Een ruk van 2200 mijl ineens! HING VIN INBOEDELS TRIUMPH DER 1 CENT SIGARETTEN! Agenda ROOK DE .TRIUMPHAT0R' De Sirene loeit! H.R.C. I-D.C.L. I tfjUuilnieuuud Op de fanleer je gratis acrobatiek AtMetiek Uoelbal Zaterdag 18 Tuni 1938 Tweede Blad De aankomst in de West door geheel Nederland onder garantie VAKKUNDIGE UITVOERING Spoorgracht I - Telefoon 249 Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf Een sierkunstenaar exposeert Burgerlijke Stand van Den Helder Er is gewoon Krentenbrood en er is Krentenbrood van Krigee 30, 45 en 60 ct. Probeert U eens v. Galenstraat 71 Tel. 399 Marine-zeilwedstrijden te Kiel Prins-Bernhard-estafette Oud-Helder wint in Alkmaar Zoo zijn we dus in den avond van Vrg- flag 28 Januari aan 't begin van onzen langen oversteek; de 2200 mijl, die ons nog scheiden van Trinidad zullen met een 8 mrjls vaartje worden afgelegd, hetgeen ons dus 12 dagen zal kosten. Als 's nachts om 12 uur de eerste afgelegde 40 mijlen In de kaart worden gezet lijkt 't een hope loos geval, zóó'n klein stukje is het! Zaterdag 29 Januari zijn we „in volle zee", pe wind is krachtig, de golven doen ons aar- dig slingeren. De dag wordt nuttig besteed met generaal schoonschip; er zijn binnenboord op het dek en tegen het dekhuis genoeg olie vlekken en spatten te verwijderen. De groote vuile plekken buitenboord zijn voorloopig onbereikbaar en zullen we daar voor een gustiger gelegenheid moeten afwach ten. Gelukkig zullen we wel door heel weinig schepen gezien worden op deze verlaten route, en hoeven we ons niet te schamen voor ons uiterlijk. Nog veertien dagen, dan is Curagao bereikt! Zondag 30 Januari brengt ons niets bijzon ders; alleen rust en slingeren. Van de onrust en spanning die in Holland geheerscht moet hebben merken we niets. Maandag 31 Januari. De straffe passaat wind doet extra zijn best. Wit zijn de kopjes op de golven, die komen en gaan zoover 't oog reikt en nog veel verder. Van Sint-Vincent, op 600 mijl achter ons tot Trinidad, op 1600 mijl vóór ons, golven, en daarin een klein, nietig stukje Nederland. De tjjding Het is drie uur 's middags; zwaaiend op een zwaar slingerend achterdek staan 70 Neder landers vereenigd; ze luisteren naar woorden die dezen dag zoovele commandanten hebben gesproken, de heuglijke tijding brengend aan hun bemanningen, allen onderdeelen van ons kleine, verspreide, Nederlandsche volk, en als dan de toespraak is besloten met een driewerf hoezee voor ons Oranjehuis dan komt de vreug de en vroolijkheid over 't schip. Een ieder lacht, is tevreden, nu de spanning voorbij is, nu we weten...! Wedstrijden. Dinsdag 1 Februari. De laatste helft van den morgen wordt besteed aan „sportwed strijden" op 't versierde achterdek. Hanenge vecht, touwtrekken en aardappelhappen hou den ons bezig; over 't algemeen is de stem ming rustig opgewekt, met momenten van hoog oplaaienden jool als 't slingeren van 't schip ingrijpt in den strijd. Holland is ver. Een stilte valt in als om half twaalf ge ëindigd wordt; wacht, zou de radio iets heb ben? 't Is nu in Holland half drie; er zal toch wel iets te hooren zijn. Na eenig zoeken komt werkelijk Holland; maar 't is soms zoo zwak, zoo onwezenlijk ver weg. En déar zijn allen die ons dierbaar zijn, ook zij doen mee aan de groote allesomvattende feestvreugde; hoe zouden ze 't maken? De blauwe golven slaan langs de patrijs poortjes van de longroom, voorste, tweede, derde, achterste, in onafzienbare rij; iedere slag van de schroef brengt ons verder, verder van Holland en zijn echt Hollandsche vreugde. Drie weken ligt dat alles achter ons. Is dat lang, of kort; we weten 't niet. In de radio juicht ons volk, alle bekende muziek hooren we; zoo kunnen we 't ons voor stellen, hoe 't daar is! De vrouw zal de vlag toch wel uitgestoken hebben? En de kinderen loopen toch met oranje-strikken? en... ach er is zoo veelDan valt de radio heelemaal weg geen geluid is er meer; de golven slaan langs de patrijspoortjes van de longroom, voorste, tweede, derde, achterste, in onafzienbare rij... Holland, wat ben je angstig ver van ons weg! Best weer. Woensdag 2 Februari. Zoo langzamerhand merken we, dat we in de tropen zijn, al is nog lang niet Indisch warm. We loopen nog altijd in Hollandsch tenue om onze witte kiee- ren te sparen, die aan boord toch met behoor lijk gewasschen kunnen worden. Door de eeuwig frissche wind is t nog best uit te houden; een Hollandsche zomerdag is benauwder. VE Fa. C. Kiesewetter Halfweg. Donderdag 3 Februari. We zijn halfweg; 1100 rnjjl zijn we nu van Sint-Vincent en van Trinidad verwijderd; 't afgelegde tra ject op de kaart maakt dan ook geen hopeloozen indruk meer. Vrijdag 4 Februari. Vandaag zijn we gereed gekomen met het zetten van alle tenten; de tropische gedachte wordt er door versterkt en 't is alweer een teeken, dat Holland verder achter ons ligt. Zaterdag 5 Februari. Alweer generaal schoonschip. Na al 't geen in den loop van de week aan ons scheepje is gedaan beginnen we de kwade invloeden van Sint-Vincent te boven te komen. Zondag 6 Februari ziet ons allen in witte tropenkleeding. We kijken elkaar even on wennig aan als altijd bjj deze metamorfose. Toch lijkt 't wei of ook hier het weer in de war is; in den vroegen ochtend heeft 't een paar uur geregend; daar hebben we in dezen tijd van 't jaar hier geen recht op! Kaaiers van 25 graden. Maandag 7 Februari is de tiende dag van den langen oversteek en het is duidelijk te merken, dat onze olie- en watervoorraad ge slonken zijn. Slingeren we de eerste dagen maar onge veer 15 graden over beide zijden, nu zijn kaaiers van 25 graden geen zeldzaamheid meer; gelukkig is een ieder er aan gewend en al is het wel eens onaangenaam en bezwaar lijk om aan tafel met twee handen bord, glas, mes en vork vast te houden en tevens te eten, het levert ook komische momenten op, vooral als de stoelen wandelneigingen gaan vertoonen en door wijduitgestoken beenen in bedwang moeten worden gehouden. Ook Nero, onze jonge boxer, kan zijn juiste ligging niet vinden om te slapen. Wel is hij al flink gegroeid, maar zooals een goede boxer betaamt zit hij zeer ruim in zijn vel, met het voor hem onbehagelijke gevolg, dat hij op dek liggende, in zijn vel heen en weer schuift; en als dit hem verveelt en hij een andere houding zoekt, dan schuift hij op en neer in zijn vel. Eindelijk heeft hij 't gevonden; in een schuin hoekje zien we hem slapen, op zijn rug, pooten in de hoogte; zoo aan drie kanten gesteund Vindt hij ook zijn rust. Rust. Dinsdag 8 Februari zijn we al vroeg onder de lij van het eiland Tobago; op een uitge strekte ondiepte brengen we den dag door zonder deining, zonder slingeren. Het schip herademt, de poortjes kunnen weer eens open, overal frissche lucht, 't is een genot! Van de rustige ligging wordt ook gebruik gemaakt om het schip buitenboord flink op te knappen; daar was onderweg geen gelegen heid voor, hoe noodig het ook was. Naar Port of Spain. 's Avonds gaat het met een kalm gangetje naar Port of Spain. De straat tusschen Tobago en Trinidad gepasseerd zijnde, bevinden we ons in de Caraïbische Zee, die we voorloopig zullen moeten bevaren inplaats van de Noord zee waar ons schip voor gebouwd is. In den vroegen morgen van Woensdag 9 Februari stoomen we door de smalle Boca de Kuevos; tusschen hooge rotseilandjes voert onze weg naar de Golf van Paria, waar aan de Westzijde van het eiland Trinidad de hoofd stad Port of Spain ligt. Om 9 uur valt het anker en komt door de goede zorgen van den Consul de mailzak aan boord. Velen die in Lissabon niets ontvingen zijn nu tenminste weer tevreden en gerustgesteld. Veel bezienswaardig levert Port of Spain niet op; ook vanaf het schip is er weinig te zien, daar we vrij ver uit den wal liggen op deze ondiepe reede. Zoo ondiep is 't hier zelfs, dat de „Normandië", op een touristenreis naar Zuid-Amerika hiergekomen om olie te halen, nog vier mijl verder uit den wal ligt dan wij. De touristen worden naar den wal vervoerd met bootjes, die net zoo groot zijn als onze „Jan van Brakel"; maar langzij van den oceaanreus lijken het wel stoomsloepjes! De nachtelijke illuminatie van het reuzen- schip maakt zelfs op dezen afstand een feeë rieken indruk. De laatste mijlen. Donderdag 10 Februari laden we olie; de omstandigheden zijn zoo gunstig mogelijk, en 's middags om vier uur wordt weer 't anker gelicht en het laatste, korte, traject aange vangen. Er is bericht gekomen uit Curagao, dat de „Gelderland", die aanvankelijk eerst 14 Februari zou vertrekken, nu al den 12en om 12 uur 's middags weg wil. Het is dus zaak voor ons, om zoo vroeg mogelijk aan te komen, wil de dienst naar behooren worden overge geven en overgenomen. En zoo gaan we met 12 mijls vaart de Golf van Paria uit, nu door de Boca de Navios naar de Caraïbische zee, die erg onvriendelijk gestemd bilijkt te zijn. en ons scheepje heerlijk laat rollen, zijnde een vreemdsoortige combinatie van stampen en slingeren. Zoo vergaat ook de laatste vaardag, Vrijdag 11 Februari, en eerst Zaterdag 12 Februari brengt iets rustiger water als we in de luwte van Bonaire zijn gekomen. Maar zouden op het allerlaatst de goden ons slecht gezind zijn? Het regent pijpestelen als welkom op het eiland, dat bekend, of beter berucht, is om zijn droogte, het regent zóó tropisch hard, dat er geen vuur toren te zien is, en we zelfs vaart moeten min deren. W ïllemstad Eerst met dagen krijgen we zicht van Wil lemstad, maar nu gaan we er ook recht op aan! Zoo op 't eerste gezicht is daar weinig veranderd; dezelfde kleurige huisjes, dezelfde geveltjes aan den waterkant die soms oud- Hollandsch aandoen, dezelfde Pontjesbrug over de Annabaai, die nu voor ons opengedraaid wordt. Alles is wel zeer duidelijk te zien als om half zeven de loods aan boord komt. En dan schuiven we zachtjes de smalle Annabaai in, maken front naar Stuurboord, waar bij het Waterfort de marinierswacht staat aangetre den en de rest van de fortbezetting op de wal len ons verwelkomt. Even later passeeren we aan bakboord de „Gelderland" die aan den bekenden kolenstei- ger van de firma Maduro ligt. Het zien van dat goede oude kolenschip met zijn zwarte deklast verzoent ons weer met de soms optredende on gemakken van 't olieladen! Om zeven uur valt ons anker in het Schottegat en meeren we op twee boelen dit plekje zal ons tehuis zjjn, wanneer we binnen liggen. Voor hoelang we dit als ons tehuis moeten beschouwen, we weten 't niet. Wel weten we dat de lange reis volbracht is; we hebben het niet altijd gemakkelijk gehad, maar we zjjn er, en we zjjn dankbaar gestemd, en veel mooie herinneringen rijker. VRIJ VAN DIENST OP NATIONALE FEESTDAGEN. Door den Raad van Ministers is beslist, dat aan burger-rijkspersoneel, hetwelk in verband met zijn werkkring niet kan deelen in het voorrecht van vrij van dienst op een Nationalen Feestdag, op een anderen dag v r ij van van dienst kan worden verleend. Vergoe ding in geld voor het gemis van vrijaf op een Nationalen Feestdag dient echter achterwege te blijven. Medewerking van het publiek ge vraagd. Heel wat malen is men de laatste maanden opgeschrikt door het monotoon gebrul van de sirene van den Luchtbeschermingsdienst en ook gistermiddag meenden weer velen, dat er brand uitgebroken was in den omtrek van de Koningstraat. Ook ditmaal echter betrof het een proef van dezen dienst. Deze proeven hebben tot doel te contro leeren op welke wijze het geluid der sirene doordringt en hoever. In verband hiermede is men besloten enkele nachtelijke proeven te nemen, die echter alleen kunnen slagen in dien de Heldersche bevolking haar mede werking verleent. Hedenavond zal men de sirene wederom hooren, evenals dat het geval is één of twee maal volgende week gedurende den nacht. Daar men echter de rust van de stedelingen eerbiedigt, zullen deze nachtelijke proeven slechts circa 10 minuten in beslag nemen. Het verzoek van den Luchtbescher mingsdienst is thans dat leder, die door het geloei uit den slaap opgeschrikt wordt, daarvan den volgenden dag even opgave doet aan het adres van het Hoofd van den Luchtbeschermingsdienst, Hoofd bureau van Politie, Den Helder. Daar het hier een volstrekt algemeen belang geldt, nemen wjj aan, dat op deze hulp gerekend mag worden door genoem den dienst. Gisteren en vandaag treft men op den Singel, nabij het hulppolitiebureau, een sier kunstenaar aan, en wel Frans Peeters. Peeters is een kunstenaar, die door den nood der tijden getroffen is en thans verplicht werd op een andere wijze zijn brood te verdienen. Hij doet dit door middel van leveren van perkamenten en andere larnpekappen. U hoeft hem slechts een aanzichtkaart of een of ander plaatje (foto e.d.) erbij te geven en U krijgt na korten tijd de kap keurig beschilderd thuisbezorgd. We mochten ons ervan overtuigen, dat Peeters inderdaad eon bekwaam schilder-teekenaar is. Wellicht dat eer. aantal ingezetenen op deze wel zeer origineele wijze een beschilderde lam penkap wenschen te krijgen. Het resultaat zal hen ongetwijfeld mee vallen! 17 Juni 1938. GETROUWD: F. Bontes en M. C. Gieze. BEVALLEN: M. Sturm—Pieterse. z.; A. E. RietveldRoodt, z.; R. RijersEsmftn, d.; M. NijmanMors, z.; H. M. KwakKoo- men, z. ONDERWIJZERSVOORDRACHT. De voordracht ter benoeming van een on derwijzer aan de buitengewone school voor lager onderwijs voor debielen in Dordrecht luidt als volgt: 1. G. Landman te Den Helder. 2. H. J. van Bever Donker te R'dam. 3. A. C. Mooij te Den Helder. MAANDAG GEEN SPREEKUUR METHOUDERS. Wegens ambtsbezigheden zullen de wet houders Maandag a.s. verhinderd zijn tot het verleenen van spreekuur. Aan de internationale marine-zeilwedstrtj- den, welke van 916 Juli a.s. in de Kieler bocht zullen worden gehouden, nemen zeilers uit tien landen deel, n.1. Denemarken, Duitsch- land, Estland, Engeland, Frankrijk, Nederland, Italië, Polen, Zweden en Turkije. Het vorig jaar heeft de Nederlandsche marine den Hindenburggedachtenisbeker gewonnen, zoo dat onze landgenooten dien dit jaar zullen moeten verdedigen. Onder leiding van luitenant ter zee eerste klasse C. Moolenburgh, die tevens als scheids rechter zal optreden, zullen luitenants .ter zee tweede klasse J. F. van Duim als stuurman en J. W. Reynierse als fokkenist de Neder landsche marine vertegenwoordigen. Als re serve zal luitenant ter zee tweede klasse jhr. J. H. W. S. S. Laman Trip de reis naar Kiel meemaken. De heer van Duim behoorde het vorige jaar tot de zegevierende bemanning, doch toen als fokkenist. Luitenant Poortman was destijds stuurman. In aansluiting op deze wedstrijden zullen de heeren van Duim en Reynierse in de „Bellatrix", een boot van de Koninklijke Marine, deelnemen aan de Europeesche kampioenschappen in de starklasse, welke van 1823 Juli zullen worden gehouden. Ook voor die gelegenheid is jhr. Laman Trip als reserve beschikbaar. Aangemoedigd door het groote succes van het vorige jaar zal ook dit jaar de indivi- dueele-loop en de estafette door onze hoofd straten op den verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard gehouden worden. Op verzoek van de Gymnastiek-Vereeniging „Pro Patria" wor den deze wedstrijden ditmaal door de Helder sche Athletiek Vereeniging georganiseerd. De hoofdprijs (Wisselbeker) van de esta fette moet dit jaar door de H.B.S. verdedigd worden, daar deze beker driemaal in successie of 5 maal in totaal veroverd moet worden, wil hij in het bezit komen van een Vereeniging. Er zullen echter nog meerdere fraaie prijzen beschikbaar gesteld worden, zoowel voor den individueelen loop als voor de estafette. De estafette wordt ook ditmaal in zes ge deelten geloopen, terwijl het wisselen thans binnen de twintig meter moet geschieden. De tijden van aanvang en de route zullen nader worden bekend gemaakt. Voor inlichtingen: S. J. van Zoonen, Toren straat. Op het water, aan de wal, 't Is „DE TOELAST" overal In een vooral in de tweede helft door oud- Helder I goed gespeelden wedstrijd, heeft zij gisterenavond in het Alkmaarsche Sportpark met 32 van oud-Alcmaria I gewonnen. In het eerste half uur van den wedstrijd was Alcmaria overwegend sterker, doch dank zij goed verdedigen van Kiljan, Sporken en Boden- staff, brachten de blauwen het niet verder dan 1 doelpunt. Een kwartier voor de rust maakte Helder uit een corner door H. Freeke gelijk. Direct na de pauze nam Helder met fraai passenspel, waarin soms de bal keurig van man tot man ging, het heft in handen en al spoedig had zij de leiding door een doelpunt van Henning. Alcmaria moest het in deze periode uitsluitend van enkel uitvallen hebben, welke nochtans niet van gevaar waren ont bloot. Zoo leverde een daarvan den gelijk maker op. Met den stand 22 kwam het einde, doch men wilde per sé een besllissing dezen keer. Dus werd er 2 X 7minuut ver lengd, waarin het Helder gelukte de winnende goal te maken, dat door het geheele binnen- trio gescoord werd. Na afloop vereenigden de spelers van beide elftallen zich in het clublokaal van Alkmaria, dat door den oud-stadgenoot Van Doorn ge ëxploiteerd wordt, waa rde aanvoerder van Helder een mooie medaille ontving (uitgeloofd door den heer Van Doorn), welke in triomph door de veteranen huiswaarts gevoerd werd. WEDSTRIJDEN TE DEN BURG. Morgen zal op het voetbalveld van de Texelsche Boys te Den Burg, des middags te 2.30 een voetbalwedstrijd worden gespeeld tusschen de Boys en het Texel's slagers- elftal. Het elftal van de Boys is als volgt samengesteld: Jb. Schrama. C. Graaf D. Witte Jn. Schrama J. v. Sambeek N. Witte A. v. Sambeek, Jn. Hopman, Co. de Vetj, Th. v. Sambeek s. J. Zijm Op Zondag 26 Juni a.s. zal op het Boys terrein des avonds te 7.30 een wedstrijd ge speeld worden tegen een elftal van „De Mok". Door den commandant van „De Mok" is hiervoor een fraaie beker beschikbaar ge steld. De wedstrijd zal worden opgeluisterd door muziek. Voetbal in dienst van de a.s. Oranje feesten. H.R.C., onze plaatselijke tweede klasser, lost door het spelen van een wedstrijd tegen de sterke Rotterdamsche tweedei klasser D.C.L. 1 een oude belofte aan het Algemeen Oranje Comité in. Het bestuur had n.1. des tijds de toezegging gedaan om een wedstrijd ten bate van genoemd comité te spelen. Nu komt deze inlossing wel bijzonder mooi op tijd, daar het Oranje Comité binnenkort best een flink bedrag kan gebruiken, want de feesten ter gelegenheid van het 40-jarig re- geeringsjubileum van H.M. de Koningin na deren met rassche schreden! En nu is het maar te hopen, dat de wed strijd een flink bedrag in het laadje brengt. Wel, dat zien we nogal optimistisch in... als het weer tenminste het feest niet bederft, hetzij door regen dan wel overmatige warmte. Blijven we daarvoor gespaard, dan zal men in groote drommen naar de Sportlaan trek ken, want het is al weer eenige weken ge leden, dat men de Roodjakken aan het werk heeft gezien. Men zal dus zoo langzamerhand wel nieuwsgierig zijn geworden om te weten, hoe zij overzomeren. Welaan, men kan zich er morgen van overtuigen, dat men in hun kamp niet stil zit en dat men al weer druk'bezig is om de ploeg voor de nieuwe competitie te formee- ren. Van D.C.L. (De Charloische Leeuw!) is bekend, dat zij met haar sterkste ploeg naar hier komt. Waar den Rotterdammers eerst in den eindstrijd den kampioenstitel van de tweede klasse ontging, begrijpt men wat dit zeggen wil! Wij gelooven dan ook stellig, dat het een fraaie partij voetbal tusschen twee gelijk waardige ploegen zal worden, waarin de schoonheid van het voetbal door het vriend schappelijke karakter van de ontmoeting tot vollen wasdom kan komen. Men verzuime niet aanwezig te zijn! Voor nadere gegevens verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. TANKSCHIP TE WATER GELATEN. Van een der hellingen van de N.V. C. van der Giessen's Scheepswerven te Krimpen a.d. IJssel is van stapel geloopen het voor de Ko ninklijke Shell groep te 's-Gravenhage ge bouwde tankschip „Antonia". De afmetingen zijn 330' X 46'.6" X 20'. Het draagvermogen bedraagt 4000 ton. De voort stuwing geschiedt door een Werkspoor vier- tact dieselmotor van 1708 pk van 6 cylinders van 500 mm diameter en 1100 mm slag. De oplevering van het schip zal in Augustus ge schieden. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zool. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „De gemaskerde vrouw" en „Duivelslading, Rialto, Spoorstraat half 8: „Een Offer uit Liefde" en „Rijk en geen geld. Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „De Tol der Millioenen" en „Arabische Machten". 9 tot en met 19 Juni. Leger des Heils: 10-daagsche tentcampagne Madoerastraat. Tot 30 Juni: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland", Heden: Casino, 8.30 uur: Bobby Martins Ameri- kaansche Neger Orkest. Zondag 19 Juni. Rialto-theater, 10.30 uur: Intellect-voorstel ling „Romeo en Julia". Casino, 3.30 en 8 uur n.m.: Bobby Martins Amerikaansch Neger Orkest. 3.30 en 8 uur: The four Tango Serenaders. Badpaviljoen Huisduinen 812 uur: Johny Anderson. Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 765.8 Temperatuur zeewater 15.6 Temperatuur lucht 14.7 Wind, richting: Z.W., kracht 4 Licht op 9.54 u. Hoogste temp. lucht gisteren 16.9 Laagste temp. lucht gisteren 9.4 Hoogwater (heden) 22.30 u. Laagwater (heden) 16.35 u. Hoogwater (morgen) 10.1523.55 u. Laagwater (morgen) 4.5017.45 u. APOTHEEK. Van hedenavond 10 uur tot Maandagmorgen is alleen geopend de apotheek van A. P. Hool- mans, Spoorstraat. Van Maandag 20 Juni tot 27 Juni wordt de avond- en Zondagsdienst waargenomen door W. H. Kingma, Kanaaiweg. OP- EN ONDERGANG VAN ZON EN TIJD VAN HOOG EN LAAG WATER Zomertijd Zon Juni op: ond.: Hoogwater Laagwater Z 19 4.39 21.23 11.15 0.10 5.10 1805 M 20 4.39 21.24 11.55 0.55 5.50 18.45 D 21 4.39 21.24 0.50 6.35 19.40 W 22 4.39 21.24 1.55 14.00 7.35 20.45 D 23 4.39 21.24 3.00 15.15 8.40 21.45 V 24 4.40 21.24 4.20 16.35 10.05 23.00 z 25 4.40 21.24 5.35 17.50 11.25 0.05

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5