Woensdaésche Mijmerij Ontzettend familie drama te Lochem Een mijlpaal voor het destructiebedrijf Spanjaard gearresteerd De K.NILM.-Lockheeds 19 April in Socrabaia Ook giften voor defensie van onze Oost Dc „Csar" een uitvinding van de politie Stijging van goudvoorraad bij Nederl. Bank Een jongeman vermoordt vijf personen en pleegt zelfmoord na huis in brand gestoken te hebben De Moordaanslag te Warmenhuizen Hoe discussies verloopen. „Een ergerlijk geval van mishandeling van een moeder door haar 16-jarigen zoon had gisteren tot gevolg, dat de Haagsche motorpolitie zich in alleryl naar een woning in de Van Ostadestraat moest spoeden, om de moeder hulp te verleenen, daar zij haar veelbelovenden zoon niet baas kon." (Dagbladbericht) Geachte Redactie, Uit het bericht van het jongmensch, dat zijn moeder mishandelde, blijkt nu wel zon neklaar, dat de verhalen over „het donkere Zuiden" op fabels berusten. Men geeft altijd af op Brabant, men doet of het Zuiden de rotte appel in de mand is>, die het heele land te schand maakt, maar hier betreft het toch Den Haag, het verlichte Den Haag, een groote Holandsche stad, die nog wel Resi dentie is, zetel van de beide Kamers der Staten Generaal, van het Vredespaleis, het Internationale Gerechtshof en wat niet al. Laten de critici van het „Donkere Zuiden" voortaan eens op hun eigen omgeving letten. Oost, West... thuis is 't óók niet alles! Uw abonne W. A., Helmond. Mjjnheer de Redacteur, Uw abonné W. A. draaft wel vat door. Ik ben de laatste om eenig speciaal deel van ons land te denigreeren, maar het schandelijke gedrag van één kwajongen is toch niet voldoende om heel Holland over één kam te scheren! Dat de aanwezigheid van het Vredespaleis, het Internationaal Gerechtshof en de beide Kamers der Sta ten Generaal (de geachte inzender had er ook de Molen van de Meer-werk-actie en de diverse gezantschappen nog bij kunnen noemen) den 16-jarigen jongeman niet tot beter inzicht hebben gebracht, is zeker te betreuren, maar had iemand dit in ernst verwacht? Slechte typen vindt men over al. Maar een Oss zal men in Noord- of Zuid-Holland toch tevergeefs zoeken! Met dank voor de plaatsing, A. G., Den Haag. Zeer geachte Redactie, Ik wensch u mede te deelen, dat ver leden jaar ook in Leeuwarden een jongen zijn moeder heeft misiandeld. Als UEd. dit van belang acht, kunt U het in uw blad afdrukken. Hoogachtend, (Mej.) J. I„ De Lemmer. Mijnheer de Redacteur, Natuurlijk, de naam Oss kon niet uit blijven! Maar het Zuiden wil óók niet met Oss over een kam worden geschoren. Oss is een geval op zichzelf. Als men -wacht meester De Gier maar ln Oss had gelaten, zou het met de misdadigheid van Oss weldra óók gedaan zijn geweest. De mi nister heeft met de verwijdering van dezen bekwamen man een groote verantwoording op zich geladen. Uw abonné, C. van G., 's-Hertogenbosch. Hooggeachte Redactie, De heer C. van G .te 's-Hertogenbosch zegt iets, wat hij m.i. niet verantwoorden kan. Als minister Goseling verklaart, dat de marechaussee «erkeerde practjjken- heeft toegepast bij het verhoor van ver dachten, hebben wij niet het recht daaraan te twijfelen. Rechtszekerheid gaat in een vrij land boven alles. Uw abonné J. C., Kerkrade. M. de R. Ik kan mij volkomen vereeni gen met de woorden van den heer J. C. te Kerkrade. Rechtszekerheid boven alles! Ik ben bijv. nu reeds driemaal bjj den inspecteur van de inkomstenbelasting ge weest, die maar niet van mij - il aannemen dat ik geen vermogen heb belegd in effec ten, die dividend afwerpen. Dientengevolge blijft mijn aanslag op een veel te hoog bedrag gehandhaafd. Is daar niets aan te doen? Met dank voor de plaatsing, A. van der S., Amsterdam. Geachte Redactie, Ik wensch te verkla ren, dat ik bij mijn bezoeken aan inspec teurs der belastingen steeds getroffen ben door de prettige, lankmoedige houding en het menschelrjke begrip van deze ambte naren. Wie zich over hem beklaagt, moet m.i. boter op het hoofd hebben. Hoogachtend, Uw dw. dn. J. J. S., Schiedam. M. de R. Nu in Uw interessante Inge zonden Stukken-rubriek toch het onder werp boter ter sprake komt, zou ik wilien vragen, of de minister van Defensie er niet eindelijk toe kan overgaan, het gebruik van roomboter in het leger verplicht te stellen. De boeren zijn ermee geholpen" en de veerkracht van onze jongens zal erdoor toenemen. Uw abonné C. van S., Alkmaar. (De discussie duurt voort). Thans 34 gemeenten aangesloten. Naar-wij vernemen hebben Ged. Staten goedgekeurd, dat Haren karspel zich aansluit bij den Vleesch- keuringsdienst Barsingerhorn en dat zich aansluiten bij de gemeenschap pelijke regeling volgens artikel 135 van de gemeentewet op 25-jarig con tract de gemeenten Den Helder, Wie- ringen, Anna Paulowna, Warmen- huizen, Koedijk, Schoorl en Hugo- waard. De 13 gemeenten om Alkmaar waren reeds toegetreden, hierbij komen nog de 4 gemeen ten van den kring Oudkarspel, de gemeente Harenkarspel zelf, zoodat thans, de 9 ge meenten die het destructiebedrijf leidden, medegerekend, het destructiebedrijf te Scha- gen het vleesch van 34 gemeenten krijgt te verwerken. De negen- of liever de tien gemeenten, nu Harenkarspel zich bij den keuringsdienst heeft aangesloten, die het destructiebedrijf tot heden bestuurden, blijven dit doen, de overige gemeenten dragen bij in de kosten van den destructor. Zeker is het intreden van den nieuwen toestand een mijlpaal in de geschiedenis van het bedrijf en zal het den heeren De Veer, Loggers c.s. een voldoe ning zijn, dat het bedrijf dat reeds voor „grootbedrijf" was ingericht, thans op volle capaciteit kan werken. Amsterdamsche politie slaat goe den slag. Naar de Tel. verneemt, is gister middag in de Hobbemastraat hoek Vossiusstraat te Amsterdam, een Spanjaard gearresteerd door recher cheurs van politie aldaar. De aan gehoudene wordt verdacht van moord op den stuurman van een schip, gelegen nabij Marseille. Het misdrijf was eenigen tijd geleden gepleegd. De Fransche politie had de opsporing en 'aanhouding van den verdachte gevraagd. De man was kort na het plegen van het misdrijf gevlucht. Er bestonden gegronde vermoedens te veronderstellen, dat hij naar Nederland was uitgeweken. Ook aan de po litie in andere landen was zijn aanhouding verzocht. Toen de Amsterdamsche politie een on derzoek instelde, kwam zij er spoedig ach ter, dat de gezochte zich inderdaad te Am sterdam bevond. Hij werd eenigen tijd ge volgd door rechercheurs. Zoo zagen zijn be spieders hem gisteren naar het postkantoor in de Hobbemastraat gaan. Hij werd daar dadelijk aangehouden, gefouilleerd en ver volgens naar het hoofdbureau overgebracht, waar de verdachte ter beschikking van den Vreemdelingendienst is gesteld, Naar wij vernemen worden de eerste vliegtuigen van de K.N.I.L.M. op 19 April a.s. per s.s. „Djambi" te Soerabaja ver wacht De montage zal te Soerabaja plaats hebben 'en vermoedelijk niet meer dan vier a vijf dagen in beslag nemen, waarna de toestellen naar Bandoeng worden overgevlo gen voor verdere afwerking bij den techni- schen dienst van de KN.I.L.M. Een Amerikaansch invlieger van de Lockheed-fabrieken, die op het oogenhlik in Holland vertoeft, zal per -vliegtuig naar Indië reizen, teneinde na aankomst aldaar de K.N.I.L.M.-piloten wegwijs te maken op deze nieuwe moderne toestellen. Uit den aard der zaak neemt dit niet vee] tijd in beslag. De K.N.I.L.M.-vliegers zijn reeds volkomen vertrouwd met de twee- motorige Douglas-toestellen, welke evenals de Lockheeds, van landingsklappen zijn voorzien, zoodat ze vrij spoedig de Lockheed volkomen „onder de knie" zullen hebben. Proefvlucht tiaar Australië. Nu de Lockheeds definitief nog deze maand in Indië zullen zijn en vliegen, kan worden medegedeeld, dat de K.N.I.L.M. een proefvlucht naar Australië zal maken. Voor deze vlucht zal gebruik worden ge maakt van één der nieuwe Lockheed-Super- Electra's 14, welke in de toekomst ook de geregeld gebruikte toestellen op de komende Australië-verbinding zullen zijn. Vermoedelijk zal als commandant van het toestel worden aangewezen de K.N.I. L.M.-commodore Schott, die reeds eerder een vlucht naar Australië maakte als be stuurder van een door sir Philips gechar terde Douglas. Op welken datum de proefvlucht zal aan vangen, staat nog niet vast. Wél zal ze ge heel volgens dienstregeling worden gevlo gen. De activiteit van het Egalisatiefonds komt aldus de Tel., in den jongsten weekstaat van de Nederlandsche Bank tot uitdrukking in een vermeerdering van den goudvoor raad met f 4,7 millioen tot f 1470 millioen en vooral in de stijging der beleeningen met f 15.5 millioen tot f 313.9 millioen. Het saldo van het Rijk nam toe met f 12.6 millioen tot f 84 millioen en de saldi van anderen met f 28.8 millioen gedeeltelijk een gevolg van terugvloeiïng van geld na den betalingstermijn 1 April tot f 833.5 millioen. De bil jetten om loop verminderde met f 18.9 millioen tot f 915 millioen. De laatste verantwoording van giften voor Def -sie kwam zoojuist in ons bezit. In to taal is thans ontvangen f 95.368.02. Bij het departement van Kolonie kwamen twee giften, rasp. van f54.— en f50.in ten behoeve van de verdediging van Nederlands overzeesche gewesten, Gisteravond omstreeks half twaalf werd brand ontdekt in de boerderij van de fami lie Gruetfnk, gelegen aan den Zutphen- schendijk onder de gemeente Lochem. De boerderij brandde geheel af. Het vreemde was, dat toen de politie en de brandweer bij de boerderij verschenen, zich niemand van de bewoners van het huis liet zien. Onder"leiding van den burgemeester van Lochem, den heer R. van Lttervelt, werd, toen het vuur gebluscht was, een onderzoek in het afgebrande perceel ingesteld. Men kwam hierbij tot een vreeselijke ontdekking In de ruine van de boerderij vond men vijf verkoolde lijken, terwijl bij den hooiberg naast de boerderij het stoffelijk overschot van een zesden persoon werd ontdekt. Onmiddellijk werd het parket te Zutphen gewaarschuwd. Nog in den nacht werd een uitgebreid onderzoek ingesteld. Dit onder zoek heeft het volgende uitgewezen. Zeer waarschijnlijk heeft de 33-jarige zoon G. H. Greutink, wiens lijk buiten de boerderij werd gevonden, in den nacht van Maandag op Dinsdag zijn vader en moeder, den 65-,jarigen G. H. Greutink en de 67-jari- ge z.g. Greutink-Pasman, vermoord. Ook het 11,jarig jongetje Keihout, een zoontje van een te Lochem wonende weduwe, dat bij de familie Greutink was uitbesteed, is toen zeer waarschijnlijk het slachtoffer van den moordenaar geworden. De 33-jarige G. H. G. is Dinsdagmiddag in Lochem gezien. Men acht het waar schijnlijk, dat hij zich toen heeft begeven naar zijn getrouwde zuster, de 27-jarige B. J. KuijpersGreutink en haar heeft over gehaald naar de boerderij van haar ouders te komen. Toen de vrouw daar aankwam, is zij door haar broer vermoord. Haar stoffelijk overschot werd in de boerderij vlak bij de voordeur gevonden. Omstreeks half zes heeft haar man, de 25-jarige J. J. Kuijpers zich eveneens naar de boerderij begeven, waarschijnlijk om daar zijn vrouw, die niet thuiskwam, te halen. Ook hij is het slachtoffer geworden van den moordenaar. Het is niet bekend, wat deze laatste daar na heeft gedaan. Eerst doordat de brand werd ontdekt, kwam men ook op het spoor van het misdrijf. De dader heeft zich zelf nadat hij het huis in brand had gestoken, door ophanging aan den hooiberg buiten de boerderij van het leven beroofd. De motieven van den dader zijn niet be kend. Wel weet men, dat hij sinds lang met zijn vader in minder goede verstandhouding leefde. Ook acht men verstandsverbijstering niet uitgesloten. De Parijsche rechter van instructie, be last met het onderzoek in de zaak van de Csar (Comité Secret d'Action Revolution- naire), heeft gisteren opnieuw een der lei ders. Deloncle, ondervraagd, dae o.a. zeide: „De Csar heeft nooit bestaan. Het een uitvinding van de nolitie. Tn werkeliikheid was ik leider van C.S.A.R.N. een speciaal organisme voor nationale revolutionnaire actie dat deel uitmaakte van de llcad.' Zooais de Ucad (Unie van Comité's voor Zelfverdediging) een organisme was' voor de verdediging tegen het communisme, wenschte de Csarn strijd te voeren door actie". Deloncle voegde hier aan toe. dat de Csarn een vijftital leden telde. Hij weiger de hun namen op te geven, doch zeide dat generaal Duseigneur er geen lid van was. De Csarn was een geheime vereeniging. Over de vorming van wapendepots zeide hij dat deze bijeengebracht waren door de onttrekking aan hun bestemming van ze kere voor Spanje bestemde wapenzendin- gen. Deloncle verklaarde vervolgens, dat de Csarn betrekkingen onderhield met het le ger. „Het ging er om met het leger te Pa rijs en in de groote centra, van waar be langrijke communistische vertakkingen uit- loopen, een samenwerking te bestudeeren." Tenslotte zeide hij in betrekking te heb ben gestaan met verscheiden officieren wier namen hij niet wenschte te onthullen. DADER WORDT TER BE SCHIKKING VAN DE REGEE RING GESTELD. De Alkmaarsche Rechtbank deed gisteren uitspraak inzake den moordaanslag te Warmenhuizen. Zooals men zich zal herinneren, b'** de Officier tegen den dader C. Snaans ter beschikkinn stellino van de Regeering nevraaod. De uitspraak was conform dezen eisch. BREEZAND LAATSTE LES TUINBOUWSCURSUS. Disndagavond werd in de R.K. school de eindles gegeven van den tuinbouwcursus, die door de afd. Anna Paulowna-Breezand van de L.T.B. is georganiseerd. Aanwezig waren het college van B. en W., de commissie van toezicht, het bestuur van de L.T.B.-afdeeling en Pastoor Van der Eem. de geestelijke adviseur van deze afd. Het hoofd van den cursus, de heer Schla man, sprak een welkomstwoord en stelde daarna aan de cursisten vragen over schei kunde en grondkennis. De andere leeraar, de heer Van Egmond vroeg naar de groepeering der bolgewas sen, over de daarvoor benoodigdc gronden de inrichting der bollenschuren en de schuubbehandeling der bollen. De vragen, door beide leeraren gesteld, werden vlot beantwoord. De heer Schlaman bracht daarna verslag uit over den cursus. Alle leerlingen konden bevorderd worden naar het 2e leerjaar. an 8 kon gezegd worden dat zij het onderwijs met veel vrucht haddden gevolgd en van de cursisten Kager ('t Zand) Van der Wal (Breezand) Van Zanten (Anna Paulowna) en Schenk (Wieringerwaard) zelfs dat dit was geschied met zeer veel vrucht. De beide leeraren dankten B. en W. de Commissie van toezicht, het afd. bestuur, schoolbestuur en Pastoor Verhoeff voor de ondervonden medewerking. Zij hoopten al le leerlingen in het najaar terug te zien. Burgemeester Lovink feliciteerde het L.T. B. afdeelingsbestuur met het bereikte re sultaat. De heer Jac. Prins, voorz. van hef afd. bestuur, tenslotte richtte zich in het bijzon der tot B. en W. en dankte voor het extra gemeentesubsidie van f 100.waardoor het geven van dezen cursus mogelijk was. PRIJSUITREIKING DAMCOMPETITIE „HET NOORDEN." In het R.K. gezellenhuis had de uitrei king der prijzen plaats, die gewonnen wa ren in de dezen winter gehouden damcom- petitie. De heer A. Boer (van Excelsior) overhan digde met eenige toepasselijke woorden de prijzen aan de clubleiders. terwijl de secr. der competitie, de heer J. Meijer, zijn taak overnam, toen Excelsior zelf een prijs in ontvangst had te nemen. Winnaars waren: le klas. Ie prijs Excelsior T (Anna Paulowna) lau wertak; 2e prijs H.D.C. II (Den Helder) me daille. 2e klas. le prijs H.D.C. TIT (Den Helder) lauwer tak; 2e prijs D.O.S. II (Breezand) medaille. Massakamp. Na de prijsuitreiking speelden 30 leden der Heldérsche clubs H.D.C. en Wilskracht, tegen 30 Polderschen van de clubs D.O.S.; Excelsior en D.A.P. De gedetailleerde uitslag was: A. Paulowna comb.Den Helder comh. H, Veenstra—D. C. W. Rab 2—0 Ant., HuibertsD. Dissel 02 •T. A. MeyerA. J. José Jr. 0—2 K. D. SasP. Kwast 11 J. J. v. d. Berg Jr.C. Goedegebuur 02 Jb. PieterseS. Slort 20 H. J. Robbe—J Dik 1—1 W. Th. Alkemade—M. v. Kalken 0—2 Jb. JeningaP. Groenemeyer 1—1 A. G. BrouwerH. Kraan 20 A. v. d. VoortBezemer 11 L. WitteGeestman 11 J. RobbeP. J. Arends 11 C. OudenaardeW. v. Brederode 11 A. BoerMondeel 20 W. Alkemade Jr.F. Ouwens 20 Dr. JansenNuyens 02 H. v. WeesA. v. d. Hoek 1—1 W. MeyerP. Slort 02 Ti. WiersmaA. J. José Sr. 20 Joh. KoomenA. Ouwens 11 A. Kaptein—Van Dijk 02 D. v. d. .WalleP. v. Veen 11 H. _y, d.'. Berg—J. Groote 2—Q E. IverckhofMoor 20 A. v. d. VlietA. Glas 2—0 Jac. WeyersJ. Pijl 20 M. Plagmeyerdè Vries 11 W. Weyers—J. Toes 1—1 S. Sas—C. Thomas 0—2 Anna Paulowna won met 3228 VERGADERING HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. De heer Rezelman opende de Maandagavond gehouden vergadering van de afdeeling der H. M. v. L. met een welkomstwoord, in 't hijzonder gericht tot den heer Lienesch. den heer K. Vader en familie en den heer Schroevers van Julianadorp. Mededeelingen. Do pachtwet zegt dat bij schade ten ge volge van natuurrampen, de pachtsom ver minderd kan worden. De verpachter zal daarom van z'n pachter wel gaan eiachen. dat deze zich tegen dergelijke schade ver zekert. Verschillende verzekeringsmaat schappijen zullen nu aandrang uitoefenen verzekeringen op dit gebied af te sluiten oorz. raadt aan, daar niet op in te gaar> of hef in ieder geval voor niet langer dan een jaar te doen. want het Centraal bureau stelt een onderzoek in of het on zijn weg ligt daarvoor verzekeringen in het leven te robpen en voor welke gevallen. Komt het laartoe_ dan zal men zich natuurlijk het liefst bij de eigen organisatie verzeke ren. Naar aanleiding van een schrijven der Veilinmwereeniging te Den Helder, wordt de heer N. Raap aangewezen de afd. fe ver tegenwoordigen op een vergadering ten Baadhuize tot vorming van een commissie voor de vaste lasten in den tuinbouw. Samengestelde kunstmeststoffen. Tr. lienesch begon z'n causerie over sa mengestelde kunstmeststoffen, met de op merking, dat bem uit verslagen in ons hlad was gebleken, dat Tiii al meerdere voorgangers bad gehad, die over hetzelfde onderwerp spraken. (Vertegenwoordigers van leveranciers van deze meststoffen; dus niet altijd onbevooroordeeld. Versi.) Tiet is nog niet voldoende wetenschappe lijk vastgesteld welke waarde deze mest stoffen voor het bedrijf hebben. De voorlich tingsdienst staat nog nas aan het begin van goed ongezette proeven. Bij vergelijking tussehen enkelvoudige en samengestelde meststoffen, wordt nogal eens ,de fout gemaakt dat men geen eeriijke ver gelijking treft bijv. hsllasfhoudende tegenover zuiver samengestelde meststoffen stelt. Bovendien, wat hallast genoemd wordt, kan z'n waarde hebben voor de gewassen. De naar voren gebrachte bodemverzou- Hng hij het gebruik van enkelvoudige stof fen klinkt wel erg aannemelijk, maar is scheikundig niet vol te houden (of alleen bii onnatuurlijke omstandigheden, bij kas- grnnd b.v.) Spr. is geen bewonderaar van de meng- mestsfnffen, zooals hij de samengestelde meststoffen liever zou noemen. Hii gelooft niet dat ze heter zijn dan de enkelvoudige, als men die naar eigen behoefte zelf mengt, zal men voordeeliger uit zijn. (Het rapport Visser wijst dit ook uit) Op transport en verpakking wint men bij mengmeststoffen uit. Het voordeel van een maal uitstrooien gaat echter vaak weer loor, als men het noodig oordeelt soms v» een of andere enkelvoudige meststof n„ wat extra te geven. Gemengde mest voor den onn„. wikkelden boer? n°nt" Bij het vragen stellen merkte de he» Schlaman op, dat de gemengde mestsf0ffP„ misschien wel geschikt konden zijn voor nu ontwikkelde boeren. n" De heer Raap meende, dat men voor «li; afzonderlijk stuk grond en gewas eigenlik weer een zakje van passende samenstellin- zou moeten hebben (er zijn al 52 soorten) en dat juist voor kleine gebruikers, die geen onderzoek laten instellen naar de juiste sa menstelling het gevaar het grootst is, De heer Lienesch tenslotte bracht noe nn Vinl aact cï q f rroi'o o r* linotnot der het oog dat gevaar bestaat voor een nuch fonr ettc eieren 15—17 ct. per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling. soort chiché-gebruik. Men moet zich bij de keuze laten leiden door eigen ervaring e„ door de vragen, wat heb ik noodig en wat krijg ik voor m'n geld? -1! Huldiging K. Vader. De heer Rezelman had het, om z'n per< soonlijke betrekkingen met den heer Vader beter gevonden, dat een ander bestuurslid z'n taak overnam, om namens de afdeeling den heer Vader te huldigen, die na 44 jaar in dienst te zijn geweest bij de familie Re* zelitfrin, afscheid ging nemen van z'n werk De heer Raap deed dit met groot genoegen en trok een parallel tussehen zijn eigen leven en dat van den heer Vader, met wien hij op dezelfde schoolbank had gezeten. Zelf was hij na z'n pensionneering niet gaan rusten en hij raadde den scheidende aan, zich ook niet te degradeeren tot „stofzuigerlooper en aard appelschiller". „Bij brood alleen, kan een mensch niet le ven", zei' spr. en hij schetste Vader als ie mand, die niet alleen werkte voor z'n dage- lijksch brood, maar opging in het bedrijf, cn in de zorgen voor dat bedrijf en de vreugden der bevrediging vond bij goede resultaten, voor geestelijke behoeften. Zoo werd zijn le ven een vol leven, kon hij „31 jaar achter de rietjes van 't Oude Veer zitten" en had toch een best leven gehad in z'n moeilijke po sitie van bedrijfsleider, staande tussehen baas en volk. De afd., zoo besloot de heer Raap, felici teert U met Uw mooi, welbesteed leven in den Polder, en als blijvende herinnering daaraan werd den heer Vader een verguld zilveren medaille aangeboden, met een sierlijk gecalligrafeerde oorkonde, waarin o.a. melding werd gemaakt van de Ko ninklijke onderscheiding toen hii 40 jaar in dienstbetrekking was cn die eindigde met den wensch, dat hij nog vele jaren fe midden van z'n familie, z'n welverdien de rust zal mogen genieten. Nadat de heer Schroevers een filmpje had vertoond van de familie Vader en de fam. Rezelman, dankte de heer Rezelman den heer Raap voor de wijze, waarop hij den heer Vader had gehuldigd en dankte den scheidende voor alles wat hij van hem in liet bedrijf geleerd had. De heer H. Koster fde laatste patroon van den heer Vader), dankte de afdeeling voor dezen avond. Zijn verhouding tot Vader, dien hij niet beschouwde als een gewoon werknemer, maar als z'n steun in het be drijf. ert als vriend, maakte, dat ook hij niet zoo maar in het openbaar met een toe spraakje afscheid kon nemen. Die verhou ding was zoo, dat eigenlijk van geen af scheid gesproken kan worden, omdat wel de dienstverhouding verbroken wordt, maar het contact blijft. Nadat nog de heer Van Balen Blanken als directeur van de Zaaizaadvereeniging dank had gebracht voor de wijze waarop de heer Vader z'n taak had vergemakkelijkt, dankte de heer Vader zelf, ook namens z'n echtgenoote, alle sprekers voor hun waar- deerende woorden en de geheele afdeeling voor deze huldiging. Projectie-demonstratie. De heer Schroevers demonstreerde een nieuw soort projectie-apparaat en na aan beveling van hem en den heer Schlaman kreeg het bestuur opdracht een onderzoek in te stellen, of aanschaffing van een derge lijk apparaat in overweging genomen kon worden. De heer Rezelman sloot daarop, dank brengend aan Ir. Lienesch en den heer Schroevers voor lezing en demonstratie. PURMEREND. 12 April. Gemeentel. Kaaslieurs. Verhandeld 1' partijen, wegende 40.000 Kg. handel stug, hoogste prijs f 21.—. 5 stapels kleine Boe renkaas f 21.50 1 stapel volvette f 24, han del goed. 926 Kg. boter f 1.28—1.34, weiboter f 1.261.29 per kilo. Runderen, totaal 1106 stuks: 225 vette koeien 6472 ct per kilo stug; 427 Rel'™ koeien f 130—230 per stuk, matig: 4 melkkoeien f 1S0—310 per stuk. matig! 44 .stieren 5460 ct. per kilo. matig; 14 paa'"* den f 99—185 per stuk. stug; 23 vette kal- V4V.11 1 ;nr1 per SlilK. SUIS?; Zó Vi l i veren 3060 ct. per kilo, matig; 1104 n' tere kalveren: voor de slacht f 612 v-- de fok f 1118 per stuk, vlug; 164 vette varkens voor de slacht 52—57 ct. per kil". vlug; 23 magere varkens f 2843 per stu»; matig; 365 biggen f 1628 per stuk. mativ- 869 schapen f 17—34 ner stuk. mati": 64 bokken f 313 per stuk. kineieren f 2 90~" 3.30. eendeieren f 2.20 ner 100 stuks. T,;l Mn 1.1_-.11- 3100 N.II. blauwe f 0.750.85 ner kilo, oude kinnen en hanen f 0.400.45. honiin™ f 0..)01.80 per stuk, 200 eenden f 0.30—0 1 per stuk. duiven f 0.40 per paar. S0 joi}2; hanen f 0.70—0.721/, per Kg., 650 kievits- O 1 f» t'/lM -t*» _J i i v.<>urj. centrale Kierveihng. Aanvoer. 120.000 eendeieren 2.30—2.40 100.000 kj"' eieren: 65-66 Kg. 3.25—3.35. 69-64 K* 3.25—3.30. 60—62 Kg. 3 10—3 20. 58—50 2.95-310. 56—57 Kg. 2.99-3, 53-53 KR- 2.75—2.95. BROEK OP LANGENDTJK. 13 Anri1- Aanvoer: 270 Kg. witlof 4.60. 10.000 KR- eele kool 2.10-3 50 2425 Kg. Deensdhe te kool 3.49-3.70. NOORDSCTTARWOUDE, 13 April- Aanvoer: 2000 Kg. peen 3.70. kleine ner 1.20. 5200 Kg. gele kool 3—3.30, 10800 KR- u' Witte kool 3.10—3.60.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8