De Marinekampioenschappen &adónieiuu4 Een matte of gebruinde teint staat altijd charmant Athletiek, zwemmen en schieten Maandag 4 Juli 1938 Tweede Blad Ongeluksdag voor Held. zweefvliegclub De reis der zeeridders Dc Bonte Dinsdagavondtrein De nieuwste aanwinst voor onze Marine Taxi met Heldersche inzittenden te water Katholiekendag te Alkmaar De Kermis ingeluid Uitstekend geslaagde wedstrijden Vervoer naar alle plaatsen per „ESONA" Europeesche perikelen Vischafslag Den Helder Grunau-baby neergestort en de „Zögling" omgewaaid. Het is gisteren voor onze Heldersche Zweefvliegclub een ware dag van ramp spoed geweest, een dag die de vereeniging nog wel eenigen tijd als een bijster onaan gename heugen, zal. Des middags was men, zooals gewoonlijk, op vliegkamp ,,De Kooij" bezig met het geven van demonstraties en een groot publiek was aan wezig om de verrichtingen van de „Grunau Baby" gade te slaan. Op een gegeven moment kwam het vliegtuig neer, met de bedoeling tusschen de beide hangars door te landen. Op circa 100 meter hoogte is het toestel toen door remous komen te slippen en de inzittende instructeur was niet in staat de Baby te houden. Met een klap kwam het in de moddersloot terecht. Het bleek, dat de bestuurder niet gewond geraakt was, doch dit was niet het geval met het toestel. Doordat het met een betonblok in aanraking gekomen was, brak een der vleu gels af, terwijl de andere eveneens, zij het licht, beschadigd werd. Naar men ons mededeelt, zal het toestel op de Kooij gerepareerd worden. Was dit ongeluk uiteraard al zeer onaan genaam voor onze plaatselijke zweefvliegers, het bleef er niet bij. Om de maat vol te maken kreeg ook de „Zögling" haar deel en wel op de volgende wijze. Als het toestel buiten is, is het de ge woonte, dat er zich steeds een persoon bij bevindt, om te zorgen, dat het niet door den wind zal opgenomen worden en op deze wijze beschadigt. Zoo ook gisteren. Evenwel... toen de „Grünau Baby" haar fatale buiteling maakte, werd de „oppas ser" dusdanig nieuwsgierig, dat hij zijn bewakingsplicht voor een oogenblik ver gat, het toestel losliet, en... hetwelk prompt van de gelegenheid gebruik maakte een escapade te maken. Het woei ondersteboven, met als tragisch gevolg, dat het hoogteroer beschadigd werd. Dit completeerde de „rouwdag" voor onze Zweefvliegclub! Geefmaar doe het heden Onze oproep om geld, ten bate der Blauwe Zeeridder-reis, is niet vergeefs ge weest. Integendeel, verscheidene stadgenoo- ten hebben in den buidel getast en er eenige penningen uit disponibel gesteld voor het doel, onze garde-leden dien eenen plezierigen dag in het jaar mogelijk te maken. We zijn hun dankbaar en zullen morgen voor de afrekening zorgdragen. Evenwel, het bedrag, dat noodig is voor een excursie, is nog niet gehéél bijeen. En vandaar dat wij nogmaals een beroep doen op diegenen, die zich nog niet aan ons Bureau vervoegden, teneinde hun gift te storten. Daarbij zijn er verscheidenen, die we eigenlijk al verwacht hadden, doch waarvan we vermoeden, dat ze door drukte of anderszins verhinderd waren zich op dit appel der liefdadigheid te melden. En zij zijn het ook, die we vandaag verwach ten en wier namen morgen de lijst der garde zullen sieren. We zijn er van overtuigd, in dezen geen ver- geefsch beroep op hen te doen. Naar ons Zaterdag op de algemeene verga dering van den A.V.R.O. meegedeeld werd, is besloten, dat in het najaar, als de bonte treinen weer beginnen te loopen, ook Den Helder in de gelegenheid gesteld zal worden met een extra trein Hilversumwaarts te reizen ter bijwoning van dit evenement. Waar bier goedvooris Bier is best, adverteren de brouwers. Iemand ging aan 't overwegen, waar bier goed voor is. En hij kwam tot het volgend resultaat Bier is best, om je slaperig te maken, om je gezin te beroven van het nodige, om een verstandig man in een dwaas te Teranderen, Om de brouwers geld in de zak te brengen, om van hem, die achter het stuur zit, een gevaarlijk mens te maken, om iemand z'n vrouw en kinderen te leren mishandelen, om voor verontschuldiging te dienen bij moord en andere misdaden, om je ziek te maken, om in het cosultatiebureau terecht te komen, En daarom bier is best, om het stil te laten staan, of om het uit te gieten in de goot. („Wereldstrijd") (Adv.)« Amilda-crême, die veveDS zoo goed is voor de huid, is verkrijgbaar in deze twee begeerde teinten. Mat of Bruin. Doos 50 en 25 ct. De torpedomotorboot te Nieuwediep aangekomen. Zaterdagmiddag om 1 uur is de nieuwste aanwinst van onze Marine, de torpedo motorboot, onze haven binnengeloopen. Het scheepje, van nog geen 12 meter lengte, heeft van Southampton de reis naar Nieuwediep, langs de groote scheep vaartroute gemaakt. Deze jongste aanwinst is bestemd voor het torpedo-inschietbedrijf van de marine. Ze kan een snelheid bereiken van 35 mijl, dus meer dan zestig kilometer en heeft voor haar voortstuwingsvermogen de beschikking over twee 200 pk Scrippsmotoren. De boot zal ach ter de afgevuurde torpedo's aanjagen en die oppikken. Gisterenavond om 5 uur is de torpedomotor boot van Southampton vertrokken. Aan boord waren de luit. ter zee der 2e kl. A. de Booy, ir. Scheltema de Heere, de korp.-mach. Krom hout v. d. Meer en een Engelsche motorist. In Dover heeft men vannacht benzine geladen en toen is de oversteek meteen ondernomen. Om 7 uur hedenmorgen was men in Hoek van Holland en vandaar is men regelrecht naar Nieuwediep gevaren, waar het ranke scheepje om 1 uur binnenliep. De overvaart had volkomen aan de ver wachtingen beantwoord. Luit. te zee de Booy noemde de boot een belangrijke aan winst voor onze Marine. Het scheepje was zeer zeewaardig bij hooge snelheid. Bij den overtocht had men de motoren licht belast. Gebleken was, dat ook bij flinke zee de boot geen water overkreeg. Ook ir. Scheltema de Heere was enthou siast. „Ze vliegt als een pijl over het water en ligt geweldig vast", zoo zei hij. Nu ligt het scheepje aan de Marnixkade, z'n zwart glanzende romp te spiegelen in het water, waar zoovele marineschepen liggen. Het gestroomlijnde vliegtuigprofiel trekt de aandacht van de Nieuwediepers, die lang den „millioenenhoek" kuieren. Straks zal het scheepje tot zijn dienstworden geroepen Moge het altijd een even gelukkige vaart hebben als bij dezen overtocht. Twee echtparen gered. In den nacht van Zaterdag op Zondag, te on geveer 2 uur, is te Amsterdam, op de Nassau- kade, bij de brug over de Hugo de Grootkade, een luxe huurauto uit Den Helder, waarin de Heldersche echtparen W. en v. d. B. gezeten waren, tengevolge van de gladheid van het natte asphalt geslipt en in het water van de Singelgracht terechtgekomen. Omstanders en politieagenten schoten onmiddellijk toe en door handreiking werden de inzittenden gered. Ze waren tot hun middel in het water geweest en zijn met een taxi naar Den Helder vervoerd. De beide echtparen waren op weg naar Enschede en hadden gelukkig de tegenwoordig heid van geest uit de auto te klimmen. De auto was in de modder weggezakt en later door de brandweer op het droge gebracht. De wagen had weinig schade opgeloopen. Slachtoffer van het snelverkeer. Een motorrijder deed Zaterdag aangifte, dat hij op de Binnenhaven een hond had dood gereden. Te Alkmaar werd gisteren gehouden de veertiende Diocesane Katholiekendag in het Bisdom Haarlem. Ongeveer 1500 katholieken namen deel aan de vergadering, die des middags in de Stedelijke Muziektuin werd ge houden. Des morgens werd een Pontificale Hoogmis opgedragen in de St. Laurentiuskerk, waarna om één uur een défilé plaats had van katho lieke jeugdorganisaties. In de groote middagbijeenkomst werd de Bisschop verwelkomd met „Aan U o Koning der eeuwen", waarna de voorzitter van het comité, Mr. D. Bosscher, de aanwezigen wel kom heette. De eerste spreker, de heer Paul de Waart, gaf een overzicht van de ontwikkeling van de radio in Nederland. Hij wees op de voordeelen en de gevaren van de radio en memoreerde o.a. dat er onder de 350 Europeesche zenders slechts drie katholieke zijn, n.1. de Vaticaansche, een in België en de K.R.O. De heer Bernard Verhoeven voerde het woord over de film, waarvan allereerst de groote bezwaren in het licht werden gesteld. De celluloidband moet aanvullen, wat de loo- pende band der fabrieken vernielt en doet dit dikwijls op zeer onbevredigende wijze. Spr. wilde de film van heden niet geheel verwerpen, doch meende te moeten staan naar versterking van den christelijken invloed op de rijkskeuring. En hij spoorde de katholieken, die de beste bioscoopklanten zijn, aan de ver keerde film een resoluut halt toe te roepen. Als derde spreker betrad de heer Piet Kasteel het spreekgestoelte, ten einde een samenvatting te geven van het gesprokene. Hij wees daarbij op den enormen invloed van film en radio, waarvan men de draagwijdte het best kan beoordeelen, wanneer men be denkt, dat er in ons land 300 bioscopen zijn, terwijl 20 van de bevolking der groote steden iedere week de bioscoop bezoekt. Voorts zijn er in Nederland 700.000 bezitters van een radiotoestel en 400.000 aangeslotenen bij de radio-distributiebedrijven. Radio en film bieden even groote mogelijk heden als de krant en het boek en spr. brak daarom een lans voor een leerstoel voor film en radio, voor onderwijs in beiden op school en voor deskundige beschouwingen in de bladen. Mgr. Huibers sprak het slotwoord en dankte allen, die hadden meegewerkt tot het wel slagen van den dag. Hij gaf de aanwezigen in overweging geen slechte films te gaan zien of verkeerde radiouitzendingen te beluisteren. Tot besluit werd een Pontificaal Lof door Mgr. Huibers in den tuin opgedragen, waarbij hij werd geassisteerd door de H.E. Heeren J. Kuijs, deken van Schagen en E. P. Rengs, deken van Alkmaar. AANRIJDING IN DE KRUGERSTRAAT. Gisterenmorgen heeft in de Krugerstraat op de hoek van de van Galenstraat, een aan rijding plaats gehad tusschen een personen auto en een wielrijdster. De wielrijdsters, een meisjes van 15 jaar, kwam uit de van Galen straat en werd door de auto, die in de rich ting van de Laan reed gegrepen. Het meisje werd licht aan den linkerarm verwond. De autobestuurder reed om het ongeluk te voorkomen het trottoir op en tegen een lantaarnpaal aan, die totaal werd ver nield. De auto zelf werd zwaar beschadigd. Het ongeluk is te wijten aan het feit, dat de jongedame te hard reed en niet tijdig kon remmen. Denk om de zeewering. Een tweetal personen, die op het strand bij de donkere duinen over het prikkeldraad wa ren geklommen en in de pas aangeplante helm rondliepen, werden bekeurd. Wat zal het weer doen? De Kermis is begonnen. Vanmorgen om 8 uur. De kermis met z'n mallemolens, z'n Turksche Schop (die overigens volkomen Hollands is...), z'n „zweef", z'n Wafel en Pofferkramen, waarin vóór ons reeds Prinsen en Prinsessen zitting namen, z'n orgels en z'n kansspelen. Bij de Heldersche kermis hoort Heldersch kermisweer en reeds de oudsten van dagen zullen U vertellen, dat het op onze kermis, ook al is deze thans tot feestweek gebombardeerd, regent. lederen dag moet een plensbui het ker- misstof wegvagen en met name in de drukke avonduren staat het als een paal boven water, dat de feestende duizenden plotseling overval len worden door Pluvius. Als wjj dit schrijven is de lucht één groot vraagteeken. Zij is grijs en somber en ieder oogenblik kan er een hoosbui verwacht wor den. Natuurlijk hopen en vertrouwen wij, dat dit alles achterwege zal blijven. Dat het droog en zonnig zal zijn alle zeven dagen, omdat de exploitanten, die hier niet voor hun plezier komen, na de vele gemaakte kosten ook gaarne enkele baten wenschen te incasseeren. Om 8 uur begon het Natuurlijk had half jong Nieuwediep van nacht niet kunnen slapen van de vooruitzich ten vandaag te zwaaien en slingeren en zwe ven. En dus was het geen wonder, dat op het vroege ochtenduur eenige honderden moeders met hun kroost Westplein- en Koningsplein- waarts stevenden teneinde aldaar de eerste ge nietingen te ondergaan. De eerste bui. De genietingen waren er overigens naar... want precies 5 minuten over acht, toen de draaimolen en Turksche Schop nauwelijks één rondje gemaakt hadden, opende zich 't hemel- feservoir en plensde de eerste bui naar bene den. Het hoosde en als het een voorteeken is... welnu, dan kunnen de eigenaars zich beter maar vanmiddag nog met hun kramen en spellen Den Helder den rug toekeeren... Maar regen of geen regen, er werd gedraaid. In den draaimolen zaten ze weer schrijlings op de centauren met de waaiende haren en schui mende gebitten, net als onze grootvaders en grootmoeders. Het onzichtbare orkest zorgde voor die prachtige kermismuziek, waarin zich alle wijzen doen hooren, die we de laatste 25 jaar gezongen hebben. Er werd druk gedraaid, ondanks het feit, dat er maar één gratis rondje gegeven werd. Dat is niet veel maar van gratis rondjes alléén komt men er ook niet.... De jeugd had plezier en draaide met roode konen en trapp'lende voeten in het rond. En de moeders draaiden mee en gedachten hun ei g e n tijd, toen het al precies eender was. Op het Koningsplein maalde de fietsenmolen. Erop zaten de adspirant Pijnenburgen en van Kempens. Het enthousiasme was geweldig. En zoo begon de Heldersche kermis van morgen tusschen 8 uur en half negen. Met gebel, gedraai en veel gelach, terwijl de eerste oliebollengeuren aan deze morgenstemming hun apart cachet gaven. De regen drupte er wat droevig tu~chen- door, maar was voorloopig nog niet instaat veel indruk te maken. Hü was reeds in kermisstemming. Zaterdagavond werd een persoon wegens ontnuchtering in een kamertje met een groene deur geplaatst. De marinekampioenschappen in athle tiek, zwemmen en schieten behooren, wat wat 1938 betreft, weer tot het verleden. Zaterdag was het den laatsten dag, welke evenals de vorige door uitstekend weer begunstigd werd. De publieke belangstel ling was dan ook grooter dan vorig jaar, terwijl het een verblijdend teeken was, dat het getal deelnemers vrij belangrijk toegenomen was. Tot de toeschouwers behoorden vice- admi raal T. L. Kruys en overste J. H. C. Bentz v. d. Berg, garnizoenscommandant. Ofschoon de wedstrijden door een dikwijls spannend verloop gekenmerkt werden, viel er maar weinig werkelijk goede sport te genieten. Een blik op de uitslagenlijst spreekt in deze duide lijke taal. Slechts eenmaal werd een marine record (die toch heusch niet zoo scherp staan! verbeterd, n.1. op de 4X100 meter estafette, waarvan de eer toekomt aan de ploeg van het vliegkamp „De Kooij". In vele gevallen voldeden de winnaars niet aan den gestelden minimum-eisch en konden de kam pioenstitels niet toegekend worden. Aan de organisatie was dit niet te wijten, want deze was als alle jaren goed verzorgd. Eerder mogen de matige verrichtingen geweten wor den aan den korten tijd van voorbereiding, dien vele deelnemers zich getroost hebben en aan het feit, dat vele goede athleten, waar onder de adelborsten, op zee vertoefden en dus niet mee konden dingen. Niettemin mogen de wedstrijden een groot succes genoemd worden, vooral wat het schieten betreft. Hier werden n.1. door meni- gen deelnemer uitstekende prestaties geleverd. Maar vóór alles was het de gezonde geest van sportiviteit en het blijde weten allen tot één Nederlandsche Marine te behooren, die leiding, jury en deelnemers van hoog tot laag met groot genoegen op de afgeloopen dagen kan doen terugzien. Het waren voor onze Marine waarlijk hoogtij-dagen! De prijsuitreiking voor de schutters werd verricht door overste Brouwer, commandant van het Wachtschip en voor de athletiek en zwemmen door kolonel baron v. Asbeck, commandant van het Instituut. De uitslagen: Uitslag voor de best geplaatste Inrichting of schip. Wisselbeker uitgeloofd door Zijne Excellentie Vice Admiraal Kruijs. Afdeeling Mariniers Rotterdag met 87 pnt. Prijs voor den best geplaatsten Adelborst: J. H. Andreoli. Touwtrekken. Ie prijs Officieren; 2e prijs Onderofficieren Onderzeedienst. Polstokhoogspringen. Ie pr. korp J. Dourlein. 2e pr. J. Polder vaart; 3e pr. P. J. C. Geraerdts. 100 meter Hardloopen. Ie pr. en kampioen 11. Vliegtuigmaker P. A. Kempema 11.5 sec.; 2e pr. 11. Vliegtuig maker L. Bruinsma 11.6 sec.; 3e pr. Zieken- verpl.maat M. Muller 12 sec. Olympische Tienkamp. Ie pr. Korp. der Mariniers J. Dourlein, totaal punten: 4252.525. Jonker v. Tol, die er langen tijd het beste voor stond, viel af door een blessure. 2e pr. Korp. Adelborst J. H. Andreoli totaal punten: 3585.99; 3e pr. Marinier le klasse S. E. H. Sanches totaal punten 3211. 110 meter hordenloop. le pr. Korp. Adelborst A. J. M. van Tol, 20 sec.; 2e pr. Korp. Adelborst J. H. Andreoli 20.9 sec. 3e pr. 11. Vliegtuigmaker D. van Scheijen 21 sec. Hindernisbaan. le pr. Marinier le klasse R. van Niel, 26.8 sec. (nieuw record); 2e pr. Marinier 3e kl. B. van Hest 25.5 sec. (korte baan); 3e pr. Torpedomakersmaat G. M. Wind 25.7 sec. (korte baan). Bij nader onderzoek is gebleken, dat in de 4 maal 40 meter estafette zwemmen, nummer drie niet was Marine Kazerne Willemsoord, maar afdeeling Mariniers Rotterdam in den tijd van 2 minuten en 0.6 sec. 4 maal 100 meter estafette. Finale: 1. Vliegkamp de Kooij met L. Bruinsma, H. C. Want, D. van Scheijen en P. A. Kempema in 47.7 sec.; 2. Kon. Instituut 49.5 sec; 3. Marine Kazerne B. 400 meter. 1. J. Dourlein in 56 sec., kampioen; 2. Kooiman 57.3 sec.; 3. F. Teunissen 57.7 sec. Estafette rond de werf. 1.Afdeeling Mariniers Rotterdam, H. Sierink, J. Baan, F. Teunissen, P. Procee, J. v. d. Ende, Chr. Muller, 9 min. 0.4 sec. 2. Marine Kazerne Amsterdam, J. Klein, H. Bron, J. Hoogenboom, L. A. Scheffer, P. Katz, G. D. Linnenbank, 9 min 20 sec. 3e. Marine Kazerne Willemsoord. J. A. Serno, J. J. Wesseling, H. W. F. Jas, D. de Winter, W. J. de Ruiter, F. J. Biermans, 9 min. 25,4 sec. Hoogspringen met aanloop. le pr. O. Cramwinkel, kampioen, 1.65 m.; 2. J. B. G. Miedema 1.60 m.; 3. F. X. Winters- bergen 1.55 m. Verspringen met aanloop. 1. F. X. Wintersbergen 5.83 m., kampioen; 2. A. J. van Tol 5.705 m.; 3. H. C. Want 5.50 m. Speerwerpen. le pr. en kampioen K. Pietersen 48.675 m., nieuw record; 2e pr. R. H. Adema 45.195 m.; 3. B. G. Miedema 37.30 m.; 4. J. Hoender voogd 36.86 m. Discus werpen. le pr. en kampioen. Luit. t.z. H. A. W. Goossens. 32.05 m.; 2e pr. K. Pietersen 31.22 m.; 3e pr. Max Muller 29.355 m. Kogelsooten. le pr. en kampioen,Marinier 3e klasse K. Pietersen 11.395 m.; 2e pr. Luit. t.z. H. A. W. Goosens 10.82 m.; 3e jl. Sergt. Tel. D. Ver steeg 10.53 m. We hebben dezer dagen in een van onze over zichten een beschouwing aangehaald uit de „Temps", het gezaghebbende Fransche blad, dat dikwijls de meening vertolkt van regeerings- kringen. Dezer dagen gaf het orgaan een be schouwing onder den titel: „het Fransche be lang" waarin een principieele beschouwing ge geven wordt van de groote richtlijnen van de Fransche politiek. Wij geven er hieronder een kort uittreksel van. In de volgende punten zijn de Fransche wen schen samengevat: 1. Een herhaling van de catastrofe, welke van 1914 tot 1918 den Franschen bodem ver woest heeft en het vaderland van zijn beste en krachtigste zonen beroofd heeft, moet tot eiken prijs vermeden worden. 2. De vrije verbindingen tusschen het moe derland met het koloniale rijk, welks vermin king een onherstelbaar verval voor Frankrijk zou beteekenen, moeten volkomen veilig gesteld worden. 3. In Centraal-Europa mag zich geen com pacte massa vormen, welke onverzoenlijk vijan dig tegenover Frankrijk staat, en zoo'n bevol kingsdichtheid, zoo'n eenheid zou krijgen, dat het Europeesche evenwicht er onvermijdelijk aan ten gronde zou gaan. Het Parijsche blad concentreert daarbij on getwijfeld zijn gedachten op twee der meest urgente vraagstukken, zoo zegt „De Maas bode" in een kort commentaar, tenminste van West-Europa uit gezien, van de hedendaagsche politiek. Spanje en Tsjecho-Slowakije. Het con stateert daarbij een ontspanning, maar voegt er onmiddellijk aan toe, dat zwarte onweerswol ken nog steeds den Europeeschen horizon ver somberen. De „Temps" zegt dan: „Intusschen blijft het Spaansche probleem van internationaal standpunt gezien, gecom pliceerd door de paradoxe van een onverbidde- lijken oorlog, welke nu reeds twee jaar duurt, zonder dat de twee strijdende partijen gelijke lijk als oorlogvoerenden erkend worden. Geluk kig blijft een ontspanning mogelijk; maar de toestand is duister genoeg om den onrust stokers (en hier bedoeld de „Temps" behalve sovjet-Rusland ook Duitschland) gelegenheid te bieden alle hoop te blijven koesteren". Voor wat Tsjecho-Slowakije aangaat, klinkt een ietwat andere toon, want daarbij zijn Fransche belangen veel essentieeier verbon den. Erkend wordt, dat Duitschland zich rustig houdt, „maar het is de teleurstelling van 21 Mei niet vergeten en wacht ongetwijfeld slechts op een gunstige revanche-gelegenheid". „Verschillend is het belang van Moskou, dat zeker niet van zijn droombeeld van een wereld revolutie heeft afgezien, en dat in elk geval, overigens volkomen begrijpelijk, de bedreiging, welke het Derde Rijk tegen sovjet-Rusland on derhoudt, naar het Westen poogt af te leiden. Verschillend is ook het belang van de regeering te Berlijn, welke wel de verlenging van het conflict in Spanje moet wenschen, wijl aldus het in werking treden van het Britsch-Itali- aansch accoord wordt uitgesteld, de aandacht der vredelievende mogendheden wordt afge leid en de nationaal-socialistische activiteit in Centraal-Europa gelegenheid krijgt zich vrijer te ontwikkelen". Eén zaak valt nog op: dat in het artikel van de „Temps" Italië geheel buiten gading wordt gelaten. Dat wijst erop, dat Frankrijk opnieuw zal trachten, waar schijnlijk door bemiddeling van Engeland, met Mussolini in contact en tot overeen stemming te komen. Ruit ingegooid. Een bewoner van de Middenstraat deelde op het hoofdbureau mede, dat men een ruit van zijn woning had ingegooid. Zijn eigen garage beschadigd. Een chauffeur reed op den Kanaalweg in- plaats van door de deur van zijn garage tegen den muur aan, met het gevolg, dat deze werd ontzet. Hij kon niet blijven zitten. Een matroos, die in een Dicky Seat zat, ging op de Zuidstraat ter hoogte van Lager- veld even staan. Het gevolg was, dat hij uit den auto viel en met zijn hoofd tegen de straat sloeg. Door een verpleger van de Schorpioen werd de man verbonden, waarna hij naar huis werd overgebracht. Ongeluk bij de Donkere Duinen. Gisterenmiddag had bij het spoorbaantje, dat van de Donkere Duinen naar Callantsoog loopt, een ongeluk plaats. Een dame, die hier liep te wandelen, kwam zoo ongelukkig te vallen, dat haar enkel uit den kom schoot. Een tweetal leden van de transportcolonne en twee rijksveldwachters verleenden eerste hulp en transporteerden de dame naar den politie post. Inmiddels had men in Den Helder een taxi opgebeld, waarmee het slachtofer naar het hospitaal werd overgebracht. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Mr. A. J. Enschedé heeft, naar wij ver nemen, bedankt als lid van de Prov. Staten van Noord-Holland. Zijn opvolgster op de lijst van de Liberale Staatspartij is mevrouw mr. Den Helder, 2 Juli. Aangebracht door korders: Tongen per kg 1.10—0.98 sliP3 0.90—0.80 Tarbot 0.70—0.55 Schol le soort p. kist 8.006.50 Schol 2e soort 4.102.50 Schar 2.40—1.80 Pietermannen en poonen p. kist 15.0011. Door garnalenvisschers: Levende garnalen per lit 1.35

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 5