„Hahanni-goud', is niet voor blanke mannen! Heemraadschap Wieringen Zilveren jubileum bloembollencultuur Motorfiets op den rijweg gerepareerd Beurtschip in de Haukes in beslag genomen De middenstandsdag te Den Helder uitgesteld Omslag met één gulden verhoogd Postduivenver. „Victoria" Avontuur in Canada Een vloek gaat in vervulling. Dezer tinken gingen er berichten over Rrootc goudvondsten in Canada door de internationale pers Klaar blijkelijk betreft het hier het z.r. „Nahannl-goud", waarover in onder- staanden brief het een en ander ver teld wordt. „Nahanni-goud is niets voor blanke man pen! Dood dreigt allen, die het aanraken'" Sinds Reneraties laat de stam der Nahanni deze waarschuwing hooren. Deze Indianen dulden op het ooeenblik nog niet ,dat bleek- gezichten Juin gebied, dat vele malen groo{er dan Nederland is en in bet noord-westen van Canada ligt. betreden. Slechts een ding brengt de roodhuiden rnrt de bleekgezichten in aanraking de ruil van hun vellen en hun goud tegen bijlen, wapens en munitie. Ken enkele blanke mocht aan den rand van hun gehied oen handelsnederzetting onder houden Daniël Mecleod. Terwijl hij daar zijn ruilhandel dreef, werden dezen man drie zonen Charles. William, en Frank geboren, die in de Canadeesche wouden tot kundige jagers opgroei den en de zeden van de Tndianen beter leerden kennen dan de cultuur van het zuiden. Zij hoorden van het met een vloek beladen Nahanni- goud en men vertelde hun zelfs, waar het te vinden was. Geen wonder dus, dat zij op zekeren dag besloten, een expeditie uit te rusten, om een onderzoek naar dit goud in te stellen. De Indianen drongen er bij hun blanke vrienden tevergeefs op aan, dit plan te la ten varen. Koop tegen Hoop. De eerste expeditie mislukte. Tiet vlot. Waarop de drie broeders htm tocht maakten sloeg om en hun voorraden gingen verlo ren, De winter stond voor de deur. Totaal uitgeput, maar niet ontmoedigd, kwamen de drie zonen bij den vader terug. De oude Macleod wilde echter een nieuwe onderne ming niet meer steunen. De drie broeders vonden echter een nieuwe epldgever goud heeft immers een verleidelijke klank. De man heette Stark, Hij was 40 iaren oud en gaf het geld onder de voorwaarde, dat hij de expeditie mocht begeleiden. Voordat de expeditie haar tocht zou aanvaarden, brak Charles Macleod een heen. Stark wilde ech ter niet wachten en derhalve vprtrok men zonder Charles, Men koos ditmaal een ande ren weg en maanden gingen voorbij. Tenslotte kreeg Charles een mon delinge mededeeling. Indianen had den een blokhut gevonden .waarin de lijken van twee blanken lagen. Verder hadden zij het spoor van een derden blanke gevonden, die klaar blijkelijk den weg over de Tclegraph- rivier genomen had om naar Van- couver te gaan. Charles schrok. Hij besprak het bericht met zijn vader. De onzekerheid, hoe het met de broeders zou gaan, was zenuwsloo- pend. Maar de oude Macleod kon zijn zoon op een onderzoekingstocht niet meer ver gezellen. Zou Charles dus alleen gaan? Ten- slotte verzocht men aan de Nahanni-India- nen Charles naar de eenzame hut te bege leiden, d.w.z. men vroeg hun, hun oeroude wet te breken. Op zekeren morgen verschenen echter 'wee Tndianen in de nederzetting, stijf en vormelijk. Zij boden aan Charles naar de hut te brengen, indien hij beloofde, onder weg niet naar goud te zoeken. Lugubere vondst. Men brak op. Weken verstreken. Toen was de hut bereikt. Charles trad binnen... Op ruwgetimmerde bedden vond hij de half vergane lijken van twee mannen. Toen hij deze nadPr onderzocht bemerkte hij iets zeer belangrijks de ruggegraat van de bei de mannen was gekromd en deze kromming bad hij dikwijls genoeg waargenomen bij roofdieren, die aan een stryehninevergifti- ging gestorven waren! Nu had Charles nog een taak: vast te stellen van wie dpze lijken waren, Hij zocht en vond twee ringen, die bewezen, (lat zijn broeders den dood gevon den hadden, terwlil de derde, ontkomen man Stark was. Charles stond een oogen- blik stil. Wraak. Hij zwoer, dat hij Stark zou vinden, al zou hef aan het einde van de wereld zijn. Vermoord had hij zijn broeders, vermoord om in het bezit van hef goud te komen. Wekenlang zwierf hij op de wegen van F.dmonton en Vancouver rond. In Prince TTupert, in de rijkscentrale voor den aankoop van goud, hoorde hij eindelijk iets, Stark was daar geweest, had ruw goud verkocht en daarvoor 11,000 dollar ontvangen. Wat doet een mensch, dacht Char les, wanneer hij geld heeft en een misdaad op zijn geweten? Drinken zal hij, natuurlijk drinken, Fn der halve keerde Charles naar Vancou ver terug en zocht alle kroegen af. In een rookerig hol vond hij Stark zitten... Een verontruste kreet van Stark nam Charles' laatsten twijfel weg. „Waarom heb je het gedaan?" vroeg hijmaar reeds daalde iets hards op zijn hoofd neer, zoodat hii de bezinning verloor. Toen hij de oogen weer opende, zijn ver baal aan de nolitie deed ,eischfe men bete re bewijzen, Het werd Charles duidelijk, dat bij alleen moest handelen. Wekenlang zocht hij opnieuw naar Stark en spoorde hem eindelijk in een kleine farm in de nabij heid van de Albarfa-grens op. Door een verrekijker zag Stark, wiens ze nuwen geheel kapot waren, zijn achtervol ger in een auto aankomen. Hij wist, dat er geen uitweg meer was en schoot zichzelf neer. De laatste der mannen, die hef Nahan ni-goud aanraakten, was dood. De vloek was In vervulling gegaan.. Het ongeluk bij Muiden. Te gen automobilist 14- dagen ge- ëiseht. Voor de vijfde kamer der Amsterdamsehe rechtbank stond gisteren de automobilist terecht, die in den nacht van 20 op 21 Sep tember van het vorige jaar op den Rijks weg bij Muiden een jeugdig motorrijder aanreed, die de onvoorzichtigheid had be gaan zijn onverlichte motor op den rijweg te repareeren. De motorrijder werd met een schedelbasis-fractuur en twee gebroken beenen naar do Majella-stiebting te Bus- sum vervoerd, alwaar hij ruim drie maan den heeft moeten vertoeven. Den automobi list was het veroorzaken van zwaar licha melijk letsel door schuld ten laste gelegd. De deskundige, inspecteur C. Lan- geveld uit Bussum, was van mee ning, dat de motorrijder onjuist handelde, door met een onverlichte motorfiets stil te staan op den snelverkeersweg, maar verdachte had met die mogelijkheid rekening moeten houden. De motorrijder wist zich van het gebeur de niets meer te herinneren. Hij gaf toe de reparatie te hebben ver richt op den weg. De verdachte verklaarae, dnt hij met een snelheid van 70 h 80 k.m. reed, hij had voor een tegenligger juist zijn groote lampen gedpmnt, Plotseling zag hij een onverlichte motorfiets vlak voor zich op den weg. Een aanrijding kon hij niet meer voorkomen, ofschoon hij scherp naar links uitweek, waardoor hij een tegenligger raakte. Requisitoir. De Officier van Justitie mr. J. Bosch meende, dat de verdachte met te groote snelheid had gereden en er geen rekening mede had gehouden, dat zich een onverlicht voertuig op den weg kon bevinden. Wegens het veroorzaken van zwaar lichamelijk letsel door schuld vor derde spr. een gevangenisstraf van veertien dagen en intrekking van het rijbewijs voor den tijd van zes maanden. Pleidooi. De verdediger, mr. P- Sanders, was \an "ordeel, dat het ongeluk te wijten was aan den motorrijder en niet aan den automobi list. De motorrijder handelde hoogst onvoor zichtig door zijn motorrijwiel onverlicht op den autoweg te zetten. Op de bermen had hij ruimte genoeg gehad voor zijn hei-stel W erkzaamheden. Verdachte remde onmiddellijk en week fcherp naar links uit, bij reed niet bijzon der hard en op dft punt van den weg kon bij niet verwachten, dat er een onverlicht voorwerp op den weg zou staan. Het klem drong pi. op vrijspraak aan. Vonnis 7 Juni. De Middenstandsdag, welke op 26 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) vanwege het district XI van den Kon. Ned. Middenstandsbond te Den Helder gehouden zou worden, is wegens bij zondere omstandigheden utigesteld, zoodat deze op Hemelvaartsdag geen doorgang zal vinden. 'ANNA PAULOWNA CHINEESCHE WOLHANDKRAB GEVANGEN. Door den heer Siewcrs, visschcr nlhier is in het Oude Veer in een fuik een Chineescho wolhandkrab gevangen. Van poot tot poot meet het dier 30 c.m. BREEZAND UITVOERING KINDERKOOR Zaterdagavond geeft het kinderkoortje onder leiding van mej. N. v.d. Goes een uit voering bij den heer Borst. Tal van aardi ge liedjes en een tooneelstukje staan op het programma. Voor bijzonderheden zie men do adver tentie. In do zaal van den heer Jb. Borst vierde Dinsdagavond do afd. der Alg. Ver. van Bloembollencultuur op feestelijke wijze haar 25-jarig bestaan en het zilveren jubileum van den heer A. van den Berg als voorzit ter dezer afdeellng. Opening. De heer A. v. d. Berg heette in z'n ope ningswoord allereerst burgemeester Lovink en echtgenootc hartelijk welkom. Spr. gaat dan in gedachte 23 jaar terug, en wijst er op. dat de heer Lubbert en echtgenoote de eenigen zijn, die overbleven van alle vrien den, waarmee spr. bij het vestigen van de cultuur en het oprichten der afdeeling in Breezand kennis maakte. Doelend op de groote belangsteilng voor het feest, merkte spr. onder hilariteit op, dat „de groote aanvoer van goede en droge kwaliteit", een bewijs is, dat het met de veroenlging goed gaat. De heer van den Berg reikte hierop de prijzen uit, die behaald zijn door do inzen ders op de bolbloemententoonstelling, die in Februari i* gehouden. In de speeches, gehouden hij de opening en sluiting dier tentoonstelling, beluister den we veel, dat ook nu, zij 't in anderen vorm, in herinnering werd gebracht en daar we toen een zeer uitgebreid verslag gaven, zullen we dus nu meer in de weer gave van het gesprokene sterk beperken. De heer A. v. d. Berg gehuldigd. De secretaris der afd., de heer G. A. Preijde, spreekt den voorzitter toe. die de moeilijke laak op zich nam leiding te geven Als blijk van de groote waardeering, die men daarom den voorzitter toedraagt, biedt spr. den heer van den Berg een compleet tuinameublement aan. (Gejuich).) Spr. richt zich dan tot den heer Lub bert, ook jubilaris, omdat hij 23 jaar lid is der afdeeliitg De heer Van den Berg dankt hierop met eenige geestige woorden voor den hem toegezwaaiden lof en voor 't mooie ca deau. 25 jaar afdaelingsleven. De heer Preyde gaf vervolgens een aap- dig overzicht van het wel en wee der af deeling, vanaf de oprichting, li Juli 1913. Lezing, cursussen, excursies werden ge houden, de afdeeling verleende ook steun op maatschappelijk gebied. Met den wensch, dat men op den inge slagen weg voort mag gnan en de vereeni- ging moge bloeien tot heil der kweekers en der hecle streek, werd dit overzicht be sloten. Burgemeester Lovink spreekt. Burgemeester Lovink feliciteert namens het gemeentebestuur den Jubileerenden voor zifter, Als een goed kapitein bleef de heer van den Berg aan het roer en spr. hoopt, dat hii nog vele jaren de leiding zal houden. Na een compliment aan den secretaris richt spr. zich pok tot den heer Lubbert. En later toen spr. afscheid van de feestvierenden nam, stelde hij, nog twee personen op den voorgrond: den heer Ka- kebeek, den afgetreden directeur van de Overijselsche Hypotheekbank en Pastoor Verhoeff, tot wien in die slechte tijden de mensclien zich in wanhoop wendden. Ook de heer Lubbert spreekt. De heer Lubbert feliciteert eveneens den voorzitter en dankt voor de tot hem gespro ken waardeerende woorden. Hij wijst in het bijzonder op wat Burgemeester Lovink en Pastoor Verhoeff van de regeering ge daan wisten te krijgen tot steun van de kweekers en daardoor ook tot steun van de arbeiders. Feestelijke stemming. Kwistig werden tusschen het gesprokene door, ververschingen rondgediend, een goede band zorgde voor muziek, een groep je „boerinnen" bezongen op leuke wijze het 25-jarig bestaan der afdeeling en het voor zitters jubileum; mevr. Kuys zong „Droom land", de heer Kaandorp gaf met een bil jartkeu een solo op een bierfleseh je, en onder leiding van den heer Knip,die voor het verdere deel van den avond (lees nacht) als ceremoniemeester fungeerde, werd de stemming steeds beter. WIERINGEN Gisteren vergaderde het Bestuur van het Heemraadschap Wieringen in Hotel Cen traal te Ilippolytushoef. Aanwezig 18 personen. Voorzitter de heer J. Doves Sz., secreta ris de heer O. J. Bosker. Na opening worden de notulen goedge keurd. Ingekomen stukken. Hiervan vermelden we: Proces-verbaal van kasverificatie. Een schrijven van Ged. Staten betreffen de verzekering, beheer penningmeester en wijziging van het Algemeen Waterschaps reglement, waarbij een ontwerp-besluit, dat reeds 30 dagen voor belanghebbenden ter inzage heeft gelegen. Bij handhaving van den tegenwoordigen penningmeester behoeft de eerste 5 jaar geen verandering in den bestaanden toestand te komen. Van Ged. Staten een schrijven betreffen de conversie van geldleeningen. Door dit college wordt er op aangedron gen pogingen te doen, bij de geldschieters het rentepercentage van loopende lee ningen te verlagen. Dit is inmiddels ge beurd, de rente van 4 en 4% pet. is terug gebracht tot 3V£ pet. Een schrijven, eveneens van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat zij het bezwaar schrift van den Staat der Nederlanden in zake den aanslag in polderlasten van de perceelen behoorende tot het Woudstrand, gegrond achten. Besloten wordt aan Registratie en Do meinen mede te deelen, dat het hoogo ge deelte van den Normerpolder in de lasten van hef Heemraadschap behoort te worden ongenomen. Naar globale berekening zal p'm. 30 TT. 4. toch buiten de lasten vallen. F.en schrijven van den Ontvanger der Re gistratie en Domeinen te Den Helder (ver tegenwoordigende den Staat) houdende de mededeeling. dat hij zijn bezwaarschriften 1036 en 1037 betreffende aanslag in polder- lasten van het z.g.n. Woudstrand handhaaft (Zie hiervoor). Van Ged, Staten een schrijven, houdende de mededeeling. dat kasgeldleeningen kun nen worden gesloten tegen een renteper centage van minder dan 1 Met de aange vraagde looning van f 5000.zal hiermede rekening moeten worden gehouden. Van do N.V, Rott. Bankvereenigtng een schrijven waarin wordt medegedeeld, dat door dezo hank zal worden verstrekt een kasgeldleening groot f 5000,tegen een rente van V>%. on bepaalde voorwaarden. Besloten wordt hierop in te gaan. Van den minister van Sociale Zaken een schrijven betreffende goedkeuring der aan gevraagde subsidie voor uit te voeren wer ken in werkverschaffing. Tiet betreft hier de verbetering van de verbindingssloot tusschen de Stroeër en Hippolytushoevcrkoo1- gen. De overheidssubsidie zal ten hoogste f 12075.bedragen (Arbeids loonen, regenverlet, laarzenvergoe ding, rentezegels) Sociale verzeke ringen komen ten laste van 't Heesn raadschap. Aan het gemeentebestuur zal worden be kend gemaakt dat ongeveer 13 km. walsloot om in werkverschaffing te verbeteren, ter beschikking kan komen. De voorzitter deelde mede, dat het nood zakelijk is een brug te maken over de nieuw te maken verbindingssloot, hierboven ge noemd, ten behoeve van het gebruik van enkele perceelen land. Deze brug kan ge maakt worden van afval der gesloopte mo lens. De begrooting. Lasten met 1 1 per h.a. verhoogd. Bij de ontvangsten valt weliswaar een belangrijke inhaal van achterstallige lasten waar te nomen, doch er blijft een belang rijke post. De onder den aanslag der vorige twee jaren opgenomen ingedijkte gronden bin nen der nieuwen Normerdijk zullen, zooals het zich laat aanzien, weer van den leg ger der omslagplichtige landen moeten worden afgevoerd, met terugstorting van de daarop gestorte lasten in dit geval. Een en ander hangt af van de uiteinde lijke conclusie, of bedoelde binnengedijkte gronden vóór deze indijking als „grond" behoorende tot het voormalige eiland Wie ringen kunnen worden gerekend dan wel of bedoelde perceelen voordien uitsluitend zee of strand waren. De rentevoet van schulden is in verband met do algemeene rentedaling belangrijk verlaagd, doch voor rentebetaling en af lossing moet een belangrijk bedrag van don omslag worden gevorderd. Het stroomtarief van de bemalingsinrich tingen is wat lager, doch daartegenover be wegen de uitgaven voor zoet watervoorzie ning en voor het beharde wegennet zich in stijgenden lijn. Van den Minister van Sociale Zaken is bericht ontvangen, dat hij bereid is de kosten van arbeidsloon van de verbreeding der verbindingswegen ten behoeve van de bemaling der voornaamste koogen geheel voor rekening van zijn departement te ne men. Omtrent de verbetering der zoetwater voorziening, welke thans nog door de zeer onvoldoende walslooten geschied, zijn de onderhandelingen nog gaande. Hierbij blijven de kosten van kunstwer ken, sociale verzekering en hulpmaterialen voor rekening van het Heemraadschap. Waar krachtons het nieuwe wegenregle ment een meer centraal toezicht op de wegen, uitgevoerd door den Provincialen Waterstaat, op het reeds zoo uitgebreide wegennet van het Heemraadschap, nog uitgebreider voorzieningen worden ge- eischt is het niet mogelijk een post uit het in de laatste jaren daartoe uitgetrokken bedrag te bestrijden, terwijl Ged. Staten geen leening zullen toestaan tot dekking van de kosten van een verzwaard onder houd. Dijkgraaf en Heemraden hebben na rijp beraad dan ook moeten be sluiten om over te gaan tot oen tijdelijke lastenverhooging van 11 per H.A. De verordening omtrent de verschillende maal-pcilen, kan nog niet ter goedkeuring worden aangeboden, omdat verschillende proeven nog moeten worden genomen. Met het polderbestuur van „Waard Nieuwland" zal een overeenkomst moeten worden gesloten omtrent tusschentijdsche toozingen van het overtollige zomerwater uit de Oeversche koog. Dit bestuur heeft zich al bereid ver klaard, onverwachts overtollig water te zullen ontvangen. Wat de toevoer van het zoete water be treft. heeft de Wieringermeer-directie zich bereid verklaard, ten tijde dat men elders een lageren waterstand noodig acht, voor de watervoorziening van Wipringen de schui ven aan de rijkshaven te de Haukes, ter op zetting van het water in het Amstelmeer- kanaal, te sluiten... Dit heeft voor korten tijd al eens plaats gehad. De begrooting sluit in ontvangsteen en uitgaven tot een bedrag van f 18.605.54. Nadat de begrooting onder het oog is gezien, doen verschillende leden de opmer king dat. het jammer is, dat de lasten met f 1.'per H.A. moeten worden verhoogd. De voorzitter geeft nadere toelichting en zegt dat met een Iastenopbrengst van f 9.00 per H.A. het vorig jaar een tekort is ontstaan van f 2300. Dit bedrag alleen is al niet weg te werken met f 1.— verhooging. De verhoo ging zal ongev. f 1800 opbrengen. De heer .Tac. Engel meent dat in dezen tijd geen verhooging mogelijk is. De post onbetaalde-lasten zal dan nog grooter worden. De secretaris-penningmeester geeft ook nog toelichting. We hebben 40 k.m. ver harden weg te Onderhouden en 60 k.m. wa terwegen enz. De hcpr J. G. Koov zou het Rijk in de kosten van onderhoud van den Norwerweg willen laten bijdragen. Deze weg vraagt veel onderhoud ten behoeve van het Rijk. De heer S. Vcerdig is van meening dat het bij teren van de wegen ook wel wat voordecliger kan geschieden. In de Anna- Paulownapoider doet men dat met een fiets met aanhangwagentje, dat lijkt spr. ook wel wat voor hier. Het Dag. Bestuur zal zich op de hoogte stellen. Hoowpl de aanwezigen in principe allen tegen lastenverhooging zijn, ziet ntpn vrij algemeen de noodzaak van f 1.verhooging per H.A. wel in. Met op twee na algemeene stem men wordt de begrooting dan ook goedgekeurd. Rondvraag. De heer M. Lont informeert naar het te veel en te weinig water in de Maske. Om hierin verbetering te brengen, blijkt dat bemaling noodzakelijk zou zijn. Wegens de te hooge kosten laat men dit punt voor eerst maar rusten. De heer C.. V. Koorn informeert naar de mogelijkheid de grove stukken steen en ba salt op den zuidelijken Gesterweg in te doen walsen. Zal in orde worden gemaakt, zoodra de gelegenheid daartoe gunstig is. Hierna sluiting. Maandag is in de haven van de Haukes het motorschip Bertha III van de firma C. N. van Koningsbruggen door den Rijksveld wachter Brouwer aangehouden. De nog in het schip aanwezige lading werd in beslag genomptt. Ook het gedeelte van de ladifig, dat gelost was, werd achterhaald. De schipper handelde in strijd met het beurt vaart reglement. Na onderzoek door de Justitie zal de la ding, welke uit niais bestond, worden vrij gegeven. Vereeniginq tot bevordering ven getrouw schoolbezoek, De vereen, tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de o. I. school te Hippoly- tushoef hield gisteravond in hotel Centraal van den heer S. Kaan een vergadering on der leiding van den heer N. Kaan. Na opening worden de notulen gelezen en vastgesteld. Door den heer de Jong wordt vervolgens rekening en verantwoording gedaan. Opmer kelijk en zeer zeker betreurenswaardig is het, dat het saldo maar steeds kleiner wordt Gaan de zaken zoo door, dan zullen oy®r eenige jaren onze kinderen hun jaarlijk- sehe schoolreisjes moeten missen. We zul len echter hopen, dat het niet zoover komt en daarin kunnen we voorzien door beter op de lijsten te teekenen. Geeft, geeft veel, met een blij hart, het is immers voor onze kin deren! Het aftredend bestuurslid de heer Groos wordt herkozen, waarna het schoolreisje wordt besproken. Volgens het programma is nu vöor de kinderen boven 11 jaar Amster dam aan de beurt met bezoek aan Artis en rondvaart door de havens, vooral dit laat ste is zeer leerzaam en interessant. Als da tum wordt bepaald Dinsdag 28 Juni. Het programma voor deze tocht zal door den heer A. II. J. v. 't Hof in elkaar gezet wor den. Do plannen voor het schoolfeest der andere kinderen zullen op een volgende vergadering besproken worden. Bij de rondvraag vraagt de heer N. Lont C.z. hoe het slaat met het besluit tot bij drage door lederen leerling van vijftig cent in de kosten van de reisjes. Dit geld kon dan door de kinderen mee naar school genomen worden, onverschillig in hoeveel termijnen en dan aan het onder wijzend personeel worden afgedragen, dat dan voor verdere administratie zou zorgen. De voorzitter zegt tot z'n spijt te moeten mededeelen, dat dit plan niet aan de ver wachtingen heeft voldaan. Door maar heel, heel weinig kinderen wordt geld medege nomen en dit is toch zeer jammer. Spr, wekt de ouders op om alsnog de kinderen geld mede te geven. Want neemt ieder kind geld mee, dan zou dit de financiën aanmerkelijk ton goede komen. Dit sparen zegt natuurlijk niet dat er dan niet op de lijst behoeft geteokend te worden. Nadat de lijsten voor de inzameling ver deeld zijn, sluit de voorzitter de vergade ring en doet het verzoek de dames of hee- ren die dc lijsten komen presenteeren, niet weg te sturen, maar flink te teekenen voor het mooie kinderfestijn. Bovengenoemde vereeniging had 1.1. Zondag Compiègne (417 km) op haar programma staan, wat niet door kon gaan. Ook Maandags geluisterd naar de radio, en wederom niet los, totdat om 12.20 uur bericht kwam, dat de vo gels om 10.20 u. in vrijheid zijn gesteld met Zuid-W estenwind. De eerste vogel maakte 69 km per uur. In concours 84 vogels, waarvan de eerste om 4.38.49 en de 25e om 5.6.32 over de eindstreep kwam. Uitslag als volgt: C. Bruin 1, 12, 14, 15, 16; Duinker 2, 3, 25; P. Ham 4, 7, 24; W. v. Leeuwen 5, 20; J. Kra mer 6, 9, 11; H. Boon 8, 10; W. Verbokkem 13; D. Rammler 17, 23; L. Bak 18, 22; A. de Wolf 19, 21. Wegens den Helmelvaartsdag moet er Woensdag n.m. worden ingekorfd, aangezien alleen de avondtrein onze duiven medeneemt naar Corbeil, 510 km. PURMEREND, 24 Mei. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 18 partijen, wegende 88.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f20.—. 8 stapels kleine Boe renkaas f 21.50, 1444 Kg. boter f 1.31—1.38 per kilo. Runderen, totaal 624 stuks: 220 vette koeien 6372 ct. per kilo, matig; 235 geldekoeicn f 130—210 per stuk, matig; 125 melkkoeien f 200—295 per stuk, matig; 44 stieren 5256 ct. per kilo, matig; 27 paarden f 90—160 per stuk, matig; 40 vette kalveren 2050 ct. per kilo, matig; 662 nuchtere kalveren: voor de slacht f 512, voor de fok f 11—18 per stuk, matig; 204 vette varkens voor de slacht 4951 ct. p. kilo, matig; 47 magere varkens f 28—36 per stuk, vlug; 491 biggen f 16—24 per stuk, stug; 650 schapen f 1530 per stuk, matig; 89 bokken f 3—13 per stuk, 1052 lammeren f 912 per stuk, kipeieren f 3—3.40, eend eieren f 2.80 per 100 st., oude kippen en hanen (3500 stuks) 50—55 ct. per kilo, konijnen f 0.50—1.60 per stuk, 600 eenden 3060 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar, 9200 N.-Holl. blauwen 7582V2 ct., 2100 jon ge hanen 50—55 ct. Coöp. Centrale Eierveiling. Aanvoer: 110.000 eendeieren f 2.903, 100.000 kip- eieren; 65—66 Kg. 3.30—3.40, 63—64 Kg. 3.20 -3.25. 60-62 Kg. 3.03—3.20. 58—59 Kg. 3.05 —3.15, 56—57 Kg. 2.95—3.10, 53—55 Kg. 2 35 3 SCTIAGEN, 23 Mei. 7 Paarden 150—300. pinkstieren 130—190, 16 geldekoeicn, ager 140—200, 10 idem vet te 200-230. 7 kalfkoeien 210-285, 4 pinken 110—123, 135 nuchtere kalveren 615, 15 idem vette 20—28, 85 overhouders 18—22, 402 lammeren 812, hokken en "eiten 1— 15, Veile varkens per Kg. 52 ct., 51 biggen 15—23, konijnen 0.30—1.50 kippven 0.75— 1.25. BROEK OP T.AXGEXDIJK, 25 Mei. Aanvoer: 4690 bas rabarber f 3.706.70. XOORDSCHARWOUDE. 25 Mei. Geen aanvoer.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7