Zal Amerika wapenuitvoer naar Spanje toestaan Eng^and treedt krachtiger op tegenover Duifschland Zeeliedenstaking in Frankrijk De brandende Fransche mailboot Mexicaansche petroleum naar Duifschland Dr. Eckener op zoek naar helium? De zevenling dood geboren Giften voor Defensie Geen Volksfront in Engeland Het verkeer in het Snez-kanaal Steeds meer luchtvervoer Orkaan eischt meer dan twintig dooden Nog meer water in Venetië tlit het politicrapport Luchtpostverzending llit onze Omgeving chtÈStSS Alle officleele Inlichtingen ge weigerd. Bommen op Fransch schip. De Pauselijke erken ning der Francoregeering. Gelijk bekend heeft de Amerikaansche se nator Nye gisteren een resolutie ingediend om te komen tot opheffing van het wapen- emhargo voor Spanje. Tijdens een perscon ferentie heeft Staatssecretaris Iiull gewei gerd mede te deelen of het Staatsdeparte- ment gunstig staat ten aanzien van deze resolutie van senator Nye. Huil brengt thans met spoed feitenmateriaal bijeen over het Spaahsche probleem en zal later commen taar leveren op de resolutie, voor zoo ver dit in overeenstemming kan zijn met het openbaar belang en van nut voor het con gres. In een hoofdartikel schrijft de Washing ton Post, dat Groot Brittanje met het Britsch —Italiaansche pact de nietinmenglng heeft opgegeven door er in toe te stemmen, dat de Italiaansche troepen, alvorens uit Spanje te vertrekken, de regeeringstroepen zouden verslaan. Daarom moet de toepassing der Amerikaansche neutraliteit Jegens Spanje herzien worden. Staatssecretaris Huil zal een schrijven richten aan de senaatscommissie van bui- tenlandsche zaken, waarin de houding der regeering uiteengezet zal worden ten opzich te van het embargo op wapenen voor Span je. De commissie zal onmiddellijk na ont vangst van dit schrijven bijeenkomen. Bom op Fransch schip en Valencia. op Uit Valencia wordt gemeld, dat gistermid dag het Fransche schip „Djenn" in de ha ven getroffen is door een bom van een vliegtuig der opstandelingen. Er brak brand uit, doch het vuur kon spoedig gedoofd wor den. Eenige opvarenden bekwamen lichte verwondingen. Verder deelt de regeering mede, dat de regeeringstroepen in den sector der Pyre neeën Pla de Negua, Puig Casibros en Be san veroverd hebben. Ten Noorden van Cue vas de Vinroma werden vijandelijke aan vallen afgeslagen, waarhij de aanvallers zware verliezen leden. In de Siërra Pobo zijn de republikeinen na hevigen strijd iets geweken, doch zij brengen den vijand aan zienlijke verliezen toe. liet ministerie van luchtvaart meldt, dat de vliegtuigen der opstandelingen gisteren Castellon de la Plana tweemaal gebombar deerd hebben. Zij wierpen 300 bommen, waardoor een honderdtal huizen vernield werden. Ook Valencia is tweemaal gebom bardeerd, waarbij slachtoffers vielen en schade werd aangericht. Daarentegen deelt het groote hoofdkwar tier van Franco mede, dat vijandelijke aanvallen in de provincie Castellon beslist werden afgeslagen. De Pauselijke gezant bfj Franco. Ten aanzien van de berichten uit Burgos, dat de bevordering van den diplomatieken vertegenwoordiger van het Vaticaan te Burgos tot nuntius wordt beschouwd als een „de jure" erkennen van de regeering van Franco door het Vatikaan, merkt men in religieuse kringen op, dat de nuntiatuur van Burgos in werkelijkheid reeds enkele maanden bestaat. Mgr. Ildebrando Antoni- utti, die benoemd was tot „zaakgelastigde" had wel niét den titel van nuntius, doch wel de ran, aangezien hij aartsbisschop en apostolisch gedelegeerde voor Albanië was, alvorens hij met een bijzon dere opdracht naar Bilbao werd gezonden, vanwaar hij naar Burgos vertrok. Aldus het officieele Pauselijk orgaan Osservatore Romano. Kleedinpstukkenkwestie de oor zaak. Commandant en offi cieren verlaten het schip. Het civiele personeel van drie sche pen van de Compagnie Generale Transatlantique, n.1. de Champlain, Colombie en de Ile de France, is in staking gegaan. Reeds eenige dagen bestond een verschil van meening over een vernieuwing van kleeding- stukken en Woensdagavond, enkele uren voor het vertrek van de Cham plain kwam de secretaris van den bond van hotelpersoneel aan boord en raadde de leden van zijn bond aan te staken. Toen de commandant van het schip het personeel som meerde op zijn post te blijven, spoorde de secretaris aan tot onge hoorzaamheid. De commandant en de officieren van de Champlain-hebben uit protest het schip ver laten en hebben het ministerie van koop vaardij verzocht te bepalen, dat in het ver volg geen secretarissen van vakvereenigin- gen meer aan boord mogen komen. De hond van hotelpersoneel heeft de bemidde lingsvoorstellen van den minister van koop vaardij niet aanvaard om den secretaris, die tot ongehoorzaamheid aanspoorde niet aan boord toe te laten. Het personeel heeft in geheime stemming besloten te staken. Tal van ontploffingen door cylinders samengeperste lucht. De brand aan boord van de Lafayette woedt nog voort. Van half een tot vier upr gisternacht werden tal van ontploffin gen waargenomen, die vergezeld gingen van een grooten lichtgloed. Het waren cylinders samengeperste lucht, die voor dieselmotoren worden gebruikt. Dé schade is nog niet bij benadering op te geven. Men weet zelfs niét of het schip nog hersteld zal kunnen worden. Bestemd voor Duitschland. Volgens verklaringen, afgelegd op de maandelijksche bijeenkomst van financiers van den uitvoer, welke gehouden is onder de auspiciën van het bureau voor buiten- landsche credietverleening der nationale crediet associatie, is petroleum, die dooi de Mexicaansche regering werd verkregen door de in beslagneming van aan buiten landers toebehoorende bronnen, via Ncw- York naar Duitschland en andere Europce- sche landen verscheept. Naar verklaard wordt, hebben deze ver schepingen in de afgeloopen veertien dagen ongeveer 250.000 doll. bedragen. Deze onthullingen zijn afkomstig van bankiers wien verzocht was middelen be schikbaar te stellen voor de betaling der olie.. Gemeld wordt, dat de laatste verschepin gen, bestemd voor Duitschland, via Neder- landsche en Iersche havens zijn gegaan. Dr. Eckener is gisteren vertrokken naar Amerika, waar hij na door president Roose- velt ontiangen te zijn, besprekingen zal voe ren over verkeersproblemen. Volgens latere uit Bayano ontvangen be richten zijn alle zeven kinderen \an vrouw Casanova dood geboren. Tot en met de laatste verantwoording van giften voor Defensie is ontvangen f 115.383.45 O.m. zonden'meisjes en jongens van de 3e kl. a H.B.S. te Den Helder f 5.95 in. Door de Ver. -voor Nat. Veiligheid werd sinds de vorige opgaxe f 2088.50 ontvangen. Totaal der bijdragen sinds het begin dei- inzameling nu f 109.011.08. De Tsjecho-Slowaaksche kwestie. De „Daily Express" meldt, dat het Britsche kabinet Woensdag besloten heeft niet den te rugkeer van Ilitler te Berlijn af te wachten om bij de rijksregeering den stap te onderne men mèt'betrekking tót Tsjecho-Slowakije, waarover bij de FranschBritsche bespre kingen reeds was gesproken. Goering zou dan den Britschen ambassa deur ontvangen. Neville Henderson zou den maarschalk herinneren aan de verzekering, die deze persoonlijk twee maanden geleden aan de Britsche regeering heeft gegeven, dat de onafhankelijkheid van Tsjecho-Slowakije zou worden geëerbiedigd. Het blad voegt hier aan toe, dat indien Goering hem zou zeggen, dat de betrekkin gen tusschen Duitschland en Tsjecho-Slowa kije slechts deze beide landen aangaan, de ambassadeur opdracht zou hebben tegenover Goering te verklaren, dat de Britsche regee ring deze zienswijze niet kan aanvaarden en datintegendeel in geval een daad van geweld door Duitschland met betrekking tot Tsjecho-Slowakije zou worden gepleegd, Groot-Brittannië, evenmin als Frankrijk, wer keloos zou blijven. Labourparty verwerpt het voor stel. De nationale executieve der Labourparty heeft in een vergadering in het Engelsche Lagerhuis de tot dusverre ingenomen hou ding der partij opnieuw bevestigd en een voorstel tot vorming van een volksfront verworpen. Nederland op de vierde plaats In het jaarverslag van de Suez-kanaal maatschappij over het verkeer in het afge loopen jaar worden de volgende cijfers ge publiceerd. Er passeerden 268 oorlogs- en troepentransportschepen, daarvan waren 101 van Italiaansche en 78 van Engelsche natio naliteit. In totaal passeerden 0633 schepen met een gczamenlijken inhoud van 50.747.183 ton het kanaal. Daarvan waren 3073 sche pen van Engelsche 1175 van Italiaansche. 534 van Duitsche en 432 van Ncderlandsche nationaliteit. Verrassende resultaten Amster dam-Batavia-lijn van de K.L.M. Over het eerste kwartaal van dit jaar produceerde de K.L.M. op haar Amsterdam- Batavia-lijn 1.833.600 ton/km. tegenover 811.200 ton/km. over hetzelfde tijdperk in het vorige jaar. Dit bcteekent een stijging van niet minder dan 126 De verkoop van dit bedrag beliep 1.074.262 ton/km., hetgeen 65,3 meer is dan in het eerste kwartaal van 1937, dat 649.979 ton/km. opleverde. Het totale vervoer van briefpost vertoonde met 405.754 ton/km. een stijging van 81,5 In de pakketpost was een stijging van 37.5 waar te nemen, In deze eerste drie maanden van dit jaar werden 1.229 passagiers vervoerd, te genover het vorig jaar in dezelfde periode 849. Ook het vervoer van goederen kon zich dank zij een grootere laadruimte beter ont wikkelen en bedroeg 120.083 ton/km., met een stijging van 104.9 Uit een en ander blijkt dat over het al gemeen een bezettingsgraad van 58,6 werd bereikt, tegenover het vorig jaar een van 80,1 Dit cijfer bedroeg in het vier de kwartaal van 1937 56,7 Tien huizen ingestort. De stad Antiochie is door een orkaan ge paard aan een waterhoos geteisterd. De Orontes is buiten de oevers getreden en door de overstrooming zijn tien huizen ingestort. De bewoners werden onder de puinen be graven en meer dan twintig personen zijn om. het leven gekomen. Waterleiding gesprongen. Tengevolge van. een breuk van een water leiding werd een deel van Venetië onder water gezet. Tal van winkels zijn over stroomd. De stad zelve bleef eenige uren lang zonder drinkwater. ERNSTIGE AANRIJDING OP DEN KRUISWEG. Matroos loopt hersenschudding op. Gisterenavond omstreeks 9 uur kwamen 2 motorrijders, de een komende van de kluft en de ander van Hoofdgracht, tegelijkertijd op de kruising aan en botsten in volle vaart te gen elkaar op. Het bleek, dat de matroos ern stig gewond was. Hij werd met een hersen schudding en een hoofdwond in bewusteloozen toestand naar het Marine-Hospitaal vervoerd. Beide motorfietsen waren zwaar beschadigd. De politie stelt een onderzoek in. BELEEDIGING. Een bewoonster van de Oostslootstraat deed bij de Politie aangifte, dat zij was be- leedigd door een bewoonster van de Molen straat. Naar Ned.-Indië: Elke Maandag-, Woens dag- en Vrijdagavond, laatste lichting Hoofd kantoor 20 uur 55. Naar W.-Indië (Aruba, Bonaire, Ourayao, Suriname)Per luchtdienst Duitschland Zuid-Amerika, elke Dinsdag laatste buslich ting Hoofdkantoor 12 uur. Per luchtdienst FrankrijkZuid-Amerika elke Zaterdag laatste lichting Hoofdkantoor 12 uur. Tarieven Ned.-Indië: Brieven voor elke 10 gram 12 ct. Tarieven West-Indië: Brieven: Boven het mailrecht (5 ct. per 20 gram) een afzonder lijk luchtrecht van 50 ct. per 5 gram. De correspondentie moet voorzien zjjn van de aanwijzing „Par avion", en voor zoover West-Indië betreft van de aanduiding „Per Duitschen luchtdienst" of „Per Franschcn luchtdienst". Eerstvolgende mailverzendingen Ned.-Indië. 12 Mei laatste lichting Hoofdkant. 9 u. 10 19 Mei Aruba. 10 Mei laatste lichting Hoofdkantoor 20 u. 55 Bonaire en Curayao. 10 Mei laatste lichting Hoofdkantoor 20 u. 55 12 Mei laatste lichting Hoofdkantoor 20 u. 55 19 Mei laatste lichting Hoofdkantoor 20 u. 55 Suriname. 12 en 26 Mei laatste licht. Hoofdkant. 20 u. 55 Correspondentie voor Hr. Ms. Politiekruiser „Nautilus". 11 c 18 Mei aan Gibraltar laatste lichting Hoofdkantoor 16 u. 15 aankomst 16 en 23 Mei. Idem voor Hr. Ms. „Java". 14 en 15 Mei aan Napels, laatste lichting Hoofdkantoor 20 u. 55. Aankomst 16 en 17 Mei Correspondentie voor beide schepen moet van twee elkaar kruisende lijnen zijn voorzien en internationaal zijn gefrankeerd. (Tot 20 gram 12% ct.). Tarief Ned. Oost-Indië 12% ct. Tarief West-Indië 5 ct. STOOMVAART IHIJ. NEDERLAND. Marnix v. St. Aldegonde, 5 Mei te Suez. Poelau Bras, 5 Mei te A'dam, Tabian, t., 4 Mei v. Belawan. KON. NED. STOOMBOOT 1MAATSCHAPPIJ. Alkmaar, u., 5 Mei te Valparaiso. Ariadne, pass. 5 Mei Gibraltar. Barneveld, 3 Mei nabij Land's End. Bennekom, 4 Mei v. A'dam. Boskoop, t., 3 Mei v. Talcahuano. Colombo, t„ 6 Mei te Plymouth. Cottica, t„ 6 Mei te A'dam verwacht, Deucalion, 5 Mei te Bourgas. Fauna, 4 Mei te Genua. Iris, 5 Mei v. A'dam. Juno, 4 Mi te Piraeus. Mars, 5 Mei v. Palermo. Merope, 5 Mei te Hamburg. Oberon, 5 Mei te A'dam. Orion, pass. 5 Mei Gibraltar. Nereus, 4 Mei v. A'dam. Rhea, 5 Mei v. Malta. Simon Bolivar, u„ 4 Mei v. Madeira. Telamon, 3 Mei v. New-York. Theseus, 4 Mei te Amsterdam. Trajanus, 4 Mei v. Catania. Triton, 4 Mei v. Hamburg. Vesta, 5 Mei v. A'dam. Vulcanus, 5 Mei te A'dam. KON. HOLL. LI.OVD. Montferiand, u., 5 Mei te Montevideo, Waterland, 5 Mei v, A'dam. Zaanland, 4 Mei v. Amsterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, pass. 4 Mei Gibraltar. Clytoneus, 4 Mei te Suez. Menestheus, 4 Mei v. Rotterdam. Polydorus, 5 Mei v. Sabang. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony, 5 Mei v. Bordeaux. Jonge Eiisabeth, 5 Mei te R'dam. Jonge Johanna, 5 Mei te Port Said. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Boissevain, 3 Mei v. Rëunion. Nieuw Zeeland, 4 Mei te Brisbane. HOLLANDAJJERIKA UJN. Damsterdijk, 5 Mei te R'dam. Dinteldijk, 5 Mei te Londen. Spaarndam, pass. 3 Mei Famepoint. Statendam, 5 Mei te R'dam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Salabangka, 4 Mei v. Port Natal. Salawati, 4 Mei v. Balik Papan. J A V A—NE W- YORK-LIJN. Brastagi, 4 Mei te New-York. Kota Baroe, 3 Mei te New Orleans. Peisander, 3 Mei te Singapore. Weltevreden, 4 Mei te Belawan. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, u., 5 Mei te Marseille. Kertosino, u., pass. 4 Mei K. Bon. Kota Gede, pass. 4 Mei Perim, Sibajak, 5 Mei te Batavia. P OTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alhena, t., 4 Mei v. Santos. Alwaki, t., pass. 4 Mei Madeira. Alpherat, 4 Mei v. R'dam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk, 3 Mei v. Bordeaux. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART mj (HollandAfrika Lijn). Boschfontein, 5 Mei te Vlissingen. Serooskerk, 5 Mei v. R'dam. (Holland—Br.-Indië L(jn). Hoogkerk, pass. 4 Mei Gibraltar. Streefkerk, u., 4 Mei te Calcutta. (HollandAustralië I.jjn), Almkerk, u., 4 Mei v. Port Said. De G.G. van Ned. Indië bezichtigde dezer dagen de te Tandjong Priok liggen de Dornier-vliegbooten en maakte in gezelschap van den Vlootvoogd een lang- aurige proefvlucht. De Landvoogd cn dc Vlootvoogd aan boord van de XI. ANNA PAULOWNA Weer een Floraliatentoonstelling Evenals vorige jaren heeft de vereeniging „Sportlust beslof en midden September een Moralia- en middenstandstentoonstelling te organiseren. Voor de Floraliatentoonstel ling kunnen zoowel voor kinderen als vol wassenen planten en bloemen ingezonden worden en deze inzendingen kunnen he- s.aan uit planten naar eigen keuze of uit oc opgekweekte planten die voor een gering bedrag beschikbaar worden gesteld door den heer w. Cornclissen. De heer Posthumus van Wieringcn zal ge vraagd worden zich met de bcoordeeling der tentoungesteldc planten te belasten, R.K. COOP. BOERENLEENBANK, Voorzitter en Kassier jubiu. Bij den heer Alkemade werd de algen, ne vergadering der R.K. Boerenleenbank1^' houden. De heer Nuv, huldigt deu v,-e' Smits met zijn 25-jarig oorzittcrsclmn u felicitatie wordt gevolgd door de aanh ding van een rookfauteuil. Ook de heer \v Komen, die 23 jaar kassier is, krijgt na een fcliciatie, ecu cadeau in ontvangst' nemen, n.1. een bureaustoel. 'i Het jaarverslag gewaagt van een iets g» stiger toestand, hoofdzakelijk te dankend"' het feit, dat het met de bollen iets beter cm ln den landbouw is het nog minder gnnsr en bij de veeteelt, mede door het mond- klauwzeer slecht. Rekening en balans lat!" we aan het slot volgen. et De periodiek aftredende bestuursleden ri hoeren Joh. Nuy cn A. v. d. Berg Gz., w, den herkozen, zoo ook de heeren J. W.'stoii en J. Komen Jz., leden van den Raad Toezicht. aH Een spaarbank opgericht, Dan komen drie bestuursvoorstellen in v handeling, die alle drie worden aangenomen' Ten eerste een wijziging der Statuten, ten einde mogelijk te maken om onder garati. tie der Boerenleenbank een Stichting Spaar! bank der Coop. Boerenleenbank op te richten Ten tweede verkrijgt het Bestuur machti! ging om de op de Spaar- cn depositireke-' ningen ingelegden gelden geheel of gedeel. telijk over tc boeken naar cle nieuwe Stich! ting Spaarbank der Coöp. Boerenleenbank, Het derde voorstel omvat een artikelwij. ziging cn aanvulling van het Huishoudelijk Reglement. Pastoor Van der Eem feliciteert hierna namens de kerkelijke overheid de beide ju. bileerenden en zegt toe, dat de bank op da medewerking der geestelijkheid kan reke nen. Rekening. De rekening sluit in ont. vangsten en uitgaven op f 228951.06. De ontvangsten omvatten o.a.: ingelegde spaar gelden f 88058.78; terugbetaald op voorschot ten f 26199.35; loopende rekening f 93240.76- rente voorschotten f 12315.08; rente loopen-' de rekening f 1229.74. Van de uitgaven no- toeren we: terugbetaalde spaargplden f 87986.75; nieuwe voorschotten f 9878.19- loopende rekening f 111056.75; rente spaan gelden f 2082.81; rente loop. rekening f 4681.36; overboeking winst 1936 f 3282.98; buitengewone uitgaven f 802.83. Balans en Winst. De balans sluit op f 312505.80. De winst in 1937 bedroeg f 3246.41. Als bezittingen zijn in de balans o.a. op genomen: uitstaande voorschotten f 253032,61 tegoed loopende rekening f 33776.27; tegoed rente voorschotten f 15317.90; tegoed rente loop, rek. f 1542.31. En als schulden komen er in voor: spaargelden f 60891.84, schuld in loopende rekening f 187800.82; onzekere vorderingen f 60416.73. W1EÏÏINGEH Groet van den ex-Kroonprins. Wederom heeft de ex-Kroonprins tijdens zijn verblijf in Holland Wieringcn en de Wlieringers niet vergeten. Burgemeester Kolff ontving van hem uit Huize Doorn een groet voor alle oude vrienden in de volgen de bewoordingen: „Ihr und allen alten Freunden viele Grüsse," Get. Wilhelm, Veemarkt, Op 18 en 25 Mei en Woensdag 1 en 8 Jnni a.s. zal in deze gemeente weer de jaarlijk- sche veemarkt worden gehouden. Loop der bevolking (April' 38). Ingekomen: ,1. Jenema uit Slootdorp; J. Kuipers en gezin uit Texel; Mw. F. Snijder uit Menaldumadeel; W. Schaafsma uit Bar- radeel; C. Korshuize uit Wieringerwerf; G< Tulp uit Zwolle; H. v. d. Wal uit Oudega; A. S. Snijder en gezin uit Anna Paulowna; G. II. Kaasenbrood uit Hoorn; J. Baron uit Harderwijk; T. Slagboom e.e. uit Sliedrecht Mw. A. M. de Booij uit Hulst; P. W. G. H. Keulen uit Overasselt; Mw. R. Boontjes uit Eindhoven; D. Schoorl uit Den Helder; V, Weert en gez.in uit Wieringerwerf; F. Kuik en gezin uit Schore; H. Wolters e.e. uit Dan- tumadeel; N. Min uit Venraij; Mw. T. Klare uit Haarlem. Vertrokken: N. Hennevelt en gezin naar Huizen; II. Erkelens en gezin naar Slie drecht; D. Meijers en gezin naar Amster dam; O. Ottens en gezin naar Slootdorp; Mw. S. Niesing naar Halfweg; P. Keijzer en gezin naar Kampen; J. Lont en gezin n. Huizen; H. v. d. Schans naar Veur; Mw. H. Both naar Meerkerk; A. Advocaat e.e. nr. Rotterdam; II. Poelman naar Grootegast; J< W. E. Mulder en gezin naar de Bilt; F. H- C. Merkelhach naar Eindhoven; T. Jansoni- us en gezin naar Haarlem; J. Bosman naar Opmeer; Th. Moes e.e. naar Berlikum: H- Ekkers en gezin naar Ermelo; Mw. C. Floris naar Hecrhugowaard; H. Baartman naar Zuid-Afrika; F. v. d. Schuur en gezin naar Den Helder; F. Visker e.e. naar Urk. 11ELDERSCIIE EIERVEILING.5 Mei. Aangevoerd: 26340 kipeieren: 5254 Kg. 2.50—2.90, 55—57 Kg. 2.70—3.—, 58—60 Kg- 2.903.30, 61—63 Kg. 3—3.50, 64—70 Kg- 3.303.70, 345 eendeieren 2.202.70 per 100 stuks. EIERVEILING SCHAGEN, 5 Mei. Aangevoerd: 80.000 kipeieren: 5658 Kg» 2.S53, 58—60 Kg. 2.95-3.10, 60—62 Kg. 3.05—3.20, 62—65 Kg. 3.10—3.50 per 100 st. WARMENHUIZEN, 5 Mei. Aanvoer: 700 Kg. gele kool f 11.90—12.50, 11.800 Kg. Decnsche witte kool 7.509. BROEK OP LANGEND IJK, 6 Mei. 1000 bos rabarber f 4.80—5.30; 350 kg. bloemkool f 19.50—20.80; dito 2c soort f 17.80 75 kg. tomaten A f 55.B f 45. NOORDSC1IARWOUDE, 6 Mei. Geen aanvoer. DE HEFFING OP BOTER. Het bedrag van de heffing en de steun' u it keering op boter is, behoudens tusschen* tijdschc wijziging, voor de weck van 5 tot D Mei vastgesteld op 45 cent per K.G. (onver anderd). BOTERNOTEERING. De conimissienoteering voor Nederlandsché boter is vastgesteld op 90 cent per Kg-

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8