Op naar de Vierdaagsche.... Roekeloosheid eischt slachtoffers Postvluchten op Indië Koningin Maria van Roemenië begraven De loonen in het Geestmerambacht Extra toewijzing van kalveren Eogelschen werpen zich op ons haringafzetgebied Minister Steenberghe te IJmuiden Lijk aangespoeld bij Schiermonnikoog De dood in het water Communisten willen zelfstandige buitenlandsche politiek Een nieuw portret van de Koningin Op één dag 4200 K.M. PUBLICATIE Levering Spek te IJmuiden. Tegen het bombardeeren van open steden Vliegtuigen botsen HET WANDELEN ZIT DEN NE DERLANDERS IN HET BLOED. Theorie en practijk van hettwan- delen. Morgen zal de Vierdaagsche weer beginnen, de beroem de wandeltocht in de omgeving van Nijmegen, waaraan duizenden tip pelaars uit tal van landen van Eu ropa deelnemen. In verband hier mee is 't zeker interessant over de theorie en de practijk van de wan delsport het een en ander te verne men. De wandelsport bloeit!! En dat is in deze dagen van jachten niet auto s, vliegtuigen, treinen en andere vervoermiddelen, waarin men zich gemakkelijk uitstrekt en op de plaats van bestemming aankomt, zonder zich vermoeid te hebben, een gelukkig ver schijnsel. Het is een bekend feit, dat geen sport zulk een voortreffelijke circulatie der bloedsomloop bevordert en de spieren zoo algemeen ontwikkelt, als de wandelsport. In den goeden ouden tijd zagen onze voor ouders ook niet op tegen een fikschen marsch; slechts de ouden van dagen, de ge- brekkigen en de kinderen gingen per trek schuit of per diligence. De jongelieden draai den er hun hand' niet voor om, om even van Haarlem naar Amsterdam, of van Nij megen naar Arnhem te wandelen en de volwassenen, die het zuinigjes aan moesten doen, wandelden ook liever. De natuur herneemt haar rech ten. Tegenwoordig denkt men hier niet meer aan, Wandelde men in oude tijden meer dan tegenwoordig, het houden van lange afstandsmarschen kende men in die dagen niet; dat is iets van den modernen tijd en waarschijnlijk een reactie op de wel zeer comfortabele wijze, waarop men tegen woordig reizen kan. Zoo ziet men: de na tuur herneemt toch steeds haar rechten. Het wandelen zit den Nederlander echter in het bloed en vooral in de 17de en 18de eeuw was de wandelsport een geliefd volks vermaak. De Amsterdammers wandelden bij voorkeur langs hun prachtige grachten en wij kunnen ons dat heel goed voorstel len, wanneer we die mooie boomenrijen langs het water bewonderen. De „Krokjesdag". Het waren echter niet alleen de Amster dammers, die van een wandelingetje hiel den. Zeer bekend was vroeger de „Krok- jes-dag" in Haarlem. (Jmtrent de herkomst daarvan tast men in liet duister., maar het is waarschijnlijk, dat men hier met een ver bastering te doen heeft, en dat het gebruik afkomstig is van een processie uit de Mid deleeuwen, die men de ;,parochiesdagcn" noemde., welk woord verbasterd is tot „prok- kies-" en later tot „krokjesdag": Wij mogen hierbij niet vergeten te vermelden, dat ook de vrouwen in die dagen uitstekende tippe laarsters waren. Het wedloopcn van vrouwen en meisjes was in vroeger dagen een bijzondere attractie van de volks feesten. Trouwens, hardloopers wa ren in vroeger dagen toch véél in trek en men had er typen onder, die groote vermaardheid genoten. Die heeren hadden de gewoonte, zich in een zot costuum, liefst met bellen te steken, ja. men had zelfs hard loopers op krukken, en in het begin van de vorige eeuw was er ook een echtpaar, Ditmar van Saksen-Gothg, dat dit edele beroep uitoefende. Hoe het „zakloopen" ontstond. Onze voorouders kenden ook veel varia ties in het loopen. Zoo was het „blindloo- pen" een groote attractie. De bedoeling daarvan was, dat een der geblinddoektcn in het water terecht kwam. Ook het zakloo pen was een waar volksvermaak en ook tegenwoordig wordt het nog wel gedaan. Weinigen zullen weten, dat het oorspron kelijk een Gricksch spel was, waarbij men niet in, maar op de zak liep, die geheel glad gemaakt was en opgeblazen, zoodat het een groote kunst was er op te kunnen blijven sfcian. Steltloopcn is een liefhebberij, die de kinderen van tegenwoordig ook nog wel kennen en dan is er tenslotte pog de be faamde pantoffelparade, die vooral in dor pen nog bestaat. Het is het heen en weer loopen in de hoofdstraat om elkaar te zien en te begroeten. Nadat het wandelen een tijdlang in on bruik geraakt was, is het thans weer een van de belangrijkste sporten in Nederland geworden, niet het minst door de befaamde vierdaagsche, die ook dit jaar weer in de omgeving van Nijmegen gehouden zal worden. Uit alle deelen van Europa, maar hoofd zakelijk uit Frankrijk, België, Noorwegen, Zweden en Duitschland. komen de deelne mers reeds naar Nederland, om op den grooten dag gezamenlijk te kunnen ver trekken. Interessante cijfers. Geen wonder, dat het wandelen zoo zeer1 in den smaak valt. want geen sport, die gezonder is en de spieren meer in bewe ging brengt. De vele schreden, die men da gelijks aflegt, zijn zoozeer tot levensgewoon te geworden, dat men er nauwelijks nog acht op slaat. Men heeft vastgesteld, dat de leng te der schreden der menschen overeenkomt met de maat van de halve hoogte van den grond tot zijn oog. De menschen dus, die 160 a 190 centimeter lang zijn. maken slap pen van 80 k 95 centimeter. Jongemannen van een jaar of twintig maken stappen van 80 a 83 centimeter. Tachtig centimeter is immers de gewone lengte van den militai ren pas. Wanneer de mensch moe wordt, worden ook zijn stappen korter. Na tuurlijk wel weinig, maar gemiddeld toch 3 centimeter. Hoe sneller de mensch loopt, des te langer worden zijn schreden. Voor de lengte van de passen toch is de houding van het lióhaam doorslaggevend. Voor een afstand, die men in een goede, rechte houding in 100 passen aflegt, heeft men bjj gebogen houding 106 passen noodig. De wandelaar, die rechtop loopt, kan zich. dus menig stap be sparen. Wat de loopsnelheid betreft, gaan bij het vlugste loopen ongeveer 180 stappen in één miftuut. De ge trainde wandelaar daarentegen legt in den regel 150 centimeter per se conde af en komt in dit tempo bijna een kilometer verder in 'n kwartier. Sierlijke voetjes. Interessant zijn ook de waarnemingen, die men ten opzichte van het plaatsen van de voeten bij de vrouwen gedaan heeft. De meeste vrouwen loopen zóó, dat de punten van de voeten recht naar voren gericht zijn, wat de meest natuurlijke houding der voe ten. is. Bijna de helft der vrouwen zet ech ter de voeten naar buiten, wat misschien wel aardig en sierlijk staat, maar wat tegenna- tuurlijker is! Ën dan zijn er tenslotte ook vrouwen genoeg, die de voeten naar binnen zetten, wat buitengewoon leelijk staat. Nu spreekt het van zelf, dat de mensch, bij het wandelen kracht gebruikt. Met behulp van een speciaal voor dit doel vervaardigd ap paraat, heeft men belangrijke waarnemingen gedaan en vastgesteld, dat een gewone wan delaar, die vijf kilometer per uur loopt, per uur 20.000 K.G.M. verbruikt. Dit is heel wat, wanneer men bedenkt, dat één K.G.M. de kracht is, die men noodig heeft om in 1 se conde 1 K.G. 1 meter op te heffen. Ook zuur stof verbruikt de wandelaar in hooge mate. Per minuut heeft hij een toevoer van 1,06 li ter noodig. Zoo blijkt dus wel, welk een uitstekende sport het wandelen is en al mogen de tip pelaars van de vierdaagsche dan al ver moeid aan het einddoel komen, met voldoe ning zullen ze naderhand op hun prestaties terugzien M. V. Motor zonder rijbewijs maakt e r» fju i.' :j8é^OOc rare sprongen. Het verkeer van het afgeloopen week-end eischt een doode Zaterdagmiddag werd de heer C. Kaempf, hoofd der school te Uffelte, die op zijn mo tor den rijksweg langs de Drentsche hoofd vaart overstak, door een auto, bestuurd door een taxi-chauffeur, uit Utrecht, gegre pen. De heer K. en zijn vrouw,, die op de duo zat, sloegen drie maal over den kop. De heer K. werd zwaar ge wond. In het Diaconessenhuis te Meppel, waarheen hij ijlings werd overgebracht, overleed hij dadelijk na aankomst. Mevrouw li. liep een ernstige schouderfractuur op. De mo tor werd geheel vernield. Zonder rijbewijs. Toen gistermiddag omstreeks half drie de 21-jarige motorrijder H. Z. met groote snel heid te Linde (gemednte Zuidwolde) den hoofdweg Hoogeveen-Balkbrug inzwenkte, raakte hij de macht over zijn stuur kwijt. Hij kwam met zijn motorfiets op het linker gedeelte van den weg te recht, waar vier jongelui op de fiets reden. Een botsing kon niet meer ■worden voorkomen. De wielrijders, de motorrijder en duo-passagier sloegen tegen den grond. De 23-jarige wielrijdster, mej. Davids, uit Zuidwolde, bekwam ernstige verwondingen De overige wielrijders en de motorfietsrij der, werden, evenals de duo-passagierc licht gewond. Later is gebleken, dat de motorrijder niet in het bezit van een rijbewijs was. Op het nippertje Bij het gevaarlijke oversteekpunt op den Muiderstraatweg te Diemen verkeerde Za terdagmiddag een ongeveer 50-jarig wielrij der in de veronderstelling, dat hij nog juist vóór een naderende personenauto kon over steken. De automobilist zag het gevaar, remde krachtig, doch kon niet verhinderen, dat de fietser werd gegrepen. Het slacht offer liep een zware hersenschudding op. Twee woestelingen botsen. In één der vele bochten van den Rijks straatweg hij Loencrsloot botsten gisteroch tend om half 11 een motorfiets en 'n perso nenauto met een felle klap tegen elkaar op. De 45-jarige motorrijder, de heer B. J. F. Franssen uit Tilburg, bleef bewusteloos op den weg liggen. Een dokter, die achter de botsende auto aanreed, verleende onmiddel lijk hulp en constateerde een vrij ernstige hoofdwonde en een hersenschudding. Ooggetuigen vertellen, dat de auto mobilist met te groote snelheid reed en bovendien een voor hem rijdende auto in de bocht had gesneden. Het slachtoffer zou op hetzelfde oogenblik een auto hebben willen voorbijrijden. Tegen den autobestuurder is proces-ver- baal opgemaakt, Bezoek aan de hoogovens. Minister Steenberghe, minister van Eco nomische Zaken heeft Zaterdag te IJmui den eén bezoek gebracht aan het hoogóven- bcdrijf en de van Lcer's walsbedrijven. De minister cn zijn gasten woonden o.a. een ijzerafstcck bij. Den directeur, den heer Kcssiler werd mededeeling gedaan van zijn benoeming tot ridder in de orde van den Nedcrlandschen Leeuw. Van een Engelsch visschcrman? Aan het Noorderstrand van Schiermonnik- iOog, ongeveer bij kilometerpaal 9 is het lijk van een manspersoon, gokloed in oliejas, donkere trui cn laarzen aangespoeld. Het verkeerde in staat van ontbinding. Het stof felijk overschot is op „Vredehof,'.de begraaf plaats voor drenkelingen, begraven. Ver moed wordt, dat de omgekomene een En gelsch visschcrman is. Zijn identiteit kon uit niets worden opgemaakt. Twee jongemannen verdronken. Gistermiddag is bij het zwemmen in het Wylermeer te Beek bij Nijmegen de 32-jarige heer Roelands, onderwijzer der MULO-school van de Nijmeegsche Schoolvereeniging ver dronken. De heer R. verdween plotseling in de diepte en werd na eenigen tijd bewuste loos opgehaald. Drie doktoren hebben eenige uren lang getracht de levensgeesten te doen terugkeeren, doch hun pogingen faalden. Het slachtoffer laat een vrouw cn con kind achter. Door de drukte merkte men het niet In het natuurbad Staalbergen te Oister- wijk is gistermiddag verdronken de 19-jarige van der L. uit Geldrop. Het schijnt, dat de jongen de zwemkunst niet geheel machtig is geweest. liet ongeluk is door de groote drukte in het zwembad niet dadelijk bemerkt. Toen men na eenigen tijd den jongen uit het wa ter had opgehaald, hebben twee geneeshee- ren, die zich in het zwembassin bevonden, kunstmatige ademhaling toegepast, hetgeen evenwel geen resultaat meer had. Resolutie van het partijbestuur. Het partijbestuur van de Communistische Partij van Nederland heeft dezer dagen een resolutie aangenomen over den politiekcn toestand in Nederland. Daarin wordt gewe zen op de noodzakelijkheid de Nederland- sche bevolking te overtuigen van het groei ende fascistische gevaar. Ons volk moet er alles oji zetten om ons land buiten den oor log te houden, in welk verband de C.P.N. opkomt voor een door ons land te voeren zelfstandige buitenlandsche politiek, die be rusten moet op den grondslag van het Vol kenbondspact cn de collectieve veiligheid en op samenwerking met de vredelievende lan den. Aan die regeering wordien verschillende eischen gesteld op het gebied der binnen- landsche politiek, terwijl voorts wordt be toogd, dat geen beperking, doch uitbreiding van de democratische volksrechten vereisclit worden voor de ontplooiing van de weer standskracht van het Nederlandsclie volk te gen de fascistische bedreiging. Lizzy Ansingh schilderde het- De schilderes Lizzy Ansingh heeft een portret voltooid van H.M. de Koningin, ge schilderd in opdracht van burgemeester en wethouders van 's Hertogenbosch. Hare Majesteit is op dit portret gekleed in een japon van roode tulle met Sealskin- mantcl. Knappe prestatie op de Austra- liëlijn. De piloot Schott heeft een uitzonderlijke prestatie verricht, door met de PK-AFO van de K.N.I.L.M., welke tengevolge van slecht weer op Cloncurry moest landen en niet naar Darwin kon doorvliegen, het geheele traject CloncurryBatavia, 'n afstand van 4209 K.M., in een dag af te legg'cn. Precies op tijd landde Schott op het vliegveld Tji- lilitan. v Plechtige stoet naar de beroem de kapel van het klooster te Curtea te Arges. Gedurende drie dagen heeft een onafzienbare stoet dag en nacht ge defileerd voor de baar van de over leden Koningin Maria van Roemenië. Boekarest is op den wensch der gestor vene met paarse vlaggen en draperieën ver sierd. Gistermiddag om 4 uur is de lijkstoet aan gekomen te Curtea de Arges, waar de ter aardebestelling zal plaats hebben. De kist \éerd op een affuit geplaatst om naar de be roemde kapel van het klooster te worden vervoerd, waar na de Woiwodcn van Wala- chije allo koningen van Roemenië bogra- vcn zijn. Overal langs den weg stonden boe ren uit de omgeving. Vrouwen kniel den bij het voorbijgaan van den stoet en van de balkons werden bloè- men geworpen. Bij aankomst in 't klooster werd de kist onder een bal dakijn geplaatst, waarna de lijk dienst een aanvang nam. Na gezang werd de baar door huzaren van het regiment der Koningin de crypte binnen gedragen, slechts gevolgd door leden van de Koninklijke familie. Onderwijl waren 75 ka nonschoten gelost, terwijl in de lucht vlieg tuigen cirkelden. De Nederlandsche Veehouderijcentralc maakt bekend, dat met ingang van Maan dag 25 Juli a.s. tot nadere aankondiging te IJmuiden versch spek voor haar rekening zal worden ingenomen bij de N.V. Vereenig- de Ijsfabrieken IJmuiden, Koelhuis Frigo. De inlevering van het versche spek zal kunnen geschieden op Dinsdag en Donder dag van iedere week des morgens van 9 tot 12 uur en des middags van 2 tot 5 uur. 's-Gravenhage, 23 Juli 1938. (Adv.) De zaak is nog in onderzoek. Antwoord op vragen van den heer Bcuzemaker. Op vragen van den heer Beirzemaker, lid van de Provinciale Staten van Noordholland in zake loonen en arbeidsvoorwaarden in het Geestmerambacht, hebben Gedeputeerde Staten geantwoord. Dit antwoord luidt als volgt: In de vergadering der Staten van 1 Juni '38 hebben Gedeputeerde Staten toegezegd er bij den minister van Sociale Zaken op te zullen aandringen, dat aan de in de werk verschaffingen te werk gestelde arbeiders, zoolang zij niet volledig in het werk ge schoold zijn, een trainingstoeslag zal worden uitgekeerd, en voorts, dat voor de overige periode van tewerkstelling do regeling zal zijn, dat de arbeiders bij behoorlijk werken op het basis-uurloon aanspraak kunnen ma ken. Van den minister van Sociale Zaken is daarop de mededeeling ontvangen, dat in die gevallen, waarin sommige groepen van arbeiders tegenover het te verrichten werk aanvankelijk eenigszins Vreemd staan, de betreffende Rijksinspecteur voor de werk verschaffing zich gemachtigd mag houden aan de leiding van de Nederlandsche Heide Maatschappij op te dragen een trainingslee- slag uit te keeren. Aan Gedeputeerde Staten is verder gebleken, dat de minister van So ciale Zaken een onderzoek instelt, of den laatsten tijd do landarbci- dersloonen veelal iets zijn ver hoogd, terwijl mede aan de hand van het resultaat van dit onder zoek zijnerzijds zal worden nage gaan, of, als gevolg van de verhoo gingen van de loonen in het vrije bedrijf, herziening van de loonnor- men bij de werkverschaffingen ver antwoord is te achten. Gedeputeerde Staten bobben, zij het wellicht ten overvloede, den minister ver zocht dit onderzoek ook over de werken in den proefpolder in het Geestmerambacht .uit te strekken, aldus het Hsb. Voor mond- en klauwzeer. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld zullen de extra toewijzingen van kalveren wegens het in het najaar 1937 en voorjaar 1938 geheerscht hebbende mond- en klauwzeer binnenkort zijn vastge steld en ter kennis van de veehou ders worden gebracht. Dc grondslag, waarop deze toewijzing rust, is de schade toegebracht aan den melkvccstapel. Het begrip schade dient daarbij echter niet in financieelen zin te worden opgevat. Dc bedoeling van deze toe wijzing is immers zooveel mogelijk te voor komen, dat de tecltregeling belemmerd zou werken ten aanzien van het herstellen der verliezen, welke de melkveestapel door de mond- cn klauwzeerepizootie heeft geleden. Uiteraard zijn hier de directe verliezen be doeld, dus de gestorven dieren en de wrak ken, welke geenerlei waarde meer voor fok kerij, melkerij of mcstcrij hebben en om die reden direct moesten worden opgeruimd. Daar het in dezen uitsluitend de bedoeling is, in verliezen bij den melkvcestapcl tegemoet te komen (hetgeen reeds hieruit blijkt, dat een extra toewijzing van vaarskalveren en niet geregistreerde stierkalveren is verleend) zijn voor de slacht be stemde dieren buiten beschouwing gebleven. Tevens zijn geen dieren beneden 1 jaar in aanmerking genomen aangezien de iden titeitsbewijzen van deze dieren in het alge meen tegen andere ingewisseld konden wor den. Er zullen dus alleen kalveren worden toe gewezen voor de gevallen, waarin tot den melkvccstapel behoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond- en klauwzeer ge storven of in nood geslacht zijn, dan wel tot den-melkveestapel behoorende dieren boven 1 jaar tengevolge van mond- en klauwzeer zoodanig wrak zijn geworden, dat zij noch voor de fokkerij noch voor melkerij of mes- terij meer eenige waarde vertegenwoordi gen. Valk (terugreis) 7artr«k van Athene 24 Juli Nandoe ;Medan 24 Juli dieenreis) I (tcrunreis) 24 Wl Torenvalk I Jodh 24 Juli (heenreis) Reiger (terugreis) Oehoe heenreis Mcdan 24 Juli Athene 24 Juli Aankoaut Va A'dam 24 Juli Band. 24 Juli Basra 24 Juli Rang. 24 Juli Rang. 24 Juli Basra 24 Juli De nadeelige gevolgen van dg staking in ons haringvisscherij, bedrijf. Het conflict in de haringyisscherij behoort sinds eenige weken tot het verleden en langzamerhand begint de toestand in den haringhandel een beetje normaler verloop te krijgen. De aanvoeren worden langzamer hand èrooter cn de export komt langzaam op gang. Dat het conflict voor onzen haringhandel en indirect ook voor de reederij van groot na deel geweest is, is aan geen twijfel onderhevig. De toekomst zal uit moeten wijzen ho$ groot het verlies zal zijn, aldus de N.R.Ct, De Engelschen hebben zich direct op ver- schillende van onze afzetgebieden geworpen) De Belgische markt waar. de laatste jaren) practisch geen ton Engelsche haring meer binnenkwam, is momenteel rijkelijk voor, zien van het product van onze overburen, Het zal dit jaar wel niet meer mogelijk zijn de Engelschen hier geheel uit te werken, hoewel in het algemeen aan de Hollandscho haring de voorkeur wordt gegeven. Ook hier te lande werden tijdens de staking reeds verschillende ladingen Schotsche ha< ring ingövoerd. Tengevolge van de wat la- gerc prijzen van de Hollandsche Maatjes is hieraan thans wel een einde gekomen doch de partijen, die eenmaal zijn ingevoerd moe. ten verbruik worden cn hiervoor kunnen; geen Hollandsche maatjes gegeten worden, De groote achterstand is echter niet ge- heel aan het conflict te wijten. Vernieuwing van de Engelsche. haringvloot. Het laat izch aanzien,- dat de 7EngelschenJ dit jaar een geheel andere politiek zullen voeren dan het afgeloopen jaar. De sterke beperkende maatregelen hebben hen geen voordcel opgeleverd en uit de sterke opvoe ring van de productie blijkt thans reeds dat dit jaar nieuwe wegen zullen worden inge slagen. In het Britsche parlement zijn de haringvisscherijbolangorr dit. voorjaar nog al uitvoerig besproken, liet gevolg van deze besprekingen is geweest, dat dc oude Her- ringboard geheel van het tooneel is verdwe nen en dat een nieuw lichaam is gescha pen, waarin alleen niet-belanghebbcnden de leiding zullen hebben. Rcgecringssteun en crcdiet is toegezegd, ter vernieuwing van de vloot. Dat deze vernieuwing noodzakelijk is blijkt wel uit de gemiddelde levensduur van de Engelsche haringvloot, welke onge veer 25 jaar bedraagt. Van belang hierbij is nog, dat van de stoom afgestapt zal wor den en tot den motor zal worden overge gaan. Internationale comferentie van den Wereld-Vredesbond te Pa rijs. Te Parijs is onder voorzitterschap van lord itobert Cecil een internatio nale conferentie tegen het bombar deeren van open steden geopend, welke is georganiseerd door den we- reldvredcsbond. Ruim 1.000 afgevaardigden uit 30 landen woondeh de vergadering bij, onder wie wer den opgemerkt Paul Boncour, Pierre Cot, Debrouckèi'e, Jouhaux, Noel Baker, Cachin, Grumbach e.a. Als essentieel e taak der con ferentie noemde Jouhaux: het bombardee ren van open steden tegengaan, de volke ren helpen, die hun vrijheid verdedigen cn den vrede door een collectieve veiligheid waarborgen. Pierre Cot bracht hulde aan president Roosevclt, en wees op diens ver trouwen in de samenwerking der vereenigde staten met Engeland en Frankrijk. In de gistermiddag gehouden openings vergadering werd o.a. een motie aangeno men, waarin onmiddellijke opheffing ge vraagd wordt van iedere belemmering in dc levering van wapens voor de luchtver dediging, financiëele hulp aan landen, die het slachtoffer van agressie zijn, en het in stellen van een embargo op de levering van petroleum en metalen aan landen, die zich aan agressie schuldig maken. Het congres besloot, in alle landen petities te. organisee* ren en zich aan te sluiten bij alle interna tionale organisaties, die er naar Streven, bombardementen op open steden onmogelijk te maken. Doodelijke ongelukken in Tsje- cho Slowakije. Bij Medonice in Tsjecho Slowakije, zijn drie jachtvliegtuigen tijdens luchtoefeningen niet elkaar in botsing gekomen en neerge stort. De bestuurders van twee toestellen zijn omgekomen. Alle drie machines werden vernield. Ook hij Borek is een militair vliegtuig neergestort cn met de bemanning verbrand.

Heldersche Courant | 1938 | | pagina 2