Middeleeuwen defileeren voor HM. de Koningin Deterdingvarkens hebben lange staarten... „Staatspensioen" bloeit Rechtschen hervatten het offensief Postvluchtcn op Indiè Bom treft Nederlandsch schip Oorlogsstemming in Ecuador 1 Vliegtuigdemonstratie op Soesterberg Meisje bij het schommelen gedood Houtzagerij afgebrand Dc doodende drank van dc weduwe Beckcr Roosevelt en de kinderroof Prof. Frcud in Engeland toegelaten Een Sandsjak verdrag op komst Ontploffing in Porfogccsche kruitfabriek BERGEN OP ZOOM VIERT FEEST. Bergen op Zoom is_ reeds dagen, lang in feeststemming. Het 650-jarig .bestaan van het markiezaat wordt herdacht en gisteren beleefden de Bergenaars het hoogtepunt van de feestelijkheden, toen H. M. de Ko ningin persoonlijk den grooten his- torischcn optocht bijwoonde. Hare Majesteit arriveerde te 14.25 in de vroolijk versierde stad en werd begroet door den burgemeester, drs. P. A. F. Blom, die er In zijn welkomstredc op wees, dat Bergen op Zoom een oude Oranjestad is, die her haaldelijk een te sterke vesting bleek voor Spanje. Rede van H. M. de Koningin. De Landsvrouwe beantwoordde de speech ivan den burgemeester als volgt: Mijnheer de Burgemeester, Ik acht Mij gelukkig ecnige oogenblik- ken in Bergen op Zoom en in het markie zaat te vertoeven, dat door zulke oude en hechte banden aan Mijn Stamhuis verbon den is, en tevens de gelegenheid te heb ben persoonlijk deze gemeente geluk te wenschen met de herdenking, welke zij thans viert. Met trots mag de Bergsche bevolking op het verleden terugzien, waar zij meer dan eens een bolwerk bleek voor de vrijheid en de onafhankelijkheid van Ons vandcrland. U dankend, mijnheer de Burgemeester, voor de woorden, welke U namens den ge meenteraad en namens de bevolking van Bergen op Zoom tot Mij heeft gericht, stel Ik er prijs op uiting te geven aan Mijn erkentelijkheid voor de ondubbelzinnige Wijze, waarop deze stad heden van haar trouw en aanhankelijkheid jegens Mij heeft doen blijken. Terugziende op de eeuwen, die verloopen zijn sedert de stichting dezer stad, een tijdperk, dat voor haar vele veranderingen ook op economisch gebied bracht, is het Mijn oprechte wensch, dat in de toekomst voorspoed en welvaart voor haar zij weg gelegd. Vervolgens sloeg de Hooge Bezoekster in het gezelschap van vele autoriteiten den historischen optocht gade, waarin o.m. een praalwagen werd meegevoerd met de Hei lige Gertrudis, de patrones der stad, omge ven door maagden en engelen. In bonte kleuren volgden de wapenschil den der heeren en markiezen van Bergen, een groep, voorstellende Jan I van Brabant met zijn gemalin, met dertiende-eeuwsche edelen en poorters, drossaards, schout en schepenen uit de veertiende eeuw. Belangwekkend was ook de groep der oude gilden van Bergen op Zoom, magistra ten en kooplieden uit de periode der zestien de eeuw, waarin Bergen een bloeiende han delsstad was, Bergensche kramers met zgn. hanzewagens, prins Maurits en prins Frede- rik, Hendrik met pages en edelen, de vredes maagd, omgeven door voorspoed en een dracht, met aan haar voeten kunsten en we tenschappen. In stijl gekleede muziekkorpsen onderbra ken den schitterenden stoet. H.M. de Koningin volgde alles met veel aandacht en gaf meermalen uiting aan Haar bewondering. Te half vijf vertrok Hare Majesteit per auto naar het station, langs de geheele route door een enthousiaste menigte toege juicht. TRIBUNE INGESTORT. Vijf gewonden. Bij het vertrek van H.M. de Ko ningin van het stadhuis te Bergen op Zoom heeft zich een klein inci dent voorgedaan. Toen de Koningin in de deur van het stadhuis ver scheen, stonden de toeschouwers op de tribune aan de overkant allen tegelijk op, hetgeen blijkbaar voor de houten stellage teveel was: met een luiden plof zakte de tribune over de geheele lengte in. Het was een vreemd gezicht de schuin omhooggaande menschenrijen plotseling in dc diepte te zien verdwijnen, doch het in cident had op het eerste gezicht geen en kelen invloed op de aandacht van de me nigte, want onmiddellijk na den plof zag men de menschen die op de tribune hun plaatsen hadden, weer even druk wuiven en juichen als kort te voren. Bij nadere beschouwing bleek het echter dat er toch hier en daar een enkeling niet geheel zonder schrammen was afgekomen: de transportkolonne van het Boode Kruis had een tiental voetkwetsuren te behande len. Vijf gewonden, wier toestand zich aan vankelijk ernstiger liet aanzien, zijn in het gasthuis onderzocht. Van deze vijf bleken twee hunner een beenbreuk te hebben op- gcloopen. Allen konden evenwel naar huis gaan. De oorzaak van de instorting schijnt in zekeren zin te wijten te zijn aan het enthousiasme van het publiek dat achter de tribune stond, en dat zich van eenige kruislatten had meester gemaakt, teneinde een eigen stellage op te bouwen. De hech te constructie van de tribune schijnt hier door te zijn ondermijnd, zoodat 't geheele geval als een harmonica in elkander zakte. Bij het Noorderbad te Zandvoort heeft zich gistermiddag omstreeks kwart voor 5 een noodlottig ongeluk voorgedaan. Het zestienjarige meisje W. Smilders uit Haarlem kreeg bii het spelen een schommel tegen den slaap. Zij sloeg bewusteloos tegen den grond. Twee doktoren verleenden onmiddellijk hulp en lieten de getroffene „Het Noorder bad" binnendragen, waar zij in den loop van den avond is overleden. Nieuw Duitsch toestel voor opleiding van jachtvliegers. de Gistermiddag is op het terrein van dc militaire luchtvaartafdeeling te Soesterberg een demonstratie gehouden met het F.W. 44 Stieglitz-toestel, een product van de Focke Wulf Flugzeugbau te Bremen, waar mede 2e Pinksterdag bij de vliegdemonstra- ties op Eelde een eerste prijs werd be haald. Het Stieglitz-toestel, dat voorzien is van een 160 P.K. Siemens Stermotor is bestemd voor de opleiding van jachtvlie gers. Het vliegtuig werd bestuurd door den invlieger van de Focke Wulf Flugzeugbau, die enkele zeer fraaie stunts met het toe stel uitvoerde. De demonstratie werd bijgewoond door verschillende militaire autoriteiten, die de verrichtingen van de machine met groote belangstelling volgden. Het vliegtuig zal nog eenige dagen te Soesterberg gestationneerd blijven, teneinde de verschillende vliegersinstructeurs in de gelegenheid te stellen met het toestel ken nis te maken. Het s.s. Parklaan lag in de ha ven van Barcelona. - Eerste machinist ernstig gewond. Bij het luchtbombardement dat vliegtui gen van de luchtmacht van Franco eergis teravond wederom boven Barcelona hebben uitgevoerd, is het Nederlandsche stoomschip „Parklaan" uit Rotterdam, dat in de haven van Barcelona ligt, door een bom getrof fen. De eerste machinist werd zoodanig ge wond, dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Het schip werd door de bom béschadigd. De „Parklaan" is in 1931 gebouwd en heeft een inhoud van 3869 bruto reg. ton en een laadvermogen van 2481 netto reg. ton. Het behoort aan 't scheepvaartkundig bureau F. W. Uittenbogaart te Rotterdam, van welke reederij ook de eenigen tijd gele den in de Spaansche wateren door een on bekende duikboot getorpedeerde „Ilannah" hoorde. In November van het vorige jaar monster de de bemanning van de „Parklaan'' voor het laatst te Rotterdam. Sedertdien werd te Antwerpen opnieuw gemonsterd. Gezagvoer der van het schip is kapitein Martinus de Boer, die de reederij van het gebeurde in kennis heeft gesteld. Culemborgsche brandweer heeft zware taak. Gistermiddag omstreeks twee uur is brand ontstaan in de groote houtzagerij van de fir ma A. S. Verwoerd, gelegen op de grens van de gemeenten Culemborg en Beusichem. Toen de brandweer uit Culemborg ter plaat se verscheen, was het gebouw, dat een op pervlakte van vijfhonderd vierkante meter beslaat, reeds in vlammen gehuld. Het vuur breidde zich sterk uit, doordat het in de omliggende opslagplaatsen gretig voedsel vond. De fabriek is geheel uitge brand. Veertien electromotoren en een hoe veelheid hout gingen in de vlammen op. De brand moet op de zolderverdieping zijn ontstaan. Het vuur sloeg hoog op uit het dak, terwijl er beneden nog niets te bemer ken was. Later stortte het dak in en kort daarop stonden de fabriek en de werkplaats geheel in lichter laaie. De brandweer stond voor een zeer zware taak, hetgeen nog bemoeilijkt werd door de enorme hitte, welke de brand veroorzaakte. De schade is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. SIR DETERDING HEEFT RECHT OP NOG MEER SCHADEVERGOE DING! Na de betaling door de regeering van f 112.000.schadevergoeding aan Dr. Deterding voor de hem te veel berekende bedragen inzake het be ruchte varkensexport naar Zwitser land, is Dr. Deterding gebleken, dat er nog een tweede recht zijnerzijdsch op schadevergoeding bestaat. Het gaat hier n.1. volgens het Hdbld. om het recht op schadevergoeding, waarop het ingrijpen van Dr. Colijn d.d. 11 Febr. j.1. is gebaseerd. Teneinde deze varkens-affaire tusschen den heer Deterding en de Regeering in het reine te brengen, schreef Dr. Dijt op verzoek van den benadeelde, d.d. 2 Dec. 1937, een brief aan Dr. Colijn, waarin hij er den n)i- nister op attent maakt, dat in verband met de meest.begunstigingsclausule, sir Deter ding f0.06 per kilo varkensvleesch fvoor be doelden Zwitserschen export, waarover wij herhaaldelijk in ons blad schreven) te veel was berekend ("de regeering berekende dr. Deterding n.1. f0.40 per kilo, terwijl later bleek dat ook voor f0.34 per kilo was ver kocht). In dezen brief, dien het Hdbld van Dr. Dijt thans ter inzage kreeg, merkt de laatste op: „Later is echter gebleken, dat nóg lager ingekocht was, iets wat dr. De terding tevoren onbekend was, reden waarom door ons op een nieuwe re geling werd aangedrongen. Ir. Lou- wes antwoordde ons daarop, dat eerst de vragen van een lid van de Eerste Kamer beantwoord moesten worden. Dit Kamerlid heeft intus- schen bedankt; de vragen zijn niet beantwoord en op onzen brief is ver der óók niet meer geantwoord. „Ik verzoek Uwe Excellentie be leefd, mede namens Dr. Deterding, goed te willen vinden, de tusschen ons en het ministerie van Economi sche Zaken, waaronder de Veehou derijcentrale, gerezen geschillen aan een eere-raad voor te leggen." Het is bekend, dat de heer Louwes in de tweede helft van Februari een bezoek heeft gebracht aan Dr. Deterding, die toen in Zwitserland vertoefde. Van officieele zijde wordt echter een hard nekkig stilzwijgen bewaard, waardoor aller lei fabeltjes over deze toch reeds zoo onver kwikkelijke geschiedenis de rende doen. Zooals wij onlangs berichtten, zal sir De terding niet eerder een tweede plan in over weging nemen, dan vóórdat de regeering haar verplichtingen, voortvloeiende uit het eerste plan, tegenover hem is nagekomen. BEROEMD KANKERSPECIALIST NAAR NEDERLAND? Volgens de Poolsche dagbladen zou Prof. K. F. Wenckebach, de beroemde kankerspe cialist, zich in Nederland willen gaan vesti gen. GOED WERK VAN MEJ. ROLLIN COUtlUERQUE. Door een overwinning op mevr. Whitmarsh (03, 61) heeft onze landgenoote, mej. Rollin Couquerque zich geplaatst voor »'en kwarteindstrijd van het damesenkelspel der internationale Fransche kampioenschappen Zij en mevr. Stevenson (Australië) zijn de eenige niet-Fransche dames onder de laat ste acht. De alg. vergadering te Amster dam. In zijn openingsrede voor de algemecne vergadering van den Bond voor Staatspen- sionneering, gisteren te Amsterdam gehou den, constateerde de voorzitter, de heer G. van Roebel, met vreugde, dat de bond op weg is naar de 100.000 leden. Het tempo der actie wordt steeds versneld. Het antwoord op dc vraag, wat het resul taat is van bijna 40 jaar bondsactie, kan luiden, dat de publieke opinie meer en meer ten gunste van de staatspensionnce- ring is omgezet en dat een steeds grootcr deel van ons volk de bezwaren tegen het staatspensioen gaat verliezen. Zoo gaan de .staatspensionneerders" van dezen dag met srroot vertrouwen en sterk geloof in het wel slagen van hun zaak de toekomst in. Jaarverslag. Het jaarverslag van den secretaris, den heer D. A. van Krevelen, hierna uitgebracht en goedgekeurd, spreekt van een bloeiend bondsleven. Met dankbaarheid wordt her innerd aan het vijfde congres, dat aan den vooravond van de Tweede Kamerverkiezin gen van het vorige jaar in de residentie is gehouden. Deze demonstratie zoo wordt opgemerkt bracht een opleving der actie mee en deed het ledental toenemen. Voor Drente werden 10 nieuwe afdeelingen geno teerd. Deze provincie gaat naar de 10.000 le den. Verscheidene provincies in het land overschrijden de 10.000 leden. Het finan cieel overzicht van 1937 vermeldt een batig saldo van f 35-44.28 De beerooting voor 1939 is vastgesteld op f20.269.28. Voorstellen. 4 an de voorstellen van den beschrijvings brief werd ingetrokken een voorstel Eelde- Paterswolde om de leden van het hoofdbe stuur eenmaal herkiesbaar te stellen. Wat betreft wijziging van de contributie afdracht werd een commissie benoemd, die een rapport zal uitbrengen. Voorstellen van de afdeeling Drachten en van de federatie Groningen om een com missie te benoemen, die zal onderzoeken de aanstelling van een bezoldigden propa gandist en de mogelijkheid van krachtiger propaganda in het midden en Zuiden des lands werd aangehouden tot het volgend jaar. evenals het denkbeeld van een volks petitionnement. Bestuursverkiezing. In hef hoofdbestuur werden herkozen de heeren D. A. van Krevelen (Hilversum), P. A. Vis (Heelsum) en T. G. Thyssens (Gro ningen). Een motie. Ten slofte werd de volgende motie aan genomen met algemoene stemmen: De bond voor staatspensionnccring. ken nis genomen hebbende van de memorie van antwoord op de rijksbegrooting 1938 en de afwijzende houding der regeering ten aan zien van een voorziening in de wettelijke verzorging van tienduizenden ouden van dagen op grond van hooge uitgaven voor verdedigingsdoeleinden, waardoor geen gel den meer te vinden zouden zijn van den socialen nood der arme oudjes; van oordeel, dat de noodtoestand, waarin voornoemde ouden van dagen verkeeren, met name de 65-jarigen en ouderen, die gee norlei uitkeering krachtens de oudordoms of invaliditeitswet ontvangen, dringend na dere wettelijke voorziening eischt; van meening, dat het onrecht onzen ar men ouden van dagen aangedaan, inzonder heid hen. die van elke ouderdomsuitkeering verstoken zijn. op voornoemden grond niet langer bestendigd mag blijven; Gelet op het feit, dat. wanneer de regee ring den een of anderen wetteliiken maat regel noodzakelijk acht. de noodige midde len daarvoor aanwezig blijken; verzoekt de regeering de betreffende wet telijke voorstellen bij de staten-generaal aanhangig te maken. SPANJE Op verschillende plaatsen hebben de rechtsche troepen in Spanje het offensief hervat. Zoowel aan het front van Teruel als aan dit van Castellon rukken de Francosoldaten op. Er wordt weer hevig gevochten. Op den rechtervleugel van het front bie den de regeeringstroepen krachtig tegen stand, doch zij moesten belangrijke stellin gen langs den weg van Teruel naar Sagun- to prijsgeven. Bij liet vallen van den nacht duurden de operaties aan het geheele front voort. Rechtsche vliegtuigen hebben gisteren ge poogd de linies aan het Levatnfront te be stoken. Jachtvliegtuigen der regeering le verden strijd en haalden twee der recht sche toestellen omlaag. Een Duitsche pi loot, die met een valscherm omlaag was gesprongen, werd gevangen genomen. Twee der jachttoestellen van de regeering keerden beschadigd terug, aldus het regeeringscom- muniqué, Bombardementen. Verschillende plaatsen zijn weer door Franco's luchtmacht gebombardeerd. Op Alicante zijn vijftig bommen neergekomen. Een bom sloeg door drie verdiepingen van het Belgische consulaat heen, zonder een slachtoffer te maken. Alicante is weer gebombardeerd. Hier vie len 32 dooden. Vijf vliegtuigen bestookten Barcelona. Er zijn vier doodem Offioieel wordt medegedeeld, dat bij 't bombardement door de recht sche luchtmacht gisteren 78 perso nen werden gedood, meest vrouwen en kinderen, terwijl zeventig per sonen ernstig werden gewond. Reddingsploegen brengen nog steeds lij ken te voorschijn uit het puin der huizen, welke bij het bombardement van Segorbe zijn vernield. Gisteren heeft men de lijken van vier vrouwen en van drie mannen ge borgen. Engelsche schepen getroffen. Uit Alicante wordt gemeld, dat aan boord van het Engelsche s.s. Thorpehaven, dat tijdens het bombardement getroffen was, brand is ontstaan. Men kon het vuur echter Vertrek van Aankoaut t» Emoe (heenreis) Singap. 7 Juni Band. 7 JUnl Nandoe (terugreis) Athene 7 Juni A'dam 7 JUni Oehoe ('heenreis) Jodlip. 7 Juni Rang. 7 .IUni Ibis (terugreis) Jodhp. 7 Juni Basra 7 Juni Gier (heenreis) A'dam 7 Juni Athene 7 Juni Reiger (terugreis) Band. 7 Juni Medan 7 Juni spoedig meester worden. Ook aan boord van het tweede Engelsche schip, dat ge- troffen werd, de „English Tankef", ontstond brand. Hier slaagde men er echter niet ia het vuur spoedig te blusschen. Des avonds woedde de brand nog voort. Slachtoffers zijn echter niet gevallen. Twee bommen zijn tot ontploffing geko. men langszij het Britsche stoomschip Thur, ston, in de haven van A alencia. De lucht, aanval gebeurde gisterochtend om half ne, gen. De Thurston zou zich in zinkenden toestand bevinden. Zes vliegtuigen der opstandelingen con centreerden hun aandacht op vier Brilschg schepen, die op eenigen afstand der ande re schepen en ander mogelijke doelen ge meerd lagen. Ten slotte hebben regeeringsvliegtuigen de vijandelijke vliegtuigen verjaagd. Opwinding In Engeland, De berichten over de aanvallen op Brit sche koopvaardijschepen in Spaansche re- geeringshavens veroorzaken een zekere op winding. Sommige politieke persoonlijkhe den, die reeds in Londen zijn teruggekeerd, wijzen er op, dat het optreden der lucht macht van Franco van nu af aan een opzet telijk karakter draagt, dat schijnt te vragen om een herziening van de houding, die tevo ren door de regeering was ingenomen, een houding, volgens welke de Britsche schepen slechts op eigen risico en gevaar de terri toriale wateren binnenvoeren. Halifax komt Woensdag in Londen terug en zal dan zonder twijfel kennis nemen van da laatste rapporten der consulaire en vloot- autoriteiten. Sinds het uitbreken der vijandelijkheden in Spanje zijn 58 Britsche schepen gebom bardeerd of door duikbooten aangevallen, Zes werden tot zinken gebracht. Er zijn veertien Britsche zeelieden gedood en bijna vijftig gewond. Behalve de Thurston, welk schip gisteren, beneden de waterlijn werd getroffen is nog een Britsch schip, de Thorpehaven, te Ali cante door drie bommen getroffen, en ernstig beschadigd. Monsterproces tegen Belgische gifmengster. Met groote ze kerheid houdt beklaagde haar onschuld vol. Het Luiksche gerecht heeft gistermorgen een aanvang gemaakt met het proces tegen de Weduwe Becker, die terecht staat be schuldigd van elf vergiftigingen, valsch- heid in geschrifte en diefstal. Aangezien alle beschikbare plaatsen inge nomen waren door de leden van de jury, talrijke advocaten en een leger van journa listen, was geen ruimte meer over voor het publiek, dat in groote getale opgekomen was om het proces bij te wonen en dat door de gendarmerie op de binnenplaats en in de gangen van het gerechtsgebouw werd tegen gehouden. Do eerste dag van het proces werd ge heel in beslag genomen door de noodige formaliteiten. Nadat de president, Fettweis den gezworenen de gebruikelijke raadgevin gen had verstrekt, begon de griffier dc voor lezing van de actie van beschuldiging, die is opgesteld door den advocaat-generaal Del- waide. Elf vergiftigingen. De beklaagde, Marie Alexandrine Petit- jcan, weduwe van Charles Becker, geboren te Warmont op 14 Juli 1879, woonachtig te Luik, wordt er van beschuldigd elf perso nen te hebben vergiftigd, vier malen ge poogd te hebben iemand te vergiftigen, valschheid in geschrifte te hebben gepleegd en vier diefstallen te hebben begaan. In den loop der tweede zitting van giste ren. die gewijd was aan het verhoor van de beklaagde, hield deze voortdurend vol, dat alle tegen haar ingebrachte beschuldi gingen lasterpraat en leugens zijn. Zij ver dedigde zich met buitengewone beheergching zekerheid en zelfgenoegzaamheid. Toen de president de kwestie van den aankoop en het gebruik van de digitaline ter sprake bracht, gaf de beklaagde een breedvoerige uiteenzetting, waarin zij trachtte den aan koop van het vergif te rechtvaardigen met een hartkwaal. Men denkt dat het verhoor heden avond afgeloopen zal zijn. Crcdict van 50.000 dollar gevraatjd. Roosevelt heeft het Amerikaansche Con gres verzocht, een crediet van 50.000 dollar goed te keuren voor de opsporing der ont voerders van het knaapje Skeegie Cash. Het geld zal gebruikt worden ter bestrijding der kosten van de twintig G-men, die op zoek zijn naar de bankbiljetten van het los geld van 10.000 dollar, die door den vader uit een rijdende auto zijn geworpen. Het Engelsche ministerie van binnenland- schte zaken heeft prof. Freud verlof ge geven voor onbepaalden tijd in Engeland te verblijven. Protest-staking tegen de Turlc- sche bezetting. De Turksche minister-president Bayait heeft tegenover een groep parlementsafge- vaardigden der Volkspartij met betrekking tot het Sandsjakprobleem verklaard, dat dg Fransche regeering opnieuijw haar verplich tingen bevestigd had, en dat wellicht del spoedige totstandkoming van een verdrag is te verwachten. De situatie nog ernstig, Zondag is, naar het Hdbld. meldt, in dei voornaamste steden in Syrië een algemeens staking gehouden als protest tegen de Turk sche bezetting van het Sandjak Alexandrette- Zes hoog geplaatste Turksche officieren zijn in Alexandrette aangekomen om in sa menwerking met den Franschen comman dant de orde te handhaven. De situatie blijft ernstig al hebben zich geen incidenten voorgedaan. Meer dan 100 niet-Turksche families hebben het Sandjak verlaten om zich in Syrië te vestigen. Vele niet-Turksche ambtenaren zouden reeds zijn afgezet en door Turken vervangen. Vier vrouwen gedood. In een kruitfabriek in de Lissabonsche voorstad Chelas is het gistermiddag tot een ernstige ontploffing gekomen, waarbij twea gebouwen vernield werden. De oorzaak der ontploffing is nog niet opgehelderd. Nader wordt gemeld, dat bij deze ontplof fing vier vrouwen gedood zijn, terwijl een persoon werd gewond. Het ongeluk deed zich voor tijdens het vervoer van kruit, Vriendschapsbetuigingen Columbia. De oorlogsstemming in Ecuador grijpt snel om zich heen. De inwoners van zeven tien provincies zamelen geld in ,om vlieg tuigen te koopen en de rijke burgers bi®' den hun bezittingen, ja, zeïfs hun juweelen aan voor het geval er oorlog met Be'11 komt. Hoe hevig de anti-Pcruaansche stemming is, bleek, volgens Un. Press, wel bij <*0 s i aatdemonsfraties. Groote drommen opg0 wonden burgers marcheerden door straten en riepen: „Wesr met Peru. leve Ecuador en Columbia". i eze vriendschappelijke uitingen aan het t.ies van Columbia hebben betrekking 0P 1934 1 t,,sschen dit land en Peru m De minister van huitenlandsche zaken beeft een bespreking gehad met den Per«' gezant, die nogmaals de hoop y* ml vriendschappelijke regeling gelijk was. Het ministerie van buitenj ulsche zaken heeft aangekondigd, dat in e provincie Orienle minstens drie Per"'1 .'iisrhe divisies zijn geconcentreerd. >ia1_ entueele basis voor een aanval op da colonne van Ecuador, Matapalo.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2