Plannen Heldersche voor het Oranjefeest 2£IVOPOl (volgens nieuw recept) geeft volop volwaardig schuim, Vastgesteld van 31 Augtot en met 6 September tf^ie£4ou^iaAi^eAicMen Texelsch nieuws Donderdag 16 Tuni 19^ Tweede Blad £tcuU/lieuux<d Brand aan boord van een Hedenavond Concert Kon* Marinekapel De huisvrouwen naar de Gero-fabrieken Excursie Melkcentrale visschersvaartuig Een zeldzame vangst Periodieke zeilwedstrijden der Koninklijke Marine Burgerlijke Stand van Den Helder Onze Tweedaagsche Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" tfit het politierapport Het Haagsche Stadhuisplan g en spijsresten absorbeert en emulgeert. Daardoor worden de tanden werkelijk wit en de mond bijzonder frisch en rein. Tube 25 en 40 ct. Extra groote tube 60 ct. Opgave voor verlichting vóór 25 Juni opgeven, die van feestelijk heden vóór 15 Juli. Op 6 September a.s. zal Nederland feest vieren. Op 6 September zal het geheele volk als één man en één vrouw zijn hulde gaan betuigen aan Koningin Wilhelmina, die op dien dag net feit herdenkt, dat zjj vóór 40 jaar de regeering aanvaardde. Een historische datum, en waarop ook Den Helder als goede marine- en goede Oranjestad moreel verplicht is van haar •verknochtheid aan het Vorstenhuis te doen blijken. Gezien het enthousiasme en de sponta- nieteit echter, waarmede de laatste Oranjefeesten hier gevierd zijn, mogen wij gerust zijn. Den Helder zal ook op 6 September zjjn taak weten. Het feest begint in Den Helder 31 Augustus. Het was een prijzenswaardig initiatief van onzen burgemeester om gisteravond ten raad- huize te ontbieden van ieder buurtcomité een tweetal bestuursleden ter bespreking van de plannen die thans spoedig uitgevoerd zullen worden. Eveneens waren aanwezig de bestu ren der beide Oranje-vereenigingen en de heeren van der Hoeven, Maas, Dokter en JTeune. Nadat de burgemeester een kort woord van welkom gesproken heeft, wijst hij er op, dat de officieele feestdag 6 September is, welke dag' uiteraard door de regeering als nationale feestdag beschouwt zal werden en waarop natuurlijk vrij-af gegeven wordt. Gaarne wil hij van de vergadering vernemen of men het feest in Den Helder wil vieren van 31 Augustus tot en met 6 September, of van 6 September af. Na enkele opmerkingen blijkt dat de vergadering er In haar geheel voor is het feest te beginnen met 31 Augustus. Deze datum wordt dan officieel vastgesteld. Aanvraag voor versiering. Wat de versiering betreft, hierin wordt ook thans weer iedere buurt vrijgelaten, maar men is verplicht zich hieromtrent zoo snel mogelijk in verbinding te stellen met den Commissaris van Politie. De aanvraag voor versiering moet schriftelijk geschieden en dat vóór 25 Juni a.s. bij den Commissaris. Het is begrijpelijk dat er een massa werk komt na de indiening van deze plannen. De Commissaris van politie moet overleg plegen met de hoofden van dienst. O.a. zal Gemeen tewerken hebben te zorgen voor een harmo nische afsluiting op de straathoeken. Voorts deelt de burgemeester mede, dat men de stroom voor de electriciteit ook ditmaal waarschijnlijk weer tegen speciaal tarief zal kunnen betrekken, terwijl de heer Maas tegen dj bekende condities nog groen in voorraad heeft. Wees geen chauvinist! Thans de feestelijkheden. Uitgaande van 't Centraal Oranje Comité zal natuurlijk een groot feest georganiseerd worden, als... men over de noodige contanten zal kunnen beschik ken. Den aanwezigen worden verzocht ieder Jn hun eigen kring propaganda te maken voor deze plannen, en men hoopt dat men niet zoo chauvinistisch zal zijn alléén aan z'n eigen buurt te denken. Hier rust op de burgerij een moreele plicht, waarvan men verwacht, dat deze nagekomen zal worden. Een ieder geve te gelegener tijd met milde hand! Indiening plannen. Voorts wordt medegedeeld dat de plan nen, die iedere buurtvereeniging heeft voor de festiviteiten, medegedeeld moeten worden aan het adres van den heer Everards, Singel no. 40 vóór 15 Juli a.s. Daarbij wordt men er op attent gemaakt, dat men geen data moet vaststellen, aan gezien het Centraal Oranje Comité zorg draagt voor een harmonische combinatie. Er dus voor zorgt, dat op één avond niet alle buurten tegeljjk uitkomen en er op een anderen avond in de stad niets te doen is. 6 September voor het Centraal Oranje Comité. Voorts wordt opgemerkt, dat ook thans weer prijzen beschikbaar gesteld zullen worden voor de mooist versierde straten, waarbij natuurlijk rekening wordt gehouden met de draagkracht der vereeniging in kwestie. Men zal het op prijs stellen bij de inzending der plannen ook de namen en adressen van de bestuursleden van ieder comité te vernemen, in verband met het samen te stellen Oranje programma. Ook het programma van iedere buurt wordt in het boekje opgenomen. De burgemeester vestigt er dan de aan dacht op, dat de 6de September de eigenlijke hoogtijdag is. Deze late men dus geheel ge reserveerd voor het Centraal Oranje Comité. Na diens programma kan men natuurlijk naar believen in zijn eigen buurt verder feesten. In de hierna volgende gedachtenwisseling verzoekt de commissaris van politie bij het indienen van de versieringsplannen (vóór 25 Juni dus) daarbij vooral de aard der versiering op te geven en de hoogte. De heer Teune verzoekt tenslotte nog bij het opzenden van de plannen ook te vermel den het aantal lampen en de wijze van ver lichten bij de illuminatie, opdat ook daar mede rekening gehouden kan worden. Burgemeester Ritmeester sluit daarna deze eerste en bijzonder vlot verloopen vergadering er op wijzende, dat men, voordat het feest in kannen en kruiken is, nog wel eens samen zal komen. Kapelmeester L. H. C. LeistiJtow. Concert voor de Marineclub v 10 u. op 16 Juni 1938. Programma: 1. Vertrek naar Zee. Marsch 2. Ouv. Iolonelle Leistikow Z. UUV. IOlOnelle /-anno 3. La Housarde Valse Militaire 4. Adagio a. d. Neuen Welt Symphome Dvorak arr. Leistikow B. Fantaisie Der Fliegende Holl*nderWagner pauze. 6. Rhapsodie Hongroise II r 7. Stephen Forsters Melodie» Guzman 8. Finale Wijzigingen voorbehouden. 78 leden van de Afd. Den Helder der Ned. Vereeniging van Huisvrouwen maakten Dins dag een excursie iaar de Gerofabrieken te Zeist. In drie voor dezen tocht uitstekend inge richte Waco-bussen vertrok het gezelschap om 8 uur van het Koningsplein. De lunch werd gebruikt bij Heek in Utrecht, waarna de dames om 2 uur te Zeist arriveerden, waar onder deskundige leiding een mooi overzicht van het interessante be drijf werd verkregen. Als aandenken aan dit bezoek kregen de deelneemsters een Prinses Beatrix-lepeltje en daarna werd door de fa briek een thee aangebodéh. in hotel Hermitage. De terugtocht ging door het Gooi, waar de Presidente der Afdeeling, Mevr. Grunwald, die daar momenteel een rustkuur ondergaat, werd bezocht en opgevroolijkt door bloemen. Daarna werd de tocht voortgezet naar Amsterdam, waar in Lido een maaltijd met uitgebreid menu werd genuttigd. Na afloop ging men voldaan en in zeer opgewekte stemming huiswaarts, waar het gezelschap om ongeveer 12 uur arriveerde. Vanwege de Propaganda-Kern voor N.- Holland was voor gister een excursie geor ganiseerd naar de Heldersche Melk Centrale, alhier, voor een klas scholieden der R.K. Jongensschool. Onder leiding van het Hoofd, den heer J. H. Zijp, en één zijner onderwijzers bezochten een 30-tal jongens te half negen de inrichting. Moge deze excursie ertoe hebben mede gewerkt de belangstelling bij de jeugd wak ker te roepen voor ons, bjj uitstek Hol- landsch, product melk, dan zal de Propa ganda-Kern haar moeite beloond zien en onze veerhouderij er wel bij varen. De raad voor de scheepvaart heeft gister morgen uitspraak gedaan inzake den brand aan boord van het stoomvisschersvaartuig „Jacqueline Clasina" IJM. 10 gedurende de visscherij op de Noordzee op 17 November van het vorige jaar. De raad is van oordeel, dat de oorzaak van dezen brand niet met zekerheid kan worden vastgesteld. In het magazijn waren netten en touwwerk opgeborgen, daar moesten nogal eens perso nen van de bemanning zjjn. Als mogelijke oor zaken komen in aanmerking rooken en het gebruik van lucifers, terwijl, naar 's raads oordeel, broeiing kan worden uitgesloten. Er bevindt zich in dit magazijn een carbid lamp. De toevoer van het gas wordt wel bjj den ingang geregeld, maar de lamp moet met een lucifer worden aangestoken. Deze toe stand is gevaarlijk en dus ongewenscht. Er zijn echter nog andere mogelijkheden, al is geen positieve aanwijzing aanwezig, dat de oorzaak van dezen brand daarin moet worden gezocht. Wat de maatregelen tot blussching van den brand betreft, wil de raad deze niet bepaald afkeuren, al heeft de gevolgde gedragslijn wel het gevaar van het op zee openen van ruim ten, waarin de brand is ontstaan, aangetoond. De motorschokker Sch. 291, schipper C. de Jong heeft gisterochtend een zeer zeldzaam groote steur aangevoerd van een gewicht van circa 125 kilo. De visch leefde nog en door het enorme gewicht moest het beest door middel van een takel op den wal gelost wor den. De visschen van zulk gewicht worden zeer zeldzaam gevangen. De steur is gekocht door den heer M. de Mos Hzn. te Schevenin- gen. Vrjjdag 17 Juni a.s. Tijdschot (hijschen clubvlag) 8.45 u. Modelsloepen BI en Bil: 5 minuten schot: hijschen vlag Z 8.55 u. afvaartschot: strijken vlag' Z 9.00 u. Fantasiesloepen: 5 min. schot: hijschen vlag W 9.10 u. afvaartschot: strijken vlag W 9.15 u. Uitstel van een uur voor alle klassen vlagU. Wedstrijd gaat niet door vlag N. Afkorten baan: Indien de baan voor één of meer klassen wordt afgekort, wordt vlag S boven de betrekkelijke klassevlag geheschen. Baaninrichting tegen zonRoode vlag. Baaninrichting met zon Witte vlag. Lijn van afvaart en aankomst is: Vlet met vlag, Wierhoofd (vlaggestokken ineen). ONDERTROUWD: J. F. Gom es en E. van Andel; G. J. Ph. Dieterich en J. C. Eybinck. BEVALLEN: C. E. GouwenbergOud, d.; W. F. MijndersRohrbeck, d. ZEEKRIJGSRAAD. Wegens plaatsgebrek moest het verslag van den Zeekrijgsraad tot morgen blijven staan. DEBO—SCHORPIOEN. Hedenavond wordt op het Ankerpark- terrein, aanvang 7 uur, een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen het elftal van onze druk kerij (Debo) en de Schorpioen. RETURNWEDSTRIJD OUD-ALCMARIA I—OUD-HELDER I. Vrijdagavond kwart over zes vertrekt oud- Helder I per autobus naar Alkmaar om in het Sportpark aldaar den returnwedstrijd tegen oud-Alcmaria I te spelen. De ontmoe ting op het Helder-terrein eindigde in een gelijk spel, 5—5. Zeer waarschijnlijk komt Helder in dezen wedstrijd als volgt uit: N. Kiljan (d.)H. Bodenstaff en H. Spor- ken (a.); G. v. d. Wal, W. Reinders en J. Dijkshoorn (m.); H. Freeke, J. Meerbeek, H. Reitsma, J. Rueck en H. Henning (v.). Het eerste experiment met een meerdaag- sche excursie, geeft ons moed om voort te gaan, want we mogen volkomen objectief vast stellen, dat onze tweedaagsche tocht rond de Zuiderzee en over de prachtigste plekjes van de Veluwe volkomen geslaagd is. Daar hebben natuurlijk allereerst weer toe meegewerkt de gunstige weersomstan digheden. Het was niet te warm in de bus, zoodat de autotocht een genot geworden is. Hoe grootsch is ook het Veluwe landschap onder bewolkten hemel. Het groen van de korenvelden tegen den donker beboschten achtergrond. De kleuren zijn getemperd, min der fel dan bij de belichting van de zon, maar toch prachtig als er de hemel grauw boven hangt. Die tegenstelling tusschen licht en donker hebben we kunnen zien toen we Dinsdagmiddag op de Hooge Veluwe rond gingen en de zon met een overdaad van licht door de wolken heenbrak en duizend zonne plekken tooverde tusschen de stille bosschen, die eindeloos zich uitstrekken op de Veluwe. Het was een schoon genieten. Hoe prachtig is dit 6000 ha groote landgoed en wat een rijkdom van kleurschakeering. Want er is waarlijk verschil tuschen groen en groen en in een oneindige variatie ziet men het daar in het nationale park. We hebben deze twee dagen genoten van de schoonheid van eigen land. We zijn er dik wijls stil onder geworden, dan zaten we ge nietend door de groote ramen van de autobus naar buiten te kijken. Links en rechts. Je zou eigenlijk oogen aan beide kanten willen heb ben. We hebben ook gezongen deze beide dagen en het zangzaad, dat de Heldersche Courant in den vorm van een aantal vaderlandsche liederen aan de deelnemers van haar excur sies meegeeft, doet wonderen. Hoe vrooljjk klonken ze langs de wegen, die bekende verzen. Maar we deden meer. We hebben onze ken nis verrijkt van de Nederlandsche folklore door het bezoek aan Staphorst en Rouveen. Wat een eigenaardige dorpjes met hun typi sche kleederdracht, de vieze kindertjes, de fel gekleurde huizen met hun opkamertjes. We hebben kans gezien één van de woningen „binnen te dringen", om een Staphorster binnenhuisje te zien. Het was de moeite waard. En bjj dit alles mogen we zeker niet ver geten, hoe genoeglijk het was in hotel Tjaarda, in het Oranjewoud, waar niet alleen de keuken aller hart stal, maar waar de speeltuin en dwaaltuin de bezoekers eenige uren van groot genoegen bezorgde. Van het vriendelijke „Dennenheuvel" in Epe, konden de excursisten maar noode scheiden en de koffiemaaltijd, op z'n Gel- dersch, in het Jagershuis te Oud Reemst, had veel weg van een boerenbruiloft. Ook wat de overdaad van den maaltijd betrof. We deden slechts een greep uit de twee daagsche. Dagen, die van den morgen tot den avond benut werden en waarin we zeker het mooiste deel van ons aan natuurschoon zoo rijke land hebben gezien. Op de thuisreis was het de heer Smit, die een woord van dank bracht aan de Helder sche Courant en den leider van het gezel schap, en die verzekerde, dat wanneer de -Heldersche Courant een vierdaagsche uit zou schrijven, de deelnemers van dezen geslaag den tocht, zeker de eersten zouden zijn om mee te gaan. Over tien dagen volgt de tweede excursie naar 't Oranjewoud en de Hooge Veluwe en dan zullen we waarschijnlijk nog een tweetal eendaagsche excursies uitschrijven. Mede- deelingen daarover verschijnen binnenkort in onze krant. - Bij beschikking van den minister van de fensie is de le luitenant der infanterie gede tacheerd bij het korps mariniers G. H. van der Spek. dienende bij de marinekazerne te Willemsoord, den 20 Juli 1938 ter beschikking gesteld... Met ontslag uit den Zeedienst. L.l. vliegtuigmakers (M) P. Boosten, R. J. L. Hogenkamp, J. Migchels en G. de Wilde, 11 Juni '38. Korp.-machinist L. H. Desar, 18 Juni '38. Aangenomen in den Zeedienst. Stoker 3e kl. B. de Graaf, 30 Mei '38. Matroos 2e kl. J. W. Zoeter, 28 Mei '38. Overbrenging in andere kwaliteit. Stokers le kl. L. Minneboo en J. Bungerer, tot stoker-olieman, 1 Juni '38. Aanwijzing uitzending O.-I. L.l. o.o.-vlieger J. J. van de Plassche, per Joh. v. Oldenbarnevelt, 13 Juli '38. Bevordering. Stokers 3e kl. H. v. den Houten, R. Frans, F. Knopjes, H. Scheelings, F. H. W. Rijkers, S. Spruijt, K. Spiegelaar, H. Verbrugge, J. F. van Ham, M. Ova, C. A. van den Kieboom en C. J. W. Wisse, tot stoker 2e kl., 1 Juni '38. Stoker 2e kl. A. J. Huijsman tot stoker le kl., 1 Juni '38. Matroos 2e kl. A. Schutten tot matroos le kl.. 1 Juni '38. Marinier 2e kl. P. H. Leenen tot marinier le kl., 1 Juni '38. Aanwijzing thuisvaren. Korpl.-machinist D. van Santen, per m.s. Dempo van Tg. Priok, 8 Juni '38. 3 Aug. '38, per m.s. Chr. Huijgens van Tg. Priok: Sergt.-maj. d. marns. C. Wijnands. Bootsman R. Veldman. Kwartiermeester J. G. A. van Velpen. Korpl.-torpedomaker M. J. van Dijke. Aangenomen in den Zeedienst. Ondervolgende lichtmatrozen m. i. v. 2 Mei 1938: J. den Hooglander, J. F. Emans, H. A. Tim mer, P. Snel, A. C. Otto, R. van Viegen, P. T. Bernard, E. A. Hazes, C. van Empel, W. J. Kleinkoort, H. W. J. Bogaerts, B. Teusink, A. J. de Geus, D. J. Buis, H. M. Mulder, G. van der Voort, J. Vink, E. J. Verbaarschot, C. van Dijk, E. S. van Dijk, J. T. Buschman, B. van Groningen, F. J. Hasselbach, D. G. Renema, F. H. Rienstra, G. van Santen, W. van der Graft. A. H. B. Kokshoorn, C. J. Moleman, C. W. J. M. van den Bergh. Alsvoren m. i. v. 3 Mei 1938: F. G. Bakx, J. G. Fons, J. W. Lebbe, J. B. Kint, G. W. Hajen, C. Houtsma, M. W. Smelt, J. F. de Braai, R. Kooijman, A. Katuin, C. D. Bakker, M. J. Lof, L. J. Schouten, P. Nij- man, P. Aarnoutse, J. Grimjjser, M. Lavooij, H. M. Haverhoek, D. Schotman, K. Nieuwen- huise, H. Kelfkens, J. E. de Klein, W. A. Meijers, W. J. Mijnes, J. Dassen, W. F. Stan- neveld, G. J. Braam, W. L. Kruis, C. Visse- ren, J> de Rooij. Alsvoren m. i. v. 4 Mei 1938: N. Coblens, J. J. Wolthuis, H. H. Spren- gers, J. J. Douwes, J. H. Otten, S. Delahaije, T. van Biezen, C. Goedhart, F. X. van Tol, F. C. Witteveen. C. Lems, A. B. F. Kouwen- berg, M. Snoek, J. Roelse, H. Asselman, J. W. Elzas, H. J. M. Nijenhuis, J. J. van Gorsel, J. H. Hofman. K. Potter, H. van den Berg, C. de Ridder, E. Tromp, M. F. Markx, F. de Baare, H. de Bruijn, H. Kees, J. A. van der Salm, K. Bakker, K. Steen. Alsvoren m. i. v. 5 Mei 1938: D. Muntjewerff, G. van der Deijl, H. C. Hartman. B. J. J. Menting. J. van der Graaf, J. C. L. Schmidt, H. C. Radt, W. P. Graven, T. L. Stevens, H. C. J. Mommaas, W. Amens. K. Kuperus, N. Frejjer, W. A. Bastiaan, H. F. Koornneef, J. P. Nieuwstraten, A. Bosse- laar, B. de Kruif. J. M. Kerens, G. L. Herm- sen, J. A. P. Zaat, D, Metselaar, A. J Dierckx, B. de Wit, J. de Visser. C. Zuiders- ma, H. J. Louwers. F. Groenenberg, R. O. Janssen, A. P. H. Leipoldt. Alsvoren m. i. v. 6 Mei 1938: R. de Kreij, C. Kraak, J. Tramper, J. van der Heijden, A, Vuijk, J. L. M. van Dijk, J. de Jong, A. P. Bastiaansen, P. J. C. van Hol ten, P. Mülhaus, W. F. la Lau, J. R. van Malsen, C. J. van den Berg, A. J. Wams, A A. Vonk, D. H. Wijnschenk, A. van Rens- woude, A. Metz, C. van Drent, H. B. Brand- hof, J. A. Ruijs, C. H. Knopjes, A. J. Barent- sen, J. A. Drabbe, P. Cijvat, C. Hamelink, P. van den Burg, A. de Ruiter, M. Kaijser, J. M. Rohn. Alsvoren m. i. v. 9 Mei 1938: J. Mosterd, G. H. H. Lassooij, M. A. Ströh- meijer, J. Warnaar, W. Verweij, M. A. Ha ring, H. Wever, H. G. Recourt, D. Krediet, P. M. F. de Waard, A. Speksnijder. P. A. Zijl stra, W. Hoogenstrjjd. J. P. de Vos, H. G. Schamhart, W. Sneelooper, G. E. Schotanus, H. Swaaf. H. J. L. van den Born, J. F. Fran ken. W. Ova. J. M. Nieuwehuize. M. N. Schijf, M. J. H. van der Tas. P. Kostelijk, F. W. Haarlem, C. Kuijt, G. Oosterveen, J. F. Teil, S. P. Baerveldt. Alsvoren m. i. v. 10 Mei 1938: G. G. Berkhout, T. W. Huisman. P. Kamp, H. de Beer, A. den Hollander. A. P. Kole, P. H. Dolders, J. L. Crompvoets, P. Scholten, A. H. van der Burg. F. H. W. Spitteler, H. van Lunteren, J. C. van Eijk, E. van Weij- nem, J. Hooftman, A. H. Bruinee, D. Maas, A. G. Arts, A. J. de Reus, A. Prins, A. A. van der Veer, H. J. Verhagen. N. Rietkerk. N. M. Lindhout, A. C. Koppendraijer, J. Beckers. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens, toeristenvaart, 15 Juni nam. 4 u. te IJmuiden. Marnix van St. Aldegonde, 14 Juni v. Suez, Poelau Tello, 15 Juni te Antwerpen. Saleier, 15 Juni te Amsterdam. Simaloer, 14 Juni v. Hamburg. Soemba, 14 Juni te Amsterdam. KON. HOLL. LLOTD. Montferland, 15 Juni v. Amsterdam. Waterland, t., 13 Juni te Santos. Zaanland, 14 Juni te B. Ayres. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Ariadne, 14 Juni v. Thessaloniki. Baarn, t„ 13 Juni te Balboa. Bodegraven, t., 12 Juni v. Valparaiso. Colombia, 8 Juni v. Barbados. Hercules, 14 Juni te Bourgas. Hermes, 15 Juni v. Amsterdam. Nereus, 15 Juni te Pasajes. Orion, pass. 14 Juni Finisterre. Telamon, 9 Juni te Barbados. Trajanus, 14 Juni v. Tunis. Triton, 14 Juni v. Bari. Venus, 13 Juni te Algiers. Vulcanus, 14 Juni te Izmir. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Bantam, 14 Juni v. Singapore. Maetsuycker, 14 Juni te Auckland. Nieuw Holland, 13 Juni v. Adelaïde, Ruys, 14 Juni v. Saigon. Stagen, 13 Juni v. Réunion. Swartenhondt, 14 Juni v. Singapore. Tegelberg, 14 Juni v. Port Elisabeth. HOLLAND—AJMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 15 Juni te Antwerpen. Boschdijk, 15 Juni te Rotterdam. Burgerdijk, 12 Juni te New Orleans. Leerdam, 14 Juni te New Orleans. Nieuw Amsterdam, 17 Juni te Plymouth ver* wacht. Spaarndam, 13 Juni v. Philadelphia. Statendam, 15 Juni v. Rotterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LLTN. Hoegh Silverstar, 13 Juni v. Manilla. Silverpalm, 11 Juni v. San Francisco. Silverwillow, 14 Juni v. Port Natal. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Kota Radja, pass. 14 Juni Fern. Noronha Weltevreden, 14 Juni te New York. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo, 15 Juni v. Colombo. Garoet, pass. 14 Juni Perim. Palembang, pass. 14 Juni Finisterre. Sibajak, 15 Juni te Rotterdam. Soekaboemi, 15 Juni te Londen. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Alcinous, 13 Juni v. Swansea. Calchas, pass. 15 Juni Gibraltar. Helenus, 14 Juni v. Singapore. Melampus, 15 Juni v. Sabang. Memnon, 14 Juni te Hongkong. Philoctetes, 15 Juni v. Singapore. Rhesus, 15 Juni te Belawan. EMZETCO LIJN. Jonge Elisabeth, pass. 14 Juni Leixoes. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MU, (Holland—Afrika Lijn). Boschfontein, 14 Juni te Kaapstad. Meliskerk, 15 Juni te Amsterdam. Springfontein, t., 15 Juni v. Zanzibar. (HollandAustralië Lijn). Aagtekerk, 15 Juni te Rotterdam. (HollandOost-Azië Ljjn) Grootekerk, 15 Juni v. P. Said. Serooskerk, 15 Juni te P. Said! HAVEN VAN NIEUWEDIEP. Aangekomen van Harlingen en vertrokken naar London het Eng. s.s. „Falcon". Hr. Ms. „FREYR" TE AMSTERDAM. Gistermiddag om kwart over vier is Hr. Ms. kanonneerboot „Freyr" in de Amsterdamsche haven aangekomen. De bodem heeft ligging genomen aan den steiger van Van Es en Van Ommeren aan de De Ruyterkade. DOOR HAAR BUURMAN BELEEDIGD. Een juffrouw kwam op het Hoofdbureau haar nood klagen over een buurman, die haar beleedigd had. De politie onderzoekt de tra gedie. FIETS GESTOLEN. Twee personen deden gisteren aangifte, dat een fiets gestolen was. NACHTRUMOER. Tegen een juffrouw werd door een agent proces verbaal opgemaakt terzake het ple gen van nachtrumoer. NED. HERV. KERK. Beroepen te Oudeschild, Ds. J. F. Tinholt* te St. Maarten. B. en W. stellen den raad voor tot bouwen te besluiten. B. en W. van 's-Gravenhage hebben thans bjj den gemeenteraad hun voorstel ingediend om te besluiten tot den bouw van het nieuwe stadhuis volgens het ontwerp van den archi tect J. Luthmann. De bouwkosten, de kosten voor inrichting en de uitgaven die gedaan moeten worden voos onteigeningen, worden in totaal geraamd op 7.500,000. B. en W. stellen den raad voor hiervoor eenige leeningen aan te gaan en tot den bouw volgens het ontwerp van den heer Luthmann te besluiten. NIEUW VOLKSRAADSLID. Buitenzorg, 15 Juni! Benoemd is tot lid van den Volksraad, naar de „N. R. Ct." meldt, de heer A. F. Vas Dias, directeur van de Kon! Paketvaart Mij.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5