DE OVERSTROOMING IN STIERMARKEN. 4 m i De verkiezingen in Tsjecho Slowakije hebben thans de belang stelling der geheele wereld. - President dr. Benesj verlaat met zijn echtgenoote het stemlokaal te Praag na zijn stem te hebben uitgebracht Een .overweg-ongeluk in Indië. Door onoplettendheid van den chauffeur werd tusschen Kederi en Blilar een vrachtwagen door den trein gegrepen, waarbij ook het wachthuisje het moest ontgelden Het smelten der sneeuw gepaard met den hevigen regenval der laatste dagen heeft in een groot deel van Stiermarken ernstige overstroomingen veroorzaakt. Een telegrafische foto van het geteisterde gebied lana-Bernhardbank in het park Vreugd en Rust te Voorburg, als herinnering aan het Prinselijk huwelijk, is bijna gereed en zal binnenkort worden onthuld De aankomst van de „Nieuw Amster dam" op de eerste reis naar Amerika gingmet officieel vertoon gepaard. Het gepavoiseerde zeekasteel in de haven van New York ■■•'■■SSessS: I Bij Wilton-Feyenoord te Schiedam zijn voor rekening der Nederlandsche regeering 2 onderzeebooten in aanbouw De bekende dichter-zanger Koos Speenhoff maakte Dinsdag de proefvaart mede van, het voor de Kon. Shell bij de Ned. Scheepsbouw Mij. gebouwde, motor-tankschip .Carelia". Koos Speenhoff bezingt het nieuwe schip De bewaking aan de Tsjechisch-Duitsche grens. - Bij Seifhennersdorf werden aan de Tsjechische zijde omgeworpen wagens als versperring op de wegen gebruikt Een rijwielhandelaar te Haarlem ver schaft den wielrijders gratis service in den vorm van een fietspomp, die van een toepasselijk opschrift is voorzien

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8