De «nieuwe luchtlijn op Australië Volksstemming in repubSikeinsch Spanje Feyenoord-Be Quick 3-1 Heracles-DWS 2-1 Miatxn Grootmeester Tournooi Avro Bekerwedstrijd M.F«C.-Succes I Succes li-Zeemacht 4-2 Schoolvoetbal te Anna-Paulowna Bloedige 1 Mei-viering in Argentinië Utieliennen Schultc wint in grooten stijl de ronde van den Purmer Betooging tegen de Komintern Britsch schip aan den grond Brifsch-Amerikaanscbe vloot- besprekingen op het doode punt De geheime zenders afgeschrikt Uit onze Omgeving De beste ploeg wint. Feyenoord heeft den laatsten thuiswedstrijd voor de kampioenscompetitie, waarbij Be Quick de tegenpartij was, met 31 gewonnen De club van v. Heel heeft in de dertien maanden, dat ze haar nieuwe terrein bespeelt, voor de competitie nog geen enkele nederlaag geleden. Feyenoord heeft ook deze overwinning vol komen verdiend, omdat de ploeg in techniek en tactiek de tegenpartij de baas was, maar zij heeft toch hard voor de punten moeten ploe teren. Be Quick begon lang niet onverdienstelijk en binnen tien minuten zag zij zelfs kans de lei ding te nemen. Maar dra bleek, dat het geheel bij Be Quick toch niet sterk genoeg was om zich tegen Feyenoord, dat het zwaartepunt zooals gewoonlijk, in zuiver passeeren en knap positiespel, te handhaven. De verdedi ging der Groningers heeft het waarlijk uit stekend gedaan en aan deze linie kan de ne derlaag dan ook niet geweten worden. De Be Quick doelman Wachters jr. hoe klein ook van stuk heetf zijn heiligdom in grootschen stijl verdedigd. Zeker, hij maakte een paar maal een foutje bij het uitloopen, maar in zoo tallooze lastige situaties redding gebracht, dat hij de meest op den voorgrond tredende man bij Be Quick was. Naast hem mag ge noemd worden de stoere achterspeler Pienter die zich uitmuntend opstelde, gemakkelijk in schier elke positie trapte en prachtig kopte. Trouwens het kopwerk van de geheele Be Quickploeg mocht gezien worden. Zijn part ner Tekelenburg was stellig minder, maar toch was meermalen waar te nemen, dat hij aanleg heeft en dat hij onder deskundige lei ding een bruikbare achterspeler kan worden. Te vaak waren Hogenbirk en Wilkens, die overigens zelf met Linssen en Vrauwdeunt al genoeg te stellen hadden, genoodzaakt naar het midden af te dwalen om te trachten de fouten van spil Wachters te herstellen. Ho genbirk die natuurlijk weer dadelijk de aan dacht trok door zijn verre ingooien, heeft het tegen den sterken Feyenoord-linkervleugel moeilijk, dikwijls heel moeilijk gehad, maar hij beschikte over een geweldig uithoudings- vermgoen en hij hield tot het einde toe kranig vol. Van den aanval der Noordelijke kampioe nen ging niet al te veel kracht uit. De gebr. Blijham en Jensema hebben er van gemaakt, wat er van te maken was en met een beetje geluk had Willy Blijham nog wel een tweede doelpunt kunnen maken. Maar als dat gebeurd was, zou Feyenoord er toch wel min of meer bekaaid zijn afgekomen, want het krachtsver schil was nu al met twee doelpunten vooral niet te sterk uitgedrukt. En toch speelde Feyenoor niet in topvorm. Met alle respect voor de kwaliteiten van Wachters, het zou niet bij drie doelpunten zijn gebleven, wanneer Vente, Kantebeen en de Vroet beter gescho ten hadden. Ook Linssen, al was hij in het veld een der allerbesten, kon bij het schieten heel vaak de goede richting maar niet vinden. Kuppen gaf eenige soli ten beste, die een storm van applaus ontketenden, maar sneller doorgeven van den bal had waarschijnlijk tot meer resultaten geleid. Paauwe kon gemakkelijk de beste man uit de middenlinie zijn. De verdediging van den thuisclub heeft het, over het algemeen niet zoo moeilijk gehad. Aan het eene dvlpunt had Van Male niet de minste schuld. Scheids rechter van Moorsel was er nog al eens naast en vooral ten aanzien van den buitenspelrege> gaf hij eenige beslissingen, welke niet duide lijk waren. Heracles is er in geslaagd een buitengewoon zwaar bevochten zege op DWS te behalen, welke club hiermede haar eersten nederlaag in de kampioenscompetitie incasseerde. Een groot deel van den wedstrijd heeft er echter niet naar uitgezien, dat de Almeloërs zouden winnen. Voor de rust heeft de hoofdstedelijke ploeg een wedstrijd gespeeld, zooals men te Almelo in deze competitie nog niet gezien had. Over schier alle linies was zij de meerdere van Heracles. Beide verdedigingen wogen vrijwel tegen elkaar op, doch het verschil school vooral in de middenlinie, en de voorhoede. In de eerste helft was het samenspel van DWS veel beter verzorgd dan dat van Heracles. Het was een homogene ploeg, die het spel zoowel in de lengte als in de breedte beheerschte. Het zag er donker uit voor de Almeloërs in de eerste drie kwartier. Zij kregen bijna geen voet aan den grond en konden slechts zelden in het doelgebied der gasten doordringen. De ver opgedrongen positie, waarin DWS speelde, was een duidelijke spiegel van haar overwicht. Het viel op, dat Caldenhave de zaak toen zeer rustig opnam en dikwijls met over elkaar ge slagen armen het spel van zijn medespelers gadesloeg. Voor de Almeloërs bleek het ploegwerk der gasten een ware verrassing en men verbaasde er zich over, dat een dergelijke ploeg in drie wedstrijden slechts een doelpunt heeft kunnen produceeren. Gaandeweg week echter die ver bazing, omdat van lieverlede de zwakte der DWS-voorlioede ook wel duidelijk aan den dag trad: in de afwerking.van de aanvallen faalde men n.1. telkens. Voor de rust werd niet ge- scoord. Daarna nam DWS de leiding door Wiertz, doch maakte Heracles spoedig gelijk door De Jong. Dezelfde speler hielp zijn club aan den zege door een voorzet van De Schip per in te schieten. !UFC bood hardnekkig tegenstand. Ter gelegenheid van het 30-jarig bestaan van de voetbalvereeniging MFC te Medemblik was Succes I uitgenoodigd voor het spelen van een friendly game, aan welke uitnoodiging gaarne gevolg werd gegeven. Succes kwam met een 3-tal invallers uit, maar de voorhoede was thans weer geheel compleet, hetgeen de Succes-aanhang uiter aard optimistisch stemde. Het viel den Succcs- sers evenwel niet mee, want MFC heeft hard nekkig tegenstand geboden. Met een zeldzaam enthousiasme heeft MFC partij gegeven en weliswaar was het Succes dat als de betere ploeg in het veld opereerde, maar ook na ver lenging eindigde de westrijd onbeslist (1—1), zoodat er tenslotte nog strafschoppen noodig waren om tot een beslissing te komen, die daarbij ten voordeele van Succes uitviel. Met een groot aantal invallers (slechts 4 vaste 2e elftalspelers waren van de partij) bond Succes 2 den strijd aan tegen Zeemacht, dat slechts 9 spelers in het veld bracht. Aan vankelijk zag het er nogtan niet naar uit, dat Succes zou zegevieren. Het speelde een slap partijtje en Zeemacht, dat er goed op zat, demonstreerde een tamelijk overwicht. Het doelpunt, door den linksbuiten al spoedig ge scoord, zij het dan ook in buitenspelpositie, was zeer zeker verdiend. Succes pakte nu wat beter aan. Brouwer schoot een paar maal even te hoog, maar eenmaal kon de keeper nog net over de lat tikken. De corner goed door De Jong genomen, werd doorgekopt naar den vrijstaanden Posthumus, die meteen inkopte. Een goed doelpunt (11). Met dezen stand ging de rust in. De tweede helft was vrijwel geheel voor de Successers. Door het goede werk van de Z.- backs kreeg Succes echter niet veel kansen. Een van Lont's passes belandde bij Posthu mus, die een paar tegenstanders omspeelde en hard inschoot. De Z.-keeper kon den bal niet in zijn macht krijgen, hij dwaalde voor doel langs, Metselaar tikte het leer even terug en Veerdig schoot vlug in (21). Even later was Veerdig de backs weer te vlug af en bracht den stand op 31. Hein Lont nam no. 4 alleen voor zijn rekening. De hierop volgende Z.-aan val leverde een corner op, die door den links buiten genomen, zonder dat er iemand aan te pas kwam, in een doelpunt werd omgezet (4—2). In het kader van de feestelijkheden bij den heer Slikker op Prinsesse-verjaardag vond een voetbaltournooi plaats tusschen de drie openbare scholen alsmede de R.K. lagere school van de Spoorbuurt. We hebben een, zij het „doenerige" en onrustige, toch heel aar- aardige dag beleefd en zijn met de gedachte huistoe getrokken, dat men daar gerust een jaarlijksch terugkeerend festijn van maken kon. In de morgenuren klopte Kleine Sluis de Spoorbuurt met 50. Reeds hier bleek welk een belangrijke factor de sterke wind was, die van doel tot doel stond. Het was dan ook in alle wedstrijden een strijd tusschen aanval en verdediging voor het doel van de partij, die wind tegen had. Elke ploeg kreeg uiter aard een half uur kans om de overwinning veilig te stellen. Maar in den eersten wedstrijd bleek Spoorbuurt geen en de Kleine Sluis wel schutters te bezitten. Trouwens Arie v. d. Berg en zijn kornuiten kregen te gen Klaas Kos en zijn mede-verdedigers wei nig kans om te richten. De verwachting was, dat Breezand de Oost polder zou inmaken, maar dat viel best mee. De jongens van meester Hazeloop hielden zich kranig staande en het bleef lang 10 voor Breezand. Tenslotte is het toch nog 30 voor de bollentelers geworden, wat met de harde knallen van Jaap Wiggers voor den wind af geen wonder was. 's Middags kregen we eerst de verliezers finale. Weer won Oostpolder den toss en liet wijs gezien Spoorbuurt tegen den wind spelen. Een goed doelpunt van Jan Schuiling gaf Oostpolder met rust een 10 voorsprong. Als de jongens wat beter hun plaats hadden gehouden, zooals meester Hazeloop hun tel kens had ingeprent, had er zeker nog wel een goaltje kunnen komen. Nu bleek 10 te kort want toen Spoorbuurt voor den wind kreeg, tconde zij in Arie van den Berg zoo'n ferme schutter te bezitten, dat het met regelmatige fraaie doelpunten op een 61 nederlaag voor den Oostpolder uitdraaide. De finale: Kleine SluisBreezand, dat werd een wedstrijd! Wie zou de sterkste van den Polder blijken? Breezand, dat op de Hel- dersche schoolwedstrijden zoo best had ge speeld Kleine Sluis begon voor den wind en was iets sterker. Maar in Jaap Wiggers, die hoof den boven alles uitstak, had Breezand een krachtige spil, die ondanks tegenwind zijn voorhoede aan het werk zette. En achter stond Gert Borst Gz. een magnifieke partij te verdedigen, terwijl Lou Kouseband zich een betrouwbare keeper toonde. Pas even voor rust kreeg Kleine Suis dan oók pas een 10 voorsprong. En mooie corner kopte Jb. Wiggers omhoog achteruit, dewind woei den bal in den hoek en een kluwen spelers drong hem over de lijn (10). Na rust was het al gauw met Kleine Sluis gedaan. Jaap Wiggers stond zulke groote mannen-kogels af te vuren, dat de kleine keeper van de Sluis ze alleen maar hoorde fluiten. ,,Nö jö, hai lait heelegaar op dat are veld bai dat skeep", hoorden we een joggie een keer vol bewondering over zoo'n hard schot uitroepen. Nadat Jaap Wiggers tweemaal op elkaar de roos had geraakt, maakte Jan Kaak er zoo mooi 31 van, dat Vader Kaak met ware trots aan zijn peukje kon trekken. Met een omhaal van Wiggers was het 41 en ver voor tijd reeds stond het kampioenschap van Breezand vast. Gert Borst stond als een muur als er eens een tegenaanval kwam. Tenslotte maakte Jan Kaak er met een fraaicn boog- bal 51 van. Meester Mol deelde de prijzen uit. Hij bracht dank aan BKC voor het aardige plan en voor de prachtige prijzen. Breezand kreeg een zilveren lauwertak als eerst prijs. Kleine Sluis (2e), R.K. School Spoorbuurt (3e) en Oostpolder (4e) kregen elk een mooie me daille. Appie Buning van de Kleine Sluis moest omhoog geheschen worden, omdat hij zoo fijn gespeeld had en alle jongens kregen een pluim, omdat ze zoo goed hun best had den gedaan. Met een driewerf hoera voor de jarige Prinses behoorde deze aardige sport dag tot het verleden. Doen we dat volgend jaar over?! SCHAGEN—WIERINGERWAARD. Door het wegvallen van een regel is het verslag SchagenW'waard minder öuide'ijk geweest. Men leze: Een gelukkig in den kiem gesmoord lief vechtpartijtje bij de kleedka mers. naar aanleiding van een woordenwisse ling tusschen Saai, Schenk en een Schagen- supporter aan krachtig ingrijpen van de Schager leiding wordt een algemeene „op stand" voorkomen, besloot dezen middag van edele voetbal-,.sport". Een doode. zes gewonden. Tusschen betoogers van links en natio nalisten is het gisteren te Buenos Aires tot een botsing gekomen. Een persoon werd ge dood, zes werden gewond. Een veelbelovend schaakevenement. De A.V.R.O. besloot na de nederlaag van dr. Euwe de mogelijkheid te onderzoeken van een meestertournooi in grooten stijl. Een van haar voornaamste oogmerken daarbij was haar wensch den ex-wereldkampioen dr. Euwe nieuwe kansen op een revanche te openen. Onder voorbehoud van het uitblijven van moeilijkheden met Botwinnik, door wien nog geen contract geteekend is, ofschoon hij zich principieel bereid verklaard heeft, deel te nemen, zal het tournooi plaats hebben in November van dit jaar in nader aan te geven Nederlandsche steden. Als deelnemers zijn ingeschreven: Aljechin, Euwe, Capablanca, Flohr, Reshevski, Bot winnik, Fine en Keres. Het zal een tournooi worden met dubbele ronden, d.w.z. de meesters zullen tweemaal tegen elkaar spelen. Hij, die wint, heeft het recht den wereldkampioen Aljechin uit te dagen voor een titelgevecht. Wordt Aljechin zelf winnaar van het tournooi, dan mag de tweede aankomende Men wereldkampioen uit dagen. Aljechin staat echter in vergevorderde onderhandelingen met Flohr voor een titelwed- strijd tegen den Cech in 1939. Worden deze onderhandelingen tot een goed einde gebracht, dan ligt het in de bedoeling, eerst deze match te spelen, waarna dan de winnaaar zijn titel tegen den winnaar van het A.V.R.O.-tournooi zal verdedigen. Vier-en-een-halve ronde voor het einde trok hij er tusschen uit. Gerrit Schulte heeft in de Purmer laten zien dat hij „de" mannetjesputter van het Neder landsche wegrennersdom is, dat hij zijn tegen standers vermorzelen kan als hij dat wil en hij heeft ook door zijn machtige overwinning in de Ronde van Purmerend aangetoond, dat hij in de Nederlandsche wegcöurses eigenlijk niets meer te leeren heeft. Zóó groot is zijn over macht, dat men met ongeduld kan wachten op zijn komende prestaties in het buitenland, daar waar toch zonder twijfel zijn toekomst moet liggen. Met het vooruitzicht 41/£ ronde alleen voort te moeten, alléén tegen den bollen wind op te moeten tornen, trok Schute er tusschen uit, juist op het oogenblik, dat hij den wind in den rug kreeg. Als een projectiel vloog hij weg, één voor één zijn tegenstanders van zich af slaand als lastige vliegen, die hem tè lang om het hoofd gezoemd hadden. Het langste hield Van Amsterdam het uit, maar ook hij moest een paar honderd nieter verder het hoofd bui gen. Ook op het stuk weg van 4 km lengte, waar op de harde wind hem recht in het gezicht blies, verloor hij geen terrein. Integendeel, hierop won hij telkens zeker 50 meter. In zijn eentje voerde Schute zijn voorsprong op tot rond 1 minuut en 40 seconden. Dat was zijn winst, toen hij luide toegejuicht over de eindstreep stoof als de populairste man van de Purmer van dgt oogenblik. Van Amsterdam en Lambrichs moesten het nog samen uitvechten wien van hen de tweede prijs toekwam. De rap pere sprinter won en dat was uiteraard Van Amsterdam. Ook Reuter en Braspenninx, die samen hadden weten te vluchten, moesten nog een onderling sprintje trappen voor de 4e en 5e plaats. Bras won met gering verschil. Zesde werd Piet van Nek, die in zijn eentje precies 3 minuten na Schulte over de meet ging. Schulte's tijd ove1 de 120 km bedroeg 3 uur 9 min. 19 sec. TERNEDE EN MOEKE WINNEN KESP. BIJ DE NIEUWELINGEN EN AMATEURS De uitslagen bij de amateurs en nieuwelingen waren als volgt: Nieuwelingen 60 km: 1. K. Ternede 1 uur, 19 min., 10 sec.; 2. J. van Vliet (Gouda); 3. P. Kors (Amsterdam);' 4. C. de Groot (Amster dam); 5. H. Hutte (Amsterdam); 6. C. Kat (Amsterdam); 7. A. Salau. Amateurs: 90 km: 1. Moeke (Weesperkar- spel) 2 uur, 21 min., 49 sec.; 2. Maarleveld (Amsterdam); 3. Hordijk (Rotterdam); 4. Wij- denes (Oudekerk); 5. Bosma (Alkmaar); 6. De Jong (Gouda); 7. Könst (Uithoorn); 8. Zwarte- poorte (Amsterdam); 9. Ammerlaan ('s-Gra- venhage); 10. Demmenie (Rotterdam). NA HET EINDE VAN DEN BURGEROORLOG Barcelona weer gebombardeerd. De Spaansche premier, prof. Negrin, heeft den vertegenwoordigers van de pers te Barcelona, een verklaring voorgelezen, waarin hij de doel einden omschrijft, die de Spaansche regeering bij den huidigen burger oorlog nastreeft. Deze doeleinden zijn o.m.: verzekering van de volstrekte onafhankelijkheid van Spanje, de bevrijding van liet Spaansche grondge bied van de buitonlandsche militairen en een volksrepubliek op zuiver democratische basis. Voorts kondigt Negrin een volks plebisciet aan, dat aan het einde van den burgeroorlog zal worden gehouden, en waarin de nationale wil ten aanzien van de structuur der republiek tot uiting zal komen. De regeering streeft overigens naar gods dienstvrijheid en een agrarische hervor ming; een einde zal worden gemaakt aan den ouden semi-feodalcn eigendom van den adel. Van de fronten weinig nieuws. Van de krijgsfrontcn in het Noord oosten van Spanje is weinig nieuws te vermelden. Het slechte weer beïn vloedde de militaire actie ongunstig. Barcelona onderging wederom een bom bardement, waarbij tientallen dooden en gewonden te betreuren zijn» Zondag 3 Juli de opening. De nieuwe luchtlijn van de K.N.I.L.M. van Indië naar Australië, zal, behoudens goed keuring van de betrokken autoriteiten, naar thans definitief vaststaat, op 3 Juli a.s. ge opend worden. Het traject Batavia—Sydney en terug zal tweemaal per week worden gevlogen en hierdoor zal het Nederlandsche luchtnet worden vergroot met een nieuwe lijn, die een lengte heeft van 6.G09 k.m. Er zal wor den gevlogen met de nieuwste toestellen, de snelle Lockhead-Super Electra. Naar Havas uit Charbin (het Ver re Oosten) verneemt, hebben aldaar 10.000 Wit-Russen een tegen de Ko mintern gerichte betooging gehou den. Torpedojager ter assistentie uit gevaren. De Britsche torpedojager „Defender" is uitgevaren, nadat noodseinen waren opge vangen, dat het te Liverpool thuis behoo- rende stoomschip „Thurland Castle" ter hoogte van het eiland Toeng Khan, op 20 mijlen ten Zuiden van Hongkong, aan den grond was geraakt. Zes passagiers van de „Thurland Castle" die een reis om de wereld maakten, zijn aan boord van den oorlogsbodem genomen. 'De Vereenigde Staten willen zich niet aan een maximum ton nage binden. De besprekingen tusschen Engeland en de Vereenigde Staten met het doel de tonnage vast te stellen van de nieuwe super-slag schepen, die zij gaan bouwen, schijnen op het doode punt te zijn gekomen. De Ameri- kaanschc ambtenaren verklaren, dat Enge land erop staan, dat 'n grens van 42.000 ton wordt vastgesteld, terwijl de Vereenigde Staten 't in verband met de tegenwoordige onzekerheid omtrent de plannen van Japan noodzakelijk achten, dat geengrens wordt vastgesteld. In de eenige bijeenkomst, die de Britsche en Amerikaansche gedelegeerden hebben gehouden, trad een volkomen on- eenigheid aan den dag. De Britsche gede legeerden wachten thans tot Washington aan de Amerikaansche deskundigen nieuwe instructies zal hebben gegeven, alvorens een nieuwe bespreking met hen te hebben. Er is echter geen enkele aanwijzing, dat de Ame rikaansche autoriteiten van houding zullen veranderen. De zware straffen een handicap. Voor het eert sedert zeer langen tijd heb ben zich Zondagmorgen geen geheime zen ders meer in den aether laten hooren. Vermoedelijk hebben de zware straffen, welke tegen de verdachten in de zaak van den geheimen zender „de Nachtegaal" gc- eischt zijn, de andere amateurs dusdanig afgeschrikt, dat zij het risico niet meer dur ven te loopen. Hiermede zal de periode der geheime zen ders in Gelderland en Overijsel wel tot het verleden behooren. ANNA PAULOWNA Weer mond- en klauwzeer. Nadat sedert een paar maanden geen ge vallen van mond- en klauwzeer voorkwamen in den Polder, is nu de ziekte weer gecon stateerd bij een koe van den heer P. Wilms. BREEZAND. Goede vangst. Het is de politie gelukt de hand te leggen op den dader van allerlei kleine diefstallen, hier en in de omgeving gepleegd. R., die daarvoor ook al vroeger is veroordeeld, maakte er z'n werk van gereedschappen en materiaal te ontvreemden uit in aanbouw zijnde huizen. Schaken. De schaakclubs „Anna Paulowna" en „D. O.S." speelden in het R.K. Gezellenhuis een wedstrijd tegen „Schaakmat" van Den Hel der. Het tempo was bepaald op 30 zetten in H/2 uur. De uitslag was: (A.P.—D.O.S.) A. Paulowna—Den Helder (Schaakmat): E. KomenJ. v. d. Kuijl lo P. J. KomenJ. Wijker 1o G. A. PreijdeJ. Cheret lo C. WitP. Kelder lo J. MulderA. C. Groen 10 Th. v. d. WaalJ. Geurts 01 1'. SuijkerlandTh. Asselman 10 C. N. KcijzerG. Mensing 'f.2y2 J. SuykcrlandJ. Jansen Alb. KomienJ. Hemelrijk 10 H. de GrootC. van Poeljé 10 J. J. JongejansE. N. Heiligenberg 1—0 D. RezelmanH. v. d. Bosch 10 A. CaptcinB. de Jong l—o E. MathijslcII. Herderschee 1—0 N. v. d. GulikC. E. Koopmar 10 J. I.ooijesteijnB. Muller 10 G. Kouseband—R. Kousbroek 1—0 B- HummelJ. Burger 10 Jos. FonteijnIL Valkenier 1—0 l"&-5 W1ERINGEN MEI-VIERING. De Mei-viering der S.D.A.P. had gister, avond alhier plaats in hotel „De Haan". Na dat 's middags eerst een kinderfeest in het Eigen-Gcbuow gegeven was, waarbij veel kinderen aanwezig waren, begon te 8 uur het avondfeest. Na het openingswoord door den afdeelingsvoorzitter den heer F. Bont- kes, hoorden we eerst een muziek-nummer van het gezelschap v. Iependaal, waarna de zangvereeniging „Morgenrood" dir. de heer D. Kooy een viertal nummers liet hooren en, met veel succes. Het waren: Meilied, Morgenrood, Vrijheid en Strijd Hierna werd de Meirede uitgespro ken door den heer J. G. Suurhof uit Amster dam. Na deze uitstekende rede trad het ge zelschap v. Iependaal op; na hot Zeemans lied hoorden we het bekende O.O. Anthonie, wat veel bijval had. Ook de potpourri van bekende melodieën was heel goed en niet minder het populaire 5 ioletta. Xylophoon- en tubafoonsoli vielien zeer in den smaak. Tot slot hield v. Iependaal een welspre kende socialistische declamatie. Na sluitng door den heer Bontkes volg de een geanimeerd bal met voortreffelijke dansmuziek. Rijkspostspaarbank. Over de maand April werd aan het kan toor te Hippolytushoef ingelegd f 3375.50, en terugbetaald f 1150.85, derhalve meer inge legd dan terugbetaald f 2.224.65. Kees de post jubileert. Gisteren was het de dag van Vermeuen's jubileum. Een jubileum van vijf en twintig jaren trouwen dienst bij de P.T.T. En het heeft Vermeulen niet aan belang stelling ontbroken; reeds vroeg werden tal rijke bouquetten en bloemstukken bezorgd, ook sigaren, taarten en fruit ontbraken niet bij de cadeaus. Het geheele P.T.T.-personeel op Wieringen van de verschillende post kantoren kwam 's morgens zijn gelukwen- schen aanbieden. Zij deden hun wenschen vergezeld gaan van een fraaie vulpen, die bij monde van den heer E. Bais, oud-post kantoorhouder te De Haukes, werd aange boden. 's Middags kwamen nog verschillen de kennissen, vrienden enz. hun medeleven betuigen, terwijl vele kaartjes werden ont vangen. Voor den heer K. Vermeulen en diens echt- genoote was het een onvergetelijke dag. De Prinses was jarLg. Ter gelegenheid van den verjaardag van II. K. 11. Prinses Juliana werden j.1. Zater dag van alle openbare gebouwen en enkele particuliere huizen de vlag uitgestoken. Van eenige feestviering of iets dergelijks hebben we overigens niets bemerkt. KLINK IN PURMEREND. Onze rennersfavoriet Klink heeft Zaterdag j.1. deelgenomen aan de Ronde van Purme rend en heeft daar een uitstekend figuur geslagen. Klink toch eindigde als elfde. On ze plaatsgenoot M. Snoodijk reed ook zeer verdienstelijk, vooral in het eerste gedeelte was Maarten goed. Naar we vernemen rijdt Klink Zondag a.s, te Heemstede. Dcthmer veel succes! DEN OEVER. Openbare verkooping. Zaterdagavond werd in het café van den heer Moeijes ten overstaan van Notaris Obreen, ten verzoeke van Mej. E. Kaan ver kocht, de volgende landerijen: Bij den Noordenveg, Sectie A 19, groot 26.30 Aren. In drie stukken, zonder combi natie: Hot eerste stuk hoogste bieder P. Kale- veld voor f360 afgemijnd door Jn. Hegeman Jzn. voor f375. Het tweede stuk, hoogste bieder en koo- per Jn. Koorn Vzn. voor f360. Het derde stuk, hoogste bieder C. Rotgans Ezn., voor f310, afgemijnd door Mart. Tijsen voor f335. Het perceel achter V. Koorn J. Jzn., sectie A 14, groot 54.35 aren, in 2 perceelen, met combinatie. Voor het eerste perceel hoogste bieder en kooper P. Kaleveld voor f790, het tweede perceel hoogste bieder en kooper P. Kaleveld voor fflOO, In combinatie afgemijnd door denzelfde voor f1810 in totaal. Verder werd verkocht de Hoorndijkven, Westzijde, groot 38.07 Aren. Hoogste bieder N. Rotgans Ezn., voor f 490. Hoorndijkven, Westzijde, groot 38.08 Aren, hoogste bieder Jn. Rotgans Pzn., voor f515, afgemijnd door Jn. Rotgans Pzn. voor f1095. ALKMAAR, 30 April 1938. Op de heden gehouden botermarkt waren de prijzen voor groothandel 65—67K cent en kleinhandel 67 k!72 A cent per A Kg. Handel matig. Kippeneieren (groothandel) f3.10—3.25 en cendeieren f2.60. Handel ma tig. ALKMAAR, 30 April 1938. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 8 Melkkoeien f180—225 5 pinken f110—130, 6 nuchtere kalveren (slacht) f5—10; 29 overhouders f 18 22.50 5 lammeren f 11. 8 bokken en geiten, prijs niet genoteerd. ALKMAAR, 30 April. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 2SO.OOO kipeieren: 56—58 Kg. 2.85—2.95, 58—60 Kg. 2.90—3.05, 60 —62 Kg. 2.95—3.15, 62—64 Kg. 3.05—3.25, 64 66 Kg. 3.203.40, eendeieren f 2.703, p. 100 stuks. ALKMAAR, 2 Mei. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 46 vette koeien f 160—300, 2 vette kalveren, 147 nuchtere kalveren (slacht) per stuk f6 14, 8 vette schapen f 2532, 282 vette var kens 4953 ct. per Kg., handel stug. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Mei. Aanvoer: 1315 Kg. rabarber 4.705.50, 144 stuks bloemkool 19.60—20, 2c soort 18.80. WARMENHUIZEN, 30 April 1938. Hoorde kool f 9.50—10.60; gele kool f 5.50 —10.deensche witte kool f 7.509.50. j Aanvoer 2200 kg. roode kool, 14.800 kg. gele kool en 17.200 kg. deensche witte kool

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8