Emden" zijn Zaterdag de gast van den chef van den Marinestaf te 's-Gravenhage. Zij zul- nen een tocht maken naar de bollenvelden, gevolgd door een lunch. AVOND TEN BATE VAN DEFENSIE. Op Maandagavond 25 April organiseert de afdeeling 's-Gravenhage van het Nationaal Jongeren Verbond een avond in de groote zaal van den Haagschen Dierentuin, waarvan de toegangsprijzen ten bate komen van het De partement van Defensie. De Dierentuin ver leende steun bij het beschikbaar stellen van de zaal. Op dezen avond verleenen een groot aan tal personen hun belangelooze medewerking. Zoo werken mede Claudine Witsen Elias, Enny Meunier, Annie Prins en Ro van Hessen, Dirk Verbeek, het Matrozenkoor onder leiding van den heer Van Elferen, de I.N.E.F. met Indische films. Een vertrouwd en zorgvuïdjT expediteur: „ESONA' Opgave betreffende het kantoor der r, ryen te Den Burg. poste- In den loop van de maand Maart 1938 aan bovengenoemd kantoor op spaarhter<J boekjes ingelegd 20301??: en terugbetaald i^ijl Derhalve meer ingelegd dan te- rugbetaald 6 7, Het aantal nieuw uitgegeven boekies i. droeg 21. J 3 be* Jaarvergadering te Scheveningen, Gisteren heeft de reederijvereeniging voor de Nederlandsche haringvisscherij, in Scheve ningen haar 23ste jaarvergadering gehouden in het bijzijn van den vertegenwoordiger van den minister van Economische Zaken, dr. a A. van Rhijn, secretaris-generaal, tevens waarnemend regeeringscommissaris voor de visscherijen, dr. T. P. van der Kooy, chef van den Economischen voorlichtingsdienst en ver schillende visscherij-autoriteiten. Jaarrede voorzitter, In zijn jaarrede zei de voorzitter aangaande den algemeenen toestand der haringvisscherij in het afgeloopen jaar, dat de eerste maanden na de opleving van 1936 in verschillend op zicht nog verdere opleving te zien gaven. Daarna is evenwel een stilstand ingetreden en ten slotte een teruggang gekomen. Spr. veronderstelde dat de juist geëindigde onderhandelingen tusschen Engeland en Italië en de besprekingen tusschen Engeland en de Ver. Staten een tijdvak van duurzamen op gang in de conjunctuur beter in zullen kun nen luiden dan de in zich zelf niet gezonde verschijnselen van 1936. Wat betreft de haringvisscherij zeide spr., dat de vooruitgang van 1936 in de eerste plaats verband hield met de toeneming van den uitvoer van ons hoofdproduct, de pekel en steurharing. De toeneming van den aanvoer van zoute haring in het jaar 1936 heeft zich het afge loopen jaar voortgezet en wel in die mate, dat de toale aanvoer van zoute haring dicht bij 1.000.000 kantjes heeft gelegen. Hier mede is een record-cijfer bereikt, hetwelk na genoeg het dubbele was van 1935. De positie van de zoute haring, kan algemeen gesproken, een gunstige worden geacht, omdat een groot deel van de wereld voor dit verduurzaamde en goedkoope volksvoedsel open staat. De totale Nederlandsche aanvoer van ver- sche haring van de haringdrijfnetschepen be droeg in 1937 van 1 Juli tot 31 December 14 y2 millioen kg., in 1936 van 1 Juli tot 31 December 5 millioen kg dus een uitbreiding van groote beteekenis. Duitschland was onze grootste buitenlandsche afnemer met bijna 9 millioen kg, dan volgt Tsjecho-Slowakije met Z\r2 millioen kg. Het binnenland liet eveneens toeneming van verbruik zien. 40-JARIG BESTAAN VAN „ONS BELANG" IN 1988. Ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van de Onderofficiersvereeniging der Kon. Landmacht „Ons Belang" zal aan alle leden der vereeniging een paar zilveren manchet- knoopen met monogram O.B. en cijfer 40, ontworpen door de „Koninklijke Begeer", als aandenken worden aangeboden. DE REIS VAN DEN GOUVERNEUR- GENERAAL UITGESTELD. Batavia, 12 April. Naar Aneta verneemt, zal het reeds aangekondigd bezoek van den Gouverneur-Generaal aan Borneo en Celebes voorloopig worden uitgesteld. DE VISCHOMZET IN MAART. Trawlers stellen teleur. W(j lezen in het „Dagblad van IJmuiden": Wanneer wij de uitkomsten over de afgeloopen maand bezien, valt direct op, de totale vischomzet ruim 73.000 bene den die van Maart 1937 is gebleven. Bovendien dient te worden opgemerkt, dat de mindere opbrengst geheel ten laste komt van de trawlervloot, immers, er werden vorig jaar 203 reizen gemaakt, tegen nu 171, en de respect, cijfers bedragen 487.687,29 en 403.131,55 of per reis 2402,40 en 2347,49. Daar het aantal in bedrijf zijnde schepen zeker niet kleiner was dan in 1937, zullen de reizen langer hebben geduurd, en hoogere kosten met zich hebben gebracht; van twee zijden dus nadeelig. De visscherij in het Hooge Noorden, welke van regeeringwege een bijdrage als garantie ontvangt, en wordt uitgoefend door de drie grootste'trawlers is niet in de bedragen ver werkt. Met de motorloggers is het in vergelijking met verleden jaar al niet beter gesteld. Er kwamen er 260 binnen tegen in 19" 249, en de besomming bedroeg in totaal res pectievelijk 136.850,69 en 152.621,01 of per reis 526,35 en 612,98. Hoewel er 11 reizen meer gemaakt wet' den, was de gezamenlijke opbrengst toch 15.770,32 minder; het spreekt vanzelf dat het nadeelig verschil van 86,63 per reis en daarbij de hooge exploitatiekosten de toe stand voor deze tak van bedrijf zeker ongun stig genoemd mag worden. De kustvisscherU had wel in het bijzonder voordeel van te buitengewoon goede weer; er werden minde' reizen gemaakt maar de opbrengst was zeef bevredigend. Er waren 553 moterkotters aan de markt tegen vorig jaar 565, doch de be somming bedroeg in totaal respectievely 44.377,24 tegen 37.932,89, De 23 open boo ten maakten 442,31, tegen verleden j*** 734,91 met 1 boot meer. 18 HYANCINTBOLLEN VOOR 454-07- Voor een paar dagen werden te Oven 18 hyacintbollen, die nog niet geheel v wassen waren, verkocht voor 454.07, lezen wij in de „Heldersche en Nieuwediep Courant" van April 1867. Moet je nu om komen, 't Is voor de bo kweekers vaak om te watertanden, toch... die goede oude tijd.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6