Fel verweer van den Procureur-Generaal J SS De marechaussee is een ijverig, maar geen fijn speurder Postvluchten op Indië Geen tact, ruw optreden en gebrekkige leiding Vlieghistorie te Soesferberg Friesland viert feest! Van de tweede verdieping gevallen Brandstichting tc Rotterdam PUBLICATIE. Twee zusjes verdronken Spion terecht gesteld Joodsch marskramer gesfeenigd Boycot van Duitsche en Japansche goederen UIT ONZE OOST Overstroomingen in de Vorstenlanden Gisterochtend om 10 uur heeft het Amb tenarengerecht de behandeling voortgezet van de klachten der onderofficieren van de vroegere brigade Oss. De Procureur-generaal bij het Bossche Ge rechtshof, Baron Speyart van Woerden zet zijn den vorigen dag afgebroken uiteenzet ting voort. Spreker merkt op dat bij het verhoor, dat spr. met den Officier gedurende acht uur heeft afgenomen aan wachtmeester de Gier laatstgenoemde zich op het standpunt heeft gesteld, dat, wanneer het betreft gedragin gen van geestelijken, ook al vallen die ge dragingen niet onder de strafwet, het dan toch tot de taak der marechaussee behoort, daarnaar een onderzoek in te stellen. Spr. heeft over de wijze, waarop de ma rechaussee in deze zaken is opgetreden, zijn ernstige afkeuring uitgesproken en hij heeft naar aanleiding van het rapport zijn ver bazing uitgesproken, dat de mccning van de Gier ten aanzien van de taak der mare chaussee ten deze werd gedeeld door den inspecteur van het wapen. Spr. heeft in de conferentie de heeren er niet van kunnen overtuigen dat voor een onderzoek, ook tegen geestelijken, alleen strafbare feiten een rol kunnen spelen en zij zijn op het standpunt blijven staan, dat zij om het zoo uit te drukken de gees telijken mcenen te mogen beschouwen als het heerlijk jachtrecht van het wapen der marechaussee. Vervolgens onderwerpt spr. den gang van zaken in de actie tegen de pastoors aan een kritische beschouwing en hij merkt op, dat wachtmeester de Gier op de hoogte is ge weest van het feit, dat hier mede sprake was van een poging tot chantage in ver band met een thans in Den Haag wonende dame. Spr. wijst er op, dat de wachtmees ters, die deze dame in den Haag hebben bezocht, het aan haar heb ben voorgesteld, alsof de pastoor zou hebben verklaard, dat hij vroeger een verhouding met haar heeft ge had, ten einde aldus een verklaring van deze vrouw te kunnen. krijgen. Zeer verontwaardigd heeft deze dame onmiddellijk daarna een brief aan den pastoor geschreven, waaruit blijkt, dat de pastoor toch zeer goed weet, dat hij nimmer een verhou ding met haar heeft gehad. Voorts moet worden geconstateerd, dat wachtmeester de Gier verklaard heeft, geen prijs te stellen op een verklaring van den echtgenoot van genoemde dame, dat deze voor haar huwelijk nimmer een verhouding heeft gehad. Toch ging men met het onder zoek voort en in arren moede wendde de pastoor zich tot den burgemeester met het verzoek hem tegen een dergelijk onderzoek te beschermen, Neen, heeft toen de burge meester gezegd, tegen die mcnschen kan ik u niet beschermen, gaat u liever naar den bisschop. Spr. herinnert voorts aan de ont vangen klachten over het optreden van de marechaussee bij hun ver hoor van tal van kinderen en mis dienaars, welke verhooren groote opschudding hebben teweeg ge bracht en ten aanzien waarvan vol komen duidelijk is gebleken, dat er geen enkele reden voor aanwezig was. Vervolgens gaat spr. dc zaak van den kruidenier Boclcns na, en constateert, dat de substituut-officier van justitie na ken nismaking van dc stukken als zijn oordcel heeft te kennen gegeven, dat het niet aan gaat, dat de marechaussee in zaken als de ze optreedt als een boeman, ten einde op deze wijze iemand te dwingen zijn betalings verplichtingen na te komen. En nu wil men het hier voorstellen, zoo als gisteren gebleken is, dat deze zaak door dr marechaussee op zoo tactvolle avijzc is behandeld. Do feiten, aldus spr., bewijzen het tegendeel. Wat de zaak-do Wolf betreft, geeft spr. een heel relaas van allerlei mishandelingen welke deze, volgens zijn verklaring, in de kazerne heeft ondervonden, terwijl daar naast vijf getuigen hebben verklaard, dat hij verwondingen had, welke voor zijn gang naar de kazerne, niet aanwezig wa ren. Mr. Meyes: kan de procureur-generaal ver klaren, hoe het mogelijk is, dat mcnschen, die in een vorige periode zeer goed opspo ringswerk hebben verricht, thans in hun gedragingen zoo ernstig zijn te kort gescho ten? De procureur-generaal merkt op, dat er steeds is gewerkt met groote voortvarend heid en dat er ook goede resultaten zijn be reikt. Bij aandachtige bestudeering kan men echter niet spreken van „fijn recherche werk" en hij het uitreiken van onderschei dingen of hij beoordccling van het werk der marechaussee heeft spr. dan ook nooit als adjectief „bijzonder bekwaam" gebruikt. Ook kan men niet spreken van „deskun dig" optreden, en de successen zijn dan ook meer een gevolg van hun iiver, voortvarend heid en doortastendheid. Bepaalde moeilijk beden zijn er echter niet geweest. (Beroe ring in de zaal). Toen de brigade naar aanleiding daarvan werd onderscheiden, is zij op hol geslagen en heeft zij alle nuchter inzicht verloren. Zij ging op onoordeelkundige wijze allerlei zaken entameeren, daarbij aangezet door de matclooze verheerlijking, ook in de pers, en zulks geschiedde met volkomen vcrwaarloozing van de gemeentepolitie, die steeds zeer goed 'werk heeft verricht en met meer tact en doorzicht optrad. Zoo moest dan eindelijk komen een nood lottige ontknooping en dat deze gekomen is, vindt spr. jammer. (Gelacht). Aan de „terreur en domheidsmacht" moest echter een einde komen en daartoe heeft spr. den minister van Justitie geadviseerd. De president vraagt den procureur-gene raal, of er ook nog sprake is geweest van straf. De procureur-generaal: dat is een aange legenheid, waarover de minister van Justi tie niet heeft te beslissen. Voortgaande komt spr. op de verhouding tusschen hem en de autoriteiten der mare chaussee, ten aanzien waarvan een zekere animositeit wordt voorgesteld. Spr. gaat op lal van détails in. Voorts doet spr. nog mededeeling van een geval, waarin een wachtmeester zelfmoord pleegde, omdat hij verduistering had ge pleegd. De toenmalige divisie-commandant heeft toen in een brief zijn verwondering er over uitgesproken, dat de man, die bijna pensioengerechtigd was, daartoe gekomen was. „Waarom heeft hij mij niet, aldus dat schrijven, om hulp gevraagd, dan zou er wel een oplossing kunnen zijn gevonden door vervroegd pensioen." Dat is, aldus de procureur-géneraal, èen voorbeeld, hoe men tegen een strafbaar feit van verduistering optreedt. Getuige Boellaert: Mag ik naar aanleiding daarvan eénisre onmerkingen maken? President: Het lijkt me niet gewonscht om hiér over dergelijke kwesties een debat toe te laten. Is u het met het medegedeelde niet eens? Getuige Boellaert: Volkomen oneens. President: Dan zullen we daarvan aan- teekening doen. Mr. Meyes: Heeft u liet onderzoek in de zaak van de twee geestelijken stopgezet? De procureur-generaal: Ik heb geen last gegeven om het onderzoek te stoppen, al leen heb ik een rapport willen hebben en toen ik na ontvangst daarvan mijn oordeel over de wijze van het onderzoek heb ken baar gemaakt, is het onderzoek niet verder voortgezet. Op een vraag van Mr. Meyes zegt de pro cureur-generaal nog, dat op de, conferentie op het departement van Justitie niet ge sproken is over de noodige gelden voor over plaatsing en voorts, dat niet is gezegd, dat de regeling daarvoor reeds in orde was. Majoor van Evcrdingen: Bij die conferen tie heeft de minister wel gezegd, dat de machtiging voor overplaatsing er reeds was en dat. de reisgelden later wel in orde zou den worden gemaakt. Kolonel van Selm: Ik' onderschrijf dit vol komen. Daarna wordt als getuige gehoord de heer Ploegmakers, burgemeester van Oss. Deze verklaart niet aan den procureur- generaal verzocht te hebben om verschil lende onderzoeken, welke in zijn gemeente plaats hadden, te stoppen, doch wel om een eind te maken aan het gezagsondermijnend optreden van de marechaussee. Voorts verklaart getuige met den opzich ter van Borgen te hebben gesproken over de beweerde onregelmatigheden bij de werk verschaffing. Getuige vertrouwt van Ber gen volkomen en deze heeft hem gezegd, dat er niets gebeurd was. Toen heeft getui ge hem gevraagd om maar niet verder over deze zaak te spreken, om do gemeente niet meer in opspraak te brengen, maar gezegd: „Mondje dicht" heeft getuige niet. Wat de zaak van der Hoven betreft, is er bij de inbeslagneming groote belangstelling geweest. In dc zaak van de werkverschaffing heeft getuige gemeend, dat. het gemeentebestuur zelf een onderzoek moest instellen, hetgeen dan ook is geschied. Op een vraag van Kr. Keyes ant woordt getuige, dat hem door In gezetenen der gemeente is gevraagd een protcstvergadering bijeen te roe pen tegen het optreden der mare chaussee. Dit verzoek is o.m. gedaan door eenige raadsleden. Getuige heeft zich echter tegen een pro tcstvergadering verzet. Getuige van Everdingcn verklaart nog, dat hij persoonlijk van den minister van Defensie opdracht heeft, gekregen een onder zoek in te stellen naar de beweerde mis handeling van den arbeider de. Wolf. Getuige heeft de Wolf gehoord en deze hield de mishandeling vol, doch zeidc, daarvan geen aangifte te hebben willen doen, wanneer de gemeentelijke politic agent Veldkamp niet hij hem gekomen was. oorts heeft de „mishandelde" na dc mis handeling 10 kilometer per fiets afgelegd. Getuige heeft alle leden der brigade cr bii gehaald en de Wolf verklaarde toen, dat van Ree hem had binnengelaten, hoewel dat in werkelijkheid van den Berg is ge weest. Voorts heeft van der Hoven, die den be- wusten nacht in een andere cel zat, ver klaard, dat hij dien nacht wel allerlei ge rommel met grendels en sloten heeft ge hoord, doch geen gesprek of geroep. Getui ge heeft zelf een proef genomen en kunnen constateeren, dat men in de cel van van der Hoven elk gesprek kan hooren, zoodat hij dan zeer zeker ook wel de mishandeling moet hebben gehoord. Mr. Mcws vraagt, of de Gier nu een ver klaring kan geven, waarom hij onder zijn rapport in zake de geestelijken heeft gezet: „in overleg met u wordt het onderzoek ge sloten." Wachtmeester de Gier: Ik had de opdracht ontvangen om mijn rapport in te dienen en meende dat daarmee de zaak was afgeloo- pcn. Na hervatting van de zitting volgen de Pleidooien van Mr. James als raadsman van de kla gers. Pleiter herinnert eraan, dat oud-minister Merchant na de arrestatie in de Organon- affaire in „Or»s Noorden" schreef, dat de marechaussee de reddende engel is geweest door opheldering in deze zaak te brengen. Het kan echter verkeeren, want nog geen maand later werd die „reddende engel" aan geduid als „terreur en domheidsmacht". Door de getroffen maatregelen voelen de klagers zich zwaar gestraft en volkomen terecht hebben zij zich daarover beklaagd. Pleiter gaat de staatsrechtelijke positie na van de wachtmeesters der marechaussee en komt tot de conclusie, dat de minister van Justitie aan het rijkspolitiebcsluit niet de bevoegdheid kan ontleencn om een par- tieele schorsing te bevelen, zooals hier in feite is geschied. De minister van defensie heeft ten deze te beslissen, doch de minister van Justitie heeft hier een overhaast besluit genomen, teneinde zijn ambt genoot van Defensie voor een fait accompli te stellen. Pleiter constateert voorts dat het motief voor den door den minister genomen maat regel uitsluitend is geweest het gepreten deerd optreden van de Ossche brigade. Maar waarom krijgen deze mcnschen dan in hun nieuwe standplaatsen opnieuw de opsporingsbevoegdheid?. Daaruit blijkt ook wel voldoende, dat de maatregel niet tot motief had „onbekwaamheid". Pleiter is van oordeel, dat aan genomen moet worden, dat niet meer mocht worden ontdekt en daar om heeft men het erop aangelegd de wachtmeesters der Ossche bri gade allen over te plaatsen. Die toeleg is gelukt.,, maar, vraagt pleiter, waarom heeft men de officieren van de marechaussee niet op de hoogte gesteld van het beweerde onjuist optreden hunner on dergeschikten? De president: Ik moet u verzoeken niet op deze wijfee voort te,gaan. Wanneer u meent kwade trouw in' hét geding te mogen bren gen, dan zal ik de behandeling schorsen en daarna beslissen, hoe de verdere behan deling der zaak zal geschieden. Ik kan die uitlatingen niet toelaten In het algemeen belang en ik maak u daarop uitdrukkelijk opmerkzaam. Mr. James, zijn pleidooi voortzettend, betoogt vervolgens, dat de minister zich schuldig heeft gemaakt aan machtsmis bruik. Voorts keurt pleiter het af, dat de maatregel, waarbij op 15 Novem ber 1937 aan de brigade het opspo ringsonderzoek in gemeentelijke za ken werd ontnomen, niet ter kennis is gebracht van den betrokken dis- strictscommandant. De president: Ik kom nog even op mijn straks gesproken woorden terug. Wanneer u meent den minister of andere autoritei ten te moeten betichten van handelingen te kwader trouw te hebben verricht, dan kan ik u dat niet verhinderen want u heeft dat recht. Alleen wilde ik zeggen, dat ik dan de zaak in het algemeen belang verder met gesloten deuren zal doen behandelen. Voortgaande, zegt pleiter, dat nu wel ge zegd wordt, dat het aantal aardappelen, dat verduisterd zou zijn, niet zoo heel groot was, en dat dit niet een optreden van de marechaussee, zooals zij gedaan heeft, noo- dig maakte, doch pl. wenscht op te mer ken, dat wachtmeester de Gier bij het slui ten van zijn rapport was gekomen tot een verduistering van 1030 kg. en nog van 4 zak ken aardappelen. Dit aantal acht pl. geens zins gering, en zeer zeker wettigde dit, een onderzoek, vooral waar het hier overheids- eigendommen betrof. Uit naam van Curfs en de Gier verklaart pleiter, dat heiden ook thans nog er van overtuigd zijn, dat cr bij de jeugdwerkverschaffing wel strafbare handelingen zijn gepleegd, en dat er bij 'n verder onderzoek zeer zeker tot een vervolging zou hebben moeten zijn overgegaan. Pleiter komt daarna tot de zaak van dei- Hoven, en merkt hierbij op, dat de Offi cier dezen heeft toegevoegd, dat, wanneer hij van der Hoven niet voor een groot be drag zou kunnen grijpen, hij hem toch voor kleinere bedragen zou vervolgen en voorts, dat de Officier hem een schande noemde voor het makelaarswezen. En toch wordt aan wachtmeester van Re- nes verweten, dat hij is opgetreden tegen iemand, dien hij zoo door den Officier heeft hooren bejegenen, en die na overleg met den officier is gearresteerd. En na die ar restatie was het in het belang van het on derzoek noodzakelijk onmiddellijk over te gaan tot inbeslagneming. Wanneer men hiervoor eerst nader overleg zou hebben moeten plegen met den Bosch, dan zou daar mede onnoodig tijd verloren zijn gegaan. De wachtmeester heeft toen zelfs nog te gen den Officier gezegd, dat hij voor de in beslagneming een vrachtauto noodig zou hebben, waarop de Officier gezegd heeft: „Dat komt er niet op aan, wachtmeester, je laadt alles maar in en brengt de heele boel naar de kazerne, dan zullen we wel eens uitzoeken, waar de aanhangsels van de po lissen zijn." Mag nu de wachtmeester zich op die woorden niet beroepen of moet de wacht meester, nu niet blijkt, dat zijn optreden wordt gedekt door de mondelinge gegeven., opdracht, daaruit afleiden, dat hij in het vervolg den Officier steeds om een schrifte lijk bevel moet vragen? Pleiter betitelt ten slotte als onwaar de voorstelling, als zou de arrestatie van van der Hoven van te voren bekend zijn gewor den en dat de wachtmeester door de mede deeling daarvan een volksoploop heeft ver oorzaakt. Pleiter breekt hier zijn pleidooi af, waar na de zitting wordt verdaagd tot hedenoch tend 10 uur. Reiger (heenreis) Buizerd (terugreis) Vertrek van Aankonat te Jodhp. 24 Juni [Rang. 24 Juni Jodhp. 24 Juni B-asra 24 Juni Pelikaan l^hene 24 Juni Basra 24 Juni (heenreis) I Valk Kledan 24 Juni Bang. 24 Jum (terugreis)]_J__j i kw Aan de gevolgen overleden. In de Eerste Atjelistraat te Amsterdam; is gistermiddag een ernstig ongeluk ge beurd. Een 50-jarige vrouw is hiervan het slachtoffer geworden. Zij was op de veran da achter haar woning, welke op de tweede verdieping is gelegen, bezig waschgoed op te hangen en gebruikte hiervoor een trapje, Op een gegeven moment gleed zij op een der treden uit, verloor het evenwicht en stortte over het hekje naar beneden. Het slachtoffer kwam terecht op een binnen plaats en werd in bewusteloozen toestand en met een schcdelbasisfractuur opgenomen. De geneeskundige dienst vervoerde haar naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthui^, waar zij in den loop van den avond is over leden. Het eerste gesloten cabine-toestel ter wereld. Een historische vliegmachine, het eerste gesloten cabine-toestel ter wereld, is gister morgen door de luchtvaartafdeeling van de Koninklijke Nederlandsche Landmacht naar Soesterberg vervoerd, om daar ten toongesteld te worden gedurende de expo sitie, die in Soesterberg gehouden wordt ter gelegenheid van liet rcgecringsjubileum van de koningin. Hot toestel werd gebouwd door de Britsh Aerial Transport Co. Ltd. in het voorjaar van 1919. De plannen waren door den heer Frits Koolhoven ontworpen in de dagen vlak na den wapenstilstand, toen de heer Koolhoven hij bovengenoemde maatschappij chef-monteur was. Het heeft plaatsruimte voor vier personen en een piloot en een ac- tie-radicus van 1100 k.m., een max. snelheid van 200 k.m. per uur, terwijl de landings- snolheid 70 k.m. bedraagt. Het toestel is uitgerust met een Rolls- Royce Eagle motor, van 380 p.k. Onmiddellijk na de eerste proefvlucht in 1919 is het toestel naar Nederland overge vlogen, waar het o.a. eenigen tijd werd geëxposeerd. Drogisterij brandde driemaal binnen het jaar. In verband met een brandje, dat gister nacht omstreeks kwart over twaalf heeft gewoed in een drogisterij te Rotterdam, is een diepgaand onderzoek ingesteld. Het is n.1. reeds de derde maal binnen het jaar, dat in bedoelde drogisterij brand heeft ge woed. Bij het onderzoek zijn twee feiten aan het licht gekomen, die hebben geleid tot aanhouding van den eigenaar. In de eerste plaats is komen vast te staan dat hij kortgeleden zijn verzekerings bedrag hooger heeft laten stellen en in de tweede plaats zijn in den kelder van de drogisterij, waar de brand moet zijn ont staan, een aantal lappen1 gevonden, die ge drenkt waren in een licht brandbare vloei stof. De man is in het politiebureau aan den Bergsingel opgesloten. DENATURATIEVERGOEDING ERWTEN EN VELDBOONEN, OOGST 1937. De Nederlandsche Akkerbouwcentrale maakt bekend, dat de denaturatievergoe- ding voor erwten van oogst 1937, welke zijn gedenatureerd in het tijdvak van 20 tot en met 25 Juni 1938, voor groene erwten, door handelaren gedenatureerd en voldoende aan de standaardmonsters van de kwali teitsklasse A, B of C, respectievelijk f2.20, f 1.70 en f 1.20 per 100 kg. zal bedragen en voor vocdererwtcn, door de telers gedenatu reerd f 0.70 per 100 kg. De steunvergoeding voor veldboonen van den oogst 1937, welke aan de daartoe ge stelde eischen voldoen en door telers of handelaren zijn gedenatureerd in genoemd tijdvak zal f 2.30 per 100 kg. bedragen. Zooals reeds werd medegedeeld, is deze weck voor het laatst een steunvergoeding vastgesteld. Dit houdt dus in, dat de aan vragen voor denaturatie uiterlijk op 23 Juni moeten zijn ontvangen. Indien door omstandigheden geen opzich ter voor het houden van toezicht beschik baar kan worden gesteld, zal aan degenen, die tijdig denaturatie aanvroegen, nog ge legenheid tot denaturatie worden gegeven in dc daarop volgende week, tegen de ver goeding, vastgesteld voor genoemd tijdvak. 's-Gravenhage, 24 Juni 1938. (Adv.) De oudste wilde de jongste red den. Gistermiddag zijn te Limme (Limburg) 2 kinderen in de Maas verdronken. Na schooltijd waren de dochtertjes van het gezin Leduc, resp. 12 en 7 jaar oud, hun ouders gaan opzoeken, die op den glooien- den oever van de Maas aan het hooien wa ren. Niemand heeft het ongeluk bemerkt, maar vermoed wordt, dat het jongste kind bloemen heeft .willen plukken en daarbij is uitgegleden, waardoor zij in de Maas viel. Het oudste kind zou haar toen hebben wil len redden, en eveneens door den stroom zijn meegesleurd. Een schipper vond beide kinderen in het water en haalde hen er schielijk uit. Hot oudste meisje leefde nog, maar gaf spoedig den geest. Bij de jongste waren de levens geesten reeds geweken, De opening van de nieuwe lucht- haven. Friesland heeft zijn luchthaven geopend en te Leeuwarden waaide gisteren aan de eeuwenoude, massieve Oldehove de vader- landsche driekleur. Bruggen, straten en pleinen waren hier en daar feestelijk ver sierd. Kleurrijke vlaggen wapperden fier ini den straffen Zuidwestenwind. Kortom; het was een blijde, vreugdevolle stemming, die er op dezen overigens somber uitzienden zomerdag in de Friesche hoofdstad viel waar te nemen. Twintigduizend Friezen woonden de ope ning van het vliegveld bij. Talrijke voor aanstaande burgerlijke en militaire autori teiten waren cr bij aanwezig. We noemen sléchts den oud-opperbevel hebber van leger en vloot' generaal C. J, Snijders, den inspecteur der militaire lucht; vaart, luitenant-generaal M. Raaymakers, den commandant van de luchtvaartafdee ling Soesterberg, luit.-kolonel F. A. van 1-Icyst, den commandant van het vliegkamp: de Kooij, kolonel Iv. van Aller en vele an dere hooggeplaatste militairen. Voorts den secretaris van de Konir ke Ned. Vereen, voor Luchtvaart, den heer II. Walaardt Sacré, den onderdirecteur van de K.L.M., den heer P. Guillonard, vertegen woordigers van andere vliegvelden in Ne derland, .sportvliegers enz. enz. Het programma op den eersten dag er, wordt drie dagen feest gevierd was in] góede handen. Behalve onze militairen uit Soesterberg en de Kooij demonstreerden om. de heeren Schmidt, Carm en van Graft ge durfde kunstvluchten en ging de heer Hoek stra met een zweefvliegtuig de lucht in. Ook' de „Scheldcmusch" verleende medewerking Alles had een vlot en prettig verloop. Ook voor de traditioncele rondvluchten was groote belangstelling. Heinrich Menz uit Biberach, die op 22 Fe bruari ter dood veroordeeld werd, verdacht van spionnage ten behoeve van een andererf staat en van het leveren van materiaal aan' dien staat, is gisteren terecht gesteld Gisterochtend is nabij Tel Aviv, op de plaats van de ongeregeldheden van Donder dag, een Joodsch marskramer gesteenigd erf gedood. Een van de Joden, die eergisteren gewond werden, is aan de bekomen kwets uren overleden. Door de vakvereenigingen vani Argentinië. Het Argentijnsche verbond van vakver eenigingen heeft een resolutie aangenomen, waarin het volk wordt opgeroepen tot boy cot van Duitsche en Japansche goederen, als protest tegen de aanvallen op de bur gerbevolking in Spanje en China, Groote terreinen onder water. In de omgeving van Wates in de Vorsten landen op Sumatra heeft een ernstige over strooming plaats'gehad. Groote complexen, zijn onder water gezet. Zes groote huizen en verschillende kleinere zijn meegesleurd aldus de N. R. Crt. Persoonlijke ongelukken zijn nog niet Pe* meld. De Pakoe Alam, de regent van Wales en de Patih stelden zich persoonlijk op d® hoogte van de schade door de bevolking geleden,

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2