„Postzegels en rentezegels geen geldswaardig papier" Allemaal naar de komedie Haar wensch Dc massa heeft een haat noodig Brandstichter in hooger beroep Journalist acht zich beleedigd En onderfusschen brandde het pension uit! In de Waal verdronken KORT VERHAAL UIT ONZE OOST Autobus in ravijn gestort Een nieuw zwemrecord Slagregen bluschtc den brand Liever nat pak dan botsing Oogst van Zweedsche boeren bedreigd 477ste STAATSLOTERIJ STRAFFEN VAN DRIE JAAR GEëlSCHT. OUDE ZIEKE VROUWEN, DIE MET ASPERINE WERDEN OPGELAPT. De Amsterdamsche rechtbank zet te gistermiddag de behandeling voort van de strafzaak tegen twee Amsterdammers, een pensionhouder en een boekhouder, verdacht van uitlokking van brandstichting en brandstichting. Het imisdrijf, waarvan deze mannen worden beschuldigd, is gepleegd op 9 De cember j.1., toen brandde een pensiop voor werkloozen aan het Jonas Daniël Meijerplein uit. De pensiongasten waren op uitnoodiging van den pensionhouder met hem naar den schouwburg. Hij wordt ervan beschuldigd, den man, die hem helpt met het bijhouden van de boeken en die ook bij hem inwoont, te hebben overgehaald brand te stichten en hij zou hem daartoe de gelegenheid hebben gegeven, door met de overige gasten naar den schouwburg te gaan. Bovendien heeft de officier den verdach ten poging tot oplichting ten laste gelegd, doordat zij meer goederen aan de verze kering zouden hebben opgegeven dan in werkelijkheid verbrand waren. De twee verdachten hielden ter zitting, op Donder dag j.1., vol, dat zij volkomen onschuldig zijn. Daar enkele getuigen niet waren ver schenen, schorste de rechtbank de behan deling tot gistermiddag. Een verzekeringsexpert verklaarde nog, 'dat de goederen, die na den brand waren overgebleven, enkele dagen onbewaakt zijn gebleven, zoodat de mogelijkheid van diefstal van resten niet uitgesloten is. Requisitoir. Brandstichting is voor het O.M. altijd een nachtmerrie, omdat het bewijs zoo moeilijk te leveren is zeide de Officier van Justitie in zijn requisitoir. Het overtuigend bewijs is hier zeer duidelijk geleverd, meen de spr. ten aanzien van het wettig bewijs voerde de Officier o.m. aan, dat de verzeke ring zeer hoog was. Op den dag van den brand noodigde verdachte T.iedereen uit om mee naar den schouwburg te gaan. Twee oude, zieke vrouwen werden bijna gedwongen mee te gaan; met asperine werden zij opgekweekt... Verdachte T. bracht zijn kinderen el ders, ofschoon één van de pensi ongasten had aangeboden op hen te passen. Spr. is ervan overtuigd, dat verd. P., de boekhouder, den brand heeft gesticht. Vlak voor men merkte, dat er brand was, vluchtte iemand de deur uit. Hij is later in den schouwburg gekomen en daar hij dat feit niet kon ontkennen, verzon hij als zeer gezocht verweer het verhaal over een afspraakje met een onbekend meisje, dat hem in den steek had gelaten. Ook staat vast, dat de inboedel heel wat kleiner en minder kostbaar was, dan verd. opgaf. De brandmeester verklaarde, dat de brand zeer fel om zich heen greep. Er moet iets bijzonders zijn gebeurd, al kan hij dan ook niet zeggen, wat. „Het was een buitengewoon brutaal en gemeen staaltje, waaraan dit tweetal zich heeft schuldig gemaakt. Ik requireer tegen beide verdach ten dan ook een gevangenisstraf van drie jaar, met bevel tot gevangen neming van den pensionhouder bij de uitspraak van het vonnis. Pleidooi. De verdediger, mr. Is. Maarsen, was in zijn pleidooi van meening, dat de verkla ringen van een groot deel van de getuigen charge weinig betrouwbaar zijn. PI. bestreed, dat de pensionhouder m behoeftige omstandigheden verkeerde, het pension ging behoorlijk en de houder ver diende ruimschoots zijn brood. De misschien wat te hooge verzekering is zeker niet ver dacht, vrijwel iedereen is te hoog verze kerd. Dat het vuur zich snel uitbreidde is geen "wonder, er stond dien avond een halve N. O.-storm. Bovendien had noch de pensionhouder noch de boekhouder eenig belang bij den brand. De pensionhouder zou wat geld van de verzekering krijgen, maar zijn brood winning was hij kwijt. Wat de poging tot oplichting van de ver- Zekereingsmaatschappij betreft, merkte de verdediger op, dat over het algemeen de verzekerden de schade te hoog opgeven en de verzekering die daar al op ïckcnt sterk afdingt. Van poging tot oplichting is naar pl.'s meening geen sprake. Met klem drong mr. Maarsen op vrijspraak aan. GEHEIME ZENDER OPGESPOORD. Den laatsten tijd werden in Twente gere geld op Zondagmorgen en -middag uitzen dingen gehouden door een geheimen radio zender, welke zich aankondigde als „liet Volle profijt". Het is de politie te Enschede eindelijk ge lukt, dezen zender terwijl juist een uitzen ding werd gehouden, te ontdekken in een woning in de Galvanistraat. De eigenaar bleek de negentienjarige van S. uit Glanerhrug te zijn. Het toestel dat door hein zelf was vervaardigd, vyas ""ste kend voor uitzendingen geschikt. hlken Zondag werd op een andere plaats uitge zonden. Verduistering door een postamb tenaar? De postambtenaar L., dienstdoende aan een der loketten van het postkantoor te Amsterdam, kwam bij de kasopneming op 8 Februari 19.16 bijna f 3000 te kort. Het is regel, dat deze ambtenaren f 7500 onder zich hebben aan geld en postwaar- den, welke plegen te worden geborgen in een zegeltrommel en een geldkistje en dat de, betreffende ambtenaar aan het einde van zijn werkdag een begrooting opmaakt voor hetgeen hij den volgenden dag aan zegels e.d. noodig zal hebben. Steeds echter behoort in totaal f 7500 aanwezig te zijn. Op een postblad ter kennis van de directie gekomen werd medegedeeld, dat er bij L. een groot kastekort zou zijn. Het onderzoek, des ochtends te 9 uur door een controleerend amb tenaar ingesteld, bracht aan het licht, dat er bij L. inderdaad f 2993.68 ontbrak. Bij het verhoor had L. toegegeven, dat er kastekort zou zijn, doch omtrent de grootte van het bedrag had hij zich niet duidelijk uitgelaten, daar hij gezegd had, dat het f 1000 of f 2000, maar ook f 3000 kon zijn. Reeds eerder had hij een tekort in kas, maar dat heeft hij aangezuiverd door het sluiten van een leening van f 900. De man leefde zeer sober en niemand kon begrijpen, waar hij het thans ontbrekende geld had gelaten. L. zelf ontkende het te hebben ver duisterd, doch de rechtbank veroordeelde hem op grond van feiten en aanwijzingen tot zes maanden gevangenisstraf. In hooger beroep verhoogde het gerechts hof de straf tot een jaar. Tegen dit arrest had L. cassatieberoep in gesteld. Mr. S. van Oven, het enkelvoudi ge cassatiemiddel toelichtend, meen de, dat het onjuist was, den verd. te veroordeelen, op grond van art. 359 wetb. van strafr., dat zich be perkt tot de strafbaarheid wegens verduistering van geld en gelds waardig papier, doch een voorraad postzegels, rentezegels e.d. kan niet worden beschouwd als geldswaar dig papier. Rechtbank en Hof zouden den verdachte hebben kunnen veroordeelen op grond van verduistering in het algemeen, maar nu zij dit hebben gedaan op grond van art. 359, is de wet verkeerd toegepast. De procureur-generaal zal 30 Mei conclu sie nemen. Tot twee jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest ver oordeeld. De brandstichting te St. Oedenrode. In den nacht van 3 op i Juni van hot vo rige jaar brandden de paardenstal en een gedeelte van het woonhuis van de weduwe Oppers te St. Oedenrode af. Een groot aan tal kippen en twee varkens kwamen om. De bewoners konden zich ternauwernood red den. Wegens opzettelijke brandstichting, waar bij gemeen gevaar voor goederen en levens gevaar voor personen te duchten was, heeft de Bossche rechtbank den landbouwers knecht C. K. te St. Oedenrode veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf. K. had den brand gesticht om zich te wreken op den zoon van de weduwe, die hem een pak slaag had gegeven. In hooger beroep is K. door het Bossche Hof conform den eisch van den advocaat- generaal veroordeeld tot twee jaar gevan genisstraf, echter met aftrek van voorar rest. Gistermiddag is uit de rivier de Waal het lijk opgehaald van den ongeveer zestigjari gen J. G. M. uit Nijmegen, die sinds Zon dagavond werd vermist. door Julia Harden. „Het kan nog maanden duren, maar het kan ook maar kort zijn. Het is beter dat ik het ronduit zeg." De jongeman liet den arts uit en kwam toen bij zijn vrouw terug. Hij zag tranen in haar oogen en kuste haar teeder. De arme oude vrouw, en juist nu het haar zooveel beter ging, snikte zij. Hij zweeg. Voor het oogenblik was hij niet bij machte over zijn moeder te spreken, zelfs niet met zijn vrouw. Met al haar fouten die irroo- tcndeels bestonden in de blinde aanbidding van haar jongen stond zij in zijn leven als 'n stralende gedaante, een symbool van goedheid en opofferende liefde. Eens was ze knap geweest. Toen ze als weduwe ach ter bleef, had ze kunnen hertrouwen, maar zij deed het niet omdat de man, die haar vroeg, niet hield van den jongen en hem wilde wegsturen naar een kostschool. Ze werkte tot ze er haast bij neerviel om den jongen groot te brengen en hem te laten studeeren. Ze droomde gouden tookomsf- droomen voor hem. Toen hij eindelijk afge studeerd was, kwelde het haar dat zij geen geld bezat, zoodat hij een eigen advoeaten- practijk kon beginnen. Ze had zich de toe komst altijd zoo schitterend gedroomd, niet als een opeenvolging van kantoordagen met kleine verdienste. Toen leerde hij zijn vrouw kennen en het werd haar trots, dat een meisje uit adellij- Zij eiseht een halve ton schade vergoeding van Nederlandschen uitgever. In een bericht in „De Avondpost" van 27 Augustus 1936 is gemeld, dat uit goede bron werd vernomen, dat de journaliste Thea Rasche te onzent uit de Melbourne-race be kend - in Duitschland wegens spion- nage zou zijn terechtgesteld. Dit bericht is den volgenden dag door het blad teruggenomen. Tegen den eigenaar van het blad. den heer A. W. S., heeft Thea Rasche, nadat de redactie geweigerd had de bron van het bericht te noemen, een vordering ingesteld tot betaling van een schade-vergoeding van f 50.000.Zij meende, dat haar reputatie door het bericht was aangetast en dat haar carrière er door was bedreigd. Gisterochtend werd voor de Haagsche rechtbank in deze zaak gepleit. Mr. de Vlugt uit Amsterdam trad voor eischeresse op. De opzet tot beleediging achtte pl. ju ridisch aanwezig, daar de redactie had moeten bedenken, dat het bericht beleedi- gend van inhoud was. De heer S. moet volgens de jurisprudentie voor de daden van zijn ondergeschikten aansprakelijk worden geacht. Eischeresse stelt hem ook aansprakelijk voor het feit, dat een van zijn redacteu ren het bericht reeds voor het verschijnen van „De Avondpost" aan den Haagschen correspondent van een aantal Amerikaan- sche bladen heeft doorgegeven. Pleidooi voor den uitgever. Voor gedaagde pleitte Mr. A. van Oven. De verkeerde persoon is vol gens spr. gedagvaard, immers, de heer S. is als uitgever niet verant woordelijk voor de de berichten der redactie. De beleedigende strekking van het bericht ontkende pleiter, daar een veroordeeling achter ge sloten deuren, na arrestatie door de Gestapo, met het oog op het Duitsch land van 1936 in het buitenland niet als onteerend wordt beschouwd, evenmin als de terechtstellingen van Juni 1934. Indien men, zoo betoogde, pleiter, al te spoedig een onjuist bericht als onrechtmati ge daad zou beschouwen, zou men de werk zaamheden der pers wel zeer belemmeren. Men moet ook in het oog houden, dat Thea Rasche behoort tot die personen, die publi citeit over zichzelf uitlokken. Dat eischeresse in haar carrière zou zijn geschaad, achtte pleiter niet bewezen. Voor de publicatie in Amerika kan.taph zeker de heer 'R. niet. aansprakelijk worden gesteld. De rechtbank zal op 16 Juni! vonnis wij zen. Acht, inzittenden zwaar, twintig licht gewond. Een autobus met 28 Europeesche, Tnheem- sche en Chineesche passagiers, op weg van Fort-de-Kock naar Padang is volgens de N. R. Crt., in een ondiepe ravijn gestort. Acht personen zijn hierbij zwaar gewond, de overige twintig licht gewond. Een Euro peesche dame heeft een pols gebroken. De oorzaak was vermoedelijk het feit, dat de rem niet goed werkte. De zwemvereeniging Triton, Batavia, heeft het Nederlandsche record 5X50 meter borstcrawl hoeren, dat op haar naam stond- met een tijd van 2 minuten 17,8 sec. verbe terd tot 2 min. 17 sec. Het oude door den K.N.Z.B. erkende, re cord werd op 25 Augustus 1935 te Batavia gevestigd met de heeren H. Salomons, B. Kode, H. L. Haasman, K. Pley en P. van der Groen. ke kringen, verwant aan en bevriend met de allerbeste families er in toe stemde zijn vrouw te worden. Toen hij haar moest be kennen, dat zij daardoor in onmin was ge raakt met haar familie, dat niemand van hen meer met haar om wilde gaan nu zij een eenvoudigen advocaat van wien men wist. dat hij uit het volk was voortgekomen, als man had gekozen, brak het bijna haar hart. Hij wist dat ze daarover was blijven tobben, hoewel ze blij was met zijn jong geluk. Ze heeft zooveel voor mij gedaan zei hij heeseh, maar wat haar innigste wensch zou zijn, dien kan ik nu niet vervullen eer ze van me wordt weggenomen. Zijn vrouw keek hem vragend aan. Hij zei met een verontschuldigend glimlachje: „Het zou zoo'n glorie voor haar geweest zijn als ie ouders, als je broers en zusters hier hadden willen komen. Zij zou dan ge storven zijn met dc gedachte dat ik nu toch werkelijk iets groots had bereikt,, dat ik was opgenomen in de hooge kringen. Ze is nog zoo naief." Zijn vrouw zweeg, een rimpel van naden ken groefde zich tussrhen haar oogen. Drie dagen later kwam zij bij het bed der oude vrouw en vertelde haar dat zij zich verzoend had met haar ouders. Dien avond zouden ze komen met haar broers en zusters en enke le kennissen. Ze wilden haar man leeren kennen en ook zijn moeder. Dien avond zat dc stervende vrouw in haar Zondagsehe ianon, met roode plekken van opwinding op de wangen i nde salon En ze verschenen een voor een of in paren De aristocraten aan wie haar jongen nu verwant was en hun vrienden. De groote mannen en hun titels klonken haar als muziek in de ooren. En hoe beminnelijk wa- Opnieuw woedt het vuur in Drente. Zooals wij gisteren meldden, hebben Zon dag in 't Z.-Oosten van Drente hevige veen- en heidebranden gewoed. De pacht van Zon dag op Maandag bracht de spuitgasten van Nieuw-Amsterdam en Emmen op de been. Vlammen verteerden n.1. brokken veen en heide in het Barger Oosterveen, gem. Em men. De brandweer pakte, onder leiding van den burgemeester van Nieuw Amsterdam, het blusschingswerk met kracht aan. Ken groote hoeveelheid turf ging in de vlammen op en men vreesde reeds, den brand niet meester te. kunnen worden, toen de Mei regen uitkomst bracht! Hevige hagelbuien en slagregens hielpen het vuur blusschen, zoodat tegen den morgen het gevaar gewe ken was. Auto met vijf personen te Amers foort te water gereden. Gistermorgen ongeveer elf uur is op den Hoogeweg te Amersfoort een auto uit Amsterdam met vijf per sonen, op weg naar Zwolle, in de gracht voor het militair hospitaal gereden. De bestuurder va nden wagen had het voornemen een bestelauto van de AT.O. te passeeren, toen de chauffeur van laatstge noemde auto, het hospitaalterrein wilde op rijden. De Amsterdamsche autobestuurder had te kiezen tusschen een botsing met den vrachtwagen en een nat pak. Hij koos het laatste en reed te water. Dank zij het feit, dat omwonenden en voorbijgan gers onmiddellijk te hulp schoten, konden alle inzittenden van de auto spoedig op het droge worden gebracht. Niemand bleek let sel te hebben opgeloopen. De auto is door een kraanwagen opgetakeld. De psychologische achtergrond van de Jodenvervolgingen in Duitschland. Het Svenska Morgendbladet bevat een vraaggesprek van Sven Stolpe met een S.A. man, dat plaats vond tijdens een tocht door Duitschland. De Zweed, die de Stürmer op het aanplakbord der Berlijnsche Universi teit opgemerkt, vraagt zijn Duitscben bege leider, op welke wijze de Duitschè overheid de onzinnige ritueele moord-sprookjes kan verantwoorden. Ik begrijp u niet aldus het antwoord van den S.A.-man; u gelooft toch niet, dat wij zooiets gelooven? Op de vraag, of de leiding weet, dat deze sprookjes leugens zijn doch dat men ze desondanks tolereert, verdedigt de geüniformeerde Duit- scher zioh als volgt; Denikt u zich eens in onze situatie in. Duitschland was in nood, het dreigde onder te gaan, en het moest worden gered. Dit kon slechts ge schieden door middel van een groo te politieke wisselwerking. Geen dergelijke beweging komt op, wanneer men het volk niet iets geeft om van te houden: Hitier. Wij die hem kennen weten, dat hij een mensch is. Doch wij hebben evenzeer een mythe noodig in den vorm van den god Hitier; en voorts heeft de massa een haat noodig. Het is niet zoo gemakkelijk, een haat in het leven te roepen. De man van de straat zoo vervolgt de S.A.-man haat hem, die hem zijn geld en zijn vrouw ontneemt En het is nu de genialiteit van Streicher, dat hij steeds maar weer in het bewust zijn der massa's heeft gehamerd: de Jood neemt je geld, de Jood neemt je vrouw. En zoo is ons volk in de liefde tot den Führer en in de haat tegen den „.Tood- schen ondermensch" vereenigd! Gij spreekt wel van Joodsche ritueele moorden; ik ge loof daar niet aan, Julius Streicher ge ren ze tegen haar jongen! Niemand dacht er nu zeker nog aan, dat hij geboren was in een achterbuurt en opgegroeid in armoe de! Hoewel ze zich doodelijk vermoeid voelde, was ze nooit zoo gelukkig geweest. F.en hertogin met prachtig wit haar zat bij haar en vroeg allerliand over haar jongen. Een aristocraat met een monocle in het oog prees zijn pleidooi, dat hij onlangs ge hoord had. En allen beloofden te zullen te- rugkeeren. Allen verzekerden dat het een eer en een genoegen zou zijn. Haar jongen zou het ver brengen. Eens zoo droomde ze, toen ze uitgeput in bed lag eèns zou hij ook titels bezitten, eens zou hij geheel en al behooren tot dat schitterende gezelschap en door eigen kracht zou hij dat hebben bereikt. Zoo sliep zij in. glimlachend Pn droomend van dc volgende „soiree", waarop zij allen weer zouden komen, allen Dat we haar zoo heliegen moesten om haar wenschen te vervullen, zei hij toen zij den volgenden morgen aan haar vredige doodsbed stonden. Ze legde haar hand op zijn schouder en keek met betraande oogen neer op het oude gelaat. Als ze het nu weet, zal ze er zeker niet boos om zijn. Ze zal dan zooveel meer weten, zooveel meer weten, zooveel wijzer zijn geworden denk ik. Ze zal dan geen waarde meer hechten aan titels en schijn. En die arme figuran ten. die zijn blij geweest met hun extra verdiensten en 'hebben hun werk goed ge daan. Ze speelden voor aristocraten, niet zooals ze zijn. maar zooals je moeder zich die had voorgesteld. Ik weet dat ze zeker nooit zoo gelukkig zou zijn geweest als mijn familieleden en hun kennissen werkelijk waren gekomen. Het zou haar zoo hebben ontgoocheld!" looft er ook niet aan. Maar wij moeten d« massa's met ons mee hebben. Op de vraag, of de Duitsche leiders dus bewuste leugens gebruiker, teneinde een Jodenhaat in het leven te roepen, verbe terde de S.A.-man; het zijn geen leugens, doch productieve mythen. Hij, die niet begrijpt wat dit zijn, zal nooit het nat.- socialisme kunnen begrijpen. Een mythe is een bewust eenzijdige aansporintr, die met alle middelen in het bewustzijn der massa's wordt gehamerd, teneinde daar een bereid heid; tot handelen, een haat of een liefde, in het leven te roepen, welke men politiek kan uitbuiten. Een mythe is geen waarheid, doch slechts een middel ter verandering van de werkelijkheid. Droogte, konde en zandstormen teisteren het land. De langdurige droogte vormt voor de Zweedsche boeren een groot nadeel. Als er niet spoedig regen en warmer weer komt, vreezen zij het ergste voor hun geheelen oogst. Alle deelen van Zweden lijden onder droogte en koude, en sommige gebieden bo- vendien onder zandstormen. In het Zuiden, dat het vruchtbaarste deel des lands is, wordt deze toestand het zwaarst gevoeld. De krachtige wind blaast over de droge aarde, zoodat de wortels bloot worden ge legd. Men vreest, dat in een groot aantal streken de suikerbietenoogst volkomen sa] mislukken. ALS IK GROOT BEN. Uit een statistiek, die men in 27 Duitsche gouwen van 20000 jongens en meisjes, die het examen H.B.S. aflegden, heeft gemaakt, blijkt, dat van deze jongelui 4700 oen tech nisch beroep kozen, 4000 wilden officier bij leger of marine worden, 3300 gingen naar het onderwijs, 3000 wilden dokter worden, studie der rechtswetenschappen verkozen 1100, en die der theologie 1000. (Niet officieel) 5e klasse, le lijft Trekking van Maandag 16 Mei 1938 Hooge Prjjzen 15000.— 7305 1000.— 18683 400.— 2684 17503 200.— 4270 5926 10321 14805 14892 20950 100.— 1977 5765 10169 19491 19301 Prijzen van 70. 1068 1116 1220 1258 1370 1390 1416 1512 1530 1686 1745 2083 2143 2355 2465 2581 2677 2682 2782 2837 2840 2847 2903 31^0 3137 3181 3224 3294 3357 3735 3890 4292 4311 4463 4636 4646 4707 4744 4828 4865 4903 5112 5314 5338 5860 6351 6433 6677 6702 7372 7570 7998 8363 8496 8540 8694 8843 8919 9010 9300 9353 9377 9471 9663 9692 9719 9960 10108 10114 10286 10346 10496 10525 10715 10812 10875 10937 10987 11276 11363 11528 11546 11680 11686 11730 11797 11843 12007 12056 12198 12340 12505 12591 12611 12695 12731 12739 12913 12973 13034 13067 13110 13117 13152 13239 13262 13669 13871 14114 14143 14247 14302 14415 14450 14525 14611 14817 14860 14969 15133 15308 15843 15850 16094 16141 16216 16256 16333 16372 16439 16783 17079 17168 17329 17427 17474 17504 17561 17736 17829 17941 18012 18333 18367 18662 18707 18889 19019 19062 19086 19171 10203 19219 19225 19260 19326 19329 19427 19451 19895 20050 20383 20388 20445 20456 20751 20790 20856 20939 21020 21119 21224 21395 21577 21674 21775 Nieten 1042 1044 1056 1066 1096 1110 1127 1196 1303 1327 1354 1363 1371 1380 1389 1411 1423 1536 1698 1834 1857 1931 1954 1966 2032 2099 2101 2139 2152 2167 2228 2274 2311 2369 2393 2447 2561 2583 2596 2600 2603 2620 2647 2676 2710 2751 2922 2925 2936 2955 2963 2993 2997 3007 3013 3028 3038 3080 3081 3123 3128 3141 3197 3201 3238 3328 3421 3451 3486 3509 3528 3617 3629 3761 3931 3943 3977 4145 4174 4203 4205 4212 4271 4326 4329 4623 4684 4782 4821 4824 4970 5011 5044 5053 5080 5155 5183 5204 5243 5247 5342 5400 5425 5462 5468 5469 5487 5511 5552 5555 5601 5644 5649 5687 5706 5729 5824 5955 5994 6044 6167 6169 6171 6197 6199 6269 6270 6273 6281 6319 6395 6484 6696 6707 6709 6718 6775 6848 6858 6871 6900 7004 7045 7075 7082 7154 7177 7207 7214 7217 7337 7349 7404 7405 7455 7470 7691 7704 7709 774» 7863 7943 7967 7984 7993 8019 8032 8040 8085 8144 8149 8176 8220 8233 8306 8343 8366 8393 8397 8451 8458 8529 8605 8609 8632 8742 8752 8846 8948 8976 9022 9135 9153 9162 9171 9190 9319 9367 9390 9467 9654 9690 9703 9750 9878 9905 9934 9942 9970 9988 9998 10012 10022 10123 10151 10228 10235 10282 10304 10325 10363 10397 10479 10565 10625 10634 10650 10654 10660 10705 10738 10741 10802 10822 10835 10911 11073 11120 11145 11220 11267 11324 11356 11409 11457 11462 11483 11557 11691 11787 11790 11828 11868 11890 11894 11959 11989 12046 12258 12305 12315 12337 12342 12356 12408 12444 12476 12501 12506 12545 12561 12568 12579 12644 12672 12678 12718 12756 12801 12820 12821 13033 13137 13146 13287 13350 13382 13463 13537 13544 13725 13731 13733 13780 13884 13979 14034 14058 14065 14138 14192 14220 14259 14280 14320 14355 14373 14402 14405 14417 14471 14520 14533 14667 14668 14672 14692 14693 14749 14752 14769 14788 14820 14827 14876 14936 14947 14970 15011 15082 15169 15243 15297 15320 15463 15481 15498 15625 15715 15738 15746 15750 15755 15763 15808 15838 15871 15985 15987 16190 16224 16293 16310 16337 16379 16446 16489 16510 16585 16595 16598 16659 16665 16666 16791 16850 16921 16934 17007 17031 17069 17082 17119 17149 17182 17241 17247 17386 17390 17413 17446 17510 17539 17552 17579 17613 17646 17647 17673 17675 17737 17773 17843 17848 17850 17931 17977 17979 18010 18033 18039 18051 18073 18106 18108 18133 18164 18165 18180 18223 18273 18275 18353 18464 18501 18609 18621 18688 18770 18811 18823 18830 18873 19032 19092 19095 19105 19265 19284 19287 19310 19375 19456 19500 19504 19615 19644 19673 19714 19762 19796 19797 19807 19818 19833 19845 19850 19853 19885 19887 19889 20037 20079 20101 20169 20180 20191 20248 20255 20261 20291 20294 20302 20316 20322 20338 20414 20470 20521 20556 20561 20564 20665 20681 20706 20728 20781 20782 20799 20862 20964 21093 21149 21242 21254 21272 21276 21333 21380 21389 21456 21539 21544 21553 21574 21582 21587 21684 21712 21743 21760 21768 21776 21793 21799 3J.S81 2199a

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3