Buitenlandsch bussen- vleesch voor werkloozen op Indië Het afschuiven van armlastigen Postvluchfeo Het nieuwe doopvont voor de Groote Kerk Steun aan kleine tuinders per 1 Juni a.s. De nieuwe K*R*0+ studio is klaar Ons volk heeft begrip van muziek Dreigende staking in de haringvisscherij Secretaris van den Volken bond gaat niet heen Hoe China strijdt Zenuwpatiënt springt uit het raam Verkeersongevallen in het weekeinde Duifschland nog geen paradijs Onbekende zeebank gevonden Britsch schip vergaan Dc geboortedag van Karl Marx Nieuwe ondervraging vaa ds. Niemöller Dc Vestigingswet en haar gevolgen Minister bevestigt 10 mlllioen K.G. bevroren vleesch uit het buitenland te zullen betrekken. Verruiming export van stroo, tuinbouw- en zuivelproducten. Op de vragen van den heer Buij- ter, welke wij dezer dagen publiceer den, heeft de Minister bevestigd, dat de regeering aan de firma Van Zwa nenberg te Oss een proeforder voor de levering van 100.000 K.G. z.g.n. bussenvlecsch heeft gegeven, ge maakt uit bevroren buitenlandsch vleesch, in verhand met haar voor nemen, om 10.000.000 K.G. buiten landsch vleesch te importeeren en dit voor bussenvleesch te bestemmen. De ministers zijn allerminst van mcening, dat het voornemen om tot distributie aan werkloozen van inge vroren vleesch over te gaan te be treuren zou zijn, wijl te verwachten is, dat tegen het midden van dezen zomer de voorraad bussen, bestemd voor distributie en afkomstig van in den winter 10361937 door de Ne- derlandsche Veehouderijcentrale we gens te lage prijzen uit de markt ge nomen varkens, uitgeput zal zijn. De ministers zijn niet van meening, dat er voor binnenlandsch gebruik onvoldoende vleesch in Nederland aanwezig zou zijn voor de normale voorziening van ons eigen volk hij vlceschprijzen als nu gelden. Zij vestigen er evenwel de aandacht op, dat het ingevoerde Deensche vleesch, het welk langs den normalen weg is afgezet, blijkens het prijsverloop zonder bezwaar door de markt is opgenomen. De ministers meenen, dat de jongste daling van de rundvleesch- en var- kénsprijzen dit vleesch nog niet on der het bereik brengt van die werk loozen, waarvoor het blikvleesch is bestemd. F.en drukkende invloed van deze distri butie op de vleeschprijzen wordt niet ver wacht. Werk voor de vleeschverwer- kingsinrichtingen. Het ligt in de bedoeling dit vleesch in Nederland te doen inblikken, zoodat ook Prinses Beatrix de eerste doope- linge, welke met dit vont be diend zal worden. Zaterdagmiddag heeft de voorzitter van het college van collectanten der Ned. Her vormde Gemeente te 's-Gravenhage, aan het college van kerkvoogden het nieuwe doop vont overgedragen. De voorzitter bood het vont, als bewijs van dankbaarheid aan het college van kerk voogden, dat on 17 December j.1. zijn 125- jarig bestaan herdacht, met een korte toe spraak aan. Hij bracht dank aan den ont werper, den binnenhuisarchitect Cor Alors en diens medewerkers en sprak den wensch uit, dat het college van kerkvoogden zijn goede zorgen ook over dit gebruiksvoorwerp zal uitstrekken. Het is spreker een groote vreugde, dat Prinses Beatrix de eerste doo- pelingen zal zijn die met dit vont bediend zal worden en hij uitte de bede, dat Góds zegen met dit kindeke zal zijn. Het vont is geplaatst voor de preekstoel, naast den tafel, aangeboden door kerkvoog den aan het college van collectanten. Het voetstuk is«van Slavonisch eikenhout en het middenstuk is door ebbenhouten lijsten af gezet. Het gouden bekken, dat reeds 150 jaar oud is, past in het middenstuk en is ge vat. in een ebbenhouten lijst en wordt door een deksel van dezelfde houtsoort afgeslo ten. De ministers van Sociale Zaken en van Economische Zaken hebben betreffende de steunverleening aan kleine tuinders een circulaire aan de gemeentebesturen doen toekomen. Genoemde ministers hebben, waar de wen- schelijkheid gebleken is voor de kleine tuin ders een zelfde regeling te treffen als voor de kleine boeren, besloten daartoe over te gaan. Bij eventueele deelneming aan de ze regeling dienen de gemeentebe sturen de voor de invoering vereisch te maatregelen ten spoedigste te treffen, opdat deze, zoo mogelijk, 1 Juni a.s. kan ingaan. Met betrekking tot de wijze van aanvra gen om steun wordt medegedeeld, dat de be trokken tuinders, evenals de kléine boeren zich op een door de gemeentelijke commis sie te bepalen en bekend te maken plaats en tijd dienen aan te melden tot het geven van de vereischte inlichtingen noodig om het desbetreffend inventarisatieformulier in te vullen. Dood opgenomen. Gistermorgen is een zenuwpatiënt, wo nende op een derde étage van een woning in de Van Noordtstraat te Amsterdam, in een vlaag van zinsverbijstering uit het raam gesprongen. De ongelukkige viel op het trottoir en was op slag dood. hiervan een meerdere bedrijvigheid in de vleesch verwerkende bedrijven is te ver wachten. Het vleesch zal niet tot gehakt, doch tot gestoomd vleesch in blik worden verwerkt. Dat deze distributie een omzetverminde- ring van 10 millioen kg. voor het slagers- bedrijf zal beteekenen, zooals de heer Rviijter veronderstelt, ontkent de regeering ten sterkste. De slagers zullen bij de distributie wor den ingeschakeld. Wijze van distributie. De heer Ruijter heeft aanbcvblen den werkloozen geldswaardige bonnen te ver- Strekken, waarop versch vleesch kan wor den verkregen. De ministers keuren het bonnensysteem af, omdat dit misbruik op groote schaal kan veroorzaken. Verruiming van de kalverteeltbeperking achten de ministers hoogst ongewenscht. De ministers wenschen nog op te merken, dat een distributiewijze, als door den vragen steller voorgesteld, ook om financicele re denen onmogelijk is. Het prijsverschil, dat te overbruggen is bij de voorgenomen distributie van bussen- vlèesch bedraagt een beperkt bedrag per eenheid, wijl de prijs van het bevroren vleesch op de wereldmarkt zeer laag is, terwijl ten gevolge van de tecltbeperking en het niet vrij toelaten van het buiten- landsche vleesch de prijs in Nederland aan zienlijk meer dan het dubbele bedraagt van den prijs van buitenlandsch vleesch van de zelfde qualiteit. De offers, die uit de Rijks middelen zouden moeten worden gebracht om een distributie op de wijze, als in de vragen is voorgesteld, tot stand te brengen, zouden zoo groot zijn, dat zij een doorvoe ring van te voren reeds buitengemeen be zwaarlijk, zoo niet onmogelijk zouden ma nen. Waar niet-doorvocring in sociaal en hygiënisch opzicht in hooge mate te be treuren zou zijn, zijn de ministers zeer dankbaar, dat zich de mogelijkheid op deze wijze voordoet. Het ligt verder in de bedoeling beschikking over dit vleesch, dat van uitstekende qualiteit is, te verkrijgen door een ruiltransactie legen andere landbouwproducten (stroo, tuinbouw en zuivelproduc ten). Waar dit voor deze producten een extra exportmogelijkheid betceként en speciaal voor de beide eerstgenoemde producten de prijsverhoudingen van dien aard zijn, dat iedere verruiming van den afzet met beide handen dient te worden aangegrepen, heeft de minister van Economische Zaken gaarne zijn medewerking tot deze transactie ver leend. Een imposant bouwwerk tot stand gekomen. De nieuwe K.R.O.-studio is gereed. Veel is veranderd op den welbekenden hoek aan de Emmastraat te Hilversum. Alleen de vroe gere „groote" studio is blijven staan, daar naast zijn de nieuwe gebouwen verrezen. De grillige vorm van de terreinen bracht een grillige bouwvorm, maar deze vorm werd een bondgenoot in den strijd tegen onge- wcnschtè geluiden, want het isolatievraag- stuk was primair. De indeeling. Gelijkvloers vindt men links van den ingang de technische ruimten, rechts van den rondloopenden gang de ontvangstloka len en foyers, en natuurlijk het groote ob ject, de concertzaal, een imposant stuk werk op zichzelf. Op de verdieping zijn de sprcekstudio's, de hoorspelstudio's en de kamermuziekstudio's ondergebracht. Hier is ook de toegang tot het balcon van de groote concertzaal. De kelder herbergt de ruimten, benoodigd voor eb' klimatisatie- en de ventilatie apparatuur. Door spouwmuren, dubbele wanden met dik vilt én geluidlooze deuren, met olie druksluiters is een volkomen isolatio ge waarborgd. De gevoelige kabels zijn be schermd tegen clectrischo storingen van bui ten af.. Ook de verlichting heeft tal van nieuwe snufjes. Zoo is de orkestruimte in de groote studio verlicht door voor het oog onzichtbare lampen. Als bliksembcveiligings-installatie heeft de studio slechts één doch een zeer bijzondere spits, welke onmiddellijk met de aard-elec- trode is verhonden. In de spits is een radio actieve stof aangebracht, welke de omrin gende lucht binnen een straal van 60 meter ioniseert en aldsu deze gcioniseerdc lucht meer geleidend maakt voor atmospherische ontladingen. De geluidsinstallatie. is geperfectionnecrd, en op het gebied van de hoorspelen heeft de K.R.O. iets geheel nieuws namelijk de regietafel van de hoor spelen stelt n.1. steeds hoogcr eischen, zoo dat een speciale regietafel hiervoor ge- wenscht bleek. Men kan hiermede veel meer mogelijkheden bereiken dan op de andere regeltafels. De ingewikkeldste ge- luidsmengingen met „echo" on „decor", on misbaar in een moderne studio, kunnen hiermede verkregen worden. Door een gedeelte van hel geluid door een luidspreker in een echokeider te laten weerklinken, wordt een „nagalm" geprodu ceerd, die opgevangen rlonr een micro foon en op de juiste sterkte bij het oor spronkelijke geluid gevoegd aan een stu dio-ruimte van kamerformaat een geluids impressie van een kathedraal vermag te geven. Er zijn 17 microfoons fer beschikking en 11 gramofoon-afspecltafels. Voor het signaal- en beveiligingssysteem dienen niet minder dan ca. 150 signaallampen, terwijl voor de electrische leidingen in de complete verster ker-installatie ca. 16 kilomeier draad is verwerkt, waarmee het uiterst gecompliceer de karakter van het radio-technische ge deelte van de nieuwe K.R.O.-studio, wel in het volle licht is gesteld! De artistieke aanklcoding van het gebouw is in handen geweest van vooraanstaande "kunstenaars. Ongeluk met politiemotor te Amsterdam. Kindje in Den Haag onder de tram. Dok dit weekeinde zijn aan de lange droeve" lijst van verkeersslachtoffers weer eenige namen toegevoegd Te Amster dam is gistermiddag een motorrijwiel van de verkeerspolitie op een ander motorrij wiel gebotst, waarbij een der politieman nen en duo-passagier van het laatstge noemde motorrijwiel werden gewond, liet ongeval geschiedde bij den gevaarlijken hoek Kloveniersburgwal-Raamgracht, waar men elkander niet kan zien. In Den Haag zijn twee ernstige ongelukken gebeurd. Bij een aanrijding tusschen een taxi en een wielrijder kreeg de laatste een zware her senschudding en een hoofdwonde. Een meisje van 2Y2 jaar is onder de tram ge komen, terwijl zij met twee nog kleine broertjes plotsceling den rijweg overstak. Haar toestand is levensgevaarlijk. Dr. Willem Mengelberg huldigt den eersten dirigent van het Concertgebouworkest. In een zeer druk bezochte receptie werd Zaterdagmiddag nog eens het vijftigjarig bestaan van het Amsterdamsche concertge bouw herdacht. De minister van Buitenlandsche Zaken, Mr. J. A. N. Patijn, sprak, bij ontstentenis van zijn ambtgenoot van Onderwijs, Kuns ten en Wetenschappen, een feestrede uit, waarin hij, met een aardige toespeling op zijn departement, opmerkte dat de heer Men gelberg, een cultureele attaché bij uitne mendheid is. Wanneer men mij zou vragen, aldus Mr. Patijn, op welke gebieden der kunst ons land op dit oogenblik het meest uitstraalt, dan zou ik zeggen: in de bouwkunst en in de orkestrale muziek. Ons volk heeft begrip voor muziek, al heeft het in de laatste eeuwen op het ge bied der scheppende muziek geen groote figuren voortgebracht. Onze muzikale kri tiek staat, naar mij door buitenlandsche toonkunstenaars is verzekerd, hooger dan het gemiddelde peil in de wereld. Na Willem Mengelberg te hebben gehul digd, deelde de minister mede, dat het H. M. de Koningin behaagd had, o.m. den voorzitter van het bestuur van hot Concert gebouw, dr. II. P. I-Ieineken te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw. Na de rede van mr. Patijn onthulde Wil lem Mengelberg een plaquette ter herinne ring aan den eersten dirigent van het Con certgebouworkest, Willem Kcs. Dr. Mengel berg vroeg vergunning, een enkel woord, dat hem reeds lang op het had lag, bij de ze gelegenheid te mogen uitspreken. Dit woord .luidde:„Beter, laat dan nooit". He.denmiddaq weer vergadering De Zaterdagavond gehouden gecombineer de vergadering van de moderne, de Chris telijke en de R. K. werknemersvereenigin- gen in het haringvisscherijbedrijf te Sche- veningen heeft, naar wij vernemen, tot. re sultaat gehad, dat de werknemers hun standpunt hebben gehandhaafd om niet aan den arbeid te gaan, alvorens van de zijde der rcedèrs de gevraagde concessies zijn ver kregen. Het standpunt van het bestuur der Christelijke organisatie was evenwel, dat in de gegeven omstandigheden, nu nog slechts een kleine deel van de vloot' op 11 Mei zou uitvaren, geen conflict moest worden uitge lokt. Hedenmiddag zal een nieuwe bijeenkomst van werknemers worden gehouden. DE P.T.T. LEENT ZIJN NAAM! De tijd, dat men smalend over „Tante Pos" sprak, is wel voorbij, en ons staatsbe drijf van Posterijen, Telefoon en Telegrafie is zich langzamerhand een méér dan stevi ge populariteit aan het verwerven. Is het te verwonderen, dat één onzer bekendste si garenfabrieken verlof vroeg, om den naam P.T.T. te gebruiken als aanduiding van een nieuw sigaartje, dat alle eigenschappen heeft ,om tot groote populariteit te komen. Het is tcekenend voor onzen modernen tijd, dat het bedrijf der Posterijen gaarne zijn naam leende, wanneer dat een stimulans voor hot bedrijfsleven kon beteekenen! Mis schien heeft dat den fabrikanten geïnspi reerd, om deze sigaar even goed te verzor gen, als ir. Damme dat den post- en tele foondienst doet! Binnen een aantrekkelijke verpakking vind men 16 sigaartjes, uit sluitend uit importtabakken vervaardigd, waarin rijkelijk Havana en Brazil is ver werkt. Vierhonderd man personeel, in ruime en hygiënische hallen, verwerkten in tempo de véle'aanvragen, en bereiken een produc tie-omvang, die een meer dan matigen prijs mogelijk maakt! „Een stuurman verlaat zijn schip niet in tijden van ge vaar." Zooals aangekondigd, is Zaterdag in op dracht van Avenol, het geheele personeel van het Volkenbonds-secretariaat bijeenge komen om een verklaring van den secreta- ris-qeneraal aan te hooren, aldus de N.R.Crt. Het doel van deze gansch buitengewone samenkomst bleek te zijn aan Avenol ge legenheid te geven op een plechtige en on gewone wijze alle geruchten' over een aan staand aftreden als secretaris-generaal van den Volkenbond tegen te spreken, Avenol wees erop, dat de tijden stormachtig zijn, doch dat is voor hem juist een reden om aan het hoofd van het Volkenbonds-secretariaat te blijven. Want een stuurman zoo zeide hij verlaat zijn schip in tijden van ge vaar niet. Avenol richtte tevens een aansporing tot alle ambtenaren om het defaitisme krachtig te bestrijden, loyaal hun plicht te blijven vervullen en zich daarbij van alle partijkie zen voor een of ander land of een andere ideologische richting te onthouden. Door obstructie tot de overwin ning. Een Chineesch militair deskundige heeft verklaringen afgelegd over de nieuwe mi- lilaire strategie, aldus meldt het Chineesch telegraafagentschap. Het is duidelijk, zoo zeide hij, dat het uiteindelijke succes van China siechts gevonden kan worden in den langen duur van den oorlog. Daarom kun nen de Chineezen de streken, waarin de Japanneezen zijn binnengedrongen, niet opgeven, In plaats nu van terug te trek ken uit de door de Japanneezen gedeelte lijk bezette gebieden, is den Chineeschen soldaten opdracht gegeven zich in het land te verspreiden cn een tactipk van obstruc tie te voeren. Met het oog op den snellen Japanschcn opmarsch naar het zuiden zijn d;e Chineezen niet de gele rivier overge stoken, maar bleven zij in Sjansi strijden. Zij trokken naar het noorden en westen, zoodat de Japanneezen, die aanvallen in (jen rug vreesden, bleven staan, zonder po gingen te doen de Gele Rivier over te steken Toen gingen verscheidene honderdduizen den Chineezen, die in Sjansi gebleven wa ren, tot tegenaanvallen over. In begin Maart waren er acht Japanschc divisies in Sjansi In de eerste week van Mei, was dit aantal tot twee weggesmolten. De verliezen hij de vernieling van de verbindingslijnen, die de Japansche stel lingen onhoudbaar maakt, tezamen met het Japansche besluit om het gros der troepen te concentreeren op het Zuidsjantoengfront in een wanhopige poging om Tientsin met Sjanghai te verbinden, heeft een terugtrek king op groote schaal ten gevolge gehad uit Sjansi en Noord Honan. Hieruit blijkt de ineenstorting van het oorspronkelijke Japansche militaire plan tot bezetting en volledige onderwerping van alle gebieden ten Noorden van de Gele Rivier. Het Chineesche leger bevindt zich thans in een actiever positie, valt de Japannee zen vaker aan en bezorgt hun zware ver liezen. Door te blijven in de streken buiten de steden en de spoorwogzones, kunnen de Chineezen bovendien daar nieuwe troepen oefenen en voedselvoorraden voortbrengen. Ten besluite verklaarde de deskundige, dat de Chineezen een groote troepenmacht in Sjansi hebben en hopen eventueel Hopei, Tsjahar en Soeyoean in Noordchina te her overen. Intusschen blijven de Chineezen in de gebieden rondom Soetsjau, teneinde den Japanneezen te. beletten het gewonnen ter rein langs de Chineesche kust te consoli- deerén. „Op deze wijze vornit de nieuwe strategie de sleutel tot de uiteindelijke over winning van de Chineezen," aldus eindigde de deskundige. Er zijn grenzen aan de mogelijk heden van het nationaal-socialis- me, zegt Walter Funck. De Duitsche minister van Economische Zaken, Walter Funck, heeft te Frankfort op het congres der Duitsche handwerkslieden een uiteenzetting gegeven van „de taak en de bctcekcnis van het Duitsche handwerk, dat bijna een zevende deel der bevolking brood verschaft en geroepen is om een waardevolle rol te spelen in de tenuitvoerlegging van het vierjarige plan. De minister kondigde aan, dat binnenkort maatregelen zullen worden genomen ten behoeve van de handwerkslie den, die de gevolgen van den hoogen leeftijd ondervinden. Hij besloot met do woorden: „Niettemin zijn er grenzen aan de mogelijkheden van het nationaal-so- cialisme, dat reeds groote dingen vol bracht heeft. Wij kunnen niet alles in eens doen en men kan niet van ons vergen, dat wij de grootheid van Duifschland bevestigen en tegelijker tijd een paradijs op aarde schep pen". Door Duitsche expeditie. Het Duitsche onderzoekingsvaartuig „Me- teor" heeft tijdens zijn Occanographische werkzaamheden, op ongeveer 30 gr. N.B. en 28.34 gr. W.L. een tot dusver onbekende bank gevonden, welke van 4.000 tot 5.000 meter uit de zee oprijst cn waarvan de positie astro nomisch is vastgelegd. De middellijn bedraagt ongeveer 40 zee mijlen. Proefnemingen toonden aan, dat de bank uit harde kalk bestaat. Alle opvarenden waarschijnlijk omgekomen. Sedert acht weken heeft men geen bericht ontvangen van het te Londen ingeschreven stoomschip „Anglo Australian" dat 8 Maart met een bemanning van 38 koppen naar Vancover vertrokken is. Op 14 Maart seinde het schip zich bij de Azoren te bevinden. Men vreest, dat het met man en muis ver gaan is. Herdenking in Rusland. Do Russische bladen wijden artikelen aan het feit, dat Karl Marx, de „grondlegger van het wetenschappelijke communisme", 120 ja ren geleden werd gloren, Aankomst t« Band. 8 Met A'dam 8 Me| jltang. 8 Mei Basra 8 Mei Basra 8 Mei Rang. 8 Mei Zijn vrouw een kwartier ge. sproken. Ds. Niemöller, die nog steeds eenzame op sluiting in een concentratiekamp bij Ber lijn ondergaat, is in de afgeloopen week naar het hoofdbureau van politie te Berlijn gevoerd voor een ondervraging. Mevrouw Niemöller mocht haar echtgenoot daar ge- durende een kwartier spreken. Het aantal gearresteerde predikanten en icdon der be lijdende kerk is in deze week van 6 tot U gestegen. Probleem door Maatschappelijk Hulpbetoon besproken. Res titutie van steungelden door dg eene gemeente aan de andere? In een te Alkmaar gehouden vergadering van de afd. Noordholland van de Ver. van Directeuren van Maatschappelijk Hulpbe toon, waar de meest Noordhollandsche ge meenten vertegenwoordigd waren, is de af schuiving van kosten van ondersteuning be sproken. De vergadering zag onder oogen, dat de praktijk helaas vaak zoo is, dat tal van gemeente- en armbestu ren, elke gelegenheid gretig aangrij pen om ondersteunden, die den wensch te kennen geven naar een andere gemeente te verhuizen, daarbij zoodanig behulpzaam te zijn, dat de gemeente daardoor van een armlas tige wordt ontlast en net niet in strijd komt met art. 40 van de ar menwet. Ondanks de tekst van art, 40, die doet verwachten, dat „eenige invloed", uitge oefend door het gemeentebestuur van de vorige verblijfplaats, reeds voldoende grond op kan leveren voor afschuiving, heeft de Kroon daaraan een uitlegging gegeven, waardoor het steeds moeilijker wordt een. uitspraak te verkrijgen, dat afschuiving in derdaad heeft plaats gevonden. Geen af schuiving heeft plaats, volgens de Kroon, zoolang het initiatief tot de verhuizing van den armlastige zelf is uitgegaan, ongeacht de motieven en de omstandigheden, die hem tot dit initiatief genoopt kunnen heb ben. Een wetswijziging zal hier uitkomst moeten brengen. Waar te voorzien is dat een wets wijziging nog wel even op zich zal laten wachten is het dringend noodig, dat do gemeenten wcderkecrig zich verbinden, bij het verleenen van steun bij verhuizing, zekere normen in acht te nemen-. Vooreerst aldus de heer de Haas van Dorsser, die de vergadering presideerde zal alleen dan medewerking verleend moeten worden, wanneer de oudersteunrte een werkelijk belang bij de verhuizing heeft. De medewerking zal steeds gepaard dienen te gaan met overleg met de gemeen te, waarheen de onderstunde verhuizen wil, waarbij overeengekomen kan worden, dat eventueele ondersteuning gedurende een halfj aar of een jaar gerestitueerd wordt. De regeling behoeft geen dwingend ka rakter te krijgen; waneer twee gemeenten het over een verhuizing niet eens kunnen worden, dan kan een beroep op de Kroon worden ingesteld. Wanneer de gemeenten de zaken onderling openhartig behandelen en het sociale belang voor oogen houden is te voorzien, dat aan het afschuivingscuvel een einde komt. Alle aanwezigen zegden in principe hun medewerking toe, de totstandkoming van een dergelijke regeling te bevorderen. Niet aan dc eischen voldaan. De gemeentepolitie van Smilde heeft pro cesverbaal opgemaakt togen een zekeren J- K., die zich 1 Mei j.1. in een bakkerij had gevestigd zonder voldaan te hebben aan de eischen der vestigingswet. dqmnaAtiefc G.V. „BE QUICK" NAAR OSTENDE. De Kon. Belgische Turnbond heeft op 1& 19 en 20 Juni a.s. het 3e Internationale Ra* mes-tournooi georganiseerd, dat zal worden gehouden te Ostcndc. Er hebben reeds een 8-tal landen inge schreven, t.w. Italië, Zwitserland, Frankrijk, Engeland, Luxemburg, Nederland, Dencm»r* ken 'en België. „Be Quick" hoopt met een 12-tal dames aan 4 van de 7 wedstrijden deel te nemen, w.°- toestelturnen, vrije oefeningen, rvthm. oefe ningen, kunstgroepen, enz. Zij is de eenige vereeniging uit het Noorden, welke aan deze Internationale wedstrijden zal deelnemen. Pelikaan (heenreis) Valk (terugreis) Vertrek van Singap. 8 Mei Athene 8 Mei "5," ei 1'»®"-8 Md Wielewaal (terugreis) Oehoe (heenreis) Nandoe (terugreis) Emoe (heenreis) Jodhp. 8 Mei Athene 8 Mei Singap. 8 Mei A'dam 10 Mei

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2