10 Vlieg-Officieren beëedigd -có veMukkettjk! HERMAN NYPELS' Vrijdag 24 luni 1938 Tweede Blad ifJxidinieuujJ) Beteekenisvolle woorden van Kolonel van Aller Zon, vlaggen, muziek en toiletten Kledingmagazijnen Vrachtauto tc water gereden Helden-der-zee-fonds Dorus Rijkers Beiaardbespeling \/nnp luchtreizen Een Dorus Rijkers-plein tandpasta Oost Indië Hoogere kosten voor Marine De Spaansche kwestie Burgerlijke Stand van Den Helder Rheumatische pijnen in beenen en gewrichten totaal verdwenen Gistermiddag heeft op vliegkamp „De Kooy" de beëediging plaatsgevonden 'van 10 officieren-vlieger. Zelden werkte het weer voor een be- eediging méér mee, dan op dezen middag. Een overdaad van zon, die lag te schroeien en te blakeren op de wij de grasmat van het kamp en schitterde en flonkerde in het vele goud en zilver der uniformen. Zon, die dit bij uitstek militaire schouwspel fleur en kleur verleende en het geheel tot een feest maakte. De plechtigheid was bijzonder aardig ge arrangeerd wat de inrichting van het terrein betreft. Voor de hangar, op het steenen-ter- rein, stonden een 7-tal vliegtuigen opgesteld, en wel in het midden een groote C 5 bom menwerper, daarnaast aan weerszijden een Koolhoven F K. 51, daarnaast weer de nieu we lesvliegtuigen S 9 en tenslotte een twee tal oude les-kisten van het S 3 type. Beide S 9 toestellen waren juist deze dagen op het kamp aangekomen. Wat de opstelling betreft, er bevonden zich de officieren, onderofifcieren, minderen en het geheele burgerpersoneel. Voorts de familieleden van de te beëedigen officieren. Om half 2 ving de plechtigheid aan. Reeds stonden de 10 jonge officieren opgesteld in het midden van het terrein, terwijl inmiddels de compagnieën door den commandant van het kamp, kolonel K. van Aller, in gezelschap van den lsten officier, de luit. ter zee le kl. L. H. Quant, geïnspecteerd werden. Vol be langstelling volgden de aanwezigen het schouwspel, dat altijd weer boeiend is, zoo wel voor militairen als burgers. Kolonel Van Aller. Hpt was hierna, dat kolonel Van Aller een toespraak tot de te beëedigen officieren hield, waaraan wij het volgende ontleenen: In de voorschriften der Koninklijke Marine staat aangegeven, dat pasbenoemde officie ren beëedigd moeten worden en het is daar toe dat ook thans het geheele kamp bijeen is. Alvorens echter tot die beëediging over te gaan, voelt spr. zich gedrongen nog een kort woord te spreken. De eed luidt: ,,Ik zweer trouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de Wetten en onderwerping aan de krijgstucht, zoo waarlijk helpe mij God Almachtig", en het is een eed, die van zeer grooten steun kan zijn in de moeilijkheden, die het leven soms met zich brengt. Gij allen, aldus de commandant, zjjt thans bestemd voor oorlogsvlieger en als het ooit zoo ver mocht komen, wat God verhoede, dan uit ge geroepen worden Uw verantwoordelijke taak als een der eersten te vervullen. De keuze van Uw beroep is mij echter een waarborg, dat ge de verwachtingen niet zult beschamen, men. Over het „trouw zijn" sprekende, wordt als voorbeeld Oranje aangehaald, dat altijd trouw was, altijd de voorrechten en privile giën van het Nederlandsche volk eerbiedigde. Trouw, dat was ook de bekende admiraal Jan Evertsen, die bij het uitbreken van den tweeden Engelschen oorlog, ondanks zijn hoogen leeftijd den Heeren Staten wederom zijn diensten aanbood en in de vervulling van zijn plicht sneuvelde. Ook dat was trouw. Trouw tot aan het einde. Met betrekking tot de gehoorzaamheid aan wetten en onderwerping aan de krijgstucht wijst spr. er met nadruk op, dat de tucht het fundament van de mili taire maatschappij vormt. Er is geen mi litaire organisatie denkbaar zonder tucht. Vervolgens vindt de plechtigheid plaats, welke geschiedt door kolonel Van Aller. Ëén voor één leggen de officieren in zijn handen den eed af. Het zijn de luitenants ter zee 3e kl. G. van Waart (Den Haag). J. H. Stork (Amsterdam). A. Höfelt (Amsterdam). R. F. H. Schmidt (Djocjakarta). J. H. J. v. Loon (Tilburg). B. W. v. Heivoort (Beek, L.). L. C. van Zoest (Bergambacht). W. de Groot (Emmen). G. H. de Groot (Rijswijk). J. F. C. M. v .d. Bogaard (Tilburg). Bijzonder voordeelige aanbiedingen DEN HELDER Slificouiant wordt gaarne toegezonden Levering onder serieuse garantie De commandant van Hr. Ms. vliegkamp „De Kooy", kolonel K. van Aller. Dan wordt de ban gesloten, het Wilhelmus, gespeeld door de Koninklijke Marine Kapel, onder leiding van kapelmeester Leistikow, en even later marcheert de troep af. Met een wijden boog gaat het om de hangar om daarna, terugkeerend, te defi- leeren voor commandant en zoo juist be- eedigde officieren. En dit is dan tevens het einde van de officieele plechtigheid en verzamelen de officieren en de dames, waarvan het over- groote deel in „Auteuil- en Longchamp- dress" zich in de hangar, die voor deze speciale gelegenheid herschapen was in een vlaggen-lusthof. Het was hier dat een glas champagne geledigd werd ter eere van het beëedigde tiental. Beide inzittenden gered. Gistermorgen om ongeveer kwart voor twaalf is de vrachtauto van onze drukkerij, waarschijnlijk door een defect aan de stuur inrichting, tusschen Westeinde en de Blauwe Keet te water gereden. Behalve de chauffeur de heer Mesker, zat naast hem de heer Bosch. De chauffeur M., die goed zwemmen kan, maande den heer B. zich kalm te houden en de auto vol te laten loopen om daarna, door het open portierraampje, naar buiten te klimmen. De auto lag niet ver van den kant. Toen de cabine volgeloopen was, is M. door het portierraam naar buiten gegaan en heeft zijn passagier eveneens uit den wagen getrok ken. Van den wal werd hun een hooivork toegestoken, en werden zij op dén kant ge trokken. Het ongeluk liep daardoor gelukkig alleen met materiecle schade af. De chauffeur heeft zich wel zeer rustig en moedig gedragen. Verhooging van de uitkeeringen. j Naar de „Nw „Rott. Crt." verneemt, heeft het bestuur van het Dorus Rijkersfonds beslo ten, aan de algemeene vergadering, welke 23 Juli te Utrecht bijeenkomt, voor te stellen, dé uitkeeringen naar gebleken behoefte te ver- hoogen tot maximaal 50 procent. Klokkenspel Monument Nederlandsch Red dingwezen, te geven op Vrijdag 24 Juni 1938, van 89 u. n.rn., door den stadsbeiaardier, Tj. Joh. Dito. Programma 1. „Ons bootje" J. J. Viotta. 2. „Rondo Allegro" Peichler. 3. „Tempo di Gavotte" De Fesch. 4. „Intermezze v. beiaard" Jef van Hoof. 5. a. Standchen, „Horch, Franz Schubert horch!" b. „Traumerei" Robert Schumann. c. „Fröhlicher Landmann" Robert Schumann. 6. „Postludium v. beiaard" Tj. Joh. Dito. 7. „Allegro" Scheppers. 8. „Koncert voor de klok ken, naar motieven van klassieke meesters" Tj. Joh. Dito. HERST. EVANG. LUTH. KERK. Op een zestal voor een vacature bij de Herst. Evang. Luth. Gemeente te 's-Gravenhage, komen o.m. voor Ds. P. H. Borgers, te Apel doorn en Ds. C. Riemers, te Bussum. t/nnP a"e buitenlandsche VUUR Spoorbiljetten REISBUREAU VELTHUIJS ARBEIDSWET OVERTREDEN. Tegen een winkelier in de Krugerstraat werd gisteren proces-verbaal opgemaakt ter zake overtreding' van de Arbeidswet. I/HOP K0RTE ZEEREIZEN UUl\ Midd Zee, Madeira, Noorwegen REISBUREAU VELTHUIJS Agentsch. St. Mij. „Nederland". DENK ER AAN! Gisteren werden 4 wielrijders bekeurd ter zake het in overtreding zijn van de Rijwiel belastingwet. Men trekke er zijn leerling uit. VUUil ook vanaf Texel 1 1 REISBUREAU VELTHUIJS Agentschap K L.M. ONGELUK VOORKOMEN? Gisterenavond kreeg de politie de mededee- ling, dat zich op den Kanaalweg een auto be vond, waarvan de bestuurder in allesbehalve nuchteren toestand verkeerde en die het plan had met zijn wagen weg te rijden. De politie ging den toestand ter plaatse eens opnemen en bemerkte, dat de man inderdaad onbe kwaam geacht moest worden tot het besturen .van een auto. Het werd hem dan ook belet. Wellicht dat hier door tijdig ingrijpen een ongeluk voorkomen werd. VnnP cbeques, goedkoope VUUR marken, lires enz. t. o. Postbrug VELTHUIJS Met groote voortvarendheid is men in onze gemeente bezig de straten, wegen en pleinen te verbeteren en op te knappen; men schrijft wel „ingezonden stukkie's" in onze Courant, waarin men foetert en kankert tegen de be trokken instanties, omdat de straten niet in orde zijn, maar nu verdient Gemeentewerken toch een reuzen-pluim, want wat is en wordt er nog gewerkt in Den Ouden Helder om daar de bestrating te verbeteren! De cake-walk op den Koningsweg is verdwenen, en zie nu b.v. eens die prachtverbinding, die tot stand is ge bracht van den Huisduinerstraatweg naar den Zeedijk. De Koningsweg en de Artilleriestraat, ze zijn bijna niet meer te herkennen, zoo schit terend zijn die wegen geworden. En ook de voetgangers zijn daarbij niet vergeten, want een pracht-trottoir noodt als het ware tot een bezoek aan den Zeedijk. Doch nu zwijgen de ingezonden-stukken- schrijvers in alle talen, miemand grijpt naar de pen, zelfs de opper-ingezonden-stukken-schrij- ver van Den Helder hoor je nu niet! En behalve voor het te berde brengen van klachten, het gebruik maken van de Courant als een soort gratis-klachtenboek, mag een ingezonden stuk toch ook wel eens een lofuiting zijn. En via deze inleiding komen wij nu, waar wij eigenlijk heen wilden: Op den viersprong „Konings wegArtilleriestraat—Oude KerkstraatFort- weg" is nu een pracht van een plein ontstaan, het onooglijk stuk grasveld, dat daar vroeger lag, is verdwenen. Het is echter een naamloos plein. Zou dit nu niet iets zijn om eens aan onzen zeeheld Dorus Rijkers te denken 7 Want, what is in a name? Alles, nietwaar? Loopt men in den Ouden Helder en ontmoet men daar op dat plein de Helden der Zee, dan denkt men onwillekeurig aan den grooten Koning dezer zeeridders, aan Dorus Rijkers. Men is er indertijd eens toe overgegaan om de straten in onze Gemeente buurtsgewijze van een naam te voorzien. Vóórdien was b.v. de Rozenstraat in de buurt van de Wilhel- minastraat; heel logisch is de Rozenstraat nu in het Tuindorp te vinden en heet de voor malige Rozenstraat thans Emmastraat. Nu zou men dit naamlooze plein, in verband met den nabijen Koningsweg, het Koningsplein kunnen noemen, maar een Koningsplein heb ben wij al; men zou dit plein het Plein der Zuchten" kunnen noemen, in verband met de verliefde zuchten, die door de jonge ten soms ook nog oude) paartjes, die 's avond» innig gearmd over dit plein wandelen, om op den Zeedijk naar de ondergaande zon te gaan kij ken, geslaakt worden; men zou dit nieuwe Plein het Mariniersplein kunnen noemen, in verband met de onmiddellijke nabijheid van de Vlootstraat, maar dit laatste zou een slag in het gezicht zijn van onze soldaterij, onze Landmacht-piotten, die dagelijks bij het uit rukken voor dit Plein marcheerden, en wier sigaren-kissies's dag in dag uit het plein be roeren. Dan zou de naam „Sigarenkissie's- plein", ofschoon wat raar, nog beter passen. Bovendien doet de naam „Vlootstraat" ons eerder denken aan de Heldersche haringvloot, dan aan de Marine, en er zullen heel wat mannen van onze Vloot en zelfs Vloot-voog- den zijn, die nog nimmer van een Vlootstraat in Den Helder gehoord hebben! Daarom, als wij bedenken, dat de nabij het plein ge legen Vlootstraat, zoo heet naar de Helder sche haringvloot, is de naam Dorus Rijkers plein voor dit plein, gelegen in de buurt, waar Doms Rijkers is geboren en getogen, waar hij jarenlang heeft gewoond, en waar de andere zeeheiden dagelijks plegen te wan delen, o.i. nog zoo gek r.iet. Tevens blijven wij dan vasthouden aan het beginsel om de stra ten en pleinen van een overeenkomstig soort naam te voorzien; wij hebben dan bjj het Dorus Rijkersplein den Koningsweg (was Dorus niet de Koning der blauwe zeerid ders?), de (Heldersche haring-) Vlootsteeg, en de Leeuw-steeg (vocht Dorus niet als een leeuw tegen de mijnheeren-met-wit-voor?) Wie denkt bij het hooren van den naam van Dorus Rijkers niet tevens aan de Haring-Vloot en aan het feit, dat hij, de Koning der zeerid ders, als een leeuw vocht om zijne medemen- schen van den verdrinkingsdood te redden? De combinatie: Dorus Rijkersplein, Vloot straat, Koningsweg en Laeuwsteeg. Ze ligt naar onze meening voor de hand. En onze Artillerie komt er niks bij te kort, want die houdt zijn Artilleriestraat en zijn Fortweg! „Aanzien doet gedenken", zegt het spreek woord; geeft men het thans naamlooze plein den naam van „Dorus Rijkers-plein", dan zal dat beslist ook het Dorus Rijkersfonds ten goede komen, want als straks de vreemdelin gen per touringcar Den Helder komen bezoe ken en over dit Plein naar den Zeedijk zullen rijden, zal de bus even op het Dorus Rijkers plein stoppen, en zal alleen de naam van dit plein, die dan op een goed zichtbaar bord ver meld dient te worden, hen al op het idee moe ten brengen, later thuis het Dorus Rijkers fonds weer eens extra-goed te bedenken! Ondervolgende schepelingen, thans geplaatst als achter ieders naam vermeld, worden den 22sten Juli 1938 geplaatst aan boord Hr. Ms. „Sumatra". Schipper L. Hekelbeke, OZ.D.; Bootsman W .E. Anders, id.; Bootsman J. Roeting, Ws. W'oord.; Kwartiermeester J. W. Bom, Kaz. W'oord.; Matrozen le kl. V. G. van Haasen, W.s. W'oord, M. J. Herlé, id.; J. v. d. Vijver, id., A. Moor, v. Speijk, P. J. D. Schuite, id., Maj.-Konstabel A. W. Verouden, W.s. W'oord., Sregt. Konstabel Q. G. Feij, W.s. W'oord., Sergt. Telegrafist W. Vreeswijk, O. Z.D., Maj. machinist J. Z. J. Hazebroek, Schorpioen, maj. machinist P. de olf, W.s. W'oord, Maj. macht. T. M. de Jong Boers. v. Speijk, Sergt. macht. M. Bisschop, v. Speijk, Sergt. macht. S. de Groot, v. Speijk, Korpls. macht. J. Mentzij, Schorpioen, T. van Bruggen, W.s. W'oord, P. Verhart, O.Z.D.. Stoker-olieman L. Minneboo, Kaz. A'dam, Stokers le kl. J. W. Eijzinga, W.s. W'oord, F. Meijer, v. Speijk, J. Nuis, id., Stokers 3e kl. M. J. v. d. Vooren, M. A. Schoon water, W. F. A. Brugman, M. Vester, D. Poot, H. J. v. den Buse, A. v. d. Slujjs, P. J. Nool, C. J. Vermeulen, G. L. C. v. Spaandonk, W. J. Verhoeven, D. van Strien, G. van de Pas, allen aan boord van Hr. Ms. Gelderland. Stokers 3e kl. B. Bongers, A. L. Leeuwensteijn, S. A. Lubsen, W. J. Koek, A. J. Markus, P. M. Mulder, J. van Heems, H. G. van der Hoeven, M. B. Jansen, J. J. Kroes, B. Schmitt, allen aan boord van Hr. Ms. van Speijk, Sergt. Tim merman G. Houtriet, W.s. W'oord., Sergt. Ge- schutmaker M. P. Manni, v. Speijk, Sergt.mon teur, L. Dijker, O.Z.D., Korpl. monteur A. Martens, O.Z.D., Korpl. bottelier J. H. C. v. d. Lugt, v. Speijk, Maj. schrijver J. Burger, D. v. D. VlIIe Afd. A., Sergt. hofmeester C. de Haas W.s. W'oord, Sergt. kok Stellingwerf, W.s. W'oord. VLOOTREVUE TE PRIOK. Tijdens regeeringsjubileum. Ter gelegenheid van het regeeringsjubileum houdt de marine op 6 September een vloot revue ter reede van Tandjong-Priok, zoo meldt het Hbl. Behalve het Indische eskader zullen er aan deelnemen Hr. Ms. „Soerabaja", eenige ka- nonneerbooten, mijnenleggers en mijnën- vegers van Soerabaja. De scheepvaartmaat schappijen zegden hun medewerking toe om het publiek in de gelegenheid te stellen de revue bij te wonen. Voor den dienst 1938. Aan de memorie van toelichting op de ma- rinebegrooting ontleenen wij De ramingen van de personeele en van de materieele uitgaven vertoonen voor 1939 een aanmerkelijke accres als gevolg van de noodzakelijke opvoering van de sterkte van het militair personeel, de eveneens urgente uitbreiding van het burgerpersoneel (voor namelijk bij de maritieme inrichtingen aan den wal), de invoering van de nieuwe salaris regelingen voor het militair- en burgerlijk personeel (Het totaal accres als gevolg van deze regelingen wordt voor 1939 geraamd op 1.518.700, waarvan 995.450, komt ten laste van de militaire uitgaven) en de maat regelen, welke met betrekking tot het mate rieel zullen moeten worden doorgezet, ter verdere verhooging van de paraatheid der zeemacht. Nat. Hist. Museum, geopend: Woensdag van 35 uur, Zaterdags van 710 uur.; iedere le Woensdag in de maand van 810 u.; iedere le Zondag in de maand van 35 u. Aquarium Zoöl. Station. Voor het publiek geopend: dagelijks van 912 en van 13.30— 17 u.. Zaterdag van 912 uur. BIOSCOPEN: Tivoli-theater, Spoorstraat, half 8: „Kom jij ook bij de Brandweer?" en „Tweede Huwelijksreis". Rialto, Spoorstraat half 8: „Nacht-Asyl" en „O, Dokter" Witte-Bioscoop, Koningstraat, half 8: „Zoo goed als getrouwd" en „Een reuze Type". Tot 30 Juni: Westgracht 80: Tentoonstelling Historisch Genootschap „De Kop van Noord Holland". Zondag 26 Juni. Casino, 3.30 en 8 uur n.rn.: Jazzband „The China Boys" Opgenomen om 8 uur hedenmorgen. Barometerstand Den Helder 764.6 Temperatuur zeewater 17.1 Temperatuur lucht 13.1 Wind: richting N.O., kracht 3 Licht op 9.54 u. Hoogste temp. lucht gisteren 19.0 Laagste temp. lucht gisteren 13.0 Hoogwater (heden) 15.15 u. Laagwater (heden) 21.45 u. Hoogwater (morgen) 4.2017.50 u. Laagwdter (morgen) 10.050.05 u. GESLAAGD: Voor het te Den Haag gehou den examen voor gemeente-administratie, slaagde onze stadgenoot, de heer J. H. Peeman. Geslaagd voor het Candidaats-examen ge neeskunde aan de (ifoninger Universiteit onze vroegere plaatsgenoot F. P. H. v. Dalfsen. Het wordt waarlijk eenigszins verve lend om steeds maar weer over de Spaan sche lijdensgeschiedenis te schrijven. Het wordt een eentonig verhaal, als dat van Saidjah en Adinda. En toch, Spanje is de belangrijke factor in Europa voor de verhouding tusschen de groote mogend heden. Men is weer een stap verder gekomen. Het betreft de vrijwilligerskwestie, het gevaar lijke probleem in- den Spaanschen strijd Als de strijd on Spanje immers gold een strijd tusschen Spanjaarden, dan had het niet zoo veel gevaarlijke aspecten. Maar juist het feit, dat Europeesche mogendheden, communisme en fascisme tegen elkaar kampen, maakt de strijd zoo gevaarlijk. Vandaar dat de niet- inmengingscommissie maar steeds bezig is, 'n oplossing te zoeken voor het „vrijwilligers- vraagstuk", om daardoor den strijd te loca- liseeren en uitsluitend te maken tot een Spaanschen burgeroorlog. Inzake de vrijwilligerskwestie is nu over eenstemming bereikt. Dat beteekent echter nog geenszins, dat ze nu Spanje zullen ver laten. Wat dat betreft, zoo schreef de N. R. Ct. gisteren, daarover kunnen wjj eerst pra ten als wij den eersten man over de grens hebben zien komen. Deze overeenstemming wil niet anders zeggen, dan dat de behandeling van de kwestie in een nieuw stadium is gekomen, dat de kansen, dat het plan eens uitgevoerd zal worden, met eenige procenten zijn toege nomen. Voor dat het echter zoo ver is, zullen eerst Valencia en Franco hun instemming aan de uitgewerkte plannen moeten geven. Is dat eenmaal gebeurd, dan zal de niet-inmengings- commissie daarvan kennis nemen en daarna zullen de met telling belaste personen naar Spanje vertrekken. Is de telling eenmaal ge ëindigd men oopt dat zulks nog voor ultimo Augustus het geval zal zijn dan zal de terugtrekking in werking kunnen worden gesteld. Het spreekt vanzelf, dat de Engelsche regeering reeds over meer of minder nauw keurige inlichtingen omtrent aantallen vrij willigers en hun werkzaamheid beschikt. Uit dien hoofde kan zij zich ook eenige voorstel ling maken van de gevolgen, welke het terugtrekken moet hebben op de strijdkrach ten van beide partijen en hun groepeeringen. Vandaar ook, dat de hoop op het bereiken van een wapenstilstand, welke misschien de inleiding tot een accoord zou kunnen zijn, nog niet is opgegeven. Een compromis is de oplossing, welke de Engelsche regeering in gedachten heeft sinds het moment, dat Valencia zijn innerlijke kracht herwon. Zou Mussolini dit willen aan vaarden, dan zou dit gerekend kunnen worden als te voldoen aan de omschrijving, welke is gegeven aan de voorwaarde voor de in werking treding van het Britsch-Italiaansche verdrag. Maar zoover is men nog inet, omdat niemand weet, hoever Mussolini in de komen de weken zal willen terugkomen op zijn vroegere verklaringen, dat hij, geen rood be wind in Spanje zal dulden. Nu is er tusschen de negatieve formuleering: geen rood bewind en een volledige overwinning van Franco op papier nog heel wat ruimte, waarvan b(j wederzijdschen goeden wil gebruik gemaakt kan worden. Uit alles blijkt, dat het Engelands vastbesloten wil is om de niet-inmenging te handhaven, tengevolge waarvan het niet anders dan protesten uit, zonder in te grijpen. Voor den vrede van Europa is het waarlijk de beste weg. 23 Juni 1938. GETROUWD: A. Boutkan en A. Koger; J. W. Verhoeve en J. R. van Dam; J. Wezelman en J. Post; J. P. Sturk en H. Mallet; H. J. Klaassen en B. B. Herderschee. BEVALLEN: C. E. van den BergeMeijer, z.; T. Koning—Bregman, d. Hier is een korte, maar krachtige getuige nis van de wonderbaarlijke werking van Kruschen Salts: „Ondergeteekende betuigt hierbij zijn op rechten dank voor de geneeskracht van Kru schen Salts tegen rheumatische pijnen in bee nen en gewrichten,, welke na gebruik van een half jaar Kruschen totaal zijn verdwenen." J. B. te O. Wat zou het U waard zijn, wanneer U dit over eenigen tijd eveneens zoudt kunnen ge tuigen. En toch is het zoo eenvoudig: iederen morgen een theelepel Kruschen Salts in Uw eerste kop thee of koffie. Alle schadelijke afvalstoffen, die zich anders kunnen ophoo- pen en die in de meeste gevallen de oorzaak van Uw rheumatische pijnen zijn, worden dan ook geregeld verwijderd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten. (Adv.)

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5