llig^ Voedselvoorziening in oorlogstijd Winkelnieuws Trans-Atlantische proefvluchten Frankrijk en Turkije zijn dikke vrienden Op weg naar Australië Hengelwedstrijd Burgerlijke Stand van Den Helder Uit het politie-rapport De Nationale Vijfkamp Huldiging van een redder Inschrijving Handelsregister Texelsch nieuws Marktberichten Marktoverzicht Vrijheid der Duitsche kerken beperkt Nederlandscbe producten worden duurder Eervol ontslag Burgemeester Lovink TABLETTEN reeds gedurende meer dan 40 jaar het onveranderd betrouw bare en bovenal uitstekende mid del tegen elke verkoudheid zijn. O r i n j b i n d n 6 i y r l r u I I Gisteren heeft de heer P. Lakemond in per ceel Molenstraat 70, den winkel van den heer Makelaar heropend. De zaak ziet er t. 'en frisch uit als by zyn voorganger. De verandering is, dat de heer Lakemond zich in de eerste plaats toelegt op zuivel- en melkproducten, boter, kaas en eieren. Door kennis van zaken en levering van eerste kwaliteit artikelen, hoopt de heer Lake mond de sympathie en het vertrouwen van zyn clientèle te winnen. HELD. KATH. GEMENGD KOOR. Naar men ons verzoekt mede te deelen be haalde Held. Kath. Gemengd Koor gepas- seerden Zondag op het Bondsconcours te Hoorn een 2en prijs met 191 punten in de afdeeling uitmuntendheid. (Verbeterd bericht). Zondag heeft de Heldersche Hengelsport- vereeniging deelgenomen aan het nationaal concours, uitgeschreven door de Vereeniging „Vischlust" te Alkmaar, aangesloten bij den Algemeenen Nederl. Hengelaarsbond. Onge veer 20 personen van de Afd. Den Helder der Hengelsportver. namen aan dit concours deel, zoowel persoonlijk als in groepsverband. Er waren 14 corpsen (een corps bestaat uit 8 man) en 60 alleenstaande visschers. Den Helder behaalde den zevenden prys met een aantal van zeven stuks baars. van Juli 1938. BEVALLEN: E. Clee—de Kok, d.: A. Boo- gercHorst.z.; A. J. Bakkervan Leeuwen d.; J. J. de LangeJacobse, z.; A. v. Asperen- Winters, d. OVERLEDEN: T. Aggenbach (v) 16 jaar; M. Kramer (m) 26 jaar ONDERTROUWD. J. van den Ooever en G. Moen. Naar Alkmaar. Een persoon werd aangehouden en gisteren naar Alkmaar overgebracht terzake dat hij verdacht wordt van het verduisteren van een radio-toestel. In 't Woonwagenkamp. Tegelijk met de invasie in het Woonwagen kamp kregen de dienaren van Justitia de gelegenheid diverse heeren aldaar enkele be talingen te laten plegen, waarvoor ze nog in het Alg. Pol. Blad gesignaleerd stonden. Vestigingswet Kleinbedrijf. Een persoon werd bekeurd wegens het over treden van de Vestigingswet Kleinbedrijf. Oneerbare Bedoeling. Twee dames deden hun beklag aangezien een man niet nader te noemen handelingen voor hun oogen gepleegd had Vitrine ingeslagen. Bij een winkelier werd in den nacht van Zaterdag op Zondag een vitrine ingeramd. De schuldige wordt opgesnord Amersfoort, 4 Juli 1938. Vandaag zijn hier wederom de jaarlijksche Nationale en Militaire Vijfkampen begonnen. Voor de Nationale Vijfkamp (paardrijden, degen schermen, pistoolschieten, 300 m. zwem men en 4000 m veldloop) verschenen in de groep Officieren 14 deelnemers en in de groep Onderoff. 9 deelnemers aan den start. Bij de groep Officieren was onze Marine vertegenwoordigd door de nooit bij deze wed strijden ontbrekende Lt. ter zee 2e kl. A. N. Baron de Vos van Steenwijk, een *van de weinige „Bereden" Marineoff. Bij de zuiver militaire Vijfkampen, waarbij het paardrijden is vervangen door hand- granaatwerpen, waren by de groep Officieren 8 deelnemers, waarvan 3 Marineoff. en bij de onder off. 13 deelnemers, waarbij dit jaar helaas geen Marinemenschen waren te vinden. Het resultaat van dezen eersten dag was als volgt: Officieren met handgranaatwerpen: hierbij wist de lt. ter zee Braat beslag op de eerste plaats te leggen, 2. was de lt. Corne- lissen. 3. lt. ter zee v .d. Valk Bouman. Onderoff: Groenenberg, Procee en Sneyers. Bij de groepen met paardrijden zegevierde de res. Lt. der Huzaren Van Hellenberg Hubar, met 3/5 sec. verschil gevolgd door Lt. der Artillerie D. W. van den Bosch en Stam, ter wijl onze sportieve Marineruiter de Vos van Steenwijk de vierde plaats bezette. Bij de onderoff. was de volgorde: Pasma, Brouwer, v. Baaien. Dinsdagmorgen 8.30 uur wordt het pro gramma voortgezet met degenschermen. Op den inspectietocht, die het bestuur van de Zuid Hollandsche Maatschappij tot redding van schipbreukelingen op 1 en 2 Juli hield naar de stations dier maatschappij op de Zuid Hollandsche en Zeeuwsche eilanden, werd door den president, den heer A. A. baron Sweets de Landas Wyborgh, met een waar- deerende toespraak aan schipper H. D. S. Streefkerk van de motorreddingboot ..M. C. Blankenheym" te Vlissingen, de groote zil veren medaille met diploma van de maat schappij uitgereikt. Schipper Streefkerk heeft 32 jaar lang deel uitgemaakt van de bemanning der redding boot waarvan de laatste zeven jaar als schip per. Aan verscheidene reddingtochten nam hij deel, waarvoor hem verschillende onderschei dingen te beurt vielen. 28 Juni tot 5 Juli 1938. WQzlglngen: Den Helder: Wed. G. Haksteen-Arends. Zuidstraat 67, café; overgegaan aan: C. v. d. Laan. K. J. A. Janssen, Spoorstraat 93, fruit enz.; overgegaan aan J. Visser. Firma Drukkerij Voorwaarts v.h. Drukkerij Jaring, Molenstraat 31—33, drukkerij; rechts vorm gewijzigd. Veemarkt Maandag 4 Juli 1938. 3 graskalveren f 2545; 7 nuchtere kal veren 714; 16 schapen 1822; 563 lam meren 8—10.50; 2 geiten 4—8; 4 biggen 18—20. Eierenveiling 4 Juli 1938. 58/62 kg per 100 3.30—3.50: 62/64 kg per 100 3.453.60; 66/70 kg per 100 3.653.90 50/56 kg per 100 2.90—3.30. De Texelsche markt, die gister nog wegens de Kermis op de Hollebol in de Nieuw- straat moest worden gehouden, werd al vroeg ontvolkt wegens de hevigen regenval, die, al was hij nog zoo welkom voor den Boeren stand al de Marktbezoekers noodzaakte een onderkomen te zoeken. De veeaanvoer was nog vrij groot er werden n.1. nog plm. 550 lammeren verhandeld. De prijzen waren onge veer gelijk aan vorige week, gemiddeld werd betaald 9 per stuk. Hoogsten prijs 10.50. De handel had een vlug verloop. De Schapenhandel verliep iets beter dan vorige week, gemiddeld werd nu 20 per stuk betaald. Hoogste prijs 22. De Runderhandel was ditmaal van weinig beteekenis. Koeien werden in het geheel niet aangevoerd. N.Kalveren slechts een 7-tal. De prijzen liepen nogal uiteen. Middenprijs 10.50 per stuk. Graskalveren deden prijzen van 25 tot 45 per stuk. Voor vette varkens op de boerderij wordt 25 tot 25V2 ct. per pond betaald. De biggen op de markt zijn weder iets in prijs gestegen, een goede big kocht men voor 20. De eiergnprijs aan de veiling was iets hooger dan vorige week, slechts ongeveer 5 c. per 10 Ostuks. NOG IN DE KERMISSTEMiMING. Hoewel de kermis voorbij is, gaf de Bios coop van den heer De Jong Maandagavond nog tot slot de bekende film „De Goede Aarde". De belangstelling hier voor was bijzonder groot. De bioscoop was nog uit stekend bezet. ÏÏUiïiri£.^sAicAien Geplaatst bij het departement van marine de kapitein-luitenant ter zee H. J. Bueninck, verwacht uit Nederland. Vergund om naar Nederland terug te keeren aan den luitenant ter zee der 2de klas V. Nedorost. &ch££jov~aaAt$£AicMen KON. NED STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Ajax, 3 Juli te A'dam. Baarn, 4 Juli te Antwerpen. Vesta, 4 Juli te A'dam. JAVA—NEW-VORK-LIJN. Kot? Inten, 2 Juli v. Sabang. ROTTERDAiMSCHE LLOVD. Buitenzorg, 4 Juli te Vlissingen. Baloeran, 3 Juli te Sabang. Dempo, 5 Juli te R'dam verwacht. Indrapoera, t., 3 Juli v. Sabang. Kota Gede, 7 Juli te Marseille verwacht. Kota Pinang, pass. 3 Juli Perim. Kota Agoeng, u., pass. 4 Juli Perim. Kota Nopan, 3 Juni te Hamburg. Sibajak, 4 Juli v. Lissabon. Soekaboemi, 4 Juli v. R'dam. Sitoebondo, t., pass. 3 Juli Sagres. Tapanoeli, t„ 2 Juli v. Sabang. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Bengkalis, 4 Juli v. Londen. Johan de Witt, 2 Juli v. Pt. Said. Poelau Laut, pass. 2 Juli Gibraltar. Poelau Roebiah, 3 Juli te A'dam. Tarakan, 2 Juli v. Batavia. KON. HOLL. LLOYD. Waterland, 1 Juli v. Las Palmas. Zaanland, 3 Juli v. Rio Janeiro. KON. NED. STOOMBOOT MAATSCHAPPIJ Agamemnon, pass. 3 Juli Bevezier. Amor, 1 Juli v. New York. Astrea, 1 Juli v. Curagao. Ajax, 3 Juli te Amsterdam. Aurora, 3 Juli te Livorno. Baarn, 4 Juli Dungeness. Bacchus, 1 Juli te New York. Breda, 1 Juli te Curagao. Barneveld, 2 Juli te Callao. Bodegraven, 1 Juli v. Cristobal. Boskoop, pass. 3 Juli Dungeness. Crijnssen, v. Plymouth. Calypso, 2 Juli v. Curagao. Crijnssen, t., wordt 5 Juli te A'dam verw. Douro, 1 Juli v. Curagao. Euterpe, 2 Juli v. Amsterdam. Fauna, 2 Juli te Cadiz. Hebe, 4 Juli te Kymassi. Iris. pass. 4 Juli Kiel Holtenau. Juno, 2 Juli v. Piraeus. Mars, 3 Juli te Alexandrië, Merope, 4 Juli te A'dam. Midas. 29 Juni v. Curagao. Oranje Nassa. t., 2 Juli te Paramaribo. Odysseus, 3 Juli te Odense. Orpheus, 3 Juli te Gothenburg. Orion, pass. 3 Juli Bevezier. Perseus, 3 Juli te Hamburg. Pluto, pass. 3 Juli B'koog. Simon Bolivar. 3 Juli te Hamburg. Strabo, 30 Juni te Curagao. ijtella, i juli v. Palermo. Theseus, 4 Juli te Gdynia. Tiberisu. 3 Juli te Fiume. Trajanus, 3 Juli te Jerakini. Triton, 2 Juli te Amsterdam. Vesta, 4 Juli te Amsterdam. Van Rensselaer, 1 Jli v. New-York. KON. PAKETVAAKT MAATSCHAPPIJ. Barentsz, 1 Juli te Port Natal. Houtman, pass. 3 Juli Gibraltar. Maetsuycker, pass. 30 Juni Thursday Isles. Nieuw Zeeland, 2 Juli te Brisbane. Tegelberg, 3 Juli v. Zanzibar. HOLLAND— AMERIKA LIJN. Binnendijk, 2 Juni te Houston. Burgerdijk, 2 Juli te Londen. Bilderdyk, 2 Juli v. R'dam. Drechtdijk, 3 Juli te Liverpool. Damsterdijk, 30 Juni v. Vancouver. Edam, 2 Juli te Baltimore. Leerdam, 2 Juli v. N.-Orleans. Lochmonar, pass. 3 Juli Prawle Point. Maasdam. 30 Juni v. Boston. Narenta. 30 Juni te Curagao. Nieuw Amsterdam, 2 Juli v. New-York. Statendam, 2 Juli te Rotterdam. Tiradentes, 2 Juli v. New York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang, 2 Juli v. Barry. JAVA—NEW-YORK-LIJN. Glaucus, 2 Juli v. Amsterdam. Tawali, pass. 2 Juli Kaap de Goede Hoop. Weltevreden, 2 Juli te Hampton Rds. ROTTERDAM— ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki, t., 2 Juli v. B. Aires. Alpherat, 2 Juli v. Bahia. STOOMVAART MIJ OCEAAN. Memnon, 28 Juni v. Colombo. Patrocles, 3 Juli v. Marseille. Polyphemus, pass. 3 Juli Dungeness. Phrontis, 2 Juli te Amsterdam. Polydorus, pass. 4 Juli Prawle Point. Rhesus, 3 Juli te Suez. Theseus, 4 Juli v. Amsterdam. VEREENIGDE NED. SCHEEPVAART MIJ (HollandAustralië Lyn). Almkerk, t., 3 Juli v. Townsville. Aagtekerk, pass. 3 Juli Dungeness. Enggano, u., 4 Juli v. Bombay. (HollandBr.-Indië Lijn). Hoogkerk, 3 Juli v. Suez. Streefkerk, 3 Juli te Antwerpen. (HollandOost-Azië Lijn), Grootekerk, 3 Juli te Hamburg. Meerkerk, 2 Juli v. Kote. (HollandAfrika Lyn). Bloemfontein, 4 Juli v. Antwerpen. Heemskerk, 2 Juli te Kaapstad. Jagersfontein, u., pass. 3 Juli Ouesasnt. Meliskerk, 3 Juli v. Antwerpen. Nijkerk, 4 Juli v. Rotterdam. Springfontein, 3 Juli v. Durban. HOLLAND—WEST-AFR1KA LIJN. Maaskerk, pass. 4 Juli La Coubre. SILVER-JAVA PACIFIC-LIJN. Madoera, 2 Juli te Seattle. Modjokerto, 2 Juli v. Walvischbaai. EMZETCO LIJN. Jonge Johanna, 1 Juli v. Port Said. STOOMVAART MIi OCEAAN. Helenus, 2 Juli te Dairen. Laertes, pass. 4 Juli Gibraltar. Maron, 2 Juli v. Batavia. £eq£A£^eAicMeri HERHALINGSOEFENINGEN TE DEN HELDER. Op 14 Juli a.s. komen bij het Regiment Kust- Artillerie te Den Helder de dienstplichtigen van de lichting 1934 voor herhalingsoefeningen onder de wapenen. (De onderofficieren dier lichting op 7 Juli t.v.). „Deutsche Lufthansa'1 gaat re gelmatige weekdienst openen. Met toestemming van de Amerikaansche en Portugeesche regeering zal de Deutsche Lufthansa gedurende het tijdvak van mid den Juli tot eind October op het traject Lis- sabon—JIortaNew York opnieuw bij wijze van proef een regelmatigen luchtdienst over den Noord-Atlantischen Oceaan onderhou den, met telkens eenmaal per week een ver trek in beide richtingen Voor dit jaar staan 28 Oceaanvluchten op het programma. Het doel is aan te toonen, dat dfi technische voor waarden er zijn om een regelmatigen dienst met postdienst over den Noordelijken Atlan- tischen Oceaan te openen. Geen hulp aan aanvallers. In het te Ankar (Turkije) geparafeerde Fransch-Turksche vriendschapsverdrag ver plichten de beide landen zich, niet toe te treden tot eenig politiek en economisch ver bond en tot eenige combinatie, die tegen een van beide is gericht. Indien een der bei de partijen door een andere mogendheid wordt aangevallen, zal de andere partij geen hulp van welken aard ook verleenen aan den aanvaller. De beide landen verplich ten zich met elkaar overleg te plegen in dien de veiligheid in het Oostelijk deel der Middellandsqhc zee zou worden bedreigd. De geldigheidsduur van het verdrag is be paald op tien iaar, te rekei^n vanaf de uitwisseling der ratificatie-oorkonden. De Duitsche minister van eeredienst, Kerrl beeft een verordening uitgevaardigd, waar bij de vrijheid der kerken verder wordt be perkt. De activiteit van parochiale groepen in de kerkelijke administratie wordt onwet tig verklaard. Het eerste vliegtuig van de nieu we ltjn gestart. Onder zeer groote belangstelling is Zon dag te Tjililitan (Ned. Indië) de Austra- liëlijn geopend. Bij het vertrek van het eer ste vliegtuig waren zeer vele civiele en mi litaire autoriteiten aanwezig, o.a. waren aanwezig de voltallige raad van Ned.-Indië, de commandant der zeemacht, viae-admi- raal Ferwerda, kolonel van Oyen, namens den legercommandant, terwijl ook de Brit- sche consul-generaal door zijn aanwezigheid van zijn belangstelling blijk gaf. Uit Bandoeng waren twee vliegtuigen met genoodigden gekomen. Het vertrek van het vliegtuig werd voor afgegaan door een sobere plechtigheid, waarbij de heer Nieuwenhuis en de direc teur van verkeer en waterstaat, ir. van Haeften, een rede hielden, zegt de N.R.C. Het vertrek. Om 13.05 uur steeg het Lockheed-toestel op. Inzittenden waren de bestuurder Van Messel en de passagiers Kuneman, lid van den raad van Nederlandsch-Indië, ir, van Haeften, directeur van verkeer en water staat, de heeren Nieuwenhuis, van de K.N.I..L.M., Van Bovene, hoofdredacteur van „Aneta", en de directeur van den luchtvaart dienst in Nederland. Na een eere-rondje te hebben gemaakt, ver dween- het toestel in de richting Soerabaja. Het toestel heeft in Ned. Indic 75 Kg. post meegenomen, naar schatting 15000 k 17000 brieven. Uit Europa was er 73 Ko. post. Om 15.25 kwam het toestel te Soerabaja aan, vanwaar men twintig minuten later weer vertrok. Van de zijde van het publiek bestond groote belangstelling. Autoriteiten waren echter niet aanwezig. Via den Passar is de reis naar Port Dar win voortgezet. Van hier vertrok men weer gistermorgen om 13.25. Bij de voorraadvorming zijn de belangen van den landbouw slechts ten deele richtsnoer. De Regeering is voornemens de bevoegdheid om handel en industrie te verplichten tot het vormen van oorlogsvoorraden van grondstoffen voor de voeding van mensch en dier te ontleenen aan de Landbouwcrisis- wet 1933. Omdat de in de Landbouw-crisis- wet vervatte bevoegdheden slechts zijn verleend om toegepast te wor den ten behoeve van de belangen van den landbouw en niet ontkend kan worden, dat voor deze bevoor rading slechts ten deele de belangen van den landbouw richtsnoer zijn, is een wetsvoorstel in voorbereiding waarbij machtiging wordt verleend de bevoegdheden ingevolge de Land- bouw-crisiswet.tijdelijk ook toe te passen voor het treffen van die maatregelen, welke een doeltreffen de voorbereiding van de voedselvoor ziening in oorlogstijd eischt. Bijzonderheden omtrent de voornemens tot het aanleggen van deze voorraden kunnen in dit stadium, waarin de geheele regeling nog een onderwerp van bespreking uit maakt met vertegenwoordigers van den han del, niet medegedeeld worden. Slechts kan wordefi opgemerkt", dat het in de bedoeling ligt van granen voor menschelijke en dier lijke voeding dusdanige voorraden aan te leggen, dat weliswaar bij volledige afslui ting geen voortzetting van de voorziening op den voet van vredestijd zal zijn gewaar borgd, maar dat toch de ergste gevolgen ecner afsluiting op dit gebied zuilen zijn weggenomen. De kosten, welke deze voorraadvorming met zich medebrengt, moeten en kunnen naar de meening der regeering verhaald worden op de consumenten. Het gaat hier om een zeer concreet on derdeel van de economische weerbaarheid. n.1. de bevoorrading ten behoeve van de voedselvoorziening, waarbij het niet onbil lijk kan worden geacht, dat ieder naar ge lang van zijn consumptief aandeel in de kosten bijdraagt. De verplichte voorraadvorming zal bij het stelsel, dat op het oogen- blik in overweging is. tot een hoo- geron prijs voor de Nederlandscbe producten aanleiding geven. Men moet zich evenwel niet voorstellen, dat deze prijsverhooging van groote beteekenis zal zijn. Zoolang de crisis-maatregelen gelden, zal bij de prijsbepaling van de Nederland scbe vechouderijproducten daarmede van overheidswege rekening kunnen wórden ge houden. Wanneer er geen crisismaatregelen meer zullen zijn, zal de overheid echter niet meer over het middel beschikken om een correctief aan te brengen. Aangezien even wel het opheffen der crisis-maatregelen wil zeggen, dat voortaan een voldoende prijs zonder ingrijpen van overheidswege verze kerd is. zal dit voor de veehouderij geen groot bezwaar medebrengen, te minder, waar het toch ook voor haar van groote beteekenis moet worden geacht, dat in tij den van mobilisatie of oorlog over voeder- artikelen kan worden beschikt. AXNA PAÜLÜWEA Bij K. B. van 2 Juli is aan G. J. Lovink, op zijn verzoek, met In gang van ,31 Augustus 1938, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Anna Faulowna, met dankbetuiging voor de goede dien sten door hem als burgemeester be wezen. De vischkwestie. Ons bericht „een pleister op de wonde", waarin we vermeldden, dat zij die wonen aan een der verboden vischwateren tegen, een gering bedrag verlof kunnen krijgen van de H.S.V. om in dat water te mogen visschen, behoeft eenige aanvulling. Deze bepaling geldt n.1. alleen voor Zandvaart en Krommetocht (dus niet voor het Balg kanaal) en het verlof wordt dit jaar ver leend van 1 Juli tot 31 December, maar gaat de volgende jaren op 1 Juni in, om eveneens op 31 December te eindigen. Athletiek. In de Nederlandsche ploeg, welke is samengesteld voor den landenwedstrijd tusschen de Nederlandsche en Duitsche da mes (athletiek), welke op 10 Juli a.s. door Minerva te Rotterdam zal worden ge organiseerd, zal op het nummer hoog springen uitkomen onze plaatsgenoote Mej. Nel van Balen Blanken. W1ERINGEN Klink te Assendelft, Te Assendelft werden wielerwedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door onzen plaatsgenoot Dethmer Klink. Aan het verslag van deze wedstrijden in de Zaanlander is het volgende ontleend: Het was jammer dat de regenbui, die zich' halverwege den koppel wedstrijd in een mie- serig regentje uitstortte, oorzaak was dat de koppelwedstrijd ontijdig werd beëindigd. Tot op dat oogenblik werd er binnen den re cordtijd gereden en waren de voortdurende jachtpartijen werkelijk schoon om te aan schouwen. Vooral de Zaansche favoriet Bak ker reed dezen avond zeer sterk en zou ze ker samen met Evers een ernstige concur rent zijn geweest voor de favorieten Klink- van der Voort. Maar ook de Kennemerlan- ders GlasDuinveld gaven geen krimp. De ploegen Klinkvan der Voort, Bakker- Evers, DuinveldGlas en de Best—Rijnveld maakten den sterksten indruk. Wie evenwel de cours zou hebben gewonnen was nog niet te zeggen, ook al stonden Klinkvan der Voort met de punten aan de leiding. De kampioen van Noordholland, Dethmer Klink, heeft in de achtervolging gedaan wat wij voorspelden, lezen wij verder. Zonder al to veel moeite heeft hij n.1. Glas ingeloopen en nog wol voordat er drie kilometer was verreden. Nadat Glas door een snellere start aanvankelijk eenigen voorsprong nam liep Klink elke ronde een groot aantal meters in en ging reeds in de twaalfde ronde over Glas heen. Een prestatie, die bewees dat Klink op dit gebied zeker specialist is. Maar ook Klink's koppelgenoot van der Voort liet zijn goeden vorm overduidelijk blijken door de eigen-krachttoer over 10 km. te winnen na 'n felle eindspurt tegen Bak ker en Duineveld. Zoo hebben dus Klink en v. d. Voort te Assendelft prachtig werk verricht. Waarlijk, we zullen nog veel plezier van deze twee renneris beleven! Verkooping, Zaterdag had in café S. Zomerdijk een openbare verkooping plaats ten verzoeke van de erven van nu wijlen den heer L. Spaan der. Aangeboden werd: een woonhuis met garage, erf en aanbehopren, te Den Oever, Hofstraat 76, kad. Wieringen AN 2812, groot 2.80 Aren. Kooper de heer P. D. Spaander voor f 4250. Politie. Verloren: een gouden armband horloge, en een portemonnaie, inhoudende 50 ct. Inl. bij den gem. bode. ALKMAAR, 4 Juli. Aardappelen 47.40, aardbeien 40—70, aalbessen 1720, andijvie 0.502.40, bloem kool I 59, bloemkool II 24, doperwten 5.508.50, druiven 22—25, kropsla 0.501.40, komkommers 23.50, peterselie 11.80, per ziken 29, postelein 0.180.40, peulen 7.50 —12.50, rabarber 46.50, radijs 1.selderie 24.40, spinazie 0.160.91, snijboonen 12— 19. dubbele spercieboonen 16—20, tuinboo- nen 2—3.50, (omaten 5—6.50, uien 36, wor telen 5.5010.50, zwarte bessen 61. AMSTERDAM, 4 Juli. Veemarkt. 368 vette koeien, le kw. 74 —80 ct., 2e kw. 62—70 ct., 3e kw. 50^-60 ct. per Kg. slachtgewicht; 88 melk- en kalf- koeien f 200—275 per stuk, 84 vette kalve- veren 2e kw. 5462 ct., 3e kw. 4858 ct. p. Kg. levend gewicht; 88 nuchtere kalveren f 813 per stuk, 46 schapen f 2025 per stuk; 15 lammeren f 10—14 per stuk; 522 varkens, vleeschvarkens (90—110 Kg.) 61 63 ct., zware 5960 ct., vette 5859 ct. per Kg. slachtgewicht. Aangevoerd 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. PURMEREND, 5 Juli. Koien, totaal 190 stuks; 180 vette 63—72 ct. per Kg., gelde 110—200, melkkoeien 210 300, stieren 5256 ct. per Kg., 18 paarden 90210, 42 vete kalveren 30—50 ct. per Kg., 400 nucht. kalveren f 7—18. 154 vette varkens 5254 cent per Kg., magere varkens f 28—43, 290 biggen f 15— 24, 350 schapen f 15—27, 18 bokken f 3—15, 300 lammeren f 712. NOORDSCIIARWOUDE, 5 Juli. Aanvoer: 135700 Kg. aardappelen: Schot- scbe muizen 6.90—S.50, grooten 8.10—8.70, bl. eigenheimers 10.90—11.40, drielingen 4.40 6, kleine 1.602.80, 30 Kg. Tuinboonen 3.70, 2500 Kg., witte kool 6.50, 760 stuks bloemkool 4.506.70. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Juli. Aanvoer; 300.000 Kg. aardappelen: Schot sehe muizen 6.70—8.20, grooten 7.20—8.20. bl. eigenheimers 10.70—11.50, schoolm. 7.70 —8.50, drielingen 3.70—6.20, kleine 1.30-2.60. Aardbeien 6165 rent. tomaten A f 9.20 -10.90, R f 9.60—10.10, C.f 0.10, CC f 5.10, Druiven: Frankenthalers f 55, De veiling duurt .voort

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 6