Na twee jaar krijg A_ in Spanje Woensdagsche Mijmerij 1 Het is iets rustiger in Palestina Zes dooden bij auto-ongeluk In de zuiging van een spuikolk geraakt Marktberichten v Wordt Valencia een tweede Madrid? De Internationale Marinezeilwedstrijden Het kleinste Nederl. zeeschip op reis Uit onze omgeving V._v v- taRdii^nte fraga% GASPC>' De derde ideologie. De wereld is verdeeld in twee ideologieën en Prinses Baba heeft begrepen, dat dit menu een beetje eentonig wordt. Democra tie en dictatuur, en dictatuur en democratie. Je staat ermee op en je gaat ermeer naar bed Vroeger had je nog absolute heer- schers, verlichte despoten en tirannen, je had hertogdommen en aartshertogdommen, grootvorstendommen en keurvorstendom men, prinsdommen en graafschappen, baronieën, meierijen en markiezaten, ruw- aardschappen of een heptarchie, je had oligarchie en polyarchie, plutocratie en pantocratie, monocratie, autocratie en caesarisme, enfin een heel programma vol spannende specialiteiten, maar 't is tegen woordig zoo armelijk als in Speenhoff's lied: 's Maandags boonen, Dinsdags boonen, Woensdag boonen, Donderdags boonen... 't is zoo heerlijk, 't is zoo fijn, democraat of... niets te zijn. En zie, als de nood het hoogst is, is de redding het meest nabij. Prinses Baba sticht de derde Ideologie: de „aristocratische democratie". Als u het niet gelezen hebt, hebt u een heel belangrijk bericht gemist: Prinses Baba, de schalksche dochter van Sir Charles Brook (radjah van Serawak), echtgenoot van den Amerikaansche wor stelaar Gregory, wil in Nederlandsch-Oost- Indië een eiland koopen en het Babaland doopen. Haar echtgenoot zal dan radjah zijn en zij de rani (misschien zelfs een rani met een b er voor). Maar laten we ernstig blijven, want Baba blijft het ook. Zij heeft den staatsvorm, dien ze zich voor haar nieuwe rijk gedacht heeft, al precies voor oogen. Hoor wat ze daaromtrent aan de Amerikaansche pers heeft meegedeeld: het wordt een aristocratische democratie met een hof en véél uniformen. Het moet een eiland zijn waar veel inboorlingen wonen (de aardigheid is van het regeeren gauw af als je geen onderdanen hebt) en het moet er vol klapperboomen staan (want die vormen op de film óók altijd zoo'n alleraardigst décor). De aristocratische democratie van de Gregory-dynastie zal moeten beginnen met zich een wapenspreuk te kiezen. Niets ge makkelijker dan dat. Het professioneele verleden van den toekomstigen radjah wijst ons hier den weg. Geen andere wapenspreuk ligt méér voor de hand dan: Luctor et Emergo ik worstel en ontkom. Vervolgens zal de aristocratische demo cratie een parlement moeten kiezen en hier doet zich een eerste moeilijkheid voor. De vele inboorlingen, die Prinses Baba zich wenscht, zullen in de volksvertegen woordiging hun specifieke inboorlingen- belangen willen komen bepleiten, maar hoe op korten termijn aristocraten van hen te maken? Door den dagelijkschen omgang met den gewezen worstelaar, hun radjah, schieten ze natuurlijk al een eind in de richting en ook het feit, dat de zuster van Prinses Baba getrouwd is met den Londenschen band-leider Harry Roy waar borgt een snelle ontwikkeling van den nieuwen staat in aristocratische richting, maar de Prinses heeft met een buiten gewoon fijn instinct begrepen, dat de staat vooral veel uniformen noodig heeft, want de kleeren maken den man. Zoo zullen de inboorlingen van Babaland het tusschen- stadium dat wij, gewone stervelingen, plegen door te maken, overslaan en van géén kleeding direct overgaan op staatsie- kleeding. Op deze wijze zal Prinses Baba van Babaland met één slag aan eventueele onwilligheid van haar toekomstige onder danen den kop hebben ingedrukt, want de moderne ontwikkeling van de maat schappij heeft aangetoond, dat een burger, zoodra hij maar in uniform gestoken is. een gewillig meegaand en gedisciplineerd burger is geworden, en daarmee heeft z(j bewezen, dat zij alle kwaliteiten bezit om staatshoofd te zijn. Nu zou men verwachten, dat onze regeering met enthousiasme van haar plannen had kennisgenomen en haar, zoo niet Java of Sumatra, dan toch een der kleine Soenda-eilanden te koop had aan geboden. Maar nee, in Den Haag zijn ze weer spelbrekers. „De consul-generaal der Nederlanden te San Francisco vond het niet de moeite waard zich uit te laten over de plannen die Prinses Baba aan de pers heeft onthuld." Altijd dezelfde hooghartigheid! Weg aristocratische democratie. Alweer een illusie naar de haaien. Niks mkg tegenwoordig... Maar als Baba met haar plannen naar de concurrentie loopt, dan hebben ze spijt als haren op hun hoofd al is dat mis schien niet veel. De militaire opstand tot een in ternationaal conflict geworden. Verwoede strijd bij den grooten weg Teruel—Sagunto als inlei ding tot het groote offensief op Valencia. Franco heeft nog een zware taakl Op 18 Juli zal de tweede verjaar dag van het uitbreken van den op stand in geheel het rechtsche Spanje met groote feestelijkheden gevierd worden. Generaal Franco zal op dien dag een boodschap tot het Spaansche volk richten. Hebben de rechtschen in 1936 ongeveer half Spanje kunnen bezetten, in 1937 is ook het noordelijk deel veroverd, terwijl zij in 1938 erin geslaagd zijn de kust te bereiken. De bloedigste episoden in dezen burgeroor log zijn wel geweest de strijd bij Teruel en Lerida. Maandenlang heeft Franco getracht Madrid te veroveren, doch dit is niet gelukt. Thans is de militaii-e opstand, welke 12 Juli 1936, na den moord op den leider der mo narchisten in hot Spaansche parlement, fei telijk uitgegroeid tot een intex-nationaal con flict, waarin volgens veler opvatting Franco slechts de marionet van Mussolini en Hit- Ier is. Hoewel ontegenzeggelijk de kansen der x-echtschcn het beste zijn, is de afloop ,van dezen bloedigen strijd nog moeilijk te voorspellen. Er kan nog van alles gebeuren! Nieuwe bombardementen. Gisteravond heeft de rechtsche luchtmacht bij verrassing het gebied van Gi-ao en de omstreken van Valencia gebombardeerd. Men weet nog niet, wat de aangerichte Schade is. Ook het stadje Sitges is gebombardeerd. Er schijnt een buitenlandsch schip, van nog onbekende nationaliteit te zijn getrof fen. Carthagena is twee maal gebombardeerd. Autoriteiten trachten het gebied der wanordelijkheden te beper ken. Volgens de laatste belichten uit Jeruza lem blijft de toestand gespannen. Gisteren is weer een persoon, de imam van de Omar moskee, gedood en enkelen zijn gewond. Het aantal aanslagen neemt af. Voor een winkel in het centrum der stad ïs een bom ontploft, waardoor twee passee- rende Joden exmstig gewond werden. De dader nam op zijn fiets de wijk. De autoiiteiten trachten het gebied van de wanoi-delijkheden te bepei-ken. Zoo is de grens tusschen Palestina en Tx-ansjordanië gesloten, terwijl de grensposten verstei'kt zijn. Twee Joden zijn gewond door de ontplof fing van een bom aan den ingang van een papiermagazijn, dat achter het bureau van Reuter te Jeruzalem ligt. Te Acre zijn gisteren twee ter dood ver oordeelde Arabieren opgehangen. Gisteravond werd uit Noord-Palestina groote militaire bedx'ijvigheid gemeld. De troepen, de politie en de manschappen van de grenswacht van Transjordanië zijn voort durend waakzaam. Het kwam verscheidene malen tot een treffen met rebellen, die, naar men gelooft, verliezen hebben geleden. Langs de noordelijke grens patrouilleei'den vliegtuigen, die met machinegewei-en de berghellingen bestookten. 'Autobus reed, wiclrijdster aan en daarna een huis. Boven dien vele zwaargewonden. Ter hoogte van de gemeente Haaren bij Aken (Duitschland) is een ernstig auto ongeluk gebeurd, waarbij zes personen het leven verloren liebben en twintig deels ernstige verwondingen opliepen. Het ongeluk ontstond, doordat een auto bus op de hellende straat voor den ingang van het dorp tegen een wieirijdster aan- Volgens de eerste berichten zijn 24 per sonen gedood en 36 gewond. Van de fronten. Felle gevechten worden geleverd in de Siërra Espadan over een front van 20 K. M. In de provincie Teruel zijn de krijgs verrichtingen minder fel geworden. Voorbereiding tot offensief op Valencia. Het is duidelijk dat vele operaties der rechtschen thans bedoeld zijn als inleiding tot het groote offensief op Valencia. Zij zetten er alles op om den grooten weg Te ruel—Sagunto te bereiken. Valencia bereidt zich nu reeds voor op den komenden stx-ijd. De Valencianen leg gen reeds een ijzeren gordel van verdedi gingswerken aan om hun voorsteden te be schermen. Zal Valencia een tweede Madrid worden? Franco komt nu voor het dichtst bevolkte gedeelte van Spanje te staan,, zoowel in Catalonië als aan het Valencia-front. De 4 Catalaansche provincies tellen nog te zarnen een bevolking van pl.m. 3 millioen inwoners: tellen wij daarbij het aantal vluchtelingen uit Aragon en de provincie Castellon met de x-epublikeinsche soldaten, welke via Frankrijk wederom Catalonië binnenkwamen, dan komt men op een bevolking van 3,5 millioen inwo ners. De sector Valencia met zijn voorsteden tel len 1.077.253 inwoners. Met Catalonië te za rnen dus ruim 4.5 millioen inwoners, waar van ruim geschat 1,25 millioen weerbara mannen zijn. De beide partijen zullen thans hun krach ten in een eindstrijd met elkander kunnen meten; de uiteindelijke beslissing zal dan moeten vallen en blijken zal of de republi keinen zich hersteld hebben na twee jaar strijd, of dat een nieuw oorlogsjaar van bux-- gex-strijd wederom ingeluid wordt. reed en bij het uitwijken tegen een huis aanbotste. Hierbij werd de autobus aan de x-echterzijde opengescheurd. Vijf inzittenden waren op slag dood, evenals de wieirijdster. De inzittenden waren oudstrijders met hun familieleden, die een tocht naar de slagvelden in België wilden maken. De bot sing met het huis was zoo hevig, dat het gebouw moest worden gestut. De chauf feur van de autobus, die een verwonding aan het hoofd gekregen had, vei'klaarde, dat de remmen geweigerd hadden. Tragisch v er drinking s geval te Schellingwovde. Gistermiddag is een schippers knecht, die naar de Oranjesluizen roeide en niet bemerkte, dat de spuikolk open stond, met zijn boot in de zuiging terecht gekomen. De boot sloeg om, waardoor de jon gen in het water terecht kwam en verdronk. De schipper was 's ochtends met zijn ge zin aan wal gegaan, na den knecht, den 18-jarige Olijve, gezegd te hebben aan boord te blijven. Deze heeft zich hieraan echter niet gestoord, met het noodlottige gevolg, dat hij met een roeiboot in de zui ging gei-aakte en verdronk. LIJK VAN VROUW AANGESPOELD OP TEXELSCHE KUST. Gistermiddag omstreeks half vier is bij Cocksdorp op Texel, ter hoogte van paal 29, het lijk aangespoeld van een vrouw van 25- tot 35-jarigen leeftijd. Het signalement van hot slachtoffer luidt: lang 1.67 meter, van flink postuur, gekleed in zwarte ja pon met een blauwe falcon-mantcl. Zwarte kousen en lage zwarte schoenen met hooge hakken. Aan de linkerhand van het slacht offer bevond zich een gouden zegelring met de letters H. Z. of H. N„ aan de rechter hand werd een gouden ring met steentjes aangetroffen. Het lijk is onder politie-toezicht naar Den Burg overgebracht. Duitschland leidt. De derde race om den marinebeker te Kiel werd gister gezeild. Luitenant T. Z. Koppenhagen (Duitschland) werd eerste in 1 uur 53 min. 26 sec., gevolgd door Italië (1 uur 53 min. 58 sec.), Engeland (1 uur 54 min. 52 sec.), Frankrijk 1 uur 54 min. 53 sec.) en Nederland (1 uur 55 min. 31 sec.) Verder kwamen nog aan polen, Zweden, Tux-kije, Dencmaiken en Roemenië. Heden wordt de vierde en laatste x-ace gezeild. Duitschland leidt nxet-33 punten. Voor Italië 16.5 punt en Nederland met 9.54 punten. Het kleinste Nederlandsche zeeschip, de „Jan Carstensz" genaamd, en dat bestemd is voor de kustvaart in Ned.-Indië, is, aldus het Hsbl., gistermiddag van Rotterdam naar Batavia vertrokken. Het scheepje meet 164 ton en is gebouwd op de werf van P. Boele te Bolnes in op dracht van de Nederlandsch Nieuw-Guinea Petx-oleum-Maatschappij. Het staat onder bevel van den kapitein, den heer H. J. Coops. De equipage bestaat bijna uitsluitend uit officieren, die te Singapore deel zullen uitmaken van de daar liggende zeeschepen der Shell. Bij het vertrek deelde de heer Cooks ons mede, dat de „Carstensz" en snelheid kan ontwikkelen van tien mijl. De verwachting is, dat men op 29 Juli te Port Said zal arri- veeren Van daar zal linea recta naar Sin gapore worden gevaren, waar de beman ning door een andere zal worden vervan gen Wanneer onderweg zich geen moeilijk heden zullen voordoen, zal de „Jan Car stensz" 31 Augustus te Singapore arrivee- ren. TbiiduLu&i&jioAt POSTDUIVENVEREENIGING V.O.P. Zondag hield bovengenoemde vereeniging haar le wedvlucht voor jonge duiven vanaf Zevenbergen; in concours 283 vogels, welke werden gelost om 8 uur, afstand 154 km. Prijzen werden als volgt verdiend: J. de Ruiter le, 3e, 4e; Giezen 2e, 6e, 14e, 25e; J. Fillerup 5e; H. de Vroome 7e; M. de Boer 8e, 15e; Koorn 9e; Bontes 10e, 19e; W. de Boer 11e, 24e; J. Bruin 12e, 18e; W. de Rui- te© 13e; J. Buis 16e; G. J. de Wit 17e; Gies- bers 20e; H. v. der Wal 21e; A. de Ruiter 22e; J. Boon 23e. Tevens werd gevlogen vanaf Laroghe Mi gennes, afstand 530 km. De duiven werden ge lost om 5.45 met Z.W. wind; in concours 50 vogels. De eerste vogel bereikte zijn hok om 3.16.37 en de 13e of laatste prijsvliegende duif om 4.55.20. Prijzen werden verdiend door: H. v. der Wal le, 6e; J. de Ruiter 2e; P. Post 3e 5e; A. Koorn 4e, 12e; J. Boon 7e; Giesen 8e, 9e, 10e, 13; Giesbers 11e. Hiermede behaalde de heer Giezen het hoogst aantal punten en rangschikt zich weer boven aan de lijst. POSTDUIVENVEREENIGING VICTORIA. Zaterdag 1.1. werd door bovengenoemde or ganisatie gevlogen vanaf Limoges, 831 km (Frankrijk), waarvoor 31 duiven waren inge- korfd, en waarvan als de weergoden mede werken, een mooie ééndagsvlucht gehouden kan worden. De radio maakte 's morgens bekend dui ven los 5.50 uur, Zuidelijke wind, mooi weer wat ten onzent niet gezegd kon worden, want ze liepen met zware duivenharten rond. La ter werd het weer iets beter, en was er ge gronde hoop alsdat de eerste vogels tegen 6 uur zouden arriviereen, wat dan ook bewaar heid werd. De eerste vogel ging om 5.14 n.m. door de finish, spoedig gevolgd door meer deren, want om 22 uur waren ook 22 vogels thuis. De prijzen en punten werden verdiend door de navolgende leden: P. Haan le, 4e, 8e; C. Bruin 2e; Th.- F. J. Goossen Snr. 3e; D. Ramler, 5e, lle; Duin- ker 6e, 7e, 10; W. v. Leeuwen 9e prijs. Hier volgen nog de verdiende punten voor het te behalen kampioenschap en alge meen kampioen oude duiven. Punten voor het eerstgenoemde: C. Bruin 156; HamDuinker 133; A .de Wolf 82; v. Leeuwen 80: Bak 69; en voor kampioenschap: C. Bruin 470; Duin ker 308; de Wolf 306; J. Kramer 285; Ham 276; L. Bak 247; v. Leeuwen 233; Ramler 217; Boon 205; Goosen Snr. 110. Rest bene den 100 punten en nu nog naar Bordeaux. Zondag werd met de Juniores vanaf Dor drecht gevlogen, afstand 128 km, welke om 8 uur in vrijheid gesteld met Westen wind. Hiervoor waren ingekorfd 190 duiven, welke met wolken boven Den Helder verschenen, dus wat neerkwam op een grrjpvlucht. De eerste vogel ging om 10.7.14 en de 25e om 10.8.58 door den constateur. Onderstaande liefhebbers kwam voor prij zen en punten in aanmerking: P. Ham 1, 4, 5, 8, 11, 23, 25, welke deze week 2 stuks le prijzen wist te behalen; Duinker 2, 3, 6, 16, 17; A. de Wolf 7, .10, 15; D. Ramler 9, 14, 18, 19, 20; C. Bruin 12; J. Kramer 13, 22; H. Boon 21; Th. F. J. Goosen Jnr. 24e prijs. A.s. Zaterdag inkorven voor R'daal. JULIANADORP. Gevaarlijke stoeipartij. Maandagavond geraakten een paar jeug dige personen, werkzaam op het bloembol len bedrijf van den heer P. A. de Groot aan de Kortevliet alhier, met elkaar aan het stoeien. Dit is op zichzelf niets bijzonders, maar in dit geval toch wel vermeldens- waard. AI stoeiende zijn de partijen name lijk gevallen, één der jongens, G.H. viel met zijn hals op den scherpen kant van een wieder. Hierdoor ontstond een tamelijke ver wonding, die nogal wat bloedverlies tenge volge had. Oogenblikkelijk werd hulp van omwonenden ingeroepen, die een vooi-loopig verband aanlegden. Vervolgens is men met den getroffene naar Dr. Swaters gegaan, welke de wonde behandelde. Daarna kon de patiënt naar huis tenxgkeeren. Een en ander bracht de gemoederen in de buurt in beweging, alhoewel men eigenlijk niet wist wat er wel aan de hand was. Overigens is eenige voorzichtigheid toch wel geboden. Een aanrijding, welke goed af liep. Gistermorgen reed achter de A.T.O.-bus naar de richting Alkmaar, de bestelwagen van den boter- en kaashandelaar J. W. S. alhier. Ter hoogte van de Malerij „De Hoop" zou de heer S. de auotbus passeeren, doch kwam toen in aanrijding met een van de tegenovergestelde richting komende luxe auto, waarin een tweetal Leger des Heils zusters gezeten waren. Begrijpelijkerwijze was er spoedig veel publiek ter plaatse, ook de passagiers kwamen uit de bus. De schade viel nog al mee, de voox-bumper van de luxe auto was beschadigd en beide wagens hadden eenige deuken opgeloopen. Een der zusters had nog eenig letsel beko men. doch overigens liep het best af. Na eenig ovexdeg tusschen beide bestuurders, werd gezamenlijk naar de Blauwe Keet ge reden om de schade te hei-stellen en nader te i-egelen. Arbitrale uitspraak Bloembol- lenbedrijf. Naar men ons mededeelde, heeft de arbi ter, de heer J. J. G. S. Talkema, in zijn uitspraak in 't arbeidsgeschil in het bloem- bollenbedrijf te Kocgras-Julianadorpbe paald, dat voor de bedrijven der tot arbi trage verplichte bloembollenkweekers even eens het conti-act. afgesloten met de L.T.B., te Koegi'as-Julianadorp, van toepassing zal zijn. ANNA PAULOWNA SCHOOLZWEMWEDSTRIJDEN. Voor den derden maal zal de Z.V. Het Oude Veer te Anna Paulowna in het bad van Het Witte Kruis de jaarlijksche zwem wedstrijden tusschen de lagere scholen van Anna Paulowna en Wieringerwaard orga- niseeren. Ook dit jaar wordt het jeugdfestijn vlak voor de zomervacantie gehouden, n.1. op Woensdag 20 Juli des middags om half drie. Het programma omvat: 25 meter schoolslag meisjes. 25 meter schoolslag jongens. duiken en springen meisjes duiken en springen jongens 4 x 25 meter estafette voor school ploegen (2 j. en 2 m.) Behalve personeele prijzen heeft de wed strijd tot inzet den O.V. wisselbeker, die drie maal achtereen of vier maal in het ge heel moet worden gewonnen om definitief in eigendom aan een school te komen. In 1936 won school II (Breezand) den be ker. In 1937 school 1 (Kleinesluis). Ten einde een groote school geen onrede lijke voorsprong op een kleine school te ge ven tellen op de persoonlijke nummers slechts de tijden en punten vxrn de beste twee van elke school mee voor oen beker. De wedstrijden worden door demonstraties van O.V. leden afgewisseld en zijn voor schoolkindei-cn gratis toegankelijk. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. verleenden vergunning aan: N. V. v.h. L. van Staalduinen te 's-Gra- venzande voor den bouw van een dubbel- woonhuis aan den Meerweg en aan J. Koole voor het bouwen van een dubbclwoonhuis aan de Molenvaart. W1EB1NGEN De verdedigingswerken gefilmd. Apparaat in beslag genomen. De verdedigingswerken te Den Oever en Kornwerderzand schijnen nog al in de be langstelling van buitenlanders te staan. Maandag werd vanuit een automobiel te Kornwerderzand bij de sluizen gefilmd. De marechaussee zag dit, doch kon de wagen niet aanhouden. Het nummer werd geno teerd en tevens werd Den Oever opgebeld, alwaar de rijkspolitie gex-eed stond om de auto aan te houden. Het bleken twee heeren te zijn afkomstig uit Duitschland, die naar het bleek geheel te goeder trouw hadden gehandeld. Niette genstaande dit werd het mooie filmapparaat in beslag genomen. Ouden van Dagentocht. Gisteren arriveerden te Den Oever de Ouden va(n Dagen uti de gemeente Oterleek onder leiding van den burgemeestër dier gemeente. De sluiswerken werden bekeken, terwijl tevens het monumefit op den afsluit dijk werd bezichtigd. Hoogst voldaan ver lieten de oudjes wederom Den Oever. Begin van brand. Zaterdagavond ontdekte de sluisknecht S. Gorter een begin van brand in een motor- vlet van de fa. Bosker. De heer G. wist het brandje nog juist op tijd met 'n paar em mers water te blusschen. Had de heer G. een en ander niet opgemerkt, dan was de vlet er beslist aangegaan, daar zich nog een flinke hoeveelheid benzine in de tank be vond. PURMEREND, 12 Juli. Gemeentel. Kaasbeux-s. Verhandeld 18 par tijen, wegende 71.000 Kg., handel matig, hoogste prijs f 12.50. 1 stapel volvette 24.50. 1237 Kg. boter f 1.281.35 per kilo. Run deren, totaal 530 stuks: 270 vette koeien) 6072 ct. per kilo, matig; 155 geldekoeien f 110210 per stuk, matig; 25 melkkoeien f 210—300 per stuk, matig; 40 stieren 52—56 ct. per kilo, matig; 13 paarden f 90160 per stuk, stug; 59 vette kalveren 3050 ct. per kilo, matig; 298 nuchtere kalveren voor de slacht f 5—12 per stuk, vlug, idem voor de fok f 1118 per stuk, vlug; 181 vette vax'kcns voor de zouterij en voor de slacht 5557 ct. per kilo, vlug; 84 magere var kens f 2842 per stuk, matig; 501 biggen f 1524 per stuk, matig; 665 schapen f 16 25 per stuk, matig; 35 bokken f 313 per stuk, matig; 600 lammeren f 311.50 per stuk. Kipeieren f 3.504, eendeieren f 2.80, per 100 sluks, 3100oude kippen en hanen 3540 ct. per kilo, konijnen f 0.501.65 per stuk, 1600 eenden f 0.200.50 ct. per stuk, duiven 40 ct. per paar. 9200 N.H. blauwen 6067% ct. per Kg., 4400 jonge hanen: witte 371/2—42% ct., roode 371/2—45 ct. Coöp. Centrale Eierveiling. 60.000 eend eieren f 2.85—2.90, 85.000 kipeicren: 70—80 Kg. 3.90—4, 65—66 Kg. 3.80-3.90, 63—64 Kg. 3.65—3.85, 60-62 Kg. 3.65—3.70, 58—59 Kg. ,>.60 3.6.». 5657 Kg. 3.503.60. WARMENHUIZEN, 12 Juli. Sehotsche muizen f 4.10—5.80, grove 4.20 4.50, drielingen 45.20, eigenheimers 6.90 —7.80, zilvernep 5.90—7. Aanvoer: 76.800 Kg. aardannelen, 250 Kg. zilveruicn. BROEK OP LANGENDIJK. 13 Juli. 280.000 Jvg. aardappelen: Sehotsche mui zen 44.70, grooten 44.20, bl. eigenhei mers 5.407, drielingen 2.604.20, kleine 1'°?2-50;. tuinboonen 3.404.40, slaboonen 29.50, snijbooncn 30.De veiling duurt voort. NOORDSCHARWIOUDE. 13 Juli. Sehotsche muizen 45.80, grooten 4—4.10, bl. eigenheimers 5.506.70. drielingen 2.80— 3.90. kleine 0.602.10, zilverdriclingen 4.70, zilvernep 6.60—7.20, tuinboonen 2.50, witte kool 0.80—1.90. bloemkool 4.40—11. LUCHONgt* (T p ANnnoï ANKRIJK £rt 3*^. SOUTAN A BeNABAnRt SARA ALCORI montalban^ t .'-JALIAQA ALBARRA'CIN f VA <s>. s.mXteo ®>TERUEl5< ALBOCACni lapuêbJ MÓREILA ,fe' {^TB..... ""■^babbastbo I AUCANIZ f «CANpF.SA 1 ^*V,« SRtSfl \CALAN04 Wj FRONT OP 1 APRIL FRONT VAN t APRIL TM IMF) FRONT VAN 1MEI TOT HEDEN OVERZICHT DER MILITAIRE ^OPE-R ATIE 5iN SPANJE [OOST FRONTj^

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 3