Bliksemschichten brengen rouw Twee menschen het hemelvuur gedood De zaak Van 't Sant ten einde Marktberichten Een boerderij afge brand ANNA PAULOWNA Stoffelijk overschot van Skeegie Cash gevonden Uit onze omgeving Een onweersbui, gevolgd door hevigen regenval, veroorzaakte Woensdag te Scheveningen groote consternatie. Een hulpvaardig rijwielagent ontfermde zich over een der jeugdige badgasten „Geen tijd om te schrikken" was er, vertelde ons de heer Oudenaarde la ter. Hun kameraden moesten ze helpen en toen geen hulp mogelijk bleek, hebben ze alle verdere noodige maatregelen getroffen, de dappere kerels, die toch zoo dicht den dood bij zich zagen! „Geschrokken? Nee, hoor", zei Van Ouden aarde maar, toen wij hem 's avonds om zeven uur spraken, kon hij nog geen stuk brood door de keel krijgen Het onweer zou nog meer tol eischen Slechts kort had het geduurd, het on weer, dat aan den 56-jarigcn heer Boontjes en den 48-jarigen heer Den Dreu het leven kostte. Het kwam echter terug en hevi ger! Tegen vier uur was het licht niet van de lucht; het zou nog meer tol eischen. Weer sloeg het raak en weer in den Veerweg. De heer .Tac. Wai- boer, bij wien een zoon van Den Dreu werkte, was, toen deze wegge roepen werd na het doodelijk on- SCHAGEN, 9 Juni. 23 Paarden 200373, 10 geldekoeien, rna- £8" 1^1—200, 33 idem 200—280, 8 kalfkoeicn v30—300, 108 nuchtere kalveren 6—15, 30 magere schapen 19.48 idem vette, kale o' 59 overhouders 18—23, 316 lamme- rc" 8~12- 10 bokken en geiten 0.30—13, 15 vette varkens per Kg. 51—52 ct., 134 biggen i->-22, konijnen 0.50-1.25, kippen 0.70-1-20. ALKMAAR, 8 Juni. Aardbeien f 1532, andijvie f 13, asper- t l?' b,oe<nkoo! I 6—10, idem II 2 —4. druiven 38.—, kropsla 0.50—2.40, kom- ommers 3—8, peterselie 1.50—2.80, poste lein 0.10-5.26, peulen 1214, rabarber 6—8, raapstelen 0.50, radijs 4.—, selderie 1—3. -1 nazie 0.160.80, snijboonen f 26—, en kele spercieboonen 30.-, tomaten 12-14, uien 34, wortelen 47.50. RROEK OP LANGENDDTJK, 9 Juni. nv°er; 46.000 Kg. aardappelen: Schol* driptiiT^U1^e^n 13-20 "15.60. kriel 11.70^13.80, i 13.K)15.50, 2360 bos rabarber lorvv. i?' stnks bloemkool 6.20—6.50, -2U0 C 208OTCC:17-19"30^20"40, B 2°'9° G^RDSCIrAmV10UI)E. 9 J«nb Ueen aanvoer, Ter gelegenheid van de Markiezaatsfeesten bij het 650-jarig bestaan van Bergen op Zoom werd Woensdag een legerdemonstsati# gehouden. Een overzicht tijdens het défilé voor de autoriteiten langs het stadhuis op de Groote markt De generale repetitie van de beroemde „Aldershot tattoo" werd deze week door duizenden kinderen bijgewoond - - In kreupelbosch. Vreeselijk waren de gevolgen van het hevige onweer, dat zich gisteren boven onzen polder ontlastte. Lang had het al in de verte gerom meld, doch plotseling, het was on geveer twee nur, vielen twee korte slagen boven den Oostpolder, en, al had men zelfs in de naaste omgeving er nog geen erg in dat het onweer zóó dicht bij was, de tweede slag ruk te in een ondeelbaar oogenblik twee menschen zoo uit het volle leven weg Hoe het gebeurde. Met hun vieren, G. Boontjes, A. den Dreu, A. Mels en A. van Oudenaarden, stonden de mannen op het land van de „Voor waarts", de boerderij van den heer C. Geer- ligs Cz., in den Veerweg, gereed om aan het werk te gaan in het bietenveld. Groote gum mi-waterlaarzen trokken ze juist aan toen de slag viel. „Ik was even verdoofd van den geweldige slag", vertelde ons de heer Mels, en „ik werd tegen den grond gedrukt", zei ons Van Oudenaarden. De een had op den, de ander gehurkt gezeten en beiden brachten het er zonder eenig letsel af. Maar opkijkend, zagen ze hun beide makkers niet meer bij zich staan. Boontjes was achterover ge slagen en lag gedeeltelijk in een sloot. Toen hij op het droge getrok ken was, zagen de mannen al dade lijk, dat hier geen hulp meer moge lijk was. Ze snelden naar Den Dreu, die eenige me ters verder lag. Nog even meenden ze een levensteeken te zien, toen was ook Den Dreu voor altijd stil Nog geen kwartier gele den had hij z'n huisje, naast de boerderij verlaten, rui werd hij er levenloos terugge bracht, want dokter Olree, die dadelijk ge waarschuwd was, moest bij beiden den dood constateeren. De zoon van Boontjes was juist bij den dokter, toen deze geroepen werd en vernam zoo, /elk lot z'n vader getroffen had. Diens stoffelijk overschot was met den auto van den heer G. Visser naar z'n woning aan de Molenvaart gebracht. geval van z'n vader, ook naar diens huis gegaan. Tijdens z'n afwezig heid kwam het tweede, nog hevi ger onweer opzetten. De huishoudster van den heer Waiboer, angstig geworden, was Naar de buren gegaan. In de schuur zit het werkvolk te schaf ten. Een geweldige slag gelukkig nie mand is getroffen, maar direct laait het vuur uit het dak en in een oogenblik staat de heele boerderij in vlammen. De men schen komen er ailcn goed uit, maar er valt niets te redden. De brandweer, hoewel be trekkelijk vlug ter plaatse, staat vrijwel machteloos en kan alleen verhinderen, dat gevaar ontstaat, voor het naastgelegen huis. Hoe angstaanjagend fel het vuur in de plaats ook om zich heen grijpt wat lijkt ons, toeschouwers, dit al les nu gering in vergelijking met het groo te leed, dat in die twee andere gezinnen is gebracht. En wat nietig zijn daarbij de kleine ongemakken, die ook gevolgen van het onweer waren, als daar zijn kapotte lichtleidingen, stuk geslagen stoppen en lampen, defecten aan de radio en zelfs het kleine brandje, dat ook door inslag, ontstond in een wagen in het woonwagenkamp aan het Oude Veer. Het kon door den eigenaar zelf gebluscht worden. Even ging nog het gerucht dat ook hier een meisje getroffen zou zijn. Na informatie bleek ons echter, dat het meisje wel in den wagen naar de radio zat te luis teren, maar gelukkig geen letsel bekwam. Huis en inboedel zijn verzekerd. De commandant van de G-men, die zoch ten naar den ontvoerden Skeegie Cash, Ed- gar Hoover, heeft medegedeeld, dat het stof felijk overschot van het knaapje is gevon den nabij Princeton in een dicht kreupel bosch De omgeving was verleden week nauwkeurig doorzocht. Hoover deelde tevens mede, dat een ver dachte is gearresteerd, n.1. de 21-jarige Franklin Pierce McCall. Deze heeft bekend de brieven om het losgeld te hebben ge schreven en de 10.000 dollar in ontvangst te hebben genomen. Het geld is gevonden, McCall heeft niet bekend, dat hij het kind heeft ontvoerd of dat hij verantwoordelijk is voor zijn dood. Het gerechtelijk vooronderzoek gesloten. Verdachte buiten vervolging gesteld. De rechter-commissaris belast met de behandeling van strafzaken te 's-Gravenhage heeft thans het ge rechtelijk vooronderzoek in de be kende zaak van 't Sant beëindigd en gesloten. Meerdere huiszoekingen zijn door den rechter-commissaris en den officier van Justitie gedaan, iedere vingerwijzing is ge volgd en nagegaan. Het dossier vermeldt dan ook meer dan driehonderd namen. Bij na tweehonderd personen zijn door don rechter-commissaris of den politiefuncti onaris persoonlijk gehoord. Ondanks al deze onderzoekingen is het aan de justitie niet mogen ge lukken op de vraag of verdachte heelt gepleegd dat, waarvan hij werd beticht, een positief antwoord te geven. Vandaar dan ook dat aan verdachte, nadat de sluiting van het gerechtelijk vooronderzoek onher roepelijk 'is geworden, ingevolge art. 244 w.v. strafvordering, een kennis geving van niet verdere vervolging is beteekend. Zooals men zich zal herinneren, werd, al dus de Msb., de gewezen hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage, er van ver dacht door een samenweefsel van verdicht sels jhr. J. van Vredenburch te hebben be wogen hem onverschuldigd bedragen van te zamen f 47.585 te verstrekken. De wijze, waarop deze gelegenheid door de desbetreffende autoriteiten is behandeld zal, aldus, het blad bij het groote publiek een bitteren nasmaak achterlaten. Men zal niet kunnen begrijpen, dat een hoofdcom missaris van politie, die, om het zacht te zeggen, onvoorzichtig heeft gehandeld en zijn hoog ambt tot een aanfluiting maakte, eervol werd gepensionneerd. NOBELPRIJS VOOR DEN OPRICHTER DER OXFORD BEWEGING? In het blad „Stockholms Tidningen" stelt Ronald Langen, de voorzitter der Vereeni- ging van Noorsche letterkundigen, voor, om aan Frank Bucliman, den oprichter en lei der der Oxford groep beweging, Dij diens zes tigsten verjaardag den Nobelprijs voor den vrede te verleenen. „Als een openlijke erken ning van de fundamenteele beteekenis der christenheid voor het geheele vredeswerk." PIANO OP HET LICHAAM. Dinsdagmiddag was J. Wiers, expeditie knecht bij de firma Gebroeders Nederhoed, te Winschoten met twee andere mannen be zig mot het afladen van een in een kist verpakte piano van een wagen, voor een perceel iu de Zuiderstraat aldaar W. strui kelde en kreeg de zware kist, op zijn lichaam In ernstigen toestand is het slachtoffer naar het B. K. Ziekenhuis overgebracht. Beide beenen en een arm zijn gebroken. WIERINGEA AANRIJDING. Gisteravond had alhier op de Kruising Rijksweg—Hollebalg een aanrijding plaats die zich als volgt heeft toegedragen: Uit de richting Van Ewijcksluis naderde een vrachtauto met daarachter een luxen wagen, terwijl van de andere zijde de groen teauto van wed. B. J. Langers naderde. Laatstgenoemde moest naar de Haukes, liet de vrachtwagen passeeren en sloeg om naar richting Haukes. Tegelijkertijd was de luxe auto echter genaderd en ofschoon de ze krachtig remde kon een aanrijding niet worden voorkomen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, maar de beide auto's vooral de groenteauto, waren zwaar geha vend. Door den brigadier der Rijksveldwacht', den heer Tj. Brouwer is van een. en ander proces-verbaal opgemaakt. DEN OEVER. Uitslag aanbesteding. N.V, M.U.Z. de laagste. Woensdagmorgen is door de Directie der Zuiderzeewerken in het openbaar aanbe steed Bestek No. 274 Z.Z.W. (Werken nabij Vollenhove). De uitslag luidde als volgt: N.V. M.U.Z. 444.700, Fa. Strijland f526.000, I. C. Kooijman f534.980. Fa. O. J, Bosker f548.000, N.V. Zanen en Verstoep f592.00, D. Blankevoort f597.000, Mij. tot Expl. van Baggerwerken f 600.000, v. Don gen en v. Hoven f 620.000. Als de M.U.Z. bovenstaand werk gegund wordt, zal er onder het opgelegde mate riaal in de Hofmanhaven alhier een flinke opruiming gehouden worden. VisscheriJ. Dinsdagavond ariveerden alhier in de haven een groot aantal visschers uit Zee land, die hier evenals vorige jaren gedu rende een bepaald 'tijdvak mosselzaad mo gen visschen. Een en ander geeft weer voor enkele weken een gezellige drukte aan de havens. ANNA PAULOWNA Excursie Iandbouwcursus, De leerlingen van den Iandbouwcursus, I die dezen winter in de R.K. school in de Spoorbuurt werd gehouden, maakten onder leiding van de heeren Schlaman en Schroe- vers een excursie naar verschillende fabrie ken. Achtereenvolgens werden bezocht een melkfabriek te Heerhugowaard een aardap pelbewaarplaats aan den Langendijk, een stikstoffabriek te IJmuiden en de super- en zwavelzuurfab.riek te Amsterdam. Een leer- zaam uitstapje dus! Zomerschietoefeningen. De zomerschietoefeningen van de afd. van den Bijz. Vrijw. Landstorm, die onder lei ding:, van den heer J. A. Smit in de Vlas- en Korenbeurs worden gehouden, vangen a.s. Zondag aan. Crematie Geertruida Carelsen. Tn- allen eenvoud is gisteren te Wester- veld de crematie van het stoffelijk overschot van Amv Geertruida de Leeuw (Geertruida Carelsen) geschied. Een schat van bloemen dekte de baar. Dr. A. IJ. IJaentjes, remonstrantsch pre dikant te Haarlem, sprak een afscheids woord. Een neef van de overledene las bij het dalen van de baar enkele verzen voor uit de Bergrede en dankte daarna de aanwezi gen voor hun warme belangstelling. Zwaar weer. Gistermiddag omstreeks 4 uur. heeft zich hoven onze gemeente een ontzettend zware onweersbui ontlast. De duur van dit slech te weer was ook vrij lang; het ging gepaard met een geweldig groote regenval. De riolen en greppels konden het water op een oogen blik niet verwerken, zoodat in een kort tijds bestek op vele plaatsen de straten en we gen blank stonden. Op vele plaatsen is de bliksem op geleidingen van het electrisch net, telefoon en radio geslagen en veroor zaakte hier en daar kleine schade. In de wo ning van den heer G. Kruit te Westerland sloeg de bliksem in den schoorsteen en ver oorzaakte op den zolder een begin van brand die men' echter door snel ingrijpen wist te blusschen. De brandweer rukte hiervoor nog uit, doch behoefde geen hulp te verleenen. Politie. Vermist: een heerenrijwiel. Aan komen vliegen een postduif, gemerkt aan linkerpoot met gummiring B 370; rech terpoot aluminiumring D. A. N. 07533112.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 4