Premiekeuringen type trekpaard Slooidorp Treurig Pinksterfeest Van goeden huize Balustrade omlaag gestort Gezin te Delft vergiftigd Nachtwaker roofde vleesch Zij schopte haar vriendin in de rivier Een zeiljacht in den storm Militair vliegtuig met boksers verongelukt 477e STAATSLOTERIJ Stofstorm in Japan Dertig gewonden bij tram-ongeluk Groots eollttcti* bf| kwaliteit. vooruitgaande Vier jaren geleden, zoo zeide giste ren de heer Bom, secretaris van het Stamboek, leek het er op, dat de fok kerij van de trekpaarden voor den kop van Noordholland verloren zou gaan. Immers de heer K. J. Kaan van Anna Paulowna verscheen er toen met drie stuks, die de geheele keuring uitmaakten en nu waren er tachtig stuks voor hetzelfde ge bied ingeschreven. Den Heer Kaan komt dan ook een woord van warmen dank en hulde toe in de eerste plaats voor zijn taaie vasthoudendheid en in de tweede plaats voor zijn groote werk kracht, waarmee deze pionier toen er eenige medewerking kwam opdagen, deze fokkerij verder heeft weten uit te bouwen. Het is nog slechts een kwestie van tijd, dat Sloot- dorp de meest belangrijke keuringsplaats in Noordholland zal zijn. Want het is duidelijk merkbaar, dat de ambitie er is; men gevoelt dat het typisch trekpaard op onze bedrijven hier thuis behoort. Meerdere fokkers zouden zijn te noemen die aan dezen opbouw den heer Kaan trouw ter zijde hebben gestaan. Daar is bijvoorbeeld een Bruins, een Diele- man, een Rens Waiboer, Aart Spaans, de Geerligsen, doch het zou te ver voeren nog meer namen te noemen. Doch niet alleen de collectie was groot, doch ook de kwaliteit gaat vooruit, vooruit met rassche schre den. Er wordt aandacht besteed aan het type; er wordt eveneens aandacht besteed aan het been werk en we zien den tijd komen dat ook de kwaliteit van Noordhoiland, wat den kop betreft, die van het Zuidelijk deel zal ovenaren, eventueel .voorbijstreven. De col lectie hengstveulens was klein, doch' van goed gehalte. Het veu len van den heer J. P. Dieleman, dat den kop kreeg, was het meest correct, doch of de Elegantszoons van de heeren Bruins en Kaan minder toekomst hebben, is voor ons een vraag. Deze drie waren wel de beste van het vijftal. De merrieveulens waren best en ook hier moesten de Elegant-dochters weer de eer la ten aan een import van den grooten Dragon. Het veulen van den heer Geerligs is een ty pisch gestopt gebroekt veulen, met goed beenwerk, doch de veulens van de heeren Waiboer en Hermens gaven haar weinig toe. Drie veulens, die qua type zeer goed bij elkaar pasten. De veulens van de heeren Geerligs, G. H. en Kater waren ook goed v. soort, doch niet zoo typisch als de genoemde. Een klasse, die meerdere premiewaardige dieren telde, doch de bodem van de brand kast geraakt nu eenmaal zichtbaar. De klasse eenjarige 11 was ook buitengewoon best en de strijd zwaar. Hier deed echter de import zich ge ducht voelen en vijf van deze stonden aan den kop. gevolgd door twee zeer goede van Elegant. De beste vonden we Paula, een dochter Van den machtigen Vaincqueur, typisch, zwaar, beste stap en draf. Een beste. Haar stalgenoote Jacoba, een Groningsche im port, eveneens van den heer Bruins dus, kreeg de eereplaats. Wij hadden deze plaatsen verwisseld. Ja coba is nog niet van die klasse als Paula, hoewel ook zij zeer imponeert. Mooi soort, niet te grof, vlotte gangen. Nora, een dochter van Bienvenue de Fry kreeg de derde plaats. Typisch veulen, breed en diep, voldoende zwaar, vlot in stap en draf. En nu sloeg de jury naar onze meening de plank mis. Herseurina v. Barendrecht te Schermer heeft te weinig type voor een der bovenste plaatsen. Is wel correct, doch ze mist het goede foktype. Dan vonden we Willy, een dochter van Elegant, stukken beter. Goedsoortig, grof, diep veulen. Een mooi veulen van best type was ook Mirza d'Ahea, doch haar been- werk kon zwaarder. Een paar goede veu lens, die de rij sloten, waren dochters van Elegant van de heeren Kaan en Waiboer. Goede, grove veulens, die iets meer diepte hadden kunnen hebben. Een goede collectie was ook die der tweejarigen. De heer Dieleman bezette hier den kop met een dochter van Gilles de Fair en wanneer op den beenstand kan worden toe gegeven, met recht. Doch wij zagen den beenstand liever correcter. Zwaar is ze on tegenzeggelijk en type heeft ze schitterend. Arletta, een dochter van Dragon, was voor een tweejarige reeds volkomen uitgegroeid. Best® diepe, breede, iets lange merrie. Een beste, zoo niet de beste, als ook met het beenwerk meer rekening wordt gehouden, was Mien van de Noorman van den heer Bruins. Best soort, breed, zwaar beenwerk, vlotte gangen. Een beste vonden we ook Margot van Espoir van Jb. Geerligs. Best, grof, diep veulensoort, die in haar achter- beenen iets beter kon zijn. Stond o. i. te laag. Ook de kop van de driejarige merriën was best, hoewel we ons dezen kop iets anders hadden gedacht, Eloire van A. Spaans is qua type niet spoedig te over treffen, doch iets correcter in de beenen hadden we haar wel willen zien. Verdiende de eerste plaats thans volko men. Wij voor ons hadden Gilda van Oost burg met den heer Bruins nummer twee. Een merrie met vier beste zware beenen. breed, van goed type, doch momenteel niet. m goede conditie. Doch dat ze meet yan zich' zal laten Kooren, staat als een paal boven water. Bertha de Jevecote van den heer Schuiringa is zeldzaam evenredig, ty pisch en mooi. Een schoone merrie, doch iets meer massa zou haar ten goede zijn gekomen, doch ze is slechts 2% jaar. Marie van Woets, die op de tweede plaats stond is ons te gewoon, terwijl ook het fundament beter kon zijn. Lies van den heer Waiboer is ook goedsoortig, doch matig diep. Ook in het beenwerk, vooral in het achterbeen kon zij meer uitdrukking hebben. De vier zevenjarigen van de groote maat waren heel goed, met een extra koppaard in Prinses van den heer Jb. Geerligs. Beste zware, typische merrie met best beenwerk, dat echter een tikje slij tage toont. De heer Bruins kreeg de tweede plaats met de bekende Jeanne. En de der de plaats? Ja, deze hadden we gereserveerd voor Juliana van den heer G. H. Geerligs. Prefereeren we boven Clementine van den heer de Schutter en Nelly van den heer Elijdorp. Ook de kleine maat telde een koppaard in Clara van den heer Jb. Waiboer. Zeldzaam mooie breede diepe merrie. Jammer van het voorbeen, anders zou het de vraag zijn geweest of de heer Jb. Geerligs het kampioenschap mee naar huis had genomen. In deze klasse vonden we El- za van Zuidzande ruim bedeeld met de der de plaats. Wij voor ons prefereerden Rinia van den heer Bruins en Clara van den heer A. Spaans. Beide dieren waren iets typisch en in de volgorde van primeering was iets meer lijn verkregen. Doch zoo kon het ook. Ook Brunette van den heer Kaan stond er best voor. Beste breede diepe merrie. Slootdorp kreeg voor het eerst een kampioensmerrie en onder algemee ns instemming kreeg Prinses van den heer Jb. Geerligs deze hooge on derscheiding. Nog een eererondje iri 'den ring met de kampioene aan het hoofd en deze schitte rende, zeer geslaagde dag behoort weer tot het verleden. De fokkers van den kop van Noord Holland hebben weer een goede schrede gezet in de mooie fokrichting, die het Stamboek voor het Nederlandsche Trek paard zoo goed mogelijk nastreeft. Een woord van welgemeenden dank na mens het talrijke publiek willen we niet onthouden aan het bestuur van de Heng- stenvereeniging „Hollands Noorderkwar tier", voor de goede vlotte regeling en de keurige inrichting van terrein en keurings- ring. Uitslag der keuringen: Rubriek Hengstveulens. Prijzen medailles 1. Bernard van Wieringermeer, eig. J. P. Dieleman, Middenmeer; 2. Rinus, eig. E. Bruins, Slootdorp» 5. Arjaan, van Beatrix- hoeve, eig. W. A. Blijdorp, Middenmeer; 4. Elegant van Ulkesluis, eig. K. J. Kaan, An na Paulowna. Rubriek" 2, Merrieveulens? 1. Beatrix, eig. Jb. Geerligs Jz., Anna Pau lowna f 10; 2. Marsjenka van de Waard, eig. R. L. Waiboer, Anna Paulowna, f 10; 3. Ivone van Radboudhoeve, eig. A. Hei-mes, Middenmeer, f 8; 4. Wanda van Oosterveld, eig. G. H. Geerligs, Anna Paulowna, f 5; 5, Clara, eig. J. Kater, Wieringerwaard, f 5; Rubriek 3, Eenjarige Merriën? 1. Jacoba, eig. E. Bruins, voorn., f 25.—; 2. Paula, eig. F.. Bruins, voornoemd, f 25. 3. Nora van Middenmeer, eig. J. P. Schui ringa, Middenmeer, f 22; 4. Herseurina van Schermerhorn, eig. A. J. Barendregt, Scher mer, f 20; 3. Mirza d'Ahea, eig. J. P. Schui ringa. voorn, f 15; 6. Annie van Ulkesluis. eig. K. J. Kaan, voorn, f 15; 7. Kirsten van de Waard, eig. R. L. Waiboer, voorn, f 10. Rubriek 4. Tweejarige merriën: 1. Tertsia eig. J. P. Dieleman, voorn, f 30.2. Ar letta, eig. A. Pruissen, Rijk, Haarlemmer meer f 30.3. Mien van den Noorman, eig. E. Bruins, voorn, f 25.4. Elza, eig. Ph. Vos, Halfweg, f 25.5. Margot van Espoir, eig. Jb. Geerligs, voorn, f 20.6. Florette, eig. J. Onderdijk, Middenmeer, f 20.7. Annie van Tienhoven, eig. A Pruissen, voorn, f 15.8. Ivonne, eig. J, P. Schuiringa, voorn, f 15.9. Bertha eig. R. Hoeksema, Middenmeer f 10. Rubriek" 5. Driejarige merriën: 1. Eloire eig. A. Spaans, Kolhorn, f 40.2. Marie, eigen. Jac. Woets, Middenmeer, f 35.3. Bertha de Zevecote, eig. J. P. Schuiringa voorn, f 30.4. Gilda van Oostburg, eig. E. Bruins voorn, f 25.5. Lies, eig. R. L. Waiboer, voorn, f 20; 6. Juliana van Scher merhorn, eig. A. J. Barendregt voorn, f15 7. Mirza, eig. E. Bruins voorn, f 15. Vier zevenjarige merriën, groote maat: 1. Prinses, eig. Jb. Geerligs, voorn, f 55.- en kampioensmerrie Slootdorp; 2. Jeanne d'Ahea, eig. E. Bruins voorn, f 40.3. Cle mentine, eig. J. C. Th. de Schutter, WBe- ringerwerf f 30.4. Nelly van Boerendijk eig. W. A. Blijdorp voorn, f 25.5. Juli ana van 't Kerkje, eig. G. H. Geerligs voom. f 25.6. Niska, eig. R. L. Waiboer voorjn. f 15.7. Irene, eig. G. H. Geerligs voorn, f 15.-. Vier- en zevenjarige merries, kleine maat: 1. Clara, eig. J. Waiboer J-bzn., Anna Pau lowna, f55.—; 2. Olga van Rozenhof, eig. E. Bruins, Wieringermeer, f 40.3. Elza van Zuidzande, eig. J. Saai, Kolhorn, f30.4. Rina, eig. E. Bruins, voom., f25.5. Alice van Koel, eig. J. de Schutter voorn, f 25. 6. Clara van Oudemolen, eig. A. Spaans, voorn., f 15.7. Brunette, eig. -K. J, Kaan, voorn., f 15. Moeder vreesde, dat haar doch tertje ontvoerd was. Het kind bleek verdronken te zijn. Het zevenjarige meisje 'A. Abas, uit 'de Lange Waranda te Rotterdam is Maandag middag bij het spelen in dè onmiddellijke nabijheid van het strandbad aan de Kraling- sche Plas te water geraakt en verdronken. Het meisje en haar broertje waren aan het spelen in badpakje, toen het jongetje zich naar zijn moeder begaf om iets lekkers te halen. Daar de moeder ook het meisje in de snoeperij wilde laten meedeelen, vroeg zij het. ventje om even zijn zusje te gaan roe pen. Even later kwam het kind terug en vertelde, dat hij het meisje nergens meer kon vinden. Onmiddellijk is men op onder zoek uitgegaan, maar het kind bleek spoor loos te zijn verdwenen. De politie is direct daarop met dreggen begonnen; tot laat in den avond is men daarmee bezig geweest, doch zonder resultaat. Gistermorgen is het werk voortgezet. Maar men kon steeds niets vinden. Aangezien niemand Eet Eind eer der had gezien, heeft men ook reke ning gehouden met het feit, dat het meisje wel eens ontvoerd kon zijn. Vijf en dertig padvinders stonden dan ook gereed om den Kralinger- hout te gaan verkennen en een aan tal jonge werkloozen, die hij den aanleg van den Kralingerhout werk zaam zijn, zouden eveneens mee gaan zoeken. Toen alle maatregelen waren genomen, kwam evenwe'. de mededeeling binnen van een man, die, toen hij in het water aan den Kralingsche Plas wilde stappen, op iets was gestooten, dat bij nader onderzoek het lijkje van het meisje bleek te zijn. Het stoffelijk" overschot is overgebracht naar het clubhuis van de Rotterdamsche Zeilvereeniging. Na schouwing zal het naar de ouderlijke woning worden vervoerd. Meisje lichtte juweliers op. Een meisje van goede familie, nauwelijks meerderjarig en woonachtig te Den Iiaag, stond gister terecht, wegens twee brutale oplichtingen. In November van het vorige jaar en in Maart van dit jaar had zij kans gezien twee juweliers te Amsterdam kost bare gouden horloges afhandig te maken. Zij maakt een zeer betrouwbaren indruk en de juweliers hadden dan ook geen enkel bezwaar baai* gouden horloges op zicht me de te geven. Beide firma's zagen hun kost baarheden nooit terug. Uit het dossier bleek, dat het meisje dit spelletje in vele plaatsen in Nederland met succes heeft gespeeld. Korten tijd geleden is zij eveneens wegens oplichting veroordeeld tot een deels voorwaardelijke straf, waarvan de proeftijd nog niet ten einde is. De Officier van Justitie vorderde acht maanden gevangenisstraf. De verdediger bepleitte clementie, z.i. zou een voorwaardelijke straf, waarbij zij on der een streng toezicht wordt geplaatst liet beste, voor dit meisje zijn, Vonnis 21 Juni, Jongeman ongedeerd. In de Passage te 's-Gravenhage is van het perceel no. 17 (Tweeden Pinksterdag) te ongeveer negen uur een balustrade van 50 kg. van de derde verdieping neergestort, met het gevolg, dat het vrij zware ijzeren voorwerp in zijn terugkaatsing een ruit aan de overzijde op no. 20) vernielde. Gelukkig was er op het nog vroege ochtenduur van dezen Pinksterdag weinig publiek in die winkelgalerij, zoodat het incident geen ernstige gevolgen had. Bij onderzoek is gebleken, dat tien jaren geleden de balustrade was uitgezaagd om het binnenhijschen van een oven mogelijk te maken en dat daarna deze ijzeren af scheiding op minder deugdelijke wijze weder was bevestigd. Een jongeman, die over het hekje heen op de klok in het midden van de passage wou kijken, had ditmaal op de balustrade zulk een druk uitgeoefend, dat het voorwerp losraakte en neerstortte. Uiter aard was de jongeman hevig geschrokken, doch tot zijn geluk bleef hijzelf binnen en werd geen mensch getroffen. Inmiddels heeft de bouwpolitie een on derzoek naar den toestand van de overige balustrades aan de directie van de Passage maatschappij gelast. Gevaarlijke restjes. Te Delft is een vergiftigingsgeval voorge komen. Een gezin, wonende aan het Bagijnhof, werd Maandagmiddag na het eterj van een restje, bestaande uit aardappels en bloem kool, plotseling ernstig onwel. Man, vrouw en tien kinderen moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Ilun toestand is redelijk. De rest van het eten is door de politie in beslag genomen en voor onderzoek opge zonden. BESTRIJDING VAN DE DRAAIHARTIG HEID BIJ KOOL. Uitzending van berichten. Op grond van de waarnemingen, die Dr. S. Leefmans over het te voorschijn komen van de mugjes, die de draaihartigheid bij kool veroorzaken, gedaan heeft zal aan de koolbouwers en in de eerste plaats aan die in de Noordhollandsche koblstreek, in den loop van Juni (vermoedelijk in een der laatste weken van de maand) per radio ha kend gemaakt worden, wanneer met de be spuitingen der koolplanten, ter bestrijding van de draaihartigheid, zal moeten worden begonnen en wanneer deze gestaakt kunnen worden. Het is de bedoeling, dat hiervoor viermaal een radiobericht zal worden gegeven, dat In de nieuwsberichten van het Algemeen Ne- dcrlandsch Persbureau, welke des avonds te 8 uur worden uitgezonden, zal worden op genomen. De bespuifing moet worden uitgevoerd met een 2% oplossing van pyridine (20 gr. per liter vloeistof) en 1II zachte zeep (15 gr. per liter) of met 1/10% nicotine (1 yi\ per liter vloeistof) cn VA zachte leep; daarbij moet vooral het hart van de plan ten bevochtigd worden. Negen maanden gevangenisstraf geëischt. De officier van Justitie te Amsterdam eischfe gisteren negen maanden gevange nisstraf tegen een man, die vroeger in dienst der gemeente was als stoker-nacht waker in het Binnen Gasthuis. In zijn diensttijd als nachtwaker had hij van de gelegenheid gebruik gemaakt om hoeveelheden brood en vleesch uit de pro visiekasten weg te nemen. De man legde een volledige bekentenis af. De officier was van meening, dat in dit ge val een strenge straf diende te worden op gelegd. Verdachte was als nachtwaker in dienst en maakte van zijn vertrouwensposi tie misbruik door diefstallen te plegen. De rechtbank zal 21 Juni vonnis wijzen. OPTICIENS PROTESTEEREN. De Algemeene Nederlandsche Bond van Opticiens, de Bond van Opticiens en de Nederlandsche R.K. Bond van horlogema kers en handelaren in goud, zilver en op tiek „Sylvester" hebben een adres gezon den aan den minister van Sociale Za ken en aan de leden der Stat en-Generaal waarin met. kracht wordt geprotesteerd te gen de strekking van het wetsontwerp te gen het refractionneeren. Engelsche dame van moord be schuldigd. De schatrijke mevr. Julia Baker, een we duwe van vijf en veertig jaar, werd door de rechtbank in Detroit (V. S.) schuldig ver klaard aan moord op haar vriendin, de ne gen en veertigjarige mevr. Cummings, die eens een telefoonjuffrouw was, doch zich opwerkte tot een dollar-prinses. Mevr. Cummings werd neergeschoten op den vroegen morgen van 15 Januari, toen beide vrouwen zich ophielden aan den oever van een rivier in de huurt van De troit, lezen wij in de Daily Express. Zij kwamen terug van Chicago, waar zij voor zaken hadden vertoefd. Mevr. Baker vertelde aan de politie, dat zij uit de auto stapten, om naar een stuk land te gaan kijken, dat wij wilden koopen Mevr. Cummings wilde, dat ik voorop zou loopen. Toen ik haar passeerde, hukte zij zich, greep mij bij de beenen en trok mij omlaag. Ze had een geweer in de hand en zeide, dat zij mij zou dooden en daarna zelf moord zou plegen. Wij vochten als tijgers toen plotseling het geweer afging en mevr. Cummings doodelijk trof. De vrouw van een hoer zeider „Ik hoor de drie schoten en later zag ik een dame gebukt staan over iets wat op den grond lag. Zij schopte er tegn aan en het voor werp, dat later een mensch bleek te zijn verdween over den overrand in de rivier. De rechtbank achtte bewezen, dat mevr. Baker haar vriendin had gedood., Vader gered, zoon bleef achter Toen de Duitsche tankboot Marie Leon- hardt in Falmouth Cornwell aankwam ver telde Kolonel P. J. Hanafin van Guernsy, hoe hij van een jacht was getrokken, waar mede hij en zijn zoon aan het zeilen wa ren. Hij moest z'n zoon John achterlaten in het ranke vaartuigje, dat voor den wind uitvloog, met alleen een wapperend stuk zeil aan de nmast. lezn wij in de Daily- F.xpress. Men gelooft, dat de zoon is ver dronken. Wij schuilden aldus de vader drie dagen lang te Alderney Race, daar er een flinke storm stond. Toen wij weer zee ko zen, werd het zeil weggeslagen en aan stuk ken gereten. Gedurende drie dagen bleven wij rondzwalken, toen zag ik den Duitschen stoomboot en zwaaide met m'n witte zak doek om de aandacht van den kapitein te trekken. Na tal van vergeefsohe pogingen, kon men ons een lijn toewerpen, welke ik greep. De reddingsboot helde zwaar naar één kant over en ik werd van het jacht ge trokken. Het laatste wat ik van m'n zoon hoorde Was: „Vooruit vader, vooruit, dan ben je gered!" In de boomen van het oerwoud gezien. Nabij Evengelina, ruim dertig ki lometer ten noorden van de Lkn- popo-rivier in Zuid Afrika, is een militair vliegtuig verongelukt, waar mede drie boksers van de militaire luchtmacht met hun trainer van Bulawayo naar Pretoria vlogen. Het toestel werd door zoekende vliegtui gen gezien, blijkbaar werd het bij het neer storten in de boomen van het oerwoud ern stig beschadigd. Vanuit de zoekende vlieg tuigen kon men geen teeken van leven waarnemen. Om het toestel te bereiken moet een weg worden gebaand door het subtropische oerwoud en vermoedelijk zal de plaats des onheils niet voor hedenmor gen worden bereikt. Later is door het vliegtuig, dat op zoek was gegaan naar het verongelukte militaire vliegtuig, bij het wrak een lijk opgemerkt. DE GROOTSTE THEEPOT TER WERELD. Er konden 260 koppen thee uit geschonken worden. De grootste theepot ter wereld werd ge kozen uit vijf theepotten welke waren ten toongesteld op een tentoonstelling te Glas- gow. De pot is het eigendom van een zekere mevrouw William M'Whinnie uit Hamilton (Lanark); er kunnen 2G0 koppen thee uit worden geschonken en weegt 56 pond. Twee theepotten werden gdiskwalificeerd, op grond van het feit, dat een theepot de thee in de kopjes moet kunnen gieten en dat was liii deze twee exemplaren niet het gc- jali aldus yertelt Dady Express, (Niet officieel) 5de klasse, 13de lijst Trekking van Dinsdag 6 Juni 1938 Hooge Prijzen 1000.3784 10768 f 400 5951 7285 10977 18996 200.— 1297 2299 14677 15734 100.— 2732 2973 5736 8411 9068 10345 lteêfl 12249 16687 16760 18544 19627 21500 Prjjzen van 70. 1115 1121 1135 1141 1193 1229 1431 1799 1855 2061 2362 2379 2526 2576 2726 2757 2889 3114 3165 3203 3243 3253 3281 3317 3323 3363 3419 3464 3536 3710 3769 3902 3930 3975 4481 4525 4597 4655 «m 4779 4806 4894 4930 4955 5218 5325 53% 5330 5379 6448 5506 5586 5709 5711 6795 5817 5942 5983 6120 6278 6320 6426 6445 6890 6891 6980 7015 7051 7256 7284 7297 7364 7508 7553 7586 7617 7684 7772 7796 7797 7810 7843 8023 8128 8159 8160 8161 8173 8324 8328 8403 8562 8580 8599 8740 8831 8899 8985 9509 9593 9707 9743 9783 9885 9890 9948 10082 10243 10264 10266 10375 10400 10412 10506 10541 10554 10827 10831 10861 10881 11028 11132 11152 11204 11219 11226 1130! 11338 11526 11529 11542 11549 11627 11721 U815 11830 11835 11930 11954 12051 12083 12206 12385 12455 12541 12577 12634 12758 12867 131(8 13125 13219 13309 13317 13621 13662 13774 13813 13903 13930 14027 14032 14049 14056 14100 14187 14218 14221 14239 14555 14708 14845 14891 14982 16064 15188 15236 15237 15292 15293 15370 15427 15548 15879 15891 15898 15978 16071 16134 16162 16209 16520 16576 16629 16891 16909 16925 17044 17065 17088 17106 17186 17214 17591 17655 17711 17785 17876 17897 18052 18203 18307 18355 18439 18537 18590 18703 18785 18810 18857 18861 18980 19068 19144 19202 19224 19236 19243 19319 19363 19405 19656 19661 19726 19773 19778 19866 19886 19954 20006 20068 20141 20234 20350 20501 20526 20595 20655 20667 20715 20735 20886 20888 20826 20931 21102 21229 21238 21280 21321 21540 21678 21865 21893 21934 1062 1070 1084 1159 1186 1205 1213 1214 1235 1250 1316 1356 1485 1490 1492 1508 1546 1599 1652 1677 1687 1707 1750 1810 1815 1837 1847 1851 1858 1859 1879 1887 1935 1974 2023 2097 2098 2123 2202 2236 2293 2349 2400 2430 2473 2512 2607 2609 2610 2635 2639 2658 2679 2683 2685 2725 2743 2773 2798 2816 2844 2891 2954 2965 2991 2999 3021 3069 3133 3193 3208 3219 3249 3380 3384 3447 3476 3537 3540 3551 3565 1570 3578 3591 3716 3733 3302 3819 3849 3903 3927 3956 3960 3981 3999 4045 4073 4122 4127 4163 4285 4287 4350 4355 4359 4400 4412 4438 4468 4502 4504 4519 4529 4546 4567 4605 4644 4662 4717 4788 4826 4832 4846 4871 4884 4945 4046 4959 5004 5045 5052 5076 5140 5177 5223 5255 5287 5364 5372 5432 5523 5548 5627 5671 5675 5733 5755 5783 5799 5810 5819 5839 5844 5901 591? 5930 5974 5995 6038 6060 6150 6189 6201 6210 6225 6263 6312 6358 6361 6400 6448 6565 6594 6658 6802 6830 6914 7022 7071 7088 7097 7164 7219 7232 7262 7307 7312 7323 7340 7351 7379 7413 7422 7437 7494 7504 7529 7555 7626 7697 7735 7768 7837 7937 7940 7986 8004 8021 8044 8075 8123 8125 8127 8133 8139 8148 8150 8184 8218 8231 8281 8292 8323 8340 8384 8388 8433 8498 8546 8549 855? 8589 8644 8650 8655 8683 8733 8766 8774 8791 8836 8894 8900 8941 8942 9000 9068 9104 9119 9165 9167 9180 8219 9299 9407 9449 9474 9537 9541 9558 9653 9720 9736 9753 9773 9775 9781 9789 9799 9805 98261 9828 9844 9846 9852 9862 9902 9979 10006- 10019 10021 10032 10051 10052 10096 10139 101491 10159 10188 10192 10229 10251 10277 10317 10331* 10353 10354 10370 10410 10449 10473 10475 10493/ 10505 10536 10551 10570 10604 10648 10689 10698 10703 10721 10775 10779 10800 10843 10865 10895 10944 10998 11001 11011 11017 11040 11062 1107® 11087 11151 11157 11222 11238 11261 11296 11339 11415 11429 11492 11536 11577 11593 11603 1160® 11609 11734 11736 11781 11809 11831 11845 1185® 11891 11953 11997 12085 12086 12087 12094 12110 12128 12162 12181 12220 12241 12255 12265 12268 12269 12271 12286 12341 12365 12376 12397 12428- 12511 12588 12599 12619 12620 12655 12683 12719 12742 12779 12839 12882 12887 12907 12934 12978 12995 13005 13008 13023 13063 13069 13085 13111 13197 13226 13246 13288 13292 13300 13358 13374 13385 13387 13416 13475 13497 13502 13522 13528 13574 13584 13598 13687 13727 13732 13734 13735 13746 13747 13748 13785 13798 13803 13807 13872 13909 13914 13943 13964 14010 14018 14040 14101 14211 14219 14277 14312 14325 14376 14412 14441 14447 14468 14504 14552 14563 14570 14587 14631 14636 14647 14716 14720 14759 14789 14799 14841 14844 14848 14871 14875 14881 14883 14976 14983 15063 15137 15203 15242 15284 15291 15322 15345 15362 15414 15480 15487 15505 15512 15534 15563 15566 15574 15616 15628 15696 15705 15713 15716 15718 15776 15796 15814 15841 15882 15887 15901' 15964 15969 15984 15996 16005 16030 16076 16111 16118 16149 16211 16212 16213 16241 16273 16281. 16297 16320 16363 16367 16387 16396 16404 16414 16477 16567 16573 16622 16637 16639 16647 16688 16694 16717 16740 16744 16745 16768 16800 16803 16828 16947 16993 17010 17020 17055 17070 17031 17107 17131 17139 17166 17204 17208 17233 17421 17452 17453 17484 17494 17511 17544 17597 17718 17728 17751 17762 17774 17776 17780 17898 17907 17939 17980 18003 18085 18104 18115 18118 18128 18140 18162 18200 18209 18231 18279 18284 18321 18331 18343 18356 18370 18406 18419 18423 18459 18493 18495 18512 18521 18526 18566 18620 18667 18674 18677 18684 18692 18694 18739 18749 18768 18774 18803 18863 18937 18963 18967 18982 19036 19125 19148 19251 19290 19303 19385 19392 19397 19467 19468 19481 19499 19548 19552 19598 19675 19681 19717 19723 19750 19784 19794 19806 19812 19842 19931 19933 19939 19951 19965 19990 20028 20075 20094 20110 20147 20163 20231 20244 20288 20313 20371 20407 20455 20475 20534 20549 20590 20592 20611 20694 20704 20802 20929 20973 20999 2U">9 21029 21188 21259 21262 21264 21281 21325 21326 21386 21403 21404 21406 21421 21429 21442 21475 21538 21597 21645 21660 21664 21688 21739 21753 21786 21797 21840 21856 21885 21931 Verbet. 6de klasse. 12de lüst: 7150 ontbreekt. irHLev ™esten van de provincie Tokachi op «oKkaido in Japan is geteisterd door een ofstomi, welke vijf fabrieken en een aan tal andere gebouwen heeft vernield. De nio*111 u.u^de vier uur en de huizen, die iet vernield werden, waren door centime- eis dikke stof bedekt. De oogst is grooten- deels vernield. ni„la?2d,a,r?yond is bii Montagne des La- I-in een tram met bijwagen uit de s gesprongen en tegen een telegraaf paal gereden. Ecu dertigtal reizigers liep kwetsuren op» waarvan 10 ernstig. in w°orza-ak van bet ongeluk ls te zoeken «St weigeren, van de renmie£u A

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8