Oe regeerings-arbiter er uit! Opstand in Mexico breidt zich uit Artis' eeuwfeest Chineezen herstellen zich Geen Rembrandt- tentoonstelling Pleidooi voor rechtsbescherming Een aardje naar hun vaartje Postvlucbten op Iiidië „Staatspensioen voorgoed van de baan'' Koning Leopold in het najaar naar Nederland Grafkelder onder kerkorgel Zecuwsche dijkwerkers in gevaar Een trein als wekker Acht kinderen ontkomen den vuurdood Doodelijk auto-ongeluk in Overijsel Beslag op persen „Zwart Front opgeheven Vcenhuizen was toch verkieslijker Van kermis-menagerie tot beroem den dierentuin. Directeur en voorzitter van het Genootschap door de Koningin onderscheiden. In aanwezigheid van tal van hoo- ge autoriteiten en genoodigden is gis termiddag in een plechtige zitting het honderdjarig bestaan herdacht van het Koninklijk Zoölogisch Ge nootschap „Natura Artis Magistra", zoowel bij de bewoners der hoofdstad als in den lande beter bekend als Ar- En het collectieve arbeidscon tract er in. Prof. Diepenhorst spreekt voor de C.B.T.B. De algemeene vergadering van den Chr. Boeren- en Tuindersbond te Apeldoorn werd hedenmorgen geopend met een rede van prof. P. A. Diepenhorst. In deze rede wijst spr. o.m. op de door voering der sociale verzekering in de laat ste twintig jaar. Nieuwe verdedigingslinies be trokken. tis. De feestelijke bijeenkomst, welke door tal van genoodigden en belangstellenden werd bijgewoond, werd geopend door den voor zitter van het genootschap, den heer Flobert May. Spr. wees cr op, boe Artis in de hon derd jaren van zijn bestaan steeds de be scherming van het Koninklijk Huis genoot. Ook nu waren er gelukstelegrammen van Koningin en Prinses Juliana binnengekomen. Op te sommen wat daarnaast particulieren voor Artis hebben gedaan, was spr. niet mo gelijk. Grooten steun verleenden ook de groote Ncderlandsche stoomvaartmaatschap pijen, die steeds voor een snellen en econo- mischen aanvoer van levende have zorgden. Artis is nu 100 jaar, aldus de heer Maij, De crisis der laatste jaren heeft ook op het genootschap gevoe lig haar stempel gedrukt. Het be stuur heeft echter de overtuiging, dat in de allernaaste toekomst een oplossing voor de moeilijkheden zal worden gevonden en vertrouwt, dat Artis met zijn waarde voor de zoölogische wetenschap, de Universi teit van Amsterdam, de Veterinaire Faculteit te Utrecht en zijn populari teit in het geheele land, zal blijven bestaan voor de tegenwoordige be volking en het nageslacht. Hierna was het woord aan dr. A. L. J. Sunier, directeur van het genootschap, die op de cultureele beteekenis van Artis wees. Van de verdere sprekers noemen wij nog den Commissaris der Koningin in de prov. Noordholland, mr. dr. A. baron Roëll, de burgemeester van Amsterdam, dr. W. de Vlugt. die er aan herinnerde, dat van een „kermis-menagerie" een beroemde dieren tuin is gegroeid. Aanvankelijk waren B. en W. van Amsterdam wel eenigszins bevreesd geweest voor de huisvesting van wil de dieren in hun stad en zij stelden dan ook strenge eischen aan de vei ligheid van de kooien! Doch als men nu vraagt. „Moet Artis ver dwijnen?', dan antwoordt de hoofdstad met een krachtig „neen!'', zoo besloot dr. de Vlugt. Een hoogtepunt van de receptie vormde de mededecling van den minister van On derwijs. Kunst- en Wetenschappen, prof. dr. II. .T. Slotemaker de Bruine, dat het H. M. de Koningin had behaagd den voorzitter van het genootschap, den heer Robert May, te benoemen tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw en den directeur, dr. Sunier, tot Officier in de orde van Oranje Nassau. Zaterdagmorgen hebben arbeiders bij her stellingswerkzaamheden in de Nederlandsch Hervormde kerk te Lage Vuursche onder het orgel een gewelf ontdekt, waarin zich cenige doodkisten bevonden, waarvan er een enkele nog in zeer goeden staat bleek te zijn. In één kist bevond zich het stoffe lijk overschot van een klein kind. Het gewelf is door de gemeentepolitie ver zegeld. Vermoedelijk betreft het hier een graf kelder van de familie van Reede, die in 1059 deze kerk stichtte. Uitgesteld tot volgend jaar. Naar wij vernemen is de Rem- bramlttentoonstelling in het Rijks museum te Amsterdam, geprojec teerd voor dezen zomer tijdens de jubileumfeesten, uitgesteld tot het volgend jaar. Tal van omstandigheden, veelal van internationalen aard hebben ver schillende bezitters doen aarzelen aan de aanvragen gevolg te geven, terwijl reeds gedane toezeggingen werden ingetrokken. Het comité hoopt voor het volgend jaar te kun nen rekenen op die kunstwerken, welke reeds waren toegezegd. Angstige oogenblikken op los geslagen grintbakken. Van een sleep van drie met stortsteenen geladen hakken, die door de sleepboot „En Avant" gesleept, op weg waren naar den zeedijk te W.-kapelle zijn gisteravond voor de kust ter hoogte van W.-kapelle bij wes tenwind en woelige zee twee hakken losge slagen en op drift geraakt. Uit Vlissingen vertrok de sleepboot „Goliath" ter assis tentie. doch deze vermocht de bakken niet op te pikken. De hakken werden ten zuiden van het zuiderhoofd bij Westkapelle op de kust geworpen, waar zij lek sloegen. Zij moeten als verloren worden beschouwd. Op de bakken bevonden zich drie West- kapelschc dijkwerkers, die in een benarde positie geraakten. Van den wal af slaagle men er door middel van een schietliin in verbinding met hen te krijgen. Met groote moeite zijn de 3 mannen aldus aan land gebracht. Naar sprekers oordeel heeft zoowel in als buiten ons land het staatspen sioen afgedaan. De resolutie op de Int. Arbeidsconferentie 1933 te Ge- nève aangenomen, laat wel voor landen als Engeland en Denemar ken het staatspensioen intact, maar vordert voor de andere landen een zich stellen op de basis van het vcr- zekeringsheginscl. De strijd in Nederland is en blijft beslecht. Spr. zegt, dat de organisatie onzer sociale verzekering voorziening eischt en het inge diende voorontwerp inzake de werkloos heidsverzekering radicaal zal moeten wor den omgewerkt. Arbeidsduur en arbeidsloon. Uitvoerig zet prof. Diepenhorst de be zwaren uiteen tegen de actie, nationaal en internationaal ontwikkeld ten gunste van de 40-uren week. Hij juichte het toe, dat minister Rom- me zich tegen den van soc. dem. zijde ge- oefenden aandrang om aan de idéé van de 40-uren-week sympathie te betoonen, schrap heeft gezet. Aan haar. verwezenlij king weigert de regeering mee te werken. Zuivering van oneffenheden als het ont breken van een vacanticregeling, verdere invoering van de Arbeidswet 1919, waarbij ook de arbeidsduur in den landbouw aan de orde komt, staan op haar program. Zoowel aan dit standpunt als aan den principieelen grondslag der voorontwer pen inzake beperking van den loonarbeid der gehuwde vrouw en de kinderbijslag regeling betuigt spr. sympathie. Aan het slot zijn beschouwingen samen vattend, komt spr. tot de conclusie, dat in de arbeidsverhoudingen van menigen landarbeider bepaling van arbeidsduur en loon verbetering behoeft. Van alle wette lijke bescherming zijn de landarbeiders verstoken. Teneinde hierin verbetering te brengen, huldigt spr. het parool: de re- gcering -arbiter er uit en het collectief ar beidscontract er in! Onbegrijpelijke methode van inlanders. Het komt, aldus liet Hdbld., in Indië nogal eens voor, dat Inlanders zich te slapen leg gen op de rails van tiam of trein en dan door een passeerende locomotief met aan hang worden doodgereden. Soms is dit het gevolg ervan, dat de menschen de koelte van de spoorbaan verkiezen boven de war me woningen. Maar een geval dat zich kort geleden voordeed in het Demaksche geeft een andere oorzaak. Daar werden twee vis- schers, die zich op de rails te slapen had den gelegd, vermorzeld door een ochtendtrein tegen vijf uur 's morgens. Het blijkt, volgens de „Tndië Bode", dat desamenschen zich ook op de spoorbaan te slapen leggen, wanneer zij vroeg op willen! Door den naderenden trein worden zij dan wakker. De trein doet als wekker dienst. Maar in dit geval schijnen de visschers zoo vermoeid te ziin geweest, althans zoo vast geslapen te hebben, dat zij het geluid en de trilling in de rails niet hebben waargeno men niet bovenstaand voor hen noodlottig gevolg. Vijven en zessen KINDEREN EN OUDERS RECHTELOOS TEGENOVER FALENDE LEERAREN. „De carrière van ons kroost goeddeels in handen van het onderwijs." Er is heel wat onrecht in de we reld, waarvoor men vroeger niet droomde ooit bij den aardschen rechter genoegdoening te kunnen vinden en dat thans hiervoor wel degelijk vatbaar blijkt, schrijft mr. K. Denijs in de N.R.Ct. In dit verband vraagt de schrijver zich af, in hoeverre de belangen onzer kinderen met betrekking tot het onderwijs, rechtsbelan gen te noemen zijn. De carrière van ons kroost ligt, aldus mr. Denijs, voor een groot gedeelte in de handen der leeraren. Kunnen wij genoemde belangen met. do wet in de hand verdedigen, wanneer ze in de knel komen, juist zooals we voor ons verdiend loon, ons uitgeleend geld of ons eigendom zouden opkomen. Het antwoord schijnt, aldus mr. D., toch wel te moeten luiden, dat die belangen geen rechtsbelangen ge noemd kunnen worden, want men kan een leeraar niet door den rech ter laten veroordcelcn om hij voor beeld van een ongerechtvaardigde Naar de Tel. verneemt, is het officieel be zoek van den Koning der Belgen aan H.M. de Koningin thans bepaald op 14 Novem ber. Koning Leopold zal dien dag in de hoofd stad aankomen. De Koningin zal eenige dagen ten Paleize op den Dam vertoeven. De duur van het bezoek staat nog niet vast. Nauwelijks was het laatste kind geredof het dak stortte in. Gisteravond omstreeks elf uur ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in de groote landbouwerswoning, van den landbouwer van Galen in de Ossche heide te Hcesch (N.B.). Toen de bewoner den brand, die in het achterhuis was ontstaan ont dekte, moest men terstond alle po gingen in het werk stellen om de acht kinderen, die boven sliepen, te redden. Nauwelijks was het laatste kind in veiligheid gebracht of een gedeelte van het dak stortte in. Zoowel inboedel als de geheele landbou wersinventaris, waaronder karren, dorsch- machine en andere gereedschappen werden een prooi der vlammen. Eenig klein vee kwam mede in het vuur om. De brandweer van Oss kon wegens ge brek aan water geen hulp verleenen. De woning brartdde tot den grond af. Auto tegen boom gereden. Oor zaak onbekend. Op den Rijksstraatweg Heino-Zwolle heeft zich gisteravond omstreeks zeven uur een ernstig ongeluk voorgedaan, waarbij een inwoner van Enschedé werd gedood en een dame uit Ommen verwondingen opliep. Tweehonderd meter voor de Ganzenpan- nebrug is door nog onopgehelderde oorzaak een personenauto uit Zwolle, bestuurd door den 31-jarigen heer H. F. J. Monko te En schede, plotseling de linkerweghelft opge reden en vervolgens met een hevigen slag tegen een boom gebotst. De bestuurder was op slag dood. De in zittende dame, een verpleegster, die gehaald werd om de echtgenoote van den bestuur der in Enschede te verplegen, bekwam een beenbreuk, en ernstige verwondingen in het gelaat. Op advies van den geneesheer, die de éérste hulp verleende,' is zij naar het Sophia- ziekenhuis te Zwolle overgebracht, waar heen ook het stoffelijk overschot is ver voerd. Mr. F. C. M. Pels Rijcken te Breda heeft, aldus het Hsbl., bij de rechtbank aldaar een bezwaarschrift ingediend tegen de ver zegeling der persen van „Zwart Front" in de drukkerij der firma Van den Boogerd te Oisterwiik. De rechtbank heeft dit be zwaarschrift in raadkamer behandeld, waarbij mr. Pels Rijcken persisteerde bij zijn verzoek tot opheffing van dit beslag, dat was gelegd wegens beleediging van mr. Bomans en van burgemeester Ploeg maker uit Oss. De officier van justitie verzette zich tegen opheffing van het beslag. Bij be schikking van gisteren heeft de rechtbank de geldigheid der door mr. Pels Rijcken opgeworpen bezwaren erkend en bevel ge- vijf een zes te maken. Ook kan men de beslissing van een leerarenvcrga- dering betreffende liet overgaan niet aan het oordeel van den rechter on derwerpen. Een recht tot dat alles is althans nergens in de wet vast gelegd. Wij zijn gewend aan deze rech- leloosheid. Hier zou dus een rechteloosheid zijn, die alleen daarom weinig treft, omdat we er langzamerhand aan gewend zijn en er zoo doende geen oog voor hebben. Nu moet men uit het voorgaande vooral niet opmaken, (lat we over het algemeen geen vertrouwen in de rechtvaardigheid van onze leeraren koesteren (het tegendeel is waar), maar het valt niet in te zien, waarom zij niet even goed als ieder ander mcnsch af en toe kunnen falen in het nakomen hunner verplichtingen, en het schijnt toch onjuist, dat de burger wel wordt beschermd tegen een falenden schuldenaar, maar niet te gen een falenden leeraar, lceraarsvcrgade- rmg of directeur, die hem misschien veel meer kwaad doen. Hier is sprake van een grove wanverhouding, waarvoor alleen de gewoonte ons blind heeft gemaakt. Lrhter moeten we hier toeh een restrictie maken en nu komen wij weer tot de ruime opvatting van de onrechtmatige daad terug. Er is namelijk geen enkele reden om aan te nemén, dat rle verplichting tot de in het maatschappelijk verkeer bctamende zorg vuldigheid ten aanzien van eens anders per soon of goed. welke sedert het arrest van 1919 aan een iegelijk op straffe van schade vergoeding is opgelegd, plotseling zou halt maken hij onderwijzend personeel in dc uitoefening van zijn werkzaamheden. Waarom zou iemand, die rapport- of proefwerkcijfers uitdeelt of een leerling van school stuurt, niet even goed en onder dezelfde sanc- tics op zijn tellen moeten passen, als om maar wat te noemen, iemand, die een boycott proclameert of het doen en laten van zijn con current bespreekt? SOETSJA.U WEER HEROVERD? Uit Hankau wordt officieel medegedeeld, dat de Chineezen, die volgens Japansche berichten zouden zijn omsingeld, zich aan gesloten hebben hij de overige Chineesche troepen. De Chineezen treffen ten westen van Soètsjau maatregelen voor den verde ren strijd. Zij zouden zelfs een tegenaanval hebben ingezet. Volgens een andere officieële Chineesche mededeeling van den nationalcn militaucn raad trekken de Chineesche troepen zich strategisch van het Soètsjau front terug. Al hebben reeds de punten bereikt, die voor de toekomstige militaire Operaties zijn aange wezen. In het communiqué wordt voorts gezegd, dat verscheidene Chineesche afdec- lingen kleine Japansche eenheden op de vlucht gedreven en onverwachte successen behaald hebben. Chineezen weer in Soètsjau? De Chineesche bladen publiceeren vol gens het Chineesche Persbureau een onbe vestigd bericht, volgens hetwelk de Chinee sche troepen gisteren Soètsjau zouden heb ben heroverd. In een ander legerbericht wordt ver klaard. dat de Chineesche strijdkrachten ten oosten van Kweiteh, dat ICO K.M. ten westen van Soètsjau aan den Loenghai geven tot opheffing van het gelegde be slag. Niettemin blijft dit nog eenige dagen liggen, in afwachting van een eventueel cassatieberoep van den officier van ju stitie, waarover nog overleg wordt genleegd met den procureur-generaal te 's-Hertogen bosch. Vader en drie zoons door de Am- sterdamsche politie gepakt. De firma Vroom en Dreesman in de Haarlemmerstraat te Amsterdam kreeg herhaaldelijk inbrekers op be zoek. Eindelijk is de politie er thans in geslaagd na een wederom herhaal de inbraak, de daders te arresteeren en wel een 41-jarigen man, wonende op den Achterburgwal en zijn drie minderjarige zoons, resp. 14, 16 en 18 jaar oud, die door hun vader wer den meegenomen op het dievenpad. Een treurig geval, derhalve! Een agent van politie bemerkte, aldus het Hdbld., Zaterdagnacht opnieuw onraad in het groote pand in de Haarlemmerstraat. Hij waarschuwde het bureau Warmoesstraat en een groot detachement rukte Uit om de ge heele omgeving af te zetten. Reeds dadelijk trof men een jongeman aan, die op straat een uitkijkpost had be trokken. Hij werd gearresteerd en bleek later de oudste zoon te zijn. Inmiddels vertrouwden cle vader en twee zoons, die binnen „werkten", er op, dat alles veilig was en tegen zes uur verlieten twee zoons het gebouw, voorzien van koffers, volgela den met allerlei gestolen goederen. Zij wer den onmiddellijk aangehouden. Vader zat op zolder. De politie ging er vervolgens toe over het gebouw te doorzoeken, maar eerst na een speurtocht van eenige uren slaagden zij er in op een der zolders den vader, die zich daar verborgen had, op te sporen en te ar resteeren. Bij een huiszoeking op den Achterburg wal heeft de politie tal van goederen in be slag genomen, welke hij vorige inbraken bij V. en D. waren gestolen. Zoodat do poli tic. ongetwijfeld een goeden slag liceft ge slagen Vader eischte schadevergoeding. Wij kunnen dus zeggen, dat er ook ten deze geen juridisch niemandsland meer bestaat. Echter weten wij niet, of het besef hiervan in de practijk reeds tot gevolgen heeft geleid. Het valt niet met zekerheid te concludeeren uit een onlangs in de pers vermeld proces, dat door een vader werd ingespannen, omdat zijn zoon midden in den cursus van een hoogere burgerschool werd weggezonden, zonder dat er genoeg zame reden voor dezen harden maatregel zou hebben bestaan. Er werd schadever goeding geëischt, omdat door de overplaat sing naar een andere school de leerling een jaar verspeelde. Weliswaar is deze eisch afgewezen, doch niet omdat de rechtbank er principieel bezwaar tegen had. Het te gendeel bleek wel duidelijk hieruit, dat volgens dc rechtbank de vordering niet tegen don directeur en den Staat (het gold een rijks H.B.S.) had moeten worden inge steld, doch tegen de leerarenvergadering, dip het besluit had genomen. Zoonis gezegd is het niet zeker, of hier de ruime opvatting van de onrechtmatige daad werkelijk een rol speelde, daar de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat een inbreuk op het reglement der school of zelfs op de wet op hel middelbaar onder wijs ten laste werd gelegd. Mr. D. ziet het er nog niet van komen, dat zelfs in dit tijdsgewricht, zwanger van repetities, die in verband met de eindrap porten loodzwaar wegen, een eisch wordt ingesteld tot veroordeeling van een leeraar om bijvoorbeeld van een totaal ongemoti veerde drie een zes te maken en tot be taling van vijf en twintig gulden voor ie- dcren dag. dat hij in gebreke bleef met aan deze uitspraak te voldoen! Desniettemin meenden wij, zoo besluit schr., goed te doen met er op te wijzen dat er als heter toe komt ook op dit voor velen zoo belangrijk gebied, waar men zich naar wij zonder vrees voor tegenspraak meenen te mogen zeggen vaak zoo machteloos voelt, recht te krijgen moet zijn, Vertrek van Aankomat t, Wielewaal (heenreis) Rang. 23 Mei Singap. 23 Mei Oehoe (terugreis) Basra 23 Mei Athene 23 Mei Nandoe (heenreis) Basra 23 Mei Jodhp. 23 Mei Emoe (terugreis) Rang. 23 Mei Jodhp. 23 Mei spoorweg is gelegen gistermorgen de onder bevel van generaal Doihara, den „Lawrence van Mandsjoerije", staande veertiende ja, nansche divisie op de vlucht hebben gedre ven Doihara's strijdkrachten trekken zich thans ten noorden v. den Loenghai spoor weg in de richting van West Sjantoeng Aanval op Lanfeng. De stad bezet? Gemeld wordt, dat na verbitterde aanval- len de Japansche troepen de vesting Lan- fen'g zijn binnengerukt. In de straten wordt nog gevochten. De val van Kaïfeng wordt ia de eerstvolgende dagen venvacht. Duitschland laat China los, Van betrouwbare zijde wordt vernomen, dat Duitschland op aandringen van Japan zijn adviseurs uit China zal terugtrekken en ook de levering van wapens zal staken. Verscheiden Duitschers zouden nog in den loop van de week vertrekken. Het dagblad „Asalii meldt, dat piins Ko- noyc een wijziging van de Japansche regee ring voorbereidt, welke met name de mi nisteries van oorlog en marine betreft. Gouverneur van San Luis helpt den opstandigen generaal. De opstand in Mexico heeft zich ie ""mistelling met de officieele be- i -n, volgens welke de regee- rii.„ den'toestand meester is ver der uitgebreid. De gouverneur van San Luis Potosi, Nctro, heeft zijn post verlaten en zich met Cedillo vereenigd. Bij een vuurgevecht te Lagunita, waarbij twaalf opstandelingen sneuvelden, waaron der de neef van Cedillo, werden verborgen vliegtuigen van Cedillo door regeerings- troepen gebombardeerd. Volgens de bladen zouden bombardements vliegtuigen der opstandelingen boven de stad San Luis, waar president Cardenas op het oogenblik vertoeft, zijn verschenen. Regeeringsvliegtuigen konden er niet in slagen, de vliegtuigen der opstandelingen te bereiken. Een Afrikaansche wildernis, De correspondent van de New York Times meldt uit Valles (Staat San Luis de Potosi), het centrum der aanhangers van generaal Ce dillo, dat de Cedillisten een grooter gebied controleeren dan tot nu toe werd gezegd. Ongeregelde troepen controleeren het grootste deel van den weg van San Luis naar Antiquo Morelos, terwijl de honds- troepen meester zijn van de spoorlijnen. De correspondent is van meening, dat het vrij veel tijd zal kosten om de rebellie in dit gebied, dat veel lijkt op de Afrikaansche wildernis, te bedwingen. Cedillo bezit vliegtuigen Volgens een door het Amerikaansche Staatsdepartemont tegengesproken bericht, zou generaal Cedillo 57 Amerikaansche vliegtuigen bezitten, waarvan eenige van het laatste Duitsche type zijn. Bovendien zouden veel vlicgluigzendingen uit de Ver- eenigde Staten Brownesville zijn gepas seerd. Ten slotte wordt uit San Luis gemeld, dat een vliegtuig van Cedillo geprobeerd heeft het huis, dat Cardenas thgns bewoont, te bombardeeren. Het toestel werd evenwel door regeeringsvliegtuigen verjaagd. Toeristen verzocht het land te verlaten. Volgons verschillende reizigers uit Mexi co heeft de consul-generaal van de Vereen. Staten de Amerikaansche toeristen verzocht het land te verlaten. De treinen worden door soldaten geëscorteerd. Ontvluchte meldt zich bij de po litie. De vorige week is een verpleegde, afkom stig uit Zutfcn, uit de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen ontvlucht. De man heeft ge durende dien tijd met bedelen getracht om aan de kost te komen, maar achteraf vond hij dat een geregeld leven toch verkieslijker is dan het zwerven en gisteren meldde dc man zich dan ook bij de Amsterdamsche politie. Sedert October van het vorig jnnr yvas hij opgenomen voor den tijd van drie jaar. Hij zal nu wederom op transport wor den gesteld. POSTDUIVENVEREEMGING V.O.P. Gisteren hield bovengenoemde vereenigioS een wedvlucht van af Ouvrain, 293 km. Prijzen werden als volgt verdiend: J. Boon 1; Giesen 2, 20; C. de Wit 3, 25; ,de Vroome 4; M. de Boer 5, 13, 21; W. de Ruiter 6; O. Boon 7, 10, 12; P. Post 8; J- de Ruiter 9, 18, 23; A. Koorn 11, 15; Fillerup l4' 22; j. Bruin 15, 19; G. J. de Wit 17; H. v. der Wal 24 Vrijdag; a.s. van 6 tot 8 inkorven.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2