Teh-Wang de heerscher van het nieuwe Mongolië Postvlucbten op Indië Veertig jaren K.N.A.C. Bij het zeilen verdronken Woesteling zet donker Amsterdam op stelten Uitgifte van Wieringer- meerboerderijen in 1939 Een Russisch natuurmonster Amnestie bij het a.s* Regeeringsjubileum Twee militairen aangereden Groote boschbrand Meisje bij het zwemmen verdronken Doodelijk auto-ongeluk Een papoea maakt amok Een verzoenend gebaar van Praag Geheime zender in Duitschland „Mein Kampf" niet in plaats van den bijbel I Engeland mag niet weifelen! Bommen in Palestina Op 2 Juli a.s. zal het veertig jaar geleden zijn, dat de Koninklijke Ne- derlandsche Autoïnobielclub zich veertig jaren met de bevordering van het auto-toerisme heeft bezig gehou den. De oprichters van de K.N.A.C waren al len sportsmen, voor wie de auto een speel tuig was van bijzondere aantrekkelijkheid. Men behoeft nog niet eens een stokoude automobilist te spreken om merkwaardige bijzonderheden te hooren over de eerste ja ren van de club en de automobiel, de ja ren waarin het autorijden een aaneenscha keling was van moeilijkheden en ongemak ken, waarin men meer naast of onder dan In het voertuig zat. Den grootsten stoot in de goede richting kreeg het automobilisme feitelijk in 1913, dus het jaar voorafgaande aan den wereld oorlog, toen met medewerking van de K.N. A.C. een militair vrijwillig automobielcorps werd opgericht, dat reeds een jaar later zijn nut zou bewijzen, namelijk toen tijdens den oorlog de automobiel zulk een groote rol speelde in het vervoerwezen. Jet werk van de K.N.A-C. Naarmate de automielbeweging groeide erd ook de werkingssfeer van de club groo- ter. Wij behoeven slechts te wijzen op de verbetering der wegen, op de maatrege len, tegen de verkeersgevaren, op de opvoe ding van de nieuwe automobilisten in het met den dag moeilijker wordende ver keer, op het wegnemen van zoo talrijke belemmeringen van een zich normaal ont wikkelend automobilisme, kortom op de zeer vele onderwerpen welke in enkele ja ren tijds om een volledige oplossing vroe gen. De K.N.A-C. en het groote toerisme. De ontwikkeling van de auto als intru- mén't voor het groote toerisme deed te vens den drang ontstaan naar organisatie, welke de samenwerking tusschen de auto mobielclubs in de verschillende landen op internationaal gebied zou kunnen bevor deren. Uit dezen drang naar internationale samenwerking ontstond de Association In- ternatoniale des Automobile Clubs Reron- nus, van welke instelling de Kon. Ncderl. Automobiel Club als het officiecle lichaam op automobielgebied in Nederland deel uit maakt. De bemoeiingen van de K.N.A.C. ten aan zien van het groote toerisme zijn dan ook van verstrekkenden aard. Zelfs verschaft zij den leden zoowel mondeling als schriftelijk alle inlichtingen en uitgebreide reisroutes door Nederland en het buitenland! Zeilbootje door rukwind omgesla gen. 22-jarige jongen verdron ken. Op het Zuider-Buitcnspaarne nabij de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder is Zaterdagmiddag omstreeks half drie een zeilbootje, waarmede de 22-jarige zoon van dr. Brussaard uit Bloemcndaal en de 21-ja- rige zoon van den Bloemendaalschen hoofd agent van politie Voerman, een tochtje maakten, tengevolge van een rukwind om geslagen. V., die een goed zwemmer is, trachtte zijn vriend, die niet kon zwemmen, te redden, maar hij moest deze pogingen op geven, omdat B. hom zoodanig in zijn bewe gingen belemmerde, dat hij zelf dreigde te verdrinken. Toevallig passeerde een Haar- lomsche politieagent met zijn motorboot. Hij slaagde erin V. aan boord te trekken, terwijl zijn medeopvarende, de heer Van Ekelen uit Haarlem zich te water begaf om den anderen drenkeling te redden. Deze was echter reeds in de diepte verdwenen. Ook eenige leden van de Haarlemsche reddingbrigade, die in middels ter plaatse waren gekomen, slaag den er niet in het lichaam van B. te vinden. De Haarlemsche politie heeft daarna gerui- men tijd gedregd, hetgeen later werd voort gezet door de politie uit Haarlcmmcrliede, op wier gebied het ongeluk gebeurd is. Om ongeveer zes uur werd het lichaam van den verdronken jongen opgehaald. Menigte moest met den gummi stok verspreid worden. Per overvalwagen weggebracht. Een dronken zeeman, die zich op zijn manier in donker Amsterdam had geamu seerd en tenslotte ruzie kreeg in een per ceel nabij het Oudekerksnlein, heeft het de politie van het bureau Warmoesstraat Za terdagavond geducht lastig gemaakt. Twee agenten trachtten den man uit het hewustc perceel weg te leiden en hadden daarbij natuurlijk de bedoeling hem in het bureau Warmocsstraat gelegenheid te ge ven een beetje on verhaal te komen. Maar rlo zeeman voelde daar heel weinig voor. Toen liet langs een zoet lijntje niet gebeurde grepen de agenten den ruziemakonden man beet, doch toen eerst waren de poppen goed aan bet dansen. Inmiddels was het gezelschap uit het huis op straat gekomen. Er ontspon zich een gevecht, waarbij de agenten spoedig gehol pen werden door nog twee agenten.' Van- zeifsni-r'-end trok het schouwspel groote be langstelling. Men ging zich cr bovendien nog p-me bemoeien, zoodat de agenten zich genoodzaakt zagen de menigte met de gummistok te verspreiden. De zeeman, die voortdurend tegenstand bleef bieden, werd tenslotte overmeesterd, nadat een overval wagen met nog drie agenten ter plaatse was verschenen. De woesteling werd hiermede overgebracht naar het bureau Warmoesstraat, Naar het Hdbld. verneemt, zal ter gelegenheid van het 40-jarig regee ringsjubileum van H. M. de Konin gin in September a.s. belangrijke ver mindering van straffen worden ver leend aan daarvoor in aanmerking komende burgerlijke en militaire veroordeelden. Reeds heeft de mi nister van Justitie zich met een cir culaire ter zake tot de betrokken au toriteiten gericht. Dén van hen zwaar gewond. Twee militairen, die op een motorfiets gis tel-middag te circa half twee het kruispunt MiddenwegRingdijk te Amsterdam pas seerden, gaven geen voorrang aan een auto, welke op hetzelfde moment van rechts kwam aangereden. De motor botste tegen den auto, terwijl de twee militairen tegen den grond werden gesmakt. Een van hen, een 20-jarige jonge man uit Amsterdam, moest naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis worden vervoerd, waar hij met een zware hersenschudding en een kaakfractuur is opgenomen. Zijn met gezel, die op de duo zat, kreeg slechts lich te verwondingen. Hij is per auto naar zijn woning overgebracht. Enkele hectaren dennenbosch in vlammen opgegaan. Het prachtige natuurschoon, gelegen aan den rijksweg Grave's Hertogenbosch, en behoorende tot den gemeenten Berchem en Oss, is Zaterdagavond door een geweldigen brand voor een groot gedeelte verwoest. Omstreeks half elf werd vanuit de ge meente Oss een groote vuurgloed waarge nomen in de richting van Nistelrode. De gemeentelijke brandweer, welke onmiddel lijk met groot materiaal uittrok, kwam spoedig tot de ontdekking, dat er een enorme boschbrand woedde. De brand was ontstaan in een zeer dicht met denneboomen beplant bosch onder de gemeente Berchem, en door den vrij krach- tigen wind en de enorme droogte was weldra een hectare* door de vlammen aangetast. Dank zij de windrichting bleven eenige in de omgeving staande boerderijen ge spaard. Op het fantastische schouwspel dat de brand, welke uren in de omgeving zicht baar was, opleverde waren zes a zeven honderd menschen komen toestroomen. Tegen half drie des nachts konden de vlammen worden gestuit. Men slaagde er in uitbreiding van het vuur naar de over zijde van-den iwcg'te-voorkomen; De oorzaak van den brand is niet bekend. Enkele hectaren dennenbosch zijn in vlam men opgegaan. De bosschcn zijn 't eigen dom van de bezitters van het kasteel van Heeswij k. Zich te ver in een kreek gewaagd. Een elfjarig meisje is Zaterdagmiddag te Aardenburg (Zeeuwsch-Vlaanderen) in een kreek nabij deze gemeente verdronken. Het meisje was met eenige andere kinderen in de kreek gaan zwemmen. Met nog een speelkameraadje waagde zij zich Waarschijnlijk te ver in het water. Beide kinderen verdwenen in de diepte. Het jon getje kon tijdig op het droge worden ge haald. Bij het meisje waren de levens geesten echter reeds geweken. Ook kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. De macht over het «tuur kwijt geraakt. Op den nieuwen weg HoevelakenTer- schuur is Zaterdagmiddag omstreeks 3 uur een ernstig auto-ongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan den heer S. de Graaf uit Deventer. Deze kwam met zijn auto, waarin zijn vrouw en twee kinderen van ongeveer 14 en 9 jaar waren gezeten, met groote snel heid uit de richting Terschuur. In de gevaarlijke bocht bij het kruispunt Hoevelaken is hij vermoedelijk de macht over het stuur kwijtgeraakt. De wagen zwenkte plotseling naar het linker weg gedeelte en sloeg vervolgens over den kop. De heer de Graaf was op slag dood. Met een verbrijzelden schedel werd hij onder de auto vandaan gehaald. De vrouw en de twee kinderen kregen sleets lichte verwondingen. Zij zijn in het ziekenhuis Lichtenberg te Amersfoort ver bonden. De heer de Graaf was 51 jaar oud. Een grooter kwantum, dan aan vankelijk in de bedoeling lag. Wanneer de nieuwe uitgifte van boerde rijen in de Wieringermeer, waarover wij on langs uitvoerig bericht hebben, haar beslag zal hebben gekregen, zal in den Polder een gezamenlijk oppervlak van bijna 11000 HA. zijn verpacht. Ruim 1000 HA. is als los land in pacht uitgegeven. De geheele oppervlak te cultuurland beslaat 17500 Ha., waarvan 1000 HA. in Staatsexploitatie zal worden ge houden. Ongeveer 5500 HA. zal er dus na 1038 voor uitgifte overblijven. Deze oppervlakte zal, aldus de N. R. Ct., in de eerstkomende twee ja ren aan den man moeten worden ge bracht, want 1 Jan. 1941 zal de Wie ringermeer gereed moeten zijn, om dat begin van dat jaar de N.O. pol der zal droogvallen en de directie van de Wieringermeer met al haar ervaring in de Wieringermeer opge daan ook de inrichting en den so- ciaal-oeconomischcn opbouw van den N.O. polder zal hebben te verzorgen. Een cn ander maakt het noodzake lijk het volgende jaar een belangrijk grooter aantal boerderijen aan de markt tc brengen dan aanvankelijk in de bedoeling lag. Het zal echter niet mogelijk blijken ook hiermede de behoefte te bevredigen. De uit gifte van gronden zal na 1940 dus eenige ja ren moeten worden onderbroken. Een voor- loopig opgezet plan gaat uit van de veron derstelling, dat in 1944 met de verpachting van boerderijen in den N.O. polder kan worden begonnen en dat dan 8000 HA, per jaar zal worden uitgegeven of tusschen dc 250 en 300 boerderijen jaarlijks. Twee kinderen gedood, vier per sonen gewond. Een patrouille zoekt den dader. Te Wahaaï, op Ceram (N.O. Indië) is, naar de N.R.Crt. meldt, een Papoea-huisjongen die reeds jarenlang bij een klerk van het B.B. in dienst was de woning van zijn meester binnengedrongen. Hij viel dezen met een parang aan. De/man werd licht gewond. Een buurman, die te hulp schoot, werd echter zwaargewond. Vervolgens drong dg papoea een ander huis binnen, waar hij een kind van 15 en een van 10 jaar ver moordde. Vervolgens verwondde hij nog twee personen, die geen ernstige kwetsuren bekwamen. De dader ontsnapte. Een pa trouille zoekt hem thans in de omgeving. Reuter bericht uit Moskou merkwaardige waarnemingen bij een paar ^lam^lie tweelingen. Het betreft hier, aldus de N.H, Crt., Irina cn Gatena, die in November te Moskou geboren werden. Eigenlijk zijn het, heelemaal geen „Siameeschetweelingen - afgezien van de Russische nationaliteit maar hebben we hier met een ander soort monstervorming te doen. Terwijl bij echt Siameesche tweelingen twee vrijwel xoi- ledige, alleen niet tescheiden lichamen, be stonden, hebben Irina cn Gatena ieder een hoof, en elk twee armen, maar van dc schouders af verder een gemeenschappelijk lichaam. Hoe zielig een dergelijk geval ook moge zijn, dc natuur heeft hier toch weer een uitermate merkwaardig experiment ge daan. Want thans nu het eigenaardige paartje zeven maanden oud is, kan men waarnemen dat ze te deele een onafhan kelijk bestaan leiden. Herhaaldelijk komt het voor, dat het eene hoofdje slaapt en het andere helder wakker is. De oude the orie, dat slaan een gevolg is van ophooping van vermoeidheidsstoffen, wordt door deze waarneming wel weerlegd: juist vanwege de gemeenschappelijkheid van hart en bloedsomloop, circuleert in beide hoofdjes hetzeelfde bloed! e Russen zien hierin een bevestiging van de theorie van Palov, dat slaap een proces is, dat door het centrale zenuwstelsel wordt beheerscht en inderdaad hebben Irina en Gatena ieder hun eigen stel hersens. Beide ontwikkelen zich naar omstandigheden nor maal, groeien, schreuwen en lachen en als bewijs daarvane, ook weer zoo merkwaardig elk hoofdje herkent zijn eigen naam! Politioneele maatregelen tegen de Sudetenduitschers verzacht. Door de bevoegde Praagsche in stanties is aan de Sudetenduitsche afgevaardigden toegezegd, dat in Duitsche districten tot nader order geen nieuwe bureaux der staatspoli tie zullen worden ingesteld. De strafrechterlijke maatregelen tegen Duitsche winkeliers in Reichenherg, die hun étalages op bepaalde wijze tijdens de verkiezingen hadden versierd, worden op geschort. Het verbod tot het houden van optochten en betoogingen in de vrije lucht zal binnenkort worden opgeheven. Voorts is het disciplinaire onderzoek, dat bij ver schillende afdeelingen van het staatsbe stuur tegen ambtenaren was ingesteld, om dat zij hadden deelgenomen aan betoogin- geii varii de Süde'téhdÜftsche pdrtij, 'éil lid. waren dier partij,'stopgezet. Anti-nazi propaganda in Posen en Pommeren, Volgens het dagblad „Polonia" is sinds een paar dagen in het gebied van Posen en Pommeren een anti-nationaal-socialisti- sche radiozender te hooren. De uitzendin gen geschieden op een golflengte van 23 M. Alle uitzendingen beginnen met de woor den: „Hallo, hallo, hier de zender van de vrijheid". De omroeper leest dan berichten voor over huiszoekingen door de Gestapo en over Duitsche concentratiekampen en gevange nissen. De uitzendingen beginnen tegen 's avonds tien uur. Vertrek van Aankomet fc Band. 26 Juni Reiger Jsingap. 26 Juni (heenreis) I Buizerd (terugreis) Pelikaan (heenreis) Valk (terugreis) Torenvalk (heenreis) Athene 26 Juni A'dam 26 Juni Jodhp. 26 Juni [Rang. 26 Juni Jodhp. 26 Juni Athene 26 Juni Basra 26 Jun{ Bas ra 26 Juni Wielewaal LIedan 26 Juni ,Rang. 26 Juni (terugreis) 1 1 Hitier geen kerkelijk reformator. Naar aanleiding van de aandacht die het ontwerp van den krankzinnigen Stettiner verzekeringsagent voor de tichting van een dusgenaamde „Duitsche Nationale Kerk" in het buitenland vond, schrijft de Deutsche Allgemeinc Zeitung, dat in het buitenland eigenlijk niemand, toen deze onzin door Ha- vas werd rondgeseind, daar in had behoe ven te loopen, daar algemeen bekend is, dat Hitier in geen geval voor een kerkelijk re formator of religie-stichter gehouden wil worden en elk eventueel misbruik van zijn naam of werk in deze richting oogenblikke- lijk belet zou worden. Dat er nieuw-hcide- nen in Duitschland zijn is een feit; oude en nieuwe heidenen vindt men in meer dan één land Doch dat Hitiers bock „Mein Kampf" in plaats van den bijbel op een altaar ge- legd zou worden of Hitiers naain in plaats van Christus gesteld zon kunnen worden, behoort tot de onmogelijkheden en zou oogenblikkelijk politiemaatregelen tengexol- ge hebben. Het moet vasthouden aan de be ginselen, waarin het gelooft! De vroegere Engelsche onderstaatssecre taris van buitenlandsche zaken Cranborne heeft in een redevoering verklaard, dat „wij duidelijk moeten maken, dat Groot Brittanniö vasthoudt aan de beginselen, waarin het gelooft en de verplichtingen, welke het heeft aanvaard cn dat wij noch geïntimideerd noch bevreesd zijn! De gedachte, dat wij de oorzaken van de wrijvingen tusschen ons en autoritaire staten slechts zouden kunnen wegnemen door reeksen concessies onzerzijds is, aldus vervolgde -Cranborne, zichtbaar ijdel. In dien wij zwak en weifelend zijn, zullen wij in discrediet zijn. Cranborne acht een volkomen steun aan den Volkenbond noodzakelijk. Nog steeds ongeregeldheden. Tusschen Tel Aviv en Jaffa blijven zich ongeregeldheden voordoen. Twee bommen hebben daar verscheidene slachtoffers ge maakt; een bom verwondde Zaterdagavond vier Joden, een tweede verwondde gister morgen zeven Arabieren, van wie vier ern stige verwondingen bekwamen. Toen de laat ste bom ontplofte, had men juist ontdekt, dat twee Joden op den weg met dolken doodgestoken waren. HET GROOT MONGOOLSCHE RIJK AFGEKONDIGD. „Zoover ons Mongoolsche volk „zijn kudden over het groene „grastapijt van de eindelooze „steppen drijft, zoover zal zich „het groot-Mongoolsche rijk der „toekomst uitstrekken", (Van onzen specialen correspondent in liet Verre Oosten.) Teh-Wang, de Mongoolsche vorst, zit schuin naast mij op een sofa in het regecringspaleis van Soeiyoean, waar tot voor kort de vroegere Chi- neesche gouverneur Foe Tsjo-ji zijn provincie regeerde. Doordringend kijken mij zijn oogen uit een machtig roodbruin gezicht aan. Een korte, zwarte vlecht hangt over 'u hoogge sloten turkoois-blauwe gewaad. Deze eigenaardige verschijning van een steppenvorst ademt met iedere be weging waardigheid en rust. Buiten voor dc vensters loopen met pels mutsen en Eskimoschoencn de Mongoolsche wachtposten van het staatshoofd heen en weer en praten met lama's, die in gele ge waden gekleed zijn. Op de binnenplaats staan de grijze wagens van de Japansche militaire missie. En Teh-Wang, de directe afstammeling van Dzjingis-Khan, die de we reld van de Gele Zee tot de Karpathen aan zich onderwierp, is zoo juist met een Ja- pansch gevechtsvliegtuig geland, en zit met mij in een kamer, waar aan de muren ach ter glazen vitrines poppen staan, gelukaan- brengende geschenken van Japansche natio nalistische vcreenigingen. Een jonge bediende uit de steppenresiden- tie, met een door de zon getaand gelaat en in het met schapenvet besmeerde Mongool sche kleed, staat achter Teh-Wang, verliest mij geen oogenblik uit het oog en wil niet goed bij den plechtigen, geeri vreemde ta len beheerschenden, Chineeschen ceremonie meester passen, die gebrild en in grijze uni form met klaarblijkelijkcn onwil aanhoort hoe ik mij met den vorst met hulp van den tolk in het Engelsch onderhoud. Want daarop is men hier niet ingericht. Wanneer er al eens vreemdelingen bij Teh-Wang ko men, dan spreken zij Mongoolsch, Chi- neesch, Japansch of in ieder geval Rus sisch. Uit de Mongoolsche geschiedenis. Teh-Wang was een van de eersten van zijn volk, die den dreigenden ondergang der Mongolen zag naderen. Toen de macht der Mantsjocs in Peking langzamerhand zwakker werd en de laatste viel, hield ook de bescherming op, die de Mongolen in hun weideland buiten den Grooten Muur tegen de Chineesche immigratie hadden genoten. Met man en macht drongen de naar land hongerende Chineesche boeren over den muur het Mongoolsche land binnen. Van het Noorden uit maakten de Sovjets hun invloed in Buitcn-Mongolië geldend, roeiden radicaal alle oude Mongoolsche volksge bruiken uit. Uit de hoofdstad Ocrga werd „Oelan Bator" de stad van de „Roode Helden". Van het Noorden uit door de Sovjets be dreigd, van het Zuiden uit door den steeds toenemenden Chineeschen immigratiedruk naar het Noorden geschoven, was het noma denvolk der Mongolen in een tang geraakt, waaruit geen ontsnapping meer mogelijk scheen. Teh-Wang, vorst van West-Soenniete die evenals vele stamhoofden van zijn volk in de vroegere hoofdstad Peking gestudeerd had, zocht naar een reddenden uitweg voor het Mongoolsche volk. Tevergeefs wendde hij zich tot de nieuwe Chineesche centrale rcgcering in Nanking. Tevergeefs in het eerst ook tot de Japanners, die voorloopig hun houding tegenover het lastige Mongool sche vraagstuk niet wilden bepalen. Eerst toen onder druk van Japan de nieuwe staat Mantsjoekwo gevormd werd in welks wes telijke gebieden meer dan 2 millioen Mon golen wonen, werd het Mongoolsche probleem voor Japan acuut. Uit voorloopig meer strategische overwe gingen ontwikkelde zich de nationale Mon goolsche politiek van Japan. Het grootste deel der in een gesloten staatsverband le vende Mongolen, de Mongolen in Mantsjoe kwo, zou tot den kern van het nieuwe Groot-Mongoolsche rijk worden. En spoedig spinnen zich de draden naar de nog onder Chineesche heerschappij levende naburige Binnen-Mongolen. naar Tsjahar en Soei yoean. Teh-Wang wordt definitief Japans candidaat als regceringschef van den nieuw te vormen Mongoolschcn staat. Maar Teh- Wang maakt zicji niet zoo gemakkelijk los uit het Chineesche staatsverband, uit de Chineesche cultuursfeer, waaraan hem nau we. ook economische banden binden. In den herfst van 1937 wordt met het Chineesch-Japansche conflict een verdere beslissende stap ter oplossing van het Mongoolsche vraagstuk gedaan De Japan ners veroveren met gemotoriseerde afdee lingen, met pantserwagens en gevechtsvlieg tuigen de provincie Tsjahar en een groot doel van Soeiyoean. Het nieuw gevormde Binnenmongoolsche ruiterleger strijdt aan de zijde der Japanners voor de herovering van het oude stamland der Mongolen tegen de Chineezen. Een nieuwe, federatieve Mon goolsche staat wordt gevormd. Eerst wordt vorst Teh-Wang vice-president. dan, na den dood van vorst Yorn, president van den nieuwen, door de Japansche wapenen ge schapen staat der Mongolen» Wat wil Teh-Wang? „Het is de meest brandende wensch van mij en van het Mongoolsche volk, dat spoe dig dc dag moge aanbreken, waarop alle Mongolen, van Singkiang tot aan het Hsing- han-gebergte, van Tasjingsjan tot de gebie den der Boerjeten-Mongolcn, in een enkel Groot-Mongoolsch rijk vereenigd worden. Teh-Wang spreekt met zachte stem, iede re zin eindigt; in een nauwelijks verstaan baar gefluister, zooals het de oeroude zede aan de ontwikkelde stamhoofden der Mon golen voorschrijft. En desondanks weet mijn tolk, een Engelsch-sprckende Mongool uit Peking ieder woord te vertalen. „Zoover ons Mongoolsche volk zijn kudden over het groene grastapijt van de eindelooze steppen drijft, zoo ver zal zich het Groot-Mongoolsche rijk der toekomst uitstrekken." „En welke beteekenis heeft de thans ht het leven geroepen Binnenmongoolsche staat?" „Hij bef eekent een stap nader ïot ons doel," zegt vorst Teh-Wang. „In den nieuwen Binnenmongoolscbcn staat, welks zuidelijke grens weer door den Grooten Muur, de oude grenslijn der Mongolen, gevormd wordt, leven millioen geïmmigreer de Chineezen. Wij moeten daarom aan onzen nieuwen staat een fede ratieve rëgeering geven, om de noo- dige harmonie te bereiken, zonder welke de twee principieel verschil lende rassen in een staat niet leven kunnen'. In ieder geval is met den nieuwen Binnenmongoolscbcn staat reeds thans een muur tegen bet op dringende communisme geschapen." pan staat Teh-Wang maïestieus op, reikt mij de band en geleidt mij met afgemeten «aardigheid naar de deur. waar de woe- kakende Mongoolsche wachtpost, aan milenkoker, hoog en Mongoolsche dolk bepl wat Mor zouden kleeden dan de moderne uitrusting, met. goed gemeende grepen Z'J11 «eweer presenteert.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2