De weduwe Becker thans een gebroken vrouw Vrede, vrede en nog eens vrede! Opnieuw strijd in Mexico Glenn-Martins opinie over Schiphol Tsjecho-Slowakije heeft een stalen grens Euwe slaat Spielmann Pensioenactie „Zeemacht" vraagt clementie Freud in ballingschap Locomotief als brandstichtster Slagers mogen meer verdienen Een bom ontplofte in Polen Sudeten-turners naar Breslau Ontzettende treinramp in Japan Postooievaars Als de Engelsche koning komt*»» Deskundigen zijn het niet eens Kan de vergelijking met Ameri- kaansche vliegvelden met gemak doorstaan. De afgebroken partij tusschen Ton vnrsterkinassvsteem, dat Bijna aan het eind van zijn vacantiereis, door Europa, heeft de bekende Amerikaan- sche vliegtuigbouwer Glenn L. Martin, aldus de N. R. Ct., in gezelschap van den heer J. E. van Tijen, directeur van de Fokkerfabrie ken, Schiphol bezocht, teneinde aldaar de Junch te gebruiken. In een gesprek, dat wij met den heer Martin hadden, deelde hij mede, dat hij deze Europeesche reis, tezamen met zijn moeder voor vacantie maakte en dat hij gedurende den tijd van reis niets met „bussiness" te maken had willen hebben. Besprekingen van zakelijken aard zij dan ook nergens ge voerd, hoewel hier en daar met verschillen de personen wel over diverse onderwerpen van gedachten gewisseld is. Ten aanzien van de centrale-vliegveld kwestie, waarvan ook de heer Martin scheen te hebben vernomen, merkte hij op, dat Schiphol zijns inziens een uitstekend vlieg veld was. Hij had in Europa geen andere vliegvelden bezocht en kon derhalve geen vergelijking maken met andere Europee sche velden. Wanneer hij echter Shiphol ging verge lijken met de Amerikaansche burgerlucht vaartterreinen, moest hij tot de conclusie komen, dat het Amsterdamsche vliegveld een vergelijking met de Amerikaansche ter reinen met gemak zou doorstaan. Hoewel liij het Amsterdamsche vliegveld in zijn huidige afmetingen te klein achtte, meen de hij toch, dat het vergrootte terrein waarvan de afmetingen, naar men weet 1500 X 1200 meter bedragen groot genoeg zou zijn voor een zeer uitgebreid interna tionaal luchtverkeer. Wat hem aan Schip hol opviel waren dan ook niet zoozeer de afmetingen in huidigen of in toekomstigen vorm, doch wel de inrichting, die hij zeer roemde. Aardig vond de heer Martin het te zien, hoe ook niet-luchtreizigers zuiver voor hun genoegen naar een vliegveld komen, om daar onder het drinken van een verfris- sching het va-et-vient gade te slaan, iets, Wat hij in Amerika niet gezien liad. Gisteravond is de heer Martin met de boot naar Engeland vertrokken, vanwaar hij met de Queen Mary naar Amerika zou terugkeeren, Een verzoek aan H. M. de Koningin. De bond „Pensioenactie Zeemacht" heeft zich namens de „oud" gepensionneerden der zeemacht (gepensionneerd met een stand pensioen dat dateert van het jaar 1877), die geen en zeer weinig pensioenbijslag ontvan gen" in een verzoek om clementie tot Hare Majesteit de Koningin gericht, teneinde H.M. te verzoeken, bij gelegenheid van haar veertigjarig regeeringsjubileum haar in vloed te willen aanwenden, opdat de bedoel de „oud"-gepensionneerden der zeemacht in het genot zullen worden gesteld van een re delijk staatspensioen, of, indien daartoe tech nische bezwaren mochten bestaan, voor de niet en zeer weinig pensioenbijslagtrekken- den, in afwachting van de algeheele her ziening der pensioenwetgeving, een zooda nige maatregel zal worden getroffen, dat ook zij toekomen aan 320 pet. van hun oor spronkelijk pensioen, zooals dat reeds vele jaren door de massa van de „oud-gepension- neerden der zeemacht wordt genoten. Euwe en Spielmann uit de vierde ronde van het tournooi te Noord- wijk is door den Hollandschen meester gewonnen. Groote brandstoffenloods te Win schoten verbrand. Gisteravond omstreeks zes uur brak brand uit in een groote brandstoffenloods van de N.V. Noord-Nederlandsche Machine fabriek te Winschoten. De loods, die een oppervlakte van vijftig bij twintig meter heeft, bevatte een groote hoeveelheid hout en turf. Zij stond in kor ten tijd in lichter laaie. De brandweer verscheen spoedig met twee motorspuiten ter plaatse en bestreed het vuur met vier stralen. Zij moest zich be perken tot het nathouden van de belenden de gebouwen, waarin vele machines waren opgeslagen. De loods is geheel uitgebrand, terwijl de voorraad hout en turf door het vuur werd verteerd. D? oorzaak van den brand is onbekend, hoewel de mogelijkheid bestaat, dat een vonk van een passeereride locomotief de fabriek ligt langs de spoorbaan de brand heeft doen ontstaan. De schade wordt door verzekering gedekt. Eén cent meer voor gehakt in blik. De minister van sociale zak'en heeft be paald, dat te rekenen van 5 Juni voor die gemeenten, welke het gehakt in blik door bemiddeling van de slagers (en cq. gros siers) aan de betrokken consumenten ver- koopen, de prijs met 1 cent per blik zal wor den verlaagd, welke cent in die gemeenten aan de slagers (en cq. grossiers) boven de thans voor hen vastgestelde vergoeding be hoort te worden uitgekeerd, aldus de N.R.C. Derhalve bedraagt deze Vergoeding dan in totaal ZV2 cent per blik, resp. 3V2 cent. Voor de overige gemeenten blijft de prijs van het gehakt op 31 ct. per blik gehand haafd, STEEDS KORTER WERKEN IN AMERIKA. Wetsontwerp op de loonen en werktijden aangenomen. Het Amerikaansche Huis van Afgevaar digden en de~ Senaat hebben achtereenvol gens hun goedkeuring g'ehecht aan het ge amendeerde wetsontwerp op de loonen en werktijden, zoodat dit t.hans ter ondertee- kening aan president Roosevelt is voorge legd. Het ontwerp voorziet in een werkweek van' 44 uur voor het eerste jaar, 12 uur voor het tweede jaar en 40 uur voor het derde en de volgende jaren. DUITSCH PREDIKANT WEIGERT KIND TE DOOPEN, Peet was aanhanger der leer van Rosenberg. Na de verkiezingen In Tsjecho- Slowakije. Onderhandelingen met de Sudeten begonnen. Steeds gaat de Tsjechische regee ring voort haar vredeswil te betui gen. Gisteren was het weer de mi nister van landsverdediging, die hiervan op overtuigende wijze blijk gaf. In Tsjecho-Slowakije wenscht niemand oorlog, zeide de minister,, zelfs het leger niet. Ik ben er van overtuigd, dat het met goeden wil mogelijk is, alle binnen- en buitenlandsche kwesties op te lossen op minnelijke wijze, doch aangezien ondanks onzen goeden wil ons voortdurend eeri zwaard boven het hoofd hangt, is het onze plicht, ons eigen zwaard te kunnen hanteeren. Onze eenige wensch gaat uit naar den vrede. Wij willen niets van onze buren. Wij denken er niet aan, ons te scharen in een ideologisch front, dat een andere wereldbeschouwing zou willen aanvallen. De bondgenootschappen, die wij ge sloten hebben, zijn niet voortgeko men uit onze sympathieën voor een regime of sociale of economische ge dachte, doch alleen uit onze overtui ging, dat het er voor onze bondgenoo- ten uitsluitend om gaat, den vrede te bewaTen. Wij bewaken in de eerste plaats onze eigen geestelijke en stof felijke krachten. Niemand zal voor ons vechten, indien wij niet vastbe sloten zijn, zelf te vechten". Deze woorden als antwoord op de don derrede van Rudolf Hess te Stettin hebben weerklank gevonden in Engeland. Hier ech ter veroordeelt men de Duitsche agitatie op heel wat feller wijze. De rede van Hess, zegt, de Engelsche Pers, heeft twee beschul digingen bevat tegen Tsjecho-Slowakije, welke men te Londen ongegrond acht. De Duitsche openbare meening wordt voortdu rend bewerkt en dit helpt niet mee om de betrekkingen tusschen Praag en Berlijn te verbeteren. Het is hijzonder onhoffelijk om, nadat de Tsjechische regeering een vrije verkiezing heeft toegestaan, te schrijven, dat een „blin delings woedende militaire hoop rapalje, gummiknuppels, zweepen en ijzeren sta ven" gebruikelijke voorwerpen in Duitsch land „niet in staat waren de Sudeten- duitschers als geheel te verhinderen zich te identificeeren met de eischen, welke Hen- lein de regeering te Praag gesteld heeft." Ge,n wilde en dwaze taal, maar een gevoel voor perspectief en geduld kan op vreed zame wijze een binnenlandsch probleem oplossen, dat verscherpt is door fouten in het verleden en gecompliceerd door inter nationale ambities. Onderhandelingen begonnen. De onderhandelingen tusschen de gevol machtigden van Henlein en Hodza zijn gis teravond om zeven uur begonnen. De ontvangst geschiedt op het Kolovrat- paleis. De onderhandelingen vinden plaats op de basis van het Sudetenduitsche memo randum en het nationaliteitenstatuut. Vier boeren gewond. Oekra- inische terreur? Arrestaties verwacht. Een bom, die door een groep Oekrainers Zondag j.1. (volgens den orthodoxen ritus, Pinksterdag') verborgen was in een hoogen terp in het midden van het dorp Awsiu in Oost-Galicië, is tot ontploffing gekomen. Vier boeren werden gewond. Men verwacht, dat in Oekrainsche kringen talrijke arresta ties verricht zullen worden. van de geheimzinnige Nederlandsche „ma dame Daumens" had moeten ontvangen, bestemd waren om meubelen te koopen in een villa te Spa. De voorzitter van het assisenhof heeft haar na één der jongste gerechtszittingen per auto naar Spa doen brengen, om deze villa aan te wijzen. Deze reis is echter zonder het geringste resultaat gebleven, want, hoewel vrouw Becker Spa goed kent, heeft zij daar geen enkele concrete aanwij zing betreffende de villa in kwestie kun nen verstrekken. Dit wordt natuurlijk door de beschuldiging tegen haar uitgelegd Met een gebaar van misprijzen deelde de voorzitter mede, dat het assisenhof een in het Nedelandsch geredigeerde kaart heeft ontvangen uit Amsterdam, die geteekend was: „Madame Daumens". Snottend zeide de voorzitter: „Een misselijkheid temeer". En de ambtenaar van het O. M. deed er nog een schepje op door te zeggen: „Zii reist wel veel, deze mevrouw Daumens; zij heeft ons ook een brief geschreven uit... Rome." De Relgiscbe politie, ïri samenwerking met de Nederlandsche, heeft alles gedaan wat mogelijk was om „madame Daumens" te vinden. Niet minder dan 37 personen, die eenige gelijkenis boden met een vrouw, die aan het door vrouw Becker opgegeven sig nalement beantwoordden, werden met haar geconfronteerd, doch geen enkele daarvan was de veronderstelde „madame Daumens". De lugubere lijst van slachtoffers en de wijze, waarop vrouw Beckers bun, volgens de beschuldiging, de doodende drankjes heeft toegediend, geeft verdediging en beschuldiging aanleiding z'ch in duizend en'een details te verdiepen. Eenige kleur aan de voor de aanwezigen hij gisteren eentonige behandeling, gaf de ver klaring van den rechter van instructie. Vrouw Becker gaf nooit iets toe. Terloops merkte de rechter van instructie op, dat vrouw Becker tijdens het onder met behulp der Fransche mili tairen is ingericht. De in Olmütz verschijnende „Maschinec en de „Ostrauer Morgenzeitung" publicee- ren een verslag van een bezichtiging van een deel der versterkingswerken aan de Tsjechoslowaaksche grens. De kolonel van den Tsjechoslowaakschen generalen staf, Moravec, zou volgens deze verslagen Engel sche journalisten hebben toegestaan de fortificaties te bekijken. In de verslagen wordt o.m. gezegd: Langs een 1600 km. lange grens heeft Tsjecho Slowakije een verster kingssysteem ingericht, bij welks op bouw steun is ontvangen van alle Fransche defensie-afdeelingen. De bij de constructie der bekende Ma- ginot-linie opgedane ervaringen zijn ter beschikking gesteld van den Tsje choslowaakschen generalen staf. Frankrijk heeft de beste ingeni eurs en de bekwaamste officieren van zijn genietroepen naar Tsjecho- slowakije gezonden. Aan de grenzen bevinden zich ontzag lijke stalen poorten, die uit den grond om- hooggeschoven en voor een binnenrukkend leger gesloten kunnen worden. Gemaskeer de tankvallen zijn op afstanden van 180 M. aangebracht. Het systeem der grond- versterkingen wordt geleid uit onderaard- sche commandoposten met behulp van een vernuftig draadloos systeem. Door op één enkelen knop te 'drukken worden de prikkeldraadversperringen on der hoogspanning gezet, de poorten -esloten en de tankvallen geopend. Zwaar geschut cn afweerkanonnen worden geleid met on- deraardsche periscopen en terreinberekenin gen en draadlooze vuurinstalaties. Achter deze geschutsversterkingen l°ppt de eigenlijke Tsjechische „Maginotlinie". Zij bestaat uit een onafgebroken keten van ruim 1000 uit staal vervaardigde vestingen, die door tunnels met elkaar zijn verbonden doch door op een knop te drukken in zelf standige eenheden kunnen worden veran derd. Een speciale spoorbaan loopt naar de kazematten. Duitschland betaalt de reiskosten. 27.000 Sudetenduitsche turners zul len deelnemen aan de gymnastiek- wedstrijden te Breslau. Het Derde Rijk zal de vervoerkosten, welke 364.000 R.M. beloopen, dragen. De „Prager Mittag" publiceert een mede- deeling, waarin deze feiten worden ont huld. Het blad garandeert de echtheid en levert er het volgende commentaar bij; „Berlijn maakt deze propaganda op het oogenblik, dat de rijksleider voor de sport den Duitschen athleten heeft geweigerd deel te nemen aan de sportbijeenkomsten in Tsjecho Slowakije." Dit document vormt een bewijs voor de materieele afhankelijk heid der beweging van Henlein jegens de rijksautoriteiten. «si Honderden dooden en gewonden. In Zuid-Japan zijn gisternacht twee trei nen uit de rails geloopen, Tweehonderd personen zijn gedood of gewond. De ramp is te wijten aan een grondverzakking. zoek nooit iets uit zichzelf had toegegeven en dat zij alleen maar dan sommige bijkom stige dingen heeft bekend, als zij zag, dat het onderzoek dit definitief had uitgemaakt en zij aan de feiten niets meer kon veran deren. Dan heeft zij ze toegegeven en dan tevens ook altijd zooveel mogelijk verkleind. Van het overlijden van de weduwe Lam- bert gaf vrouw Becker de volgende „ver klaring": „Zij is als een engeltje gestorven, terwijl zij zuurkool aan het eten was." De geneesheeren schreven haar dood toe aan een beroerte. Verklaringen van deskundigen. De middagzitting was gewijd aan verkla ringen van deskundigen. Deze bleken het op verschillende punten niet eens te zijn over de chemische reacties der digitaline en der kikvorschenharten, die voor de proef nemingen gebruikt zijn Prof. Friket heeft echter in het geval van mevr. Lange de conclusie getrokken, dat een zeer groote do- ris digitaline moet zijn ingenomen. Dr. Bach beeft voorts de conclusies ingediend van de laboratoriumproeven, welke de resultaten van de autopsie van prof. Friket op het lijk van mevr. Lange, steunen. Prof. Zuns van de Brusselsche universiteit. spreekt eenig voorbehoud uit ten aanzien van de laboratoriumconclusies. De verdedigers der beklaagde, de civiele partij en het O.M. stellen vragen. De pro fessor stelt vast, dat de diarrhee een argu ment vormt 1en gunste van de diagnose, dat vergiftiging met digialine gepleegd is. Ook de loomheid, die naar de verklaringen der aan den vergiftigingsdood ontsnapten, hen tijdens hun ongesteldheid overviel vormt een ernstige aanwijzing. Prof. Friket concludeert, dat met de helft van een klein fleschje digitaline volstaan kan om een normaal individu te dooden. De zitting eindigt met pogingen van de verdedigers om door vragen de aantast baarheid der deskundigenverklaringen te bewijzen. Cedillo vindt nieuwe aanhangen In een radiorede heeft generaal Cedilu gisteren medegedeeld, dat hij twee niern^ revolutionaire groepen voor zijn zaak heeft gewonnen. In totaal is zijn strijdkracht hierdoor met 4.000 man toegenomen. Proeven van Poolsch geleerde De Poolsche professor graaf K. WodzicH zal binnenkort een proefneming met ooie. vaars nemen om na te gaan, of deze de zelfde instincten toonen als duiven. per vliegtuig zullen namelijk zes ooievaars uit Polen naar Helsingfors worden vervoerd. Daar zullen zij worden losgelaten in dë hoop, dat zij hun weg terug zullen vin, den. Allen waarnemers is verzocht bijzon derheden omtrent den tijd, waarop de ooievaars gezien worden, door te geven aan het Zoölogisch Museum te Helsing. fors. Naar men beweert, had een ooievaar die onlangs te Boekarest werd losgelaten,' slechts drie dagen nood'ig om de 450 mijl' naar Polen af te leggen, terwijl een an dere ooievaar over de reis Palestina—Polen twee weken deed. Groote luchtparade in Frankrijk, Het voornemen om door een grootsche ontvangst van het Britsche koningspaar in Frankrijk de wereld te toonen, dat de Britsch-Fransche vriendschap zeer innig is, blijkt weer uit een mededeeling van den Franschen minister van luchtvaart. Deze gaf gisteren, tijdens een zitting van den mi nisterraad een uitvoerig verslag van de vliegtuigindustrie. O.a. deelde hij mede, dat aan de parade der luchtmacht ter eere van het bezoek van het Britsche koningspaar een escadrille drie-persoons jachtvliegtuigen welke een snelheid van 400 km. per uur kunnen ontwikkelen, zal deelnemen. Het snelle vergrooten van het aantal vliegtuigen wordt vooral geholpen door het invoeren van de werkweek van 45 uur. De ministerraad prees zich gelukkig met de bereikte resultaten en gaf zijn toestem ming de bestaande programma's verder uit te voeren. EEN RAADSELACHTIGE GESCHIE DENIS. De Daily Express deelt mede, dat eenïgen tijd geleden te Folkestone een jongen van vijftien jaar, James Todd geheeten, vermist werd." De jongen had de ouderlijke woning verlaten, en was daarin niet teruggekeerd. Men heeft thans zijn lijk gevonden in een tien voet diepe poel in de nabijheid van de golfbanen te Folkstone. Men weet niet of men hier met een ongeluk heeft te doen, of dat de knaap zelfmoord heeft gepleegd. Het blad voegt, er aan toe, dat het in ieder geval een raadselachtige geschiedenis is. WIERINGEÏÏ DE SCHOOLREISJES. De vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek aan de O.L. School te Hippo- lvtushoef vergaderde gisteravond in hotel „De Haan." Na opening door den heer N. Kaan, werden de notulen voorgelezen; ze werden onveranderd goedgekeurd. Hierna werden de gelden afgedragen, welke reeds opgehaald zijn. Alle lijsten waren echter nog niet binnen. Het vertrek voor het schoolreisje der hoogste klasse is gesteld op half zeven (28 Juni a.s.) terwijl de kleintjes op 22 Juli Camperduin zullen bezoeken. In de rondvraag werden eenige interne zaken besproken. Hierna sluiting. WIELRENNEN. De wedstrijd, welke hedenavond op de wielerbaan alhier gehouden zou worden v?n brokkepot der wielerclub „M ieringen" kan wegens verhindering van een der wielerclubs niet doorgaan. PURMEREND, 14 Juni. Gemeentel. Kaasbeurs. Verhandeld partijen, wegende 76.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 19.50. 7 stapels kleine Boe- a,a's f 21'50' 2 stapels volvette f 24.50. 1(031 Kg. boter f 1.23-1.31, weiboter f 1-® —1.26 per kilo. Runderen, totaal 502 stuks: 210 vette koeien 63—62 ct. per kilo, 180 geldekoeien f 110—210 per stuk, 60 melk koeien f 200—295 per stuk, 50 stieren 52— Per kil°' 34 paarden f 100—260 P«r stuk, o5 vette kalveren 3050 ct. per kilo, 10 ^"chter'e kalveren: voor de slacht fJ —12, voor de fok f 1118 per stuk, 252 vet te varkens voor de slacht 46—50 ct. p«" k'lo, 34 magere varkens f 22—35 per stuk, ooi bigge„ 1{_22 per stuk, 758 schapen f 17—30 per stuk, matig; 70 bokken f 3 per stuk, 783 lammeren f 812 per stuk, eendeieren f 2.50 per 100 stuks, N.-H. blau- We,~,"8 ct., oude kippen en hanen 4*J —4' 2 ct. per kilo, konijnen 501-50 Per stuk eenden 30—50 ct. per stuk, duiven _cf- Per paar, jonge hanen 40—50 ct. Coop. Centrale Eierveiling. 100.000 eendeieren f 2.60—2.75, 90.000 kipeieren: 65- 60 Kg. 3.35—3.40, 63—61 Kir. 3.30—3.35. 60— 62 Kg. 3.15-3.30, 58-59 Kg. 3.10-3.20, rf -.>7 Kg 3.05—3.15, 53—55 Kg. 3—3.10. BROEK OP LANGENDIJK, 15 Juni. Aanvoer; 100.000 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 9.30—10.80, drielingen 6.10- 8.10, kleine 3.50-5, 4000 Kg. rabarber 1-0- f 4. NOORDSCHARVÖUDE, 15 Juni. Aanvoer: 2350 Kg. aardappelen: Schot- sche muizen 8.609.70, drielingen 3.90— 6.30, kleipe 220—2.30, Getuigenis opgeroepen van Lord Baliour, De befaamde Prof. Sigmund Freud is in Engeland warm en gastvrij ontvangen. Hij heeft op zijn hoogen leeftijd in Groot-Brit- tannië vrede en rust gevonden. Dit feit aldus de Jewish Chronicle strekt Enge land tot eer. Het handhaaft de oude tradi tie van asylverlecning, waarvoor Engeland bekend is, terwijl het daarmede tegelijker tijd zijn kracht vermeerdert. Daarmede is tevens het licht gevallen op den afgrond die dit land en zijn democratische instellin gen scheidt van de landen, waar de vrijheid wordt bespot en studie en intellect ten prooi yallen aan ruwe, domme en brute despoten. Prof. Freud is hier gearriveerd, beroofd .van zijn fortuin, cn onder de dwang, geld van vrienden aan te nemen, teneinde te kunnen voldoen aan de eischen, gesteld als voorwaarde tot vrije immigratie. De ergste kant van dit geval ligt echter in het feit, dat de geheele voorraad van nieuw gedruk te wetenschappelijke werken, die in het be zit waren van Freud's uitgeverij, mecdoo- genloos is vernietigd. In de onvergetelijke rede. door Lord Bal- four gehouden bij de opening van de He- breeuwsche Universiteit, wees hij er op, dat in de voorafgaande jaren drie nieuwe theo rieën waren uitgedacht, behoorende tot ver schillende takken van wetenschap en alle ontwikkeld door Joden. Een dezer theorieën was bekend als die der scheppende evolutie, haar ontdekker was Bergson. Een andere veel besproken theorie, noemde men de nieu we psychologie, haar schepper was Freud. De derde, meest omvattende, meest oor spronkelijke en belangrijkste van alle was de relativiteitstheorie, deze was in haar meest opvallende ontwikkeling het werk van Einstein, een mathematisch en wetenschap pelijk genie van de allereerste orde. Lord Balfour ging voort met te wijzen op de be langrijke rol, die Joden speelden bij de vraagstukken, waarin dc menschhcid be lang stelt. Twee van de groote denkers, die hij noemde, zijn thans in ballingschap bui ten hun vaderland. Wat zou Lord Balfour hebben gevoeld en gezegd bij het schouwspel van deze groote weldoeners der mensch- heid, gedwongen te leven in een vreemd land, teneinde in vrede te kunnen denken en werken"? Wij kunnen ons indenken, welk een weerzin dit bij hem zou hebben opge wekt, en wij kunnen niet welgefundeerd ver trouwen eveneens voorzien de uitspraak, die de historie eens zal doen over de barbaren, die dit hebben mogelijk gemaakt, Ds. Hitzer uit Boesnitz in Silezië is in arrest gesteld, omdat hij geweigerd had een kind te doopen, aangezien de voorgestelde peet verklaarde „aanhanger van de leer van Bosenberg" te zijn. De predikant was van meening, dat deze peetvader geen vol doende waarborg bood voor een Christelijke opvoeding van het kind. Zij vertoont een lichamelijke en geestelijke inzinking. „Als een engeltje gestorven door het eten van zware zuurkool." Grauw is de gelaatskleur en inge vallen zijn de wangen geworden van de Weduwe Becker, na de marte lende kruisverhooren, die zij een week lang heeft moeten doorstaan. De gevangenisdokter constateert een groote verzwakking. Langzamer hand komt van de felle persoonlijk heid, die met toegeknepen lippen de beschuldigingen aanhoort en als zij spreekt met bijtend sarcasme de aantijgingen van den ambtenaar van het openbaar ministerie weer legt, een passieve haast seniele ou de vrouw, die mechanisch antwoordt op wat haar wordt gevraagd. De strijd wordt thans bijna alleen ge voerd tusschen den openharen aan klager en de verdedigers, maar deze strijd draagt wederzijds een onver zoenlijk karakter! Een reis naar Spa. Bij haar jongste ondervraging had de be klaagde gezegd dat de 15,000 frs., welke zij

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 8