Woensdagsche Mijmerij Spellingswee zonder einde V erpachting van 51 boerderijen Postvluchten i op Indii Dn Euwe en het Avro-tournooi Zeiljacht op Amstelmeer omgeslagen Wieringermeer iPxAaken Sterk bezet tournooi te Noordwijk Voetbal Eerste Kamer Twee zwervers door tram gedood Nieuw waarschuwingssysteem bij onbewaakte overwegen Militair vliegtuig maakt noodlanding Dicscltrein grijpt tuinder HEN HAAG, 3 Mei 1938. Prompt op tijd rinkelden gisteren de bel letjes, en onmiddellijk na de opening der bijeenkomst, verkreeg prof. Woltjer (A R.) het woord om zijn interpellatie te houden over het spelling-belcid onzer huidige regee ring. De heer Woltjer is, zou men kunnen zeg gen, een spreker van den ietwat „oudcrwet- schcn stempel", keurig verzorgend stijl en voordracht, precies uiteenzettend, waarover hij wel en niet zal spreken. Vooral over dit laatste weidt hij nogal uit, zoodat men tenslotte toch al heel wat vernomen heeft over onderwerpen, waarvan de spreker ten slotte pertinent verklaart, ze bij deze „met geen woord" te zullen aanroeren Zooals men weet, is de Regeering kort ge leden gekomen met de mededeoling, dat zij de noodzakelijkheid van een wettelijke voor ziening van de schrijfwijze der Nederland- sche taal inziet en aldus doende is, een en ander voor te bereiden. Intusschen wil zij dan den huidigen toestand handhaven. De interpellant vroeg zich af, wat de Re- gcering denkt te doen, als de wetsvoordracht eens verworpen wordt? „Dan is men nog veel verder van huis" vond hij. Zijn conclusie was dan ook, dat de Regee ring beginnen moest met den dwang weg te nemen, vervolgens een alzijdige commissie benoemen, om eindelijk tot een definitieve beslissing te komen. De hoogleeraar geloof de niet, dat er op de huidige wijze spoedig zekerheid te krijgen is en ook met het oog op België wilde hij een anderen weg inge slagen zien. Minister Slotemaker de Bruïne begon in zijn antwoordrede met erop te wijzen, dat de regeering een wettelijke regeling ge- wenscht acht, wat niet bij voorbaat, beduidt, dat zij meent, in 't verleden onwettig te heb ben gehandeld, want een wettelijke regeling kan immers noodig zijn om eenheid van toe passing te verkrijgen, aldus Z.Ex. die ver volgde: Waarom de Regeering niet volledig rechts omkeert heeft gemaakt? Omdat zij daarvan een volledige verwarring vreesde. En de mi nister herinnerde eraan, hoe er vóór '34 een chaos hecrschte op het terrein der spelling, en daarom wil de Regeering momenteel in elk geval de huidige vastheid behouden. De bewindsman zette verder uiteen, dat met België op zeer belangrijke punten over eenstemming werd bereikt, namelijk over het geslacht, de voornaamwoorden, de bas taardwoorden en de samengestelde woorden. België behoudt zich alleen vrijheid voor ten aanzien van het woordbeeld. En ten slotte kwam de minister met een uiteenzetting, welke heden en vermoedelijk ook morgen wel! onmalsche critiek uitlokte. Hij zette namelijk uiteen, dat de Re geering niet aan teruggaan, volledig teruggaan tot De Vries en Te Win kel kon denken vanwege het feit, dat er dan noodzakelijk een scha deloosstelling van twee of twee en een half millioen gulden aan de ge dupeerde uitgevers van boeken zou moeten worden uitgekeerd. In dezen tijd van bezuiniging vond de Regce- ring geen vrijheid, een dergelijk be drag aan de Kamers te vragen. Dr. Slotemaker riep uit, dat op den duur best een overeenstemming met België mogelijk is, en dat hij in 't verleden krachtig heeft ingegrepen om het radicalisme van de spelling- wijziging te weren. In zijn repliek viel prof. Woltjer er na tuurlijk dadelijk over en na hem ook mr, Lohman dat de Rogeering de schrijfwij ze afhankelijk heeft gesteld van het betalen cener schadevergoeding. De heer Lohman wilde heusch wel de twee millioen indien het bedrag werkelijk billijk is betalen, als daarmee een groot stuk cultuurgoed bp- houden kan blijven! De interpellant vond, dat de minister de zaak wel wat vertroebelt op die manier. De spelling wilde hij niet afhankelijk gemaakt zien van een gemakzucht der schooljeugd en van geld. Mr. Van Lanschot noemde het spelling vraagstuk „erfelijk belast". En de zaak leek hem „hopeloos verward" De Senator had allerlei vragen, o.a. betreffende den vcr- moedelijken inhoud der komende wet. Vóór alles begeerde de afgevaardigde spoed met de wet, en informeerde hij, of minister Slo temaker van plan is, zijn „spelling-38in te voeren via K.B. vóór de wet er is, of wenscht te wachten op de wettelijke basis? Prof. Lohman was in elk geval dankbaar voor het wegvallen van de regels 5 en 6 van Marchant, alsook om de aangekondigde wet. De heer Lohman bracht den interpellant hulde voor diens onverschrokken moed bij zijn strijd tegen de spelling-Marchant. Ook deze Senator was van meening, dat de besluiten van '34 ingetrokken hadden moeten worden. Nu beroept de minister zich op een noodtoestand, doch de ander kon dat niet billijken, wijl de minister 3 ja ren den tijd heeft gehad. Doch in elk ge val begeerde de heer Lohman de spoedige (voorloopigc!) invoering der spelling Slo temaker de Bruïne-1938. In afwachting der uiteindelijke beslissing. De heer Lohman riep uit, dat de minis ter niemand bevredigd heeft; hij gaf de Marchantisten de helft en de anderen ook de helft, van welk Salomo's oordeel nu eens het kind wèl de dupe wordt... Mr. Lohman's zooveelste bezwaar was, dat er nog steeds een scheiding gemaakt moet worden tusschen België en wij. Hij bepleitte een „groot-Nederlandsche politiek in den besten zin des woords". Morgen zullen nog minstens een drietal afgevaardigden spreken. De eerste twee zijn de heeren De Jong (R.K.) die de technische zijde van het vraagstuk zal be lichten) en de heer Sikkes (S.D.) die op heel andere gronden dan de overigen on tevreden zal zijn. Inderdaad: spelling und kein Ende Ernstig ongeluk onder Halfweg. Gisteravond omstreeks zes uur heeft zich op den Haarlemmerweg, tusschen Halfweg en Haarlem, een ernstig ongeluk voorge daan, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Twee zwervers, die den rijksweg en den trambaan wilden oversteken naar de Vin- kebrug, werden door een tram-trein van de N.Z.H.T.M., welke uit de richting Half weg naderde, gegrepen,. Beide mannen kwamen onder de tram terecht, werden een eind meegesleurd en vervolgens deerlijk verminkt naast de trambaan geworpen. De tram zelf kwam een eind verder tot stilstand. Het tramverkeer in de richting Haarlem ondervond als gevolg van het ongeluk op dit drukke uur eenigen tijd vertraging. Ook het verkeer op den rijksweg ondervond eenige stagnatie. De geneesheer Kuipers uit Haarlem, die kort na het ongeluk ter plaatse verscheen, kon slechts bij beiden den dood constatee- ren. De stoffelijke overschotten zijn naar de Mariastichting te Haarlem overgebracht. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. U moet het niet beschouwen als gemis aan vertrouwen in uw intelligentie, maar wij leven zoo verschrikkelijk snel, dat ik u heusch nog eens even moet testen. H e d e n d a a g s c h e geschiedenis: Wie is Keizer van Abessinic f 1. Haile Selassie. 2. Kickett. 3. Victor Emmanuel. 4. Koos Koen. 5. Mussolini Waarom staan de Japanners op Chinccsch gebied 1. Ter bestrijding van het bolsjewisme. 2. Omdat de Chineezen hen geroepen hebben. 3. Ter uitbreiding van het Cubaansche suikerareaal. Waarom staan de Italianen op Spaansch gebied I 1. Ter bestrijding van het bolsjewisme. 2. Ter bevordering van het Spaansche vreemdelingenverkeer. 3. Ter instelling van een wetenschappe lijk onderzoek naar de oorzaken der Spaansche griep. Waarom versnelt Engeland den aanbouw van vliegtuigen t 1. Ter bestrijding van het bolsjewisme. 2. Uit een oogpunt van werkverschaf fing. 3. Ter bevordering van het toerisme. Waarom zit Schuschnigg in het concen tratiekamp Dachauf 1. Ter bestrijding van het bolsjewisme. 2. Op eigen verzoek. 3. Om medische redenen. Waarom voert Stalin processen tegen honderden vooraanstaande personen in de Sowjetunie T 1. Ter bestrijding van het bolsjewisme. 2. Ter opvroolijking van het radiopro gramma. 3. Ter uitbreiding van coloradokever, wolhandkrab en muskusrat. Aan welk land behoort Tsjechoslowakye t 1. Aan Duitschl&nd. 2. Aan Rusland. 3. Aan Tsjechoslowakije. Wat is op het oogenblik de residentie van de Chitiecsche rcgcerinyt 1. Mong-tsjing. 2. Tsjing-mong. 3. Tsjing-mong-tsjing. Kunst. Wie zal de regie voeren van de Nationale Film, vervaardigd ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin 1. Een IJslander. 2. Een Kirgies. 3. Een Albanees. Wie was de historische figuur, die een beroemd geworden Klap toediende omdat zij „een brutaaltje" werd genoemdt 1. Eleonore Duse. 2. Sarah Bernhard. 3. Cissy van Bennekom. Wie componeerde de opera ,jLoulse" f 1. Georges Carpentier. 2. Maurice Chevalier. 3. Beb van Klaveren. Welk der hier volgende paren dankt zijn populariteit niet aan kunst prestaties t 1. Snip en Snap. 2. Watt en Half Watt. 3. Van Gend en Loos. Hoeveel tooneelgezelschappen bezitten wij in Nederland f 1. Vier-en-zeventig. 2. Negen-en-tachtig. 3. Zevenhonderd-en-acht. Algemeene ontwikkeling. Welke van de volgende straten is genoemd naar een bekend parfum 1. Downing Street. 2. Quai d'Orsay. 3. Wilhelmstrasse. Welke van de volgende is een provincie win Griekenland f 1. Sparta. 2. Go-Ahead. 3. Hilversumsche Boys. Wie was een beroemde zangeres 7 1. Crème caramel. 2. Pêche Melba. 3. Glacé Nestelrode. Noem een bekend type van schoen: 1. Goethe. 2. Vondel. 3. Molière. Aan iederen die deze vragen alle goed be antwoordt, wordt hierbij het recht toege kend, zich te beschouwen als een meer dan» middelmatig intellect. Drie adelborsten van de Marine komen er goed af. Gisfermiddag omstreeks twaalf uur waren op het Amstelmeer, tus schen van Ewijcksluis en Wïerin- gen drie adelborsten van de Kon. Nederl. Marine te Den Helder met een zeiljacht van de vergroot-e B. M-klasse aan het zeilen. Tengevolge van het ruwe weer stond er een. stevige golfslag en het jacht kreeg vrij snel water, waardoor het plot seling omsloeg. De drie inzittenden wisten zich echter aan de boven drijvende zijde van het vaartuig vast te klampen. Plotseling sloeg hot jacht naar den anderen kant om. Daarbij geraakte de middelste van het drietal, die niet snel genoeg had kunnen uitwijken onder het zeil, Hoewel hij bij zijn pogingen om hier onder uit te komen, door de beide kameraden werd geholpen, kreeg hij toch vrij veel water binnen. Inmiddels was het ongeval van den wal waargenomen, vanwaar men met twee mo- torvletten, elk met twee personen bemand te hulp snelde. Ongeveer een kwartier na het omslaan van het vaartuig waren de red ders ter plaatse. Een der vletten heeft de drenkelingen onmiddellijk naar van Ewijck sluis gebracht, waar zij van droge kleeren werden voorzien. Met de andere vlet is het omgeslagen vaartuig binnen gebracht. De adelborsten zijn per rijwiel naar Den Helder teruggekeerd. Nader vernemen wij nog, dat een vijftal adelborsten van de Kon. Ned. Marine te Den Helder per rijwiel hierheen waren gekomen, om met een tweetal jachten, welke te Oost punt gemeerd lagen, op het Amstelmeer te gaan zeilen. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de plaats, waar de vroegere havengeul van Van Ewijcksluis in het Amsteldiep uitmond de. Met een stevige Oostelijke wind kan daar ter plaatse in het Amstelmeer een vrij „korte", d.w.z. zeer gevaarlijke golfslag staan. Ook nu was dit het geval en kreeg men, op deze plaats aangekomen, tot drie maal kort achter elkaar een flinke hoeveel heid water over. Met door den wind te gaan hoopte men deze gevaarlijke plek te kunnen ontzeilen, doch het overstag gaan had juist ten gevolge, dat bij het overslaan van de watermassa het vaartuig geheel opzij sloeg. Het ongeval was vanaf den afsluitdijk waargenomen door den vischvcnter J. de Smit van Wieringen en de visscher S. Post van Van Ewijcksluis. Deze begaven zich onmiddellijk met den vischauto van eerst genoemde naar Van Ewijcksluis, vanwaar direct met twee motor-vletten, resp. met. als schipper Jan de Smit Wz. en C. de Smit Abrz. naar de plaats van het ongeval werd uitgevaren. Dngevccr een kwartier nadat 't vaartuig was omgeslagen, waren de redders ter plaatse. Zoodra de drenkelingen binnen boord waren gehaald zijn deze met een der motorvletten naar Van Ewijcksluis gebracht, waar een tweetal bij den heer W. de Smit en de derde bij den heer T. Hoep van droge kleeren werden voorzien. Inmiddels trachtte de bemanning van de andere motorvlet het omgeslagen vaartuig binnen te loodsen, waarin het al spoedig wist te slagen. Hoewel verschillende losse onderdeelen van het vaartuig nog worden vermist, is aan den romp en het zeiltuig geenerlei schade te bekennen. Van het andere jacht, dat op aanzienlijke afstand en onder de veilige opperwal was, had men wel gemerkt, dat het eerste jacht was omgeslagen, maar toen men de motor- vletten zich naar do plaats van het ongeval zag begeven, achtte men het beter eigen leven niet in den waagschaal te stellen. De K.N.A.C. meldt, dat deze week hij den onbewaakten overweg in den Rijksweg van Zwolle naar Almelo nabij Raalte de nieuwe waarschu wingsbakens geplaatst zullen wor den, waarmede op aandrang van de verkeersbonden hier te lande thans een proef zal worden genomen. Het betreft hier het systeem, zooals dit in Duitschland reeds algemeen en in andere landen, als België en Zwitserland, reeds ge deeltelijk in gebruik is en waarbij ter weers zijden van de snoorbaan ook bij bewaakte overwegen op regelmatige afstanden langs den weg laag geplaatste bakens zijn aange- brachtj voorzien van reflecteerende schuine dwarsstrepen. De verst (150 M.) van den overweg verwij derde bakens vertoonen drie dwarsstrepen. Op 100 M. van den overweg vindt men het tweede stel met twee dwarsstrepen en ten slotte op 50 M. van de spoorwegkruising het derde stel met één reflecteerende dwars- streep. De bakens zijn aan weerszijden van den weg aangebracht, waarbij in overeenstem ming met onzealgem. verlichtingsbepalin- gen (rood licht links passeeren en wit licht rechts) de bakens aan den rechter kant van den weg roodo en dio aan den linkerkant witte reflectoren hebben. De K.N.A.C. is er van overtuigd, dat afge zien van het nog beter maar ook kostbaarder systeem met automatische flikkerlichten, met dit systeem een betere beveiliging van de onbewaakte overwegen zal kunnen wor den verkregen dan thans het geval is, nu men uitsluitend een waarschuwingsteekcn, het Andreaskruis, antreft Mak bij de spoor baan. Dit toeken, op zichzelf reeds weinig opvallend, kan bij duisternis en ongunstige weersomstandigheden niet tijdig gezien wor den. Een bijzondere waarschuwing richt de K.N.A.C. tot allo weggebruikers nu in Mei op vele spoorlijnen de elcctrische tractie met verhoogde rijsnelheden haar intrede zal doen, terwijl op andere lijnen, die tot nu toe stoomtractie hadden, de gcruisclilooze en snelle Diescltreinen worden ingezet, die het gevaar der onbewaakte overwegen weer in niet onbelangrijke mate zullen verhoogen. CULTUURRESULTATEN OVER TROFFEN DE VERWACHTING VERRE. Nauwelijks ls het aantal boeren, dat In den eersten Zuiderzeepolder voor eigen rekening een bedrijf exploiteert met 50 vermeerderd en daarmee tot 213 aangegroeid, af komstig uit alle deelen van ons land, of maatregelen worden weer getroffen voor een hernieuwde uit gifte thans van 51 boerderijen, wel ke 1 November a.s., voor zoover het cultuurland betreft en 1 Mei van het volgende jaar wat de bedrijfsgebou wen met woning aangaat, kunnen worden aanvaard. Dit Jaar zullen 26 akkerbouw-, 23 gemengde- en 2 wei- debedrijven worden verpacht, geza menlijk groot rond 2000 H.A. In totaal omvat de Wieringenmeer een oppervlakte van 20.000 II.A., waaryan 2000 .HA. afgaat voor dorpen, wegen en kana len. Voorts is in het Noordoostelijke deel 500 H.A. beboscht, zoodat 17500 H.A. cul tuurland beschikbaar is. Ongeveer 1000 II.A. wordt in staatsexploitatie gehouden. 16500 H.A. zal derhalve in particuliere exploitatie komen. Reeds meer dan 9600 II.A. is bij pachters in gebruik, zoodat nog een kleine 7000 .IIA. resteert. Deze oppervlakte zal in drie achtereenvolgden jaren worden ver pacht, in 1940 zal de geheele Wieringermeer dus haar bestemming hebben verkregen. Alsdan zal de uitgifte van Zuiderzeegron- den moeten worden onderbroken, om na verloop van eenige jaren, in den Noord oostelijken polder, aan de indijking waar aan hard wordt gewerkt, te worden voort gezet. De belangstelling voor de nieuwe bedrijven is ook dit jaar weer bijzon der groot. Eenige honderden candida- ten, die in vorig" jaren moesten wor den teleurgesteld, omdat slechts een beperkt aantar bedrijven beschikbaar was, hopen dit jaar gelukkiger te zijn, terwijl ook vele nieuwe gegadig den zich reeds voor een bedrijf heb ben aangemeld. Vertrouwen In den grondslag. Geen wonder ook, want het is goed boe ren in de Wieringermeer, indien men in staat is zijn bedrijf met de beste hulpmidde len uit te rusten. De Wieringermeerboercn hebben dit voor bij hun collega's op het ou de land, dat zij van meet af aan kunnen be ginnen, veelal genoodzaakt zijn hun inven taris aan te vullen of geheel nieuw aan te schaffen en uiteraard daarbij ertoe overgaan het meest moderne materiaal aan te schaffen. De een wil voor den ander niet graag onder Vertrek van Aankomt te Ibis iheenreis) Singap. 3 Mei Band. 3 Mei Torenvalk (heenreis) Jodhp. 3 Mei Rang. 3 Mei Gier (terugreis) Jodhp. 3 Mei Basra 3 Mei Pelikaan (heenreis) A'dam 3 Mei Athene 3 Mei Valk (terugreis) Band. 3 Mei Singap. 3 Mei Reiger (heenreis) A'dam 5 Mei De Buizerd staat nog met motorstoring te Basra. doen. Het is begrijpelijk, dat een en ander ten goede komt aan het bedrijf en er toe meewerkt, dat de Wieringermeer reeds thans een vooraanstaande plaats in onzen Neder- landschcn landbouw inneemt. De cultuurresultaten hebben in de verstreken jaren de verwachtingen overtroffen. Men vreesde aanvanke lijk dat de gunstige uitkomsten in de eerste jaren daarna een terugslag te zien zouden geven. Het tegendeel is evenwel gebleken, waardoor het vertrouwen in de landbouwkundige waarde der jonge gronden in land- bouwkringen is toegenomen. Dit verklaart ook de toename jaar op jaar van het aantal gegadigden, Niet alleen echter de gunstige cultuurresultatcn beïnvloeden deze groote belangstelling, doch ook de rede lijke pachtvoorwaardcn doen hun invloed daarop gelden. De pachtsommen zijn namelijk zoo ge steld, dat actieve boeren, met een gedegen landbouwkundige kennis en voldoende be- drijfs'kaptaal, dat op drie honderd gulden per ha. is vastgesteld, een behoorlijk be staan op hun bedrijf kunnen verkrijgen.. Het mobiele pachtstelsel. Teneinde het economische risico tusschen verpachter en pachter naar billijkheid te verdeelen, is het mobiele pachtstelsel inge voerd. Bij opgaande conjunctuur worden de grondpachtsommen hooger, bij dalende con junctuur treedt daarentegen een verminde ring in. De indexcijfers voor akkerbouw- en veetceltproducten zooals deze door de di rectie van den landbouw jaarlijks worden vastgesteld, vormen de basis voor de Wie- ringermeerindexcijfers voor bouwland en grasland. De bedrijfsgebouwen en woningen moeten op de dit jaar te verpachten boerderijen in hoofdzaak nog worden gesticht. Binnenkort zal de aanbesteding daarvoor plaats heb ben. De directie van de Wieringermeer heeft ook voor deze verpachting wederom een prospectus, gratis verkrijgbaar ten domein- kantore te Slootdorp, uitgegeven, waarvan kennisneming voor degenen, die, voor het verkrijgen van een boerderij in pacht, hun oog op de Wieringermeer gericht houden, de moeite ten volle waard is. Inzittenden ongedeerd. Hedenmiddag om vijf uur heeft het mili taire Fokker-vliegtuig D. 26, dat met vijf andere militaire toestellen van Groningen naar Soesterberg terugkeerde, wegens een klein motordefect een noodlanding moeten maken op een weiland te Ruinen. De lan ding werd veilig uitgevoerd. De inzittenden bleven ongedeerd. Het toestel zal waar schijnlijk ter plaatse worden hersteld. Been verbrijzeld. Toen gistermiddag omstreeks half vier de 73-jarige tuinder v. d. H., wonende te Utrecht met een kruiwagen den onbewaakten over weg te Maartensdijk passeerde, werd hij ge grepen door een Dieseltrcin, die een proef rit maakte tusschen Utrecht en Amers foort. De man werd met een verbrijzeld been en een bekkenfractuur naar het stads- en aca demisch ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Zijn toestand was gisteravond rede lijk wel. Ex-wereldkampioen zal practisch gaan oefenen. vooral He_t A.V.R.O.-schaaktournooi zal van 5 tot 27 November a.s. worden gehouden. De ver schillende ronden zullen te Amsterdam, Rot terdam en Den Haag worden gespeeld, maar ook zullen waarschijnlijk andere plaatsen van Nederland voor een ronde in aanmer king komen. Het ligt in de bedoeling, dat in de avonduren zal worden gespeeld. Als wedstrijdleider zal de Nederlandsche kam pioen S. Landau fungeeren. In een vraaggesprek, dat gister avond voor de Avro-microfoon plaats vond, en waarin o.m. Dr. Euwe, Spielmann, Kmoch, Landau en en kele schaakautoriteiten aan het woord kwamen, deelde Dr. Euwe mede, dat hij zich vooral phvsiek op het komende zware tournooi zal voorbereiden. In schaaktheoretisch opzicht meende de ex-wereldkampioen geheel gereed te zijn, doch hij zal zich in de komende maanden vooral nog practisch oefenen. Volgens Dr. Euwe zal zijn match tegen Capablanca wel geen doorgang vinden, doch daar staat te genover dat de mogelijkheid groot is, dat een tweekamp tusschen hem en Keres zal worden gehouden. In de eerste helft van Juni, Reeds geruimen tijd is het bestuur van de Noordwijksche schaakclub bezig met het organisccren van een internationaal tour nooi, dat begin Juni in de Noordzeebad plaats zou worden gehouden en waarvoor een aantal van de sterkste buitenlandsche meesters een uitnoodiging zouden ontvan gen. Naar wij vernemen bevinden deze plannen zich op het oogenblik in een dergelijk stadium ,dat aangeno men mag worden, dat het tournooi doorgang zal vinden. Uitnoodigingen zijn o.m. gezonden aan de beide Est- landers Keres en Schmidt, aan dr. Tartakower, sir G. A. Thomas, Spiel mann, dr. Bernstein, Eliskases en den Nederlandschen kampioen Lan dau. Alle meesters hebben de invita tie nog niet aanvaard, doch de defi nitieve bezetting van tien spelers zal wel niet veel van deze namen af wijken. Hans Kmoch treedt als wed strijdleider op. Het tournooi zal op 7 of 8 Juni aanvan gen, dus na den wedstrijd Engeland-Neder- land, welke op de beide Pinksterdagen te. Londen wordt gespeeld en zal een tiental dagen duren. TOCH NEDERLAND—NED. INDIË OP DEN OLYMPISCHEN DAG? Naar men weet, lag het in de bedoeling in het kader van den Olympischen dag (26 Juni) een wedstrijd te organisecren tusschen het Ned. elftal en het Ned. Indische team. De leiders van de Indische ploeg stonden op het standpunt, dat de invitatie voor den Olympischen dag niet direct kon worden aangenomen, maar dat men eerst eens het resultaat van den wedstrijd tegen Hongarije moest afwachten. Dit kon natuurlijk niet werden toegestaan, daar men niet het risico mag loopen op 5 Juni nog naar een anderen tegenstander van het Nederlandsche elftal voor den Olympischen dag te moeten gaan zoeken. Inmiddels doet de heer Lotsy al het mo gelijke om alsnog een oplossing te vinden. Deze wedstrijd, die zoo prachtig de eenheid kan demonstrccrcn van Nederland en Ned.- Indië, moest toch eigenlijk doorgang vin den! Daarom zijn telegrammen verzonden aan de Indische voetballeiders, met het verzoek hun standpunt te willen herzien.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2