De Hervormde Kerk op een tweesprong Drama op Postvluchten op Indië onbewaakten overweg «Niet met het front naar de zestiende eeuw" 9 «Tucht is geen inquisitie' Marinevliegtuigen naar Maastricht Soest wordt vijftigduizend gulden rijker Minnaar kon geen stuk hout vinden ======a:!jB Eskadron pantserwagens opgericht Verkoop van groenten alleen op de groentenmarkt Uadfcrf HET REORGANISATIE-VOORSTEL GEVREESD EN TOEGEJUICHT. - NAAR DE ABSOLUTE KERK? Het bestuur van de Classis Alk maar der Ned. Hervormde Kerk, belegde gistermiddag een buitenge wone vergadering in de Groote Kerk te Schagen. Onderwerp van deze vergadering was het reorganisatie-voorstel, een punt van brandend belang voor de Ned. Hervormde Kerk. De voorgestelde reorganisatie houdt, volgens een recente uit spraak van prof. Paul Scholten den voorzitter der commissie, die het ontwerp uitwerkte, in, dat de Kerk op een bepaalde leer gegrond vest moet zijn en dat er een einde moet komen aan de onderlinge te genspraak van haar dienaren. Het ontwerp spreekt dan ook van hervorming en handhaving der be lijdenis. De Synode nam in Jan. j.I. het voorstel met één stem meerderheid aan. 29 Juni a.s. moeten de clas- sicale vergaderingen over het ont werp stemmen, dat dan, met even- tueele amendementen, opnieuw in de Synode komt. In verband met deze stemming werd het pro en contra gisteren voor de Classis belicht. Ds. K. A. Beversluis te Zutfen (contra) meent, dat met het ont werp de deur wordt opengezet voor de meest rigoureuze toepassing van de leertucht, en dat hiervan de vrijzinnigen het slachto'fer zullen worden, resp. na kerkelijke proces sen en vonnissen de kerk zullen verlaten. De belijdende geschriften behoo- ren volgens hem slechts een die nende rol te vervullen. Ds. van 't Hoofd te Waal en Koog (pro) is van meening, dat de voor gestelde tucht geen „inquisitie" is, doch een „terechtbrengen" der ge- loovigen. Dientengevolge zouden offers moeten worden gebracht, doch an derzijds opent het ontwerp de mo gelijkheid, dat de verschillende par tijen in de kerk nader tot elkaar zullen komen. De leiding van de vergadering berust bij den praesis van de classis, Ur. J. van Beek te Hippolytushoef, die in zijn openings woord naast de beide sprekers, speciaal de vele kerkvoogden en notabelen welkom heet. Deze buitengewone vergadering is, al dus spr.. op verzoek van enkele collegos belegd. Spr. dringt er op aan, dat iedereen vanmiddag kort van stof zal zijn en men in de besprekingen animositeit moet zien te vermijden. Vervolgens krijgt Ds Beversluis het woord. Rede Ds. Beversluis. Bij de behandeling van zijn onder werp gaat Ds. Beversluis welbewust uit van het concrete reorganisatie- reglement en niet van de bedoelin gen der opstellers, in de inleiding tot het reglement neergelegd. Indien deze bedoelingen in het ontwerp naar voren waren gekomen, zouden er niet zooveel bezwaren tegen het voorstel gere zen zijn. Spr. wil bet ontwerp zien vanuit het standpunt der kerk en niet als partij- menscli, niet als vrijzinnige. Achter het reorganisatie-voorstel ziet spr. een grootere waardeering voor de kerk. Er is gezeerd, dat de kerk heden opnieuw in he centrum van het politieke, publieke en ook geestelijke leven komt te staan: voor zoover dit verschijnsel in het reglement tot uiting komt, moeten wij dankbaar zijn. Er is echter een gevaarlijke kant aan het ontwerp, nl. deze, dat de kerk wordt verabsoluteerd. Naast het streven naar den autoritairen staat kondigt zich hier het streven aan naar de autoritaire kerk, zooals deze in de Roomsch-Katholieke kerk belichaamd wordt. De Protestant be lijdt daarentegen 't algemeene pries terschap der geloovlgen nl. dat iede re lidmaat priester is in den zin van „afgezonderd zijn in Christus", en het priesterschan dus niet het mo nopolie is van de kerkelijke ambts dragers. Versl.) De Kerk staat midden in deze wereld en moet zich aanpassen aan het wisselend leven. „Aristocratische regentenorde". Als één van de ernstigste bezwaren tegen de huidige organisatie noemt het ontwerp de dit de wijze, waarop de kerken bestuurd w„, den. De besturen zijn verantwoording schul dig naar boven, niet naar beneden, (b.v, classis aan de prov. classis). Spr. noemt een aristocratische regentenorde. In tal v gemeenten echter, waar veel vóórstanders van het ontwerp gevonden worden, zijn de kiescolleges afgeschaft en is de kerkcraad a.h.w. een autonoom regentencollege. Het groote bezwaar gaat niet te gen de organisatorische reorganisa tie, doch reeds meer dan een eeuw beluisteren wij een heel ander ge luid: de roep om horstel van de belijdenis der Dordtsche Svnode van 1619. Sinds 1619 is heel wat gebeurd. De Dordt sche kerkorde heeft nooit gefunctionnecrd. Formeel wordt onderteckening van de be lijdenis gevraagd, doch praetisch staat de kerk er steeds verder van af. Het geestelijk leven laat zich niet binden aan bepaalde formules in bepaalde tijden onder bepaalde om standigheden. Na de Fransche revolutie groeit steeds meer de vrijheid van den christenmensch. Onze kerk staat nü op de basis van die vrijheid; o.m. moeten de candidaat-predi- kanten werkzaam zijn overeenkomstig de beginselen van de belijdenis; hier is geen sprake van binden aan de letter, doch aan het belijden dat achter de letter staat. Ten zeerste keurt spr. af, dat men de clausule „geest in hoofdzaak" uit de bevestigings vragen wil lichten. De synodale kerkorde van 1816 werd voor tegenstanders van die vrijheid symbool van de kerk zonder ka rakter. In 1929 werd van confessioneele zij de een algemeen reglement aangeboden, waarin men de kerk aan de Drie Formulie ren van Eenigheid (de oude Dordtsche be lijdenis) wilde binden. Dit reglement wees de synode af. Spr. werkte aan het neiuwe reglement van 1934 mede, waarvan art. 1 als doel der kerk omschreef „in aansluiting" aan de historische belijdenis het Woord Gods te verkondigen. Dit werd door de con- fcssioneelen een losmaken van de oude be lijdenis genoemd en niet geaccepteerd. De nood der kerk. Wat wil de.ze reorganisatie? Speelt als voornaamste drijfveer de belijdenis wel een rol? Spr. denkt aan den nood der kerk. Noordholland wordt niet meer als de groo te boeman genoemd, doch ook elders voelt men, dat de kerk haar greep op de groote massa, voornamelijk op de arbeiders, de jeugd en de intelectueelen, kwijt is. Het ontwerp geeft hiervoor geen raad. Den nood kan men niet lenigen door afsnijding. Straks komen kerkelijk proces cn vonnis, voor wie niet in 't gareel loopen van de kerk. Het ontwerp geeft ook geen op'lossing voor de kwestie yan de wrijving tusschen de verschillende richtingen, de z.g. richtingsloopgravenoorlog (de term is van prof. v. d. Leeuw). De veelheid van richting zien de reorganisators als een ab normaliteit, terwijl zij volgens spr. voor de volkskerk juist een normaal verschijnsel is. Het ontwerp stelt met het oog op deze richtingsveelheid overgangsbepalingen voor. De kerk is niet gebaat met een front naar de 16de eeuw, en den rug naar de wereld, doch zij moet open staan voor de geweldige gees telijke nooden van 1938. De opstellers wijzen er, in verband met de toestanden in Rusland en Duitschland op, dat men een krachtige belijdenis noodig heeft. Doch het is, aldus spr., niet de be lijdenis, doch de kracht des gcloofs, die bijv. ds. Niemoeller doet standhouden. Spr. geeft volmondig toe, dat de kerk een belijdenis dient te hebben- ben, doch haar geschriften behooren een dienende rol te vervullen en mogen nooit een onfeilbare instan tie zijn. Indien het in het fel bestreden art. 8 van het ontwerp slechts gaat om de Drie For mulieren van Eenigheid als historisch uit gangspunt, waarom dan niet de formule gebruikt: „aansluiting aan de historische belijdenis" inplaats van „binding aan de historische formulieren"? Volgens genoemd artikel kunnen candi- daat-predikanten niet beroepen worden, indien zij niet instemmen met de Drie Formulieren. Het ontwerp geeft aan de kerk een confessioneelcn grondslag en dat is voor menschen van dezen tijd onaanvaardbaar. De deur wordt opengezet voor de meest rigoreuze toepassing van de leertucht. De grondslag van de tucht is de werking van den Heiligen Geest. eWrkt de .II Geest in de kerkelijke vergadering meer dan in den enkeling? Dit is een Roomsch stand punt. Doch de Protestant gelooft in de persoonlijke openbaring Gods in het leven vand en enkeling: hij verwerpt kerkelijke autoriteit. Geen enkele kerkelijke vergade ring heeft 't monopolie van den II. Geest! Ketters cn profeten staan zeer dicht bij elkaar. Laten wij oppas sen, door uitroeiing van de ketters, de profeten niet te dooden! „De vrijzinnigen moeten er uit.!" Spr. zegt dat bij een groot deel der voor standers de leus voorzit: „De vrijzinnigen moeten er uit!" Een ernstig gevolg van het doorvoeren der reorganisatie zal zijn een zeer felle en zeer verbitterde partijstrijd. Meer dan een derde van de kerk zal zich niet rustig laten wcg-organisccrcn! „God beware ons voor dezen stap achter uit", eindigt spr., mogen wij straks aan het v.erk gaan voor een reorganisatie onder het beginsel: Kerk en wereld." Ds. van 't Hooft verdedigt het voorstel. Het woord is nu aan ds. van 't Hooft, die, om des tijds wille (dev origc spreker vroeg veel tijd) zeer in 't kort het betoog van ds. Beversluis bestrijdt. Juist om ds. Beversluis' bezwaar tegen het ontwerp: „het confessioneel karakter", is spr. pró. Het gaat niet om de formule der belijdenis, maar om wat er achter staat. Volgens ds. Beversluis is de ach tergrond de „priesterschap der ge- loovigen", doch de rechtzinnigen zeggen: het is „Jezus Christus en Die gekruist". En wat den nood der kerk betreft, gaat het er niet om de kerken weer vol te ma ken, doch de zielenood der menschen te le nigen en dat kan alleen met Paulus' belij denis: „Gelooft in den' Heere Jezus Chris tus cn Gij zult zalig worden". Het is een groote misvatting, als mén onder het woord tucht „in quisitie" zou willen verstaan; tucht is een terechtbrengen der geloovi- gen. Spr. juicht het, in tegenstelling met Ds. Beversluis toe, dat liet ontwerp geen oplos- sin-' geeft voor de veelheid van mecningen, Wie niet in Christus gebonden wil zijn, be hoort niet thuis in onze kerk! De belijdenis van onze vaderlandsche kerk dateert niet van eenige eeuwen terug, doch ze is van het begin onzer jaartelling en stemt overeen met de belijdenis der gansche christenheid en met het Evangelie van Jezus Christus. Geen vrees, maar blijdschap! Het ontwerp geeft geen reden tot vrees, maar tot blijdschap, want het biedt de par tijen een mogelijkheid tot elkaar te komen. Nu heerscht er de rust van 't kerkhof: rechtschen en linkschen worden er begra ven: 't moet er stil zijn. „De vrede tot eiken prijs", is een onding. Spr. betreurt de vrees voor strijd. De Kerft in de wereld is een strijdende kerk! Chris tus is Overwinnaar. Wanneer er onders ons offers vallen, dan zouden we uit de kerk moeten treden. Voor Christus buigen we, niet voor de menschen, ook niet voor 2/3 van de meerderheid. „Vreest niet, gelooft alleenlijk", besluit spr. „De dictatuur van Dordt is dood!" Als eerste van de debaters treedt ds. Boerendonk (Schermerhorn) naar voren met een feilen aanval op het ontwerp/dat hij ten doode gedoemd acht. „De dictatuur van Dordt is dood mijneheeren!" roept spr. uit, „ondanks de pogingen haar tot nieuw leven te wekken. De leerregels van Dordt zijn de kerk opgedrongen op de spits van de pieken!" Eerbied voor geschriften berust op valsche romantiek. Spr. voelt niets voor bindendverklaring der leer, wèl voor herziening, maar dat zal nog wei een tijdje duren! Ds. van der Poel (Den Helder) zegt uit liefde voor het Bvfingelie en voor Jezus Christus zeer fel gekant te zijn tegen het ontwerp. Spr.'s persoonlijk geloof is niet veranderd sinds zijn overgang uit het ortho doxe milieu naar de vrijzinnigen. Spr. acht het reorganisatievoorstel een ramp voor de kerk en de belijdenis van Jezus Christus en meent dat wij dit aan verkeerde inzich ten en gebrek aan filosofisch denken van de ontwerpers te danken hcbcn. (Instem ming uit de vergadering.) Protest tegen den toon van ds. Van der Poel's betoog. Ds. Klein Wassink (Alkmaar) pro testeert tegen den toon van het be toog van collega van der Poel. Het gaat hier niet om de tegenstelling orthodoxie en vrijzinnigheid. Het betoog van ds. van 't, Hooft heeft mij niet geraakt, aldus spr. Zijn woorden zijn als sneeuwballetjes, die uiteenspatten daar waar ze moet raken! 't Gaat niet om links of rechts, doch om den nood! Spr. is het met ds. Beversluis eens; slechts meent spr. dat het geweten van den en keling niet de laatste norm is. Met liet aanvoeren van dit probleem meent spr. do kwestie op een hooger plan te brengen. Ds.. Moen (den Hoorn, Texel), ver wijt ds. Beversluis in een hartstoch telijk verweer, elk woord als vrijzin nige en niet als lid van de kerk te hebben gezegd. Spr. is het op vele punten oneens met ds. Beversluis. Praeses interrumpeert tot tweemaal toe, waarop ds. Moen opmerkt: „Ik dacht dat ik het woord had en ds. Beversluis zich zelf zou kunnen verdedigen!" Spr. meent, dat ons protestansch volksleven verscheurd is door het meegaan der kerk met de liberalen in de vorige eeuw en zegt dat ds. Beversluis co- luetteert met zijn begrippen over kerknood. Ds. Eikema (Schagen), vraagt zich af, hoe ds. Van 't Hooft zoo vurig kan pleiten voor de hervorming der belijdenis voleens art. 8 van het ont werp, terwijl hij zoo nadrukkelijk het onveranderlijk karakter van de belij denis naar voren bracht? Spr. citeert een uitspraak van prof Brou wer, waarin deze in de toekomst lieele groe pen de kerk ziet verlaten. Spr. gelooft dat wij het niet kunnen wagen met het waag stuk der reorganisatie! Als ds. v. Dop te Alkmaar (Geref. Bonfi), te velde trekt tegen ds. Boerendonks anti- Dordtsche opmerkingen, staat ds. Boeren donk on en roept uit: „Wij zijn onmcnschelijk behandeld!" „Een spreng in het duister." Ds. Visser (Den Burg) wijst er op, dat het ontwerp niet slechts uit nood, doch ook uit rijkdom is geboren. Die rijkdom is onder neer, die classikale cn kerkelijke zending, de bezinning op het geloofsliezit in onze da gen en de oecumenische actie. Als spr. met het ontwerp accoord gaat, is hel een sprong in het duister! Doch hij zou dil doen in vertrouwen op Gods lei ding, die ook dit ontwerp deed geboren worden. Laatste debater is ds. Boeke (Schoorl), die er o.m. den nadruk op legt, dat de vooi standers van het ontwerp den nood van i afscheiding niet voelen. De praeses gelooft, dat de tegenwoordig kerkorganisatie op peil is, hij ziet he „hoogere plan" niet van ds. Klein assin en is ook slecht te spreken over het schel men met het woord „nood der kerk. mand heeft voorts gesproken over de ge weldige kosten, welke het reorganisatie plan met zich meebrengt. Vervolgens geeft spr. ds. Beversluis gele genheid, de debaters te antwoorden. 1 ït dit antwoord stippen wij aan, dat ds. Beversluis er tegen op komt, bepaalde vrijzinnige be langen verdedigd te hebben, den te ver wachten strijd onheilig noemt, en vreest dat Christus schuil gaat achter dogmatische omschrijvingen. Met den „sprong in het duister" zou men God wel eens kunnen verzoeken. Ds. Boerendonk, de Moen en Visser du- pliceeren; de laatste zegt: Als de kerk een belijdenis had, zou U een ketter zijn!" Ds. Beversluis: „Ik wil geen ket ter zijn, daarom wil ik geen belij denis." Ds. van 't Hooft heeft het slotwoord. Spr. brengt naar voren, dat het ontwerp met het oog op den te verwachen strijd voorziet in een bemiddelaar, n.1. den kerkvisitator en -moderator. Het moet naar een éénpari- gen strijd van de kerk tegen de wereld. Praeses dankt kerkvoogden en notabelen van Schagen voor het gebruik van het kerkgebouw. Na de sprekers voor hun uiteenzettingen bedankt te hebben, sluit praeses de verga dering. Luchtverdedigingsdag op 9 Juni. Een aantal vliegtuigen van de Koninklijke Marine, een groot aantal vliegtuigen van de Luchtvaartafdeeling, waarbij een of meer moderne luchtkruisers, verschillende lucht doelbestrijdingsmiddelen als een afdeeling -moderne luchtdoelartillerie, bestaande uit 3 batterijen, elk a 3 stukken, een compag nie luchtdoelmitrailleurs, bestaande uit 4 peletons elk van 4 mitrailleurs (allen van het korps luchtdoelartillerie), een sectie moderne zoeklichten, a 4 zoeklichten van het Ile bataljon van het regiment Genie troepen en voorts twee sectiën zware mi trailleurs en 4 lichte mitrailleurs met richtmiddelen tegen luchtdoelen van het 13de regiment infanterie, dit alles zal deel nemen aan den luchtverdedigingsdag te Maastricht op 9 Juni. Gedemonstreerd worden des namiddags luchtaanvallen door bombardementsvlieg tuigen op Maastricht, die uit de lucht door luchtverdedigingsvliegtuigen en van den grond af door luchtdoelartillerie en mi trailleurs worden bestreden en verijdeld. Des avonds, vinden demonstraties van luchtverdediging met zoeklichten plaats. Het initiatief tot het organiseeren van dezen dag is uitgegaan van het comité luchtverdedigingsdag, waarin o.m. gezeten zijn de burgemeesters van de voornaamste Limburgschc gemeenten, onder voorzitter schap van den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, mr. van Sons- beek. Een voordeeltje door van Genietroepen. vestiging In een gisterochtend gehouden spoed- eischcnde vergadering besloot de gemeen teraad van Soest in te trekken zijn besluit van 3 Februari j.I. inzake den aankoop van grond en gratis afstand van dien grond aan het Rijk, ten behoeve van de vestiging van een garnizoen Genietroepen, ter sterkte van zeshonderd man en eveneens in te trekken haar beroep op de Kroon, tegen de niet-goedkeuring van Gedeputeerde sta ten van eerstbedoeld besluit. Het Rijk heeft thans zelf grond aange kocht, hetgeen voor de gemeente Soest een financieel voordeel van vijftigduizend gul den beteekent. Daarom stak hij een boozen echtgenoot van zijn beminde met een mes. Een jeugdig arbeider te Vianen nam te veel notitie van de vrouw van een werk man. De vrouw scheen dit niet geheel en al onwelgevallig te zijn, althans de man verraste het paar in een meer of minder teeder tête a tête in den tuin. Op kracht dadige wijze riep de man zij-n echtgenoote tot de orde, maar de minnaar kon dit niet hebhen en porde den vertoornden echtge noot met een mes in zijn rug. Het vonnis van een maand gevangenisstraf, hem door den Utrechtschen politierechter opgelegd was den dader te hoog en dus stond hij gisteren voo. het Amsterdamsche gerechts hof in hooger beroep terecht. Verd. voerde als verweer aan, dat hij in den tuin werd aangevallen, bovendien was hij boos, omdat de man zijn vrouw een klap had gegeven. Maar een mes is zelfs wanneer u werd aangevallen, wat heelemaal niet vast staat een heel gevaarlijk wapen. U had hem wel dood kunnen steken. Ook daar weer verd. een antwoord op te geven: „Ik heb nog uitgekeken naar een stuk hout, maar daar kon ik zoo gauw niet bij komen. De procureur-generaal Mr. J. Versteeg, vond de opgelegde straf te laag, temeer daar verd. reeds eerder wegens mishandeling is veroordeeld en hij nu nog een proeftijd doormaakt Spr. requireerde een gevange nisstraf van drie maanden. De verdediger, Mr. H. La Croix pleitte clementie. Vertrek ran Aankon* j. (heenreis) lAkyab 1 JU'Ü lShl«ap' 1 Valk iBasra, 1 Juni Athene 1 jUn, (terugreis) I I UIU Torenvalk |Athcne 1 Juni Basra, 1 jUni (heenreis) I Ul Wielewaal |sinRap. 1 Juni Rang. 1 jun» (terugreis) I l Prins Bernhard tegenwoordig Op het militaire oefenterrein te Amers. foort is gistermorgen een eskadron pantser! wagens opgericht ten overstaan van de ja Amersfoort garnizoen houdende Iroeppq, Prins Bernhard was in kwaliteit van offh cier-lcerling van de rijschool te Amersfoort aanwezig. De inspecteur van de cavalerie baron van Voorst tot Voorst hield een toe! spraak. AUTO TE GILZE (N.Br.) DOOR TREIN GEGREPEN. BEIDE INZITTENDEN GEDOOD. Op den onbewaakten overweg nabij de uitspanning „Vijf-Eiken" te Gilze heelt zich gisteravond te ruim half acht een ongeluk voorgedaan, waarbij twee personen, een heer en een dame, om 't leven zijn gekomen. Een personenauto, afkomstig uit Utrecht, werd bij het passeeren van den overweg door den trein, die om 19.28 uur uit Breda was vertrokken, gegrepen en enjkele hou. derden meters meegesleurd. De beide inzittenden werden uit den wagen geworpen en op slag gedood. Men waarschuwde onmiddellijk den in de nabij heid wonenden geneesheer van Glabbeek, doch deze kon slechts den dood conslalee- ren. Het uitzicht ter plaatse is niet slecht. De namen der slachtoffers. De slachtoffers blijken fe zijn de 22-jarige A. Rombouts en diens 24-jarige zuster, Mej. N. Rombouts, beiden wonende te Middeï- beers (N.B.) Het stoffelijk overschot van de beide ver ongelukten is naar het Sint Ignatiusziekea- huis te Breda overgebracht. De auto, die uit Utrecht afkomstig was, werd van voren geheel ingedrukt. De trein, die het ongeluk veroorzaakte, heeft ruim een half uur vertraging gehad, evenals de trein uit Tilburg, die van de tegengestelde richting kwam. Het. ongeluk is waarschijnlijk aan onop lettendheid te wijten. Drsbfitrrffrn.de bepaling der Am sterdamsche politieverordening bindend verklaard. De Amsterdamsche kantonrechter mr. Hartzfeld behandelde gisteren een strafzaak tegen een groentenhandelaar, die in strijd met een nieuwe bepaling der Amsterdam sche politieverordening zou hebben gehan deld. In de politieverordening is kort geleden de bepaling opgenomen, waarbij het groentenhandelaren en fruitgrossiers is verboden, elders dan op dn gemeentelijke markt aan wederverkoopers te verknopen. De vraag was, of dit artikel al dan niet verbindend is. De verdachte ontkende het fenlaste ge- legde. Volgens hem had hij van de markt komende in de Van Ecghenstraat slechts in het voorbijgaan een oude rekening geïnd bij een groentenboer. De ambtenaar van het O. M. mr. van der Mculen was van oordeel, dat het artikel niet verbindend was, aangezien hij de ge* mente niet competent beschouwde lot het heffen van een dergelijke maatregel. De kantonrechter deelde deze meening niet, z.i. was de bepaling verbindend. Hij legde den groentenhandelaar f 10 boete op. NEDERLANDSCH-INDISCH ELFTAL WINT VAN HAARLEM. Heden vertrek naar Frankrijk- Dinsdagavond heeft het Ned. Indische elf tal op het terrein der voctbalverccniging Haarlem een wedstrijd tegen deze club ge speeld, welke de Indische ploeg met 53 heeft gewonnen. Vooral na de rust was het Indische elftal buitengewoon goed op dreef en nog in het laatste kwartier waren de bezoekers zeer snel en toonden zij nog geen spoor van ver moeidheid, ondanks den straffen wind, wel ke tijdens den gehcelen wedstrijd dwars over het veld stond. Ook de keeper Mo Heng speelde mee en het bleek, dat hij geen last meer had van z'jn polsblessure. Gisteren is zijn pols nog; maals onderzocht. Omtrent de vraag of hij bondag al of niet zal meespelen is nog ge®11 beslissing genomen. Het team, dat, zooals bekend is, Zondag as. (e Reiins tegen Hongarije zal uitkomen in den strijd om liet wereldkampioenschap voetballen, zal heden naar Frankrijk ver trekken.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2