13 Het Hollandsche vogelparadijs V'v fv] AKKERTJES Texelhet vogel-dorado bij uitnemendheid éér.* - .1I EN EXTRA Uur VóoüJeel Higt wi c(e)wM Texelsch nieuws De Koog Concert op de Duinen Opening luchtverbinding op Australië Recruteering voor dc Britsche luchtmacht if-cfieïtrveju Koninklijke officiers schermbond UoMcd Wxuidelifuod Vischafslag Den Helder Een vertrouwd en zorgvuldig expediteur: „ESONA" fieAJk en Zetiduiy Vischafslag IJmuiden Helder schijnt het Meizonnetje als we aan boord van de „Dokter Wagemaker" stappen. Toch is het behoorlijk koud en er waait een stevige bries uit het Noordoosten. Voor de tweede maal wordt de bel geluid en na eenig gemanoeuvreer is de boot los van den wal. Op onzen tocht naar het mooie eiland wor den we gezelschap gehouden door eenige Kok en Zilvermeeuwen. De laatsten zijn haast alle in jeugdkleed. De oude Zilvers hebben weer de broedplaatsen bevolkt; de ouderplicht roept. Jammer dat deze vogels, door hun eigen toedoen, een eenigszins slechten naam hebben gekregen. Op Texel grenst de bruta liteit van deze beide meeuwen-soorten dan ook aan het ongelooflijke. Vele jonge vogels t eieren worden verorberd en onder „jonge vogels" verstaan de meeuwen ook de piep kuikens bij de boerderijen, die dan ook bru taal weggeroofd worden. Eveneens de jonge mussen en spreeuwen. Ze worden als het ware letterlijk onder de dakpannen vandaan gehaald. Dat gaat dan toch wel een beetje al te ver. Met verstand en overleg is men dan ook hard bezig de meeuwenstand eenigszins te beperken. Op bepaalde broedplaatsen wor den ze nog intens beschermd. Dat is ook goed, want anders zouden er over eenige jaren niet veel meeuwen meer op Texel gevonden wor den. Na ruim een half uur varen komen we te Oudeschild. We nemen de fiets, om een tochtje te maken door het Eden van onze gevederde vrienden. Oudeschild De Koog Den Hoorn Oudeschild. De eerste vogel, die we zien buiten Oudeschild is de Gele Kwikstaart. Dit vogeltje is daar een heel gewone verschijning. Langs den ge- heelen weg kunnen we deze gele, kwieke vogeltjes zien, staartslaand jagend op al het mogelijke insectengebroed. Zoo nu en dan zien we ook de Witte Kwik, maar deze is lang niet zoo veelvuldig als de Gele. Hier en daar jubelt en tiereliert een Leeu werik, hoog in de lucht. We hebben nog maar een klein eindje gereden of de lucht is gevuld met alle mogelijke geluiden. Kieviten buitelen boven de lage gronden en laten hun roep weerklinken. Tureluurs met rood-gelakte pooten laten hun lenteliedje hooren, zij het dan ook op eentonig^ fluitende wijze. Vlak langs den weg is een broedplaats van Vischdiefjes. Duidelijk zien we de witte vogels met hun helder zwart schedelkapje op de nesten zitten. Even verder is een tournooi- terrein van de Kemphaantjes. Wat is dat een genot, zoo'n gevecht van dichtbij gade te slaan. De mannetjes-kemphaan wordt ook wel Kragemaker genoemd en deze naam is ook zeer goed gekozen. Komt de Kemphaan in actie dan staan alle veeren in de hoogte. Vooral de kleurige sierveeren aan den hals komen dan op zijn mooist uit. Ze vormen dan ook werkelijk een kraag. Daar zijn er een paar aan het vechten. Borst aan borst springen ze tegen elkander om hoog, vallen weer naar beneden, weer omhoog, draven een paar maal in het rond en begin nen elkander weer te bedreigen. Wat een kleurenverscheidenheidü Een is er bij met een haast witte kraag, andere zijn meer oranjekleurig, weer andere ztfn haast zwart. Onophoudelijk bestormen ze elkaar. De vleu gels sleepen over den grond; de strijd begint te luwen, het blijft alleen bij bedreigen. Een nieuweling verschijnt ten tooneele. Opnieuw ontbrandt de strijd, heftiger dan tevoren. Weer is het een op elkander losstormen. Het is echter geen strijd op leven en dood, want er sneuvelt geen één op „het veld van eer". Een eindje verder, op een hooggelegen weiland zit een Scholekster te broeden, slechts enkele meters van den weg. Als we naar het nest loopen, tippelt hij er doodbedaard van af en gaat even verder zijn veeren zitten poetsen. In het nest liggen slechts twee eieren. In vele gevallen bestaat een compleet legsel van deze deftige vogel, hier op Texel uit vier eieren. Elders m ons land meestal drie. Gaan we bij het nest vandaan, dan komt hij ons kalm achterna wandelen en gaat weer rustig op de eieren zitten. Misschien is hy nest-bezoek reeds gewoon. Aan den rand van een weiland staan twee grutto's. Ze houden veeren-schoonmaak. Dul- delyk kunnen we het verschil tusschen man netje en wijfje zien. De laatste is veel minder roodbruin dan haar echtgenoot. Ze krygen gezelschap. Een tureluur strijkt naast het „echtpaar" neer. Ook deze vogel begint de veeren te reinigen, 't Schijnen op Texel zin delijke vogels te zijn. Dit vogeltje lijkt zeer veel op een Kemphennetje. De roode pooten sluiten echter verwarring uit. Ook zien we de Tureluur (de „Tjat") vaak op een hekpaal zitten en dat doet de Kemphen nooit. Zoo zoetjes aan zijn we De Koog genaderd. Rustig en vredig ligt het plaatsje nu. Dit zal echter niet lang meer duren, want De Koog is zoo langzamerhand een badplaats van be- teekenis geworden en 's zomers is er drukte genoeg. We moeten hier even afstappen. Onze camera is heelemaal „leeg-geknipt" en hier zijn we in de gelegenheid een nieuw rolletje te koopen. Eenige minuten later gaan we weer ver der. Nu rijden we langs en door de beplante duinen. Wat ruikt het hier heerlijk! Tuinflui- ters en Spotvogels kwinkeleeren het hoogste lied. Kneutjes knutteren en kraaien overal. In de verte roept de Koekoek, Houtduiven stijgen vleugelklappend omhoog en tusschen dit alles hooren we het jubelend gefluit van den Merel. Hier kunnen we genieten!! Als we de aanplantingen voorbij zijn, gaan we een eind verder loopend de duinen in. Fluitend vliegt een Wulp over onze hoofden en even later vinden we dan ook het nest met drie eieren. Bij onze nadering vluchten een paar Holenduiven. Hun nesten zagen we ech ter niet. Een Torenvalk vliegt wiekelend verder de duinen in. Ons werd dan ook verteld, dat dit kwieke roofvogeltje ginds in de duinen een nest had, met vijf mooie, donkerbruine eieren. Texel heeft veel Torenvalken, die op den grond broeden. Buiten de duinen vinden we deze z.g. grondbroeders niet. Meestal in ver laten kraaiennesten of eigen gebouwde boom nesten. We passeeren Den Hoorn. Voor we door den Prins Hendrikpolder naar Oudeschild rij den, even kijken bij de kleine broedplaats „de Petten". De Kapmeeuwen hebben hun hooge nesten in het lange gras. Op de kunstmatig aangelegde eilandjes wemelt het van de Vischdiefjes. Hier en daar stapt er parmantig een. Kluut tusschendoor. Duidelijk zien we de omhooggebogen snavel; ook het wit-zwarte veerenkleed en de lange pooten zijn ken merkend voor deze fraaie vogel. Hij is met geen andere te verwarren. Ook een paar berg eenden strijken neer op het ondiepe water. We hebben nog net even den tijd om naar het strand te gaan. Groote troepen Sehol- eksters en Eênden gaan er bij onze nadering vandoor. Een aantal plevieren vliegt zwen kend heen en weer. Aan den overkant van het Marsdiep zien we Den Helder liggen. Drei gend doemt het silhouet van den watertoren op, als een heerscher over de lagere huizen massa. We gaan terug. Angstig piepend vliegt een Graspiepertje boven onze hoofden. We heb ben echter géén tijd meer, om naar het nest te zoeken. De tijd dringt; de Dokter Wage maker wacht niet! Door den Prins Hendrik-polder. Ook hier zien we tamelijk veel Gele Kwik staarten. Als we langs rijden, schieten ze met een angstig „iest", de hoogte in. In de sloot zwemt een moedereend met vijf donslongen. We trachten ze nog te fotografeeren, maar ze verschuilen zich tusschen de biezen. Even verder scharrelt een Waterhoen. Het nest met de eieren is tamelijk lastig te vinden. Als we zoo tusschen de biezen zoeken en speuren, begint een Karekiet luid te zingen. Zien kunnen we hem niet. Naderen we het ge luid, dat is het weer een paar meter ver plaatst. Gooien we een steentje in het riet, dan schrikt hij zeker een beetje erg, want even stijgt hy boven de biezen uit. maar meteen is hij ook weer verdwenen. (Er werd ons ver teld, dat op diezelfde plaats vorig jaar Futen hadden gebroed, maar wij hebben ze niet kunnen ontdekken). Wel snort een Meerkoet weg, met veel her rie. Even schittert de witte bles. in het Mei zonnetje. Zoo zijn we dan weer bij Oudeschild geko men. Daar wacht ons echter nog een verras sing, die we in de Marinestad Den Helder vast en zeker niet kunnen meemaken. Eén van de vlaggen op den dijk was omgekeerd: het blauw woei boven. Ik geloof niet. dat we zoo iets in Den Helder mee zullen makên. Even later varen we weer. we gaai huis toe! Krachtig doorklieft de ..Dokter Wage maker" de golven van het Marsdiep. de J. V »Oe. "lip-7 i Een koker "AKKERTJES" van 12 stuivers bevat tegenwoordig 13 "AKKERTJES". Voordeelens U heeft er één extra. En U heeft ze dan altijd in huis bij nacht en ontij, bij plotseling opkomende Hoofdpijnen, Kies pijn, Migraine, Rheumatische pijnen, Kou, Griep en Koorts. Per doos van 2 stuks - 2 stuivers. Per koker met glazen buis van 13 Voo>l 12 De leden van het Fanfarekorps D.E.K. te Den Hoorn, hebben deze week de donateurs van deze muziekvereeniging, die niet in het dorp Den Hoorn woonachtig zijn, doch de ver- eeniging evengoed steun verleenen, een pretti- gen avond bezorgd. Woensdagavond zijn de leden van het corps per rijwiel door den Prins Hendrik Polder getrokken, en hebben daar op verschillende plaatsen muzieknum mers gegeven voor de woningen van de dona teurs van D.E.K. Vervolgens is het gezelschap naar het Horntje gereden en heeft daar op de duinen een kort concert gegeven. Heerlijk klonk de muziek door de lucht op dezen bij uitstek mooien zomeravond. De bewoners van het Horntje hebben dan ook zeer genoten en gaven blijk deze attentie van D.E.K. zeer op prijs te stellen. Hedenavond zal D.E.K. te Den Hoorn voor de O.L. school, in samenwerking met de zangvereeniging „Harmonie" van Den Hoorn eenige nummers ten beste ge ve De belangstelling van de Hoornder bevolking hiervoor zal ongetwijfeld groot zijn. 's-Gravenhage, 23 Juni. Het vertrek van het eerste Indië-vliegtuig, dat aansluiting in regelmatigen lijndienst op Australië zal geven, de „Emoe" (PH-are), zal Dinsdag as., met roote feestelijkheid gepaard gaan. Uitgenoo- digd om dit vertrek op Schiphol bij te wonen zijn de Ministers van Waterstaat, Binnenland- sche Zaken en Koloniën, de Postraad en het Hoofdbestuur der P.T.T., de Luchtvaartdienst, het Nationaal Luchtvaartlaboratorium, de be sturen van K.L.M. en K.N.I.L.M., de burge meesters van Amsterdam, Nieuwer-Amstel en Haarlemmermeer. De talrijke gasten zullen zich na het vertrek van het vliegtuig aan een feestelijk ontbijt in het restaurant van Schiphol vereenigen. 31000 man in dienst. De minister van luchtvaart, Kingsley Wood, heeft de grootste recruteerings-campagne voor de militaire luchtvaart geopend,welke Enge land ooit heeft gekend. Hij wil dit belasting jaar 31.000 man in dienst nemen. Dit is gelijk aan de geheele sterkte van de luchtmacht voor de uitbreiding van drie jaar geleden en vijftien maal zooveel als het gewone recruten-aantal. De minister heeft gezegd, dat het van levensbelang is eenige duizenden nieuwe toe stellen te bouwen. Driedaagsche wedstrijd op Marlot begonnen. Op Marlot in Den Haag is gisteren de drie daagsche wedstryd van den Kon. Off. Scherm bond begonnen. Aangevangen werd met den afdeelingswedstrrjd op degen, waaraan o.a. werd deelgenomen door: Amersfoort met den le luitenant D. W. van den Bosch, le luitenant M. P. Feith, 2e luite nant F. C. de Bruijn en den oud-officier der marine W. Driebergen. De einduitslag werd: 1. Den Haag 1 met 3 gewonnen matches, 6 punten. 2. Amersfoort met 2 gewonnen matches, 4 punten. 3. Den Haag 2 met 1 gewonnen match, 2 punten. 4. Arnhem met 0 gewonnen matches, 0 punten. Den Haag 1 kwam hierdoor in het bezit van den beker van den Minister van Defensie. UITSLAG BLDj.v»j/ ^COMPETITIE. Men deelt ons mede, dat de Bedrijfscompe- titie geëindigd is. De prijswinnaars waren: 1. Z.V.S.V. I. 2. Boutje Los. 3. Bios-Boys. A.s. Zondag nemen de nederlaagwedstrijden van de Bios-Boys een aanvang. De eerste wedstrijd is: Bios-BoysMuloschool, aanvang 10 uur. Competitie De korfballers hier ter plaatse, hebben het initiatief genomen, om gezamenlijk een zomercompetitie te organiseeren. Deze competitie draait reeds. Want Dins dagavond is de eerste wedstrijd gespeeld. HKCELTO a, die door ELTO welverdiend is gewonnen met 6-0. De volgende 12-tallen doen aan deze competitie mede. KVDH a en ELTO a en b en HKC. Vrijdag a.s. speelt het ELTO-terrein de wedstrijd ELTO b KVDH b, sm vang 8 uur. Zondagmorgen het KVDH-terrein, Kemphaanstr.. KVDH a ELTO a, aanvang 10 uur. INTERNATIONALE VIERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCHEN Inschryving sluit 1 Juli. 's-Gravenhage, 23 Juni. De leider van de internationale vierdaagsche afstandsmarschen, welke van 26 tot en met 29 Juli a.s. te Nijme gen worden gehouden, deelt mede, dat de in schrijvingen voor deze marschen uiterlijk 1 Juli a.s. sluiten. Na dezen datum kan niet worden gerekend op huisvesting en voeding vanwege de rege lingscommissie 23 Juni. Aangebracht door korders: Tongen Slips Schol le soort Schol 2e soort Schar p. kg 0.90—0.82 0.78—0.70 p. kist 6.005.00 4.00—2.90 2.10—1.60 door N. D. Santifort. De verleiding tot snijden. Op een wedstrijd moest een spel worden ge speeld, dat door de meeste paren wel tot het goede eindcontract werd geboden, maar de verleiding tot snijden was de meesten te groot en hebben zij daaraan geen weerstand kunnen bieden, met het gevolg, dat de meeste down gingen: Ziehier het "nel: S. 6. 5. 4. 2. H. 10. 5. R. a. h. 7. 5. K. v. 5. 3. s. h. 7. S. v. 8. 3. H. h. v. b. 9. 3. N. H. 7. 6. R. 9. 4. 2. W. O. R. 10. 8. 6 K. h. 8. 4. Z. K. b. 10.7 S. a. b. 10. 9. H. a. 8. 4. 2. R. v. b. K. a.9.2. Niemand was kwetsbaar en Z„ die gegeven had, opende de kaart met 1S., waarop een volgbod van W. kwam van 2 H. N. gaf zijn S. steun en behoorlijke kracht aan door het thans vrijwillige bod van 2 S., O. kon niet anders doen dan passen en Z„ met slechts 4 S. wilde niet direct een contract in S. afsluiten en bood daarom maar 2 S. A., niettegenstaande de enkele stop in H. W. paste en N. gaf nu door 4 S. te kennen, dat dit dan volgens hem het beste te bereiken manchcontract moest wezen. West kwam uit met H. h. en na het opengaan van den blinde leek de speelwijze afhankelijk van de troeven, met a. b. 10. 9. in eigen hand en 4 troefjes op tafel was snijden natuurlijk erg verleidelijk. De meeste spelers namen dan ook H. aas, incasseerden R. v. en namen R. b. over met R. a., waarna een kleine troef van tafel werd gespeeld. O. legde niets in en gesneden werd met de 9, zoodat W. weer aan slag kwam. Deze vervolgde natuurlijk met H. v., die hem bleef en daarna H. b„ die weliswaar in den blinde werd getroefd, maar door O. werd over- getroefd. Door naspelen van K„ waarvan de h. ook bij' W. bleek te zitten, hetgeen eigenlijk door zijn bieding niet zoo verwonderlijk was, ging het contract 1 down. Wat gebeurd echter indien men aan de ver leiding tot snijden weerstand weet te bieden? Bij dit contract is het heusch niet erg als men 2 troefslagen en 1 H. slag moet verliezen, als dan maar m K. niets behoeft te worden afgegeven! De H. h. van W. moet niet worden genomen, laat W. die eerste slag maar hou den, hij vervolgt toch met H. en dan zijn ze meteen van tafel verdwenen. De 2de H. wordt met H. aas genomen %n nu alle gedachten aan snijden opzij gezet en na R. v. b. te hebben ge ïncasseerd met een S. a. gespeeld. Er Valt geen honneur, waarop natuurlijk ook nog kans was en de volgende S. moet door W. worden ge nomen met S. h.; K. of R. naspelen heeft voor hem geen zin, dus dan maar weer H„ die in den blinde wordt getroefd doch O. troeft over, maar heeft niet anders meer dan troefvrouw, die toch afgegeven zou moeten worden. Speelt O. nu K. na, dan is het gevaar van de lucht, K. aas wordt direct genomen en de blinde kan aan slag komen door de laatste H. door hem te laten troeven, waarna op de hooge R. de 2 te verliezen K. kunnen worden afgegooid. Ook als W. de 3 troeven tegen heeft, gaat deze speelwijze op, omdat O. dan de 3de H. niet kan overtroeven en W. de derde troef moet ge bruiken om de R. te troeven, waarop toch reeds de K. zijn weggegooid. Uit dit spel blijkt weer eens te meer, dat snijden, hoe verleidelijk ook, in de meeste ge vallen en in dit geval zeer zeker, niet altijd winst kan brengen, zelfs indien de snit gedeel telijk opgaat. Correspondentie J. v. d. S. te Den H,: Uw vragen worden per brief beantwoord. ENQUÊTE. Aan ieder vrouwelijk lid van dc Protestant Episcopal Church in Amerika zal gevraagd worden hoe zij denkt over huwelijk en echt. scheiding en het resultaat zal aan de generale conventie der kerk in 19 j0 worden aangeboden De enquête gaat uit van den Vrouwenbond der- kerk. VERSCHUIVING. In Amerika zijn in de verloopcn 75 jaar de anti-zendings-Baptistcn van 100.000 tot so.ooo teruggeloopen,t erwijl in hetzelfde tijdsbestek de pro-zendingsBaptisten van 100.000 tot rnil. lioen aangroeiden. BOEK VAN NOREL VERFILMD. Naar wij vernemen, heeft de heer G. B. r, Niestadt te Hilversum, die sinds 1 Juni j.l. directeur der Ned. Christelijke Filmcentrale, gevestigd Fabritiuslaan 39 te Hilversum, op. treedt, ten behoeve van den arbeid dezer cen trale de rechten gekocht voor de verfilming van het boek van K. Nor el „Aan dood water". De bedoeling is, dat hiervan een geluidsfilm wordt vervaardigd, welke met den ondertitel: „De laatste dagen van een eiland" zal worden uitgebracht. Het draaiboek dezer film wordt door Ernst Winnar die een ruime ervaring heeft op dit gebied in samenwerking met K. Norel gemaakt. De opnamen zullen in den loop van dezen zomer geschieden, zoodat de film voor het komende winterseizoen gereed zal zijn. ROOMS-KATHOLIEKE KERK. Prior gekozen. Tot prior van het Albertinum te Nijmegen werd gekozen pater J. Tillen O.P., thans over- ste van het klooster en pastoor te Langen boom. Valkenburg, Baron Kanzier, secretaris der catakomben. commissie te Rome heeft dezer dagen te Val- kenburg een rede gehouden over de catakom ben. Hij wees er daarbij op, dat te Rome de verschillende catakomben ver van elkander verspreid liggen en moeilijk te bereiken zijn. In Valkenburg daarentegen is het belangrijkste van het onderaardsche Rome bijeengebracht, wat hij uit het oogpunt van studie een groot, voordeel noemde. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bintang, 22 Juni te P. Said. Johan van Oldenbarnevelt, 22 Juni v. Genua, Poelau Laut, 22 Juni v. P. Soedan. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ. Achilles, 22 Juni v. Triest. Aurora, 22 Juni te Lissabon. Breda, pass. 22 Juni Terceira. Calypso, 21 Juni v. New York. Colombia, 21 Juni v. Kingston. Crynssen, 21 Juni v. Barbados. Luna, 23 Juni te R'dam. Merope, 23 Juni v. Amsterdam. Nereus, 22 Juni v. Oporto. Orion, 22 Juni v. A'dam. Orpheus,' 23 Juni v. Gothenburg. Pluto, 22 Juni v. A'dam. Rhea, 22 Juni van Hamburg. Tiberius, 23 Juni te Genua. Titus, 23 Juni Z.W. van Ouessant, Trajanus, 22 Juni v. Alexandrië. Ulysses, 22 Juni v. Volos. Vesta, pass. 22 Juni Finisterre. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland, 23 Juni te IJmuiden verwacht. Waterland, 22 Juni v. Bahia. Westland, 22 Juni te Santos. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 22 Juni v. Mauritius, Boissevain, 21 Juni te Hongkong. Houtman, pass. 22 Juni Port Soudan. Maetsuycker, 22 Juni te Sydney. Nieuw Holland, 22 Juni v. Sydney. HOLLAND—AMERIKA LIJN, Blommersdijk, 21 Juni v. N. Orleans. Damsterdijk, 22 Juni te Los Angeles. Lochgoil, 22 Juni v. Liverpool. Nebraska, 23 Jnui te R'dam. Nieuw Amsterdam, 23 Juni v. R'dam. Tiradentes, 22 Juni te Hampton Rds. HOLLAND—VVEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 22 Juni v. Lagos. Maaskerk, 22 Juni te Hamburg. Jaarstroom, 23 Juni v. Amsterdam. SILVER-JAVA PACTFIC-LIJN. Djambi, 22 Juni v. Singapore. Manoeran, 23 Juni v. Calcutta. Silverpine, 20 Juni v. Port Arthur. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng, pass. 22 Juni Gibraltar. Palembang, 23 Juni n. Suez. Sibajak, 24 Juni te R'dam verw. Sitoebondo, 23 Juni v. P. Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca, 23 Juni te R'dam. Alwaki, 22 Juni te B. Aires. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Adrastus, 22 Juni te Penang. Alcinous, pass. 22 Juni Gibraltar. Deucalion, pass. 22 Juni Dungeness. Eurymedon, 22 Juni v. Amsterdam. Melampus, 22 Juni te Batavia. Polyphemus. 23 Juni te Amsterdam. Sarpedon, 22 Juni te Glasgow. De prijzen waren vanochtend aan den Rijksvischafslag: tarbot 62—46, tong 1.10— 76, heilbot 1.301.24 ct. p. kg; griet 2612, kleine schol 18—10, bot 8.501.60, schar 8— 1.60, poontjes 3.50—0.90, groote schelvisch 22.50. middel schelvisch 17—11.50 kleine H6.10, groote gul 117.90, kleine gnl 8.50—6.10, wijting 5.102.20, makreel 2.70— 2.204, pieterman 2117 p. 50 kg; kabel jauw 70—51 p. 125 kg; vleet 1.80 p. st.; leng 1.80 p. st.; koolvisch 1.05 p. st.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6