Donker New York Het medaillon Armoe troef Mexico's revolutie afgeloopen „Wilt U eens lachen?" Vo-d&ai U/idAemven Geen wacht meer voor Schuschnigg's huis De kracht van de Britsche luchtmacht Tegen trustvorming in de automobielindustrie KORT VERHAAL Lijk gevonden van ontvoerd knaapje „Loop nooit je moeders deur voorbij" ,- Voor 10 cent een warme maal tijd. De attractie van China- stad, o.m. Chineesche hutspot. Wij kennen New York doorgaans alleen van plaatjes met wolkenkrab bers, en van beschrijvingen, die de mooiste kanten van deze wereld- stad naar voren brengen. Het is echter ook wel eens de moeite waard, den zelfkant van de ze reuzenstad te bekijken De NRCt. beschouwt in een „ooggetuige-ver slag" de keerzijde der medaille en begint met de beschrijving van de „Bowery", een van New York's ar me buurten. Een eeuw geleden was de Bowery aldus Aet blad, een elite-buurt, met woningen van gegoede burgers, en met een paar be roemde theaters, die meer dan eens af brandden. Veertig jaar geleden was het nog een jolige zeemansbuurt, een soort Schie- damsche Dijk, vol kroegen, tingeltangels Biergarten, danszalen, kosthuizen en win kels met zeemansartikelen. Op 't oogenblik is het een der armste straten van „Lower Eastside." Grauwe gevels. Hoog in het midden donderen de smalle, zwarte treinen van de L over de zwarte, ijzeren viaduct. De gevels dikwijls is aan de steenen versiering rond de ramen en op de hoeken nog te zien dat men hier be tere dagen gekend heeft zijn zwart, ha veloos, met gebarsten ruiten, soms onbe woond, of dichtgespijkerd met planken. Triestig zigzaggen de ijzeren brandladders omlaag. De oorspronkelijke bruine, of roode, of witte baksteen is kleurloos en grauw geworden. Alles heeft één kleur: roet. Langs het trottoir liggen winkeltjes. Uit dragerijen waar de oudste meubels liggen naast radio-apparaten, electrische bar- en keuken-apparaten, en duizend-en-een auto- onderdeelen, mits vuil, verwaarloosd, der de-hands. Op kapperswinkeltjes de rood witte Amerikaansche „barber-pole" maalt er even lustig om staat scheren tegen 5 dollarcent, haarknippen tegen 10 cent ge noteerd. Voor 5 cent koopt men in een smal bakkerszaakje een rond, plat Itali- aansch brood; voor 10 cent een warmen maaltijd in een luguber eethok. Heeren- costuums varieeren van 3 tot 7 dollar, schoenen 1 a 2 dollar het paar. Stapels gedragen goed: men ziet er mee rondsjou wen, sorteeren, inventariseeren op een stuk je papier. Overblijfsel uit den roezigen glorietijd is er nog een kelderafgang, die „first class ■tattooing" (eerste klas tatoeëeren) adver teert: een schilderij onder glas vertoont de meest gezochte motieven voor deze perma nente huidversiering: dolken, doorpijlde harten, ineengeslagen handen, schepen, an kers, en vooral meisjeskoppen en acrobati sche joffers, alles in rood, blauw of groen. En dan ineens het gekleurde luifelbalda- kijn van een theatertje. The Bowery Follies, met foto's van ontkleede dames van hun „Italiaansche revue" in het vunzige por- if iplf if» Een triest beeld. De rest is standaard-Amerikaansch, maar Vuiler, triester, armoediger dan elders. De zijstraten zijn vaak nog erger: verlaten huizen, ruïnen, venster-grotten en kelder spelonken. Alleroudste huizen zijn er bij, koloniale geveltjes van misschien wel twee eeuwen her. Zelfs eén houten geveltje van twee verdiepingen, met horizontale plank naden, scheefgezakt, onbewoond. Geen variatie dan de L-baan, en verder East en West, door de zijstraten gezien, andere L-banen, stalen viaducten op pootcn, met af en toe een houten, ouderwetsch to- renhuisje van een stationnetje hoog tus- schen de zwarte brandladder-gevels, en de lijnen met groezelig waschgoed. Of soms heel even in een doorkijk, als een verademing, een paar wol kenkrabber-spitsen van de beneden stad, of het torengevaarte niet een deel van het bochtige staalkabel-net van een der groote bruggen over East River. Chinastad. Chinatown is iets deftiger. Hoofdzakelijk 3n Mott Street, evenwijdig aan de Bowery, is het als een vergroote editie van Katen- dreeht. Het doét meer Chineesrh door de vertikale uithangborden, door de vele ge vel-veranderingen op namaak-tempels en enkele grootere bazars: soms zijn de op-wip pende punten van Oost Aziatischen dak-stijl geimiteerd langs een luifel, of met een en kele rij geglazuurde dakpannen als daklijst, of boven een breedere vitrine. Verscheidene geveltjes zijn fleurig opgeschilderd, Metst helrood, zalm of mosgroen. Het ziet er pe ter onderhouden, ietwat welvarender uit dan de rest van Lower Easide. Echte lekka-pinda. De uitstalkasten van winkels en ^kj'es staan er vol. Met stapels hchtgroene Chinee- sehe kool, met eieren ep,bruin. f kippen, met doornige „hchee-nuts neesche kruiden, met zij, kimonos, P PP tjes en aapjes van speksteen, kop] - aardewerk, pakjes groene thee, p .1 ber, doosjes wierook, koperwer achtig echte lekka-pinda-stukken k 5 eent maar driehoekig van vor.Tn',,^ P0)1 plaatsen ziet men ruggekrabber hoenon handje aan een stokj g geboden voor den geringen pi 1 tevens por stuk. En de paar groo e zaken teven» theehuizen voor de convooie P en vreemdelingen die m Kr0° Times Saua- cars" vanuit de omgeving van T.mes NP» re en 42nd Street 's avonds lHWhW*! loodst worden zijn soms «-tukken met tempelkleinooden, kostta „el-iode ivoor, jade, of ceramiek uit de Sung-penoae, naast een fossielen walrus-tand. Binnens huis nog wel Oostersch gekleed, loopen va der en moeder met de kindertjes op straat geheel Amerikaansch, of rijden in auto of taxi. En in eiken winkel, voor elk raam leest men op plakkaten, naast Chineesche karakters: „Bovcott Japan Stop Japane- se aggression" („Boycot Japan verhinder den Japanschen aanval"). „Bedelaarsschotel.". De meest kleinere Chineesche restaurants zun vrijwel altijd „Chop Suey" gemerkt. Dit moet „bedelaars-schotel" beteekenen, en oorspronkelijk een in China onbekend huts potje-van-restjes geweest zijn, het eerst door een Californische gaarkeuken-Chinees klaar- gesnurkt voor een paar late, blanke bezoe kers, die zóó geborreld hadden, dat ze 't toch erg lekker vonden, en met alle geweld een naam wilden hooren voor dit geïmpro viseerde allegaartje. De barbiers zijn hier tweemaal zoo duur als op de Bowery: 10 cent en 20 cent voor scheren en haarsnijden. In de „Kerk van alle volkeren". Waar Manhattan's straatnet rèchthoekig wordt, tusschen het eind van de Bowery, en het begin van Second Avenue, ligt The Church of All Nations. (Kerk van alle vol keren). De buurt wordt hier iets ruimer, meer ordelijk, hoewel nog even arm. Meer winkels van het gewone Mainstreet- type, een paar bioscopen, enkele heel kleine Roomsche, Russische, of Joodsche kerkjes, met of zonder torentje, door de wijk ver spreid. Voor zijn venster zit een sigaren maker handwerk te maken: bosjes binnen- boel, kerfstaal, en blok met gleuven voor het model. Een winkeltje met guitaren voor het raam. En veel Italiaansche import: dunne en dikke spaghetti en macaroni, langhalzige flesschen chianti, vierkante blikken olijfolie en beschimmelde steenhar- do kaas-cijlinders. „All Nations' is eigenlijk een ge woon huis van drie verdiepingen met een smallen ingang, tusschen een paar winkeltjes met eetwaar. De witte baksteen van den gevel is roetig beslagen als de rest van de omgeving. Boven de open deur een bord met den naam, ook nog in Russische letters, en met Chinee sche aanmoediging. Door de smalle ~ang bereik ik een kleine hal. Deuren, keldertrap, trap naar boven, les senaar. Of ik het gebouw mag zien? Met genoegen, iedereen is welkom. Men haalt een lief, twintigjarig meisje, eenvoudig ge kleed in groene sweater, om me rond te leiden. Het geheele gebouw is sober, ietwat som ber, maar proper. Met de ruimte is ge woekerd: veel kleinere vertrekken, schooltjes, recreatie-kamers, ruimten voor de heei jonge kinderen. Kerk is alleen een kleine kapel op zij, met gekleurde vensters, en misschien tweehonderd zitplaatsen. Het is er nu donker. Om de jeugd van de straat te houden. Het theaterzaaltje op straatniveau kan wel een 700 menschen bevatten. Er is een ruim tooneel. Er staan eenige piano's. Meestal voorstellingen van kinderen en jongelui zelf. Muziek, dramatische kunst, tap-dancing, allerlei Dit is het „auditorium" Heel groot is ook de gymnastiekzaal op de derde verdieping. Dan nog een „swim- ming-pool", een kleinere bioscoopkamer voor jongere kinderen, een „nurserv-afdee- ling" met keuken en slaapkamer. Bij de toeziende en zorgende dames ziet men Ita liaansche, Russische en Chineesche gezich ten. Kindertjes van 2 tot 3 jaar worden hier volledig verzorgd, voor moeders die overdag werken, of anderszins geen gelegenheid hebben ze zelf op te passen. In een paar kamertjes wordt les gegeven: Engelsch-ltaliaansch, Engelsch-Russisch. In de „basement", de kelder-afdeeling, zijn werkplaatsen, Meest hout-bewerking en schilderwerk. Kindermeubels, bloembakken, zaagwerk, snijwerk, eenvoudige boeken kastjes en -rekken. De leider hier zegt iets in het Russisch tegen een helper. U ljgnt Rus? Ik ben Hongaar. Mijnheer daar is Rus. We spreken hier allerleiAh, Holland. Amsterdam, daar ben ik in 1914 geweest, met het Hongaarsche voetbal-team. Ik was toen voetballer. Ben uit de buurt van Bu- daj>est vandaan... De kinderen moeten meest nog komen: nog te vroeg. Na half vier komen ze van de gewone scholen hierheen om nog wat te werken, te zagen, te schilderen. Verschillende groepen: hier heeft u een rooster, 9 tot 12, 12 tot 15, bo ven 15, jongens en meisjes apart. Dit zijn namen van de groepjes: juniors, mohicans senior girls, enz. Hij laat verschillende mooie werkjes zien, hout-relief, snijwerk. .Tammer dat u hier verleden week niet was. Toen hadden we een kleine tentoon stelling... alles van materiaal zonder waar de: afval-hout, oud kistenhout, wat triplex. Ze moeten leeren om zonder kosten mooie en nuttige dingen te maken. Och, de hoofd zaak is om ze van de straat te houden. Dit is hier wel noodig in deze districten. Hun leiding geven om nuttige menschen in de maatschappij te worden, die gelooven in vrede, en niet in oorlog of misdaad. Het meisje brengt me verder rond. Er beginnen al meer kinderen binnen te ko men. Ze vliegen op haar toe, stralend ge lukkig haar te zien. Jacht op Generaal Cedillo. Het Mexicaansche ministerie van lands verdediging deelt mede, dat een ciivalerieaf- deeling Vrijdag bij verrassing de Hazienda „El Zenzontle" de verblijfplaats van gene raal Cedillo is genaderd. De generaal had juist tijd per vliegtuig te vluchten in de richting van El Salto. Hij werd achtervolgd door drie escadrilles vliegtuigen der bonds- regeering. De cavaleristen hebben een twee de vliegtuig, dat op de Aazienda stond, in beslag genomen. Ook te El Salto bemachtig de men een vliegtuig van den vluchtende. De generaal zelf ontkwam echter. In militaire kringen heerscht een zeker enthousiasme. Men hoopt, dat Cedillo spoe dig gepakt zal zijn. Nog Jarenlange weerstand aan de regeeringstroepen. Vrienden van generaal Cedillo hebben medegedeeld, dat de generaal wil trachten Texas te bereiken, waar reeds verscheide ne van zijn familieleden een toevlucht heb ben gezocht. Tijdens zijn vlucht voor de re geeringstroepen heeft generaal Cedillo zich ergens opgehouden om enkele Amerikaan sche persagentschappen door middel van de radio een inteview toe-te staan. Hij heeft hierin verklaard, in staat te zijn ge durende jaren weerstand te bieden aan de federale troerxm, want de opstand is reeds maanden tevoren voorbereid. Hij schreeft 't mislukken van den staatsgreep toe aan het feit, dat de bevolking van San Luis de Po- tosi niet tegen de federale troepen wil strijden. Een vijftigtal personen wordt er van be schuldigd te hebben geprobeerd een mono polie te vestigen door druk te oefenen op hun agenten den verkoop van wagens te financieren door bemiddeling van de door de drie automobielfabrieken gecontroleerde cre- dietinstellingen. Tot de beschuldigden behooren Knudsen, president, en Sloan. lid van den raad van beheer der General Motors, Chrysler, de president van de Chrysler fabrieken en Ed sel Ford, de president der Ford-maatschap Pij- Uit Weenen wordt gemeld, dat oud bondskanselier Schuschnigg zijn verblijf plaats sedert 24 uur schijnt te hebben ver laten, want de wacht voor het huis wordt niet meer betrokken. Zaterdag was het de jaarlijksche Britsche luchtvaartdag. Ruim tach tig militaire- en burgervliegvelden waren voor het publiek, dat in groo te getale was opgekomen, ter be zichtiging opengesteld. Ongeveer tweeduizend vliegtuigen stonden opgesteld op de 58 luchtha vens der Royal Airforce. Vliegtuigen in verschillende formaties kruisten zoowel boven de militaire- als de burgerlijke vliegvelden. De dag is bedoeld als een overtuigende demonstratie van de kracht en doeltref fendheid der Britsche luchtmacht. Amerikaansche automobielmag- naten in staat van beschuldiging De groote federale jury heeft drie auto mobielfabrieken in staat van beschuldiging gesteld wegens overtreding van de wet op de trusts. Deze maatschappijen zijn: General Motors, Chrysler en Ford, zoomede de credietonder- nemingen, die met deze maatschappijen sa menwerken. Uit de pers Wil u eens lachen? Lees dan het Natio nale Dagblad, zoo schrijft De Tijd. Zoo oud als de menschheid is, sinds den dag, dat Adam en Eva gezondigd hebben gebeuren er schandaaltjes in de wereld. Het is treurig, maar het is tenslotte niet abnormaal. Leest men echter het Nationale Dagblad, dan blijken deze schandaaltjes al léén te gebeuren, omdat de demo-liberalen en de staatsgrepers het arme Dietsche volk knechten en niet tegen uitbuiters en sata nische schurken in bescherming nemen. Dat is tactiek, zal men zeggen. Goed, dat is tact'ek. Men zou het ook de eerste de magogie kunnen noemen, die ooit in: de politieke geschiedenis van ons land is voor gekomen. Het lachwekkende zit echter in de wijze, waarop dat fragis wordt opgediend. De stijl der artikelen van het Nationale Dagblad is van een opgeschroefdheid, dat men er dik wijls bij moet schaterlachen. Een enkel voorbeeldje, uit een hoofdartikel, dat een dezer dagen verscheen: „De macht van Beëlzebub, de over ste der hel, zou noodig zijn om alle leugengebral, dat over onze edele hoofden is uitgestort, te overstem- Weet u wat men over het edele hoofd van den edelen schrijver dezer edele regelen moet uitstorten? Ijskoud leidingwater, aldus het blad. OP ZOEK NAAR MIJNEN. Uit Plvmouth wordt aan de Daily Express gemeld, dat men gelooft, dat verschillende mijnen welke aan de Spaansche kust wa ren verankerd, losgebroken zijn en op drijft geraakt zijn door de Golf van Biskaje naar hef Engelsche kanaal. Een Engelsche mii- nenlegger is uitgevaren om de mijnen, die zwart gekleurd ziin en witte kenteekenen dragen, op te visschen. Door Fergus Trent. „Wat is dat voor een medaillon?" vroeg Virginia snel. Hugh Farband maakte een afweerende beweging. Ze had het medaillon ontdekt in een doos, waarin hij brieven bewaarde. Hij nam het op en hield het even in zijn hand. toen liet hij het glippen in zijn vestjeszak. ,.Dat is geen oud medaillon", zei hij. „Laat eens zien. Ik wed dat er een por tret inzit." Hij keek haar aan, met de heimelijke boosaardigheid, die zijn knap gezicht nu en dan misvormde. „Ja, het portret van de eenige vrouw, die ik ooit werkelijk heb liefgehad," zei hij. Zij werd zeer bleek. „Besef Je, hoe be- leedigend je bent?" Tranen verstikten haar stem. Hij haalde even de schouders op, verveeld en onverschillig. „Maak toch niet altijd scènes," zei hij en stak een sigaret op. Ze stond een oogenblik roerloos naar hem te staren, haar mooi gezicht wit^ en vertrokken. Toen snelde ze de^ kamer uit en in haar eigen kamer wierp zij zich op haar Maak geen scènes... de eenige vrouw die ik ooit heb liefgehad... En dien man had ze gevolgd, hoezeer haar ouders zich ook verzet hadden en hoe wel hij haar eigenliik nooit had gesproken van liefde. Ze besefte nu al te goed dat allen gelijk hadden gehad, hij was een dui- velsche egoïst, waarschijnlijk had hij haar al'een gehuwd om haar bruidsschat. Snikkend drukte zij haar gelaat in de kussens O. ze haatte hem nu bij tijden, haatte zijn koud. minachtend glimlachje, de wüze waaron tui haar wegschoof wanneer zij hem wilde liefkoozen, de onbescheemd- heid waarmee hij haar verwaarloosde. Maar diep in haar brandde een wilde, vertwijfel de nieuwsgierigheid: wie was die vrouw? Er waren vele vrouwen in zijn leven ge weest, dat wist zij. De succesvolle, knappe kunstenaar was een veroveraar geweest. Wie, wie van die allen was het gelukt dit hart te winnen? Het moest een vrouw zijn. die hij niet had kunnen veroveren Vergeefs zon ze naar den naam van die vrouw, bracht zich allerlei vrouwen te bin nen, die hij wel eens ontmoette. Ze lette van dien dag af scherp op als ze hem zag spreken met een vrouw, maar nooit merkte ze- iets aan hem op. Wie was die vrouw? Het werd een obressie van haar. dit te weten te komen. Tenslotte vroeg ze het hem drong aan. maakte scènes Hij lachte haar uit, en zweeg. Zij wist hoe onzinnig het was, wat zij deed en dat hij haar tenslotte zou verlaten, maar ze kon niet logisch meer denken, zich niet meer beheerschen. De dag kwam. dat hij inderdaad van scheiden sprak. Tot ziin verbazing bleef ze heel rustig, een iiskoude, vertwijfelde rust. Ze haatte hem en wist tegelijkertijd dat ze een scheiding niet kon verdragen. Ze haatte hem om al haar verloren illu sies, om al de vernederingen die hij haar had aangedaan. Dien nacht stond ze zeer stil op. Ze sloop naar zijn kamer. Hii sliep altijd zeer vast en daar hij bevattelijk was voor kou. placht hij geen venster te ope nen. doch de deur te laten aanstaan. Ze schoof de deur geruisrhloos open. Hij lae rustig te slapen. Hoe haatte ze hem om die rust- Hij had haar leven verwoest en sliep ongestoord. Morgen zou hij naar een advo caat gaan Hij zou weggaan uit haar be staan, met zijn hoonend glimlachje en al len zouden haar beklagen en zeggen; Nu haar geld op is. laat hii haar in den steek. Hoe kon ze zoo dwaas ziin?... Ze sloop naar den gashaard en draaide de kraan open. Toen sloot ze heel stil de deur achter zich dicht en keerde terug in haar bed. Haar tanden klapperden en ontelbare malen stond ze op. om de kraan te gaan siniten. maar ze deed het niet. Het was. of een onzichtbare macht haar weerhield. Ze haatte hem, mor gen zou hij dood zijn. Die gedachte koelde haar drang naar wraak en stilde haar ja loezie en verlangen. Nooit meer gewond dor zijn carcasme en hartelooze koelheid Geen andere vrouw zou hij meer betoové- ren zooals hij het haar gedaan had en dan doen lijden tof gekwordens toe. Maar bo venal en dat was de kern van haar haaf hii zou nooit de vrouw meer zien. die hii liefhad, de eenige, die ooit zijn hart aan zich had kunnen binden. De gedachte dat hij met die vrouw eens gelukkig zon worden, dat hii voor haér misschen lief en goed zou zijn. had haar gek gemaakt 7e wist dat ze gek was. hef kon haar niet schelen. Het was heter gek te ziin dan verstandig zooals zij geleden had. Morgen, zei ze in gedachten tot hem. morgen lig je koud en stil en ik hoon dat je nog ergens zult zijn en wéten dat ik me wreekte. Weten dat ik ie belette die vrouw te ontmoeten... En ik zal weten wie het geweest is. Ten slotte viel zii in een slaan, die leek op be wusteloosheid. Het ontstelde dienstmeisje moest bonzen op haar deur eer zij ontwaak te. Niemand vermoedde iets, Wel hadden na tuurlijk velen gemerkt dat zij niet gelukkig was. maar de algemeene indruk was al tijd geweest dat zij haar man aanbad. Ze voelde geen smart of berouw, toen ze storM aan zijn doodsbed. Dat zij hem ver moord had. drong in het geheel niet tot haar door als een feit. 7e wist het. ergens heel achter in haar hersens, maar hef drone toch niet tot haar door. 7e wist alleen, dat ze nu het medaillon kon openen. 7e nam het uit ziin vestjeszak. Altijd sinds die eene maal toen zij het ontdekte, had hij het bij zich gedragen. Haar vingers beefden en het duurde even eer ze het open kon krijgen. Toen raakte ze de veer, hef medaillon sprong open. Er zat een klein, wat verbleekt portretje in. 7e herkende het van een portret dat op zijn kamer hing. Het was een beeltenis van zijn jong gestorven moeder. Sinds 24 Februari vonnist. Zondagavond heeft de politie op het strand te Davonport Neck bij New Rochelle (V.S.) het in staat van ontbinding verkeerend lijkje van den twaalfjarigen Peter Levine, die sinds 24 Februari werd vermist, ont dekt. Eenige dagen na de verdwijning van den jongen had zijn vader een advocaat te New- York, een brief ontvangen, waarin een los geld van 60.000 dolars werd geëischt. Vergeefs heeft de advocaat geprobeerd in contact te komen met de kidnappers. Op 2 Maart ontving hij een nieuw schrijven, waarin 30.000 dolars werden gecischt. Ook toen is het Levine niet gelukt onderhande lingen met de ontvoerders van zijn zoon aan te knoopen. Advertentie: Chief Whip op moeders, zoons, op ieders lip." op Op moeders lip kleeft een Chief Whip Wijl moeders slappe wangen hangen En moeders mond ziet rood als bloed En moeders lipstiek doet het goed En moeders oogen staan bewogen Haar oogzwart heeft haar nooit bedrogen Geblond, gebleekt is moeders lok Een spleetje zit in moeders rok... En moeder heeft haar eigen filmheld Haar man heeft nog maar grijze haren Maar hij is zwart en schoon en slank Haar man telt staatjes op een bank Ach, moeder zijn is zulk een weelde Waar moe de laatste jazzhit kweelde... Als 'k zoo mijn moeder tegenkom. Dan ga 'k direct twéé straatjes om! G. BLEYERHEIDE BLIJFT EERSTE KLASSER. De gisteren voor de promotie-dëgracTatie competitie van afd. IV gespeelde wedstrijden leverden beide een gelijk spel op: Miranda Hero 2—2 en De VaikBleyerheide 11. Het puntenaantal van Bleyerheide kan nu niet meer door de tweede klasse-kam pioenen worden bereikt en derhalve blijft zij eerste klasser. 6, DE RONDE VAN ALKMAAR. 7aterdag werd voor de derde keer de ronde van Alkmaar Verreden. Dé uitslagen luiden: Nieuwelingen: 1. C. de Groot, Am sterdam. Amateurs en onafhankelijken: 1. J. Engel. Amsterdam. 100 km. in'2 uur 45 min. 17 sec. 2. C. Bakker, Zaandam; 3. J. Groot, Alkmaar, 4. J. Hiddes, Amsterdam, 5. L. Moltké, Amsterdam; 6. J. Panman, Alkmaar. VAN DER VIJVER IN GROOTSCHEN VORM. Van der Vijver heeft gisteren te Breda, bewezen, dat hij nog altijd de sterkste amateur-sprinter ter wereld is. Hij sloeg al zijn concurrenten royaal en dat waren toch niet de eersten de besten, n.1. den Italiaan Loatti, Hendrickx, Ooms en Peperkamp. De wereldkampioen is zoo langzamerhand, in grootschen vorm gekomen en rijdende als gisteren, kan er nog geen renner aan hem - tippen! WIERINGEN DE KINDERSPELEN. 7aterdagmiddag zijn alhier op het con coursterrein kinderfeesten gehouden. Te twee uur werd, nadat Harmonie een- num mer liet hooren en de kinderen gozamelijk hadden gezongen, met de spelen begonnen. De leiding hiervan berustte bij het onder wijzend personeel van alle scholen, bijge staan door verschillen dames en heeren. De uitslagen ziin als volgt: Touwtrekken Jongens 9 jaar: 1 Sieuw Klein; 2 Cor Klinker, 3 Piet Hos sen. Touwtrekken meisjes 9 jaar: 1 Leni Hui* bers, 2. G. ten Bokkel, 3. A. Veerdig Pd.; 4 A. Rotgans. 7akloopen jongens 10 jaar: 1 P. Mever; 2. P. Ottens: 3. K. Lont. 7akloopen meisjes 10 jaar: 1. Joh. Beukema 2 A. ten Brinke: 3 V. Boven. Hardloopen met hindernissen jongens 10 jaar: 1. P. Wigbout, 2. E. Klein. 3. C. Klas. Hardloopen met hindernissen meisjes 10 iaar: 1 N. Speur; 2 A. v. Conduur; 3 Z. v. Klinke. Spriefloopen jongens 12—14 laar: 1 KI. Schaf: 2 H. Hegeman: 3 R. Streigstra. Zuidwester verwisselen: 1 M. Lont Md.; 2 C. Hegeman; 3 J. de Jong. Mastklimmen jongens 12—14 jaar; 1 E. Bos; 2 A. Oldersma: 3 A. de Vries. Sprietslaan jongens; 1 T. Barelds, 2 H. Bos; 3 R. Drenth. Stoelendans meisjes 12—14 jaar: 1. J. de Vries: 2 P. de Vries; 3 C. v. Heerink. Was eerst de regen eenigszins spelbreker, later knapte het weer op en was er een ge zellige drukte op het terrein. De kinderen kregen allen een gratis rit in de zweef molen en werden op chocolade en limonade onthaald, wat natuurlijk zeer op prijs werd gesteld. De prijzen werden na afloop door de feest commissie in de danstent uitgereikt. s Avonds werd een gemaskerd bal gehou den. er waren slechts 4 gemaskerden, zoo dat allen een 1e priis kregen. Het waren: Pieretfe Mei. A. Brouwer. Harmonie Mei A. Smit Sd„ Verpleegster Mej. D. Rotgans, i>scherman den heer N. Boersen. Na prijsuitreiking volgde een gezellig bal onder leiding van den heer Nieuwbuurt.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3