Anna Paulownapolder Wanbegrippen over de Wieringermeer Henlein strijdt voor den Anschlusz Een „Nonvlinder" voor de K.L.M. Schatbewaarster verjaagd Vierde groote lammerenmarkt at Indië aan luchtbescherming besteedt Donkere kamer in een Koolhoven Amerika's vlootuitbreiding TEXEL f Geld aangevraagd voor den bouw van een prototype bom menwerper. Bij de Tweede Kamer zijn ingediend ne gentien wetsontwerpen houdende goedkeu- rins: Aan besluiten van den Gouverneur-ge- rteiaal a an Nederlandsch-Indië tot: AA'ijzi/ïing en aanvulling van onderscheidene afdeelin- gen der begrooting van Ne derlandsch-In- die voor het dienstjaar 1938. De uitgaven op de afdeeling Dep. Aran Binnenlandsch Bestuur worden verhoogd met een bedrag van f 610.144 voor maatregelen, verband houdende met de organisatie van de bescherming van de bevolking tegen aanvallen uit de lucht. Deze organi satie is thans uitgewerkt door de belangrijkste plaatsen op Java, t.w. Bandong, Batavia, Malang, Madioen, Semarang en Tjilatjap, ten behoe- Are Avaarvan een kapitaalsuitgave a'an f 847.500 en een jaarlijksche ex ploitatie-uitgave van totaal f 48.700 is becijferd. Voor de outilleering van de verschillende hulpposten van den luchtbeschermingsdienst in bovengenoemde plaatsen Avordt dadelijk noodig geacht een bedrag van f 541.300, ter wijl ook het geraamd bedrag aan exploita tiekosten (f 48.700) voor 1938 beschikbaar moet zijn. Het overige bedrag (f 20.144) is benoodigd voor de centrale inspectie voor de luchtbescherming. ■x Pe in de aanvullingsbegrooting van het departement Aan oorlog opge brachte credieten ad f 15.134.800 die nen m hoofdzaak tot versnelde door voering van verschillende maatrege len ter versterking van het leger, waartoe op vorige begrootingen reeds gelden werden uitgetrokken. Deze versnelde doorvoering zal zich o.m. uitstrekken OA'er: De verdere A'ersterking der luchtstrijdkrachten, mede omvattende verderen aanleg en inrichting van vliegvelden en een bijdrage voord en bouw in Neder land van een prototypebommenwer per. Van de t\aree op de afdeeling departe- mentd er Marine betrekking hebbende aan vul lingsbegrootingen strekt de eerste in hoofdzaak tot het treffen van voorzienin gen in verband met de uitbreiding van het in Indië opereerend deel der zeemacht. In totaal aa*ordt hiervoor een bedrag a'an f 1.018.230 uitgetroken, vvaartegenover een bedrag van f 5790 aan hoogere ontvangsten staat. De tweede suppletoir® begrooting heeft betrekking op de nieuwe regeling der vlootkostenverdeeling. Toestel, bestemd voor de karto- graphie, naar Turkije vertrok ken. Gistermorgen om zeven uur vertrok van het vliegveld Waalhaven het Koolhoven iAveemotorige kartographie-vliegtuig, de F. K. 49, in opdracht gebouwd voor de Turk- sche regeering en bestuurd door den twee don fabriekspiloot der Koolhovenfabrieken. W. Noordink, met als passagier den boord- mecano Meissler, naar Ankara (Turkjje.) Dit toestel, dat speciaal is ingericht voor het fotografisch in kaart brengen van uit gestrekte gebieden en dat met het oog hier- oj) is uitgerust met een donkere kamer en een complete installatie van de meest ver nuftige fotografische instrumenten, terwijl het beschikt over een zeer groote actie-ra dius, heeft kort geleden voor een Turksche afnatne-commissie proef gevlogen en daarbij in alle opzichten voldaan aan de zeer hoog gestelde eischen. Weenen helpt hem. Naar verluidt heeft het Sudetenduitsche front, dat onlangs te Weenen is opgericht, aan de Sudetenduitschers te Weenen een schrijven gericht, aa-aarin hen vvordt ge vraagd de beAveging van Ilcnlein te steunen. Het schrijven begint als volgt: „Henlein, de vertrouwensman a-an Hitier, strijdt voor den Anschlusz van het Sudetenduitsche gebied bij Duitschland. De strijd zal binnenkort ten einde zijn en zal aan de verdruk te Sudetenduitschers de zoo ver langde vrijheid schenken, steunt Henlein." Het schrijven is strikt vertrouwelijk en is onderteekend doord en voorzitter van de organisatie Hofrat Ligold. Ingesloten is een blanco cheque. De verzamelde gelden Avor- den bijgeschreven op het conto a:ooi- Hen- ^ein van den Sudotenduitschen Hcimatbund. Geheimzinnigheid over Henlein's reis. In Sudetenduitsche kringen is men zeer geheimzinnig omtrent de reis a'an Henlein. Men verklaart alleen te aa'eten, dat luj Dins dag naar Duitschland is vertrokken, 3a>i- waar hij in den avond terugkeerde. De „Prager Mittag", veronderstelt dat hij een onderhoud heeft gehad met den vroegeien nationaal-socialistischcn afgcv aardigde Krehs, die is gevlucht na een vonnis wegens hoogverraad en thans lid is Aan den I m - schen Rijksdag. Men zegt. dat Goebbels Krebs. zou hebben benoemd tot gouAvleider van het Sudetengebied. Kegentien nieuwe oorlogsbodems. De credietcommissie van het Amerikaan- sche Huis van Afgevaardigden heeft goed keuring gehecht aan een crediet ten bedra ge van 35.802.000 dollar voor het maken van een begin met het vlootuitbreidingspro- gram. Met deze fondsen zal men een aan vang kunnen maken met negentien bodems, met inbegrip van twee nieuwe slagschepen van 35.000 ton. De K.L.M.-vloot is met een klein toestel uitgebreid. De groote vliegtuigen dragen al len vogelnamen, de kleine Koolhoven's van het type FK.43, echte luchttaxi's, welke ook door de opleiding gebruikt worden, zijn met namen van insecten gesierd. De „Nonvlinder" is de nieuAvste aanAA'inst, een gloednieuwe taxi van de Koolhoven- fabrieken, aa'elke machine, in tegenstelling tot zijn oudere stamgenooten, met een ver stelbare schroef is uitgerust. De PHASN is tijdens het afgeloopen week-einde op Schiphol bij de K.L.M.-vloot ondergebracht Verrassende ontdekking van Amsterdamschen deurwaarder. De beAvoners van een a-oor afbraak be stemd perceel in de Goudsbloemstraat te Amsterdam ontvingen al geruimen tijd ge leden van een huiseigenaar de mededeeling, dat zij naar andere Avoningen moesten om zien, omdat hun tegen eind Mei de huur zou Avorden opgezegd. De eene na de andere verlieten, aldus het Vsb., de families het oude pand, maar een alleen Avonend oud moedertje, dat op den zolder huisde, wei gerde het huis te verlaten. De huiseigenaar probeerde met een zoet lijntje de oude vrouw, die in zeer sobere omstandigheden haar levensdagen sleet, tot een ander in zicht te brengen, maar zulks mocht niet ba ten. Zoo naderde steeds meer de dag, dat de sloopers met de afbraak zouden begin nen. Hoezeer het hem ook speet, de eigenaar van het huis moest tenslotte gebruik maken van „de sterke arm". Het oude moedertje kreeg op haar zolderkamertje bezoek van een deurwaarder en zijn helpers, die onver biddelijk Avaren. Met zachten drang werd de juffrouw uit het huis gezet en daarna begonnen de helpers van den deurAA-aarder de povere inboedel uit te dragen. Wie schetst de verbazing van deze menschen ,toen zij daarbij onver- Avacht in alle hoeken en gaten ver stopt zilvergeld en bankbiljetten vonden! Een ouderwetsche naaimachine bleek ook al het oude vrouwtje tot safe te dienen. In de kap zaten bankbiljetten en verscheidene spaar bankboekjes. Onder toezicht van een inspacteur van politie is al het op zolder verstopte geld bijeen gegaard. Het spaarpotje, dat de oude vrouw zoo zorgvuldig had verborgen ge houden, vertegenwoordigde alles bij een een Avaarde van ruim f 3000. In contant geld werd ruim f 1600.aan bankbiljetten en in zilvergeld gevonden. De rest van het bedrag Avas blijkens de ge vonden boekjes in veiliger beAvaring bij spaarbanken hier ter stede. Iïet geld en de boekjes zijn voorloopig gedeponeerd op het politiebureau Raam poort. Het oudje, dat dit alles oppotte, is aan de goede zorgen van een particuliere verpleeg ster toevertrouwd. Hoe buitenlanders ons zien. Een Amerikaansche journalist had aa'el eens gehoord, dat Nederland een Avaterland is, en dat er men schen zijn, die op woonschepen wo nen. Hij meende, derhalve, zoo le zen wij in het jaarA-erslag over 1937 van „Nederland in den Vreemde", dat het grootste deel der Nederlan ders op het water in aa-oonschepen Avoonde en dat er in het water zoo hier en daar eilandjes ronddreA-en, Avaar men bloembollen verbouwde. Wij hebben hem meegenomen naar de bollenstreek, Avaar de bollen nog bloeiden en hem getoond, dat het grootste deel van ons volk niet op het Avatcr Avoont, doch in goede, soliede, mooie huizen in vriendelij ke tuinen, met glimmend koper aan de deu ren en glanzende a'ensterruiten, Avaarachter heldere gordijnen en, haast overal, een bloe metje. De aa-eh-aart is, althans uiterlijk, on danks alles in deze streek opvallend a'oor den vreemdeling, veelal gewend aan mor sige fabriekssteden en armoedig platteland en deze Amerikaan moest zijn meening her zien, hetgeen hij dan ook op geestdriftige wijze deed. De ZuiderzeeAvorken vormen de groote magneet, die vele belangstellende vreemde lingen naar ons land trekt en veelvuldig zijn dan ook de vreemdelingen, die hier omtrent inlichtingen komen imvinnen. De nieeste vreemde bezoekers hebben echter slechts een vaag begrip van hetgeen zich daar afspeelt. Meestal moet hun dat duide lijk gemaakt Avorden en soms vraagt men zich af of die menschen denken, dat wij zooveel geld uitgeven alleen maar omdat wij het zoo aardig vinden. Veel vreemdelingen hebben wij naar den afsluitdijk gebracht of den Wieringermeer- polder laten zien, of beide. Engelschen, Noren, Duitschers, Amerikanen, een Hon gaar, enz., allen menschen, die over dit onder werp wilden schrijven of spreken. Soms ook kAvamen er vakmenschen als b.\'. in genieurs. Dat waren de dankbaarste be zoekers, maar de minst interessanten uit een anecdotisch oogpunt. Zij begrepen on geveer waar het om ging en stelden geen dwaze vragen. Een sensatie. Een Noorsche ingenieur kon zich niet re- aliseeren, dat het mogelijk Avas meer dan een kwartier lang, met een snelheid van veel meer dan 100 K.M. per uur, over „het Averk" te rijden. Wij moesten nog eens heen en terug om hem die sensatie ten volle te doen ondergaan. Overigens een dankbare bezoeker, die een goed begrip toonde van hetgeen hij zag en die in zijn land tientallen voor drachten over dit ondewerp gejiouden heeft, zonder onjuiste mededeelingen te doen. Een Engelsche journaliste wilde niet gelooven, dat de menschen in de Wieringermeer er „vrijwillig" woonden. Vermoedelijk dacht zij aan de eerste blanke bevolking van Australië en meende zij, dat onze overheid soortgelijke maatregelen had moeten treffen om dit „troos- telooze" land, zooals zij het noem de, te doen beAVonen. Zij maakte een speciale studie van de polderbevolking, haar samenstelling en de wijze Avaarop zij leefde en Averkte. Wij bezochten met haar eeniige boerderijen, die van binnen en van buiten geheel be zichtigd werden. Boerderijen met een bad kamer, 2 W.C.'s met stroomend Avater, cen trale verwarming soms ritodelkeuken .en stroomend warm en koud water op alle slaapkamers. „Als ik dat in Londen ver tel, gelooven zij mij niet" zeide zij. Toen haar verteld werd, dat alle wonin gen in den polder waterleiding hebben en W.C. met stroomend Avater, geloofde zij ons niet. „ArbeidersAvoningen ook?" „Ja zeker." „W.C. met water?" „Natuurlijk, met water." „Kan ik zoo'n arbeiderswoning ook eens zien?" Hetgeen geschiedde. Mee- en tegenvallers. Men mag eindelijk sluisgeld heffen. De omslag op f 26.per bunder vastgesteld. Als de Voorzitter, de heer C. Wijdenes Spaans Jr. de Zaterdagmorgen gehouden vergadering van hoofdingelanden heeft ge opend en de notulen, gelezen door den secretaris, den heer C. Keijzer, zijn goedge keurd, doet Voorzitter de volgende Mededeelingen. a. Van de heeren Zoet, Smit en Lubbert is bericht van verhindering binnengekomen. b. Ged. Staten gaan accoord met proces verbaal van kas en boeken van den pen ningmeester. c. Het baggeren in de haven van Ewijck- sluis is gegund aan de firma D. H. van Rijt uit Mcdemblik voor f 1650.Dit is beneden de raming. Het Averk geschiedt naar genoe gen. d. Bericht is ontvangen dat het subsidie van den boezem Wieringer- waard van 95 op 85 is terugge bracht. Voorzitter vindt dit een min der gelukkige beslissing Avant de toe stand is niet veranderd. Men heeft het echter te aanvaarden, want de polder heeft in deze zaak niet de koorden van de beurs. e. Het maken van een brug over de Zandvaart is bij openbare inschrijving ge gund aan den heer P. Schouten voor f 358S. Ook dit is beneden de raming. f. Op eenige besluiten uit vorige verga deringen van grondtransacties is goedkeu ring van Ged. Staten verkregen. g. De voormalige Avoning van den opzich ter is voor een jaar verhuurd aan den heer J. C. van Balen Blanken. h. Door overlijden is ook de laatste eigen gepensionneerde Wed. van Twuijver, echt- genootc van wijlen een der molenaars, van de lijst afgevoerd. Het doet voorzitter genoegen te kunnen mededeelen dat de fa milie van Twuijver zoo keurig heeft be dankt. i. Een Koninklijk Besluit is afgekomen aa-aarbij concessie is verleend tot het hef fen van sluisgelden. Na lijden verblijden, merkt voorzitter op. j. De kolenprijzen zijn gestegen van f6 —7, tot f 7.93—9.19. Daardoor ziet het P.E. N. zich genoodzaakt de tarieven voor dag- stroom te brengen van 2*4 op 2.53, nacht- stroom van 1.50 op 1.78 en transformatie verlies van 1.15 op 1.43. De tusschentijd- sche verhooging tot resp. 2.37, 1.62 en 1.27 heeft niet mogen baten, zegt voorzitter. k. Het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier vond in het archief van de „Ilondsbossche" eenige oude kaarten, be trekking hebbende op de situatie in de eerste jaren van het bestaan van den pol der. De kaarten worden den polder aan geboden. Men besluit de schenking onder dank zegging te aanvaarden. De overige mededeelingen worden a-oor kennisgeving aangenomen. Grondaankoop. Zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten ten behoeve van de Avegverbetering bij de coupure van de Wieringenvaard aan te koopen twee stukjes grond, resp. van de heeren A. Keuris en C. Rezelrnan. Er is een bedrag van f 67.50 mee gemoeid. Voorzitter: Het voorstel komt wat laat, want bet Averk is eigenlijk al klaar. Ik 11eb echter nogal vertromven in de heeren. roolijkheid) Ook het Hoogheemraadschap heeft zeer medegeAverkt, Geldleeningen. Voorzitter deelt mede, dat men vastgeloo- pen is met de leening van f 81000 tegen 3% pet., bij de Alkmaarsche Nutsspaarbank, waartoe Averd besloten in een a'orige verga dering. Er zijn enkele punten die hei-zien moeten Avorden, overigens bagatellen, zooals voorzitter opmerkt. F.r is hoofdzakelijk een ojunerking gekomen a-oer de opzegtermijn en de belasting op rente en aflossing. De heer V. Kaan vindt het in het alge meen niet juist, dat voor een leening, die, zooals deze bij één en dezelfde geldgever Avordt geconverteerd, nog boete voor ontij dige opzegging moet worden betaald. De heer Wilms had graag gezien dat het dagelijksrh bestuur zich met Wieringer- waard had verstaan, Avaar tegen 2% pet. geleend is. Uit het antwoord a-an voorzitter blijkt, dat de algemeene bepalingen in den geld handel hier de groote rol spelen. De groote geldgevers trekken één lijn, maar misschien heeft Wieringenvaard een gelukje gehad. Men besluit, een niemv ontAverp ter goed keuring aan Ged. Staten tez enden. Voorzitter deelt mede, dat van den heer Verbiest in den Haag in opdracht van een nog onbekenden geldgever een aanbieding is ontvangen, Avaardoor het mogelijk zal zijn een leening van 3 3/8 pet. in een 3 pct.-lee- ning te converteeren. Het bestuur krijgt machtiging de noodige stappen te doen. Besloten aa-ordt een leening van 1930, ren tende 4 pet., proresto f 66000, te convertee- ren in een 3Y2 pct.-leening. Commissie voor de rekening. Als leden voor de commissie tot nazien der rekening over 1937 aa-orden gekozen de heeren Komen, Lubbert, en Metselaar, met als plaatsvervanger de heer Smit. Aanbeveling Heemraad. Wegens periodieke aftreding van den heer J. Llndenburgh aa-ordt voor de beneoming van een Heemraad de volgende aanbeveling opgemaakt: 1 J. Lindenburgh, 2 J. Thijssen, 3 Van Balen Blanken. Kohier van polderlasten. Overeenkomstig de begrooting aa-ordt het kohier van polderlasten als volgt vastge steld: Omslag per H.A. fl. 26.tot een to taal bedrag van fl. 117.472.53 Over 4518 H.A. betaalbaar in drie termijnen, per 13 Augus tus, 17 September en 29 October. Grondverhuur. In verban dmet de afAA-erking van den boezem Wieringerwaard, is eenig land ver huurd aan Mav. Wayboer, aan Keppel en aan Ruytenburg. In 1938 is het land nog vrij van bouwrijp maken en schoonhouden, over de a-olgende huurjaren 1939-1940-1941, zal 35 gulden per H.A. betaald moeten aa-or den. Hierna sluiting, daar de rondvraag niets oplevert. WIEBTNG EN HET FAVORIETEN-KOPPEL KLINK— V. D. VOORT. Zooals Ave gisteren reeds in 't kort meld den, hebben de renners Klink en v. d. Voort op de Alkmaarsche wielerbaan groote suc cessen geboekt. Werd Klink eerste in de klassementsrace met 1 ronde voorsprong, v. d. Voort wilde niet voor bem onderdoen en nam de 50- ronden race voor zijn rekening. Maar het groote succes werd toch behaald in den 60 k.m. koppelwedstrijd. Steeds streden Klink en zijn maat in de voorste gelederen. Zij bezetten tenslotte de derde plaats, Avat een ervol resultaat is te noemen. Befaamde koppels als ZimsKlis ters, MeerschaerfMiddelkamp, GroeneAve- genRoes en HiddesGroot lieten zij ach ter zich op rondenachterstand! Het extra-compliment, dat onze jongens van de jury mochten ontvangen voor hun phe- nomenaal rijden Avas danook zeer zeker ver diend. Zoo zijn de wedstrijden op de Alkmaar sche Avielerbaan, voor ons favorieten-koppel prachtig verloopen. Het publiek toonde zich zeer voldaan over zulk schitterend rij den en luide aa-erden de renners nu en dan aangemoedigd. Naar wij nog vernemen zijn Klink en v. d. Voort gecontracteerd voor Avedstrijden te Sittard. Jongens, houd je taai! Valpartij. Gistermorgen Avaren eenige kinderen in de Parklaan aan het hardrijden op fietsen. Opeens verloor bet dochtertje van den heer Veltman de macht over haar stuur, begon te slingeren en kwam in het prikkeldraad terecht, dat daar langs den AA-eg staat. Op haar gehuil snelden eenige aldaar werkzaam zijnde timmerlieden haar te hulp en AA-isten haar met moeite te verlossen. lug Averd het slachtoffertje naar huis ge transporteerd, Avaarna dadelijk geneeskun digen hulp werd ingeroepen. Vooral aan de beenen en dijen had ze veel vleeschwondcn opgcloopen. „GyTonomus" laat zich weer zien. Mede door het zachte weer van de laat ste dagen laat de beruchte mug Gyronomus zich Aveer in grooten getale zien." Vooral Maandagavond Avas het Aveer bijzonder erg. Net als a'orige jaren vlogen groote wolken muggen boA'en de uitwateringssluizen en de Genieiverken. Op een afstand leek het of hier alles in brand stond. Automobilisten die over den Afsluitdijk moeten, mogen de radi- ateur aan hun wagen wel Aveer met het be kende gaas afdekken, aaü men voorkomen dat het koclivatcr begint te koken. Harmonie „Apollo". Naar -wij vernemen ligt het in de bedoe ling van „Apollo" n.s. Zaterdagavond een rondgang door Den Oever te maken, Avaar na een concert zal worden aangeboden in de concertzaal van den heer Lont, dat gratis toegankelijk is. Een en ander zal afgeAvisseld Avorden door cabaret. POLITIE GeA-.: een jas van een costuum en een armband. Inl. bij den gem.-bode. DEN OEVER. Visscherij. Met de ansjovisvisscherij gaat het nog steeds niet naar ivensch. Na het mislukken an de haringteelt was de hoop nog geves tigd op de ansjovis. Eerst werkte het weer geducht tegen, daarna begon het euvel met de kwallen. Zelden zagen we deze minder geAAenschte dieren in zoo'n groote getale in de Waddenzee. De kamervisschers worden er geAA'oon wanhopig van. KAvallen en nog eens kwallen. Ook voor de kuilvisScherij zijn deze beesten een gewéldige handicap. De vischers hebben hun kuil nauwelijks over boord of 'alles zit a-oI kAvallen, dus geen ansjovis. Benoorden Harlingen had men hier niet zooveel last van, doch na de laatste storm is het hier ook alles kwal len. J.l. Zaterdag zijn enkele kuilvisschers met een vischhande^aar per auto naar Delfzijl gegaan om- te zien- of hier benoorden Gro ningen de kansen op ansjovis gunstiger Avaren. Men heeft de zaak daar eens ter dege opgenomen met het resultaat, dat Maandagmorgen een tiental schepen naar Groningen zijn vertrokken om op de Gro ninger wadden hun geluk met de ansjovis vangst te beproeven. We hopen van harto dat deze pogingen zullen slagen. De aanvoer bedroeg gisteren op de vierde lammerenmarkt bijna 900 minder dan vo rig jaar, en daar er zeer veel koopers wa ren/die op de Leidsche markt vorige iveek iets aan de lammeren hadden geAvonncn, had de handel een zeer vlot verloop. Het schijnt, dat de betere prijzen, die voor do vette schapen worden betaald van invloed zijn op de lammerenprijzen. De markt liep geleidelijk iets op, zoodat ongeveer f 0.75 per stuk meer betaald werd dan verleden Aveek, middenprijs f 10.75, hoogste prijs f 13.- (vorig jaar bedroeg de middenprijs op do vierde markt f 13.50). Er is vermoedelijk slechts één partij onverkocht gebleven. Schapen werden 24 stuks verhandeld, flinke dieren, uit de avoI, prijs ongeveer f 22.—. De rundvee-aanvoer was deze week gering, er werd slechts een tweetal koeien aange voerd, prijzen f 170.en f 195.Nuch tere kalveren brachten pl.m. f 10.per stuk op, oudere kalveren, hoogste prijs f 25.—. De vette varkens gelden op de boerderij 25 tot 26 ct. per pond. Schrammen brachten op de markt onge veer f 22.per stuk op. Een goede big kocht men voor f 20— a f 21. De eierenprijs op de veiling bleef vrijwel gelijk aan die van vorige week. r» TEXEL. Veemarkt. 2 Paarden f 170—195, 2 Koeien f 190—200, 2 Graskalveren f 2026, 5 Nuchtere Kalve ren f 814, 24 Schapen f 2123, 6 Schram men f 20—24, 21 biggen f 19—22, 3328 lam meren f 813. Eierenveiling. Aangevoerd: 71068 eieren: 58—62 Kg. 3.10 —3.30, 62—64 Kg. 3.25—3.40, 66—70 Kg. 3.45 —3.70, 5056 Kg. 2.753.10 per 100 stuks. AMSTERDAM, 7 Juni. Ter veemarkt ivaren heden aangevoerd? 437 vette koeien, le kw. 74^-80 ct., 2e kAv, 6370 ct., 3e kw. 5060 ct. per Kg. slacht- geiA'icht; 54 melk- en kalfkoeien f 18(K—240 per stuk, 102 vette kalveren: 2c kw. 54 60 ct., 3e k\a-, 4462 ct. per Kg. levend gn- Avicht; 137 nuchtere kalveren f 69.50, 759 schapen f 2024 per stuk, 49 lammeren f 10—14 per stuk, 3999 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90—110 Kg., 62—63 ct., enkele hooger; zivare varkens 60—62 ct., vette varkens 5860 ct. per Kg. slacht- geAvicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Run deren, behoorlijke aam'oer, handel traag en moeilijk prijshoudend. Vette kalveren be hoorlijke aanvoer, handel sleepend. Derde kiA-aliteit prijs iets lager, nuchtere kalve ren gewone aanvoer, handel sleepend, prijzen aanmerkelijk lager. Schapen, korte aanvoer, handel traag, prijzen lager, var kens matige aanvoer, handel willig met vaste prijzen. PURMEREND, 7 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld 19 par-* tijen, wegende 73.000 Kg., handel stug, hoogste prijs f 21,—. 12 stapels kleine Boe renkaas f 22.—; 2 stapels volvette f 24—, 1734 Kg. boter f 1.22—1.33, weiboter 1.19— 1.24 per kilo. Runderen, totaal 412 stuks: 190 vette koeien 63—72 ct., matig; 125 gel- dekoeien f 110230 per stuk, matig; 75 melkkoeien f 200295 per stuk, matig; 31 stieren 5458 ct. per kilo, matig; 45 paar den f 80—260 per stuk, stug; 16 vette kal veren 30—50 ct. per kilo, matig; 513 nucht. kalveren: voor de slacht f 5—12, voor de fok f 11—18 per stuk, vlug; 223 vette vai- kens voor de slacht 50—53 ct. per kilo, matig; 34 magere varkens f 25—38 per stuk, matig; 422 biggen f 1524 per stuk, matig; 620 schapen f 17—31 per stuk, ma tig, 133 bokken f 313 per stuk, matig; 516 lammeren f 8—13 per stuk, matig... kipeieren f 3.103.50, eendcieren f 2.75, 2900 oude kippen en banen 45—50 ct. per kilo. konijnen f 0.5O—1.50 per stuk, 800 eenden 30—55 ct. per stuk, duiA-on 40 ct, per paar, 1700 jonge hanen 4242i/2 ct per Kg, 7900 N.IL hlaiiAven 75—82 ct. per Kg. Coöp. Centrale F.ierveiling. Aamoer: 105.000 eendcieren f 2.90—2.95, 90.000 kin- eieren; 65-66 Kg. 3.30—3.40, 6361 Kg. 3.25 —3.35, 60—62 Kg. 3.10—3.25, 58—59 Kg. 3.10 —3.20, 56-57 Kg. 3.05—3.10, 53—55 Kg. 3— BROEK OP LANGEND IJK, 8 Juni. Aanvoer: 40.000 kg. aardappelen, schof- sche muizen 12.60—15.20 kriel 9.7013- drielingen 12.80—15.10, 450 kg. peen 4 30- 3716 bos rabarber 3.20—7.20: 16.225 kg to maten A 18.20-19.50; B 18.50-18.90; C 20.80; CC 16.60. NOORDSCHARWOUDE, 8 Juni. Geen aanvoer,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3