Kaasfabriek te Schoorl afgebrand Artillerie-inrichtingen gedeeltelijk naar Den Haag Wed* Becker is een schel Suzanna Lenglen overleden Snip en Snap openen de Heldersche Kermis Dorus Rijkersfonds VxrtJt&al Texelsch nieuws Nabetrachting Texelsche Kermis Uit den Zweefmolen gevallen Bewusteloos van den motor gevallen Ingekomen personen £c& e^v-aaAtlieAicPiten m Uit onze omgeving Huldiging tijdens de jaarvergadering \an de A.V.R.0. te Den Helder, van den heer W. Vogt, door den voorzitter, namens leden en dagelijksch bestuur, in verband met zijn 50sten geboortedag. Een ei-vol Casino schatert drie uur lang. Uitstekend ballet. De Heldersche kermis is begonnen! Zij die in de meening zijn, dat dit eerst hedenmiddag vier uur het geval zal zijn, hebben het mis, want om kwart over acht gisteravond is in Casino voor de eerste maal het vertreksein gegeven van den „Bonten Kermistrein". Voor dit ver trek bestond een massale belangstelling, want het station Casino was op een paar plaatsen nauitverkocht!Gold deze belangstel ling den „trein" dan wel twee populaire pas sagiers We zijn er heel zeker van dat dit laat ste het geval is, want de namen der bedoelde reizigers, Snip en Snap, hebben via de radio hier ter stede reeds lange maanden een goeden klank. Weken lang reeds zingt jong en oud het deuntje „Snap je dat nou juffrouw Snip" en gisteravond zong een van vroolijkheid tintelend Casino het met de favorieten, die thans van aangezicht tot aangezicht met hen stonden, mee. Het daverde in d'aloude veste In feite, waarvoor moet men in deze Slees- wijk's rijk geschakeerde revue de meeste be wondering hebben? O.i. in de allereerste plaats voor het geweldige tempo, waarin het geheel afgewerkt wordt. Dat tempo, wel, dat is om stil van te worden. Rappe dialogen, kwieke bal letten, vroolijke sketches-van-niet-langer dan 5 minuten, het volgt elkaar allemaal zoo snel op, dat men over het gepasseerde nog niet uitge lachen is, als men alweer in een geheel andere verhandeling zit. Maar toch hoe groot de ver scheidenheid en hoe rap het tempo, de waarlijk gróóte figuren vragen steeds extra de aan dacht. En die groote figuren zijn natuurlijk Willy Walden, de zeer geestige komiek en Piet Muyselaar, zijn beschaafde partner, die behalve als juffrouw Snip en juffrouw Snap, in ontel bare créaties ten tooneele verschijnen, telken male om diverse lachexplosies in de zaal te ver oorzaken. Het is niet te doen om bijzonder heden uit de 20 bonte tafreelen te lichten, daarvoor was het te veel geschakeerd en te bont. Na dit tweetal heeft het Engelsche ballet van Florence Whiteley „The six Zio-Angels" veel indruk gemaakt. Wat deze zes jonge dames presteerden was dikwijls van bijzondere klasse en met name haar laatste nummer was een knap stuk werk, waarvoor de dames dan ook terecht een ovatie in ontvangst hadden te nemen Bijzondere vermelding verdient ook het acrobatennummer, dat verzorgd wordt door de vijf „Kemmijs". Van hun optreden was het „pantsernummer" zeer sterk. Noemen wij voorts nog Cisca Harms, die telkens, waar een vlotte vrouw met radde tong gewenscht was, ten tooneele verscheen en dikwijls niet weinig tot verhooging van de vroolijkheid bijdroeg. Het orkest, onder leiding van Pim de la Fuente, speelde, dat het een lust was, enz. enz. kortom het geheel heeft zoo'n goeden indruk gemaakt, dat het succes ook voor de komende dagen welhaast verzekerd is. Snip en Snap, zij zullen tot de zeer groote trekpleisters behooren in de eerste vier ker misdagen. Verhooging van de uitkeeringen. Aan het jaarverslag 1937 van het Dorus Rijkers-fonds wordt ontleend: In afwijking van de mededeelingen der laatste zes jaren over de nadeelige saldo's kunnen wij thans het groote vreugde consta- teeren, dat het nadeelig saldo over 1937 7640.onder de raming is gebleven en slechts 910.bedraagt. Met het oog op den verbeterden finan- cieelen toestand van het fonds, over weegt het hoofdbestuur het plan om ondanks de groote tekorten der laatste 7 jaren op de exploitatie-rekening (totaal 100.220.de thans bestaande uitkee ringen belangrijk te verhoogen, zoodat de oude redders en weduwen zich wat ruimer kunnen bewegen. Indien over de gehcele linie een ver hooging wordt gegeven van maximaal 50 dan zou hiermede jaarlijks een bedrag van 14.000.gemoeid zijn, waarmede het tekort op de exploitatie rekening 1938, geraamd op 8.000.dan zou worden verhoogd. Door sterfgevallen zal na verloop van tijd dit groote tekort verminderen. Het hoofdbestuur meent in den geest van hen, die het D.R.-fonds steunen te handelen door de gelden zooveel mogelijk te besteden voor de thans levende redders en weduwen, en het verwacht, dat dit beginsel met inspan ning van alle krachten en door de vrijgevig heid van het Nederlandsche volk voor zijn mannen van de daad, zal kunnen blijven ge handhaafd. De luitenant ter zee der 2e klasse H. Rob, dienende aan boord van Hr. Ms. Wachtschip te Willemsoord, is den 30en Juni 1938 ter be schikking gesteld. De luitenant ter zee der 2e klasse bij de Kon. Mar.-reserve F. J. Ages. is den 5en Juli 1938 geplaatst bij de marine-kazerne te Am sterdam. De officier-vlieger der le klasse, W. van Prooijen, dienende bij het vliegkamp „De Mok" is den 2en Juli 1938 ter beschikking gesteld. „SUMATRA" OP DE THUISREIS. Hr. Ms. kruiser „Sumatra", onder bevel van den kapitein-ter-zee L. F. Klaassen, is giste ren van Port Said naar Gibraltar vertrokken. NEDERLAAGWEDSTRIJDEN BIOS BOYS Bios BoysS.M.C. 516. Met een zeer drukken dag is gisteren de Texelsche kermis beëindigd, 't Is een gezellige week geweest dit jaar; die over het algemeen voor de personen, die een standplaats hadden gepacht, behoorlijke uitkomsten heeft ge bracht. De Schouwburg Kinsbergen en de bioscoop liepen wel niet iederen avond vol, doch het bezoek is ons, de slechte tijdsomstan digheden en de wel wat al te hooge entrée- prijzen in aanmerking genomen, niet tegen gevallen. De revue „Hup Holland", die de beide laatste kermisdagen in den schouwburg werd gegeven, viel bij velen zeer in den smaak. De bioscoop heeft dit jaar ook weder uit stekende films gegeven. De heer De Jong heeft den goeden naam, die zijn bioscoop heeft, weder zeer goed weten te handhaven. De beste zaken maakte evenwel ook nu weder de auto baan. Ook de ondernemers der dansgelegenhden hebben dit jaar geen reden tot klagen. De laatste drie dagen vooral was het daar bij zonder druk. Vrijdag en Zondag veel te druk zelfs, doch ook Zaterdag waren er honderden danslustigen. Zondag begon op de kermis de drukte al direct na de opening; uit alle richtingen van onze gemeente stroomden tegen 5 uur de kermisgangers naar Den Burg, het was dan ook direct overvol op het Marktplein. Door 't gunstige weder, waren de stoepen voor de hotels ook al vroeg bezet en dit bleef zoo den geheelen avond. Het circus „Friso", dat zulk een gunstige plaats op de Groeneplaats innam, wist van het groot aantal kermisbezoekers uitstekend te profiteeren; talrijke voorstellingen zijn in den loop van den avond gegeven. Het bezoek aan de bioscoop, waar de uitstekende film ,,'t Was in Mei", met Jeannette MacDonald in de hoofdrol, werd gegeven, gaf in den voor avond een voorstelling, waarbij de opkomst tegenviel. De latere voorstellingen werden beter bezocht. De schouwburg Kinsbergen gaf in de middaguren een kindervoorstelling, die flink was bezet, terwijl ook later de Meijer- Hamel's Revue behoorlijk veel bezoekers trok. 't Verblijf op het Marktplein was in den vooravond nu niet direct aangenaam, daarvoor was 't bezoek wat al te groot; voor de kermis- debutanten waarbij er, zooals gewoonlijk, op den bekenden druksten dag der Texelsche kermis nog een flink aantal was bijgekomen was dit evenwel de meest ideale toestand. De drukte hield aan tot sluitingsuur (3 uur). Omstreeks elf uur dreigde nog een regenbui als spelbreker op de treden, doch de regenval beteekende zoo weinig, dat men er geen onder dak voor behoefde te zoeken. Thans is men ijverig bezig met het afbreken der kermisvermakelijkheden, alleen aan de bioscoop is men nog niet werkzaam. Heden avond wordt daar nog een prachtige film ge geven, ongetwijfeld de beste van de week, n.1. „De Goede Aarde". Tijdens de kermis, Zondagavond omstreeks half elf, viel uit de snel gaande zweefmolen van den heer Keijser een dochter van den heer C. Coevert en kwam zoo leelijk terecht, dat een arm ernstig is gekneusd. Ook liep de ge vallene verwondingen aan het gelaat op. Men heeft de jongedame in hotel „Texel" binnen gedragen, waar spoedig een geneesheer aan wezig was. Dit ongeval te midden van de grootste kermisdrukte veroorzaakte groote opschudding. Zaterdag werd de heer Bremer uit Den Helder, die op een motorrijwiel op den Waal- derweg reed. plotseling onwel, met het gevolg, dat hij kwam te vallen voordat het motor rijwiel stop gezet kon worden. De motor reed toen nog even door. Hoewel de ziekenauto spoedig ter plaatse was, bleek deze niet noodig om den heer B. naar huis te vervoeren. SCHOOLWEDSTRIJDEN. De laatste en belangrijkste match der Texel- schoolwedstrijden, n.1. tusschen R.K. School en O.L.S. A, wordt morgen, Dinsdagavond, ge speeld om half acht. Voor dezen wedstrijd, waarvoor ongetwijfeld groote belangstelling zal bestaan, heeft het Gemeentebestuur van Texel een fraaien beker beschikbaar gesteld. Louise Martina Rutter, R.K., Oosterend 144a, van Amsterdam, Prinsengracht 1015. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (th.), 2 Juli te Suez. Soemba (u.), pass. 30 Juni Gibraltar. Tajandoen (th.), 1 Juli van Padang. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (u.), 2 Juli te Belawan. Dempo (th.), 1 Juli van Tanger. Kota Nopan, 2 Juli van Rotterdam. Sibajak (u.), 1 Juli van Southampton. Tapanoeli (th.), 30 Juni te Belawan. KON. HOLL LLOYD. Amstelland, 30 Juni te Hamburg. Montferland (u.), pass. 1 Juli Dungeness. KON. NED. STOO.MBOOT MAATSCHAPPIJ Achilles, 1 Juli van Bari. Ajax, 1 Juli van Kopenhagen. Alkmaar (th.), 1 Juli te Londen. Baarn (th.), 1 Juli te Liverpool. Bennekom (u.), 29 Juni van Valparaiso. Berenice, pass. 1 Juli Gibraltar. Colombia, 1 Juli van Curagao. Fauna, pass. 2 Juli Gibraltar. Hercules, 2 Juli van Volos. Hermes, 1 Juli van Amsterdam. Juno, 1 Juli van Patras. Merope, 2 Juli van Danzig. Orion, 2 Juli te Rotterdam. Orpheus, 1 Juli van Amsterdam. Socrates, 1 Juli te Amsterdam. Tiberius, 2 Juli te Triest. Theseus, 1 Juli van Amsterdam. Triton, 2 Juli te Rotterdam. Ulysses, 1 Juli van Bourgas. Vulcanus, 2 Juli te Amsterdam. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Beemsterdijk, 1 Juli van Havana. Binnendijk, 30 Juni van Tampico. Burgerdijk, pass. 1 Juli Dover. Dinteldijk, 1 Juli te Los Angeles. Drechtdijk, 1 Juli 9 u. 2 m. v.m. 640 m. W. v. Land's End. Leerdam, 29 Juni te New-Orleans. Lochgoil, 2 Juli te Rotterdam. Lochmonar, 1 Juli van Glasgow. Spaarndam, 1 Juli te Rotterdam. Statendam, 1 Juli van Plymouth; 2 Juli nam. 7 u. 30 te Rotterdam verwacht. KON. PAKETVAART MAATSCHAPPIJ. Houtman, pass. 1 Juli Kaap de Fer. HOLLAND—VVEST-AFR1KA LIJN. Amstelkerk (th.), 1 Juli van Lagos. Jaarstroom, 1 Juli van Amsterdam. Maaskerk, 1 Juli van Amsterdam. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Hoegh Silverlight, 30 Juni van Sabang. Kota Baroe, 1 Juli te Lour. Marqués. Manoeran, 1 Juli te Penang. Salawati, 29 Juni van Vancouver. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, 1 Juli van Shanghai. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Troilus, 30 Juni te New York. Weltevreden, 20 Juni van Savannah. STOO.MVAART Ml.t OCEAAN. Autolycus, 1 Juli van Dairen. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandAustralië Lijn). Enggano (u.), 1 Juli te Bombay. (HollandOost-Azië Lijn). Grootekerk, 2 Juli te Amsterdam. Serooskerk (u.), 1 Juli van Singapore. Zuiderkerk (u.), pass. 1 Juli Dungeness. (HollandAfrika Ljjn). Jagresfontein, 1 Juli van IJmuiden. Nijkerk (th.), 2 Juli te Rotterdam. Randfontein (u.), pass. 1 Juli Vlissingen. (HollandBr.-Indië Lijn). Streefkerk (th.), pass. 1 Juli Ouessant.' ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (th.), pass. 1 Juli Madera. Aludra, 1 Juli te Hamburg. R.-K. GEMENGD KOOR. Op hét gisteren te Hoorn gehouden zang concours van den R.K. Bond van Zangveree- nigingen in Noord- en Zuid-Holland behaalde het R.K. Gemengd Koor een tweeden prijs met 191 punten. Overplaatsing personeel van de „Hembrug". Het voornemen bestaat om de directie, het secretariaat, een deel der hoofdadministratie en de z.g. buitendienst van het Staatsbedrijf der Artillerie-inrichtingen over te brengen naar Den Haag. In verband hiermede is, aldus het I-Idbld., reeds besloten tot overplaatsing met ingang van 1 September a.s. naar Den Haag van personeel, behoorende tot den z.g. buiten dienst, in totaal 15 personen. Omtrent hei tijdstip, waarop het andere personeel naar'Den Haag zal worden over geplaatst, kan nog niets positiefs worden medegedeeld. Wei zal binnenkort worden be kend gemaakt, wie van het personeel voor overplaatsing in aanmerking komt, opdat dit personeel zoo vroeg mogelijk wordt inge licht. Voorts kan worden gemeld, dat enkele be drijfsinrichtingen naar Delft zullen over gaan, o.a. de auto-exploitatie. Omtrent de overige voor verplaatsing in aanmerking ko mende inrichtingen zal zoo spoedig mogelijk definitief worden beslist. Vervolq van het requisitoir. De advocaat-generaal heeft Zaterdagmor gen zijn requisitoir voortgezet. Hij analy seerde elk der elf doodelijke vergiftigings- gevallen, welke hij aan de wed. Becker toeschrijft. Hot requisitoir was er vooral op gericht aan te toonen het bestaande verband tus schen de sterfgevallen, welke allen zijn Ontstaan in tegenwoordigheid van en na de verpleging door de wed. Rpcker. De ad vocaat-generaal schilderde de verdachte af als een doorgewinterde schelm, die tot moord ham- toevlucht nam. omdat zij geen andere middelen van bestaan meer had. Hij wijst op de leugens, de verdachtmakingen en de andere middelen, welke de wed. Bec ker heeft aangeenw om de justitie op een dwaalspoor te brengen. Iedereen heeft zij bedrogen. Indien alle apothekers, aldus de advocaat-generaal oo bet verzoek van het narket geantwoord hadden, zou men nog meer versteld staan over het door haar gebruikte aantal fleschjes digitaline. „Haar aan de maatschappij teruggeven, zou gelijk «taan met haar toe te staan haar misda- len voort te zetten." lieden zal de advocaat-generaal zijn re quisitoir vervolgen. SUZANNE LENGLEN. De bekende tennisster Suzanne Lenglen is overleden. ANNA PAULUWNA B.V.L. De uitslag van de Zaterdag gehouden schietoefening, door de afdeeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm, luidt; G. J. Smiers 97 p., J. A. Smit 96 p., H. Si- mons 95 p., P. Looijestein 94, M. Plagmeyer 93 p., C. P. Smiers 92, L. de Boe 91, N. H. Onderwater 90, C. Jonker 90. Succes van Nel van Balen Blanken. Op de gisteren te Zaandam gehouden wed strijden heeft Nel van Balen Blanken in het nummer hoogspringen, klasse A, goed werk geleverd. Zij werd eerste met een sprong van 1.58 'M„ voor de dames Fanny Koen en Takken. WIERINGEN DE ZANGERSDAGEN. De feestelijke opening. Zaterdag had, nadat de muziekvereeniging „Apollo", dir. de heer Joh. v. Glabbeek, een rondgang door het dorp had gemaakt, de feestelijke opening plaats van het zangcon cours van den Bond van Zangkoren in Noordholland, dat alhier in de prachtige bioscoopzaal van Cinema De Haan gehouden wordt. Als de voorzitter van „Zang en Vriend schap" het podium beklimt, is de Cinema bijna geheel gevuld. Spr. roept aan alle aan wezigen, op dezen vooravond van het con cours, een welkom toe, bijzóndere welkomst woorden richt spr. tot de leden van het hoofdbestuur van den Bond en tot de ver- eenigingen „Apollo" en „O.K.K.", welke zoo bereidwillig waren dezen avond een concert te willen geven. Het is „O.K.K.", dir. de beer P. .Tongkind. welke we hierna bet eerst hooren. Uitgevoerd worden o.a. Triomph d' Amour, Alte Ka meraden. Alle nummers worden met een spontaan applaus beloond. De muziekvereeniging „Apollo" komt hier na voor het voetlicht met o.a. „Wiener Strauss", potpourri en „Finlandia" van Si- belius. Nadat wij een vijftal nummers gehoord hebben, spreekt de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer P. J. Mink uit War- menhuizen, een slotwoord, waarin spreker memoreert het overlijden van den eigenaar van Cinema „De Haan", den heer M. de Haan, eenige maanden na het vorige con cours. hier gehouden. Snr. brengt dank aan de vereenigingen „O.K.K." en „Apollo" voor het gebodene, waarna wordt overgegaan tot het bal. waarbij de band onder leiding van den heer A. Rijkers voor een gezellige stemming zorgde. Ook op het terrein was bet intusschen een gezellige drukte. De zweefmolen draai de, er werd geschoten, het was ook de ver lichting. welke het, tusschen het groen der slingers, uitstekend deed. Opgemerkt zij nog dat de zaal op een smaakvolle wijze versierd was door bloe misterij Hoogvorst. Officicele opening. Gisteren had om één uur de officieele opening plaats in Ci nema De Haan. waarbij wij als leden van het eere-comité opmerkten burgemeester L. C. Kolff, den heer O. J. Rosker, wethouder, den heer C. F. van Duin, secretaris, den heer H. P. D. J. v. d. Speck-Obreen, no taris. dr. de Groot en den heer C. J. Ros ker, voorzitter der Kon. Muziekvcreen. „Harmonie," met hunne dames. De voorzitter van Zang en Vriendschap, de heer J. C. de Haan, riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, waarna burge meester Kolff met eenige welgekozen woor den het concours opende. Namens het hoofdbestuur sprak dan nog de heer Mink, waarna een dronk werd ge wijd aan het welslagen van dit zangcon cours, het eerste na de fusie der bonden. Toen tot slot het jurylid de heer Bonset nog enkele woorden gesnroken had, werden de tonen, van de Kon. Muziekver. Harmonie welke onder leiding van den heer P. Bruul oen rondgang door het dorp had gemaakt, hoorbaar en nadat de Kon Muziekver. een tweetal nummers voor de Cinema ten ge- hoore had gebracht, en de heer Mink een dankwoord had gesnroken, was hiermede de officieele oppning afgeloopen en werd met het concours een aanvang gemaakt. Uitslagen concours. De uitslagen luidden als volgt; 3e afd. Gemengde Koren: Zang en Vriend schap, Verhuizen, 1e nrijs 200 pnt.; 3e afd. Gemengde Koren A. Zanglust. Hauwerf, 3e prijs 152 p.1 Ons Genoegen, Heerhugowaard, le prijs 206 p.; Kerkelijk Zangkoor, Aartswoud 3e prijs 147 p..; Thalia, Hoogkarspel le prijs 211 p- 2e afd. Vrouwenkoren: Schager Orkest- vereen. Schagen, le prijs 220 pnt.; Het hoogste aantal punten van dezen middag; tevens kreeg deze vereeniging een extra prijs voor het verplichte nummer met 113 pnt. 2e afd. Gemengde koren; Oostwoud, Oost woud, le prijs. 204 p.: Afd. Uitmuntendheid Gemengde Koren: Oefening Kweekt Kennis, Andijk 0„ 2e prije 192 punten: T.A.V.E.N.U., Andijk W., lc prijs 208 ponten. In de vrije afdeeling werden geen pun ten gegeven. Alle vereenigingen, welke een eersten prijs gewonnen hadden, namen s avonds deel aan het eereconcert. F.en druk bezocht bal besloot dezen uitstekend geslaagden concoursdag. Binnenbrandje, Zaterdagnamiddag is brand ontstaan in het schuurtje achter de woning, bewoond door den heer G. Sch, aan het Kerkplein al hier. De bewoners waren afwezig, zoodat het vuur niet dadelijk werd bemerkt. Buren bemerkten echter onraad en wisten het brandje met emmers water te blusschen. De brand was ontstaan, doordat brandhout te dicht bij de brandende kachel was opgesta peld. Behalve de vuile boel, was er schade aan wat waschgoed, een fiets en aan het houtwerk in het schuurtje. Zoo ziet men alweer, hoe gevaarlijk het is de kachel te laten branden bij afwezigheid. OOSTERLAND SCHOOLREISJE O.L.S. Na het stormachtige weer van vorige dagen, was de vrees groot, dat het ook Vrij dag mis zou zijn, maar dat is meegevallen, want den geheelen dag is het prachtweer geweest. Er is dan ook genoten aan het strand van Egmond aan Zee en later van Callantsoog. De kousen en schoenen waren gauw uit. Maar ook de mooie speeltuin „de Bedriegertjes" in Bergen en die van „de Roode Leeuw" in Schoorl gaven de klein tjes volop gelegenheid te genieten. Lachspie gels y doolhof van eerstgenoemden speel tuin vormden weer een attractie apart, ter wijl het speelduin in Schoorl telkens weer met frissche moed heklommen werd. De versnaperingen, die in de loop van den dag werden rondgedeeld, vonden ook flink aftrek en zoo is het te begrijpen, dat de kinderen tenslotte hoogst voldaan ongeveer half negen weer in Oosterland aankwamen. Een woord van hartelijke dank aan al len, die de reisjes ook dit jaar weer mo gelijk maakten, mag niet achterwege blij ven. Tijdens de stagnatie in het be drijf de melk naar Neerlandia te Stompetoren. Zaterdagavond te ruim 10 uur, brak er, door tot nog toe onbekende oor zaak brand uit in de kaasfabriek „De Goede Verwachting" te Catrijp bij Schoorl. In-een minimum van tijd stond al les in lichter laaie. De brandweer, welke onmiddellijk ter plaatse was, tastte het vuur krachtig aan, doch kon niet verhinderen, dat de fabriek geheel uitbrandde. Het droge houtwerk en de groote voorraad verpakkingsmateriaal, vormden een gretig voedsel voor de vlammen. Gelukkig was het windstil zoodat er voor de belendende gebou wen geen gevaar was te duchten en de brandweer na eenige uren hard werken den brand meester was. Het woonhuis bleef be houden. Jammer, dat „te" hulpvaardige handen bij het naar buiten werpen van den inboedel, nog veel beschadigden. Een groote menschenmenigte was in het middernachtelijk uur getuige van het fan tastische vlammenspel. Ooa de burgemeester baron van Fridagh, was op het terrein aan wezig. Te Schoorl zelf verkeerde men eerst in de meening, dat er een duinbrand woedde en vele brandwaebters haastten zich, gewapend met een schop naar het noorden, tot ze de vergissing inzagen. De schade, welke nogal belangrijk is, wordt door verzekering gedekt. Het zal echter jge- ruimen tijd duren, eer alles weer bedrijfs klaar is. Naar wij vernemen, zal de melk, zoolang worden vervoerd naar Stompetoren, om daar in de fabriek „Neerlandia" te worden ver werkt. Het personeel zal daar eveneens te werk worden gesteld, zoodat er geen slacht offers vallen door werkloosheid. ALKMAAR, 2 Juli. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorder kwartier. Aanvoer: 215.000 kipeieren f 3.404.20, een deieren f 2.C52.90, per 100 stuks. ALKMAAR, 2 Juli. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald per pond voor: groothandel 62V2' 67V- cent en kleinhandel 7072V-J cent. Handel matig. Kipeierengroothandel) f 3.70—3.95 en eendcieren f 3.— per 100 stuks. Handel ma tig- ALKMAAR, 4 Juli. Aanvoer: 02 vette koeien f 190295,, 22 vette aklveren f 4085, per Kg. 6090 cf., BS nuchtere kalveren (salcht) ner stuk f7 —15, "li vetle schapen f 14—30, 101 vette varkens 50—50 ct. per Kg. Handel vlug. BROEK OP LANGENDTJK, 4 Juli. Schofsche muizen 6.307.70, grooten 7.20 —7.90, drielingen 2.S05.60. kleine 1.302.70 zilvernep 10.70. rabarber 2.40. Tomaten: A 7.90--R.90. R 8.10—8.60 C 7.20, CC 4.90. De veiling duurt voort. NOORDSCHARWOUDE, 4 Juli. Aanvoer; 101.000 Ksr. aardapnelen: Schof sche muizen 6.207.20, grooten 6.207.90. hl. eigenheimers 10.2010.30. drielingen 360 4.S0. kleine f O.SO—2.20, 175 Kg. zilveruien f 11—11.70. t'

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6