Uitstekende sport op Olympischen dag elftal wint met 9-2 van Ned. Indiè Ned Ned* elftal- NecL Indië 9-2 De Indiërs moeten nog veel leeren Osendarp klopt Strandberg en Loatti slaat Ooms Osendarp wint van Strandberg Loatti winnaar sprint Het springen voor it. De Bruine feilen De Kieler Wochc geëindigd Kermisvoetbalin Schagen Twee motorboot wereld records door A Lieven verbeterd Wdehennvt Wederom prachtige zege van Schulte Noorwegen naar Engeland Schild wint ronde van Duitschland Louis-Baer om den wereldtitel ff De Olympische dag is ook dit jaar uit nemend geslaagd. Van half twee tot zes uur werd in het Stadion te Amsterdam waar ong. 50.000 beschouwers aanwezig waren, een programma afgev/erkt, dat boeide door variatie t.. goede sport, Or ganisatorisch ontbrak er, hoe kan het anders onder leiding van Karei Lotsy, weinig of niets aan. De weersomstandig heden lieten niets te wenschen over en de dichtbevolkte tribunes den met haar talrijke in zomertoiletjes gestoken dames een fleurigen opgewekten nrnblik. Een bijzondere noot werd aan dezen dag verleend door de aanwezigheid van Prins Bernhard. Z.K.H. kwam kort voor den aanvang van den voetbalwedstrijd NederlandNederlandsch Indië en bleef verder tot het slot, waarbij de Prins, een paardenliefhebber bjj uitstek, vooral liet Springconcours van de Nederlandsche en Indische ruiters, met groote interesse volgde. Voor den aanvang van de tweede helft van den voetbalwedstrijd had de Prins zich op het beton van de wielerbaan voor tribune, de spelero van beide ploegen laten voorstellen. Z.K.H. onderhield zich ver- vc'gens enkele oogenblikken met de aan voerders van de elftallen, in een prettig ongedwongen samenzijn. Het programma opende ditmaal met een massademonstratie van ongeveer 1600 turn sters van KNGV-vereenigingen uit Noord- Holland. Toen de meisjes in haar kleurige kleedij op het groene veld stonden opgesteld en de muziek de KLM-marsch liet hooren, ontwikkelde zich voor de tienduizenden toe schouwers een prachtig tafreel van harmo nische bewegingen, vrije oefeningen in mo dernen stijl, welke zond - fouten werden uit gevoerd. Het wa» een nummer, dat insloeg, getuige ook het donderend applaus na afloop. Voor de zesde maal is thans deze Olympische dag gehouden en voor den eersten keer stond er een turni.emonstratie op het programma. Het komt ons onbegrijpelijk voor, dat men in NOC kringen niet eerder er toe is overgegaan voor dezen tak op den Olympischen Dag 'n plaatsje in te ruimen. Van de athletiekwedstrijden was het treffen tusschen Osendarp en den Zweed Strandberg op de 100 meter natuurlijk het belangrijkste. Beiden hadden zich uit de series gemakkelijk voor den eindstrijd geplaatst. In de finale bleek, dat Osen darp op het oogenblik beter in vorm is dan de Zweed. Reeds na vijftig meter had de Trekvogelman een dergelijken voorsprong, dat hij van de zege zeker was. Met duidelijk verschil ging Osendarp als eerste door de finish. Voor hem werd 10.5 sec genoteerd. Voor Strandberg werd een tijd van 10.6 op gegeven. O. i. is Strandberg op het oogenblik nog niet in grooten vorm. Eerst op de laatste 25 meter liep hij vol uit, daarvoor deed zijn loopen wat krampachtig en stroef aan. Bouman had het Nederlandsch record, dat op zijn eigen naam staat, dus geëvenaard. Hetzelfde geschiedde op de 1500 meter. Petit kon wegens een blessure niet uitkomen, zoo dat De Ruyter het alleen tegen de andere loopers moest opnemen. Z(jn tegenstanders hadden een voorgift van 40 tot 90 meter. De Ruyter slaagde er in al zijn tegenstanders te passeeren, met uitzondering van Kalkman, die 40 meter voorsprong had gekregen. Hem kon de Quick-man niet meer inhalen. Kalkman noteerde 3 min. 57 sec. tegen De Ruyter 4 min. 0.4 sec., waarmede de laatste zijn record dus evenaarde. Bij de dames won Fanny Koen gemakkelijk de 100 meter, terwijl de eeuwige rivalen in het hordenummer, de dames Ter Braake en Doorgeest, elkaar ook nu niets toegaven en gelijk door de finish gingen. Nel van Balen Blanken (W.waard) eindigde op dit nummer als no. drie. De wielerwedstrijden waren, evenals de athletieknummers, voor de eerste maal inter nationaal. Twee buitenlandsche renners had den een uitioodiging ontvangen, n.1. Loatti (Italië) en Horn (Engeland). De laatste werd reeds in zijn eerste serie uitgeschakeld door Ooms en den Zwollenaar Derksen .Loatti bracht het verder, al werd het hem niet ge makkelijk gemaakt. Winnaars van de serie waren Smits, Ooms, Van der Vijver en Loatti Zij waren allen a quatre verreden, waarbij de twee eerst aankomenden in de halve beslis singen werden geplaatst. Ook de demifinales werd a quatre gerden. In de eerste halve be slissing werd de wereldkampioen Van der Vijver door Ooms geslagen. Bij de marathon- tribune spurtte Bernard Leene weg, Ooms hield zoowel hem als Van der Vijver achter zich in het oog. De wereldkampioen schoot, toen hij over twee renners heen moest, in snelheid en kracht te kort, zoodat Ooms win naar werd. In de tweede halve beslissing werd het een felle strijd tusschen Loatti en Krop man met Smits als gevaarlijken derden man. Eerst op het laatste rechte eind werd hier de strijd beslist, toen Loatti met enkele felle rukken zijn fiets als eerste over de streep liet gaan, Kropman met gering verschil kloppend. In den eindstrijd ging Ooms van kop. Eerst bjj het uitkomen van den bocht kreeg Loatti zijn tegenstander te pakken. Meter voor meter werd betwist en met banddikte werd Ooms geslagen. Besloten werd met 't springconcours, waar aan ruiters en paarden deelnamen, die reeds meermalen Nederland hebben vertegenwoordigd op internationale wedstrijden. Op het veld wa ren veertien hindernissen opgesteld met een maximale hoogte van 1.40 meter. De lengte van het parcours bedroeg 560 nieter. Bij een foutloos parcours besliste de tijd. Het opmerkelijke was, dat verscheidene rui ters het overigens niet al te zware pareóurs zonder fouten aflegden. Ritmeester Sirtema van Grovestins met ,,Ben" wierp geen hin dernis om, de tijd bedroeg 1 min. 23 sec. Luitenant Greter maakte een veel beteren tijd, n.1. 1 min. 16.1 sec. Steeds sneller gingen de volgende deelnemers over het parcours. Rit meester Heuff noteerde 1 min. 10.3 sec. Rit meester Van der Voort van Zijp 1 min. 5.3 sec. en luitenant De Bruine met „Ernica" 1 min. 4.1 sec. Deze tijd bleek de snelste te zijn. Helaas werd de dag besloten met een incident, waar van de gevolgen gelukkig meevielen. De heer E. Kahn ging met „Espoir" als laatste over de hindernissen. Bij de tweede hindernis zette het paard verkeerd af, met het gevolg, dat de ruiter een tuimeling maakte en ook Espoir" ten val kwam. De heer Kahn moest per bran card worden weggedragen, terwijl het paard kreupel uit het stadion werd geleid. Naar wjj later vernamen, is de toestand van den heer Kahn zeer bevredigend. Vermoedelijk heeft hij een zeer lichte hersenschudding bij den val opgeloopen. Het resultaat van het springconcours luidt: 1. Luit. De Bruine met „Ernica", 0 fouten, 1 min. 4.1 sec. 2. Ritmeester Van der Voort van Zijp met „Hannes", 0 fouten. 1 min. 5.3 sec. 3. Ritmeester Heuff met „Kestrelle", 1 min. 10.3 sec. 4. Luitenant Greter met,,Trixie', 1 min. 16.1 sec. 5. D. H. Pasman met „Sint George", 1 min. 16.4 sec. 6. Ritmeester Baron Sirtema van Groves tins, 0 fouten, 1 min. 23 sec. Bjj de rust was het al 5—2. Dumortier en Draeger debutee- ren goed. .Hoge het al zjjn, dat van den voetbal wedstrijd NederlandNederlandsch-Indië een bijzondere bekoring uitging, omdat voor het eerst een vertegenwoordigend Indisch elftal hier speelde, spanning heeft deze ontmoeting zeker geen oogenblik ge bracht. Het krachtsverschil wat zoo groot dat vrjjwel onmiddellijk na den aanvang vaststond, dat het Nederlandsche elftal zelf kon voststellen, met hoeveel doelpun ten verschil het wilde winnen. En dan rijst de vraag: hoe kan het, dat dit Indische elftal in Reims slechts met zes doel punten van Hongarije heeft verloren? Het wil ons voorkomer, dat de ploeg slechter heeft gespeeld dan in het tournooi om het wereld kampioenschap. Toen zagen we toch een spel dat naast al zijn gebreken ook eenige kwalitei ten had. Snelheid, durf, die felheid leek van middag te ontbreken: ook van den kant der Indiërs was het wat men noemt een makk wedstrijd. En verder werd onze indruk beves tigd, dat de ploeg van overzee veel te weinig ervaring heeft, eigenlijk in het geheel geen ervaring. Evenals tegen de Hongaren, namen de Indiërs nu weer al te vaak tegenover het aanvalsspel der Nederlandsche voorhoede een afwachtende houding aan: zjj zaten den Nederlanders niet genoeg op de huid en maak ten hun het scoren zoowel wat al te gemakke lijk. Vlug waren ze en lenig, ongetwijfeld Vnaar tegen de technische meerderheid der Nederlanders woog dat toch piet op. Op het combinatiespel van de voorhoede van het Moederland had de koloniale verdediging niet veel vat. Daar kwam nog bjj de groote handi cap der Indiërs, die door hun geringe lengte bij het koppen naar een hoogen bal steeds het loodje moesten leggen. Van hun lichtheid hebben de Indiërs njet veel last gehad, omdat het Nederlandsch elftal daarop niet speculeer de eh trouwens van zijn grooter lichaams gewicht geen gebruikt behoefde te maken. In de Indische verdediging was Mo Heng weer een zwakke plek, evenals te Reims. Wel maakte hij af en toe spectaculaire sprongen, maar hij is te klein om zijn doel op behoorlijke wijze te beveiligen en bovendien is zijn stoppen lang niet altijd safe. Samuels, die tegen Hon garije zoo'n goeden wedstrijd speelde, deed ook nu aardige dingen, maar hij viel toch niet erg goed op. Hetzelfde moet eigenlijk van de ge- heele middenlinie gezegd worden. In de voor hoede was Pattiwael de beste man, hij kon een aanval aardig opzetten en ook wel eens door de verdediging draven, met Taihuti speelde hij soms verdienstelijk samen. Zomers was geen sterke middendoor en de linksbuiten, Hong Djien, de man die juist nogal eens een kans kreeg, miste herhaaldelijk. Dan was Soedar- madji beter. En het groote gebrek van deze voorhoede is, dat zij geen schot heeft. Vrjjwel geen hard schot heeft Van Male te verwerken gekregen. Goede debutanten. Het is duidelijk, dat ten aanzien van het Nederlandsch elftal uit dezen wedstrjjd geen vergelijkingen gemaakt kunnen worden. De ploeg ondervond te wei nig tegenstand, behoef de zich niet al te erg in te spannen en in een ontmoeting als deze is iedere speler zjjn plaats waard. Toch kan van enkele depubanten ge zegd worden, dat zij een gunstige entree hebben gemaakt. Dat geldt voor DrtLger en Dumortier. Drager heeft boven Wels voor, dat hij niet tegen een stevigen back aan het kortste eind trekt, en in de ontmoeting van vanmiddag heeft hij uitstekend werk laten zien. zijn voorzetten waren vaak zeer goed. Osendarp. Op de 800 meter liep Bouman van scratch terwijl zijn concurrenten allen een voorgift hadden, varieerend van 10 tot 50 meie Bouman en de gingen beiden Haarlemmer Herfst precies geljjk door de finish. Voor werd 1 min. 54.4 sec. genoteerd, doch de Haarlemmer had 30 meter voorgift gekregen. <lac. Stap winnaar in de sharpie klasse. Zaterdag is de Kieler Woche geëindigd. Evenals het vorig jaar toonde onze landge noot, Jac. Stap. zich met zijn All Weather weer de sterskte zeiler in de sharpieklasse. Met grooten puntenvoorsprong op den Dult- scher Vehstedt werd hjj eerste, een uitstekende prestatie van den Amsterdamschen zeiler! In de laatste race in de sharpieklasse liet Stap zich weer van zjjn beste zijde kennen. Na een fraaien strijd met Vehstedt kwam hjj met ruim een halve minuut voorsprong als eerste door de finish. Onze landgenoot heeft door deze en de vorige prestaties op den eer sten prijs beslag gelegd met 148 punten ver schil op Vehstedt, die de tweede plaats in neemt. Drager. Dumortier leek ons een zeer bruikbare middenvoor. Hjj stelde zich goed op en was goed op schot. Van de Vroet en Lins- sen, die tegen de Indiërs wel voldeden, kan niet gezegd worden, wat zjj tegen een sterkeren tegenstander zouden pres- teeren. De Nederlandsche ploeg nam het reeds van den aanvang af vrij kalm op, en Hong Djien had daarvan gebruik kunnen maken, toen hij, vrij voor doel kwam te staan; hij schoot ech ter naast. Het publiek, dat den Indiërs den steun van zijn sympathie gaf, hier na tien minuten een luid gejuich aan, toen de bal in het Nederlandsche doel zeilde. Maar een der Indiërs had Van Male den bal op ongeoorloof de wijze uit de handen getrapt en het doel punt was dus niet geldig. Na dertien minuten kwam het eerste deel van den doelpunten- regené. eerst scoorde Van Spaendonck, na keurig samenspel tusschen Drager en Dumor tier, daarna schoot Linssen den bal in het net en vier minuten na het eerste doelpunt kopte Dumortier in, toen de Indische verdediging zich verkeerd opstelde. Zoo was het in kor ten tijd 30 geworden en toen wist men ook al. dat het krachtsverschil te groot was. Dumortier was de man, die het grootste aan tal doelpunten op zijn naam zou brengen. Tweemaal nog voor de rust kopte hij uit een hoekschop den bal in het Indische doel, zoodat Nederland na 25 minuten een 5O-voorsprong had. Een tijdlang paste de Indische verdediging toen met eenig succes den buitenspelval toe. de ploeg beging echter weer een fout door te hoog te spelen. Niettemin smaakten de gasten het genoegen in deze periode twee doelpunten te maken, die door het publiek even luide wer den toegejuicht, alsof het Nederlandsche doel punten bijvoorbeeld tegen België betrof! Zes minuten voor de rust scoorde Taihutu bjj een goeden aanval op een voorzet van links en in de laatste minuut nam Pattiwael een vrijen schop op den hoek van het strafschopgebied zoo goed, dat de bal in den bovenhoek van het doel verdween, zoo kwam de rust met 52. Na de hervatting vertoonde het spel hetzelfde beeld van een gemakkelijke Nederlandsche meerderheid, zoodat de ontmoeting wel eens wat saai dreigde' te worden. Na vièr minuten was de stand op 72 gebracht: het zesde punt scoorde Draeger bij een doelworsteling, het zevende werd door De Vroet op een voorzet van Draeger gemaakt. We kregen daarna nog eeni ge goede dingen van de Indiërs te zien. Een uitstekenden kopbal van Soedarmadji, door Van Male gestopt, een goede save van Mo Heng op een gevaarlijken kopbal in den hoek van, zijn doel. Na 26 minuten gaf Draeger van de lijn af een voorzet, die tot een schot werd: over de handen van Mo Heng verdween de bal in het doel, en wat later bracht Dumortier den stand op 92. Daarbij bleef het, hoewel Pattiwael nog een uitstekende kans kreeg. De opstelling van beide elftallen was ais volgt: Nederland: Doel: Van Male (Fejjenoord). Achter: Weber A.G.O.V.V.), Caldenhoven (D.W.S.). Midden: Paauwe (Feijenoord), Anderiessen (Ajax), Van Heel (Feijenoord). Voor: Draeger (D.W.S.), Van Spaendonck (Neptunus), Dumortier (D.O.S.), de Vroet (Feyenoord), Linssen (Feijenoord). Ned. - Indië: Doel: Bing Mo Heng. Achter: Samuels en Hukom. Midden: Anwar, Meeng en Nawir. Voor: Taihuttu, Pattiwael, Zomers, Soedar madji en The Hong Djien. H.R.C.Alcmaria 21. Ruim zevenhonderd menschen woonden dezen, door het bestuur van Sparta ter gelegen heid van den laatsten kermis-Zondag georga- niseerden wedstrijd bij. Het was ideaal voetbal- weer. De aanwezigen hebben kunnen genieten van een wel aantrekkelijken maar over het al gemeen weinig spannenden wedstrijd. Scheen het de eerste minuten of H.R.C. een gemakke lijke overwinning zou behalen, later moesten de Helderschen zich geducht inspannen om tegen het veel fijner spelende Alcmaria op te tornen. Enkele overrompelende aanvallen en de niet al te sterke keeper der Alcmarianen hebben tenslotte den doorslag gegeven. Voor de rust waren er aardige momenten, na de rust viel er nu en dan weinig te genieten. De Alcmaria- achterhoede was goed in vorm, het fraaie kop- werk viel op. In de voorhoede speelde vooral Van Wieringen een zeer goede partjj. Als ge heel een ploeg, welke beter combineerde, zich beter opstelde en het spel beter verdeelde, het alleen wel eens wat al te ingewikkeld maakte, waardoor goede kansen verloren gingen. H.R.C. beschikt over een paar geweldige schutters. Vooral Leavy met zijn strakke scher pe schuivers is gevaarljjk! De voorhoede gaf over het algemeen niet goed af en hield den bal te lang bij zich. Na de rust was H.R.C. beter dan er voor. Keeper Dukers heeft zich van een zeer goede zijde laten zien. Snel en betrouwbaar was zijn wegwerken, technisch volkomen verantwoord. Het verloop. H.R.C. wint den toss en verkiest met zon mee te spelen. Er wordt direct een flink tempo ingezet, de H.R.C.-voorhoede tracht meteen de Alcmarianen te overrompelen, maar het lykt niet. Dan gaan de Kaasstadbewoners het pro beeren, maar zij schieten hopeloos slecht. Een ver buitenspel staan van den A.-linksbuiten laat de scheidsrechter passeeren, evenals het met de hand wegslaan van den bal door een anderen A.-speler. Met een pracht-schot neemt Van Wieringen dan de leiding van Alcmaria. Via de paal belandt het leder in het net. Alcmaria wordt steeds gevaarlijker en geeft keeper Dukers handen vol werk. Vooral de A.-binnen- spelers zijn zeer actief. De H.R.C. linksbuiten krijgt een mooie kans, maar als hij vlak voor het A.-doel is, is er niemand wien hij kan toe spelen en zijn prachtige kopbal geeft geen resultaat. De kans van den dag verloren! De snelle A.-rechtsbuiten probeert het eenige malen alleen en dan krijgt H.R.C. een vrije schop te nemen voor hands even buiten het strafschopgebied. Een geweldig strak hard schot van Leavy gaat rakelings naast. De A.-keeper werkt vrij gevaarlijk weg en dat wreekt zich, als bij een duel voor doel de HRC-rechtsbinnen zijn kans krjjgt. Als de keeper den bal laat vallen, schiet hij onhoud baar in. De partijen zijn dus nu weer °P gelijken voet Nadat de heer P. Curtius uit Tilburg Zater dag te 's-Hertogenbosch op de Dieze de we- reld-duur-eecords over 1, 2, 4 en 6 uur voor motorbooten in de outboardklasse 250 cc op zijn naam had gebracht, ging de Bossche motorbootkampioen A. Lieven Zondag op jacht naar de wereld-duurrecords over 4 en 6 uur in de outboardklasse X 1000 cc. Zijn glijboot „Sylla 2" was daartoe uitge rust met een vier cylinder tweetakt Elto- motor van ruim 800 cc. Reeds 's morgens om zeven uur vertrok Lieven voor zijn langdurige reis. Hij kwam op dezelfde baan uit op de Dieze ter lengte van 10.545 km. Aanvankelijk waren de weersom standigheden gunstig en in de eerste ronden ontwikkelde hij dan ook een uursnelheid van ten naaste bij 60 km. Er kwam echter wind opzetten, welke steeds sterker werd, en welke hem tijdens de heenreis van het traject juist „op kop" trof. Tengevolge daarvan zakte het gemiddelde geleidelijk af en dat, hoewel de boot door benzineverbruik toch voortdurend aan gewich verloor maar desondanks kon Lieven een snelheid ontwikkelen, welke heiu ruimschoots zijn doel deed bereiken. In 4 uur haalde hij een gemiddelde uur snelheid van 56.37 km. Precies drie maan den geleden had hij zelf op deze zelfde baan het werledrecord met 52.52 km op zijn naam gebracht, maar kort daarna had de Franschman Garon weer een betere prestatie verricht, n.1. 55.128 km. Thans heeft Lieven zijn Franschen rivaal dus weer overtroffen, en staat het wereldrecord na homologatie door de U.I.Y.A. op zijn naam met 56.37 km per uur. Inmiddels zette Lieven zjjn tocht voort, want hij wilde ook zijn wereldrecord over 6 uur scherper stellen. Hierin slaagde hij eveneens, want over 6 uur haalde hij thans een gemidelde uursnelheid van 55.59 km, terwijl zijn vorig wereldrecord op 48.59 km stond. gekomen! Voor de rust verandert de stand niet meer. Na de pauze is HRC veel beter op dreef, en allengs komen de Helderschen over tuigend in de meerderheid. De keeper van Alcmaria levert echter nu goed werk en het duurt nog een kwartier, tot de H.-rechtsbuiten onverhoeds de score kan opvoeren tot 21 voor HRC. Na dit doelpunt begint het spel een bedenkelijke inzinking te vertoonen, welke tot kort voor het einde duurt. Een prachtkans laat de HRC-linksbuiten verloren gaan door uit mooie schietpositie langs in- plaats van in het open A.-doel te schieten. Enkele malen boft HRC geweldig, als de bal precies tegen den paal wordt geschoten. In de laatste minuten tracht Alcmaria nog door een geweldig offensief den gelijkmaker te forceeren, maar als scheidsrechter Wit, die over het algemeen voldeed, voor den laatsten keer fluit, is de eindstand van deze prettige partij kermisvoctbal 21 in het voordeel van HRC. Hjj wint het Antwerpsche criterium. Gerrit Schulte heeft Zaterdag rond de gladde wegen rond het Stadspark van Ant werpen zijn tweede criterium-zege van dit seizoen, op een uitgelezen schare Europee- sche renners op meestelijke wijze behaald. „De rijdende gek" was ditmaal in geen geval een overmoedige dwaas, die op hol sloeg, wanneer de lust hem daartoe bekroop. Eerst toen een solide fundeering gelegd was, zette Schulte zich aan de afwerking van zijn pro duct. Onze landgenoot hield zelfs twee ren ners, de Belgen Seynave en Demont, tot op 300 meter voor de finish aan zijn wiel, maar dit was, omdat hij de overtuiging had, dat hij dien twee snellen sprinters den adem ont nomen had voor een knallend eindschot. Met een ruk scheurde Schulte de twee van zich af en kon 100 meter voor de finish de hand reeds zegevierend in de hoogte steken. De uitslag luidde: 1 Schulte, 140 km in 3 uur 37 min. 41 sec. 2. Demont op 25 meter, 3. Seynave op 35 meter, 4. v. Wezemael op 25 sec, 5. Claeys op 35 sec., 6. Meulenberg op 40 sec, 7. Palmans, 8. Janssen, 9. Franken, 10. Van Schil, 11. Croon, 12. Beirnaert, 13 Cry- solle, 14. v. Hassel, 15, L. Janssen, 16. So- mers, allen in denzelfden tijd als Meulenberg, 17. v. Overweel (N.) op 50 sec, 18. Toubeau, 19. Cavé, 20. Masson. In de Zaterdag gehouden vergadering van de F. A. werd besloten om Noorwegen uit te noodigen een wedstrijd in Engeland te spelen tegen het Engelsche elftal. Deze wed strijd zal in de maand November of Decem ber a.s. op een der terreinen in Noord-Enge- land worden gehouden. Voorts zal de strijd Engelandrest van Europa op Woensdag 26 October op het Arsenal-terrein plaats vinden. OM HET DI'ITSCH KAMPIOENSCHAP. De eindstrijd om het Duitsch voetbalkam pioenschap werd in het Olympisch Stadion gespeeld tusschen Schalke en Hannover. Na twee maal verlenging was er nog geen be slissing bereikt, de stand was toen nog steeds 33, een score, welke na den normalen speel tijd was bereikt. Zondag 3 Juli wordt de ont moeting opnieuw gespeeld. Zooals wel te verwachten was is de 25- jarige Duitsche renner Schild, na zijn fraaie prestatie in de elfde etappe, toen hij ruim 35 minuten voorsprong nam, winnaar geworden van de ronde van, Duitschland. Hjj heeft 3777 km afgelegd in 110 uren 29 min. 19 sec. en heeft bewezen, inderdaad een der beste Duit sche renners te zijn. Op de tweede plaats eindigde de Belg Bonduel, terwijl de winnaar van het vorige jaar. Weckerling. thans derde werd. Schild heeft deze ronde met een gemid delde van 34.2 km gereden. J. P. VAN BEL OVERLEDEN. Zondagmorgen vroeg is te Eindhoven plot seling overleden de heer J. P. van Bel. sedert jaren bekend voetbalofficial in het Zuiden. De heer Van Bel genoot voor ons Noorder lingen. vooral populariteit als berichtgever van zjjn district in ..De Sportkroniek", het officieel orgaan van den K.N.V.B. GRAND PRIX VAN PARIJS. Van Vliet plaatst zich. Op de baan te Vincennes werden gisteren de voorwedstrjjden verreden van de Grand Prix voor professionals. Alle favorieten wis ten zich voor de eindstrijden, welke 3 Juli worden verreden, te plaatsen, n.1. Van Vliet. Scherens. Richter, Gérardin, Michard, Pola, Jezo en Chaillot. In September a.s. De bekende Amerikaansche bokspromotor,' Mike Jacobs, heeft een contract gesloten met den vroegeren wereldkampioen in het zwaar gewicht. Max Baer, om tegen den huidigen titelhouder, Joe Louis, in September a.s. een gevecht om het wereldkampioenschap te boksen.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 7